رفع اشکال مربوط به:3DMAX

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام دوستان کمک فوری می خوام کسی کرک نرم افزار تری دی مکس 2013 داره واسم بزاره سی دی که دارم کرکش به مشکل خورده کمک کنید ممنون

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز

mahyar_27

عضو جدید
با سلام.
من وقتی میخوام جسم را در یک راستا x.y z حرکت بدم در هر سه راستا حرکت می کند.برای آنکه در یک راستا حرکت کنه بر روی جهت ها موس رو میزارم ولی مارک نمیشه.برای اینکار که در یک راستا حرکت کنه باید چیکار کرد.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
من وقتی میخوام جسم را در یک راستا x.y z حرکت بدم در هر سه راستا حرکت می کند.برای آنکه در یک راستا حرکت کنه بر روی جهت ها موس رو میزارم ولی مارک نمیشه.برای اینکار که در یک راستا حرکت کنه باید چیکار کرد.
میتونید واسه حرکت دقیقتر میتونید روی آیکون MOVE (قسمت نوار ابزار مکس) راست کلیک کنید یه کادر کوچیک باز میشه که میتونید با دادن مقادیر اجسام رو جرکت بدید و یا در قسمت پایین مکس پایین تایم لاین مختصات جسم هست که میتونید با دادن مقادیر حرکتش بدید.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای کپی کردن چیکار کنم با توجه به این مشکل؟
جسم رو انتخاب کنید و با دکمه های ترکیبی CTRL+C کپی و با CTRL+V پیستش کنید.مثل ویندوز فقط کپی رو دقیقا میندازه رو همون اصلیه
راه ودم هم استفاده از ابزار Array هست که در منوی فtools هست
راه دیگه استفاده از ابزار clone در منوی edit هست

mona-70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
سلام دوست عزیز...
درنواربالایی ک move و rotate اینا هستن گزینه اسکیل رو بزنین و یه ثانیه روش نگه دارین زیرش سه تا ایکون میاد اولی رو انتخاب کنین درست میشه انشالا الله

mahyar_27

عضو جدید
سلام.اولش درست کار میکنه بعد از یه مدت کار کردن دوباره به هر سه جهت کار میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

mahyar_27

عضو جدید
هر سه جهت x,y,z همزمان فعاله.نمی تونم در یک راستا حرکت بدم شکلوhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/172226-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-3DMAX/page244

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر سه جهت x,y,z همزمان فعاله.نمی تونم در یک راستا حرکت بدم شکلوhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/172226-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-3DMAX/page244
تصویری که گذاشتید باز نشد
ولی من این مشکل شما رو جسنجو کردم مورد مشابهی نو نت نبود بهترین کار پاک کردن و نصب مجدد مکسه

s3s

عضو جدید
سلام دوستان من مشکل ابتدایی عجیب دارم ... از کد نقشه آوردم تو مکس اکسترود و این حرف ها ولی نمیدونم چرا حجمم سیاه هست قدیم که کار میکردم اجسام رنگ داشتن رنگی که تعریف میکردیمو نشون میداد و ... ولی الان کل حجم سیاهِ .. جریان چیه؟ رندر هم کلاً سیاه میشه اون فکر کنم با تنظیمات رندرین درست شه ولی این قضیه سیاه بودن حجم فکر کنم از نور پیش فرض تری دی باشه ...راه حل چیست؟ Capture.jpg

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من مشکل ابتدایی عجیب دارم ... از کد نقشه آوردم تو مکس اکسترود و این حرف ها ولی نمیدونم چرا حجمم سیاه هست قدیم که کار میکردم اجسام رنگ داشتن رنگی که تعریف میکردیمو نشون میداد و ... ولی الان کل حجم سیاهِ .. جریان چیه؟ رندر هم کلاً سیاه میشه اون فکر کنم با تنظیمات رندرین درست شه ولی این قضیه سیاه بودن حجم فکر کنم از نور پیش فرض تری دی باشه ...راه حل چیست؟ مشاهده پیوست 253339
سلام دوست عزیز
این بخاطر رنگ لاین هایی که تو اتوکد استفاده میکنید واسه اینکه از این حالت سیاهی درش بیارید از متریال ادیتور یه ماده بهش نسبت بدید به اون رنگ درمیاد اگه تو رندر بازم چیزی مشخص نشد نرمال های سطوح رو چک کنید

Mohandes salman

عضو جدید
این کارو کردم ولی باز حل نشد مشاهده پیوست 253315
سلام
فکر کنم شما روی مربع های زرد رنگ کلیک میکنید و در هر سه جهت حرکت میکنه برای این که بتونید فقط در یک جهت حرکت بدید شما روی نوک برداری که میخواهید حرکت رو انجام بدید کلیک کنید و حرکت را انجام بدید.
موفق باشی

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من می خوام یه سیستم بگیرم تا ماکسیمم 6 تومن!!!
اگه دوست مطلعی لطف کنه درباره ی مشخصات سخت افزار و کلا هر چی ک راجع ب خرید سیستم باس بدونم، کمکم کنه، ممنون میشم!!!

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
Capture.jpgسلام من مکس 2014 رو تازه نصب کردم اما بعد از نصب این آیکن های بالای صفحه خیلی روشن هستند ... مثل این هست که توی نور سوختن و فقط توی مکس این طور هست ... کسی می دونه علتش چیه و چه طور میشه حلش کرد؟:(

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان
من می خوام یه سیستم بگیرم تا ماکسیمم 6 تومن!!!
اگه دوست مطلعی لطف کنه درباره ی مشخصات سخت افزار و کلا هر چی ک راجع ب خرید سیستم باس بدونم، کمکم کنه، ممنون میشم!!!
سلام من تا حالا از این سایت خرید نداشتم اما این جا اومده بر اساس گیمینگ - کارهای معماری - مونتاژ و ... یکسری سیستم بسته و یکسری توضیحات داده شاید کمک کنه ;)

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 253598سلام من مکس 2014 رو تازه نصب کردم اما بعد از نصب این آیکن های بالای صفحه خیلی روشن هستند ... مثل این هست که توی نور سوختن و فقط توی مکس این طور هست ... کسی می دونه علتش چیه و چه طور میشه حلش کرد؟:(
سلام
من راه حلی براش پیدا نکردم انگار مربوط به اون حالت شفافیت بعضی قسمتای ویندوز هست همون aero که تنها راهش از کار انداختن این افکت هست البته تو ویندوز ها 7 میشه از کار انداختش فقط :( یا هم اینکه روش راست کلیک کنید و گزینه show quick access toolbars bellow رو بزنید که بیار پایین

آخرین ویرایش:

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان وقتی با موتور رندر وی ری رندر میگیرم موقع رندر یک صفحه سفید پشت زمینه کارم میاد من هدفم PNG ذخیره کنم ببرم داخل پست پرو داکشن کارهای اضافی رو انجام بدم به عنوان مثال این صفحه سفید مزاحم قرار دادن اسمان که می خوام داخل پست پرو بزارم ;کارمو کلا به هم میریزه لطفا کمک کنید خیلی لازمه

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان وقتی با موتور رندر وی ری رندر میگیرم موقع رندر یک صفحه سفید پشت زمینه کارم میاد من هدفم PNG ذخیره کنم ببرم داخل پست پرو داکشن کارهای اضافی رو انجام بدم به عنوان مثال این صفحه سفید مزاحم قرار دادن اسمان که می خوام داخل پست پرو بزارم ;کارمو کلا به هم میریزه لطفا کمک کنید خیلی لازمه
سلام
شما میخواین توی فتو از گرادیانت استفاده کنین و اسمونتونو خلق کنین این صفحه هیش تاثیری نداره...!!!
اگه هم مشکل ایجاد میکنه یه رندر بگیرید و کنار پنجره پریست رندر یه ایکون دایره مانن هست از اونجا پس زمینتونو تغییر دهید.
اگه باز هم با این مورد حل نشد عکس بفرستید تا دوستان و مهندسان متخصص بهتر به سوالتون پاسخ بدن.
موفق باشی

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سیستم شبیه ساز آسمونتون چی هست؟