رفع اشکال مربوط به:3DMAX

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

قسمتی که دورش با زرد نشون دادم تو مکس 2015 نیست یا من پیداش نمیکنم ؟؟در صورتی که تو مکس 2012 و2011 بود...

http://8pic.ir/images/kygrk6vvpa1puqadqxqa.jpg
سلا
این مورد به مکس مربوط نمیشه بخاطر تغییر جاهای بعضی تنظیمات تو ویری از نسخه 3 به بعد هستش به اینجا که تو عکس نشون دادم منتقل شده

یه نکته هم اینکه dinamic memory limit رو بزارید رو 0 سرعت رندر میتونه تا 50 درصد افزایش بده
uuu.jpg

پیوست ها

• 00000.jpg
    00000.jpg
    18.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

samira.kh69

عضو جدید
با سلام

تنظیمات رندر برای عکس با انیمیشن فرق داره؟!!!

من از یه preset برای رندر استفاده کردم، که برای عکس نسبتا نتیجه خوبی میده، ولی برای انیمیشن کیفیت خیلی میاد پایین.

لطفا اگه preset خوب برای انیمیشن دارید بذارید

samira.kh69

عضو جدید
سلا
این مورد به مکس مربوط نمیشه بخاطر تغییر جاهای بعضی تنظیمات تو ویری از نسخه 3 به بعد هستش به اینجا که تو عکس نشون دادم منتقل شده

یه نکته هم اینکه dinamic memory limit رو بزارید رو 0 سرعت رندر میتونه تا 50 درصد افزایش بده
مشاهده پیوست 252061

من همیشه فکر میکردم باید dinamic memory limit رو بزرگترین عدد ممکن بر اساس ویژگی های سیستم داد!!! اگه اشتباه نکنم توی آموزشهای آقای دباغ هم همین گفته شد.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
من همیشه فکر میکردم باید dinamic memory limit رو بزرگترین عدد ممکن بر اساس ویژگی های سیستم داد!!! اگه اشتباه نکنم توی آموزشهای آقای دباغ هم همین گفته شد.
تو وی ری نسخه 3 به بعد گذاشتن عدد 0 تو قسمت dyniamic memory limit بع معنی برداشته شدن هر نوع محدودیتی برای محاسبات هستن.در محاسبات وی ری این مقدار رم برای قسمت های مختلف محاسبات استفاده میشه که یه قسمتش فقط مربوط به اجسام داینامیکی هست که ایجاد اشعه میکنن(یعنی تو جی ای شرکت میکنن)و یقیه قسمت ها با توجه به قسمت های مختلف صحنه پر و خالی میشن حالا اگه این مقدار لیمیت باعث میشه که تا مقدار مشخصی که شده فقط واسه محاسب داینامیک استفاده بشه و نذاره واسه قسمت های دیگه استفاده بشه و قسمت های دیگه رندر باید منتظر باشن که این قسمت رم خالی باشه تا بتونن ازش استفاده کنن ولی وقتی این عدد رو صفر تظیم شه دیگه این نوع محدودیت وجود نداره و قسمت های مختلف محاسباتی میتونن از فضای رم استفاده کنن واسه مطالعه بیشتر اینجارو مطالعه کنید
http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAYA/System

samira.kh69

عضو جدید
تو وی ری نسخه 3 به بعد گذاشتن عدد 0 تو قسمت dyniamic memory limit بع معنی برداشته شدن هر نوع محدودیتی برای محاسبات هستن.در محاسبات وی ری این مقدار رم برای قسمت های مختلف محاسبات استفاده میشه که یه قسمتش فقط مربوط به اجسام داینامیکی هست که ایجاد اشعه میکنن(یعنی تو جی ای شرکت میکنن)و یقیه قسمت ها با توجه به قسمت های مختلف صحنه پر و خالی میشن حالا اگه این مقدار لیمیت باعث میشه که تا مقدار مشخصی که شده فقط واسه محاسب داینامیک استفاده بشه و نذاره واسه قسمت های دیگه استفاده بشه و قسمت های دیگه رندر باید منتظر باشن که این قسمت رم خالی باشه تا بتونن ازش استفاده کنن ولی وقتی این عدد رو صفر تظیم شه دیگه این نوع محدودیت وجود نداره و قسمت های مختلف محاسباتی میتونن از فضای رم استفاده کنن واسه مطالعه بیشتر اینجارو مطالعه کنید
http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAYA/System

مرسی از توضیحاتتون :gol::gol:
در مورد سوال انیمیشنم نظری ندارید؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
کسی میدونه تعداد segmentهای یک صفحه چه جوری زیاد میشه؟:gol:
وقتی یه صفحه یا هر جسم اولیه ای رسم میکنی سمت راستت قسمت Modify اون جسم هست که پارامتراشو نشون میده از اون قسمت

پیوست ها

• segmebts.jpg
    segmebts.jpg
    4.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mohandes salman

عضو جدید
درخواست: مدرک مربی گری تری دی مکس

درخواست: مدرک مربی گری تری دی مکس

سلام دوستان.
ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم نهایتا مجبور شدم اینجا مطرح کنم.
مدرک مربی گری تری دی مکس کجا باید بگیریم؟؟و شرایطش چی هست؟؟
ممنون میشم اگه کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره در اختیار بزاره.

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام دوستان.
ببخشید نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم نهایتا مجبور شدم اینجا مطرح کنم.
مدرک مربی گری تری دی مکس کجا باید بگیریم؟؟و شرایطش چی هست؟؟
ممنون میشم اگه کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره در اختیار بزاره.

سلام
مدرک مربی گری؟ اول از همه باید بری به مرکز فنی حرفه ای استان
یا ارطریق یکی از آموزشگاهها اقدام کنی . ینی بری آموزشگاه بگی میخوام مدرک مربی گری بگیرم
اونام با آدرس مرکز فنی حرفه ای رو بهت میدن
یه سری شرایط داره که باید حضوری بری

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
مدرک مربی گری؟ اول از همه باید بری به مرکز فنی حرفه ای استان
یا ارطریق یکی از آموزشگاهها اقدام کنی . ینی بری آموزشگاه بگی میخوام مدرک مربی گری بگیرم
اونام با آدرس مرکز فنی حرفه ای رو بهت میدن
یه سری شرایط داره که باید حضوری بری
سلام
ممنون از پاسختون
متشکر

rozhaan

عضو
سلام
من وقتی ابزار move و یا rotate رو فعال میکنم، محورهای x , y , z رو نشون نمیده، کسی میدونه علتش چیه؟

VIP Archi

عضو جدید
سلام
من وقتی ابزار move و یا rotate رو فعال میکنم، محورهای x , y , z رو نشون نمیده، کسی میدونه علتش چیه؟

شما pivot یا مرکزثقل رو غیرفعال کردن.اگه نسخه مکس شما 2016هست باید بزنین ctrl+shift+x.و اگه نسخه مکس شما پایینتر هستش باید بزنین x.(البته من از نسخه های قبل فقط 2013 رو امتحان کردم)
امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
با سلام
من خودم همین مشکلو داشتم gizmo رو فعال کردم محوراش درست شدن.
customize>>>preference >>>gizmo تیک اون رو بزنید.
موفق باشید

shahinto

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم مرج میکنم فایلمو اما وقتی میره تو فایله جدید جای حجم قبلیو میگیره و حجمه قبلی ناپدید میشه به نظرتون چطور میتونم حجم قبلیو پیدا کنم یا با این مشکل روبرو نشم ممنون
کمک فوری

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سوال دارم مرج میکنم فایلمو اما وقتی میره تو فایله جدید جای حجم قبلیو میگیره و حجمه قبلی ناپدید میشه به نظرتون چطور میتونم حجم قبلیو پیدا کنم یا با این مشکل روبرو نشم ممنون
کمک فوری
وقتی فایلتو مرج میکنی یه پنجره ای باز میشه که نحوه وارد کردن فایل رو میپرسه به اسم duplicate name البته اکه فایل های هم نام تو مکس و فایلی که میخواید وارد کنید باشه تو این قسمت چهارتا گزینه دارید که شما باید از auto rename استفاده کنید و تیک گزینه apply to all duplicate رو هم بزنید
اگه هر تو فایل یکی هستن یعنی یک شکلا فابل قبلی رو قبل وارد کردن جابجا کنید تا پیدا کردن فایل جدید راحتر باشه

shahinto

عضو جدید
وقتی فایلتو مرج میکنی یه پنجره ای باز میشه که نحوه وارد کردن فایل رو میپرسه به اسم duplicate name البته اکه فایل های هم نام تو مکس و فایلی که میخواید وارد کنید باشه تو این قسمت چهارتا گزینه دارید که شما باید از auto rename استفاده کنید و تیک گزینه apply to all duplicate رو هم بزنید
اگه هر تو فایل یکی هستن یعنی یک شکلا فابل قبلی رو قبل وارد کردن جابجا کنید تا پیدا کردن فایل جدید راحتر باشه

ممنونم ببخشید اتو رینیمو بزنم یعنی اسمشو عوض کنم ؟
حجما یکی نیستن

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم ببخشید اتو رینیمو بزنم یعنی اسمشو عوض کنم ؟
حجما یکی نیستن
اگه اسماشون یکی باهش گزینه اتو رینیم رو بزندیید خودش اسماشو عوض میکنه و APPLY TO ALL DUPLICATE هم فعال باشه.
البته شما دقیق توضیح نداده بودید و این یکی از احتمالاته
شما کارون داخل کار قبلی گم میشه یا اینکه کار قبلی کلا پاک میشه و کار حدیده میاد روش؟

shahinto

عضو جدید
اگه اسماشون یکی باهش گزینه اتو رینیم رو بزندیید خودش اسماشو عوض میکنه و APPLY TO ALL DUPLICATE هم فعال باشه.
شما کارون داخل کار قبلی گم میشه یا اینکه کار قبلی کلا پاک میشه و کار حدیده میاد روش؟
این کاری که فرمودیدو انجام دادم بازم نمیشه دقیقا معلوم نیستس چون کار قبلی پیدا نمیشههه اصلااا و زوم موو و هردستوریو زدم پیدا نمیشه کار قبلیی اما شاید گم شده و شاید کار جدید جاشو گرفته البته احتمالا گم میشه چون یه خط افقی که قبلا تو کار نبوده به کار اضافه میشه البته فایل اول حجمش زیاده ولی مدلینگ بدونه ابجکت حتی گروپ کردم بازم حجم اول نیست وقتی مرج میکنم حجم دوومو ببخششید ممنون میشم بفرمایید چیکار کنم

shahinto

عضو جدید

البته اسمو دوتا حجم یکی نیست و حجم دوم قسمتی از حجم اوله که جدا مدل شده و الان میخوام ببرم تو فایل اول و به حجمش اضافه کنم

topman85

عضو جدید
1.jpg

همون طور که می‌بینین یه torus ساده است کهtwist شده! فقط سر در نمی‌آرم چرا جدیدن که twistمی کنم علاوه بر اینکه کل حجم پیچیده می شه یه قسمت از شکل که بین دو تلا سگمنت قرار داره هم twist می‌شه که قبلن این طور نمی‌شد. ممنون می‌شم راهنمایی کنین.

معمار فرناز

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید ی سوال داشتم از اتوکد ی پلان اوردم توی تریدی مکس ارتفاع دیوار ک میخوام بزنم مثلا 360 ارتفاع رو خیلی زیاد میزنه چ تنظیماتیو انجام بدم

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 252890

همون طور که می‌بینین یه torus ساده است کهtwist شده! فقط سر در نمی‌آرم چرا جدیدن که twistمی کنم علاوه بر اینکه کل حجم پیچیده می شه یه قسمت از شکل که بین دو تلا سگمنت قرار داره هم twist می‌شه که قبلن این طور نمی‌شد. ممنون می‌شم راهنمایی کنین.
مقدار segment هات رو افزایش بده

• Like
واکنش ها: draz

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
cm رو زدم ولي نمي دونم چرا اينجوري شده
خب پس احتمالا وقتی فایل کد رو وارد کردید واحدهاتون یکی نشده
وقتی فایل رو ایمپورت میکنید یه کادری باز میشه که در نوشته model scale اونجا یه تیکی هم هست که نوشته rescale تیکش رو بزنید و واحدی که تو اتوکد باهاش کار کردید رو در کادر وسطی تعیین کنید

draz

عضو جدید
دوست عزیزتوی مکس چند نکته رو رعایت کن
1.نور2.متریال3.موتورندردرواقع اندازه زیاد تو کار مکس تاثییر چندانی نداره
موفق باشی