رفع اشکال مربوط به:3DMAX

b_arch_5

کاربر بیش فعال
ویندوز لب تاب مو عوض کردم ترذی مکس نصب کردم این ارورو میده

a1.jpg
وی ری هم این ارور
a2.jpg
چکار کنم؟؟؟:(

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویندوز لب تاب مو عوض کردم ترذی مکس نصب کردم این ارورو میده

مشاهده پیوست 251357
وی ری هم این ارور
مشاهده پیوست 251358
چکار کنم؟؟؟:(
اررو خود مکس که داده تصویری که گذاشتید واضح نیس واضحتر بزرا تا علتشو پیدا کنیم
ارور مربوط به وی ری هم اینه که لاینسس نشده که باید کرکش کنید احتمالا کرکی که براش استفاده کردید رو شناسایی کرده یا عمل نکرده وی ری رو دوباره پاک کنید ریستارت کنید سیستم رو و دوباره نصب کنید و کرک رو دوباره (کرک سالم)انجام بدید

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 251376
این کارایی که میگم رو انجام بدید و نتیجه رو بگید:
این فایل رو از طریق ادرس زیر اجرا کنید(البته ادرس باتوجه ورژن مکستون متفاوته) فایل 3dsmax.ini که فایل نوت پد هست بازش کنید
C:\Users\mohsen\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2014 - 64bit\ENU
در پایین این فایل این عبارت هارو اضافه کنید و فایل رو سیو کنید و ببنید چی شد!
[ExchangeStore]
ShowExchangeStoreMessageDialog=0

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوسنان من تو تری دی مکس تازه واردم و تو واحد مشکل دارم...مثلا نمیدونم فایل اتوکدی رو که با واحد متر کشیدم...چطوری بیارم داخل مکس ؟با همون واحد متر؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوسنان من تو تری دی مکس تازه واردم و تو واحد مشکل دارم...مثلا نمیدونم فایل اتوکدی رو که با واحد متر کشیدم...چطوری بیارم داخل مکس ؟با همون واحد متر؟

از قسمت customize مثل کد units setup داره میتونید با واحد های کد هماهنگش بکنید.

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنگام ایمپورت کردن فایلای کد به مکس در قسمت autocad dwg impott option در تب geometry در بخش model scale واحدی که تو کد باهاش کار کردید رو رو قسمت incoming file uinits وارد کنید اگه واحداتون درست باشن لازم نیست گزینه rescale رو فعال کنید

تبسم

عضو جدید
میشه برای رندر فضای خارجی کمک کنین من از ورری سان و نور دام و اچ دی آر آی استفاده می کنم اما رندر هام طبیعی نمیشه ...اگر نکته ی خاصی باید رعایت بشه لطفا بگین مرسی

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه برای رندر فضای خارجی کمک کنین من از ورری سان و نور دام و اچ دی آر آی استفاده می کنم اما رندر هام طبیعی نمیشه ...اگر نکته ی خاصی باید رعایت بشه لطفا بگین مرسی
نمومنه رندر هاشو بزارید تا ایرادشو تشخیص بدیم

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم همون ارور رو میده :(
من تو نت و فروم خود اتودسک گشتم انگار این مشکل راه حل ثابتی نداره مشکل از چن جا میتونه ایجاد بشه که مهمترینش ساپورت نکردن ویندوز هست یه راه حله دیگه ام داره که باید مکس رو تو یه سیستم مشابه (از نظر ویندوز)نصب کنید و محتویات اون پوشه ای که اررور رو از فایل داخل اون میده رو در سیستم خودتون کپی کنید اگه اینم جواب نداد مکس و کل برنامه های اتودسک رو پاک کنید در قسمت programdata هم همه فایلاشو پاک کنید و ویندوز رو ری استور کنید دوباره مکس رو نصب کنید شاید درس شه اگر نشد فک کنم باید وندوز عوض شه

b_arch_5

کاربر بیش فعال
من تو نت و فروم خود اتودسک گشتم انگار این مشکل راه حل ثابتی نداره مشکل از چن جا میتونه ایجاد بشه که مهمترینش ساپورت نکردن ویندوز هست یه راه حله دیگه ام داره که باید مکس رو تو یه سیستم مشابه (از نظر ویندوز)نصب کنید و محتویات اون پوشه ای که اررور رو از فایل داخل اون میده رو در سیستم خودتون کپی کنید اگه اینم جواب نداد مکس و کل برنامه های اتودسک رو پاک کنید در قسمت programdata هم همه فایلاشو پاک کنید و ویندوز رو ری استور کنید دوباره مکس رو نصب کنید شاید درس شه اگر نشد فک کنم باید وندوز عوض شه

ممنون از لطف تون قبل از اینکه ویندوز لب تاب مو عوض کنم با همین ورژن از تردی مکس کار میکردم و مشگلی نداشت بعد از عوض کردن ویندوز این مشگل به وجود اومد والا اینقده ویندوز لب تاب مو عوض کردم دیگه دارم دیونه میشم :confused:ویندوز خوده لب تابم ارجینال بود بیچاره آخ نگفت از وقتی ویندوز غیر اورجینال نصب کردم هر روز یه بازی درمیاره:razz:
بازم تشکر

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از لطف تون قبل از اینکه ویندوز لب تاب مو عوض کنم با همین ورژن از تردی مکس کار میکردم و مشگلی نداشت بعد از عوض کردن ویندوز این مشگل به وجود اومد والا اینقده ویندوز لب تاب مو عوض کردم دیگه دارم دیونه میشم :confused:ویندوز خوده لب تابم ارجینال بود بیچاره آخ نگفت از وقتی ویندوز غیر اورجینال نصب کردم هر روز یه بازی درمیاره:razz:
بازم تشکر
از ویندوز هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری رو داشته باشن ویندوز هایی که شرکت های نرم افزاری میدن بیرون اغلب دستکاری میشن و خیلی ایراد میگیرن من هم سر این ویندوزا با مشکل زیادی برخورد میکنم البته الان 8 استفاده میکنم بهتره تقریبا

b_arch_5

کاربر بیش فعال
از ویندوز هایی استفاده کنید که کمترین دستکاری رو داشته باشن ویندوز هایی که شرکت های نرم افزاری میدن بیرون اغلب دستکاری میشن و خیلی ایراد میگیرن من هم سر این ویندوزا با مشکل زیادی برخورد میکنم البته الان 8 استفاده میکنم بهتره تقریبا

والا هر ویندوزی نصب کردم ارور میداد مخصوصا رو برنامه های اتوکد و تردی مکس...

samira.kh69

عضو جدید
با سلام
من همیشه برای استفاده از آرک مدلها مسیر مپ هاشونو توی configure use path وارد میکردم،
اما با زیاد شدن تعداد آرک مدلها و اکستریورو اینتریورها و ... دیگه ارور میداد و مسیر جدید ثبت نمیکرد و ...
پستهای قبلی این تاپیک رو که خوندم دیدم چندجا صحبت از این بود که مپ ها رو توی پوشه map خود تری دی کپی کنیم،
الان یعنی اگه من تمام مپ هایی که دارمو توی این پوشه کپی کنم خودش دیگه پیدا میکنه؟
یا باید وقتی میخوام از اون مپ ها استفاده کنم از همون پوشه لودشون کنم؟
با فولدر کپی کنم یا بدون فولدر؟؟
مرسی

mohtaram_bash

عضو جدید
با سلام
من همیشه برای استفاده از آرک مدلها مسیر مپ هاشونو توی configure use path وارد میکردم،
اما با زیاد شدن تعداد آرک مدلها و اکستریورو اینتریورها و ... دیگه ارور میداد و مسیر جدید ثبت نمیکرد و ...
پستهای قبلی این تاپیک رو که خوندم دیدم چندجا صحبت از این بود که مپ ها رو توی پوشه map خود تری دی کپی کنیم،
الان یعنی اگه من تمام مپ هایی که دارمو توی این پوشه کپی کنم خودش دیگه پیدا میکنه؟
یا باید وقتی میخوام از اون مپ ها استفاده کنم از همون پوشه لودشون کنم؟
با فولدر کپی کنم یا بدون فولدر؟؟
مرسی

سلام
دلیل ارور شاید فولدرهای تو درتو یا غیر انگلیسی بودن نام فولدر باشه.
بله اگه کل مپ هارو داخل مپ مکس کپی کنی خودش پیدا میکنه
بدون فولدر

samira.kh69

عضو جدید
سلام
دلیل ارور شاید فولدرهای تو درتو یا غیر انگلیسی بودن نام فولدر باشه.
بله اگه کل مپ هارو داخل مپ مکس کپی کنی خودش پیدا میکنه
بدون فولدر

ممنونم
به نظر میرسه از یه حدی که تعداد مسیرا بیشتر میشه دیگه مسیر جدید نمیگیره!

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
من یه کاری انجام میدادم که توی اون کار میبایست حتما درخت بزاری وقتی درخت هارو میگذارم سرعت سیستم میاد پایین و رندر دیر میشه و از همه مهم تر حجم کارو بالا میبره هیچ راه حلی هست که سرعتش بالا بره رندر خوب شه و حجم کار هم بیاد پایین؟؟؟

mohtaram_bash

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
من یه کاری انجام میدادم که توی اون کار میبایست حتما درخت بزاری وقتی درخت هارو میگذارم سرعت سیستم میاد پایین و رندر دیر میشه و از همه مهم تر حجم کارو بالا میبره هیچ راه حلی هست که سرعتش بالا بره رندر خوب شه و حجم کار هم بیاد پایین؟؟؟

درختارو تبدیل به proxy کن
با این روش http://www.evermotion.org/tutorials/show/7857/v-ray-proxy-in-use-

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از شما مهندس
ولی بازم من نفهمیدم چه طوری باید تبدیل به پروکسی شن میشه خودتون توضیح بدین؟
یه درخت رو وارد کارت بکن بعد روش راست کلیک کن یه منوی کوچیک باز میشه که کنارش پایین منو نوشته vray mesh export روش کلیک کن یه پنجره جدید باز میشه اسم پوشه ای که میخوای توش ذخیره بشه و اسم فایل اینارو میشه از اونجا بهش بدی و بعد مهمترین چیز اینکه حتما گزینه های export as single mesh و autmatically creat proxy رو فعال کن.اوکی کن فایلت میشه پراکسی وی ری.
نکته:توجه کن که مثلا فایل درخت شاید از سه ابجکت جدا تشکیل شده باشه مقل تنه و شاخه و برگها که سه تاشونم جداست موقعه پراکسی کردن باید سه تاشونو باهم انتخاب کنی و باهم یه پراکسیشون کنی

Mohandes salman

عضو جدید
022200.jpgسلام
دوستان شرمنده
مکس 2012 دارم که ابجکت های اماده مکس وارد میکنم یه ارور میده اررورشم ضمیمه میکنم

Mohandes salman

عضو جدید
یه درخت رو وارد کارت بکن بعد روش راست کلیک کن یه منوی کوچیک باز میشه که کنارش پایین منو نوشته vray mesh export روش کلیک کن یه پنجره جدید باز میشه اسم پوشه ای که میخوای توش ذخیره بشه و اسم فایل اینارو میشه از اونجا بهش بدی و بعد مهمترین چیز اینکه حتما گزینه های export as single mesh و autmatically creat proxy رو فعال کن.اوکی کن فایلت میشه پراکسی وی ری.
نکته:توجه کن که مثلا فایل درخت شاید از سه ابجکت جدا تشکیل شده باشه مقل تنه و شاخه و برگها که سه تاشونم جداست موقعه پراکسی کردن باید سه تاشونو باهم انتخاب کنی و باهم یه پراکسیشون
کنی
ممنون از لطف شما متوجه شدم که چطور هست

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز

VIP Archi

عضو جدید
ی فرمان هست تو مکس 2016 ک احجام رو ب شکل box نشون میده و حجم کار ب شدت پایین میاره و قاعدتا سرعت چرخش viewport ها رو بالا میبره.و حجم ک اینجا درخت مد نظر هست با شکل اصلی خودش در رندر ظاهر میشه
جای فرمان پایین زیر مختصات هست و بشکل ی مکعب و تو خالی هست.
اگه تونستم عکسشو براتون میفرستم

آخرین ویرایش:

VIP Archi

عضو جدید
متاسفانه قادر ب آپلود عکس نیستم اگه متوجه نشدین ک کدوم فرمان رو میگم بهم بگید ک چطوری عکس رو آپلود کنم ک متوجه شین

samira.kh69

عضو جدید
متاسفانه قادر ب آپلود عکس نیستم اگه متوجه نشدین ک کدوم فرمان رو میگم بهم بگید ک چطوری عکس رو آپلود کنم ک متوجه شین

میتونید روی عکس کلیک راست کنید، گزینه object properties رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه display as box رو تیک بزنید، اینطوری فقط اون جسم مورد نظر به شکل باکس نمایش داده میشه

VIP Archi

عضو جدید
سلام.من ی editable poly هلالی شکل مثه فرفورژه دارم ک میخام لبه های بیرونیش رو chamfer کنم.وقتی چمفر میکنم لبه ای ک چمفر شده دگ polygonنداره و داخل حجم مشخص میشه.
چکار کنم ک درست شه؟؟تمامی نقاط weld هستن.
میشه کمکم کند؟؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من ی editable poly هلالی شکل مثه فرفورژه دارم ک میخام لبه های بیرونیش رو chamfer کنم.وقتی چمفر میکنم لبه ای ک چمفر شده دگ polygonنداره و داخل حجم مشخص میشه.
چکار کنم ک درست شه؟؟تمامی نقاط weld هستن.
میشه کمکم کند؟؟
شما احتمالا تیکی که باعث میشه داخل ضلع چمفر باز بمونه رو فعال کردی همین که رو دکمه چمفر کلیک میکنید و پارامتراشو میخواد سومین پارامتر یه ایکون مربع شکل هست که اسمش POEN CHAMFER هستش رو اون کلیک کنی باز و بستش میکنه