رفع اشکال مربوط به:3DMAX

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
مشاهده پیوست 218013
من تو اتوکد که مدل سازی میکنم بعد که import میکنم به مکس کلا سیاه میشه مدلم. در واقع نه رنگش عوض میشه نه هیچی...چیکار میشه کرد؟؟!!! کلا قفل میشه!!!
ُسلام
فکر میکنم باید توی اون پنجره که موقع ایمپورت کردن برای تنظیمات مربوط به اون باز می شه ، توی بخش derive aoutocad primitives by ، از روی حالت پیش فرض که همون layers , blocks as node hierarchy , split by material هست بردارید و بسته به کاری که می خواید بکنید ، اونو بذاریدش روی گزینه اول یا هر چیزی که می خواید.
Capture.jpg

archiman

کاربر فعال
منظورم از کنترل پنل همونیه که سمت راست هست... با زدن ctrl+x هم کنترل پنل حذف می شه و هم تولبار و و هم دکمه های زیر ویو پورت! که من اینو نمی خوام. منظورم فقط همون کنترل پنله! البته مشکلم خود به خود حل شد... ولی کنجکاوم بدونم تا اگه باز هم این اتفاق افتاد از پسش بر بیام. در هر حال ممنون رفیق

سلام.الآن دقیقآ متوجه مشکلتون شدم. شما یه کلیک راست بر روی قسمت خالی نوار منوی اصلی بالای صفحه مثلا کنار همون آیکون قوری رندرانجام بدید یه پنجره باز میشه که اگه ردیف دومش یعنی command panel تیک شده باشه پنل دیده خواهد شد و اگه تیک نباشه ناپدید خواهد بود و کافیست که برای ظاهر شدن اونو تیک کنید.در مورد main toolbar و بقیه موارد این پنجره هم به همین صورته.

mahshid memar

عضو جدید
سلام دوستان. چند روزیه وقتی مدلسازی مکس انجام میدم+ آبجکت و نور و... (یعنی تقریبا کارم آخراشه) محیط مکس سیاه میشه و مجبورم ببندم و دوباره باز کنم. در ضمن وقتی رندرها رو save می کنم خیلی تاریک و بی کیفیت save میشه! :( چیکار کنم؟

Zaraki-Kenpachi

عضو جدید
اساتید چطور میتونم یه توپوگرافی رو در بیارم؟ با دستور trrain سعی کردم ولی موفق نشدم. در واقع وقتی چند تا دایره رو توی هم میکشم trrain به خوبی عمل میکنه ولی روی توپوگرافی حجم داغون میشه.

احتمالا اگه شکل رو میرور کنم و محیط رو از دو طرف ببندم مشکل حل شه ولی دنبال راه اصولیش میگردم.

ممنون بابت راهنمایی

atimehr

عضو جدید
الان تو صفحه اصلی 3d متریالم درسته ولی تو رندر باز همونطوری میشه....اعصابمو خورد کرده.

memara

عضو جدید
سلام دوستان ورژن مکس من 2014 هستش با ویری 2.4

حالا موقع باز کردن مکس با این ارور روبه رو میشم .... نرم افزار باز میشه و بدون هیچ ایرادی کار میکنه فقط میخوام بدونم این اخطار چیه و مربوط به چی میشه

New Bitmap Image.jpg

از نمایی نزدیکتر
Untitled.jpg

fphoenix

عضو جدید
سلام دوستان تو مکس من در تو قسمتی که ایون های حرکتی تو ویوپورت هست اونا غیر فعال شدن چطوری میشه فعالش کرد؟ابزارای ویرایش حرکتی و چرخش و اسکال؟

fphoenix

عضو جدید
سلام دوستان. چند روزیه وقتی مدلسازی مکس انجام میدم+ آبجکت و نور و... (یعنی تقریبا کارم آخراشه) محیط مکس سیاه میشه و مجبورم ببندم و دوباره باز کنم. در ضمن وقتی رندرها رو save می کنم خیلی تاریک و بی کیفیت save میشه! :( چیکار کنم؟
ای ایراد ازار گرافیکته.
وقتی رند هایرو سیو مکنی دقت کن قدر گامارو دقیق ست کنی.تو اون کادر سیو کرد پاییش نوشته output gamma مقدارشو دستکاری کن تا نتیجه و بدست بیاری

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فایل مکس رو وقتی از کامپیوتری با کامپیوتر دیگه ای جابجا میکنم متریال ها به کل به هم میریزه آیا کسی راه انتقالشو میدونه که متریال ها تغییری نکنه ؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
فایل مکس رو وقتی از کامپیوتری با کامپیوتر دیگه ای جابجا میکنم متریال ها به کل به هم میریزه آیا کسی راه انتقالشو میدونه که متریال ها تغییری نکنه ؟
آرشیوش کن
یه فایل زیپ شده میده بهت رو سیستم دیگه بازش میکنی متریالها و همه تنظیماتت با فایل میان
save as-archive

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی با پلاگین para 3d کار کرده ؟؟؟؟؟؟فایل اموزشی چیزی ازش سراغ ندارین؟

memara

عضو جدید
دوستان سلام لطفا یکی مارو راهنمایی کنه لطفا

من پلاگین multi scatter رو نصب کردم الان چجوری باید ازش استفاده کنم وقتی نرم افزارو باز میکنم این پلاگین و کجاش پیدا کنم

archiman

کاربر فعال

سلام.
روی ایکون اصلی برنامه کلیک کنید از منوی save as گزینه archive رو انتخاب کنید و دکمه تایید رو بزنید.بعد از این مرحله یه صفحه سیاه شبیه برنامه dos ظاهر میشه و شما باید منتظر بمونید تا این صفحه پس از انجام عملیات آرشیو گیری بسته بشه و به هیچ وجه در طی این زمان کاری انجام ندید . بسته به سنگینی فایل شما و تعداد تکسچرهای استفاده شده از 2 تا چندین ثانیه زمان لازم داره.بعد از این که کارش تموم شد یه فایل زیپ به شما میده که علاوه بر فایل مکس تمام تکسچرها رو هم فراخونی کرده و شما این فایل زیپ رو جابجا می کنید.موفق باشید.

arch_yari

عضو جدید
سلام بچه ها طورو خدا کمکم کنید من هر طوری رندرمو تنظیم میکنم خیلی طول میکشه تا رندر بگیره حتی زمانیکه رندرمو روی very lowتنظیم میکنم بازم بالای 2ساعت طول میکشه چکار کنم کمکم کنید.

memara

عضو جدید
سلام تنظیمات و روی چه موتورهایی تنظیم کردی؟؟ تنظیماتت رو که انجام دادی بزار اینجا تا دوستان بهتر بتونن کمکت کنن

topman85

عضو جدید
سلام.الآن دقیقآ متوجه مشکلتون شدم. شما یه کلیک راست بر روی قسمت خالی نوار منوی اصلی بالای صفحه مثلا کنار همون آیکون قوری رندرانجام بدید یه پنجره باز میشه که اگه ردیف دومش یعنی command panel تیک شده باشه پنل دیده خواهد شد و اگه تیک نباشه ناپدید خواهد بود و کافیست که برای ظاهر شدن اونو تیک کنید.در مورد main toolbar و بقیه موارد این پنجره هم به همین صورته.
متأسفانه دوباره این مشکل برام پیش اومد. ولی وقتی این کارو انجام دادم مشکلم حل نشد!!!

topman85

عضو جدید
من ورژن 2009 رو دارم کار می کنم. و با منتال ری هم رندر می گیرم. یه بار تنظیماتش رو دست می زدم ولی الان نمی دونم چه کار کردم که موقع رندرگیری همه چیز رو سیاه نشون می ده. کسی می دونه چرا این اتفاق می افته؟

faeze dey

عضو جدید
سلام دوستان.برای مدلینگ کردن سقف های شیب دار ( به خصوص پلان های ویلایی )در مکس چه راهی پیشنهاد میکنید که ساده تر باشد؟؟؟؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان.برای مدلینگ کردن سقف های شیب دار ( به خصوص پلان های ویلایی )در مکس چه راهی پیشنهاد میکنید که ساده تر باشد؟؟؟؟
سلام
برای سقف شیبداری که حالت هفت داره ؛ می شه یه plane‌ بکشیم مثلا یکی از Segment ها 2 باشه اون یکی هم یک ، بعد با یه راست کلیک به Editable poly تبدیلش کنیم(convert to editable poly) ؛ و اونجا Edge وسط رو move کنیم بیاریم بالا و با Shell ضخامت بدیم ؛ اون دو سمتی هم که باز می مونه رو باکس می کشیم به Editable poly تبدیل می کنیم تنظیم که کردیم اضافه ها رو slice می کنیم ... برای سقف های شیبدار هفتی فک می کنم این راحت ترین راهه بقیه سقف ها رو نمی دونم ، ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو بگن ... .

آخرین ویرایش:

f.arch

عضو جدید
سلام بچه ها...یه فیلم آموزشی راجب استفاده از درخت و گیاهان آماده توو 3d میخواستم. تصویری یا نوشتاری فرقی نداره..کلا میخوام فضای سبز رو خیلی طبیعی انجام بدم توو مکس..ممنون میشم راهنماییم کنید. :smile::gol:

arame1

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال خیلی فوری دارم من در حد همون مبتدی خیلی وقته با مکس کار نکردم و احتمالاً سوالم ابتداییه
من کار سه بعدی توی رویت انجام دادم و میخوام برای کارفرما از متریال مبلمانهای مکس استفاده کنم بعد یه سری متریالهای آماده گرفتم ( فرصت ندارم تنظیمات انجام بدم الان توی قسمت متریال چه طوری باید متریال را از یه قسمتی مانند فایل انتخاب کنم یعنی چکونه مسیر متریال یا عکس را بدم
خیلی فوری ممنون

topman85

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال خیلی فوری دارم من در حد همون مبتدی خیلی وقته با مکس کار نکردم و احتمالاً سوالم ابتداییه
من کار سه بعدی توی رویت انجام دادم و میخوام برای کارفرما از متریال مبلمانهای مکس استفاده کنم بعد یه سری متریالهای آماده گرفتم ( فرصت ندارم تنظیمات انجام بدم الان توی قسمت متریال چه طوری باید متریال را از یه قسمتی مانند فایل انتخاب کنم یعنی چکونه مسیر متریال یا عکس را بدم
خیلی فوری ممنون
با منتال ری اینجوریه: پنجره گوی ها رو انتخاب می کنی. بعد روی استاندارد کلیک می کنی تا یه پنجره ظاهر شه که متریال های مختلف با کیفیت های مختلف اونجان. اگه arc & design رو به عنوان مثال انتخاب کنی خودش زیر گزینه های دیگه ای داره ولی در حالت کلی کنار گزینه ای که رنگ رو انتخاب می کنی یه مربع کوچیک هست که با کلیک روی اون و انتخاب گزینه bitmap می تونی متریال مورد نظرت رو وارد کنی. بحث متریال خیلی طولانیه همون طور که می دونی. سعی کردم کلی بگم.

topman85

عضو جدید
کمک! کمک! من می خوام از نور daylight برای فضای داخلی استفاده کنم ولی یه مشکلی برام پیش اومده: وقتی پنجره می ذارم نور وارد فضای داخلی نمی شه! فرقی نمی کنه متریال شیشه بدم یا نه. ولی به محض این که پنجره رو حذف می کنم نور وارد فضا می شه. باید چی کار کنم که بعد از متریال دادن هم نور وارد شه؟؟ با منتال ری دارم کار می کنم. ورژن 2009

moomidi

عضو جدید
سلام
یک سوال داشتم:
موقعی که داریم با لاین خط میکشیم وقتی pan می کنیم اون خط از اون نقطه قطع میشه و ما باید یک نقطه شروع جدید انتخاب کنیم . بر ای این که خطمون قطع نشه چیکار باید بکنیم؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
یک سوال داشتم:
موقعی که داریم با لاین خط میکشیم وقتی pan می کنیم اون خط از اون نقطه قطع میشه و ما باید یک نقطه شروع جدید انتخاب کنیم . بر ای این که خطمون قطع نشه چیکار باید بکنیم؟
ُسلام
موقع ترسیم کردم هر وقت موس از viewport خارج شد و نتونستید ادامه ی ترسیم رو ببینید می تونید با کلید i ، صفحه به طور خودکار طوری pan کنید که علامت موس وسط viewport قرار بگیره .