رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mahdiyar.memar

عضو جدید
1-بله میشه-میتونی کل متریال یه فایل رو آرشیو کنی و توی هر فایل دیگه ای اون متریالهارو لود کنی
2-هیچ تفاوتی نداره -این دیگه هنر خودته-وبهتره از ورژنهای بالاتر استفاده کنی که خیلی راحت تر میشه باهاشون کار کرد وسریعتر تر شدن-اگه سیستمت توانایی شو داشته باشه.من خودم 2014 دیزاین دارم که خیلی سرعتش خوبه-و بهتره ورژن قدیمی رو کنار بذاری
3-بله چندتا راه هست هم میشه زیپ کنی و هم میشه گزینه compress on save رو توی preference settings رو فعال کنی که وقتی سیو کنی خیلی حجم پایین میاد بدون زیپ کردن--البته با پروکسی کردن درختا وآبجکتهاییی که پولی زیادی دارن هم میشه حجم رو خیلی پایین آورد--
4-اگه میخوای توی محیط باشه ودیده بشه و فقط زمان رندر دیده نشه کافیه روی آبجکت کلیک راست کنی وobject properties رو بزنی و تو قسمت General بخش rendering control تیک گزینه visible camera رو برداری -
ولی اگه میخوای کلی ورش داری هم تو محیط هم توی رندر بهتره روش کلیک راست کنی و hide selection رو بزنی -
اگه میخوای تو محیط باشه و کم رنگ باشه!شفاف انتخابش کن و Alt+X رو بزن

سلام دوست عزیز
شما درست میفرمایین
جسارتا درمورده مکسها میبایست بگم مکسهای 2011 به بالا بهسری افکتهایی که موقع کار دارن به سیستم فشار زیاد و نالازمی رو وارد میکنن
بنده خواهش میکنم ازتون به انجمن evermotion برین و بحثی رو که در این مورد شده رو جستجو و مطالعه بفرمایید و medium سیستمی رو که برای استفاده از هر کردوم لازمه رو بخونین نیازی به فشار انداخته سیستم نیست وقتی که هر دو ورژن 2009 و 2014 یه کیفیت رو ارائه میدن که البته اگه تمام کارهای archmodel و evermotionکه الان تو بازار رو ببینید متوجه میشید از مکسهای 2008 و 2009 (بیشتر2009) استفاده شده به دلیل سرعت عمل بیشتر اما نباید از امکاناتی کهتوی مکسهای جدید دارن غافل شد اما توی کار معماری حدود 1 درصد از از اونها استفاده میشه که اون رو هم میشه توی ورژنهای قبلی با چیزهای دیگه جایگزین کرد

sonia_pme

عضو جدید
همکاران محترم آرشیتکتای دوست داشتنی و علاقه مندان تریدی اس مکس لطف کنید سایتایی که میشه بصورت رایگان ازشون دانلود کرد رو برا استفاده دوستان دیگه هم قرار بدید چون خیلی از دوستان بویژه دانشجویان محترم برای انجام پروژه هاشون نیاز به مدلهای آماده دارند.با سپاس از دوستان .

http://www.cadnav.com
عالی نیست ولی از هیچی بهتره
من معمولا از 3dmodelfree.com دانلود می کنم یا هم از archmodelها استفاده می کنم

architect381

عضو جدید
فعال شدن tutorials در قسمت hellp

فعال شدن tutorials در قسمت hellp

سلام چرا این قسمت فعال نیست و صفحه اینترنتی رو باز میکنه و هیچیرو بالا نمیاره؟؟؟یا hellp refrence اونم نیست و نمیاره
ممنون میشم کسی کمک کنه

farzaneh si

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید می شه راهنمایی کنید من می خوام پلانی که با spline کشیدما توپر کنم نمی دونم چطوری مثله یک صفحه توپر بشه ممنون می شم بهم بگید.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید می شه راهنمایی کنید من می خوام پلانی که با spline کشیدما توپر کنم نمی دونم چطوری مثله یک صفحه توپر بشه ممنون می شم بهم بگید.

سلام
شما باید یه شکل بسته رسم کنید.. خطوط باید بسته باشه و خطوطی که به هم میرسن نباید از هم فاصله داشته باشن-وبهتره ورتکسهای خطوط رو به هم weld کنی -برای نمونه یه Rectangel رسم کن میبینی شکل کاملا بسته س--بعد از لیست مدیفایر اکسترود رو انتخاب کن
اگه میخوای ضخامت نداشته باشه بهتره رو شکل بسته کلیک راست کنی و به editable poly تبدیل کنی-

رزان20

عضو جدید
سلام
میشه لطفا توضیح بدین چجوری یه پلانی رو که از اتوکد آوردم تو مکس بهش حجم بدم
تو یه تاپیک گفته شده اما من چیزی متوجه نشدم
میشه بمن مبتدی یکی به زبان خیلی ساده بگه؟:redface:

Zaraki-Kenpachi

عضو جدید
درضمن اگه میخواین احجام پیچیده و نرمی رودرست کنین یا برش بدین از اینجا اقدام کنین:
command panel (همون منو کهboxو... اونجاست )
shape
nurbs
دقت کنین که هر دو گزینه curves یکی عمل میکنن فقط نوع ترسیمش فرق داره

تشکر میکنم بابت راهنمایی ولی من با این روش که نتونستم برش بزنم. این چیزیم که الان تو عکس برش زدم با slice زدم و خیلی دقیق نیست. اگر روش اصولی تری برای برش زدن احجام این شکلی وجود داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مورد بعدی اینه که کف این ججمی که لینک عکسش رو قرار میدم چطوری باید پر کرد. این شکل باید به همین صورت با شیب زیرش پر بشه. چون شکلش هم نامنظم هست نمیتونم زیرش رو پر کنم.

http://www.xum.ir/images/2014/05/02/65432.jpg

ممنون

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام
میشه لطفا توضیح بدین چجوری یه پلانی رو که از اتوکد آوردم تو مکس بهش حجم بدم
تو یه تاپیک گفته شده اما من چیزی متوجه نشدم
میشه بمن مبتدی یکی به زبان خیلی ساده بگه؟:redface:

سلام دوست عزیز
براتون فیلم درستکردم که توش یه مربع رو حجم میدم
فقط دو تا نکته
اول این که حتما باید تو اتوکد دقت کنین که همه جاس پلانتون بسته باشه حتی یه نقطه ی کوچیک باز باشه این حجم درست نمیشه
اگه باز بود یا توی کد درست کنین یا توی مکس برای درست کردن توی مکس برید توی modify (قسمت تنظیمات توی مکس که توی همون نوار command panel عکس یه ماهوارست توی فیلمم نشون داده شده)
و نکته دوم اینه که بهتره توی مکس دور پلانتون رو با line یه بار دیگه ترسیم کنین
و یا میتونین دور پلانتون رو توی اتوکد با polyline یه بار دیگه ترسیم کنین و تک خطه وارد مکس کنین بهتره
با polyline بکشید هم جای باز نمومنه که مشکل پیش بیاد هم تک خطه میشه و بهتره همون polyline رووارد کنین توی مکس و تموم
اینم فیلمش که چیکار کنین
با دوتا گزینه براتون نشون دادم
یکی shell که اگه بخواین این گزینه رو انتخاب کنین توی لیستی که نشون داده میشه s رو بزنین پشت سر هم تا گزینه shell بیاد بالا
و دومی هم extrude هست که برای انتخاب این گزینه از لیست هم e رو بزنین پشت سر هم تا extrude بیاد
اینم لینکش دانلود فیلم پسورد هم نداره
http://upload.arcdownload.ir/do.php?id=240

mahdiyar.memar

عضو جدید
تشکر میکنم بابت راهنمایی ولی من با این روش که نتونستم برش بزنم. این چیزیم که الان تو عکس برش زدم با slice زدم و خیلی دقیق نیست. اگر روش اصولی تری برای برش زدن احجام این شکلی وجود داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مورد بعدی اینه که کف این ججمی که لینک عکسش رو قرار میدم چطوری باید پر کرد. این شکل باید به همین صورت با شیب زیرش پر بشه. چون شکلش هم نامنظم هست نمیتونم زیرش رو پر کنم.

http://www.xum.ir/images/2014/05/02/65432.jpg

ممنون

سلام دوست عزیز
خیلی سایدهمیتونین کفش رو با line به هم وصل کنین نقاطش رو (vertex ) بعد بهش extrude یا shell بدید بهیکی از کاربرا نشون دادم کهچطوری میشه این کار رو کرد تو همین انجمن
بهتره شما پلانتون رو برام ایمیل کنین یا عکس چیزی پرسپکتیوی برام بفرستین یا راهنماییتون کنم فیلیمی عکسی چیزی درست کنم براتون یا خودم براتون ترسیم کنم کهکارتون راه بیوفته سریع

ناز معمار

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم
یه سوال دارم
من دارم الان روی یه فایل تری دی کار میکنم.میخوام ابزار خوردگی سقف رو مدل کنم.بعد از اینکه با line برش ابزار خوردگی رو طراحی میکنم.وقتی میخوام modifire-sweep رو بهش نسبت بدم.error میده و کلا از برنامه خارج میشه.
کسی نمیدونه مشکلش چیه؟
(تری دی مکس من ورژن2015 هستش...)

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم
یه سوال دارم
من دارم الان روی یه فایل تری دی کار میکنم.میخوام ابزار خوردگی سقف رو مدل کنم.بعد از اینکه با line برش ابزار خوردگی رو طراحی میکنم.وقتی میخوام modifire-sweep رو بهش نسبت بدم.error میده و کلا از برنامه خارج میشه.
کسی نمیدونه مشکلش چیه؟

سلام دوست عزیز
احتمالا (بازم میگم احتمالا) مشکل از اینه که مدلی که کار کردین پیچیدست و وقتی بهش این مدیفایر رو میدین به خاطر افزایش تعداد polygon سیستمتون نمیکشه(رمش) کهالبته احتمال میدم کهاینجور باشه اگهبخواین دقیقتر توضیح بدم مشکل چیه و رفعش کنیم بهتره پروژه رو برام بفرستید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیزم
یه سوال دارم
کسی نمیدونه مشکلش چیه؟

به جای sweep از bevel profile استفاده کن(به این صورت اول بیس رو انتخاب بعد از لیست مدیفایر bevel profile رو انتخاب -pic profile رو بزن و مقطع ابزاری که زدی رو بهش معرفی کن-
-ببین مشکلت حل میشه--البته با یه فایل جدید هم امتحان کن--

ناز معمار

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال...
صفحات view من به رنگ سیاه در اومدن و چیزی توش دیده نمیشه
کسی میدونه این مشکل چه جوری حل میشه؟؟؟
تنها راهش پاک کردن و نصب مجدد هست؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال...
صفحات view من به رنگ سیاه در اومدن و چیزی توش دیده نمیشه
کسی میدونه این مشکل چه جوری حل میشه؟؟؟
تنها راهش پاک کردن و نصب مجدد هست؟

این گزینه رو بزن

یه پنجره میاد open gl رو انتخاب کن و ok

ناز معمار

عضو جدید
به جای sweep از bevel profile استفاده کن(به این صورت اول بیس رو انتخاب بعد از لیست مدیفایر bevel profile رو انتخاب -pic profile رو بزن و مقطع ابزاری که زدی رو بهش معرفی کن-
-ببین مشکلت حل میشه--البته با یه فایل جدید هم امتحان کن--
ممنون بابت راهنماییتون
فقط اینکه میشه تفاوت sweep and bevel profile رو بگید ؟؟؟
منظورم اینه که چرا اکثرا تاکید دارن که از sweep استفاده کنیم؟با توجه به اینکه sweep فایلو سنگین تر میکنه
sweep و bevel چه تفاوت ها و مزیت هایی دارن ؟
ممنون

azin p

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم کسی میدونه چجوری میشه تو مکس اشیارو چند برابر مثلا 40 برابر کرد؟؟؟؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام میخواستم بدونم کسی میدونه چجوری میشه تو مکس اشیارو چند برابر مثلا 40 برابر کرد؟؟؟؟

سلام
منظورتون اندازه شه؟
روی علامت اسکیل بالای مکس کلیک راست کنید تو پنجره باز شده در راستای محوورهای مورد نظرتون (معمولا هر سه محور) عدد رو بدید

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
چطور میتونم سازه ی فضا کار رو تو تیریدی مکس بکشم ؟؟؟
نمیدونم از کجا شروع کنم و چطور بکشم ؟

میخام یه سقف از سازه های فضا کار داشته باشم که روش از پوشش شفاف مثل شیشه استفاده کنم .و زیر این پوسته کاربری هام قرار میگیره :

lu12rkxiv5vxhoj6dgoh.jpg
اینم کاری که دست و پا شکسته انجام دادم :
یه پلین که با لاتیک و ادیت پالی درست کردم :

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم کاری که دست و پا شکسته انجام دادم :
یه پلین که با لاتیک و ادیت پالی درست کردم :

باید چند لایه و تقسیم بندی ها مثلثی بشه .....

01101.jpg

لطفا راهنماییم کنید ....

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلامچطور میتونم تو منتال ری رندر شب بگیرم؟یه تابلو تبلیغاتی دارم که روش پروژکتور گذاشتم از طریق اونا نور میذارم،اما اینکه چطور صحنه تاریک میشه و اینارو نمیدونم میشه راهنماییم کنید.

ناز معمار

عضو جدید
سلام
اگه تو بخش view port configuration -------------- گزینه ی lock zoom/pan نداشته باشم
چیکار باید بکنم؟
یا اینکه به چه طریقی میشه این گزینه رو فعال کنم؟

رزان20

عضو جدید
سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه
من یه پلانی رو تو تریدی extrude کردم حجمم به دست اومده:smile:
اما نمیدونم چجوری آبجکت در و پنجره براش بزارم:(
میشه لطفا یه نفر به زبان ساده و ابتدایی برام توضیح بده:que:ممنون

memara

عضو جدید
سلام دوستان و اساتید عزیز

من پلان و از کد وارد مکس میکنم اما وقتی extrude lمیکنم دیوارها تو خالی میان بالا یعنی فط خط ها ایکسترود میشن نه ضخامتها

مشکل از کجای کاره ؟تو اتوکد سعی کردم کلیه خطوط دیوارها باندری و یکپارچه باشن اما اینجا تو مکس این مشکل پیش میاد

سپاس گزارم پیشاپیش

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان و اساتید عزیز

من پلان و از کد وارد مکس میکنم اما وقتی extrude lمیکنم دیوارها تو خالی میان بالا یعنی فط خط ها ایکسترود میشن نه ضخامتها

مشکل از کجای کاره ؟تو اتوکد سعی کردم کلیه خطوط دیوارها باندری و یکپارچه باشن اما اینجا تو مکس این مشکل پیش میاد

سپاس گزارم پیشاپیش
ورتکسا مشکل دارن که تو خالی میاد بالا و ممکنه 2 تا خط روی هم داشته باشین، فایلتونو حتما پرج کنید تو اتوکد بعد بیارینش، و بهترین راه اینه که فایلی که از کد میارینو دوباره روش با لاین خود مکس بکشید و سپس اکسترود کنید

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه
من یه پلانی رو تو تریدی extrude کردم حجمم به دست اومده:smile:
اما نمیدونم چجوری آبجکت در و پنجره براش بزارم:(
میشه لطفا یه نفر به زبان ساده و ابتدایی برام توضیح بده:que:ممنون

اولا که جای در و پنجره رو باید bolean کنید، و اینکه خود مکس در و پنجره ی آماده داره میتونید از اونا استفاده کنید

ناز معمار

عضو جدید
سلام
من هنوز جواب سوالای قبلیمو نگرفتم اما بازم یه سوال جدید برام پیش اومد:(:(
دارم یه صندلی مدل میکنم
اما در حین مدل کردن به مشکلی برخوردم ...اونم اینه که نمیتونم حجم خامم رو درست ببینم و همه ی خطوط اطراف حجمم رو بهم نشون میده
مثل این عکس !!!!sandali-3d.jpg
چیکار باید بکنم که بتونم حجم تمیزمو توی محیط.بدون نیاز به تست رندر ببینم
جوری شده که برای هربار چک کردن حجم مجبورم یه تست رندر بزنم
مثل این ..............sandali-3d-render.jpg
خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه:(
با f4 , f3 مشکلم حل نمیشه

آخرین ویرایش: