[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

نازنین1987

عضو جدید
سلام
من دوست دارم کار کردن با نرم افزارetabsرو یاد بگیرم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
لطفا برای من پیام بفرستید.

ممنون از همکاری دوستان.:gol::gol::gol:

نازنین1987

عضو جدید
سلام
من دوست دارم کار کردن با نرم افزارetabsرو یاد بگیرم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
لطفا برای من پیام بفرستید.

ممنون از همکاری دوستان.:gol::gol::gol:

سرزمین من

عضو جدید
خوب این کارا رو بکن:
جواب1-اگه از ورژن 2009 به بالا استفاده می کنی برو سزبرگparametric و از قیدهای horizontal و vertical استفاده کن .فقط یادت باشه بعد از اینکه خطها راست شد اون قیود را حذف کن چون ممکنه مزاحمت بشه.
ج2-بهتره با دستور boundry اون محیط رو دوباره یکپارچه کنی.

سلام دوست من یک روش راحت برای هر ورژنی که استفاده میکنی با زدن دکمه f8 می تونی این کار رو به راحتی انجام بدی اف 8

arash1700

عضو
سلام می خواستم در باره این قسمت اتوکد یه اطلاعاتی بدین کجاها به درد می خوره چیه کلن اینا ؟

و lay 1-2-3 اینا چیه
مرسی ...

, این snap- grid اینا ...

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام می خواستم در باره این قسمت اتوکد یه اطلاعاتی بدین کجاها به درد می خوره چیه کلن اینا ؟

و lay 1-2-3 اینا چیه
مرسی ...

, این snap- grid اینا ...
lay out برای view گرفتن و تنضیمات چاپ و پرینت هستند و خیلی هم به درد بخور هستن
استاد ناصر در مورد اینها تو تالار معماری تاپیک آموزش اتوکد دو بعدی توضیحات خیلی خوبی دادن
من خودم از اونجا یاد گرفتم و خیلی خیلی هم کارمو راحت کرد
میتونی از اونجا بخونی
در مورد grid این واسه شبکه بندیه
یه بار روش کلیک کن یه سری خطوط عمود برهم تو صفحه مشخص میشن که اگه اون snap هم فعال باشه وقتی رو خطوط شبکه میری ،حرکت موس رو همین خطوط فقط امکان پذیر میشه
بیشتر واسه نقشه های صنعتی به نظر من کاربرد داره
osnap هم روش کلیک راست کنی تو قسمت seting بری یه سری تیک هست که اگه فعال کنی اونجا گره میشه
یعنی مثلا میخوای وسط هر خطی که میری روش مشخص باشه یا ابتدا و انتهای خط،یا مرکز دایره و ازین حرفا

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

موقعی که اتوکد رو باز می کنیم پایین سمت چپ محور X,Y رو کشیده که خط ها رو در راستای محور X و Y میشه ترسیم کرد.

چطور میشه اون رو به X,Z یا Y,Z تغییر داد تا بشه در این راستا ها هم لاین کشید؟

VAHID33

کاربر فعال
سلام

موقعی که اتوکد رو باز می کنیم پایین سمت چپ محور X,Y رو کشیده که خط ها رو در راستای محور X و Y میشه ترسیم کرد.

سلام به دوست عزیزم
شما بعد از وارد شدن به محیط اتوکدکلمهOSرو تایپ کن بعد اینتر بزن.کادری باز میشه به اسم
Drafting settingsروی گزینه snap and grid در بالای کادر کلیک کن.در پایین کادرباز شده سمت چپ روی گزینه isometric snapکلیک کن بعدش okکن.میتونی با این در جهت های مختلف lineبکشی.فقط دقت کن orthoخاموش باشه که این کارو با f8صفحه کلیدمی تونی انجام بدی.راستی داشتم فراموش می کردم.می تونی با f5جهت های lineعوض کنی.برای بازگشت به حالت قبلی اتوکد همین مراحل برو بعدش روی گزینهRectangular snapکلیک کن.

امیدوارم به دردتون بخوره.

آخرین ویرایش:

majid1986

عضو جدید
چطور میتونم یک Tamplate وارد نقشه اتوکد کنم؟؟

چطور میتونم یک Tamplate وارد نقشه اتوکد کنم؟؟

وقتی که توی اتوکد 2007 یه نقشه جدید ایجاد میکنم یه پنجره باز میشه که از من میخواد که چارچوب یا همون Template نقشه رو انتخاب کنم...من یکی رو انتخاب میکنم اما وقتی که وارد محیط نقشه کشی میشم هیچ چارچوبی نمیبینم. چطوری میتونم یه چارچوب یا Template وارد نقشه کنم؟؟

rasool.civil

مدیر بازنشسته
وقتی که توی اتوکد 2007 یه نقشه جدید ایجاد میکنم یه پنجره باز میشه که از من میخواد که چارچوب یا همون Template نقشه رو انتخاب کنم...من یکی رو انتخاب میکنم اما وقتی که وارد محیط نقشه کشی میشم هیچ چارچوبی نمیبینم. چطوری میتونم یه چارچوب یا Template وارد نقشه کنم؟؟
سلام
تمپلیت با اون چهار چوبی که شما میگید فرق داره
تمپلیت یه فایل با پسوند dwt که شما میسازیش و یه سری چیزایی که تو هر نقشه نیاز دارید زو توی تمپلیت میذارید تا هر دفعه مجبور نباشید کار تکراری انجام بدید
ولی اون 4چوبی که میفرمایید تو قسمت layout هست
در اصل کادر استاندارد مثلا A3 هست
پایین کنار model دو تا layout هست
که نقشه توی model کشیدده میشه و توی layout نمایش داده میشه و پیرینت میگیرن
واسه ساختشم باید از اول اصولی کار کنید
یه کم کار میبره دفعه اول

-civilengineer

کاربر فعال

فقط این 3تا دستور رو تایپ کن تا به محور x,z برسی
UCS<
<X
-90درجه

حالا توضیحات درباره محورهای مختصات:
ببینید هر چیزی در اتوکد مربوط به محورهای مختصات باشه به UCS معروف هست .
حالا شما دستور UCS رو تایپ میکنی و امکاناتش ایناهاست که توضیح میدم:

خط اول توی نوار فرمان که دستور اجرایی رو توشته
خط دوم در نوار فرمان تنظیمات پیش فرض و جاری (مختصاتی که الان داری میبینی) رو توضیح داده که صWORLD جهانی ه !
حالا شما میتونی محور های مختصاتت رو چرخش بدی عوض کنی و ....

حالا اگه بخوای به حالت قبل برگردی باید گزینه ی WORLD رو در دستور UCS انتخاب کنی تا به حالت ابتدایی برگرده.

1: SPECIFY ORIGIN OF UCS : مبدا مختصات رو میتونی عوض کنی در نتیجه هم میتونی مختصات رو وارد کنی مثلا 100و100 هم میتونی روی صفحه کلیک کنی در ادامه اش میتونی به مختصات جدیدت زاویه ای برای چرخش بدی اینجوری:

2: گزینه های بعدیِ دستور گزینه ی FACE :» برای حالت سه بعدی استفاده میشه و باید یک سطح از موضوع جامد رو انتخاب کنی ، در نتیجه مبدا محورهای مختصات با زاویه و سایر مشخصات اون جابه جا میشه.

3: NAmed : گزینه بعدی برای SAVE کردن یا آوردن مختصات هایی است که شما بیشتر لازم دارید!! پس اگر از حالت اول مختصات رو جا به جا کردی حالا میتونی این تنظیمات رو SAVE کنی تا راحت تر در دسترست باشه .

4: گزینه ی object : برای اینکه مختصات در راستا و با زاویه ی یکی از موضوعات بشه کاربرد داره که برای مثال میتونی یک خط بکشی و حالا توی دستور یو سی اس در ادامه گزینه آبجکت رو بزنی و موضوع مورد نظر رو انتخاب کنی حالا محورهای محتصات جا به جا میشه !!!

-civilengineer

کاربر فعال
سلام علت به وجود آمدن لایه def point؟؟؟؟
سلام
شما برای ترسیم کردن در محیط اتوکد نیار به تعریف لایه ها رو دارید که به طور پیش فرض ترسیماتی رو که انجام میدید در لایه ای به اسم " 0 " ذخیره میشه (لطفا امتحان کنید : یک فایل کد باز کرده میبینید که لایه ای به اسم 0 تعریف شده پس هر موضوعی را که ترسیم کنید داخل این لایه قرار میگیرد ! میبینید که فقط یک لایه درست شده بود حال اگر در صفحه یک اندازه گذاری انجام بدهید اتوکد به صورت اتوماتیک لایه ای جدید به اسم " def point " ایجاد میکند که برای سرعت بخشیدن به کار شماست و شما خال میتوانید اندازه گذاری های خود را به لایه ی مورد نظر منتقل کرده و دولایه ی متفاوت داشته باشید تا در زمان مورد نیاز لایه ی اندازه گذاری خود را خاموش نمایید.!!!

takmemar

عضو جدید
سلام
من مبلمان میخوام! واسه مسکونی!
خودمم دارم ولی قدیمین!:cry:
اورژانسیه ها

majid1986

عضو جدید
آقای رسول من این دستور رو اجرا کردم اما مشکل اینه که همون کادری که شما میگید هم چاپ میشه... منظور من اینه که چطور میشه کادری کشید که خودش نامرئی باشه و چاپ نشه؟؟ من از استاندارد A3 استفاده می کنم...اما نمیدونم چرا اتوکد همچین ابزاری رو قرار نداده که بشه نقشه رو داخل Layout قرار داد....
لطفا اگر کسی میتونه یه راه حل بده...

rasool.civil

مدیر بازنشسته
آقای رسول من این دستور رو اجرا کردم اما مشکل اینه که همون کادری که شما میگید هم چاپ میشه... منظور من اینه که چطور میشه کادری کشید که خودش نامرئی باشه و چاپ نشه؟؟ من از استاندارد A3 استفاده می کنم...اما نمیدونم چرا اتوکد همچین ابزاری رو قرار نداده که بشه نقشه رو داخل Layout قرار داد....
لطفا اگر کسی میتونه یه راه حل بده...
خوب
شما یه لایه به اسم kadr بساز و فقط کادرهای ویو رو با اون بکشید
مثلا اینجا کادرهای قرمز رنگ همونایی هست که شما میخواید حذف بشه

حالا رو toolbar کلیک راست کن و layyer2 رو فعال کن

وقتی پنجره لایر 2 ظاهر شد رو آیکون freeze کلیک کن و بعد اون کادرو انتخاب کن

حالا دیگه کادر چاپ نمیشه
موفق باشی

ashke sorkh

عضو جدید
نيمساز

نيمساز

چگونگي رسم نيمساز يك زاويه رو تو اتوكد بهم ميگين؟
و البته اگه نقشه ارتفاع داشته باشه با فرمانAREA مساحت رو نميده بايد واسه به دست آوردن مساحت چه كار كنم. مر20+10

Solitary amir

عضو جدید
با سلام اگر منظور شما تهیه عکس از پرسپکتیوهای ترسیمی شده برای قرار دادن در کنار ترسیمات دوبعدی شما ( مانند پلان نما یا برش ) هست باید به صورت فایل .dxb در آورد . نمیدونم بلدین با dxb کار کنید یا نه . اگر بلد نیستید بفرمائید تا براتون توضحی بدم

arnesa7006

عضو جدید
سلام
این مشکل شما وقتی بوجود میاید که یکی یا تعدادای از خطوط یا نقاط دارای بعد سوم یا z باشند .برای رفع این مشکل توی منوی expres.... modify ....flatern object را اجرا کنید

arnesa7006

عضو جدید
سلام دوست عزیز
احتمالا خطوط یا نقاط فایل شما سه بعدی است یعنی دارای z میباشد.
برای مسطحاطی کردن فایل و حذف z مراحل زیر را انجام دهید.
express.......modify.............flatern object

maryam2908

عضو جدید
سلام به همگی
من یه سوال داشتم اگه کمکم کنین خیلی ممنونتون می شم
" می خوام واسه نقشه هام یه کادر یا title block داشته باشم که به هیچ روشی نشه explodeش کرد "

ali hosseinifar

عضو جدید
سلام
1 چطور ميتونم خطوط شكسته رو راست و مستقيم كنم ؟
2 براي برآورد مساحت يك شكل تركيبي نامنظم با دستور polyline منطقه رو جدا كردم ولي پيغام valid hatchboundary not found رو ميده و مساحت رو بدست نمياره ؟ چندين بار هم خطوط رو چك كردم ولي پيوسته بودند:(

در تکمیل راهنمایی استاد واستفاده از فرمان object در صورتی که از فرمان line برای ترسیم شکلتان استفاده کرده اید ابتدا داخل شکل رو هاشور بزنید وپس از تایپ فرمان area وسپس o نشانگر موس رو روی هاشور کلیک چپ نمایید.