رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل اتوکد رو وارد فتوشاپ کردم ولی خیلی کم رنگ و خطوط نازکه چیکار کنم که پررنگ‌تر بشه؟

در قسمت لایه ها بر روی لایه مورد نظر کلیک راست کرده blending option > strok را انتخاب کرده سپس سایز آن را که کم و زیاد کنید قطر خط های پلان تغییر می کند البته بهترین کار اینه که داخله کد قطر را بیشتر کنید و داخل فتوشاپ color overly را مشکی قرار دهید

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه کار دیگه هم میشه کرد که به نظرم بهتره...
اگه ضخامت خط رو تو کارتون رعایت کردین بهتره کارتونو به صورت pdf ذخیره کنید و تو تنظیمات plot style table ، رنگ خطوط اصلی رو مشکی کنید.اینجوری ضخامت خطهاتون حفظ میشه ولی اگه بخواید تو فتوشاپ از طریق strok این کارو انجام بدین همه ی خطوط به یه اندازه ضخیم شده و امکان داره ضخامت خطها اشتباه بشه

ketabdoost

عضو جدید
سلام دوستان: فایل اتوکد رو به صورت پی دی اف که میارم توی فوتوشاپ به صورت پیکسل پیکسل میشه.چی کار کنم که رزولوشنش پایین نیاد؟ وقتی هم که به صورت ای پی اس سیوش می کنم می خوام بیارمش توی فوتوشاپ پیغام میادcould not complete your request because photoshop was unable to parse the post script ازتون خواهش می کنم راهنماییم کنید که چه کار کنم ؟

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان: فایل اتوکد رو به صورت پی دی اف که میارم توی فوتوشاپ به صورت پیکسل پیکسل میشه.چی کار کنم که رزولوشنش پایین نیاد؟ وقتی هم که به صورت ای پی اس سیوش می کنم می خوام بیارمش توی فوتوشاپ پیغام میادcould not complete your request because photoshop was unable to parse the post script ازتون خواهش می کنم راهنماییم کنید که چه کار کنم ؟

پلات JPG بگیرید توی اتوکد. میتونید موقع پلات گرفتن سایز کاریتون رو بر حسب پیکسل مشخص کنید. اونجا سایز رو بالا بزنید.... ولی در هر صورت انتظار نداشته باشید که به خوبی اتوکد فایلهای تصویریتون رو ببینید چون اتوکد سیستم وکتور هست و فتوشاپ سیستم رستر.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
ضخامت نقشه در فوتوشاپ

ضخامت نقشه در فوتوشاپ

فایل اتوکد رو وارد فتوشاپ کردم ولی خیلی کم رنگ و خطوط نازکه چیکار کنم که پررنگ‌تر بشه؟

سلام .

شما مثل سابق با فرمت pdf فایلتون رو وارد کنید . بعد که open شد ؛ از قسمت ِ لایه ها در فایل ِ فوتوشاپ ، دو بار روش کلکی کنید ، تا صفحه ی layer style باز بشه . آخرین گزینه سمت ِ چپ رو انتخاب کنید . ( stroke ) . با تنظیماتی که در این بخش هست ف شما میتونید ضخامت و شدت ِ خطوط ِ نقشه رو تنظیم بفرمائید .

موفق باشید . . .:gol:

آخرین ویرایش:

topman85

عضو جدید
ساخت لایه

ساخت لایه

دوستان عزیز! من تو فتوشاپ خیلی مبتدی هستم ولی علاقه زیادی به یادگیری دارم... خواهش می کنم از سوالاتم اگر ابتدایی و ساده هست نرنجین...
نمی دونم چطور باید یک لایه جدید بسازم و چطور رنگ این لایه رو عوض کنم...
ممنون می شم اگه کسی واضح و با جزییات جواب بده.:gol:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان عزیز! من تو فتوشاپ خیلی مبتدی هستم ولی علاقه زیادی به یادگیری دارم... خواهش می کنم از سوالاتم اگر ابتدایی و ساده هست نرنجین...
نمی دونم چطور باید یک لایه جدید بسازم و چطور رنگ این لایه رو عوض کنم...
ممنون می شم اگه کسی واضح و با جزییات جواب بده.:gol:

topman85

عضو جدید
دوست عزیز
ممنون از لطفتان. و این کار رو انجام دادم.
ممکنه لطف کنین به این سوالم هم جواب بدین؟
من پلانی دارم و وقتی رنگ بک گراند رو عوض می کنم خطوط پلان کمرنگ می شه. چطوری باید خطوط رو پررنگ کنم؟
بعلاوه چطور می شه بعد از گذاشتن پلان رنگ بک گراند رو عوض کرد؟ وقتی باسطل رنگ عوض می کنم رنگ‌ها به صورت کامل عوض نمی شه. منظورم اینه که مجبور می شم چندین بار و جز به جز رنگ بک گراند رو عوض کنم.:gol:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوست عزیز
ممنون از لطفتان. و این کار رو انجام دادم.
ممکنه لطف کنین به این سوالم هم جواب بدین؟
من پلانی دارم و وقتی رنگ بک گراند رو عوض می کنم خطوط پلان کمرنگ می شه. چطوری باید خطوط رو پررنگ کنم؟
بعلاوه چطور می شه بعد از گذاشتن پلان رنگ بک گراند رو عوض کرد؟ وقتی باسطل رنگ عوض می کنم رنگ‌ها به صورت کامل عوض نمی شه. منظورم اینه که مجبور می شم چندین بار و جز به جز رنگ بک گراند رو عوض کنم.:gol:
خواهش--
کافیه از اون لایه چندتا کپی بگیرید--تا خطوط بهتر خودشونو نشون بدن--یا رو همون لایه دوبار کلیک کنید تا یه پنجره بازشه!--سمت چپ یه گزینه به اسم Stroke یه سری تنظیمات سمت راست داره که با آزمون وخطا میتونید به تنظیمات مورد نظرتون دست پیدا کنید(برای ضخامت خط)

اگه لایه جدید باشه با همون سطل راحت میشه رنگ کرد-بعد زدن این فرمان چند گزینه اون بالا هست مثلا All Layer اونو فعال کنید---یه راه دیگه هم هست از Brush tools استفاده کنید کیبوردی این فرمان هم B هستش---کافیه سایز براش رو بزرگ کنید و صفحه رو باهاش رنگ کنید

topman85

عضو جدید
خواهش--
کافیه از اون لایه چندتا کپی بگیرید--تا خطوط بهتر خودشونو نشون بدن--یا رو همون لایه دوبار کلیک کنید تا یه پنجره بازشه!--سمت چپ یه گزینه به اسم Stroke یه سری تنظیمات سمت راست داره که با آزمون وخطا میتونید به تنظیمات مورد نظرتون دست پیدا کنید(برای ضخامت خط)

اگه لایه جدید باشه با همون سطل راحت میشه رنگ کرد-بعد زدن این فرمان چند گزینه اون بالا هست مثلا All Layer اونو فعال کنید---یه راه دیگه هم هست از Brush tools استفاده کنید کیبوردی این فرمان هم B هستش---کافیه سایز براش رو بزرگ کنید و صفحه رو باهاش رنگ کنید
ممنون از توضیحتون!
متوجه نشدم از لایه چطور باید چند تا کپی بگیرم؟ رفتم روی لایه و کلیک راست کردم و copy layer style رو دیدم و کلیک کردم روش ولی جایی نبود که پیستش کنم. بعدش نمی دونستم چی کار کنم و کجا ازش استفاده کنم! بنابراین رفتم به دومین مرحله توضیحتون! و روی لایه دوبار کلیک کردم و تیک stroke رو زدم و البته خطوط پلان هم ظاهر شد ولی نمی دونم چرا وارد تنظیماتش که می شم هیچ تغییری اعمال نمی شه...
از brush tools هم استفاده کردم و خیلی خوشم اومد. واقعن دستور مفیدی بود!! :gol:

topman85

عضو جدید
سلام .

شما مثل سابق با فرمت pdf فایلتون رو وارد کنید . بعد که open شد ؛ از قسمت ِ لایه ها در فایل ِ فوتوشاپ ، دو بار روش کلکی کنید ، تا صفحه ی layer style باز بشه . آخرین گزینه سمت ِ چپ رو انتخاب کنید . ( stroke ) . با تنظیماتی که در این بخش هست ف شما میتونید ضخامت و شدت ِ خطوط ِ نقشه رو تنظیم بفرمائید .

موفق باشید . . .:gol:
سلام
معذرت می خوام! من هم مشکلاتی که دوستان داشتند رو دارم و تمام مراحلی که شما گفتین رو انجام داده بودم ولی وقتی تو قسمت stroke می رم و وارد تنظیماتش می شم ضخامت خط هیچ تغییری نمی کنه!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
معذرت می خوام! من هم مشکلاتی که دوستان داشتند رو دارم و تمام مراحلی که شما گفتین رو انجام داده بودم ولی وقتی تو قسمت stroke می رم و وارد تنظیماتش می شم ضخامت خط هیچ تغییری نمی کنه!

اگه میخواید لاین رو پر رنگ کنید کافیه چندتا از همون لایه رو کپی کنید

اگه ضخامت مد نظره
طبق تصویر ........
به نظر من بهتره برای ضخامت همون تو اتوکد ضخامت رو تغییر بدید

وقتی فایل pdf رو وارد کردید ....image رو فعال نکنید. بذارید همون pages باشه

topman85

عضو جدید
خط راست

خط راست

با کدوم دستور تو فتوشاپ می شه خط های راست به صورت افقی، عموی و مایل کشید؟

topman85

عضو جدید
topman85 عزیز پیشنهاد میکنم یه بار این تاپیک رو از اول بخونید تو همون صفحات اول جواب همه سوالاتتون هست:gol:
من با عجله نگاهی انداختمک و خط افق و عمود و مایلی که می خواستم رو تو توضیحات پیدا نکردم...
راستش وقتم خیلی خیلی محدود بود وتا صفحه 4 رو نگاه کردم. ممکنه بگین مشخصن کدوم پسته؟ ممنون

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من با عجله نگاهی انداختمک و خط افق و عمود و مایلی که می خواستم رو تو توضیحات پیدا نکردم...
راستش وقتم خیلی خیلی محدود بود وتا صفحه 4 رو نگاه کردم. ممکنه بگین مشخصن کدوم پسته؟ ممنون

کلا چون فرمودید مبتدی هستید گفتم اگه یه بار این تاپیک یا سایر تاپیکهای اموزشی فوتوشاپ رو بخونید (که چند ساعت هم بیشتر وقت نمیگیرن)میتونید به راحتی از مبتدی حداقل به حد وسط برسید و کاراتونو راحت انجام بدید;)
شما مثلا وقتی براش رو انتخاب میکنید اگه shift رو هم نگه دارید خطوط صاف کشیده میشه یا مثلا با line tool میتونید خطوط مایل یا افقی و عمودی بکشید

topman85

عضو جدید
فقط خدا می دونه این تالار چقدر کار من رو راه انداخته!!!!!!!!!!
ممنون از توضیحتون...:gol:

mahi s

عضو جدید
فرمت ذخیره برای فایل فوتوشاپ !

فرمت ذخیره برای فایل فوتوشاپ !

سلام دوستان من در فتوشاپ سیو PDFاز شیتم گرفتم ولی حجمش 160MB شده میخواستم بپرسم با این حجم بالا میتونم چاپ کنم اگه نمیشه باید چیکار کنمتا چاپکنم؟؟؟؟؟؟؟:que::que::que:

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من در فتوشاپ سیو PDFاز شیتم گرفتم ولی حجمش 160MB شده میخواستم بپرسم با این حجم بالا میتونم چاپ کنم اگه نمیشه باید چیکار کنمتا چاپکنم؟؟؟؟؟؟؟:que::que::que:
خب چرا همون فایل فتوشاپو نمی بری پلات بگیری ؟؟ این جوری کیفیت کارت بهتره

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

بهترین فرمت برای سیو tif و png هست- افت کفیت نداره--من خودم یه وقتایی با tif خروجی گرفتم حجمش هم 500 شده!! --ایرادی نداره حجم چقدر باشه--شما ببر برات چاپ میکنن

arezooo82

عضو جدید
سلام.دوستان من نقشه رو که میبرم تو فوتوشاپ، بعضی قسمتاش دیده نمیشه..چیکار باید بکنم؟؟

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال
میخوام بدونم چطوری میشه یه عکس تیره رو روی زمینه روشن fade کرد
یعنی طوری که اطراف عکس محو شه توی زمینه اما وسط عکس با کنتراست خودش بمونه (یه چیزی مثل opacity ولی فقط اطراف عکس)

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال
میخوام بدونم چطوری میشه یه عکس تیره رو روی زمینه روشن fade کرد
یعنی طوری که اطراف عکس محو شه توی زمینه اما وسط عکس با کنتراست خودش بمونه (یه چیزی مثل opacity ولی فقط اطراف عکس)

1- روی لایه مربوط به عکس تیره راست کلیک کنید و Blending Options رو انتخاب کنید.
2- گزینه Gradient Overlay رو تیک بزنید.
3- Style رو روی Radial تنظیم کنید.
4- بر روی شکل روبروی Gradient کلیک کنید تا به قسمت تنظیمات Gradient وارد بشید.
5- مطابق شکل تنظیم کنید!

Untitled-2 copy.jpg

samar_eng

عضو جدید
برای ترسیم یک مربع توخالی( مثل یک کادر ) مثلا دور یک بخش از طرح در صفحه فتوشاپ راحت ترین دستور چیه؟
این کار رو در پاور پوینت به راحتی میشه انجام داد به این صورت که fill را no color میزنیم

Checkmate

کاربر ممتاز
برای ترسیم یک مربع توخالی( مثل یک کادر ) مثلا دور یک بخش از طرح در صفحه فتوشاپ راحت ترین دستور چیه؟
این کار رو در پاور پوینت به راحتی میشه انجام داد به این صورت که fill را no color میزنیم

اگر از Adobe Photoshop نسخه CC 14 به بعد استفاده میکنید راحت ترین روش، روش زیر است:

1- یک لایه جدید ایجاد کنید.
2- به کمک کلید "U" ابزار Rectangle Tool رو برگزینید.
3- در قسمت بالای صفحه، سه بخشی رو که مشخص کردم باید به حالتهای زیر در بیاوردید:
الف- قسمت اول از سمت چپ رو باید روی حالت Shape قرار بدید.
ب- قسمت وسط رو که با عنوان Fill مشخص شده باید روی حالت No Color قرار بدید.
پ- قسمت اول از سمت راست رو که با عنوان Stroke مشخص شده باید روی حالت Solid Color قرار بدید و رنگ کادر را مشخص کنید.

Untitled-2.jpg

samar_eng

عضو جدید
اگر از Adobe Photoshop نسخه CC 14 به بعد استفاده میکنید راحت ترین روش، روش زیر است:

2- به کمک کلید "U" ابزار Rectangle Tool رو برگزینید.
3- در قسمت بالای صفحه، سه بخشی رو که مشخص کردم باید به حالتهای زیر در بیاوردید:
الف- قسمت اول از سمت چپ رو باید روی حالت Shape قرار بدید.
ب- قسمت وسط رو که با عنوان Fill مشخص شده باید روی حالت No Color قرار بدید.
پ- قسمت اول از سمت راست رو که با عنوان Stroke مشخص شده باید روی حالت Solid Color قرار بدید و رنگ کادر را مشخص کنید.

ممنون
نه این بخش رو ندارم ولی یه روش پیدا کردم تو Cs4
اول یه مستطیل با ابزار marquee tool میکشیم بعد داخلش رو رنگ میریزیم
سپس دوباره با همین ابزار یه مستطیل کوچکتر داخل شکل قبلی می کشیم و گزینه delete روی کیبورد رو میزنیم
به این ترتیب رنگ وسط شکل از بین میره و فقط کادر دور باقی میمونه اما برای دقیق کشیدنش باید از خط کش استفاده کرد :(

آخرین ویرایش:

Checkmate

کاربر ممتاز
ممنون
نه این بخش رو ندارم ولی یه روش پیدا کردم تو Cs4
اول یه مستطیل با ابزار marquee tool میکشیم بعد داخلش رو رنگ میریزیم
سپس دوباره با همین ابزار یه مستطیل کوچکتر داخل شکل قبلی می شکیم و گزینه delete روی کیبورد رو میزنیم
به این ترتیب رنگ وسط شکل از بین میره و فقط کادر دور باقی میمونه اما برای دقیق کشیدنش باید از خط کش استفاده کرد :(

اگر از نسخه CS4 استفاده میکنید روش زیر رو دنبال کنید:

2- به همون روش خودتون مستطیلی رو که میخواید با ابزار Marque Tool رسم کنید.
3- کلیدهای ترکیبی Ctrl+Delete رو بزنید تا داخل مستطیل شما رنگ بشه.
4- در قسمت بالا، راست پنل Layers گزینه Fill رو بر روی عدد صفر قرار دهید.
5- بر روی لایه ای که ساخته اید راست کلیک کنید و Belending Options رو انتخاب کنید.
6- از قسمت سمت چپ پنجره باز شده، Stroke رو انتخاب کنید و بعد ضخامت و مسائل دیگه حاشیه رو تعیین کنید.

samar_eng

عضو جدید
اگر از نسخه CS4 استفاده میکنید روش زیر رو دنبال کنید:

2- به همون روش خودتون مستطیلی رو که میخواید با ابزار Marque Tool رسم کنید.
3- کلیدهای ترکیبی Ctrl+Delete رو بزنید تا داخل مستطیل شما رنگ بشه.
4- در قسمت بالا، راست پنل Layers گزینه Fill رو بر روی عدد صفر قرار دهید.
5- بر روی لایه ای که ساخته اید راست کلیک کنید و Belending Options رو انتخاب کنید.
6- از قسمت سمت چپ پنجره باز شده، Stroke رو انتخاب کنید و بعد ضخامت و مسائل دیگه حاشیه رو تعیین کنید.

درسته اما در این حالت گوشه ها رو fillet شده میکنه

Checkmate

کاربر ممتاز
درسته اما در این حالت گوشه ها رو fillet شده میکنه

اگر دقیقاً طبق روشی که گفتم جلو برید، فیلت نمیشه. درضمن میتونید از همون روشی که برای CC14 گفتم هم استفاده کنید. یعنی با ابزار Rectangle Tool. فقط بعضی از تنظیماتش فرق داره که مطمئنم شما میتونید درستش کنید.