رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

houraneh

عضو جدید
میشه لطفا نحوه ایجاد سایه برای پرسوناز تو فتوشاپ رو هم آموزش بدید؟؟؟ خیلی لازمش دارم:(
مررسی:heart:

TIGER N

عضو جدید
تغییر رنگ در فتوشاپ

تغییر رنگ در فتوشاپ

دوستان سلام...
من به یه مشکلی برخوردم. وقتی عکسی رو move میکنم رنگش سیاه و سفید میشه. باید چکار کنم که بعد از move تغییر رنگ نده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
:gol:

Sina SB

عضو جدید
میشه لطفا نحوه ایجاد سایه برای پرسوناز تو فتوشاپ رو هم آموزش بدید؟؟؟ خیلی لازمش دارم
:(

مررسی

آموزش خاصی نداره دوست عزیز فقط از پرسوناژ که میخواید یه دونه کپی گنید و زیرش مثل سایه بزارید و با زدن دکمه های CTRL + ALT + U یه صفحه باز میشه توی اون جا Brightness رو تا اخر بیارید پایین که سیاه بشه و توی قسمت لایه ها Opacity اون لایه Shadow رو کم کنید .

و در آخر هم میتونید مدل لایه رو روی Darken یا چیزی که بهتر باشه بزارید .

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
من وقتی تو فتوشاپ با فونت فارسی تایپ می کنم حروف جدا جدا نوشته می شه ... کسی میدونه مشکل از کجاست و راه حلش چیه ؟

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
سلام
من وقتی تو فتوشاپ با فونت فارسی تایپ می کنم حروف جدا جدا نوشته می شه ... کسی میدونه مشکل از کجاست و راه حلش چیه ؟

شما باید از نرم افزارهای فارسی نویس واسطه مثل نرم افزار مریم (یا سایر نرم افزارهای مشابه) استفاده کنید. یا اگر قصد دارید بطور مستقیم در فتوشاپ فارسی بنویسید، از نسخه هایی استفاده کنید که در آخر ورژن آنها کلمه ME که مخفف Middle East به معنای خاورمیانه هست و حروف عربی و فارسی رو ساپورت میکنه استفاده کنید.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
چطور میتونم تو یه تصویر فقط اون چیزی که مد نظره انتخاب کنم؟مثلا درخت یا ماشین...

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام دوستان.
چطور میتونم تو یه تصویر فقط اون چیزی که مد نظره انتخاب کنم؟مثلا درخت یا ماشین...

خیلی بستگی داره به شکل هندسی که آبجکت مورد نظر شما داره ولی برخی از ابزارهایی که میتونید به کمکش عمل Select رو انجام بدید اینها هستند:

Quick Selection - Magic Wand - Lasso - Rectangular Selection - Marquee Tool و....

ابزارهایی که در اکثر مواقع کار شما رو راه میندازن (و البته نیاز به صبر و تحمل زیادی در استفاده ازشون هست)، Lasso و Magnetic Lasso هستند.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی بستگی داره به شکل هندسی که آبجکت مورد نظر شما داره ولی برخی از ابزارهایی که میتونید به کمکش عمل Select رو انجام بدید اینها هستند:

Quick Selection - Magic Wand - Lasso - Rectangular Selection - Marquee Tool و....

ابزارهایی که در اکثر مواقع کار شما رو راه میندازن (و البته نیاز به صبر و تحمل زیادی در استفاده ازشون هست)، Lasso و Magnetic Lasso هستند.

ممنون دوست عزیز.
ولی با این ابزارا دقیق عمل نمیکنه.نمیدونم شاید من وارد نیستم.
دقیقا میخوام یه آبجکت،درخت،ماشین،یا هرچیز دیگه ای رو از یه تصویر کپی کنم تویه تصویر دیگه.

Checkmate

کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز.
دقیقا میخوام یه آبجکت،درخت،ماشین،یا هرچیز دیگه ای رو از یه تصویر کپی کنم تویه تصویر دیگه.

از تنظیماتش باید دقتش رو افزایش بدید. همینطور میتونید موقع کار کردن با دکمه Scroll ماوس یا با کمک دکمه های Ctrl + + و Ctrl + - عمل Zoom In/Out رو انجام بدید تا با دقت بیشتری این کار رو بکنید.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز.

سلام
فکر میکنم متوجه منظور شما شدم! برای اینکار شما باید از تصاویر با فرمت PNG استفاده کنید. در واقع همون کات آف ها که توی شیت بندی یا پست پروداکشن استفاده میشن.
نمونه هاش در این سایت موجوده:
http://www.gobotree.com/

از بخش category انتخاب کنید

آخرین ویرایش:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان برای طبیعی شدن رندر و کمترین زمان اختصاص دادن بهتره آبجکت ها رو قبل رندر جانمایی کنیم یا درفتوشاپ(پست پرو)انجام بدیم؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان برای طبیعی شدن رندر و کمترین زمان اختصاص دادن بهتره آبجکت ها رو قبل رندر جانمایی کنیم یا درفتوشاپ(پست پرو)انجام بدیم؟

اگر پست پرو رو حرفه ای انجام بدین صدالبته فتوشاپ. اما اگر سیستمتون اجازه میده که رندرتون مشکل ساز نشه همون مکس بهتر هست.
به علاوه وقتی مجبورین از حجم زیادی از ابجکت ها استفاده کنید باید فایلتون رودرست مدیریت کنید و از یه سری پلاگین ها استفاده کنید.

Ar Mina

عضو جدید
سلام خسته نباشید من میخواستم شیت بندی رو تو فتوساپ یاد بگیرم.میشه کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

topman85

عضو جدید
یه سری براش جدید گرفتم و بردم ریختمشون تو فولدر brush همون جایی که فتوشاپ نصبه. ولی وقتی خود فتوشاپ رو باز می کنم براش ها بالا نمیان!! من از cs5 دارم استفاده می کنم. کسی می دونه چرا این جوری می شه؟ چه کار کنم؟

arc_saba

عضو جدید
couldnt complete your request cause the scratch disksare full
دوستان کسی میدونه این ارور واسه چیه؟

Checkmate

کاربر ممتاز
couldnt complete your request cause the scratch disksare full
دوستان کسی میدونه این ارور واسه چیه؟

Scratch Disk ، فضایی هست در هارد شما که فتوشاپ از اون فضا برای نوشتن فایلهای موقت خودش استفاده میکنه. وقتی که حجم یک فایل باز شما خیلی بالا بره، ممکنه اون فضا کم بیاد. برای تغییر پارتیشنی که بعنوان Scratch Disk استفاده میشه کلیدهای Ctrl+K رو بزنید و بعد به بخش Performance برید. توی این بخش دنبال قسمت Scratch Disk بگردید و بعد پارتیشنی رو که دوست دارید به عنوان Scratch Disk استفاده بشه، انتخاب کنید.

پ.ن 1: فتوشاپ بطور پیش فرض از پارتیشن C برای Scratch Disk استفاده میکنه.
پ.ن 2: پارتیشنی رو انتخاب کنید که فضای بیشتری داره.
پ.ن 3: از چند پارتیشن در کنار هم استفاده نکنید (مخصوصاً اگر سرعت هارد شما بالا نیست).

تبسم90

عضو جدید
سلام دوستان من نقشه هام فرمت پی دی اف سیو کردم وقتی میخوام با فتوشاپ شیت بندی کنم کیفیت پی دی اف خیلی میاد پایین کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟:(

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان من نقشه هام فرمت پی دی اف سیو کردم وقتی میخوام با فتوشاپ شیت بندی کنم کیفیت پی دی اف خیلی میاد پایین کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟:(
سلام
علتش اینه که شما سایز نقشه رو تو فتوشاپ بزرگ می کنید و خب کیفیت میاد پایین ... سایز رو دقیقا به اندازه ای که باید تو شیت باشه pdf کنید بعد بیارید توی فتوشاپ که دیگه نیازی به تغییر سایز نباشه ... به علاوه ممکنه بیش از حد زوم می کنید و این تصور براتون به وجود اومده که کیفیت نقشه پایینه ، که خب اگر رو همون اسکیل دقیق که گفتم pdf کرده باشید مشکلی پیش نمیاد و قرار نیست که شیت از فاصله ی خیلی نزدیک دیده بشه ... .

آخرین ویرایش:

تبسم90

عضو جدید
سلام
علتش اینه که شما سایز نقشه رو تو فتوشاپ بزرگ می کنید و خب کیفیت میاد پایین ... سایز رو دقیقا به اندازه ای که باید تو شیت باشه pdf کنید بعد بیارید توی فتوشاپ که دیگه نیازی به تغییر سایز نباشه ... به علاوه ممکنه بیش از حد زوم می کنید و این تصور براتون به وجود اومده که کیفیت نقشه پایینه ، که خب اگر رو همون اسکیل دقیق که گفتم pdf کرده باشید مشکلی پیش نمیاد و قرار نیست که شیت از فاصله ی خیلی نزدیک دیده بشه ... .
خیلی ممنووووووووووون :)