رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

khatoon 1

عضو جدید
دو راه دارید:
1- آر پی سی ها رو که معمولا برای انسان، درخت یا ماشین هست تو بخش فمیلی تو فولدر خودشون بریزید، یا آر پی سی رو از فولدرش بگیرید و بکشید داخل رویت تا درست مثل فمیلی ها لود بشه و تو پراپرتیز اضافه خواهد شد و میتونید استفاده کنید

2- راه اصولی تر اینه که همون نرم افزار داشبوردشو نصب کنید و تو آپشن، بخش رندرینگ، تیک لوکال رو بدید و آدرس جایی که نرم افزار داشبورد نصب شده رو بدید و خود نرم افزاره رو انتخاب کنید
با سلام و تشکر از راهنماییتون
ولی من نمیj تونم از داشبورد استفاده کنم؟
منظورتون از اینکه( تو بخش فمیلی تو فولدر خودشون بریزید )کجاست؟
خیلی چیزا از آر پی سی استفاده میکنم گل و درخت...ماشین..فواره و آبنما....تیر چراغ برق و ......مبلمان شهری
لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

hex07

عضو جدید
سلام
من پسفردا باید پروژه کاربرد کامپیوترم رو تحویل بدم
آقا ما با کلی بدبختی تا یه جاهایی رو انجام دادیم
فقط قسمتایی که نیاز داره از ابزار draw قسمت modify استفاده کنم همش مونده
مثل کف و سقف و...
آقا این قسمت چرا نیس توی رویت ما؟ توی سیستم دانشکده بود خبCapبببture.jpg
ما ترم سه ایم مسخره نکنید :(

hex07

عضو جدید
آقا اون مشکلم اوکی شد
الان یه مسئله مونده فقط..البته سقفش رو با اون طرح عجیبش بیخیال شدم :|
همکف یه متر و هشتاد زیر زمینه و یه متر و بیست بالای زمین..بعد بخوام اون یه متر و هشتاد رو ببرم زیر زمین چی کنم؟
گمونم توپوگرافیه.اما چطور

mohsen_1363

عضو جدید
شاید چون ویندوز 8 اه فرق کرده جایی که RVT رو میریزه، کافیه تو سرچ ویندوز درایو C رو انتخاب کنید و RVT رو سرچ کنید
من ویندوز سون دارم و فایل تو این قسمته:
C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2014
بالاخره حل شد
روت تو درایو d نصب کرده بودم ، پاک کردم اوردم تو c درست شد.

در مورد پوشه rvt اصلا وجود نداره گشتم ، تو rac ریختم
من تو سایتا خوندم 2014 rac و 2013 rvt

شاید هم به قول شما از ویندوزه
به هر حال مرسی

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا اون مشکلم اوکی شد
الان یه مسئله مونده فقط..البته سقفش رو با اون طرح عجیبش بیخیال شدم :|
همکف یه متر و هشتاد زیر زمینه و یه متر و بیست بالای زمین..بعد بخوام اون یه متر و هشتاد رو ببرم زیر زمین چی کنم؟
گمونم توپوگرافیه.اما چطور
هر ارتفاهی چه مثبت چه منفی رو باید تو layer ارتفاع بدی یا از تو propertiseارتفاع ازکف رو -1.80 بدی که روش اول مهندسی تره چون بعد کد ارتفاعی داری

hex07

عضو جدید
هر ارتفاهی چه مثبت چه منفی رو باید تو layer ارتفاع بدی یا از تو propertiseارتفاع ازکف رو -1.80 بدی که روش اول مهندسی تره چون بعد کد ارتفاعی داری
خیلی ممنون از راهنمایی
این کار رو انجام دادم
بحثم اینه که چطوری توی سه بعدی وقتی بیاری، کف رو نشون بده که از کد ارتفاعی 0 شروع شده

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنمایی
این کار رو انجام دادم
بحثم اینه که چطوری توی سه بعدی وقتی بیاری، کف رو نشون بده که از کد ارتفاعی 0 شروع شده

نمیدونم منظورتو درست متوجه سدم یا نه اما این روش رو میتونی انجام بدی
تو مقطع در هر صورت نشون میده اما میتونی تو level 0.0ارتفاع basefloore رو بدی -1.80 اینطوری براش level تعریف نکردی اما تو نما و مقطغ نشون داده میشه

khatoon 1

عضو جدید
دو راه دارید:
1- آر پی سی ها رو که معمولا برای انسان، درخت یا ماشین هست تو بخش فمیلی تو فولدر خودشون بریزید، یا آر پی سی رو از فولدرش بگیرید و بکشید داخل رویت تا درست مثل فمیلی ها لود بشه و تو پراپرتیز اضافه خواهد شد و میتونید استفاده کنید

2- راه اصولی تر اینه که همون نرم افزار داشبوردشو نصب کنید و تو آپشن، بخش رندرینگ، تیک لوکال رو بدید و آدرس جایی که نرم افزار داشبورد نصب شده رو بدید و خود نرم افزاره رو انتخاب کنید
خیلی چیزا از آر پی سی استفاده میکنم گل و درخت...ماشین..فواره و آبنما....تیر چراغ برق و ......مبلمان شهری
لطفا راهنمایی کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان ، من وقتی میخام کارم و حالت پرینتر رندر بگیرم این ارور که میگه فضای کافی برای رندر نداری میاد. برای حل مشکل چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید
مشاهده پیوست 191416

دیدم نوشتید درست شده، اما بیشتر مواقع این مشکلات سر چراغای زیاد تو کاره، اگر چراغا رو گروه بندی نکرده باشید و موقع رندر اونایی که نیاز نیست رو خاموش نکرده باشید سیستم خیلی فضا نیاز داره برای رندرگیری و معمولا این مشکلات بوجود میاد

لطفا راهنمایی کنید

چرا نمیتونی استفاده کنی؟ از اینترنت نسخه کرک شده اشو بگرد پیدا کن و دانلود کن و استفاده کن، با اون روشی هم که گفتم تو رندرینگ به سیستم اون داشبورد رو بشناسون به رویت
تو بخش فمیلی مثلا فولدر planet

بالاخره حل شد
روت تو درایو d نصب کرده بودم ، پاک کردم اوردم تو c درست شد.

در مورد پوشه rvt اصلا وجود نداره گشتم ، تو rac ریختم
من تو سایتا خوندم 2014 rac و 2013 rvt

شاید هم به قول شما از ویندوزه
به هر حال مرسی

خواهش

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فمیلی توالت ایرانی کسی نداره؟یکی داشتم اما نمیدونم چرا ارور میده

khatoon 1

عضو جدید
چرا نمیتونی استفاده کنی؟ از اینترنت نسخه کرک شده اشو بگرد پیدا کن و دانلود کن و استفاده کن، با اون روشی هم که گفتم تو رندرینگ به سیستم اون داشبورد رو بشناسون به رویت
تو بخش فمیلی مثلا فولدر planet
ش

خیلی ممنون ........بله کرک شده نیست و قابل استفاده نیست.......نتونستم کرک شده را پیدا کنم....ممنون میشم اگه لینکی برای دانلود سراغ دارید بهم بگید یا اگه در بازار شرکتی سی دی یا دی وی دی اش را داشته باشه بهم معرفی کنید
میشه برای وارد کردن آر پی سی (بجز اونایی که رو رویت هست) آر پی سی جدید به رویت 2011 راهنماییم کنید؟

sunbook.1371

عضو جدید
من می خوام تو رویت 2014 از نماها رندر بیرم اما وقتی تو سمت elevation قرار میگیرم render غیر فعاله

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دیشب تا حالا 50 بار یه فابلو درست کردم اما وسطش بسته میشه و ارور میده و باز نمیشه کسی تا حالال به این مورد برخورده؟بدبختم کرده

MARY TANHA

عضو جدید
من می خوام تو رویت 2014 از نماها رندر بیرم اما وقتی تو سمت elevation قرار میگیرم render غیر فعاله

در حالت 3D باید قرار بگیرید........بعد روی مکعبی که انواع دید مشخصه در دید نمای مورد نظرتون قرار بگیرید و رندر بگیرید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ........بله کرک شده نیست و قابل استفاده نیست.......نتونستم کرک شده را پیدا کنم....ممنون میشم اگه لینکی برای دانلود سراغ دارید بهم بگید یا اگه در بازار شرکتی سی دی یا دی وی دی اش را داشته باشه بهم معرفی کنید
میشه برای وارد کردن آر پی سی (بجز اونایی که رو رویت هست) آر پی سی جدید به رویت 2011 راهنماییم کنید؟

کافی سایت کامپوننتز رو تو منو مس اند سایت بزنید و از فولدری که آر پی سی هاتون توش هست حالا میخواد تو هر درایو کامپیوترتون باشه آر پی سی موردنظرتون رو انتخاب کنید و استفاده کنید
اینم لینک دانلود:
http://gfxdomain.co/2013/05/archvision-rpc-win32-win64-41531.html

سلام .میشه یکی بگه چه جوری میشه رنگ شیشه یک curtain wall رو تغییر داد؟

یه گوشه کوچیک از کرتین والا رو انتخاب کنید، میبینید که برای هر جزء یه پین وجود داره، پین مربوط به شیشه رو باز کنید، بعدش موس رو ببرید نزدیک شیشه و با زدن کلید Tab سلکت موقعیتش عوض میشه و وقتی رنگ دور شیشه آبی شد یعنی شیشه انتخاب شده، حالا کافیه تو تایپ پراپرتیز، متریال گلس رو عوض کنید

sunbook.1371

عضو جدید
در حالت 3D باید قرار بگیرید........بعد روی مکعبی که انواع دید مشخصه در دید نمای مورد نظرتون قرار بگیرید و رندر بگیرید
[h=2][/h]
اخه من سایتم کجه و مربع های elevation موازی با سایت چرخوندم اما ذر 3d وقتی تو حالت frontقرار میگیرم با نمای جنوبی کارم فرق داره یعنی تو front یکم نما کجتره​

الیاس72

عضو جدید
کشیدن قوس در رویت

کشیدن قوس در رویت

سلام دوستان من میخوام یه سردر طراحی کنم که توش قوس داره چجوری توی رویت بکشم:cry:

kiana -m

عضو جدید
دیدم نوشتید درست شده، اما بیشتر مواقع این مشکلات سر چراغای زیاد تو کاره، اگر چراغا رو گروه بندی نکرده باشید و موقع رندر اونایی که نیاز نیست رو خاموش نکرده باشید سیستم خیلی فضا نیاز داره برای رندرگیری و معمولا این مشکلات بوجود میاد

ولی مشکل من هنوز حل نشده، من اصلا نور مصنوعی توی کارم ندارم

Teapot

عضو جدید
با سلام
من تازه کار با رویت رو شروع کردم می خواستم بدونم اگه بخواهیم هنگام رسم دیوار مثلا مقدار مشخصی رو مثل 2 رو تایپ کردم برای دادن مقدار مشخص زاویه با استفاده از تایپ کردن مثلا زاویه 43 باید چکار کنیم مثل اتوکد که عدد مربوط به طول رو وارد می کردیم وبعد دکمه tab زده می شد و زاویه رو وارد می کردیم با تشکر

آخرین ویرایش:

khatoon 1

عضو جدید
کافی سایت کامپوننتز رو تو منو مس اند سایت بزنید و از فولدری که آر پی سی هاتون توش هست حالا میخواد تو هر درایو کامپیوترتون باشه آر پی سی موردنظرتون رو انتخاب کنید و استفاده کنید
اینم لینک دانلود:
http://gfxdomain.co/2013/05/archvision-rpc-win32-win64-41531.html
د

با تشکر فراوان از وقتی که میذارید......فقط نمیدونم من اشتباه سوالم را پرسیدم یا اشتباه راهنمایی شما را متوجه میشم؟؟
من چند تا دی وی دی داشتم که نمونه های آر پی سی داشت و آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین داشت و من چون مکس رو سیستم نصب کرده بودم با نصب آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین مربوط به مکس......میتونستم از انواع آر پی سی های موجود در دی وی دی در رویت هم استفاده کنم........اما چون به تازگی دیگه با مکس کار نمیکنم و نصبش نکردم آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین هم نصب نکردم.......و نمیتونم از آر پی سی هایی که دارم داخل دی وی دی استفاده کنم.......اما از آر پی سی های موجود در رویت میتونم استفاده کنم.........دنبال این هستم که از آر پی سی هایی بجز آر پی سی های موجود در رویت در رویت 2011 و 2014 استفاده کنم

ممنون میشم اگه باز لطف کنید و راهنماییم کنید

آخرین ویرایش:

mahans

عضو جدید
اخه من سایتم کجه و مربع های elevation موازی با سایت چرخوندم اما ذر 3d وقتی تو حالت frontقرار میگیرم با نمای جنوبی کارم فرق داره یعنی تو front یکم نما کجتره​

خب یه جهت مثلا شمال شرقی یا جنوب شرقی یا هر چیز دیگه ای که میخوای از اون سمت رندر داشته باشی یه نما اضافه کن....

sunbook.1371

عضو جدید
خب یه جهت مثلا شمال شرقی یا جنوب شرقی یا هر چیز دیگه ای که میخوای از اون سمت رندر داشته باشی یه نما اضافه کن....

تو قسمت project browerنماها درسته اما چون نمشه از elevation رندر گرفت در 3d قسمت front با نماهام یکی نیست .اگه با مربع های elevation دور پلان نمای جنوب شرقی هم درست کنم باز می ری توی project bro که بازم نمیشه ازش رندر گرفت میخوام نماهام موازی با سایتم باشه من به خاطر همین مربع های elevation با سایتم rotateکردم نماهام درست شد اما 3dدرست نیست

saman.arch

عضو جدید
کمک خعلیییییییییییییییییییییی ییییییییی فورییییییییییییییییییییی

کمک خعلیییییییییییییییییییییی ییییییییی فورییییییییییییییییییییی

با سلام به همه دوستان .......... دوستان من یکسالی بود از رویتم استفاده نکرده بودم باز میکردم سیو نمیکرد الان پاکش کردم دوباره نصب کنم نصب نمیشه:cry::cry::cry::cry:حتی ویندوزمم عوض کردم بازم نصب میشه اما باز نمیشه:cry:

MARY TANHA

عضو جدید

دوست عزیز بهترین راه و مناسب ترین راه استفاده از مکعب دید بالای صفحهسمته راسته.......از دید گوشه مکعب استفاده کن

Teapot

عضو جدید
با سلام
من تازه کار با رویت رو شروع کردم می خواستم بدونم اگه بخواهیم هنگام رسم دیوار مثلا مقدار مشخصی رو مثل 2 رو تایپ کردم برای دادن مقدار مشخص زاویه با استفاده از تایپ کردن مثلا زاویه 43 باید چکار کنیم مثل اتوکد که عدد مربوط به طول رو وارد می کردیم وبعد دکمه tab زده می شد و زاویه رو وارد می کردیم با تشکر
یعنی نمیشه زاویه رو با کیبورد وارد کرد؟!!!!!