رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه ، میشه فمیلی های رویت 2011 رو توی فولدر RAC 2013 \metric libraries که الان خالی هستش کپی کنم و ازشون استفاده کنم؟
البته که میشه
من رویت 2013 دارم و از تمام فمیلی های 2011 هم استفاده میکنم
ولی از فمیلی های ورژن بالاتر نمیشه استفاده کرد

artist92

عضو جدید
من فمیلی های 2011 رو توی فولدر RAC2013 کپی کردم جواب داد ، باهاش کارم انجام دادم :)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
curtain wall منحنی هم میشه کشید؟
اگه ممکنه برام توضیح بدید
ممنون

بله که میشه .. شما دیوار اول بکش .. یعنی یه دیوار صلب با مصالح بنایی بصورت کرو ..بعد تبدیلش کن به دیوار پرده ای ... اول دیوار رو انتخاب کن بعد از تو کادر بالا سمت راست مدل منحنی رو انتخاب دیوار رو بکش و روش کلیک کن نوعشو تغییر بده ;)

mahans

عضو جدید
بله که میشه .. شما دیوار اول بکش .. یعنی یه دیوار صلب با مصالح بنایی بصورت کرو ..بعد تبدیلش کن به دیوار پرده ای ... اول دیوار رو انتخاب کن بعد از تو کادر بالا سمت راست مدل منحنی رو انتخاب دیوار رو بکش و روش کلیک کن نوعشو تغییر بده ;)

خب دوست من اینطور که شما گفتین کسی متوجه نشد که چی شده!من خودم میدونم که چطور میشه دیوار شیشه ای رو منحنی یا به اشکال مختلف طراحی کرد!اما اینطور که گفتین منی که بلدم هم دیگه از ذهنم پریده.ضمنا انگار نشه ها اینطوری رو که میگین......

*Mina*

عضو
سلام
curtain wall منحنی هم میشه کشید؟
اگه ممکنه برام توضیح بدید
ممنون

هم از روشی که دوستمون گفت میشه کشید و هم اینکه از اول با کرتین وال ترسیم کنیم ولی باید تنظیماتش رو درست کنید تا کرو بودن خودش رو نشون بده

طبق تصویر زیر میتونید تعداد پانل هاش رو تنظیم کنید تا کرو بودنش رو نشون بده : http://www.uploadtak.com/images/m454_Capture.jpg

آخرین ویرایش:

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان..چطور میشه سقف گنبدی درست کرد؟؟؟

راحت ترین راهش اینه تو لایبریری تو پوشه مس گنبد داره لودش کنیونو ارتفاع و شعاعشو تغییر بدید

کارتون با این روش راه نیوفتاد بگین روش های دیگه هم هست

موفق باشین

z_r

عضو جدید
راحت ترین راهش اینه تو لایبریری تو پوشه مس گنبد داره لودش کنیونو ارتفاع و شعاعشو تغییر بدید

کارتون با این روش راه نیوفتاد بگین روش های دیگه هم هست

موفق باشین[/
ممنون دوست عزیز..امتحان میکنم اگه نتونستم میگم ..

z_r

عضو جدید
سوال دیگمم اینه چه طور میشه بالای دیوار قوس جناغی یا نیم دایره ایجاد کرد؟ممنون میشم جواب بدین

somaneh

عضو جدید
سلام
مثلاً وقتی می خواهم دیوار درست کنم و متریال بدهم و داخل پنجره ادیت اسمبلی می شوم و بعد متریال بروزر و بعد در قسمت اپرینس که است بروسر را انتخاب می کنم هم متریال ها غیر فعال شده اند و نمی توانم انتخاب کنم . قبلاً فعال بوده ولی وقتی تمپلیت را لود کردم غیر فعال شده است.

z_r

عضو جدید
یه سوال دیگه دوستان..واسه نما اگه بخوام یه طرح مشبک که بعضی جاهاش تو پر و بعضی جاهاش تو خالیه و نور پردازی جوری باشه که این طرح مشبک نورانی بشه.باید چیکار کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه دوستان..واسه نما اگه بخوام یه طرح مشبک که بعضی جاهاش تو پر و بعضی جاهاش تو خالیه و نور پردازی جوری باشه که این طرح مشبک نورانی بشه.باید چیکار کنم؟

دوست خوبم لطفا یه نمونه عکسی چیزی بذار متوجه شیم شما چی مدنظرته؟ من که نگرفتم منظورتونو :eek:

z_r

عضو جدید
ss.jpg مشابه این دوست عزیز..راستش اصلا نمیدونم گه بخوام مثل این طرح واسه نمام درست کنم باید چیکار منم؟ گنبدی که تو عکس هست هم اگه میشه بگین چه طوری همچین گنبدی درست کم؟ممنون اا:smile:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 165615 مشابه این دوست عزیز..راستش اصلا نمیدونم گه بخوام مثل این طرح واسه نمام درست کنم باید چیکار منم؟ گنبدی که تو عکس هست هم اگه میشه بگین چه طوری همچین گنبدی درست کم؟ممنون اا:smile:

درآوردن یه همچین احجامی غیرممکن نیست اما سخته یکم، کلا فعلا رویت تو حجم سازی یکم ضعیفه، و ابزارهای بیشتری نیازداره تا بتونه با نرم افزارایی مثل راینو یا تری دی مکس یا اسکچاپ مقابله کنه
اما سازگاریش با اسکچاپ و تری دی مکس و تا یه جاهایی راینو، همچنین ساپورت شدن با ادآن جدیدی به اسم Dynamo که درست کار گراس هوپر رو انجام میده باعث شده که ضعف هاش کمتر به چشم بیاد
برای ساخت مس یا فمیلی های اینچنینی باید درک درستی از هندسه فضایی و انواع روش های ساخت مس، فمیلی، پروفیل، ... داشته باشید که نیاز به تمرین و تکرار آموزشای پیشرفته ای هست که تو سطح وب در مورد روشهای کار با فمیلی ها هست

این سطح برا من یکم سخته کشیدنش، اما اون استادیومی رو که تو پست های قبلی گذاشته بودن برام راحت تر بود

z_r

عضو جدید
درآوردن یه همچین احجامی غیرممکن نیست اما سخته یکم، کلا فعلا رویت تو حجم سازی یکم ضعیفه، و ابزارهای بیشتری نیازداره تا بتونه با نرم افزارایی مثل راینو یا تری دی مکس یا اسکچاپ مقابله کنه
اما سازگاریش با اسکچاپ و تری دی مکس و تا یه جاهایی راینو، همچنین ساپورت شدن با ادآن جدیدی به اسم Dynamo که درست کار گراس هوپر رو انجام میده باعث شده که ضعف هاش کمتر به چشم بیاد
برای ساخت مس یا فمیلی های اینچنینی باید درک درستی از هندسه فضایی و انواع روش های ساخت مس، فمیلی، پروفیل، ... داشته باشید که نیاز به تمرین و تکرار آموزشای پیشرفته ای هست که تو سطح وب در مورد روشهای کار با فمیلی ها هست

این سطح برا من یکم سخته کشیدنش، اما اون استادیومی رو که تو پست های قبلی گذاشته بودن برام راحت تر بود
ممنون دوست عزیز..حق با شماست نیاز به تمرین زیاد داره..راجع به نماشم نمیدونین؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز..حق با شماست نیاز به تمرین زیاد داره..راجع به نماشم نمیدونین؟

نماش رو میتونید با استفاده از دستور کرتین سیستم ایجاد کنید و بعد بجاب متریال شیشه اون متریال توی پروژه رو بدید، بجای پروفیل ها هم متریال مسی رنگ رو، با استفاده از روش جایگذاری در و پنجره تو کرتین سیستم هم میتونید در و پنجره ها رو جا بگذارید

سحرصابری2

عضو جدید
سلام ممنون از وقتی که میذارید و زحمت میکشید برای توضیح و آموزش رویت...
آموزش رویت رو تا سقف شیبدار انجام دادم..الان سوال برام پیش اومده ...اینکه با slope arrowچطور کار میکنن...روی سقف با شکل توضیح دادین اما بنده متاسفانه متوجه نشدم...ممنون میشم مجددا با توضیح و عکس با روش دیگه ای توضیح بدید...
واقعا ممنون میشم

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان نیاز فوری ب فامیلی های جواهرات دارم و میترین
از کجا یا از کدوم سایت بگیرم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان نیاز فوری ب فامیلی های جواهرات دارم و میترین
از کجا یا از کدوم سایت بگیرم

از من میشنوی در و دیوار و یه سری چیزا رو بکش، بعد وارد تری دی مکسش کن و بهشون متریال و آبجکت بده و نورپردازی کن و رندر بگیر
من همیشه اینکارو میکنم

artist92

عضو جدید
سلام
دوستان ممکنه بگید به چه روشی میشه این نمارو توی رویت کشید؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی بهش نیاز دارم.;)
1tod.jpg

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان ممکنه بگید به چه روشی میشه این نمارو توی رویت کشید؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی بهش نیاز دارم.;)
مشاهده پیوست 166790

من روش دقیقشو نیدونم ..ولی دیوار بکش..با ادیت پروفایل روش سوراخایی که مناسبه رو ایجاد کن...

artist92

عضو جدید
negin joon من این روش و بلدم ولی احساس میکنم با edit profile نمای خوبی بدست نمیاد . در ضمن من دیوارام منحنی هستن و نمیتونم از edit profile استفاده کنم. دوستان عزیز لطفا راهنماییم کنید

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من رویت 2013 نصب کردم پنجره project browserکه دران elevation , level.. هست و در ورژن های قبلی وجود داشت نداره...چجور باید بیارمش؟؟؟

*Mina*

عضو
negin joon من این روش و بلدم ولی احساس میکنم با edit profile نمای خوبی بدست نمیاد . در ضمن من دیوارام منحنی هستن و نمیتونم از edit profile استفاده کنم. دوستان عزیز لطفا راهنماییم کنید

با کامپوننت دیوار رو ترسیم و اکسترود کنید ، بعد بوسیله void extrude از نمای روبه روی دیوار ؛ سطح مقطع های مورد نظر خودتون رو ترسیم کنید و اکسترودش کنید به طوری که از دیوار رد بشه بعد با استفاده از گزینه کات جئومتری این سطح مقطع ها رو از دیوار کات کنید .