رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.منم تو کارم یه خرپای منهنی دارم.میشه گفت طراحی خرپا یکی از راحترین کارا تو رویته!!!!!!!!فقط کافیه تو قسمت new family truss رو انتخاب کنی بعد تو محیط طراحی فقط نمای خرپارو بکشی تمومه!!عضو بالای خرپا اعضای درونی و عضو پایین خرپا به همین سادگی!ضمنا میتونی بعد از اینکه لودش کردی تو پروژه واسه اعضای خرپا پروفیل تعریف کنی یعنی مثلا بگی عضو بالاش از تیراهن 14 یا قوطی باشه.;)

خیلی ممنونم:gol:
این و می دونستم
ولی اجزای خرپا خیلی بهم می ریزه
شکل ناهنجاری پیدا می کنه:(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستای خوب و عزیز با گفتن تشکر کاری انجام نمیشه اگه میشه روی دکمه تشکر کلیک کنید نه گفتاری .. این اقا زحمت میشکند جواب شما رو میدن شما رو تشکر باید کلیک کنید.

ممنون از شما دوست عزیزم، اما من این کار رو برای تشکر دوستان انجام نمیدم، بیشتر سر این هست که دوست دارم به دیگران کمک کنم، از طرفیم بعضی وقتا مشکلات دوستان میتونه مشکلات منم باشه و با دنبال کردن مشکلات و رسیدن به جواب درستشون خودمم چیزی یاد میگیرم

این و می دونستم

باید نمونه های واقعی رو تو اینترنت نگاه کنی و ببینی معمولا خرپای قوسی شکل رو از طریق کدوم یکی از فمیلی های موجود میشه ساخت، تازه خود رویت فمیلی تمپلیت مخصوص ساخت خرپا رو هم داره که میتونی باهاشون هرجوری که خواستی خرپا ایجاد کنی
باز اگر میتونی یه عکس از خرپا بذار که بر اساس شکل خرپات مشخص بشه کدوم فمیلی بهتره

architect_shadow

عضو جدید
بله همینطوره شاید مشکلاتی داشته باشه اما به روشهای مختلفی میشه حلش کرد.مثلا اگه ابتدا و انتهای خرپا مشکل داره میتونی در قسمت تنظیمات end extend va start extendnدرستش کنی یا اگه میبینی اعضای مورب از هم میزنن بیرون میتونی همون در قسمت family editor خطوط رو بهم نرسونی یا از دستور coping apply استفاده کنی .اما نکته مهم اینه که نوع پروفیلی که واسه اجزا انتخاب میکنی خیلی تو نظم خرپا تاثیر داره.
این و می دونستم

آخرین ویرایش:

architect_shadow

عضو جدید
دوستان وجدانا بیاید یه راهی واسه منطبق کردن در و پنجره با دیوارهای خارج از راستای عمود پیدا کنیم(د).:mad:

architect_shadow

عضو جدید
من اول این پستو نوشتم بعد خودم رفتم تستش کردم.دوست عزیز من دستور coping apply رو به شما پیشنهاد میکنم
بله همینطوره شاید مشکلاتی داشته باشه اما به روشهای مختلفی میشه حلش کرد.مثلا اگه ابتدا و انتهای خرپا مشکل داره میتونی در قسمت تنظیمات end extend va start extendnدرستش کنی یا اگه میبینی اعضای مورب از هم میزنن بیرون میتونی همون در قسمت family editor خطوط رو بهم نرسونی یا از دستور coping apply استفاده کنی .اما نکته مهم اینه که نوع پروفیلی که واسه اجزا انتخاب میکنی خیلی تو نظم خرپا تاثیر داره.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من اول این پستو نوشتم بعد خودم رفتم تستش کردم.دوست عزیز من دستور coping apply رو به شما پیشنهاد میکنم

بله نوع پروفیل مهمه - اما یه اشتباهی تو حرفای قبلتون بود، اونم اینه که اگر میبینید تیرها، ستونها، خرپاها پروفیل هاشون به هم نچسبیده و یه فاصله ای بینشون هست برای اینه که این نرم افزار بر اساس واقعیت کار میکنه، هیچ وقت اعضای خرپا و تیر و ستون و بادبند و ... بدون یه واسطه که اسمشون "کانکشن" هست به اجزای سازه ای دیگه وصل نمیشن، یعنی اون فاصله ها برای قرار گرفتن پلیت ها و نبشی ها و کش ها و ... هست که توسط فمیلی ها و از همه مهمتر توسط اکستنش های رویت ایجاد میشن که اگر رویتتون اکستنشن ها رو نصب نداشته باشه نمیتونید این اجزا رو قرار بدید، هر چند تو کارای دانشگاهی نیازی هم نیست که قرار بگیرن

پ.ن : برای همینه گفتم تو اینترنت سرچ بکنید ببینید که مثلا خرپای قوسی از چه نوع سیستم خرپایی ساخته میشه، ما حدود 20 (شایدم بیشتر) نوع سیستم خرپایی داریم که هر کدوم کاربرد و جایگاهی در بخش سازه ای دارن

architect_shadow

عضو جدید
bale hamintore doste aziz mamnon az rahnamayiton va dar edameye farmayeshate shoma inam begam ke nokteye besiar besiar mohem ine ke vaghti to mohite tarrahie kharpa toleshom 20m zadim mogheye loadesh to proje ham bayad tolesho 20m bezanim vagarna faseleye ajza ontor ke ma tarif kardim dar nemiad va beham mirize;)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
bale hamintore doste aziz mamnon az rahnamayiton va dar edameye farmayeshate shoma inam begam ke nokteye besiar besiar mohem ine ke vaghti to mohite tarrahie kharpa toleshom 20m zadim mogheye loadesh to proje ham bayad tolesho 20m bezanim vagarna faseleye ajza ontor ke ma tarif kardim dar nemiad va beham mirize;)

اگر موقع طراحی دیمنژن ها رو پارامتریک قرار بدید و برای هر عضو پارامتر یا فرمول مربوط به خودش رو ست کنید تو پروژه ها هم بصورت پارامتریک لود میشن و میتونید اجزا رو به دلخواه ست کنید

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها رویت نصب کردم متریک نیست..... واحدش اینچه.... به من نگین که راهی براش نیست.... :(

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها رویت نصب کردم متریک نیست..... واحدش اینچه.... به من نگین که راهی براش نیست.... :(
میتونی تو منیج تو پروجکت یونیت واحدهارو به میلی متر تبدیل کنی. واحد اندازه گیری زاویه رو هم میتونی تغییر بدی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

میتونی تو منیج تو پروجکت یونیت واحدهارو به میلی متر تبدیل کنی. واحد اندازه گیری زاویه رو هم میتونی تغییر بدی

موقع نصب باید روی متریک ست میکردی که در اینصورت فامیلی هاتم متریک نصب میشد
احسان (et-rt) هم درست میگه میتونی واحدها رو تغییر بدی

tv.kade

عضو جدید
سلام دوستان

میشه تو رویت شیت بندی داشته باشم بعد بدم برا چاپ؟؟؟؟ (خودم فکر نمیکنم بشه )

فکر کنم باید اول ببرم تو مکس 2013 اونم دیزان بعد اونجا سیو کنم بعدش با فتوشاپ شیت ببندم وای خدا چقدر کار اونم با pc من اخه نفتی
درست فکر میکنم ؟

بابت پاسخ ها سپاس گذارم

آخرین ویرایش:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه تو رویت شیت بندی داشته باشم بعد بدم برا چاپ؟؟؟؟ (خودم فکر نمیکنم بشه )

فکر کنم باید اول ببرم تو مکس 2013 اونم دیزان بعد اونجا سیو کنم بعدش با فتوشاپ شیت ببندم وای خدا چقدر کار اونم با pc من اخه نفتی
درست فکر میکنم ؟

نه تو رویت هم میشه شیت بندی کرد ولی همچین تعریفی نداره.
شیتاش کلا فنیه و نمیشه رو زیباییش کاری کرد.
من فقط وقتی استفاده میکنم که بخوام پلان یا برش یا نمایی رو با مقیاس دقیق به استاد نشون بدم.
تو منوی view گزینه ی sheets هست.
وقتی انتخاب کنی یه شیته a1 میاد که میتونی ابعادشو هم تغییر بدی. بعد کاری که باید بکنی اینه که تو لیست پروپرتیس اون پلان مورد نظر یا سکش رو بکشی بیاری تو شیت رها کنی.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نه تو رویت هم میشه شیت بندی کرد ولی همچین تعریفی نداره.
شیتاش کلا فنیه و نمیشه رو زیباییش کاری کرد.
من فقط وقتی استفاده میکنم که بخوام پلان یا برش یا نمایی رو با مقیاس دقیق به استاد نشون بدم.
تو منوی view گزینه ی sheets هست.
وقتی انتخاب کنی یه شیته a1 میاد که میتونی ابعادشو هم تغییر بدی. بعد کاری که باید بکنی اینه که تو لیست پروپرتیس اون پلان مورد نظر یا سکش رو بکشی بیاری تو شیت رها کنی.

فقط شیت A1 نیستا، کافیه لود رو بزنید و بعد وارد پوشه titleblocks بشید، اونجا سایزای دیگه ای هم برای انتخاب هست

tv.kade

عضو جدید
سلام من یک دیوار 10 یا 20 سانتی دارم حالا میخوام طرفه داخل دیوار نوع متریال بدم طرف خارج ی نوع دیگه میشه ؟؟
فکر کنم باید لایه بندی کنم ؟
در مورد انیمشن ک ساختم سرعتش خیلی زیاد با فرم 30 زدم بد تر شد چ کارش کنم ؟
در مورد wahkthrough . وقتی پلان طبقه ا قرار میدم حالا میخوارم بریم دوم اگه برم روی پلان دوم دستور لغو میشه راهی براش داری؟
ممنون

آخرین ویرایش:

qasedak_20

عضو جدید
سلام من یک دیوار 10 یا 20 سانتی دارم حالا میخوام طرفه داخل دیوار نوع متریال بدم طرف خارج ی نوع دیگه میشه ؟؟
ممنون

سلام
بله میشه
دیوار رو انتخاب کنید .تو قسمت پراپرتیز و بعد ادیت قسمت پایین اینسرت رو بزنید
یک لایه به دیوار اضافه میشه بهش ضخامت بدید و متریال!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
بله میشه
دیوار رو انتخاب کنید .تو قسمت پراپرتیز و بعد ادیت قسمت پایین اینسرت رو بزنید
یک لایه به دیوار اضافه میشه بهش ضخامت بدید و متریال!

یه چیزی یادت رفت
یک: اگر میخوای همه دیوارات اون نوع متریال دهی رو بگیرن ادیت رو میزنی و اگر میخوای فقط یه سری از دیوارا متریال دهی خاص رو بگیرن باید دوپلیکیت رو بزنی تو ادیت
دو: یادت رفت بگی بعد از رفتن داخل پراپرتیز، ادیت، باید استراکچر رو باز کنی برای تغییر متریال، که اون پنجره که باز میشه و تو پنجره تغییر متریال ها و لایه هابالا و پایینش نوشته اکستریور و اینتریور که جهت لایه بندی رو نشون میده، بعد لایه ها رو متریال دهی میکنی

دوستان، بهتره قبل از شروع کردن پروژه هاتون با رویت، اول یاد بگیریدش، تو همین سوال باید 1 صفحه کامل نوشت تا جواب رو به درستی داد، مثلا الان من انواع لایه ها، نحوه برش لایه ها، دیوارهای مرکب، و ... رو باید توضیح بدم که میشه 2 جلسه 1.5 ساعته آموزشی

qasedak_20

عضو جدید
سلام
چجوری میتونم ستون با مقطع مربع تو پلان داشته باشم؟طوری که معلوم باشه مثلا با رنگ مشکی!
اخه architectural column که میذارم با دیوار یکی میشه و اصلا معلوم نیست!
و structural هم مقطع مربع نداره
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان
چرا وقتی section از کارمون میزنیم لایرهای کف یا لایرهای دیوار نشون داده نمیشه ؟ باید چیکار کنم که این لایرها رو توی برش ببینم؟

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
هیچ ترفندی واسه عمودی کردن خرپا وجود نداره ؟
جوری که بشه یه ستون خرپایی ساخت

qasedak_20

عضو جدید
سلام
میشه راهنمایی کنید چجوری پلان طبقه بالارو به صورت خط چین تو لول 1 ببینم؟تو VG رفتم ولی نتونستم کاری کنم!
:(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
میشه راهنمایی کنید چجوری پلان طبقه بالارو به صورت خط چین تو لول 1 ببینم؟تو VG رفتم ولی نتونستم کاری کنم!
:(

تو پراپرتیز، یه گزینه ای هست به اسم underlay که هر طبقه ای که میخوای ببینی رو توش انتخاب میکنی
بصورت حط کمرنگ نشون میده، بخوای خط چین بشه باید تو VG بگردی پیداش کنی و تنظیمش کنی

architect_shadow

عضو جدید
mitoni bade gozashtane dorbin editesh koni dar maghta ya nema.barash key frame bezari va masire harakate dorbino avaz koni.
فکر کنم باید لایه بندی کنم ؟
در مورد انیمشن ک ساختم سرعتش خیلی زیاد با فرم 30 زدم بد تر شد چ کارش کنم ؟
در مورد wahkthrough . وقتی پلان طبقه ا قرار میدم حالا میخوارم بریم دوم اگه برم روی پلان دوم دستور لغو میشه راهی براش داری؟
ممنون

kiana -m

عضو جدید
خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز
یه سوال دیگه ، به چه روشی میشه متریال railing وbaluster و عوض کرد؟ توی ادیتتایپ خودش نمیشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از جوابتون دوست عزیز
یه سوال دیگه ، به چه روشی میشه متریال railing وbaluster و عوض کرد؟ توی ادیتتایپ خودش نمیشه

ریل رو که تو همون ادیت پراپرتیز میتونید ست کنید، تو فیلد ریل استراکچر، فیلد متریال هست که برای تک تک اعای ریل میتونید متریال موردنظر رو ست کنید
زیر اون بلاسترا هستن که هر بلاستر با یه فمیلی در ارتباطه، اسم اون فمیلی ها رو یادداشت کنید تا یادتون نره، بعد برید اون فمیلی ها رو پیدا کنید و متریالشون رو عوض کنید
برای اینکار از طریق پروجکت پراپرتیز (همونجایی که لول ها و نماها و اشچدل ها و .. هست) وارد فمیلی بشید، ریلینگ رو پیدا کنید، و شاخه اشو باز کنید، یه سری فمیلی میبینید به اسم M-Baluster با دابل کلیک رویاون نوع بلاستری که انتخاب کردید پراپرتیز اون بلاستر باز میشه و تو فیلد متریالش میتونید متریال موردنظرتون رو وارد کنید

kiana -m

عضو جدید
این مربع های Elevation توی صفحه رویت نیستن ؟ اصلا توی project browser قسمت elevation ندارم ، چجوری میشه برگردونمشون ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این مربع های Elevation توی صفحه رویت نیستن ؟ اصلا توی project browser قسمت elevation ندارم ، چجوری میشه برگردونمشون ؟

نگاه کن ببین موقع باز کردن یا ساختن یه پروژه جدید، اصلا تمپلیتی انتخاب کردی؟
موقع باز کردن تمپلیت رو رو آرچیکتورال بذار همه چی درست میشه