رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

amir-mr67

عضو جدید
نرم افزار رویتو نصب کردم ولی فایله فمیلی رویتم پوشه ی متریکش خالیه می خواستم بپرسم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟ که اندازه های متریک باشه الان هر چی می کشم فقط به اینچ می تونم رسم کنم
یه چیزایی توی سایت بود که گفته بودن فایله اندازه های متریکه که باید دانلود کنیم ولی من نتونستم دانلودش کنم برای اونم لطفا راهنمایی کنید

چه ورژني از رويت ؟

amir-mr67

عضو جدید
سلام دوستان.
چند سوال در رويت برام پيش اومده.ممنون ميشم جواب بدين.

1.من مراحل كار رو يكم نميتونم دسته بندي كنم ! الان من يك پلان كشيدم كه مراحل گذاشتن نور (لامپ) توش يادم رفته !
به نظرتون كي نورپردازي بايد انجام بدم ؟ بعد از ترسم سقف طبقه اول ساختمان يا آخر كار هم ميشه ؟

2.كسي اطلاعاتي از ساخت انيميشن تو رويت داره ؟ مثل اينكه ميشه انيميشن ساخت به طوري كه تو ساختمان قدم زد ! درسته ؟!

مرسي

moir92

عضو جدید
سلام دوستان.

1.من مراحل كار رو يكم نميتونم دسته بندي كنم ! الان من يك پلان كشيدم كه مراحل گذاشتن نور (لامپ) توش يادم رفته !
به نظرتون كي نورپردازي بايد انجام بدم ؟ بعد از ترسم سقف طبقه اول ساختمان يا آخر كار هم ميشه ؟

2.كسي اطلاعاتي از ساخت انيميشن تو رويت داره ؟ مثل اينكه ميشه انيميشن ساخت به طوري كه تو ساختمان قدم زد ! درسته ؟!

مرسي

سلام

دسته بندی نمیخواد که! شما هر وقت حال کردی بزار!!!:D فقط باید به این نکته توجه کنی که لامپی که میذاری base اون چیه . اگه celling باشه خب اول باید سقف کاذب بزنی تا لامپت روش سوار بشه اگه wall base هست قبلش باید دیوار داشته باشی تا بتونی لامپتو بکاری.یا آزاد که هیچ چی! اما در مورد لامپ سقفی چون اکثر لامپهای دیفالت رویت سقفیه باید با توجه به طبقه به یکی از celling plan ها بری تا به راحتی لامپتو بکاری.

انیمیشن تو رویت قدم که میتونی بزنی هیچ پرواز هم میتونی بکنی!!!:D کار باهاشو باید یاد بگیری با فیلم و اینها راحت یاد میگیری

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

مرسي
در تکمیل فرمایشات دوستمون moir92 باید بگم که برای ساخت انیمیشن از دستور walkthrough باید استفاده کنی مراحلشو تو فیلم های اموزشی کامل هستش اگه نداری تو youtube سرچ کن میاد

amir-mr67

عضو جدید
در تکمیل فرمایشات دوستمون moir92 باید بگم که برای ساخت انیمیشن از دستور walkthrough باید استفاده کنی مراحلشو تو فیلم های اموزشی کامل هستش اگه نداری تو youtube سرچ کن میاد
مرسي دوستان.تا يك جاهايي ياد گرفتم.فعلا مشكلم با نور پردازيه.هر كار ميكنم خونه تاريكه !!!

tara_baran

عضو جدید
کسی می تونه خواهشا به من کمک کنه و دانلوده متریک لایبرری رویت2011 رو برام بزاره فقط با فورشیر نباشه که به مشکل بر می خورم و انتی ویروسم پیام می ده و نمی زاره خواهش می کنم لازم دارمش متشکر می شم اگه برام بزارینش:cry:

mamali-architect

عضو جدید
کسی می تونه خواهشا به من کمک کنه و دانلوده متریک لایبرری رویت2011 رو برام بزاره فقط با فورشیر نباشه که به مشکل بر می خورم و انتی ویروسم پیام می ده و نمی زاره خواهش می کنم لازم دارمش متشکر می شم اگه برام بزارینش:cry:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=14973523

برو اینجا لیست رو نگاه کن IntMet.cab و IntMetTempl.cab و IES.cab رو دانلود کن کارت راه میوفته

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسي دوستان.تا يك جاهايي ياد گرفتم.فعلا مشكلم با نور پردازيه.هر كار ميكنم خونه تاريكه !!!
تو فولدر metric library قسمت lighting fixtures یه آبجکتی هست به اسم M_Studio Light از این استفاده کن برای افزایش نور داخلیت این خاصیتی که داره اینه که نور رو پخش میکنه و هر جا دلت بخواد میتونی بذاری یعنی به دیوار و سقف و اینا نمیچسبه کاملا آزاده هر چی تعدادشو بیشتر کنی نور فضاهات بیشتر میشه

به نکته دیگه برای افزایش نور آبجکتایی که به دیوار و سقف می چسبن روشون کلیک کن edit type رو بزن پنجره type properties باز میشه میایی اون پایین چند تا قسمت داره light loss factor روبروش کلیک میکنی یه پنحره باز میشه از قسمت metod گزینه simple رو میزنی بعد مقدارvalue رو زیاد میکنی (بیش از حد هم زیاد نکن ) تو همون پنجره type properties یه قسمت دیگه داره initial intensity که با اون میتونی شدت نوری که میخوای را بر حسب وات ، لومن ، کندلا،لوکس زیاد کنی . initial color رو هم حتما تغییرش بده به رنگ سفید چون معمولا دیفالتش روی رنگ زرد هست هم رندرت تاریک تر میشه هم با زرد خوشگل نمیشه :D تیک گزینه emit shape visible in rendering رو هم حتما بزن apply و ok کن

یه نکته دیگه پس از رندر گرفتن با قسمت adjust exposure (تو همون پنجره تنظیمات رندرینگ ) یکم ور ! بری میتونی شدت نور رو زیاد و کم کنی این خیلی خوبه

tara_baran

عضو جدید
متشکرم از دوست عزیزم برای کمک من یه اشتباه نوشتاری کردم رویت من 2012 هستش به نظرتون بازم با این دانلودا کارم راه میافته لطفا کمک کنین

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم از دوست عزیزم برای کمک من یه اشتباه نوشتاری کردم رویت من 2012 هستش به نظرتون بازم با این دانلودا کارم راه میافته لطفا کمک کنین
برای هر ورژن رویت باید متریک لایبرری همون ورژن رو دانلود و استفاده کنید اگه از ورژن های پایین تر استفاده کنید رم بیشتری از سیستمتون میگیره و سرعت کار با رویت کمتر میشه

architect2011

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

[h=2]میشه از رویت برد به مکس رندر گرفت[/h]
سلام دوستان
کسی میدونه که میشه از رویت اورد تو محیط مکس رندر گرفت؟؟؟
در این حد میدونم که باید فایل رو با پسوند fbx saveکرد
اما میاد تو مکس چطور باید رندر بگیری ....
باید متریال و نور هارو دوباره تو مکس بهش بدی؟
ممنونم​

amir-mr67

عضو جدید
میشه از رویت برد به مکس رندر گرفت

سلام دوستان
کسی میدونه که میشه از رویت اورد تو محیط مکس رندر گرفت؟؟؟
در این حد میدونم که باید فایل رو با پسوند fbx saveکرد
اما میاد تو مکس چطور باید رندر بگیری ....
باید متریال و نور هارو دوباره تو مکس بهش بدی؟
ممنونم​

سلام دوست من.
كامل و جامع توضيح داده.

http://wdl.persiangig.com/pages/dow...siangig.com/Ariyani_Revit Tutorial/Part-8.pdf

tara 92

عضو جدید
مشکلRevit

مشکلRevit

سلام من یه مدته توی رویت به یک مشکلی برخوردم:cry::
وقتی برنامه را باز می کنم در پلان ها در level1 علامتهای elevation tag وجود داره و لی در level2 نیست
میشه راهنمایی ام کنید که چطور درستش کنم .............رویتم 2011 است 64 بیتی

month_2012

عضو جدید
سلام دوستان چند تا سوال راجع به این نرم افزار داشتم...لطفا راهنماییم کنید...
من تا الان فقط با 3d max کار کردم ولی میخام رویت یاد بگیرم...اطلاعات زیادی راجع بهش ندارم...رویت از مکس بهتره ؟ بین اتوکد 3 بعدی ،3 دی مکس و رویت کدوم کیفیتش بهتره؟
اکثرا با کد ترسیم میکنن( بخاطر دقت زیادش) بعد میبرن تو مکس...رویتم دقت ترسیمش زیاده؟ کلا این نرم افزار چه قابلیت خاصی داره نسبت به اتوکد و مکس؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه بخایم طرحمون رو با دقت و کیفیت خیلی خوب ارائه بدیم کدوم نرم افزار قابلیتهاش بیشتره؟؟؟

urmo

کاربر فعال
سلام من یه مدته توی رویت به یک مشکلی برخوردم:cry::
وقتی برنامه را باز می کنم در پلان ها در level1 علامتهای elevation tag وجود داره و لی در level2 نیست
میشه راهنمایی ام کنید که چطور درستش کنم .............رویتم 2011 است 64 بیتی
خوب اگه در طبقه اول نشون میده ولی در طبقه دوم نشون نمیده در طبقه دوم در قسمت properties ودر قسمت Graphics مثل تصویر روی visibility/Graphic کلیک کنید و در پنجره باز شده در تب دوم یعنی annotation categories دنبال Elevations بگردید چک باکس مربوط به اون رو فعال کنید.
http://revit.persiangig.com/other/tag.jpg

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان آبجکت پراپرتیز کجاست؟چرا من ندارم:(
منظورت پنجره پراپرتیزه دیگه ! برای اینکه پنجره پراپرتیز رو بیاری از تب view ، میری قسمت user interface تیک پراپرتیز رو میزنی به همین سادگی به همین خوشمزگی :D

raf_gh

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تازه امدم یه چوکولو هم رویت بلدم اما نمیتونم شکلهایی که دوس دارم رو ترسیم کنم مثلا این عکسی که گذاشتم رو نمی تونم بکشم کسی میتونم بهم بگه چطوری می تونم اینو بکشم؟
پیشاپیش تشکر می کنم از لطفتون و خسته نباشید میگم به همه اونایی که تو این تایپیک زحمت می کشن.
untitled.jpg

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین نرم افزار 3 بعدی سازی تری دی مکس هست.

نرم افزار های تخصصی مثله رویت و آرشی کد برای ریز متره و یا بعضی چیزای تخصصی مثله شیشه اسپایدر یا سقف فضاکار بهترن اما کیفیتشون بسیار پایینه...

اسکچ آپ به سختی مکس نیس و فایلاش در حد 2 -3 مگ می شن دیگه خیلی بشن می شه 70 مگ...درصورتیکه فایل مکس به 70 گیگ می رسه اگر کار کنی روش...
من توصیه ام همیشه کد دو بعدی مکس و یه پلاگینه رندر سازیه...

اسکچ اپ که اصلا آموزش نداره خیییلی آسونه.

موفق باشید

چه جوری شیشه اسپایدر رو توی رویت بسازیم من که نتونستم چیزی درین رابطه پیدا کنم

qasedak_20

عضو جدید
سلام
من تازه رويت 2012 رو نصب كردم
و دارم با جزوه هاي اموزشي و مطالب اين سايت پيش ميرم
اما اولين مشكل اينكه تو قسمت properties browser ، الويشن ندارم:(چرا؟؟؟

sima_farzin.arch

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تازه امدم یه چوکولو هم رویت بلدم اما نمیتونم شکلهایی که دوس دارم رو ترسیم کنم مثلا این عکسی که گذاشتم رو نمی تونم بکشم کسی میتونم بهم بگه چطوری می تونم اینو بکشم؟
پیشاپیش تشکر می کنم از لطفتون و خسته نباشید میگم به همه اونایی که تو این تایپیک زحمت می کشن.
مشاهده پیوست 110753

سلام دوست عزیز.با Mass میتونید اینو رسم کنید

qasedak_20

عضو جدید
چرا کسی جوابمو نمیده؟
من میخام رویت یاد بگیرم
ولی تو همون مرحله اولش موندم:cry:

mamali-architect

عضو جدید
چرا کسی جوابمو نمیده؟
من میخام رویت یاد بگیرم
ولی تو همون مرحله اولش موندم:cry:

از تب view برو به user interface و از اونجا properties رو تیک بزن

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من رویت 2012 رو نصب کردم و وقتی هم که بازش میکنم پیغام زیر رو میده :(

http://up.vatandownload.com/images/591xco7tcdcgq9145q.png

دوستان لطفا راهنمایی کنین :gol:

تو مراحل نصب اشتباه کردی ...پاک کن دوباره نصب کن...البته تو خود ارور توضیح داده چیکار کنی که یه مقدار سخته...آن اینستال کنید..دوباره نصب کنید...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
جدیدا هر مسی که میسازم با این ارور روبرو میشم:

Mass contains only mesh geometry, which can’t be used to compute Mass Floors, volume, or surface area.

کسی میدونه برای چی هست و چطوری رفع میشه؟