رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها واقعا لطف بزرگی میکنن اینو همیشه میگم .... خب من گفتم شاید هزینش واست گرون دربیاد نمیدونستم دوربین داری....این حرفیم که زدی دوباره از لطف شماست که در اختیار بقیه میزاری. در مورد کپی رایت هم یه توضیحی بدم. این جزوه ها اغلب تو انتشاراتا وجود داره و هرکس میخواد میره میخره ... و مثل اینکه تو خریدی به چند تا از دوستات دادی.... این تا اینجا...باز نمیدونم ایشون هزینه انتشاراتو میگیرن یا فقط کلاساشونه... اگه فقط کلاساشون باشه که انگار ما هم از انتشارات خریدیم و برای ایشون فرقی نداره که کی بگیره همونطور که خریدش رو در اختیار همه گذاشته. اما میمونه یه چیز که اون دست نویس بودن و غیر خام بودن جزوس که اونو تقریبا برابر با کلاس میکنه و ارزش جزوه رو میبره بالا(برای کسایی که میتونن با کتاب یا جزوه بخونن) که در اینصورت نمیدونم چی بگم. بقیه هم نظر بدن( البته اینهمه جزوه اینجا هست اگه اینکار اشتباه باشه قطعا دانلودای دیگمونم اشکال داره ...یجا یچیزی خوندم در مورد آوردن حرام سر سفره علم با برخی دانلودها....والا مغزم هنگ کرده...نمیدونم دیگه چی درسته چی غلط...یجا اینو میخونم یجا دیگه دوستان از سر ثواب و کمک به بقیه، وقت و هزینه میزارن برای کساییکه شرایط یکسانی ندارن و واقعا لطف میکنن فایلای خودشونو رایگان به بقیه میدن )
ارام باشيد عزيزان
من اصلا نه پام رسيده به ايوانخانه نه پولي بابتش دادم
پارسال يكي از بچه هاي گل اين باشگاه جزوشو داد به من خوندم همين
اصلا بحث پول نيست
اگه كاربر ابرام412 جزوه سروش نيا رو بزاره كه قول داده بزاره ديگه به جزوه من نيازي نيست
من الان جزوه نانو ايوانخانه رو گذاشتم بخش جزوات
جزوه فناوري نوين طباطباييم ميزارم
ابرامم ميخاد جزوه فن سروش نيا و تاريخ نسيم عسگري رو بزاره
ديگه حله ديگه
نه؟

mahyar21

عضو جدید
ارام باشيد عزيزان
اصلا بحث پول نيست
اگه كاربر ابرام412 جزوه سروش نيا رو بزاره كه قول داده بزاره ديگه به جزوه من نيازي نيست
ديگه حله ديگه
نه؟
الان اون نانو که گذاشتین جزوه بود واقعا؟!!
یه خسته نباشید جانانه بهتون میگم.
دم ebram خان گرم کارش خیلی درسته.

qazal.

عضو جدید
ارام باشيد عزيزان
اصلا بحث پول نيست
ديگه حله ديگه
نه؟

هرجور که خودت مناسب میبینی دوستم.
ابرام سروش نیارو کامل میزاره؟

qazal.

عضو جدید
ارام باشيد عزيزان
اصلا بحث پول نيست
ديگه حله ديگه
نه؟

نوشته اصلي بوسيله qazal. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png بچه ها واقعا لطف بزرگی میکنن اینو همیشه میگم .... خب من گفتم شاید هزینش واست گرون دربیاد نمیدونستم دوربین داری....این حرفیم که زدی دوباره از لطف شماست که در اختیار بقیه میزاری. در مورد کپی رایت هم یه توضیحی بدم. این جزوه ها اغلب تو انتشاراتا وجود داره و هرکس میخواد میره میخره ... و مثل اینکه تو خریدی به چند تا از دوستات دادی.... این تا اینجا...باز نمیدونم ایشون هزینه انتشاراتو میگیرن یا فقط کلاساشونه... اگه فقط کلاساشون باشه که انگار ما هم از انتشارات خریدیم و برای ایشون فرقی نداره که کی بگیره همونطور که خریدش رو در اختیار همه گذاشته. اما میمونه یه چیز که اون دست نویس بودن و غیر خام بودن جزوس که اونو تقریبا برابر با کلاس میکنه و ارزش جزوه رو میبره بالا(برای کسایی که میتونن با کتاب یا جزوه بخونن) که در اینصورت نمیدونم چی بگم. بقیه هم نظر بدن( البته اینهمه جزوه اینجا هست اگه اینکار اشتباه باشه قطعا دانلودای دیگمونم اشکال داره ...یجا یچیزی خوندم در مورد آوردن حرام سر سفره علم با برخی دانلودها....والا مغزم هنگ کرده...نمیدونم دیگه چی درسته چی غلط...یجا اینو میخونم یجا دیگه دوستان از سر ثواب و کمک به بقیه، وقت و هزینه میزارن برای کساییکه شرایط یکسانی ندارن و واقعا لطف میکنن فایلای خودشونو رایگان به بقیه میدن )

.......

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
الان اون نانو که گذاشتین جزوه بود واقعا؟!!
یه خسته نباشید جانانه بهتون میگم.
دم ebram خان گرم کارش خیلی درسته.
لطفا تيكه نندازين
منم مثل خيلي هاتون شهرستانيم و دسترسي محدود به جزوه داشتم و هر چه بوده از لطف دوستان بوده
ولي يادمم نمياد طلبكارانه با كسي برخورد كرده باشم
اين جزوه روز اخر به دست من رسيد و اگر گوشش رو ببينين نوشته انتشار ايوانخخانه
كه الان اومد به جاي كم كردن سايز حاشيش رو كات كردم
و دوباره گذاشتمش
ادب رو رعايت كنين
نميخام جو متشنج بشه كه مدير بياد سر يه جزوه اخطار رد و بدل بشه
من اگه چيزي رو به اشتراك گذاشتم به خاطر محبت و لطف كسانيه كه ارزشمند ترين حرفاشون يني تجربياتشون رو باا من به اشتراك گذاشتن ر اگر صد به شنيدن به سخنان ناراحت كننده ي شما باشه هيچ گدايي از حاتم طائي درخواستي نميكنه

qazal.

عضو جدید
لطفا تيكه نندازين
منم مثل خيلي هاتون شهرستانيم و دسترسي محدود به جزوه داشتم و هر چه بوده از لطف دوستان بوده
و دوباره گذاشتمش
ادب رو رعايت كنين
من اگه چيزي رو به اشتراك گذاشتم به خاطر محبت و لطف كسانيه كه ارزشمند ترين حرفاشون يني تجربياتشون رو باا من به اشتراك گذاشتن ر اگر صد به شنيدن به سخنان ناراحت كننده ي شما باشه هيچ گدايي از حاتم طائي درخواستي نميكنه
منظوری نداشته بدل نگیر... فک کنم بالاش اسم نداشت واسه همین تعجب کرده

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا تيكه نندازين
و دوباره گذاشتمش
ادب رو رعايت كنين
سلام و و رووووووووووووووووووج ...................خوبی دوست من
منظوری در کار نیست..............برای گذاشتن جزوه هام من یکی از حامیان قانون کپی رایتم.......دیروز با وجود اینکه زیبایی شناسی تو باشگاه بود رفتم خریدم........ولی وافعا اونایی که نیست رو مجبوریم.......بعدش باور کن برای هزینش نیس چون همون هزینه رو ما میدیم چاپش میکنن
کارت درسته take off;)

arcdoc

اخراجی موقت
در مورد جزوه توی فن یه توضیحی بدم.......کی گفته فقط جزوه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اتفاقا تنها چیزی که ما ازش چیزی یاد نگرفتیم همین جزوه ها بوده....که تا روز اخر همه رو داغون و اسیر خودش میکنه.......جناب گلابچی 3 تا کتاب اصلی دارند درک رفتار سازه ،سازه در معماری ،مبانی سازه برای معماران.....یه کتابی هم انتشارات کنکاش داره به اسم ایستایی به زبان ساده که همون ایستایی 1 و 2 کارشناسی خودمون... در مورد دیاگرام برش و خمش...قاب ها و خرپا.....معین و نامعینی...خیلی ساده...اینارو بخونید دیگه حله....فقط باید 3 4 بار بخونید تا مسلط بشید...بقیه کتابهاش فقط در حد عکس...مثلا کتای سیستم های ساختمانی آینده رو من 2 روز مونده به کنکور 3 ساعته خوندم....سر کنکور تکنولوژی 3 تا سوال امد که هر سه رو درست زدم...کتاب نانو رو ولی از اینا جدا کنید و خوب بخونید چون جدای از بحث کنکور کتاب جالبیه درسته برا معماری فقط یه سوال امد...ولی ارزشمنده...پس الکی دنبال جزوه نباشید....کتاب کتاب کتاب.....به غیر از درک همه ی سوالات از کتاب طرح میشه............
یکی هم اینکه یه پارتنر پیدا کنید که ایستایش خوب باشه...من ایستایم افتضاح بود.....ولی یکی از دوستان منو خیلی تشویق کرد...حتی من تا یک ماه مونده به کنکور برای تکنولوژی میخوندم...عجیب علاقه مند شده بودم...ولی همین از این شاخه به اون شاخه پریدنم گند زد به همه چی....سال قبل 1700 معماری و 350 منظر بودم...زبانم خوب بود...و روی کاغذ باید امسال زیر 100 بودم....ولی اول گفتم برا انرژی میخونم...بعد شد تکنو اخر سرم معماری....پس اول مسیر انتخاب کنید....

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب کو این جزوه ای که میگید ؟ من سر سمینار بودم خودش میگفت که یه جزوه دارم اونو بخونید خیلی خوبه ولی همون موقع که ازش پرسیدم گفت یه هفته دیگه میاریم برو از پایین بگیر .. همون مرکز معماری سمینار برگذار شده بود ... همونو میگید ؟

من نمیدونم چرا همه دکتر سروش نیا رو با طباطبایی و سینا شریفی قاطی میکنن! میخواین عکساشونو بذارم تصویری حفط کنید!!سروش نیا فقط ایوانخانه است البته پارسال یه کد هم خانه عمران داشت اما عمرا مرکز و اکادمی نمیره یه کم سرچ کنید میفهمید چرا! بعدم اینکه ایشون اصلا جزوه خودش رو تبلیغ نمیکنه و فقط میگه کتاب رو بخونید حتی اگه خودتون رو هم بکشید بگید استاد فقط یه جزوه معرفی کنید بازم میگه کــــــــــــــــتــــــــــــــــــــــاب!!که البته جزوه اش عالیه بخونید و این حرفشون از تواضع ایشونه!

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برای فن درک رفتار سازه ها-سازه در معماری-عکسای شیوه های نوین در معماری-جزوه نانو مرکز معماری-جزوه معماری دیجیتال مرکز معماری-دو کتاب قیابکلو-یه کتاب مربع شکل از گلابچی که اسمش یادم نمیاد-کتاب فن ساختمان مرکز معماری که واقعا عالی بود-رو خوندم
به حق میگم می تونستم نود در صد خیلی راحت و بدون فکر بزنم
ولی به دلایل خیلی احمقانه سر جلسه نتونستم شصت درصد زدم
ولی اعتراف می کنم باید کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری رو کاملا درکش کنید

qazal.

عضو جدید
ebram میشه لطفا جزوه سروش نیایی که میخوای بزاری، سرفصلا و مباحث گرایش تکنولوژی رو هم شامل بشه؟ ممنون

mahyar21

عضو جدید
لطفا تيكه نندازين
و دوباره گذاشتمش
ادب رو رعايت كنين
بحث تیکه انداختن نیست دوست عزیزم.
من اصلا از این به بعد کمتر تو بحثا شرکت میکنم ،میام جزوه هارو دانلود میکنم و میرم ،اینجوری خیلی بهتره.
خیلی جاها هوای بچه های شهرستانی رو نگه داشتم ،از طرف همشون جواب بعضی ها رو دادم و آخرشم من اون وسط محکوم شدم.
چه کاریه اعصاب خودمو خورد کنم.
از شما هم ممنونم بابت جزوه.
هرکی اینجا جزوه میذاره دستشو میبوسم ولی هیچ وقت نباید بویی از منت بیاد.
میدونم الان ابرام چقد داره زحمت میکشه و شاید نزدیک 600-700 صفحه جزوه رو داره اسکن میکنه تا قرار بده.
تواضعی هم که ایشون دارن واقعا مثال زدنیه.
موفق باشین.

abdolkarim.d

عضو جدید
من برای فن درک رفتار سازه ها-سازه در معماری-عکسای شیوه های نوین در معماری-جزوه نانو مرکز معماری-جزوه معماری دیجیتال مرکز معماری-دو کتاب قیابکلو-یه کتاب مربع شکل از گلابچی که اسمش یادم نمیاد-کتاب فن ساختمان مرکز معماری که واقعا عالی بود-رو خوندم
به حق میگم می تونستم نود در صد خیلی راحت و بدون فکر بزنم
ولی به دلایل خیلی احمقانه سر جلسه نتونستم شصت درصد زدم
ولی اعتراف می کنم باید کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری رو کاملا درکش کنید
اسمش دقیق چی بود؟

_*Bahar*_

کاربر ممتاز
کسی مبانی سازه برای معماران رو خونده؟ همینطور که پیش میره سختر میشه ؛ یا فقط برا من اینجوریه؟!!!

آخرین ویرایش:

_*Bahar*_

کاربر ممتاز
در 5 حجم گنبدهای ژئودزیک من اینو متوجه نشدم.تعداد وجوه با تعداد رئوس براره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w20:ممثال میزنم مثلا یه مکعب 6 وجه داره با 8راس این کجاش برابر(البته اینا واسه آزمون شاید مهم نباشن ولی برام سئوال شده بود)
2-
تو مطالعات موردی گنبدهای ژئودزیک باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری میدونیم که جزئ گنبدهای ژئودزیکه ولی تو قسمت توضیحاتش نوشته سازه آن یک سازه فضاکار دو لایه بر اساس الگوی هشت ضلعی
اگه سئوال بدن که سازه این بنا چیه جوابش چی میشه.گنبد ژئودزیک یا سازه فضاکار دولایه..................................؟؟خداییش بی انصافی اگه اینجور سئوالایی رو بدن
:crying::crying:

گنبد ژئودزیک؛ سازه ی فضاکار کروی است. که اینجا (باغ گیاه شناسی کلیماتون میسوری) الگوی سازه ی فضاکارش هشت ضلعیه؛ که شکلش گنبد ربع دایره ست؛ یعنی همون گنبد ژئودزیک دیگه !

سکینه خاتون

اخراجی موقت
من نمیدونم چرا همه دکتر سروش نیا رو با طباطبایی و سینا شریفی قاطی میکنن! میخواین عکساشونو بذارم تصویری حفط کنید!!سروش نیا فقط ایوانخانه است البته پارسال یه کد هم خانه عمران داشت اما عمرا مرکز و اکادمی نمیره یه کم سرچ کنید میفهمید چرا! بعدم اینکه ایشون اصلا جزوه خودش رو تبلیغ نمیکنه و فقط میگه کتاب رو بخونید حتی اگه خودتون رو هم بکشید بگید استاد فقط یه جزوه معرفی کنید بازم میگه کــــــــــــــــتــــــــــــــــــــــاب!!که البته جزوه اش عالیه بخونید و این حرفشون از تواضع ایشونه!

راست میگید ... من سینا شریفی رو گفتم البته بقول خودش میگفت جزوم خیلی تکمیله وقت کنم میرم مرکز جزوشو میگیرم و اسکن میکنم میزارم اینجا ...حتی گفت برای تکنولوژی خیلی خوبه

morteza2010

عضو جدید
کسی مبانی سازه برای معماران رو خونده؟ همینطور که پیش میره سختر میشه ؛ یا فقط برا من اینجوریه؟!!!
من یه عمرانی هستم دیگه راسته کار ما استاتیک بوده
شما اگه اصلا هیچی نمیدونی خدای نکرده از اون شروع کن اگه هم میدونی اول درک بعد سازه
اینو درک و سازه هرجای زمین بری بهت میگن بخــــــــــــــــــــــــــــــــــون

_*Bahar*_

کاربر ممتاز
من یه عمرانی هستم دیگه راسته کار ما استاتیک بوده
شما اگه اصلا هیچی نمیدونی خدای نکرده از اون شروع کن اگه هم میدونی اول درک بعد سازه
اینو درک و سازه هرجای زمین بری بهت میگن بخــــــــــــــــــــــــــــــــــون

من متوجه نشدم شما چی گفتی!!!!!!!!!!!!!:surprised:
درک رفتار سازه رو خوندم؛ اون خیلی آسونه

shiva2009

کاربر بیش فعال
من متوجه نشدم شما چی گفتی!!!!!!!!!!!!!:surprised:
درک رفتار سازه رو خوندم؛ اون خیلی آسونه

آره مبانی سازه اولش آسونه ولی بعضی قسمتاش سخته و فهمیدنش به تمرکز و چندبارخوندن احتیاج داره. کتاب رو ندارم الان ولی یکیش اون فصلیه که نکات تفصیلی در مورد تنش ها رو میگه. 3،4 تا فصل آخرشم یه مقدار مشکله. جایی که نمونه های ساخته شده رو تحلیل می کنه یه کم حفظی میشه. مسائل مربوط به بارگذاری تیر رو هم به نظرم کتابای دیگه راحت تر باهاش برخورد کردن. بنیان های ریاضی هم نیازی به خوندنش نیست. کلا بخشی از سخت مبانی سازه به شیوه ی بیان متفاوتش نسبت به درک رفتار و سازه در معماری برمی گرده، بهتر بود یا اول همین مبانی رو بخونی یا حالا که درک رفتار و خوندی ، سازه در معماری رو هم بخون یه مدت دیگه بیا سر وقت این. تجربه شخصیه البته.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

آره مبانی سازه اولش آسونه ولی بعضی قسمتاش سخته و فهمیدنش به تمرکز و چندبارخوندن احتیاج داره. کتاب رو ندارم الان ولی یکیش اون فصلیه که نکات تفصیلی در مورد تنش ها رو میگه. 3،4 تا فصل آخرشم یه مقدار مشکله. جایی که نمونه های ساخته شده رو تحلیل می کنه یه کم حفظی میشه. مسائل مربوط به بارگذاری تیر رو هم به نظرم کتابای دیگه راحت تر باهاش برخورد کردن. بنیان های ریاضی هم نیازی به خوندنش نیست. کلا بخشی از سخت مبانی سازه به شیوه ی بیان متفاوتش نسبت به درک رفتار و سازه در معماری برمی گرده، بهتر بود یا اول همین مبانی رو بخونی یا حالا که درک رفتار و خوندی ، سازه در معماری رو هم بخون یه مدت دیگه بیا سر وقت این. تجربه شخصیه البته.

من كه خوندم دور اول خوب فهميدمش
ولي نتونستم سوالاني كه ازش مياد رو جواب بدم
به نظرم تدريس لازم داره و تقريبا داره جاي سازه در معماري و درك رفتار رو ميگيره
اما گردن نميگيرم كه اون دوتا رو نخونين
ولي دو فصل اخر مباني سازه نياز به خوندن نداره

moeinz

کاربر بیش فعال
سلام
تو فهرست درک رفتار دو تا سازه کابلی داریم
به هم فرق دارن یا نه؟
یکیش تو بخش خرپاییه یکیش کششی
چ جوریه؟فرق میکنن؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
تو فهرست درک رفتار دو تا سازه کابلی داریم
به هم فرق دارن یا نه؟
یکیش تو بخش خرپاییه یکیش کششی
چ جوریه؟فرق میکنن؟

دوستم سازه هاي كابلي به دو دسته تقسيم ميشن: 1-ساختمان كابلي 2-پل كابلي
حالا باز ساختمونا ميشن دو دسته :1- ساختمون كابلي 2- سقفاي كابلي
پل هاي كابلي هم دو دسته ان :1- پل متكي به كابل 2- پل معلق
باز ساختموناي كابلي ميشن 3 قسمت: 1 سيستم تك انحنا-انحناي مضاعف-كابل مضاعف
و سقفاي كابلي هم ميشن 3 قسمت: سقف چرخ دوچرخه - سقف معلق دوار-سقف متكي به كابل

حالا مثلا تيكه اول كتاب كابل ها رو در قالب خرپا اورده منظور اينه كه مثلا نمايشگاه دارلينگ سازش خرپاي متكي به كابل هست
يني اگه عكس دارلينگ رو داد و سازشو خواست شما ميگي خرپاست اما اگه عكس زمين هاكي دانشگاه ييل رو داد ميگي كه كابل با انحناي مضاعفه

آخرین ویرایش:

morteza2010

عضو جدید
من كه خوندم دور اول خوب فهميدمش
ولي نتونستم سوالاني كه ازش مياد رو جواب بدم
به نظرم تدريس لازم داره و تقريبا داره جاي سازه در معماري و درك رفتار رو ميگيره
اما گردن نميگيرم كه اون دوتا رو نخونين
ولي دو فصل اخر مباني سازه نياز به خوندن نداره
بچه ها
حتما اون سه تا کتاب دکتر گلابچی بخونید
مبانی و سازه و درک

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستم سازه هاي كابلي به دو دسته تقسيم ميشن: 1-ساختمان كابلي 2-پل كابلي
حالا باز ساختمونا ميشن دو دسته :1- ساختمون كابلي 2- سقفاي كابلي
پل هاي كابلي هم دو دسته ان :1- پل متكي به كابل 2- پل معلق
باز ساختموناي كابلي ميشن 3 قسمت: 1 سيستم تك انحنا-انحناي مضاعف-كابل مضاعف
و سقفاي كابلي هم ميشن 3 قسمت: سقف چرخ دوچرخه - سقف معلق دوار-سقف متكي به كابل

حالا مثلا تيكه اول كتاب كابل ها رو در قالب خرپا اورده منظور اينه كه مثلا نمايشگاه دارلينگ سازش خرپاي متكي به كابل هست
يني اگه عكس دارلينگ رو داد و سازشو خواست شما ميگي خرپاست اما اگه عكس زمين هاكي دانشگاه ييل رو داد ميگي كه كابل با انحناي مضاعفه

داداش ب زور دو س تا سیستم تو مخمون تپونده بودیم اونم پرید
ولی نه خوب بود

الآن تو مجموعه فرهنگی ژرژ پومپیدو نوشته از نه تا قاب فولادی تشکیل شده
که خرپایی هم هس
تو کنکور که دو تاشو نمیدن؟...بدن خرپاست جواب درست؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
داداش ب زور دو س تا سیستم تو مخمون تپونده بودیم اونم پریدولی نه خوب بودالآن تو مجموعه فرهنگی ژرژ پومپیدو نوشته از نه تا قاب فولادی تشکیل شدهکه خرپایی هم هستو کنکور که دو تاشو نمیدن؟...بدن خرپاست جواب درست؟
اول: دریک ساختمان معمولاً سازه ها ترکیب میشن.به جز پل ها، در سایر ساختمان ها معمولا اعضای خرپایی داریم: تیر خرپایی، قاب خرپایی، قوس خرپایی(یا خرپای قوسی).....دوم:در ساختمان ژرژ پمپیدو یک شبکه ی قاب سرتاسری در نمای طولی ساختمان دیده میشه و چند شبکه ی قاب به موازات عرض ساختمون به این شبکه عمود میشن.این قاب ها ستون های لوله ای و تیرهای گربر دارن( تیری که دارای دوسر طره ای و یک بخش میانی مفصل شده هست)، این بخش میانی به شکل خرپایی ساخته شده.بنابرای سازه ش قاب با تیرخرپایی هست.توی کنکور معمولاً شکل میدن، و شما گزینه ی زیرنویس شکل رو باید علامت بزنید.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
داداش ب زور دو س تا سیستم تو مخمون تپونده بودیم اونم پرید
ولی نه خوب بود

الآن تو مجموعه فرهنگی ژرژ پومپیدو نوشته از نه تا قاب فولادی تشکیل شده
که خرپایی هم هس
تو کنکور که دو تاشو نمیدن؟...بدن خرپاست جواب درست؟
ببين شما اسم مجموعه رو حفظ كن
و اسم سازشو
و اسم سرفصلشو
يني اه اسم فصلش خرپاس،هر چي نمونه موردي اورده خرپاس،تو كتاب درك رفتارم ننوشته دارلينگ خرپاي متكي به كابله اما تو جزوه اساتيد اينطوري نوشته ميشه در واقع اونا جاي هيچ ابهامي نميزارن
كلا تيتر هر بحث خيلي مهمه
هر سوالي از خودت ميپرسي بلعكسشو هم تمرين كن

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدام یک درباره پدیده گلخانه ای صحیح است؟

1- پدیده گلخانه ای تنها حاصل امواج مادون قرمز خورشید است

2- پدیده گلخانه ای جو بر روی شهرهای بزرگ و آلوده به وجود می آید

3- در پدیده گلخانه ای پرتوهای تابشی طول موج کوتاه وارد شده ولی پرتوهای طول موج بلند خارج نمی شوند.

4- گازهای گلخانه ای حاصل مستقیم پدیده گلخانه ای جو هستند

qazal.

عضو جدید
بچه ها تو جزوه فن سروش .... قسمت مقدمش، تعریف مسیر انتقال نیرو رو نمیتونم بخونم

بالا