رفع اشکال | دروس تاریخ و مبانی نظری آزمون ارشد معماری

8memar6

عضو جدید
سلام.
بجه ها؟ کسی از فصل آمریکای میانه (معماری جهان زارعی) خلاصه داره بذاره لطفا؟ من نمیرسم بخونم :-(

hossein_madany

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از ورک شاپ های امسال مرکز معماری جزوه یا مجموعه سوال داره؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
بجه ها؟ کسی از فصل آمریکای میانه (معماری جهان زارعی) خلاصه داره بذاره لطفا؟ من نمیرسم بخونم :-(

ول کن بابا امریکارو .هرچی استکبار زیر سر اونه :))
ولی اگه میخوای بخونی صفحات اخر جزوه مانا قابوسی خلاصه خوبی ازش گذاشته

ojahan

عضو جدید
جواب این سوال 4 نمیشه؟ تو جوابیه نوشته 3 :surprised:

طرحهای "آندره آ پالادیو" را جزء کدام یک از سبکهای زیر می شمارند؟ (طراحی شهری سراسری 87)
1) باروک 2)روکوکو 3)رنسانس 4)مانریسم

در کتاب بانی مسعود بعد از دوره رنسانس ،دوره منریسم رو مطرح کرده ،که در این قسمت گفته آندره پالادیو که بیشتر به خاطر طراحی ویلا ها ش معروفه اونها رو بر اساس ایده معابد کلاسیک طراحی میکرد.
که با همه این دلایل جواب باید ،منریسم یا همان تکرار شیوه ها باشه

shiva arch

عضو جدید
سلام دوستان
گنبد کاربندی مسجد جامع اصفهان کدوم گنبدشه؟ همون که سازه گنبد کاربندیه؟

shiva arch

عضو جدید
کسی اطلاعاتی در مورد تابلو مدرسه آتن داره؟کنکور 92 هم اومده
یکی هم مجموعه مسکونی گالارتسه اثر آلدوروسی؟ کنکور 88
اصلا منبع این سوال ها رو کسی می دونه؟

shiva arch

عضو جدید
الگوی معماری گنبد سلطانیه با الگوی مقبره سلطان سنجر مرو رد یکی زده، پلان مقبره سلطان سنجر را کسی داره بذاره؟ کنکور 85

farzad_fkm

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی اطلاعاتی در مورد تابلو مدرسه آتن داره؟کنکور 92 هم اومده
یکی هم مجموعه مسکونی گالارتسه اثر آلدوروسی؟ کنکور 88
اصلا منبع این سوال ها رو کسی می دونه؟

از کتاب زیبا شناسی در معماری یورگ کورت گروتر (ترجمه پاکزاد و همایون)
هر سال حداقل 6 تا سوال از این کتاب تو کنکور ارشد معماری میاد
کتاب خیلی مهمی هست
واسه همه درس ها سوال میاد از این کتاب (مبانی نظری -درک عمومی - منظر ...)

architect2020

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو جزوه نسیم عسگری دیدم....اونم پلان نذاشته بود

shokoo.m

کاربر بیش فعال
پلان شو می خوام ببینم پیدا نمی کنم، آخه فقط با نما که الگوی معماری رو نمی شه گفت، حتما تو پلان هم باید تشابهاتی داشته باشه.
[IMG]http://www.uplooder.net/img/image/29/8aead9f1f11c3e9c545623ae64104d64/soltan_Sanjar.jpg[/IMG]
این توی کتاب بود، حالا نمیدونم پلانه یا پلان معکوس یا اصلا پلانش نیست

پیوست ها

• soltan Sanjar.jpg
    soltan Sanjar.jpg
    35.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

shiva arch

عضو جدید
ممنونم که تصویر رو گذاشتید، پلان سلطانیه به یه تربت خانه هم راه داره، اما این رو نمی دونم، این تصویر واسه پلان معکوسشه که کاربندی ه گنبد و می خواد نشون بده، یا کل پلان همینه!

jhigol

عضو جدید
ی سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو پاسخ یکی از آزمونای مرکز معماری زده که
ازویژگی های رازی:
اولین مجموعه آرامگاهی
اولین خانقاه ها

میشه بگین این اولینا چیان ؟؟؟اصلا درستن اینا؟؟؟!!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فرق ارتمیس افسوس رو با پارتنون اکروپلیس نمی فهمم . ایا یکی هستن یا جدا ? چون تو کتاب یه شکل هستن

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فرق ارتمیس افسوس رو با پارتنون اکروپلیس نمی فهمم . ایا یکی هستن یا جدا ? چون تو کتاب یه شکل هستن
من ستون های آرتمیس رو یونیک دیدم .....پارتنون فقط داخلش 4 تا یونیک داره بیرونیا همه دوریکه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ستون های آرتمیس رو یونیک دیدم .....پارتنون فقط داخلش 4 تا یونیک داره بیرونیا همه دوریکه

مرسی . اتفاقا خودمم همینو نشونه گذاشته بودم ولی یادم رفته بود :) . پارتنون توی اکروپلیسه ولی ارتمیس پایین کوه روی زمین قرار گرفته با همون ستونهایی ک گفتی ...
یه سوال دیگه . بانی مسعود گفته خواستگاه معماری مسیحی کاتاکومب . سوالم اینه ک اگه سوال اومد و توش گزینه کلیسا هم داشت ما با خیال راحت کاتاکومب رو بزنیم یا نه ?
اصلا خواستگاه یعنی چی?

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
سن پیترو صدر مسیحیت با سن پیترو دوره رنسانس چه ارتباطی به هم دارن یا بی ارتباطه ?

ojahan

عضو جدید
مرسی . اتفاقا خودمم همینو نشونه گذاشته بودم ولی یادم رفته بود :) . پارتنون توی اکروپلیسه ولی ارتمیس پایین کوه روی زمین قرار گرفته با همون ستونهایی ک گفتی ...
یه سوال دیگه . بانی مسعود گفته خواستگاه معماری مسیحی کاتاکومب . سوالم اینه ک اگه سوال اومد و توش گزینه کلیسا هم داشت ما با خیال راحت کاتاکومب رو بزنیم یا نه ?
اصلا خواستگاه یعنی چی?

خواستگاه یعنی آغاز و شروع هر چیزی
در مورد سوال هم ،همون کاتالومپ درسته که مقابر زیر زمینی قبل از به پادشاهی رسیدن کنستانتین هستند.

آموس

عضو جدید
یه سوال دیگه
سن پیترو صدر مسیحیت با سن پیترو دوره رنسانس چه ارتباطی به هم دارن یا بی ارتباطه ?
سن پیر صدر مسیحیت اولین کلیسای مسیحی بوده که بعد ها در دوره ی رنسانس همین کلیسا تغییر پیدا میکنه و میشه اینی که الان هست.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دمت گرم . کلا این همه کتاب تاریخ خوندم تو هیچ کدوم به این موضوع اشاره نکرده ک این همونه . البته شاید به کند ذهنی خودمم مربوطه ولی خوب این کجا و اون کجا اصلا شبیه هم نیستن :(