راهنمایی در مورد تغیر گرایش از طراحی جامدات به هوافضا

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه میشه منو راهنمایی کنید
میخوام از طراحی جامدات برم هوافضا آیا بعدا مشکل پیدا نمی کنم؟
چه گرایشی برا من بهتره با توجه به اینکه از درسای سیالاتی زیاد خوشم نمیاد و دینامیک ارتعاشات را نسبتا دوست دارم؟
واینکه کدوم گرایش قبولیش سخت تره؟
ممنون

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
دم بچه های هوا فضا گرم
کسی اینجا نیست منو راهنمایی کنه

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
نمی دونم این چه سیستمیه که هر کی میاد یه تاپیک میزنه، بعدش یه تیکه بار بر و بچ هوافضایی می کنه. همین جا گفته باشم، نفر بعدی رو اخطار میدم. :mad:

شما چون سیالات دوست نداری، دور گرایش آیرودینامیک و پیشرانش رو خط بکش. می مونه فضایی ، سازه و مکانیک پرواز. گرایش سازه که مشخصه. بیشتر توی بحثای مقاومت مصالح و آیروالاستیسیته و اینهاست. اگر کنترل و ارتعاشات دوست دارید، گرایش مکانیک پرواز و تا حدودی فضایی. بازار کار هر دوشون هم داغه. مکانیک پرواز بحث های هدایت و کنترل موشک و هواپیماست. فضایی بحثای طراحی موشک و ماهواره.
اگر هم از لیسانس دارید تغییر رشته میدید که هوافضا توی لیسانس گرایش نداره.

bolandparvaz

عضو جدید
سلام دوستان من تو یه پستی خونده بودم که یکی لیسانس مکانیک داشته و ارشد هوافضا قبول شده اونم دانشگاه دولتی تهران تازه نوشته بود فقط تو کنکور سوالای مکانیک رو جوای داده و هوافضایارو نزده با وجود اینکه تو کارشناسی هوافضا درسایی مثل آیرودینامیک 1و2_مکانیک پرواز 1و2_طراحی هوایما 1و2_اصول جلوبرنده ها_تحلیل سازه های هوایی_طراحی سازه های هوایی.وجود دارن که حتما تو کنکور ارشد ازشون سوال میاد ولی باز با نزدن اونا هم قبول شده میخوام بدونم واقعا امکانش هست که از کارشناسی مکانیک به ارشد هوافضا بری اونم تستهای خود اون رشته رو نزنی؟!!!!!

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان من تو یه پستی خونده بودم که یکی لیسانس مکانیک داشته و ارشد هوافضا قبول شده اونم دانشگاه دولتی تهران تازه نوشته بود فقط تو کنکور سوالای مکانیک رو جوای داده و هوافضایارو نزده با وجود اینکه تو کارشناسی هوافضا درسایی مثل آیرودینامیک 1و2_مکانیک پرواز 1و2_طراحی هوایما 1و2_اصول جلوبرنده ها_تحلیل سازه های هوایی_طراحی سازه های هوایی.وجود دارن که حتما تو کنکور ارشد ازشون سوال میاد ولی باز با نزدن اونا هم قبول شده میخوام بدونم واقعا امکانش هست که از کارشناسی مکانیک به ارشد هوافضا بری اونم تستهای خود اون رشته رو نزنی؟!!!!!
متاسفانه، بله، میشه.

nmd

عضو جدید

البته درس های اگه شما سیالات و...خوب بخونی خیلی از دروس تخصصی را هم میشه زد
به علاوه اینکه ریاضی هوافضا فوق العاده برا مکانیکی ها راحته
همچنین مقاومت و..

mehran087

عضو جدید
ای داد بیداد!
متقاضی زیاد شده!
ای داد بیداد!
شما هم بیا...ما که بخیل نیستیم...
فقط خواهشا واسه ارشد 91 شرکت نکن!
ای داد بیداد!

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای داد بیداد!
متقاضی زیاد شده!
ای داد بیداد!
شما هم بیا...ما که بخیل نیستیم...
فقط خواهشا واسه ارشد 91 شرکت نکن!
ای داد بیداد!

نه جانم این خبرام نیست
ما که بیخیالش شدیم!!!!!
ولی اگه مکانیکیا بخوان بیان دیگه..............

arash_441

متخصص انرژی های نو
سلام به همه دوستان من برا ارشد هوافضا ثبت نام کردم پارسال رتبم 1300 شد خیلی از سوالام جواب نداده بودم. انگیزه زیادی برا قبولی در دانشگاه دولتی ندارم پ( یکمی سخته ) می خواستم بدونم دانشگاه آزاد علوم تحقیقات چطوره چه رتبه ای می خواد ؟ قبولیش راحته یا سخته ؟ اگه درصدم بگین که دیگه ممنون میشم .
اینم بگم دروس جامدات و ریاضییم خوبه سیالات قابل قبول ولی کنترل و دینامیک یکمی گیر دارم.
خودمم بیشتر به دروس سیالات علاقه دارم به نظرتون کدوم گرایش برام خوبه لطفم راهنماییم کنید.