راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

farimah rad

عضو جدید
وای من که منظوری نداشنم.خب اطلاعاتم کمه!

چی !!!!! سرکار ...یعنی چی مگه من با کسی شوخی دارم.شما گفتین از کجا میشه گیرش اورد منم گفتم نمیشه گیرش اورد فقط مشاوران انتخاب رشته دارنش چون اونا مشخصات داوطلبا سال قبل رو دارن ودونه دونه زمان اعلام نتایج همه قبولی ها رو از سایت سنجش مشاهده ویاداشت میکنن وهمشو جمع اوری میکنن تا یه دفترچه بشه و برای سال بعد که میخوان واسه داوطلبا جدید انتخاب رشته یا راهنمایشون کنن .حدود قبولی ها ورتبه ها دستشون باشه.:mad: حالا شما هرطور راحتی فکر کن

Pure Liveliness

عضو جدید
دوستان مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر رو اصلاً با هم مقایسه نکنید که در ایران قابل مقایسه نیستند.
در اکثر دانشگاه‌ها، خصوصاً دانشگاه‌های با سطح علمی بالا، ترتیب پر شدن به صورت برق، مکانیک و مهندسی کامپیوتر هست و علوم کامپیوتر بعد از اکثر رشته‌های مهندسی پر میشه.

علتش اینه که علوم کامپیوتر مهندسی به حساب نمیاد و در ایران به رشته‌های غیرمهندسی اهمیت کمتری داده میشه. در کشورهای دیگه، یه مهندسی کامپیوتر داریم که با دانشکده‌ی برق‌شون ارائه میشه و تقریباً همون سخت‌افزار خودمونه و یه علوم کامپیوتر داریم که مشابه مهندسی نرم‌افزار اینجا هست ولی درس‌های سخت‌افزاری خیلی کمی پاس می‌کنند و به جاش از درس‌هایی که اینجا توو علوم کامپیوتر تدریس میشه پاس میکنند. یعنی علوم کامپیوتر توو ایران خیلی درس کامپیوتری‌ای کمتری پاس میکنند. توو بازار کار هم نگاه کنید هیچ وقت نمینوسین یه علوم کامپیوتری میخوایم، مینوسین یه مهندس کامپیوتر (سخت یا نرم) میخوایم. یا مینوسین یه برنامه نویس وب و ... که اون موقع علوم کامپیوتری‌ها هم میتونن وارد بشن. تازه برنامه‌نویسی وب و ... هم تا اونجایی که من خبر دارم یاد نمیگیرن و باید خودشون برن دنبالش. یه سری درس الگوریتمی و ... یاد میگیرن که همه جا بهش بها داده میشه به جز ایران.

خلاصه نگید که اگه مهندسی کامپیوتر قبول نشید، حداقل علوم کامپیوتر رو قبول میشید. مثل این میمونه که بگید اگه 20 نگیری هم، 5 رو حداقل میگیری.

مرسي آقا بهنام بابت توضيحات خوبتون.
متاسفانه اون چيزي كه توو كتاباي انتخاب رشته مينويسن خيلي با حقيقت جور نيست.من فك نميكردم علوم كامپيوتر خيلي فرق كنه با مهندسي كامپيوتر .

star700

عضو جدید
سلام دوستان
با رتبه ی 5200 منطقه 1، در تهران،مهندسی روزانه یا شبانه میشه قبول شد؟(پسر)
دانشگاه خوارزمی کرج چطور؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
وای من که منظوری نداشنم.خب اطلاعاتم کمه!
:smile:حالا هم موردی نداره شما هررنجی بخواین من نگاه میکنم مشخصات کامل و اطلاعات مثل رتبه وکجاقبول شده رو میگم البته اگر موجود باشه .البته اینایی که تا الان گفتم مربوط به سال 90و91 بود 92 که مال امساله چند روز دیگه بدستم میرسه

gava9700

عضو جدید
یکی از دوستان من رتبه 8000 رشته ریاضی منطقه 3 رو آورده(ساکن بوشهر)! من بهش گفتم امیدی نیست!!! ولی خودش گیر داده من براش انتخاب رشته کنم... تو رو خدا هر کدوم از دوستان میتونن کمکم کنن...

maryam54321

عضو جدید
با 8000 منطقه 3 میشه مهندسی برق دانشگاه لرستان-خرم اباد-روزانه و مهندسی کامبیوتر دانشگاه ایلام روزانه قبول شد اگه از علاقه هاش بگی بهتر میشه کمکش کرد

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یکی از دوستان من رتبه 8000 رشته ریاضی منطقه 3 رو آورده(ساکن بوشهر)! من بهش گفتم امیدی نیست!!! ولی خودش گیر داده من براش انتخاب رشته کنم... تو رو خدا هر کدوم از دوستان میتونن کمکم کنن...
امید که هست اما خوب رتبشون زیاد جالب نیست پیشنهادم اینه که بگین به یه مشاور انتخاب رشته خوب مراجعه کنن معمولا پایگاه های انتخاب رشته اموزش و پروش هر شهری خوبه

Moonlight3311

عضو جدید
سلام دوستان من توی کنکور ریاضی رتبه کشوریم شده 56000 و توی کنکور هنر شده 9000 . به نظرتون با این رتبه ها توی کرج/تهران/قزوین رشته مهندسی معماری یا معماری داخلی کدوم دانشگا ها قبول می شم ؟

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوستان
با رتبه ی 5200 منطقه 1، در تهران،مهندسی روزانه یا شبانه میشه قبول شد؟(پسر)
دانشگاه خوارزمی کرج چطور؟

تهران شانستون واسه مهندسي خيلي كمه .خوارزمي هم همين طور.
يه كم توو دانشگاه شاهد شايد شانس داشته باشين
البته مهندسي كشاورزي كه فك كنم راحت قبول بشين.
ولي بزنين.رشته ها يي كه شانستون كم تر از رتبتونه توش و اونايي كه احتمالش خيلي زياده رو بزنين.نه خيلي خوشبينانه نه خيلي بدبينانه انتخاب رشته كنين.

آخرین ویرایش:

Pure Liveliness

عضو جدید
واحدهای مشترک با برق؟ منظورتون سخت افزارشه؟ آخه تا جایی که من میدونم نرم افزارش نباید چنین واحد هایی داشته باشه

آره سخت افزارش.
راستي راجع به انتقالي مثل اين كه خيلي آسون نميدن.يكي دو ترم ميدن بعد اگه معدل بالا بود ميتونين همون جا بمونين اما 2ترم آخرو بايد برگردين جايي كه قبول شدين.

• Like
واکنش ها: HDT

HDT

عضو جدید
یعنی حتی اگه معدلمم بالا باشه دو ترم آخرو باید برگردم اونجا که مدرکم به نام همون دانشگاه اولیه ثبت بشه؟
راستی شما خودتون فک کنم سخت افزار میخونید درسته؟ اگه اینطوره؛ فارغ از خود رشته و علایق، بازار کارشو چطور میبینید؟ یعنی خداییش من هنوز نفهمیدم تو ایران بچه های سخت افزار بعد
از کارشناسی و ارشد کجا میتونن کار کنند. البته تو ایران میگم. اگه شما اطلاعاتی دارید لطفا به اشتراک بزارید شاید تو انتخاب رشته ام تاثیر گذاشت هرچند اولیت اصلیم IT خواهد بود

آره سخت افزارش.
راستي راجع به انتقالي مثل اين كه خيلي آسون نميدن.يكي دو ترم ميدن بعد اگه معدل بالا بود ميتونين همون جا بمونين اما 2ترم آخرو بايد برگردين جايي كه قبول شدين.

HDT

عضو جدید
دوستان به نظرتون کارشناسی ناپیوسته خوندن ارزششو داره؟
بعدا واسه کاردانی به کارشناسیش مشکل پیش نمیاد؟
منظورم اینه که فقط دانشگاه های معدودی هستن که کاردانی ها رو میگیرن یا اینکه حتی دانشگاه های تاپ هم با وجود شرایط خوب و معدل بالا کاردان میپذیرن؟

Pure Liveliness

عضو جدید
یعنی حتی اگه معدلمم بالا باشه دو ترم آخرو باید برگردم اونجا که مدرکم به نام همون دانشگاه اولیه ثبت بشه؟
راستی شما خودتون فک کنم سخت افزار میخونید درسته؟ اگه اینطوره؛ فارغ از خود رشته و علایق، بازار کارشو چطور میبینید؟ یعنی خداییش من هنوز نفهمیدم تو ایران بچه های سخت افزار بعد
از کارشناسی و ارشد کجا میتونن کار کنند. البته تو ایران میگم. اگه شما اطلاعاتی دارید لطفا به اشتراک بزارید شاید تو انتخاب رشته ام تاثیر گذاشت هرچند اولیت اصلیم IT خواهد بود
آره مثل اين كه.
ببخشيد اون چيزايي كه قبلا گفتم شرايط مهمان شدن بود.
مگه اين كه بتوني انتقالي بگيري كه اونم يه سري شرايط داره كه من دقيقا نميدونم.حالا سايت وزارت علوم سر بزنيد و شرايط انتقالي رو ببينيد.
بازار كار نرم افزار بهتره.سخت افزار شبيه برقه .من نرم افزار ميخونم. بازار كار نرم افزار خوبه خداييش.اما بايد مهارت داشته باشي تا كار خوب پيدا كني.
راجع به اين كه چه كاري رو سخت افزاريا اختصاصا دارن اطلاعاتي ندارم.

آخرین ویرایش:
  • Like

Pure Liveliness

عضو جدید
دوستان به نظرتون کارشناسی ناپیوسته خوندن ارزششو داره؟
بعدا واسه کاردانی به کارشناسیش مشکل پیش نمیاد؟
منظورم اینه که فقط دانشگاه های معدودی هستن که کاردانی ها رو میگیرن یا اینکه حتی دانشگاه های تاپ هم با وجود شرایط خوب و معدل بالا کاردان میپذیرن؟
دانشگاهاي تاپ كارداني نميگيرن متاسفانه.بايد درس بخوني تا از كارداني كارشناسي قبول بشي.بستگي به خودت داره.يكي از فاميلامون كارداني سازمان نقشه برداري قبول شد.كارشناسي هم همون جا.ارشدشو پارسال خواجه نصير قبول شد.اما خداييش خوند.
اما اگه نخوني بعدا ممكنه پشيمون بشي كه كارداني رفتي.اول كارشناسيا رو بزن بعد كارداني.حتي اگه دانشگاهش بهتر باشه يه كم البته.
اين نظر منه.

• Like

Apocalypse Now

عضو جدید
سلام دوباره.

من فایل یادگار ماندگار کانون رو دانلود کردم. تو این فایل رتبه داوطلب ها رو نوشته "رتبه در منطقه".

میخوام بدونم این رتبه در منطقه منظورش کدومه؟ رتبه زیر گروه اول رشته س؟ یا همون رتبه کل در سهمیه س؟

کمی گیج شدم!

ببخشین بازم میپرسم.. با رتبه 5993 میشه روزانه رشت مترجمی زبان قبول شد؟

مرسی

Pure Liveliness

عضو جدید
سلام دوباره.

من فایل یادگار ماندگار کانون رو دانلود کردم. تو این فایل رتبه داوطلب ها رو نوشته "رتبه در منطقه".

میخوام بدونم این رتبه در منطقه منظورش کدومه؟ رتبه زیر گروه اول رشته س؟ یا همون رتبه کل در سهمیه س؟

کمی گیج شدم!

ببخشین بازم میپرسم.. با رتبه 5993 میشه روزانه رشت مترجمی زبان قبول شد؟

مرسی

شهرا يا منطقه 1 ان يا 2 يا 3 ديگه.مثلا تهرا 1 هست.كرج و قزوين و ... 2. منظور از رتبه در منطقه همون سهميست.
شما سهميه 2 بودين ديگه؟ پارسال كه قبول شدن.نميشه قطعي گفت.انشاءالله.
اما از اون بهترا رم كه شانستون كمتره بزنين.چيزايي كه احتمالش بيشتره هم بزنين.يه وقت نشه كه خدا نكرده چيزي رو نيارين.

Apocalypse Now

عضو جدید
شهرا يا منطقه 1 ان يا 2 يا 3 ديگه.مثلا تهرا 1 هست.كرج و قزوين و ... 2. منظور از رتبه در منطقه همون سهميست.
شما سهميه 2 بودين ديگه؟ پارسال كه قبول شدن.نميشه قطعي گفت.انشاءالله.
اما از اون بهترا رم كه شانستون كمتره بزنين.چيزايي كه احتمالش بيشتره هم بزنين.يه وقت نشه كه خدا نكرده چيزي رو نيارين.
ممنون که جواب میدین.
بله منطقه 2 هستم. طبق یادگار مانگار کانون، با رتبه 6487 هم روزانه رشت قبول شدن پارسال.
اما خب با این فرض که طبق گفته ی مسئولین سنجش سال به سال ظرفیت ها افزایش پیدا میکنه، بهمین خاطر گفتم شاید شانسش رو داشته باشم.

درمورد رنکینگ دانشگاه ها اطلاعی دارین؟ مثلا زنجان از رشت بالاتر هست که قبول شدن درش سخته؟؟!

چه جاهایی میشه دراومد؟ شبانه و روزانه :(

Apocalypse Now

عضو جدید
این اطلاعات رو از سایت کانون گرفتم(البته همش نیست)

قبول شده های زبان انگلیسی سال 91 - منطقه 2 - شهر رشت

این هم مال زبان زنجان - منطقه 2

رتبه من هم که 5993

نظرتون چیه؟ چه کنم؟ خیلی دوس دارم شهر خودم باشه :(

*ستاره آسمان*

عضو جدید
این اطلاعات رو از سایت کانون گرفتم(البته همش نیست)

این هم مال زبان زنجان - منطقه 2

رتبه من هم که 5993

نظرتون چیه؟ چه کنم؟ خیلی دوس دارم شهر خودم باشه :(

سلام دوستم خودتون همدارین مشاهده میکنین مترجمیزبان همونی که گفتم سختره وشانستون کمتر ولی زبان انگلیسی راحت میارین.ببینین اینکه میگن هر سال ظرفیتا زیاد میشه اینطور نیست تازه بفرضم زیاد بشه یا اصلا تغییر نکنه سال تا سال علایق داوطلبا فرق داره بخاطر همین شما وقتی یه رتبه داوطلب سال قبل رو میبینین مثلا تا 5000 اخرین نفر بوده امسال شما رو 6000 یا 4000 حساب کنید .شما انتخابتون رو همونی که میخواین انجام بدین اینکه شانس قبولیتون چقدره دیگه مهم نیست فقط انتخاباتون یجورباشه که اگر قبول شدین برین.شما اون رشته هایی هم که شانس قبولیتون توش کمه رو همون اول کار بزنین واونایی کهشانستون بیشتر بعدش واخرین انتخابتون جوری باشه که بر اساس این امارها 100 احتمال قبولی توش داشته باشین.بزارین یه مورد بهتون بگم تا متوجه جریان بشین .من خودم زمان کنکورم مهندسی برق دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهایی رو مال سال 89دیده بودم تا19000 قبول شده بودن منم رتبم21000 بود گفتم میزنیم یا امسال شانس بیشتر میشه یا کمتر اما متاسفانه نشد ودر سال 90نفر اخرین نفر قبولی رتبش حتی 12000 هم نبود ببینین تو سالی که من انتخاب رشته کردم یهو متقاضی این رشته ودانشگاه زیاد شد پس رتبه های لب مرزی رو زیاد اطمینان نداشته باشین درسته زده 4118 هم مترجمی زبان زنجان قبول شده اما شاید امسال این رتبه بشد 5000 شایدم بشه 2000 معلوم نیست ما یه محدوده رو در نظر میگیریم وانتخابمیکنیم پس شما بترتین علاقت اول وبعدش به ترتیب شانست انتخاب واحد کن .امیدوارم ایندفعه کاملروشن شده باشی

roshanak7395

عضو جدید
سلـامـ . من تقریبا عضو جدید هستمـ .
میشه لطفا درباره ی انتخاب رشته به من کمک کنید ؟ من امسال کنکور دادمـ
درواقع از همون اول بخاطر معماری اومدمـ رشته ی ریاضی
حالـا رتبمـ خیلی خوب نیومده ، شده حدود 2800 منطقه 3 ،
و فقط میخوامـ تهران و گیلـان رو انتخاب کنمـ ؛ و فک میکنمـ که شانسمـ ت قبول شدن معماری دولتی کمه
ولی واسه رشته های دیگه بیشتره ، همه بهمـ میگن رشته های دیگه همـ انتخاب کنمـ
اما خب دوسشون ندارمـ ؛ به نظرتون چیکار کنمـ ؟ :(
نمیدونمـ شهرسازی چجور رشته ای ـه ، اما درساشو که دیدمـ فک کردمـ زیاد دوس ندارمـ
واسه همین از کسایی که معماری خوندن یه اطلـاعی دراین باره دارن میخوامـ کمکمـ کنن ...
مرسی

shokoufeh94

عضو جدید
مال کدوم شهری ؟معماری دانشگاه مازندران - بابلسر رو نمی تونی انتخاب کنی؟ فک می کنم قبول بشی
فک کنم شهر سازی نزدیک ترین رشته به معماری باشه

tooraj10

عضو جدید
من میخواستم فقط مطمئن بشم که از شما پرسیدم
این هم واسه سایت کانون هست!

پیوست ها

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    4.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

roshanak7395

عضو جدید
من خودمـ یکی از شهرهای گیلـانمـ ؛ اما ترجیح میدمـ تهران رو انتخاب کنمـ ، چون فقط معماری رو میخوامـ باید غیرانتفاعی تهران رو انتخاب کنمـ
اما همه میگن اشتباهه ، میگن رشته های دیگه تهران دولتی قبول میشمـ ، نمیدونمـ چیکار کنمـ

بالا