راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1391 ( فقط در این تاپیک )

Majid Baharloo

عضو جدید

سلام به همه دوستان و همه دوستانی که کنکور دادند ، امید واریم همگی موفق شده و در بهترین دانشگاه ها تحصیلات دانشگاهی رو آغاز کنند.
هدف از ایجاد تاپیک استفاده از تجربیات و راهنمایی بزرگ تر ها و دانشجویان محصل در رشته های مهندسی و غیره هستیم.

از دوستان و دانشجویان با تجربه تقاضا میکنیم اگه اطلاعات لازم رو جهت راهنمایی دارند کمک کنند!
همچنین بقیه دوستان چه دانشجو و غیره میتونن با اطلاع رسانی به همدیگه کمک کنند تا همگی به رشته و دانشگاه دلخواه خود برسند!

آخرین ویرایش:

Majid Baharloo

عضو جدید
اولین سول رو خودم دارم:
یکی از دوستان خیلی درس خوند ، یعنی واقا لیاقت داشت قبول بشه ، تخمین ازمون ازمایشی سنجشش شد 3000 اما تو کنکور 91 خیلی بد شد و رتبش شد 13000 !
علاقه مندیاش رشته های مهندسی برق و مهندسی شیمی هست ، میتونید کمک کنید و بگید تو اطراف تهران یا جایی که با سرویس بشه رفت و اومد میشه دانشگاهی رو معرفی کنید. غیرانتفاعی خوب هم باشه مهم نست ، دولتی شبانه هم باشه خوبه!

و اما خودم: من امسال درس نخوندم و بیشتر از اینی که شدم هم انتظار نداشتم ، اما میخوام بدونم نظرتون در مورد دانشگاه غیر انتفاعی ایوانکی نزدیک تهران چیه؟ من میخوام معماری بخونم ، اگه مهندسی معماری دانشگاه ایوانکی قبول نشدم به نظرتون تو همین دانشگاه کاردانی معماری بخونم؟
خواهشا دوستان با نظراتتون کمک کنید.
خیلی ممنون

sadafe tanha

عضو جدید
سلام دوستان کمک کمک با رتبه 36000 کجا میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟
غیرانتفاعی بهتره یا پیام نور؟؟

shokoufeh94

عضو جدید
سلام
من هم امسال کنکور دادم رتبه سنجش 2000 بود ولی کنکورم خیلی بد بود شد7000 :w19:کسی نمیتونه بگه صنعتی نوشیروانی بابل شبانه قبول میشم رشته مکانیک؟ یه توضیحی در مورد این رشته، بازار کارش و غیره ....
یا صنایع روزانه بابل قبول میشم ؟ کدومش بهتره

edris2

عضو جدید
سلام من خودم مکانیک خوندم اما نه بابل اگه در مورد خود رشته و ... سوالی داری میتونم ج بدم

nikan_eh

عضو جدید
با سلام قابل توجه دوستا كنكوري كه دغدغه قبولي دارن.....
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان فعال شدن انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان کنکور سراسری 91 گفت: نرم افزار انتخاب رشته مجازی از فردا شب 13 مردادماه جاری فعال می شود و داوطلبان با اطلاعات کارنامه ای خود می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: داوطلبان پس از فعال شدن نرم افزار انتخاب رشته و خریداری آن از طریق سایت سازمان سنجش با مبلغ 10 هزار تومان می توانند با همان اطلاعات کارنامه ای خود وارد نرم افزار شده و از امکانات آن استفاده کنند.

وی افزود: فرد می تواند پس از دسترسی به نرم افزار، نمرات خود را اعلام کند و پس از آن مشاهده کند که در گروه آزمایشی، سهمیه، جنسیت و سایر شرایط مشابه در چه کد رشته هایی امکان قبولی دارد.

توکلی خاطرنشان کرد: نرم افزار می تواند تا 300 کد رشته را به فرد معرفی کند و به ترتیب کد رشته هایی با شانس قبولی بیشتر اعلام می شوند.

وی تاکید کرد: طرز استفاده از این نرم افزار در سایت سازمان سنجش، ویژه نامه انتخاب رشته سنجش و اطلاعیه مربوط به نرم افزار به طور کامل تشریح شده است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با توجه به حذف و یا اضافه شدن برخی کد رشته ها در این دوره داوطلب باید به این نکته در انتخاب رشته مجازی توجه کند.

وی اضافه کرد: انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور سراسری سال 91 از 17 تا 23 مرداد انجام می گیرد.

.با انتخاب رشته مجازي حداقل ميتونيد تصوير واقعي از قبوليتون داشته باشيد
موفق باشيد

سلام دوستان کمک کمک با رتبه 36000 کجا میشه قبول شد؟؟؟؟؟؟
غیرانتفاعی بهتره یا پیام نور؟؟
به نظر من پیام نور بهتر از غیر انتفایی هستش چون که هم فکر می کنم هزینه کمتری داره و هم با توجه به اینکه ساعات دانشگاه رفتنت کمه می تونی کنار درس کار هم بکنی و زندگی ت رو بهتر جمع جور کنی اما دانشگاه غیرانتفایی خود تامین هزینه هاش یکی از دردسر های زندگی ت می شه که باید بهش بپردازی

negi7

عضو جدید
سلام.تخمین رتبه سنجش من 1300 شد ولی کنکور 5300 منطقه2شد:(.عمران یا معماری شبانه تهران یا روزانه تبریز می تونم قبول شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اولین سول رو خودم دارم:
یکی از دوستان خیلی درس خوند ، یعنی واقا لیاقت داشت قبول بشه ، تخمین ازمون ازمایشی سنجشش شد 3000 اما تو کنکور 91 خیلی بد شد و رتبش شد 13000 !
علاقه مندیاش رشته های مهندسی برق و مهندسی شیمی هست ، میتونید کمک کنید و بگید تو اطراف تهران یا جایی که با سرویس بشه رفت و اومد میشه دانشگاهی رو معرفی کنید. غیرانتفاعی خوب هم باشه مهم نست ، دولتی شبانه هم باشه خوبه!

و اما خودم: من امسال درس نخوندم و بیشتر از اینی که شدم هم انتظار نداشتم ، اما میخوام بدونم نظرتون در مورد دانشگاه غیر انتفاعی ایوانکی نزدیک تهران چیه؟ من میخوام معماری بخونم ، اگه مهندسی معماری دانشگاه ایوانکی قبول نشدم به نظرتون تو همین دانشگاه کاردانی معماری بخونم؟
خواهشا دوستان با نظراتتون کمک کنید.
خیلی ممنون

با 12000 علوم پایه خواجه نصیر شبانه قبول شدند
غیرانتفاعی علم و فرهنگ و صدرا عمران و صنایع هم قبول میشه

ایوانکی اگر میتونی بری بزن از یه سال پشت کنکور موندن بهتره
کلا در معماری مهم خودتی نه استاد و دانشگاه،اگر دانشگاه سراسری قبول نشدی بقیه دانشگاه ها یکیه
میتونی چند ترم هم مهمان بشید تهران
برای کاردانی هم بپرس کارشناسیش مدرک تکنولوژی معماری میدن یا معماری-معماری؟چونکه به تکنولوژی ها حق امضا نمیدن فعلا که اینطوریه

سلام
من هم امسال کنکور دادم رتبه سنجش 2000 بود ولی کنکورم خیلی بد بود شد7000 :w19:کسی نمیتونه بگه صنعتی نوشیروانی بابل شبانه قبول میشم رشته مکانیک؟ یه توضیحی در مورد این رشته، بازار کارش و غیره ....
یا صنایع روزانه بابل قبول میشم ؟ کدومش بهتره

اگر شما دختری صنایع بیشتر از مکانیک به دردت میخوره

سلام.تخمین رتبه سنجش من 1300 شد ولی کنکور 5300 منطقه2شد:(.عمران یا معماری شبانه تهران یا روزانه تبریز می تونم قبول شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شبانه تهران عباسپور احتمال خیلی خیلی پایینه که قبول شی/غیرانتفاعی حتما قبول میشی

سلام
با رتبه ی 31000 منطقه 1 توی تهران میشه چیزی قبول شد؟

با 23000 ای تی مجازی خواجه نصیر قبول شدن بیشتر از اونو نمیدونم در تهران

آخرین ویرایش:

Majid Baharloo

عضو جدید
دوستانی که رتبشون بالای 30 هزار شده میتونن دانشگاه های غیرانتفاعی اطراف تهران رشته های کاردانی قبول بشن!
برای راهنمایی برید سایت سازمان سنجش دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو دانلود کنید و تو اون لیست دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور رو ببینید.

بچه ها ، این که میگن پیامنور بهتره یا غیرانتفاعی یه دغدغه همیشگی بوده ، من که خودم میگم غیرانتفاعی ، چون مثل سراسریه و فقط مشکل پولشه ، اما امکاناتش خوبه و در حد دانشگاه های آزاد برجسته کشوره

اولیت دانشگاه ها:
1-دانشگاه های دولتی شهر های بزرگ
2-دانشگاه های آزاد شهر های بزرگ
3-دانشگاه های دولتی شهرستان ها
4-دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور شهر های بزرگ
5-دانشگاه آزاد شهرستان ها
مورد 3 و 4 تقریبا هم سطحن

michiru

عضو جدید
سلام کسی راجع به دانشکده معماری شیراز و اصفهان اطلاعاتی داره؟! سطحشون چطوره؟! من 1300 ریاضی منطقه 2 شدم میخوام برم معماری اما فکر نکنم تو دانشگاهای خوب و روزانه تهران قبول شم.
دیگه چه رشته هایی هست که هم دخترونه باشه هم بشه تو تهران تو یه دانشگاه خوب (روزانه)قبول شد؟!

Majid Baharloo

عضو جدید

ایوانکی اگر میتونی بری بزن از یه سال پشت کنکور موندن بهتره
کلا در معماری مهم خودتی نه استاد و دانشگاه،اگر دانشگاه سراسری قبول نشدی بقیه دانشگاه ها یکیه
میتونی چند ترم هم مهمان بشید تهران
برای کاردانی هم بپرس کارشناسیش مدرک تکنولوژی معماری میدن یا معماری-معماری؟چونکه به تکنولوژی ها حق امضا نمیدن فعلا که اینطوریه
من کاملا با نظرت موافقم که همه چیز به خود دانشجو بستگی داره ، اما خب دانشگاه هم بی تاثیر نیست. در مورد کارشناسیش نمیدونم ، از کجا بفهمم؟
من و خیلی از دوستان اصلا نمیدونم چند تا دانشگاه غیرانتفاعی تو تهران و اطراف که بشه با سرویس رفت و اومد هست. هر چی تو اینترنت گشتم هم لیستی پیدا نکردم.
میشه یه دوستی لطف کنه و لیست دانشگاه های غیرانتفاعی تهران و حومه رو به نمایش بزاره؟
همچنین لازمه در مورد آخرین رتبه های پذیرفته شده توسط دانشگاه های غیرانتفاعی ، سراسری روزانه و شبانه اطلاع داشته باشیم.

داش علی

عضو جدید
سلام دوستان
دو تا از اقوام رشته تجربی هستند؛ برادرن باهم . امسال کنکور داشتن
یکیشون شده 5600 ، اون یکی شده 5990
در منطقه 3 شرکت کردند

بنظرتون کجا شانس قبولی خواهند داشت؟ و آیا به رشته های تاپ امیدوار باشند در زمینه پزشکی؟
با تشکر

WOMIS

عضو جدید
سلام دوستان
دو تا از اقوام رشته تجربی هستند؛ برادرن باهم . امسال کنکور داشتن
یکیشون شده 5600 ، اون یکی شده 5990
در منطقه 3 شرکت کردند

بنظرتون کجا شانس قبولی خواهند داشت؟ و آیا به رشته های تاپ امیدوار باشند در زمینه پزشکی؟

با تشکر
سلام
تا3000میدونم پسرا پزشکی و داروسازی واز اینا قبول میشن ولی 5000 بعیده...اگه همه شهرارو بزنن شاید بیارن

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی هست کمکم کنه؟
میخوام بدونم با رتبه 1500 سهمیه شاهد گروه تجربی چه رشته هایی میشه قبول شد؟ برا دندان و دارو میرسه؟

fazelmoghaddam

عضو جدید
سلام
ان شاا... بیاری اما نمیدونم
فقط بگم اگه از لحاظ مالی مشکل نداری حتما برو مکانیک(درسا سختترند اما بازارش بهتر از صنایعه)
کسی که میره مکانیک باید از ریاضی و فیزیک خوشش بیاد (مخصوصا بخش حرکت و گرمای فیزیک)

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بنظر من سمت پیام نور و غیر انتفاعی و... نرین

شرايط دانش‌آموختگان ممتاز در شرکت نفت

مفاد جدول شماره ( 1):
  1. دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دوره روزانه و شبانه دانشگاههاي دولتي (به غير از دانشگاههاي پيام نور، جامع علمي، كاربردي و غير انتفاعي) با معدل كل حداقل 17 براي رشته هاي فني و معدل كل حداقل 18 براي ساير رشته ها و دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاههاي آزاد اسلامي با معدل كل حداقل 17/5 براي رشته هاي فنی 5/18 براي ساير رشته ها

داش علی

عضو جدید
سلام
تا3000میدونم پسرا پزشکی و داروسازی واز اینا قبول میشن ولی 5000 بعیده...اگه همه شهرارو بزنن شاید بیارن
سلام
بنظرتون روی کاردانی ها چه وضعیتی خواند داشت؟
و غیر کاردانی آیا شبانه میتونن پزشکی بیارن با این رتبه؟

Majid Baharloo

عضو جدید
دوستان بنظر من سمت پیام نور و غیر انتفاعی و... نرین

شرايط دانش‌آموختگان ممتاز در شرکت نفت

مفاد جدول شماره ( 1):
  1. دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دوره روزانه و شبانه دانشگاههاي دولتي (به غير از دانشگاههاي پيام نور، جامع علمي، كاربردي و غير انتفاعي) با معدل كل حداقل 17 براي رشته هاي فني و معدل كل حداقل 18 براي ساير رشته ها و دانش‌آموختگان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاههاي آزاد اسلامي با معدل كل حداقل 17/5 براي رشته هاي فنی 5/18 براي ساير رشته ها

غیرانتفاعی و پیام نور خوب نیست؟
چرا ؟ میشه توضیح بدید چون من و بقیه دوستان اصلا هیچ چیز در مورد این دانشگاها نمیدونیم ، حالا پشت کنکور موندن بهتره یا غیرانتفاعی رفتن؟
غیرانتفاعی سراسریه ، خوب نیست؟ شاید یه سال دیگه نتونیم بخونیم...! منظورم اینه که جنبشو نداریم....

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیرانتفاعی و پیام نور خوب نیست؟
چرا ؟ میشه توضیح بدید چون من و بقیه دوستان اصلا هیچ چیز در مورد این دانشگاها نمیدونیم ، حالا پشت کنکور موندن بهتره یا غیرانتفاعی رفتن؟
غیرانتفاعی سراسریه ، خوب نیست؟ شاید یه سال دیگه نتونیم بخونیم...! منظورم اینه که جنبشو نداریم....

نوشتم که
شرایط استخدامتون و کارتون خیلی سخت میشه تو شرکت های دولتی
اما اگه فکر میکنی سال بعد رتبت خوب نمیشه همین امسال برو دانشگاه اگه عشقه دانشگاهی
وگرنه برو سربازی!

20tak

عضو جدید
سلام همگی خسته نباشین
چند تاسوال داشتم
بارتبه 30000هزار رشته تجربی سهمیه منطقه 2 14000، چی میشه قبول شده روزانه شبانه غیرانتفاعی هرچی هس و میدونید بگیدممنون میشم...واسه دخترا
واینکه بنظرتون کسی که تجربی بوده رشتش بخوادبره ریاضی بخونه وکنکوربده (باتوجه با اینکه به ریاضی علاقه داره ) باید ازکجاشروع کنه اصلا بره؟
اطلاعاتی هم راجع به رشته نجوم ستاره شناسی کدوم دانشگاهای ایران چنین رشته ای رو دارن و رتبه برای قبولیش واینکه خانوما روهم میپذیرن؟؟؟:w20:بازارکار وهراطلاعات مفیدی بدین ممنون میشم:gol:

marko_lance

عضو جدید
سلام
حالا من یه چیز بگم نمی خندید

شما فکر کنین رتبه 76942 که فقط پیام نور و غیرانتفاعی مجاز شده!!!
رشته ای هست که بتونم بزنم تو استان گیلان

ادبیات 2/7 معارف 6/7 زبان خارجه 25/4 ریاضیات 1.9 فیزیک 0.8

رتبه در سهمیه ====>زیر گروه یک :74891 زیرگروه دو :75726 زیرگروه سه : 78100

رتبه کل نهایی ====> زیر گروه یک : 3795 زیرگروه دو :3757 زیرگروه سه : 3674

سهمیه :منطقه دو

phvcss

عضو جدید
سلام
من رتبه سهمیه منطقه 1 ام شده 1300 و کشوری هم 2400 به نظرتون مکانیک صنعت آب و برق (عباسپور) بهتره یا عمران خواجه نصیر ؟ (البته به رشته مکانیک بیشتر علاقه دارم ولی دانشگاهش زیاد خوب نیست ) .
مکانیک خواجه نصیر هم پارسال تا رتبه 1200 قبول شدن و فکر نمی کنم که قبول بشم.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من رتبه سهمیه منطقه 1 ام شده 1300 و کشوری هم 2400 به نظرتون مکانیک صنعت آب و برق (عباسپور) بهتره یا عمران خواجه نصیر ؟ (البته به رشته مکانیک بیشتر علاقه دارم ولی دانشگاهش زیاد خوب نیست ) .
علم وصنعت عمران و صنایع وکامپیوتر قبول میشی
پلیمر امیرکبیر
عباسپور یه شرایط خاصی داره برای استخدامی(الان یادم نیست)بهتره همین دانشکاه های دولتی را بزنی
دانشگاه رو فدای رشته نکن البته به نظر من

#

اون دوستانی که رتبشون زیاد شده یا کاردانی بزنن یا دانشگاه ازاد و غیرانتفاعی و پیام نور برن ولی رشته به درد نخور نرن

سلام

آقا دانشگاه شهید عباسپور شرایط خیلی خاصی داره. از آزادی هات خیلی کم می کنه و کلا به نظر من دانشجویی رو حس نمی کنی. به نظر من شما که این رتبه خوب رو آوردین می تونید یه رشته خوب تو یه دانشگاه عالی قبول بشین. به نظر من فکر دانشگاه عباسپور رو از سرت بیرون کن

sh_317

عضو جدید
سلام
به همه خسته نباشی کنکورو میگم
رتبه 550 منطقه2 پزشکی کجرو میرسونه؟ دندونپزشکی کجارو؟ داروسازی کجارو؟
مرسی اگر جواب بدین

گلناز م

عضو جدید
رشته فنی حرفه ای

رشته فنی حرفه ای

سلام دوستان
من رشتم ریاضی بوده، الان که نتایج اومده از رتبه ام راضی نیستم می خواستم ببینم می تونم فنی حرفه ای بزنم؟ کلا اگه اطلاعاتی در این رابطه دارید بدین ممنون میشم:)

بالا