راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

Amir73

عضو جدید
amir73:
خوب اینکه بازار کارت چی باشه بقیه بیان سراغت یا تو بری سراغ بقیه کاملا بستگی به خودت داره با صنایع هم میتونی خودت واسه خودت کار کنی
صنایع کار واسش زیاده مخصوصا اگه دانشگاه خوب باشی
ولی خوب از بین اینا صنعتی اصفهان بهتره صنایعش(از نظر من)
اولا اصفهان درسته به تهران نمیرسه از لحاظ موقعیت شغلی اما بد نیست که
دوما خوارزمی خابگاه نداره اعتبارشم اندازه صنعتی اصفهان نیست

ممنون از پاسخت:gol:..ولی من اگه بخوام خوارزمی برم چون تهرانم و کرج با تهران فاصله ای ندااره نیاازی هم به خوابگاه ندارم......و اینم میدونم که اعتبار صنعتی اصفهان بیشتر از خوارزمی هست ولی من تویه خوارزمی میتونم عمران هم برم که تویه صنعتی اصفهان فقط میتونم صنایع رو برم ..........حالا اینکه بازار کار عمران بیشتره یا صنایع رو دقیق نمیدونم ولی فکر می کنم عمران بیشتر باشه!!

البته مطمئنا تفرش درست نیست ...ولی خوب صنعتی ارومیه نسبتا بهتره از تفرش...گرچه تفرش هم نسبت به رتبه هایی که میگیره خیلی بهتر عمل کرده(خیلیارو میشناسم اونجا)

Amir73:
خوب بازار کار برای هردوتا خیلی زیاده.نمیشه گفت کدوم بیشتره.ولی چیزی که عموم میگن اینه که عمران بیشتره...درصورتیکه از نظر من درست نیست...
به هرحال خوددانید

pouria94

عضو جدید
با سلام خدمت شما...
من دیپلم ریاضی هستم( پیش دانشگاهی هم تموم شده)
فقط چند رشته مد نظرم هست برای ادامه تحصیل.
برای همین فقط 15 تا رشته انتخاب میخوام بکنم... این مورد برام مشکل ساز نمیشه تو قبولی رشته مد نظرم؟؟؟

چون کمی رتبه خوب نبوده.... برای ادامه تحصیل اگر در دانشگاه دولتی تبریز قبول نشدم .. غیر انتفاعی رو انتخاب کنم یا علمی کاربردی؟؟؟ از نظر بار علمی برام مهم

در یک جایی خوندم که بهتره 150 تا رشته رو انتخاب کنیم ... . ولی برای منی که فقط 2،3 تا رشته میخوام قبول شم .. باید این کارو انجام بدم؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین

با سلام خدمت شما...
برای همین فقط 15 تا رشته انتخاب میخوام بکنم... این مورد برام مشکل ساز نمیشه تو قبولی رشته مد نظرم؟؟؟

چون کمی رتبه خوب نبوده.... برای ادامه تحصیل اگر در دانشگاه دولتی تبریز قبول نشدم .. غیر انتفاعی رو انتخاب کنم یا علمی کاربردی؟؟؟ از نظر بار علمی برام مهم

در یک جایی خوندم که بهتره 150 تا رشته رو انتخاب کنیم ... . ولی برای منی که فقط 2،3 تا رشته میخوام قبول شم .. باید این کارو انجام بدم؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین
اینکه باید تعداد زیادی کد بزنی تا پربشه بخاطر اینه که شما از دانشگاه رشته هایی که احتمال قبولیتون کمتره بزنید برسید به اونایی که صددرصد تقریبا قبولید و بعد از اون برید سراغ اون هایی که با رتبه بدتر هم میتونید قبول بشید
دلیلشم اینه که یبار اگه رتبه ها جابجا شد برای قبولی در رشته شما چیزی رو از دست نداده باشید.همون رشته مورد علاقتون رو به ترتیب دانشگاه ها پرکنید...درباره بقیش نمیدونم

shokoufeh94

عضو جدید
با سلام خدمت شما...

ممنون میشم پاسخ بدین
1.غیر انتفاعی خیلی بهتر از علمی کاربردی
2. شما بالاخره می خوای 15 تا انتخاب کنی یا 3 تا؟؟؟

pouria94

عضو جدید
1.غیر انتفاعی خیلی بهتر از علمی کاربردی
2. شما بالاخره می خوای 15 تا انتخاب کنی یا 3 تا؟؟؟

3 تا رشته مد نظرم هست که با انتخاب روزانه ، شبانه ، غیر انتفاعی و 3 تا دانشگاه دولتی در تبریز تقریبا میشه 15 تا انتخاب

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
مرسی از پاسخت خودمم فکر می کنم تهران باشم بهتره.......ولی آخه از چند نفر شنیدم که میگن مهندسی صنایع بازارکارش زیاااده !!حالا نمیدونم چطووریه؟؟
تو تهران زیاده ولی اگه فک کنم اگه پارتی داشته باشی زیاد باشه...
من خودم عمرانو بیشتر دوس داشتم ولی گفتن پسرونس و یه ترمم معماری خوندم ،میگن نسبت به عمران راحت ترا ولی فک نکن خیلی راحته...
کار عملیش خیلی سخته وهزینشم بالاست...
ولی صنایع از همه راحت تره...
با توجه به بازار کار الان،اگه فک میکنی بعد همه ی این رشته ها بازم بیکاری برو یه رشته ی راحت تر وکم خرج تر...

missysanaz

عضو جدید
سلام من یه سوال فوری دارم
من کنکور ریاضی و هنر دادم
نمیشه واسه هردوش انتخاب رشته کنم؟
ریاضی انتخاب کردم الان هرکاری میکنم واسه هنر نمیشه آخه جفتش یه شماره پرونده داره میگه قبلا انتخاب کردی از قسمت ویرایش هم هیچ گزینه ای واسه انتخاب رشته جدید وجود نداره....

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سوال فوری دارم
من کنکور ریاضی و هنر دادم
نمیشه واسه هردوش انتخاب رشته کنم؟
ریاضی انتخاب کردم الان هرکاری میکنم واسه هنر نمیشه آخه جفتش یه شماره پرونده داره میگه قبلا انتخاب کردی از قسمت ویرایش هم هیچ گزینه ای واسه انتخاب رشته جدید وجود نداره....

سلام
شما 150تا کد رو باید هم هنر رو می نوشتی هم ریاضی رو

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
الانم هنوز سایت بسته نشده... تو همون اینکی که واسه انتخاب رشته است تو همون صفحه که کارت غیرانتفاعی یم میفروشن،تو کادرای سمت راست نوشته ویرایش،اگه همونو بزنی میتونی ویرایش کنی...

nesvaaa

عضو جدید
دوستان مطلع
ایاممکن است فردی بارتبه 13000 وتراز7000 درعمران غیرانتفاعی های تهران مانند ال طه یا ابرارقبول بشه ؟اینها ازمثلا عمران ازاد پردیس بهتره یانه ؟ایا غیرانتفاعی های تهران غیر ازعلم وفرهنگ جاذبه ای برای همه دارند؟ به نظرمن که بله .چون درتهران ماندن برای تهرانیهاخصوصادخترها خیلی مهم است. باچنان رتبه ای ایا پاره وقت دانشگاه ازاد شهر قدس میشه قبول شد.
درازادهای تهران ایاصنایع بیشتر طرفدار دارد یامعماری ویا عمران؟
برای شرکت درتکمیل ظرفیت ازاد چه اقدامی باید بکنیم ؟
ببخشید که سئوالاتم زیاد شد ولی اگر کسی کمک کند ممنون خواهم شد.
باارزوی موفقیت همه دوستان دررشته دلخواه شان

elysuim

عضو جدید
سلام با 8000منطقه 1(دقیقا همین رتبه بدون خرده)شانسی برای مهندسی مواد یا شهرسازی شیراز هست؟توی یکی از سایت های انتخاب رشته درصد شانس قبولیم رو 88پیش بینی کرده بود؟باتوجه به اینکه مواد شیراز امسال 5تا اضافه کرده به ظرفیتش

nazanin261

عضو جدید
؟؟؟

؟؟؟

سلام دوستان....برای رشته ی مهندسی پزشکی تا چه رتبه ای میشه قبول شد و چه دانشگاه هایی این رشته رو دارند؟(منطقه 2،پدرم هم که 20%جانبازی داره تاثیری میذاره یا نه؟)

sahar91

عضو جدید
سلام. خواهش میکنم سریعا کمکم کنین.من لیسانس کشاورزی دارم . میتونم برای ارشد از گروه هنر کنکور بدم؟؟؟

Apocalypse Now

عضو جدید
سلام. من دانشجو ام.و ۵ ترم خوندم و دارم انصراف میدم. کنکور دادم.تو شرایط نظام وظیفه برای تغییر رشته نوشته بود که زمان انصراف باید در سنوات اولیه باشه و نباید وارد سنوات ارفاقی بشه. منظور از سنوات ارفاقی چیه؟ یعنی از ۸ ترم گذشته باشه یا چی؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

m1113

عضو جدید
من یه سوال دارم من رشته ریاضی هستم امسال کنکور دادم 21 شهریور هم جواب نهایی میاد سال چهارم یک درس افتادم شهریور هم امتحان دادم هنوز جوابش نیومده نمیدونم قبول میشم یا نه میخواستم بدونم اگه این یه درس قبول نشدم (تک ماده هم ندارم) دانشگاه قبول شدم (فقط غیر انتفاعی زدم ) چی میشه بهم وقت میدن که یه درست رو قبول بشم یا نه؟

abdolli12

عضو جدید
من یه سوال دارم من رشته ریاضی هستم امسال کنکور دادم 21 شهریور هم جواب نهایی میاد سال چهارم یک درس افتادم شهریور هم امتحان دادم هنوز جوابش نیومده نمیدونم قبول میشم یا نه میخواستم بدونم اگه این یه درس قبول نشدم (تک ماده هم ندارم) دانشگاه قبول شدم (فقط غیر انتفاعی زدم ) چی میشه بهم وقت میدن که یه درست رو قبول بشم یا نه؟

مگه مجبوری ادامه تحصیل بدی ؟!

Apocalypse Now

عضو جدید
دقیق مطمئن نیستم اما فک کنم میتونی توی دانشگاه ثبت نام کنی و شهریه ثابت رو واریز کنی و ترم اول رو مرخصی بگیری تا بهمن ماه امتحانت رو تو مدرسه بدی و بعد از قبولی از ترم بهمن بیای دانشگاه.. احتمال میدم اینطوری بشه. بازم برو از مراجع بپرس.

star700

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی هست که برق دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران قبول شده باشه؟ با چه رتبه ای......؟

h.samane

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
امروز نتیجه نهایی انتخاب رشته اومد من چون فقط رشته عمران مدنظرم بود بعد از کارشناسی ها کاردانی عمرانو انتخاب کردم و من هم کاردانی فنی عمران غیر انتفاعی اسرار مشهد قبول شدم میخواستم بپرسم که
کاردانی فنی عمران با کارشناسی مهندسی عمران فرق داره یا نه؟
مثلا من شنیدم توی تعداد واحداش فرق دارد مثلا از نظر زمانی این تعداد واحدا فرقش چقدره؟
از نظر حق امظا یا نوع مدرکی که در کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته وجود دارد میشه توضیح بدین ممنون

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
امروز نتیجه نهایی انتخاب رشته اومد من چون فقط رشته عمران مدنظرم بود بعد از کارشناسی ها کاردانی عمرانو انتخاب کردم و من هم کاردانی فنی عمران غیر انتفاعی اسرار مشهد قبول شدم میخواستم بپرسم که
کاردانی فنی عمران با کارشناسی مهندسی عمران فرق داره یا نه؟
مثلا من شنیدم توی تعداد واحداش فرق دارد مثلا از نظر زمانی این تعداد واحدا فرقش چقدره؟
از نظر حق امظا یا نوع مدرکی که در کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته وجود دارد میشه توضیح بدین ممنون

چرا میخوای کاردانی بخونی؟! ک بعد از 4 ترم دوباره درگیر کنکور دادن بشی
کاردانی بخونی باید کارشناسی ناپیوسته بخونی که مدرکت مهندسی نیست میشه مهندسی تکنولوژی عمران .
اگر کاردانی باشی 4 ترم و کارشناسی 5 ترم ک سرجمع میشه 9 ترم باید درس بخونی
ولی کارشناسی پیوسته رو حتی 7 ترمه میتونی تموم کنی یا 8 ترمه
...
و تجربه من
بیخیال دانشگاه های فنی بشو ازنظر امکانات رفاهی و تحصیلی خیلی افتضاحن مخصوصا غیر انتفاعی
من روزانه بودم شاکیم دیگه غیر انتفاعی بماند
پس اول برو تحقیق کن ببین دانشگاه خوبی هست ؟!
و بازم میگم کارشناسی پیوسته بخونی راحت تری

h.samane

عضو جدید
مرسی از پاسختون...
این تفاوت زمانیش خیلی نمیشه دگ شاید 3یا4ماهی؟
آره تازه این که هیچ!من از انتخاب رشته ام هم ناراضیم! راستش من طراحی داخلی دوست داشتم اما همه می گفتن عمران انتخاب کن چون بازارکارش خوبتره و بعد طراحی داخلیو با نرم افزار یاد بگیر
من فکر میکردم فرقه کارشناسی پیوسته با ناپیوسته فقط تو ازمونشه تو ترماش شک داشتم پس به نظر شما یک سال صبر کنم بهتره تا کاردانی بخونم؟
راستی چیزی درمورد کارنامه سبز شنیده بودم این کارنامه که بیاد میتونم تو اون رشته های دگ که قیول شدم انتقالی بگیرم؟
ممنون

بالا