دکوراسیون داخلی منزل

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ایده های تصویری برای طراحی و چیدمان کاناپه

ایده های تصویری برای طراحی و چیدمان کاناپه

برترین ها: در این مطلب ایده های تصویری برای طراحی و چیدمان کاناپه برایتان انتخاب کرده ایم. بیشتر این کاناپه ها طراحی های متفاوت و غیرمعمول دارند و خوب است پیش از خرید، بدانیم چگونه می توان آنها را در خانه چید و با چه چیزهایی سِت کرد.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ایده های اقتصادی و طبیعت دوست در خانه

ایده های اقتصادی و طبیعت دوست در خانه

چیدانه: طراحی داخلی خلاقانه با مواد و مصالح طبیعی احساس آسایش و پویایی را وارد خانه می‌كند و به آن حس و حالی ارگانیك می‌دهد. استفاده از مواد و مصالح طبیعی گرایشی مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی برای خلق خانه‌هایی دوستدار طبیعت است. در این مطلب چند ایده طراحی داخلی گردآوری شده است كه در آن‌ها ‌شیوه‌های جذابی برای تركیب مواد و مصالح طبیعی با طراحی مدرن را به شما نشان می‌دهیم. این فضاها در عین حال که طراحی بسیار مدرن و شیكی دارند، بسیار سالم و همگام با طبیعت هستند.

طراحی داخلی مدرن با مواد و مصالح طبیعی و آثار صنایع دستی جلوه‌ای منحصربه‌فرد و جالب توجه دارد و فضایی راحت و زیبا را خلق می‌كند كه نه تنها بسیار كاربردی است بلكه كاملا محل زندگی شما را شخصی می‌كند. شاخه‌ها و پوست درختان، میوه درخت بلوط، میوه درخت كاج، برگ‌ها و توت‌ها، سنگ‌های زیبای كنار ساحل و صدف‌های دریایی، گل‌های خشك‌شده و چوب‌های آب آورده مواد و مصالح بسیار خوب و مناسبی برای خلق طراحی زیبا و مدرن برای ایجاد یك خانه دوستدار محیط زیست هستند.

طراحی داخلی مدرن به سبك دوستدار محیط زیست كه در آن از اشیای تزئینی دست‌ساز استفاده می‌شود شیوه‌ای گران‌قیمت برای خلق یك فضای زیبا و جالب توجه و مرتبط با طبیعت است. به جای پرداخت هزینه‌های زیاد برای این اشیای تزئینی، می‌توانید خودتان دست به كار شده و با استفاده از مواد و مصالح طبیعی در زمانی اندك اشیایی زیبا و خاص خلق كنید ( خودتان بسازید ) . داشتن چنین فضایی علاوه بر ایجاد زیبایی، باعث سلامت شما شده و انرژی خانه را بالا می‌برد.تمامی مواد و مصالح طبیعی زیبا و باشكوه هستند و می‌توان آن‌ها را برای خلق وسایل زیبا و اشیای تزئینی منحصربه‌فرد تركیب كرد و با استفاده از آن‌ها می‌توان فضای داخلی خانه را به شیوه‌ای مدرن اما كاملا انحصاری و شخصی طراحی كرد.سنگ‌های زیبای كنار ساحل و صدف‌های دریایی و چوب‌های آب آورده را می‌توان با چوب‌های احیاشده و شیشه، سرامیك و سنگ تركیب كرد تا به مبلمان و دكوری خاص و منحصربه‌فرد مانند وسایل تزئینی و قفسه‌های كتاب، قاب آینه، و حصیر دست یافت.

قطعه‌های تنه درختان ابزار بسیار خوبی برای ساخت وسایل تزئینی یا طراحی دیوارهای خالی هستند.
بامبو یك ماده فوق‌العاده پایدار و ماندگار است و با استفاده از آن می‌توان لوسترهای منحصربه‌فرد و پارتیشن‌های زیبا برای خانه‌هایی با طراحی مدرن ساخت. پشم و پر هم مواد بسیار خوبی برای ساخت اشیای تزئینی هستند. این مواد به فضا بافت‌های جذاب و رنگ‌های زیبا اضافه می‌كنند و فضای مدرن زندگی شما را شخصی می‌سازند.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

برترین ها: رنگ یکی از جلوه های طبیعت است و در هر جایی که حضور داشته باشد، موجب زیبایی بیشتر آن می شود. رنگ ها در هنر حرف اول را می زنند و یکی از حوزه هایی که نقش اصلی آن را رنگ ایفا می کند، دکوراسیون است. در تزئینات داخلی خانه با تاکید روی یک رنگ می توانید به زیبایی بیشتر آن فضا کمک کنید.

در این مطلب، عکس هایی از دو آپارتمان را برایتان انتخاب کرده ایم که در عین مینیمالیستی و مدرن بودن، تاکیدهایِ رنگیِ جالبی هم در گوشه و کنار خانه دارند. تم اصلی و غالب هر دو آپارتمان، رنگ های خنثی و طبیعی هستند که با رنگ های شادی همانند خردلی و زرشکی یا آبی و قرمز جان تازه گرفته اند.

باز هم اشاره می کنیم، رنگ های ناگهانی در فضاهایی که قالب و رنگ واحدی دارند موجب جلب توجه می شوند و طراوات ویژه ای هم به فضا می بخشند.

آپارتمان اول را آرشیتکتی به نام Yarovikova Anna طراحی کرده است. این واحد کاملا مدرن و به سبک کنونی دکوره شده. از جمله ترفندهای زیباسازی این آپارتمان، باید به استفاده از نور طبیعی و پنجره ها اشاره کرد. ترکیب رنگ های توسی، خردلی، زرشکی، سفید و بژ در این آپارتمان با هوشمندی کامل انجام شده است.

کوسن های مبلی با پارچه های رنگی در کنار مبلمان یا شومینه انتخاب خوبی هستند که فضا را از سادگی بیرون آورده است. کوسن هایی که از همان پارچه و رنگ انتخاب شده اند نیز تناسب طراحی فضا را حفظ کرده است.
آپارتمان انتخابی دوم، در مسکو واقع شده و توسط هنرمندی به نام Andrew Rudoi طراحی شده است. این واحد 56 متر مربع اندازه دارد.

با اینکه بیشتر فضای خانه به رنگ سفید و توسی نقاشی شده، اما در اتاق نشیمن، دیوار پشت ال‌سی‌دی با رنگین کمانی از رنگ ها کاغذدیواری شده است. در آپارتمان های کوچک، بهترین کار برای بزرگ جلوه دادن فضا، استفاده از رنگ های روشن است. به همین دلیل، همه دیوارها و وسایل این خانه به رنگ سفید انتخاب شده اند تا نور و روشنایی این رنگ، آن را بزرگ تر و مرتب تر نشان دهد.

برای ایجاد تنوع در آشپزخانه، از شیشه های آبی استفاده شده. از همین رنگ در اتاق خواب و برای پرده ها و روتختی نیز بهره گرفته شده است. درست در تضاد با دیگر بخش های این آپارتمان نقلی، سرویس بهداشتی با رنگ جیغی همچون قرمز تزئین شده است.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چگونه حیاطی زیبا و كاربردی داشته باشیم؟

چگونه حیاطی زیبا و كاربردی داشته باشیم؟

چیدانه: وقتی هوا رو به خنكی می‌رود سخت است كه در مورد نشستن در هوای پاییزی بیرون خانه و یا گذارندن وقت در كنار استخر یا بركه‌ای كوچك در فضای بیرونی خانه خود رویاپردازی نكنیم. اما اگر باغ یا حیاط شما در خواب زمستانی فرو رفته است، اصلا دست از كار نكشید و ناامید نشوید. شما می‌توانید این فضا را تبدیل به مكانی فوق‌العاده زیبا و خاص كنید و از بودن در آن لذت ببرید.

چه باغ یا حیاط شما كوچك باشد چه بزرگ، به‌روز كردن و توسعه دادن آن مادامی كه شما یك برنامه دقیق و روشن داشته باشید كار كاملا ساده‌ای است. با فكر كردن و تعیین كردن نیازهای اساسی، استفاده حداكثری از تمام فضاهای ممكن، برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، و استفاده از یك سبك مشخص و مناسب، می‌توانید به باغ یا حیاطی دست یابید كه همه نیازهای شما را در فضای بیرونی خانه خود برطرف می‌كند و شما را در داشتن شب‌ها و روزهای مفرح و جذاب یاری می‌كند.1. نیازهای اساسی و ملزومات اصلی خود را تعیین كنید.


سازش و به توافق رسیدن مهم‌ترین بخش در برنامه‌ریزی برای به روز كردن یك باغ است. اگرچه همه ما به داشتن بركه دوست‌داشتنی پر از ماهی، یك استخر پرآب و زلال، و مناظر زیبا بسیار علاقه داریم، اما خب طبیعی است كه نمی‌توان همه چیزهایی كه به آن علاقه داریم را در یك فضای مشخص در كنار هم داشت و نمی‌توان به آن ایده‌آل رویایی دست یافت.

پیش از آن‌كه ذوق‌زده شوید و برای خرید وسایل مورد نیاز به فروشگاه‌های وسایل باغبانی بروید، مدت زمانی را وقت بگذارید و در ساعات مختلف روز چرخی در حیاط خود بزنید و به این فكر كنید كه نیازهای اصلی شما چیست و با اضافه شدن چه چیزهایی می‌توان این نیازها را برطرف كرد. چه عناصری هستند كه بدون آن‌ها نمی‌توانید در فضای بیرونی خانه خود زندگی كنید و به نوعی جزء نیازهای اساسی شما به حساب می‌آیند؟ آیا می‌خواهید در فضای بیرونی خانه خود تفریح كنید؟ آیا یك پاسیو و یك فضای غذاخوری در فضای بیرونی خانه برای شما مهم و ضروری است؟ تمام این جنبه‌ها را بررسی كنید و بر اساس آن دیگر كارها و برنامه‌های خود را شكل دهید.یک حیاط کوچک بهانه بسیار خوبی است كه به تخیل خود اجازه خودنمایی بدهید و برنامه‌ها و كارهای مختلفی را در آن تجربه و آزمایش كنید. این فضا كه به دقت در مورد آن برنامه‌ریزی شده است (عكس بالا) دارای یك مسیر بسیار كوچك اما زیبا، باغچه‌های كوچك مرتفع، و یك زمین شنی جذاب و خاص است. اگر برای تمام اجزا و فضاهای باغ خود برنامه داشته باشید و به آن فكر كنید، تعجب خواهید كرد كه چقدر فضا در اختیار دارید و چقدر راحت می‌توانید كارهای متفاوت و متنوعی در آن انجام دهید.از عكس بالا كاملا مشخص است كه هدف مالك این خانه از طراحی این باغ ایجاد فضایی برای آرامش و آسایش است. یك پاسیوی سنگ‌فرش شده برای تفریح و سرگرمی در فضای بیرون خانه، فنس‌هایی برای ایجاد حریم كه با درخت مو پوشیده شده‌اند، یك بركه كوچك كه روی آن یك پل زیبا طراحی شده‌ است، و مجموعه زیادی از گل‌ها و گیاهان مختلف باعث شده‌اند كه بیش‌ترین استفاده از این فضا شود و در عین حال تمام نیازهای مالك آن برطرف شود.

تصمیم‌گیری در مورد نیازهای اساسی و ملزومات ضروری به شما كمك می‌كند تا در مورد میزان پولی كه می‌خواهید بابت این كار خرج كنید تصمیم بگیرید. بیش‌تر بر روی مواد و مصالحی كه در چشم هستند و باید دارای كیفیت خوبی باشند، مانند سنگ‌فرش‌های پاسیو، مسیرها و راه‌های سنگی، مبلمان، و غیره، سرمایه‌گذاری كنید. این هزینه‌ها را در بخش‌های دیگری می‌توانید جبران كنید مانند كاهش هزینه‌های مربوط به آبیاری گیاهان و گل‌ها (البته اگر ممكن است) و خریدن وسایلی كه خیلی مهم نیستند از دسته‌دوم‌فروشی‌ها یا جمعه‌بازارها. هم‌چنین برای كاهش هزینه‌ها می‌توانید بخشی از وسایل نه چندان ضروری را از مراكز بازیافت خریداری كنید.2. كل فضای خود را در نظر بگیرید.


علاوه بر طراحی منظره به راه‌ها، كفپوش‌ها، و چیزهایی از این دست نیز فكر كنید. همان‌طور كه به فكر فضاهایی برای گل‌ها و گیاهان هستید به جای انسان‌ها هم در درون حیاط هم فكر كنید، در غیر این صورت به خوبی و راحتی نمی‌توانید از فضای بیرونی خانه خود لذت ببرید. مالك این خانه به خوبی برای طراحی این فضا برنامه‌ریزی كرده و قسمت‌های مختلف باغ را بر اساس كاركردشان از هم جدا كرده است. پیاده‌روهای آجری نشان‌دهنده فضای باغ هستند و در انتهای آن یك فضای غذاخوری برای ساكنان این خانه طراحی شده است.این‌كه تصمیم بگیرید از فضای فیزیكی بیش‌تری در طراحی باغ خود استفاده كنید به این معنی نیست كه باید حتما از قطعات بتنی یا موادی از این دست استفاده كنید. فضای باغ خود را با استفاده از انواع مختلف سنگ‌ها و سنگ‌فرش‌ها طراحی كنید تا به ظاهری جذاب و متفاوت دست یابید. همان‌طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید تركیب سنگ‌های ریز، سنگ‌های درشت، سنگ‌فرش‌ها، و سطوح بتنی جذابیت بصری زیبایی به این باغ داده است و كنتراست فوق‌العاده جذابی با فضای سبز پیرامون آن ایجاد كرده است.از فضاهای عمودی غافل نشوید. دیوارها و فنس‌ها همان‌قدر مهم هستند كه سطح زمین. با استفاده از درخت مو، گیاهان پیچی، چراغ‌های آویز، چراغ‌های دیواری، و یا حتی قاب عكس یا آینه فضاهای عمودی باغ خود را زیبا و جذاب كنید.تقسیم كردن باغ خود به فضاهای مختلف و به شكل‌های مختلف باعث می‌شود باغ شما بزرگ‌تر و دل‌بازتر به نظر برسد. با استفاده از حاشیه‌های سنگی یا آجری فضاهای سبز، سنگ‌فرش‌ها، و مناظر دیگر را از هم جدا كنید تا باغ شما به قسمت‌های مختلف با كاربردهای متفاوت تقسیم شود. در این كار استفاده از بافت‌های مختلف را فراموش نكنید.3. پلان در نظر گرفته شده برای طراحی باغ خود را روی كاغذ بیاورید.


وقتی در این مورد كه می‌خواهید چه عناصری در باغ شما حضور داشته باشند تصمیم گرفتید و نحوه استفاده از فضاهای مختلف باغ برای شما روشن و واضح شد، پلان كلی باغ خود را روی كاغذ بیاورید. وقتی یك پلان دقیق (و با مقیاس درست) در مورد نحوه قرارگیری فضاها در كنار هم و چگونگی تركیب آن‌ها با هم در اختیار داشته باشید روند انجام كارها برای شما (و یا فردی كه با شما در این كار همكاری می‌كند) راحت‌تر و دقیق‌تر می‌شود و از این مسئله اطمینان پیدا می‌كنید كه باغ شما دقیقا شبیه همان چیزی می‌شود كه برای آن برنامه‌ریز و طراحی كرده‌اید.هنگام برنامه‌ریزی و طراحی حیاط خود منظره محوطه را از خانه نیز در نظر بگیرید. شما می‌خواهید كه وقتی به سمت باغ می‌روید این فضا از نظر شما جذاب و زیبا باشد، اما این باغ باید از پنجره‌های اتاق خواب شما نیز زیبا و خوشایند به نظر برسد. ایجاد حسی از تقارن و تعادل در طراحی باغ باعث می‌شود كه باغ شما از زاویه دید كسی كه در درون خانه هم قرار گرفته زیبا و جذاب باشد. گاهی نگاه كردن به باغ از درون خانه از بودن در آن لذت‌بخش‌تر است.به این فكر كنید كه می‌خواهید محوطه مخفی را در كجا قرار دهید. این فضا می‌تواند یك فضای مخفی باشد كه در آن از روزهای خنك پاییزی و نوشیدن یك نوشیدنی خنك لذت ببرید و یا فضایی باشد كه از دیده شدن و به چشم آمدن بی‌نظمی‌ها یا سطل آشغال موجود در باغ جلوگیری می‌كند. این فضای بیرونی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید، دارای فضای مخفی هوشمندانه‌ای است كه در آن باربكیو، سطل آشغال، و مبلمان اضافه پاسیو برای زمان‌هایی كه نیاز به نشیمن‌های بیش‌تری در باغ هست پنهان شده‌اند.4. از یك سبك ساده و برجسته در طراحی باغ خود استفاده كنید.

طرح رنگی و تم كلی طراحی باغ خود را ساده انتخاب كنید. قرار دادن تعداد زیادی وسیله با رنگ‌ها و سبك‌های مختلف به سرعت چشم را خسته می‌كنند و باغ را تبدیل به فضایی خسته‌كننده و كسل‌كننده می‌كند. همه شما می‌خواهید كه باغ شما یك فضای آرامش‌بخش و زیبا باشد.‌ فضایی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید دارای طراحی بسیار مینی‌مالیستی است و اگرچه دارای نیمكت‌ها و وسایل تزئینی اندكی است، اما همه آن‌ها دارای رنگ‌مایه‌های خنثی یكسانی هستند و از این طریق فضایی آرامش‌بخش و زیبا در باغ ایجاد شده است.اضافه كردن یك نقطه كانونی در فضای انتهایی باغ باعث می‌شود تا چشم سریعا توجه‌اش به این منطقه جلب شود و از این طریق فضای باغ بزرگ‌تر و باز‌تر به نظر می‌رسد. همان‌طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید استفاده از فنس‌ها در كنار دیوارهای سنگی و پنجره‌های بزرگ باعث ایجاد نقطه‌ كانونی كاربردی در این باغ شده است. وجود پنجره‌ها در دیوار باعث ورود نور طبیعی به داخل می‌شود و دیوارها مانعی در برابر منظره زیبای باغ از بیرون ایجاد نمی‌كنند. یك بركه كوچك، یك گلدان بزرگ، یا یك مجسمه نیز می‌توانند چنین فضایی را در انتهای باغ ایجاد كنند.اگر شما یك باغ كوچك دارید، این فضا (عكس بالا) می‌تواند ایده‌های خوب و مناسبی به شما برای طراحی‌ باغ‌تان بدهد. جزئیات خاصی به فضای خود اضافه كنید كه معمولا در فضاهای داخلی خانه وجود دارند و فضا را زیباتر و چشم‌گیرتر می‌كنند. استفاده از آینه شیوه فوق‌العاده خوبی برای خلق این توهم است كه فضای باغ شما از آن چیزی كه واقعا هست بزرگ‌تر و بازتر است.گوی‌های آینه‌ای در كنار معبرهای موجود در باغ خانه خود بگذارید و یا آن‌ها را در فضاهای دیگر استفاده كنید تا نور طبیعی در باغ شما پخش شود. این گوی‌ها همان تاثیراتی را در فضای باغ ایجاد می‌كنند كه یك آینه در فضا ایجاد می‌كند، اما این گوی‌ها جذابیت بصری و زیبایی بیش‌تری نسبت به یك آینه دارند.كاشتن گل‌ها و گیاهان در میان حاشیه‌های كم‌ارتفاع (و یا حتی بدون حاشیه) باعث می‌شود تا فضای باغ شما عریض‌تر به نظر برسد و در عین حال وجود سطوح مختلف در باغ باعث ایجاد حسی از بافت و بُعد می‌شود. این كار در فضای باغی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید انجام شده است.استفاده از سطوح مختلف در حیاط‌ها یا باغ‌های خانه‌های كه بر روی تپه یا دامنه كوه ساخته شده‌اند و زمین آن‌هاش شیب‌دار است راه بسیار هوشمندانه‌ای است. به جای این‌كه باشیب تپه بجگنید با آن كنار بیایید. اضافه كردن باغچه‌های مرتفع كه دارای گل‌ها و گیاهان بلند هستند همان تاثیری را در فضا ایجاد می‌كند كه حاشیه‌های موجود در یك باغ. بدیهی است كه نگهداری از گل‌ها و گیاهان در درون باغچه بسیار راحت‌تر است.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خانه شما به این دلایل زیبا نمی شود!

خانه شما به این دلایل زیبا نمی شود!

برترین ها - ترجمه از ساره محمدی: شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که حس می کند خانه اش آنطور که دلش می خواهد نیست! با این وجود نمی دانید برای زیبا شدنش چه باید کرد. شاید نمی خواهید در سال جدید نیز همان رویه را ادامه دهید. توصیه ما این است که لیست برخی عادت های بد در طراحی منزل را ملاحظه کنید. شاید با کنار گذاشتن این عادت ها بتوانبد در سبک زندگی و دکوراسیون خانه تان تحولی مثبت ایجاد کنید.
1. در مخارج زندگیتان برای خرید «وسایل خانه» بودجه ای اختصاص نمی دهید.

نه، منظور ما بودجه ای نیست که برای مایحتاج و یا موارد ضروری زندگی در نظر می گیرید؛ زیرا همه ما می دانیم که این قبیل موارد را حتما در سبد مخارج روزمره مان قرار دهیم. باید به طور ماهیانه یا حداقل سالیانه بودجه ای را برای تغییر دکور یا خرید لوازم دکوراتیو یا کاربردی و مواردی از این قبیل اختصاص دهید. بد نیست هر از گاهی سر کیسه را شل کنید و دستی به سر و روی محل زندگی تان بکشید.
2. خلاقانه و فراتر از چارچوب های ذهنی تان فکر نمی کنید.

قبل از خرید هر چیز از خود بپرسید آیا می توانم این کار را خودم بطور خلاقانه، خاص تر و متفاوت تری انجام دهم؟ دقایقی را به فکر و نگاه کردن از دریچه ای دیگر اختصاص دهید. افکار محدود کننده را کنار بگذارید. نباید اولین و ساده ترین فکری که به ذهنتان خطور می کند را دنبال کنید. بدین ترتیب به خود و خلاقیت تان اجازه ظهور می دهید.
3. تلاش می کنید از شخص دیگری تقلید کنید.

در مورد طراحی منزل یکی از بهترین تمجیداتی که می توان گرفت این است میهمان به محض ورود به منزلتان به شما بگوید «کاملا مشخصه که این خانه توست» زیرا به این معناست که در طراحی خانه به حس و سلیقه شخصی خود رجوع کرده و خانه ای ساخته اید که کاملا با روحیاتتان سازگار است. چنین خانه ای نه تنها منحصربفرد است، بلکه تاثیر روانی مثبتی بر شما می گذارد. حسی از قدرت که نشان می دهد سعی نمی کنید شبیه شخص دیگری باشید.
4. مبلمان و وسایلی را نگهداری می کتید که دیگر به نیازتان پاسخ نمی گوید.

قبول داریم دور انداختن وسایل و مبلمان بلااستفاده چندان کار ساده ای نیست، اما نمی گوییم آن را دور بیاندازید. بلکه بهتر است وابستگی خود را به این وسایل کم کنید زیرا دیگر پاسخگوی به نیاز شما نیستند. مبلمان بلااستفاده یا وسایلی که دیگر مورد پسندتان نیست را بفروشید یا ببخشید. حتی اگر برای جای خالی اش تدبیری به ذهنتان نرسد. از خالی شدن گوشه ای از خانه نترسید، زیرا ذهن تان را برای ایده های جدید تر و بهتر باز می گذارد.
5. هر از گاهی سبکتان را متحول نمی کنید.

اشتباه نکنید؛ متحول کردن سبک لزوما به این معنا نیست که به سقف خانه کاغذ دیواری بچسبانید و یا قرنیز دیوار ها را قرمز کنید. همین که ترس را از خود رانده و به جرات خود بیافزایید کافی است. از محدودیت های ذهنی تان بکاهید تا بتوانید ظاهر، سبک، رنگ و کارکردهای جدید را در جهت بهبود سبک زندگی تان بکار بگیرید.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

طراحی دکوراسیون با چمدان های قدیمی

چیدانه : آیا تا به حال به چمدان‌های قدیمی كه به عنوان پس‌زمینه عكس‌های موجود در مجله‌های مد و یا پشت ویترین مغازه‌ها استفاده می‌شوند دقت كرده‌اید؟ استفاده از چمدان‌های قدیمی به عنوان یك شی تزئینی ایده بسیار خوبی است، چراكه هم یك جذابیت خاص به خانه شما اضافه می‌كند و هم هزینه زیادی در برندارد.

از آن‌جایی كه ایده استفاده از چمدان‌های قدیمی هنوز ایده‌ای تازه و نو است و بسیاری از افراد از آن آگاهی ندارند، هم‌چنان می‌توان از دسته‌دوم‌فروشی‌ها و سمساری‌ها این چمدان‌ها را به قیمت ارزانی خریداری كرد.

اگر سمساری‌ها را خوب بگردید همه آن‌ها در گوشه‌ای چمدان‌های قدیمی زیادی دارند كه می‌توانید آن‌ها را به قیمت مناسبی خریداری كرده و از آن‌ها به عنوان میزهای كناری یا فضایی برای نمایش یا نگهداری از وسایل خود استفاده كنید. البته اگر كمی با دقت انباری خانه خود و یا خانه پدربزرگ‌ خود را بگردید حتما تعدادی از این چمدان‌های قدیمی را پیدا خواهید كرد.با ما همراه باشید تا با هم تعدادی از ایده ها را بررسی کنیم.كنار هم قرار گرفتن چند چمدان با شكلی مشابه می‌تواند ظاهری زیبا و جذاب در خانه شما ایجاد كند. البته پیدا كردن چند چمدان شبیه به هم كمی دشوار است مگر این‌كه انباری خانه پدربزرگ خود را حسابی بگردید.این چمدان‌ها دقیقا شبیه هم نیستند، اما دارای یك پالت رنگی یكدست و هماهنگ هستند و دستگیره‌های قلاب‌دوزی‌شده آن‌ها شبیه هم است. البته عدم شباهت این چمدان‌ها كاملا عمدی بوده و باعث شده جلوه‌ای جذاب و زیبا در فضا ایجاد شود.اگر چمدان‌های قدیمی شما شبیه هم نیستند، می‌توانید آن‌ها را به یك رنگ درآورید. چمدان‌ها در این اتاق خواب ساحلی به رنگ سفید درآمده‌اند و در كنار روتختی‌ها، مبلمان، و تخته‌های چوبی سفید رنگ تركیب بسیار زیبایی ایجاد كرده‌اند. این اتاق خواب حس و حالی قدیمی و آرامش‌بخش دارد.

نكته: وقتی می‌خواهید چرم را رنگ بزنید، پیش از آغاز به كار، با الكل آن را تمیز كنید و با یك سنباده نرم آن را سنباده بزنید تا كثیفی‌های موجود روی سطح چرم از بین بروند. هم‌چنین برای براق شدن چرم می‌توانید به آن واكس بزنید. در انتها از رنگ آكریلیك استفاده كرده و چند لایه رنگ روی آن بزنید.علاوه بر رنگ كردن چمدان، ایده جذاب و مفید دیگر این است كه برای چمدان یك پایه بسازید. با این كار در زمان خود صرفه‌جویی می‌كنید. چراكه در حالات قبلی مجبور هستید چند چمدان با طرح‌های مشابه و ارتفاع‌های مناسب پیدا كنید و آن‌ها را روی هم بگذارید، اما در این حالت می‌توانید یك چهارپایه را زیر چمدان گذاشته و به ارتفاع میز مورد نظر خود برسید. این شیوه علاوه بر این‌كه زمان كمی از شما می‌گیرد هزینه چندانی هم در برندارد.چمدان زمختی و قدیمی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید به صورت تك به كار رفته و حس و حالی كاملا روستیك در فضا ایجاد كرده است.یك میز كناری جذاب و ارزان‌قیمت در اتاق نشیمنی كه به دقت طراحی و چیده شده است.با وجود این نیمكت نامتعارف و عیجب و ‌غریب، این دو چمدان ما را به یاد دنیای سفر و سیاحت می‌اندازند و نشانه‌ای از علاقه مالك آن به سفر و گردش هستند. این چمدان‌ها از علائق و تجربیات صاحب خود حكایت می‌كنند.این چمدان‌های قدیمی كه به رنگ قهوه‌ای تیره هستند لایه‌ای دیگر به این فضای ورودی مردانه و تاریخی اضافه كرده‌اند.چمدان‌های موجود در عكس بالا نشانه‌ای از علاقه صاحب خود به سفر و سیاحت ندارند، بلكه نشانه‌ای از روحیه متفاوت و خاص مالك این خانه هستند. علاوه بر چمدان‌ها، نقشه روی دیوار و آلات موسیقی بر این روحیه خاص تاكید می‌كنند.

برترین ها
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا امکان ایجاد تاپیک جدید نیست.لطفا مدیران اگر مشکلی میبینن راهنمایی کنن یا پست رو به جای دیگه یا تاپیک جدید منتقل کنن.من مثل این مقالات زیادی دارم که دوست دارم توی این سایت خوب منتشر بشه.

گامهایی در جهت داشتن یک اتاق نشیمن ایده*آل:

1. در طراحی چیدمان اتاق نشیمن ، اولین و موثرترین کار ، مشخص کردن فضای گفت*وگو و همچنین نقطه کانونی است . نقطه کانونی می تواند یکی از جزئیات برجسته معماری مثل شومینه و یا یک اثر هنری باشد.
2. از شلوغی و به*هم ریختگی پرهیز کنید . تصمیم بگیرید که وجود چه عناصری در دکوراسیون اتاق نشیمن ضروری است و تنها آنها را در طراحی خود منظور کنید ؛ وسایل و اشیاء غیرضروری و بلا استفاده را از فضا خارج کنید .
3. حتی الامکان مبلمان را به صورت خیلی صمیمی و نزدیک به هم بچینید ، طوری که فضایی مناسب گفتگو و معاشرت ایجاد شود .
4. در کوچکترین فضای نشیمن هم ، حداقل باید برای 6 نفر صندلی و فضای نشستن در نظر بگیرید .
5. فضای گفت*وگو و فضای نشیمن را با کمک قالیچه*های منطقه*ای تعریف و مشخص کنید .
6. از جزئیات معماری موجود در فضا و همچنین مبلمان ، برای تعریف و تفکیک بخش*های مختلف فضا استفاده کنید . جزئیاتی از قبیل تفکیک*کننده*های فضا ، ستون*ها و پله*ها در صورت وجود ، می*توانند برای تعریف قسمت*های مختلف فضا مناسب باشند.
7. با ایجاد هماهنگی بین پرده*ها و قطعات بزرگ مبلمان موجود در فضا ، می توانید جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون داخلی منزل خود ببخشید و اتحاد و انسجام در آن پدید آورید .
8. بهتر است رنگ کفپوش، مقداری از رنگ دیوارها تیره*تر باشد . بدین ترتیب ، فضا ثبات پیدا می*کند و نمودی متعادل*تر به خود می*گیرد .
9. چیدن عناصر و مبلمان به صورت اریب و قطری در محیط ، طرح جذابتری ایجاد می کند .
10. کلکسیون هنری و زیبایی را که برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود تدارک دیده*اید ، جایی قرار دهید که کاملا در معرض دید باشد .
11. آینه را در جایی قرار ندهید که مهمانان شما به هنگام نشستن خودشان را در آن ببینند . این کار باعث
ایجاد حس ناراحتی در آنها می شود . آینه بهتر است در محلی قرار گیرد که قسمتی جذاب از دکوراسیون را
به نمایش بگذارد .
12. برای داشتن امکانات اضافی ، بدون اشغال فضا ، یک میز عثمانی را زیر میز پذیرایی بگذارید تا در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید .
13. از نورپردازی های متنوع در فضا استفاده کنید و تنها به یک نورپردازی سقفی اکتفا نکنید . بخش*های مختلف اتاق نشیمن ، شامل فضای تماشای تلویزیون ، فضای گفت*وگو ، کنج دنج خصوصی شما و ... هر کدام باید نورپردازی مستقلی برای خود داشته باشند .
14. لوازم تزئینی مکمل دکوراسیون هستند و به آن اصالت می*بخشند . لوازم تزئینی کوچک به شکل گروهی زیباتر به نظر می رسند . اما استفاده از این وسایل باید بسیار با دقت انجام شود ، زیرا استفاده بیش از حد از آنها سبب شلوغی و به *هم*ریخته به نظر رسیدن فضا می شود .
15. اگر دکوراسیونی با رنگ*های خنثی برای اتاق نشیمن خود در نظر گرفته*اید ، برای جذابیت و روح بخشیدن به فضا ، رنگ*های متنوع و شاد را در قالب لوازم تزئینی ، آثار هنری ، کوسن*ها و ... به اتاق اضافه کنید.
16.
برخی از عناصر و مبلمان های قدیمی را می*توان با انجام رنگ*آمیزی یا ترمیم سطحی ، برای استفاده مجدد به منظور همان کاربرد قبلی یا با تغییر کاربری در قالب یک عنصر جدید به دکوراسیون اتاق نشیمن اضافه کرد .
17. گوشه*های فضا را بدون استفاده رها نکنید . یک کنج تاریک و سرد را می*توان ، با کمک یک صندلی راحتی، یک میز کوچک و یک نورپردازی مناسب ، به فضایی دنج و آرام برای مطالعه و خلوت کردن با خود تبدیل نمود .
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
20 ایده برای چیدمان نشیمن های کوچک

اتاق نشیمن مکانی است در خانه شما همانند پنجره ی فروشگاه و یاهمان ویترین می باشد که در آنجا همه میتوانند هر چه را می خواهندببینند .ما از میهمانانمان در این اتاق پذیرایی می کنیم و آنها با نگاهکردن به اطراف اتاق با شیوه های چیدمان ما آشنا می شوند . نیازینیست که حتما بزرگ و باز باشد ، همینکه نشان دهنده ی طرز فکر وعملکرد ما باشد کافیست .حالا ما به شما 02 شیوه ی مختلف ازچیدمان را ارائه میدهیم که به شما کمک می کنند که ویترین خانه شمانیز منحصر به فرد به نظر بیاید و شما را خاص و خوش سلیقه نشان دهد.این فضاهایی که برای شما اماده کرده ایم مثال هایی است که نشانمیدهد چگونه یک نفر اساس و عملکردش را در این ویترین )نشیمن ( به نمایش می گذارد حتی زمانیکه محدودیت فضا دارد . این لیست به طورحتم به شما شرح میدهد و کمی تشویقتان میکند که علی رغم فضای موجود در خانه ، قادر خواهید بود که اتاقی دوست داشتنی خلق کنید.به عکسهایی که ارائه کرده ایم توجه کنید ...
عکسی از برترین ها


یک اتاق نشیمن زاویه دار)کنج دار ( یک مثال عالی از فضایی کوچکاست . دیوار های راهراه و فرش بزرگ این خانه را بسیار شیک جلوه کرده است .یک اتاق روشن ·

فقط یک فرش مشکی کوچک و 2 میزوسط کوچک ، یک لامپ بعلاوه یکصندلی راحتی – فاکتور های اصلی که باید در یک اتاق نشیمن موجودباشند .

اتاق نشیمن امروزی ·

یک نشیمن شیک . کوچک وتنگ اما زیبا .اتاق رنگارنگ با یک میز عثمانیبزرگ در وسط .

یک اتاق نشیمن مدرن در رالی ·

یک طراحی از نشیمن امروزی که به کمک مبل های کلاسیک و صندلیهای ساده تبدیل به یک ویتریت تماشایی شده است. شومینه این اتاق را بسیار زیباتر نشان میدهد .

ناهار خوری به نشیمن ·

داشتن یک خانه کوچک به این معنی نیست که باید محل زندگیتان راقربانی کنید . این مکان ممکن است کوچک باشد ، اما جاییست کهشما از مهمانانتان در آن پذیرایی می کنید حتما ساده است اما راحتاست .

دکور از شرکت جنیفر ·

سادگی این خانه از طرز رنگبندی آن قابل مشاهده است . ممکن استمکان کوچکی باشد اما قرار دادن صندلی های بیشتر نشان دهنده ایناست که از مهمانهای بیشتری در این فضا پذیرایی خواهید کرد .

اتاق نشیمن ·

یک مبل زیبا و تلویزیون بزرگ .دیگه چی میخواهید ؟؟

زندگی در یک آپارتمان ·

نشیمن آپارتمان گاهی هدر دادن طراحی به نظر می آید . ممکن استگاهی کوچک باشند و طراحی ان ریسک پذیر باشد ، اما به این اتاقخوب چیده شده نگاه کنید ، بد شده است ؟

نشیمن و ناهار خوری آپارتمان ·

ممکن است فضا بزرگ به نظر بیاید اما نشیمن قسمت بسیار کوچکی ازآن است . لوستر زیبا فضای اتاق را بسیار خاص کرده است .

دفتر کار در نیویورک ·

محیط های نشیمن لزو ما مختص خانه نیستند ، این شرکت در نیو یورک ثابت کرده است که فضای کوچک هم میتواند اینقدر زیبا به نظر برسد
.
آپارتمانهای حیاط دار ·
فقط عاشق کف این اتاق شده اید؟ بامبو از این بهترنمیشود . ..رنگ قرمزپخش شده در خانه کاملا فضا را متمایز کرده است
.


ایده اتاق ·

یک نشیمن و یک دفتر کار. یک فضای کوچک هرگز نباید مانعی برایتصمیم گیری شما در طراحی فضا شود شما می توانید با تدبیر و انتخابدرست یک فضای ایده ال داشته باشید.

فضای ساده ی نشیمن ·

این فضای ساده به ما حس تنها زندگی کردن را القا میگند . یک صندلیدر مقابل تلویزیون – یک محیط ساده ، خصوصی و تمیز .

نشیمن آپارتمان کوچک ·

کمترین و کوچکترین جا جهت طراحی و چیدمان نشیمن یک آپارتمانکوچک است . این مکان کاملا مدرن به نظر میرسد به خاطر نوع چیدمانو رنگبندی هایش . با کلاس و منحصر به فرد .

محیط کوچک و راحت ·

این مثالی از یک خانه ی معمولی است با حد اقل یک خانواده ی چهارنفره . جاییکه میتوانند به راحتی دور هم جمع شوند و صحبت کنند .

سوییت کوچک ·

در این عکس ، نشیمن به اتاق خواب دید مستقیم دارد ، یک مبلمانسفید ساده که به صاحب خانه اجازه میدهد که بعد از یک روز کاریبنشیند و به تماشای تلویزیون بپردازد .نشیمن کوچک ·

ممکن است این اتاق کوچک به نظر برسد به خاطر شیوه ی طراحی اش، کاملا با لوازم مورد نیاز شما پر شده است – یک مبل و یک تلویزیون .


نشیمن کوچک ·

شاید به جز عکسی که روی دیوار است ، این اتاق نشیمن با مزه است، جزییات ساده هستند ، اتاق مرتب و تمیز است و به طور کامل فضا اشغال نشده است .شیوه ی حداقل ها.

سوییت ·

این فضا به طرز عجیبی طراحی شده است . یک نشیمن کوچک با یکمیز دو نفره .رنگهای استفاده شده کاملا واضح و خواستنی هستند ،سیاه و سفید و خاکستری .

خانه ی مدرن وراندا ·

به زیبایی طراحی شده است ، اینطور نیست؟ لوستر بسیار زیبایی برروی سقف است اما در مقابل قاب استیل شومینه قابل مقایسه نیست.
 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایده های طراحی برای خانه هایی مدرن

بسیاری از مردم راه های زیادی مد نظرشان است برای تهیه خانه و زیبا سازی و بزرگ جلوه دادن آن!
انتخاب رنگ جزو مهمترین بخش هاست و در نهایت ساختن یک دکور ایده آل...
دانش و اطلاعات همیشه در ابداع ایده های طراحی داخلی و دکور شیک کمک می کند.


برای اینکه شما بخواهید سرتاسر خانه تان را مدرن کنید اصلا دیر نشده است ما ایده های جالبی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.


راه های مختلفی وجود دارد برای مدرن کردن خانه هایی متفاوت ، که هر کدام از این راهها میتواند خانه را زیبا و سطح بالا به نظر برساند.

برای برخی از ایده ها شما میتوانید با یک طراح داخلی حرفه ای مشورت کنید تا شما را با بهترین تکنیک ها راهنمایی کند برای ایجاد یک خانه ی مدرن.

شما میتوانید برای خانه انواع لوازم جانبی اعم از مبلمان ، تابلوهای نقاشی ، گل و گیاه و... خریداری کنید.

ایده های طراحی برای اتاق خواب در خانه های مدرن :
اتاق خواب یکی از بخش های بسیار مهم خانه است، درست است که به اندازه ی اتاق نشیمن بزرگ نیست اما مکانی برای استراحت است که با انواع اسباب و لوازم میتوانید آن را زیبا و پر آرامش کنید برای داشتن یک خواب آرام...
اتاق خواب مدرن همیشه دارای یک تخت با سایز بزرگ و روتختی گلدار و پر از بالش های کوچک و بزرگ است و همچنین پرده ای مطابق با رو تختی و گلدان های طبیعی بسیار شکیل.
رنگ دیوار ها را ملایم انتخاب کنید که تسکین دهنده باشد و روی دیوار یک روشنایی کوچک که نور ملایمی به اتاق بدهد.
همچنین از تابلو های نقاشی کوچک برای تزعین دیوارها استفاده کنید.


 

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از ترفند های داشتن هال های زیبا و دوست داشتنی ، نزدیک بودن آن ها به شخصیت خود شماست . هال های این چنین مورد استقبال دوستان و خانواده تان قرار می گیرند . در سبک مدرن امروزی دیگر هال ها فقط به یک دست مبلمان و تلوزیون خلاصه نمی شوند . هال ها مرکز امنیت و شادی شما محسوب می شوند . شما باید به بهترین شکل از آن ها استفاده کنید در این بخش ۱۰ هال که از روی خلاقیت و از روی شخصیت خود افراد طراحی شده است را خواهید دید .یک فضای بزرگ که فرش بزرگ در وسط هال را از بقیه بخش های خانه جدا کرده و تمام اجزا با هم خیلی خوب هماهنگ شده اند .یک گوشه دنج و مناسب برای گفتگو های دوستانه و خانوادگی با لوستر هایی که خیلی شبیه به قفس پرندگان می باشند . استفاده از صندلی های چوبی مدرن و مبل مخمل ترکیب جالبی ایجاد کرده .ساده بودنش آن را شیک کرده است و از رنگ های خنثی استفاده شده که جذابیت خاصی به محیط داده اند ، همیشه شلوغ و رنگارنگ خوب نیست .در این هال دیگر نیاز ندارید تا دنبال ساعت بگردید یا ساعت را از موبایلتان ببینید ، این ساعت زیبا همیشه به شما کمک خواهد کرد ، خارج از عرف ولی زیبا .همیشه که نباید تلوزیون را در اینجا بگذاریم ، یک بار هم تابلو های زیبا بگذاریم .تضاد رنگی وسایل هال و دیوار آن باعث متمایز شدن هال شده و آن را از فضاهای دیگر جدا می کند .ترکیب رنگ های سفید و نور خورشید حس آرامش بخشی به محیط داده که گویا روی ابر هستید .بژ ملایم ، چوب های قهوهای طبیعی در کف و دیوار این هال خیلی شیرین و دوست داشتنی است .
فضایی مدرن که با رنگ قهوه ای مبل ها و صندلی های ناهار خوری جذابیت خاصی پیدا کرده .مکانی مناسب برای دور هم جمع شدن که ترکیب مبل آبی و نور خورشید خیلی آرامش بخش و زیباست .
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
هنر «جاگیر کردن» را بیاموزیم!

هنر «جاگیر کردن» را بیاموزیم!

برترین ها: امروزه فضا و جا (از هر لحاظ) به یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد تبدیل شده است. فضای نگهداری به طور کلی یک محدوده مشخص برای نگهداری وسایل مختلف ما است و همانطور که از نامش پیداست «محدود» است و بسیاری اوقات پاسخگوی نیازهای نامحدود ما نیست. اما خوشبختانه این نیز مانند بسیاری مسائل دیگر، مشکلی حل نشدنی نیست و بدون صرف هزینه یا وقت زیاد و تنها با کمی خلاقیت می توان آن را برطرف نمود و یا به حداقل رساند. اما حتی اگر خلاقیت خود را هنوز پیدا نکرده اید، با تماشای تصاویر خلاقانه زیر ایده های خوب و کارآمدی برای افزایش فضای نگهداری خانه خود خواهید گرفت و با استفاده بهینه از فضا شلوغی و بهم ریختگی را کاهش خواهید داد.

کشوهای چند قسمتی: برای وسایل کوچکتر (مانند قاشق، چنگال و ...) هر چه فضا رابیشتر تقسیم بندی کنید، نظم بیشتری به آن خواهید داد.

قفسه های سبدی: قرار گرفتن عمودی این سبدها فضای کمتری اشغال می کند و ضمنا می توانید از سطح رویی قفسه ها به عنوان یک میز یا دکور بهره بگیرید.

سینی مخصوص چاقوهای آشپزخانه: این سینی ها را می توانید در کشوهای آشپزخانه جاگیر کنید.

سبدهای دیواری برای نگهداری حوله ها: این ایده زیبا دکوراسیون سرویس بهداشتی را نیز متحول می کند.

تبدیل قوطی های حلبی به جاحوله ای: خلاقیتی دیگر برای نگهداری حوله ها و متحول کردن سرویس بهداشتی

کمد متحرک مخصوص مواد غذایی کنسروی: با این روش با اشغال کردن حداقل فضا، می توانید مقدار قابل توجهی از وسایل آشپزخانه و مواد خوراکی را جاگیر کرده و نظم دهید.

فضای خلاقانه نگهداری وسایل آشپزخانه و گل و گیاه: روشی خلاق و متنوع برای تغییر دکور آشپزخانه

میز لپ تاپ با فضای نگهداری لوازم جانبی

جامسواکی های شیشه ای: شیشه های مربایی را دور نریزید، و بدون صرف هزینه جامسواکی خلاقانه درست کنید.

فضایی مخصوص نگهداری و نصب گردنبند ها: گوشه ای از دیوار یا کمد که در تیررس چشم نیست و از آن استفاده نمی کنید می تواند به فضایی بسیار مفید تبدیل شود. با این روش دیگر نگران گم کردن یا گره خوردن گردنبندهایتان نمی شوید.

سبدهای نگهداری آویز شده: با چند متر کنف ضخیم و چند سبد علاوه بر جاگیر کردن بسیاری از وسایل حمام، دکوراسیون حمام را متحول می کنید.

جیب های نگهداری اشیا حمام

سبد نگهداری روزنامه ها و مجلات

کمد مخصوص نگهداری ابزار آرایشی موها (اتو مو، سشوار و ...)

بهترین استفاده از فضای زیر سینک ظرفشویی: به این تصویر کمی بیشتر توجه کنید!

ظرف های آهنربایی مخصوص ادویه جات

جا مجله ای

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تغییرات ساده ای که اثرات بزرگی دارند

تغییرات ساده ای که اثرات بزرگی دارند

برترین ها: لازم نیست برای عید همه مبل و فرش و پرده خانه را عوض کنید تا تغییری ایجاد کرده باشید. با یک سری کارهای کوچک و کم هزینه هم می توان خانه را زیبا کرد. حتی یک جابه جایی کوچک مبلمان هم در چهره اتاق موثر است.

ما هم ایده هایی برایتان داریم که شاید کاربردی باشند.

تغییر بالشت ها و کوسن ها
روکش کوسن های مبل را عوض کنید و از طرح ها و رنگ های نو برای تغییر چهره مبل استفاده کنید. یا حتی می توانید بالشتک های جدید با طرح و اندازه های متفاوت به نمونه های موجود اضافه کنید. قرار نیست کوسن های قدیمی را بردارید یا آنها را در گوشه کمددیواری مخفی کنید، بلکه اجازه دهید تازه‌واردها کاملا مسالمت آمیز با کوسن های اصلی زندگی کنند و به مبل ها نمای تازه ای ببخشند.

این روکش ها را می توانید خودتان بدوزید. یا انواع آماده آن را از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید. تنوع کوسن در بازار زیاد است و کافی است، رنگ و طرحی انتخاب کنید که در میان وسایل خانه، خودشان را به خوبی نشان دهند.

تغییر چهره پاتختیاز میز و کشوهایی که در کنار تخت قرار دارند عموما برای قرار دادن چراغ خواب، کتاب، یا ساعت استفاده می شود. اما می توانید کمی عشق و زیبایی به آن اضافه کنید. به هم‌ریختگی‌های اضافه را از روی آن جمع کنید و در عوض، از وسایل دکوری و اکسسوری هایی استفاده کنید که شیک و زیبا هستند.

تغییر چهره آباژورآباژورهای ساده ای که طرح یا رنگ ویژه ای ندارند و باعث جلب توجه بیننده نمی شوند را با پارچه هایی که طراحی های زیبا و خاص دارند، تزئین کنید. همین یک کار کوچک موجب می شود تا چهره این وسیله تزئینی کلی تغییر کند و تاثیر بسیاری هم در زیبایی خانه داشته باشد. طرح های ترکیبی و استفاده از دکوری های مرتبط ایده های مناسب تری هستند.

تبدیل مبل کوسنی به میز جلوی مبلاستفاده از مبل های کوسنی به عنوان میز جلوی مبل این مزیت را دارند که به اتاق رنگ و جلوه خاصی می بخشند. برای اینکه بتوانید به راحتی از این مبل ها به عنوان میز بهره بگیرید، یک سینی چوبی بزرگ روی آن قرار دهید تا وسایلی روی آن صاف جا بگیرد.

تغییر رنگ نقره ای به طلاییرنگ طلایی بیشتر از رنگ نقره ای جذابیت دارد. از اکسسوری هایی که رنگ طلایی دارند برای تزئین اتاق نشیمن استفاده کنید. به طور مثال، سینی های فلزی بزرگ به رنگ طلایی، یا وسایل دکوری رومیزی یا ایستاده. رنگ های مسی، برنجی و طلایی به دلیل براق و جذاب بودن، در تغییر دکوراسیون تاثیر خوبی دارند.

قاب‌دار کردن دیوارهای خالیدیوارهای خالی گوشه و کنار خانه را به گالری هنری تبدیل کنید. به طور مثال، یک دیوار را به آلبوم خانوادگی تبدیل کنید و روی آن انواع عکس و قاب در اندازه های متفاوت نصب کنید. هر چه اندازه قاب ها متفاوت تر باشد، جذابیت بصری بیشتری دارد. طرح قاب های انتخابی هم می تواند فرق داشته باشد اما ترجیحا اگر یکدست باشد و از یک رنگ واحد انتخاب شده باشند، زیبایی بیشتری را القا می کنند. در چیدمان آنها باید برخی مسایل، همانند فاصله درست را در نظر بگیرید.

تغییر پرده های ساده به انواع طرح‌داراگر اتاق خالی از طرح و رنگ است، می توانید این کمبود را با پرده جبران کنید. پرده را متناسب با رنگ وسایل و مبلمان باید انتخاب کنید. اما برای ایجاد تضاد، اگر مثلا مبلمان طرح درشت دارد، پرده را با طرح ریز و برعکس انتخاب کنید.

جایگزین کردن مبلمان کوچک به جای بزرگ هابرخی از مبل های راحتی یا میزهای پیش‌دستی بسیار حجیم و بزرگ هستند و فضای زیادی از اتاق را اشغال می کنند. اگر می توانید آنها را از داخل اتاق بردارید و به جای آنها صندلی های ساده تر یا مبل های کوچک تر بگذارید. به این ترتیب، فضای باز بیشتری خواهید داشت و همین دلباز شدن فضا، در تغییر چهره آن تاثیر بسیاری دارد.

تغییر قاب آینهآینه های ساده داخل حمام یا دستشویی را با قاب، طرح، طناب های کنفی، شیشه های رنگی و ... می توانید تغییر چهره دهید تا بیشتر به استایل خانه شما شبیه شوند. یا اگر بودجه آن را دارید، آینه تازه خریداری و جایگزین نمونه قبلی کنید.

تزئین بخش انتهایی تختخوابهمه ما برای تزئین تختخواب به روتختی و روبالشتی های زیبا روی می آوریم. این کار درستی است اما هر چقدر هم بالشت های زیبایی داشته باشید، اگر پای تخت ساده و بدون تزئینات لازم باشد، هیچ کدام از آن زیبایی ها خود را نشان نمی دهند. بلندتر بودن روتختی از خود تخت و ادامه داشتن تا پایه و پوشاندن چوب و پایه ها، باعث زیبایی بیشتر می شوند.

نونوار کردن پرده حمامبازار پر از پرده های متنوع و رنگی برای حمام است. اگر پرده این اتاق از خانه زیادی قدیمی و کهنه شده است، آن را با یک نمونه نو با رنگ و طرح شاد و زیبا و به‌روز معاوضه کنید. همین تغییر پرده ساده، چهره حمام را تغییر می دهد و لازم نیست تعمیرات انجام دهید.

اضافه کردن یک رنگ غیرمنتظرهدر جایی که احساس می کنید همه رنگ ها زیادی به هم شبیه هستند و وسایل نمی توانند خودشان را نشان دهند، استفاده از یک رنگ ناخواسته و کاملا متضاد در جلب توجه تاثیر بسیاری دارد. به طور مثال، کنسول قرمز رنگ گوشه این خانه، با آباژورهایی که پایه فیروزه ای دارند، تزئین شده است.

تعویض دستگیره ها و شیرآلات دستشویی و حماملازم نیست همه دستگیره ها و شیرآلات شبیه هم باشند. هر طرح و شکلی را که دوست دارید را انتخاب و جایگزین نمونه های قدیم کنید. این وسایل شاید به نظر کوچک باشند، اما در تغییر چهره فضا تاثیر زیادی دارند.

تغییر رنگ سقفسقف اتاق هایی همانند اتاق خواب را با رنگی مرتبط با وسایل و روتختی نقاشی کنید تا چهره تازه ای به اتاق ببخشید. وقتی روی تخت دراز می کشید و بالا را نگاه می کنید، سقف رنگی جذابیت بیشتری دارد.

گلدان طبیعی به جای گلدان مصنوعیبرای ایجاد تغییر اساسی در چهره اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی، بهتر است از گلدان های طبیعی و بزرگ استفاده کنید. گیاه، جلوه ویژه ای به فضا می بخشد و به نوعی تصفیه کننده هوای نیز هست.

تغییر درهای کابینت ها آشپزخانهبرای ایجاد تغییر ظاهری در آشپزخانه، می توانید درهای کابینت را عوض کنید تا هزینه کمتری داشته باشد. یا می توانید در برخی از آنها را بردارید و به عنوان بوفه، برای نمایش ظرف های زیبا از آنها بهره بگیرید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ایده های نو برای ایجاد فضاهای جدید در خانه

ایده های نو برای ایجاد فضاهای جدید در خانه

چیدانه: تغییر دکوراسیون داخلی منزل و ایجاد فضاهای جدید در خانه می تواند تاثیر بسیار خوبی در تغییر روحیه شما داشته باشد، و یا حتی باعث ایجاد تنوع در برنامه روزانه شما شود. اما گزینه مناسب برای خانه شما کدام است؟ با توجه به متفاوت بودن فضاها در خانه های مختلف و بزرگ یا کوچک بودن آنها، راههای گوناگونی برای این تغییر وجود دارد. در اینجا 31 ایده خلاقانه برای ایجاد فضاهای جدید در خانه بررسی شده است که شاید تعدادی از آنها برای منزل شما هم مناسب باشند.فضایی گود را به عنوان اتاق نشیمن در نظر بگیرید تا بتوانید یك گودال گفتگو در خانه خود ایجاد كنید.

این اتاق نشمین كه در دو سطح ساخته شده است باعث می‌شود فضای خانه شما هم بزرگ‌تر و وسیع‌تر و هم دنج‌تر به نظر برسد.


اتاق زیر شیروانی را تبدیل به اتاق لم دادن بكنید.

فضای اتاق زیر شیروانی را تبدیل به یك فضای گرم و نرم كنید كه هم بتوانید در آن استراحت كنید و هم فیلم ببینید.مجموعه كتاب‌های خود را در فضای زیر راه‌پله‌ها به نمایش بگذارید.

یا از فضای زیر پله برای نگهداری از وسایل مختلف استفاده كنید.


از زیر پله خود به عنوان گوشه‌ای دنج برای مطالعه استفاده كنید. واقعا این فضا دنج است.


دو فضا مخصوص برای ماشین ظرف‌شویی در نظر بگیرید نه یك فضا.

در این حالت شما می‌توانید همزمان تعداد زیادی ظرف را بشویید. هم‌چنین می‌توانید از ماشین‌های ظرف‌شویی كه دارای دو كشو هستند نیز استفاده كنید.اگر مشغول بازسازی كامل خانه خود هستید، از پیمان‌كار بخواهید یك خانه درختی یا یك فضای مخصوص برای مهمانان طراحی كند.

چنین فضاهایی خیلی كم‌تر از آن‌چه شما فكر می‌كنید هزینه برمی‌دارند.


سایه‌بان قدیمی حیاط خانه خود را تبدیل به یك سایه‌بان جذاب برای انجام كارهای هنری بكنید.

چنین فضایی باید پنجره‌های بسیار بزرگی داشته باشد تا هم بسیار پرنور شود و هم موجب ایجاد الهامات بصری در شما شود.با افزایش كشوها فضاهای نگهدارنده خود را در خانه بیش‌تر كنید.

این كشوها به ویژه در حمام و آشپزخانه كاربرد بسیار زیادی دارند.یك اتاق مخفی در خانه خود ایجاد كنید.

گاهی می‌توانید به جای در از یك كتابخانه استفاده كنید تا اتاق مخفی شما در پشت آن پنهان شود.یك نشیمن S شكل می‌تواند فضای دوش گرفتن یا حمام بخار شما را تبدیل به فضایی برای لم دادن بكند.

لم دادن در چنین فضایی واقعا آرامش‌بخش و جذاب است.16. داشتن یك فضای دوش گرفتن بزرگ به این معنی است كه نیازی به تمیز كردن در شیشه‌ای حمام نیست.

داشتن چنین فضاهای دوش گرفتنی در فضاهای كوچك نیز امكان‌پذیر است.17. فضاهایی را داخل دیوار آشپزخانه برای ریختن آشغال‌ها یا زباله‌های بازیافتی در نظر بگیرید که مثل شوتینگ زباله عمل کنند و مستقیما به گاراژ وصل شوند.

وجود یك سكو در اتاق مهمان یا انباری باعث می‌شود هم بتوان تمام وسایل را داخل آن قرار داد و هم از دیگر فضاهای آن به راحتی استفاده كرد.

این ایده باعث می‌شود تا فضای شما كاربردی‌تر شود. این ایده بسیار مناسب خانه‌های نقلی و فضاهای کوچک است.فضای مرده و بی‌استفاده بالای راه‌پله را تبدیل به فضایی برای بازی كودكان بكنید.علاوه بر یخچال اصلی، یك مینی یخچال برای نگهداری از نوشیدنی‌های دیگر را در زیر جزیره قرار دهید.

البته به غیر از نوشیدنی چیزهای دیگری نیز در این مینی یخچال می‌توان قرار داد.به جای كابینت‌های معمولی، از كابینت‌های متحرك استفاده كنید تا در صورت نیاز فضای پیش‌خان شما افزایش یابد.یك سینك با شیرهای آب در رختشوی‌خانه خود قرار دهید تا این فضا تبدیل به مكانی مناسب برای شستن تمام وسایل مختلف شود.از فضاهای مرده خانه خود استفاده كنید و از آن‌ها به عنوان فضاهایی برای نگهداری از وسایل مختلف بهره ببرید.

چنین فضایی می‌تواند در داخل جزیره آشپزخانه باشد.فضایی را برای جمع كردن آشغال‌های ریز (مانند عكس بالا) در نظر بگیرید.

چنین فضاهایی واقعا وجود دارند.كودكان دوست دارند كه در اتاق خود مهمانی بگیرند. پس اتاق آن‌ها را مهیای این كار كنید.با استفاده از این پنجره‌ها و درهای شیشه‌ای فضای بیرونی را وارد فضای داخل خانه كنید.

این شیوه كمك می‌كند كه در حین تفریح كردن فضای آشپزخانه خانه شما رو به فضای بیرونی خانه باز شود.


یك شومینه دوطرفه ایجاد كنید: یكی به سمت اتاق خواب و دیگری به سمت حمام و سرویس بهداشتی.وقتی حمام شومینه دارد دیگر نیازی به استفاده از سیستم‌های گرمایشی در آن نیست.

در دو طرف شومینه اتاق نشیمن، فضای نشستن ایجاد كنید.

نشمین‌های كنار شومینه كاركردی شبیه به نشیمن‌های كنار پنجره دارند.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
کمد و تاقچه های دیواری برای ذخیره و تزئین

کمد و تاقچه های دیواری برای ذخیره و تزئین

برترین ها: اگر دوست دارید خانه خود را به سبک معاصر تزئین و دکوره کنید، استفاده از مبلمان که خطوط غیرپیچیده و ساده دارند بهترین گزینه است. برای تزئینات دیواری هم تاقچه، کمد، کتابخانه و میز تلویزیون هایی انتخاب کنید که صاف با خطوط موازی عمودی و افقی هستند تا با کمترین میزان شلوغی، بیشترین زیبایی را به خانه و فضا القا کنند.

تقریبا همه ما اولین گزینه ای که برای تزئین دیوار به نظرمان می رسد، تابلو و قاب عکس است، اما در این مطلب تصویری می توانید ایده های بسیار شیک و جالب برای پر کردن دیوارها را تماشا کنید که علاوه بر تزئینی بودن، برای انبار وسایل نیز جا دارند.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چیدمان میز غذاخوری برای مهمانی رسمی

چیدمان میز غذاخوری برای مهمانی رسمی

چیدانه: سال‌های سال است كه ما دور یك میز جمع می‌شویم تا غذا بخوریم، نوشیدنی بنوشیم، و در كنار هم شاد باشیم. با رشد فرهنگ شهری چیدمان میز مورد توجه قرار گرفت و میز تبدیل به فضایی برای شادی بیشتری در كنار دیگران شد.

در قرون وسطی در اروپا و زمان شاهان، ملكه‌ها، و شوالیه‌ها، محل قرارگیری افراد پیرامون میز بیانگر جایگاه اجتماعی آن‌ها بود و هم‌چنین افراد دیگر كه به مهمانی شام دعوت بودند با خود قاشق‌ها و چاقوهای خود را همراه می‌آوردند. چیزی به نام بشقاب و چنگال وجود نداشت، بنابراین مهمانان دور میز می‌نشستند، شادی می‌كردند، و میز را كثیف و بی‌نظم می‌كردند. میزبانان همیشه دستمال در اختیار مهمانان قرار می‌دادند تا مهمانان پیش از رفتن به خانه خود ریخت و پاش‌شان را تمیز كنند.

تا قرن 17 طول كشید تا چنگال وارد میز غذاخوری شد. با حضور چنگال، پارچه‌های رومیزی نیز جای خود را بر روی میز غذاخوری پیدا كردند. در قرن 18، نقره‌كاران و صنعت‌گران ظروف و وسایل غذاخوری جذاب‌تر و ظریف‌تری را تولید كردند، و پادشاهان و اشراف‌زادگان ثروتمند از بهترین نوع این وسایل استفاده می‌كردند. به مرور رسم و رسوم مربوط به غذا خوردن رشد بیشتری كرد و چیدمان میز به معنای واقعی كلمه به دنیا آمد.

این روزها ما چیدمانی را برای میز خود انتخاب می‌كنیم كه با روحیات و نیازهای ما سازگار باشد. ما می‌توانیم غذا را در درون یك ظرف بزرگ زیبا كه بر روی یك تخته چوبی در مركز میز قرار گرفته است سرو كنیم و یا هر وعده غذایی (پیش غذا، غذای اصلی، و دسر) را به صورت جداگانه و به ترتیب سرو كنیم. ما می‌توانیم در كنار مهمانان‌مان و جلوی چشم آن‌ها دست به پخت و پز بزنیم و یا غذا را در محلی خاص كه برای این كار طراحی شده است سرو كنیم. با این اوصاف، اكنون ظروف نقره‌ای و پارچه‌های رومیزی خود را بیرون آورده و در زمینه چیدمان میز دست به تجربه بزنید تا در نهایت به چیدمانی برسید كه مناسب شما است. با چیدانه همراه باشید تا در این مطلب ایده‌های مختلفی را برای چیدن یک میز شام عالی با شما در میان می‌گذاریم.ما باید از روسیه قرن 19 برای استفاده از كارد و چنگال و چیدمان مناسب میز متشكر باشیم.نوع پذیرایی روسی، كه در آن میزبان تمامی بشقاب‌ها، كارد و چنگال، و ظروف شیشه‌ای مورد نیاز مهمان را در طول مهمانی در اختیار او قرار می‌داد، تاكنون با ما مانده است و ما هم از این شیوه استفاده می‌كنیم. امروزه ظروف به ترتیب نیاز و نوع غذا در اختیار مهمانان قرار می‌گیرند و آن‌ها هم بر اساس نوع غذا از قاشق و یا كارد و چنگال و هم‌چنین بشقاب‌هایی با اندازه‌های مختلف استفاده می‌كنند.

در روسیه، یكی در میان نشستن زنان و مردان پیرامون میز هنوز هم در مراسم رسمی رایج است.چیدمان سنتی میز غذاخوری:


چاقو.

پیش از قرن 18 میلادی، مهمانان از چاقو برای فرو كردن آن در غذا، بالا آوردنش و سپس خوردنش استفاده می‌كردند. در این دوره مهمانان چاقو را در دست چپ خود می‌گرفتند تا این‌كه چنگال وارد میزهای غذاخوری شد و در دست راست مهمانان قرار گرفت. این عادت همچنان باقی مانده است مگر این‌كه شما چپ دست باشید. چاقوها همیشه در كنار بشقاب به گونه‌ای قرار می‌گیرند كه قسمت تیغه آن‌ها رو به بالا قرار دارد.

در مهمانی‌ها و مراسم رسمی، چاقوی مخصوص سالاد و چاقوی مخصوص غذا از هم جدا هستند، اما در اكثر موارد از یك چاقو برای تمام وعده‌های غذایی استفاده می‌شود و مهمانان برای خوردن پیش غذا و غذای اصلی معمولا از یك چاقو استفاده می‌كنند. با این وجود، پیش از سرو دسر باید چاقو را از كنار بشقاب‌ها برداشت.چنگال.

در یك چیدمان رسمی، از قانون بیرون به درون استفاده كنید. شما باید چنگال مورد نیاز هر وعده را در سمت چپ بشقاب قرار داده و در این جهت ادامه دهید. برای مثال اگر به دو چنگال برای پیش غذا و غذای اصلی نیاز است، به ترتیب باید چنگال پیش غذا و بعد چنگال غذای اصلی در سمت چپ بشقاب قرار بگیرند. معمولا در یك مهمانی شام كه دارای سه قسمت است ما از دو یا سه چنگال استفاده می‌كنیم، اما در اوایل قرن 19 هر مهمان از بیش از چهار چنگال استفاده می‌كرد.

برای دسر چنگال در سمت چپ بشقاب قرار می‌گیرد، و قاشق (یا چاقوی مخصوص دسر) در سمت راست بشقاب قرار می‌گیرد. شما می‌توانید چنگال و قاشق مخصوص وعده دسر را از همان ابتدای مهمانی بر روی میز قرار ندهید و همراه با دسر آن‌ها را به میز بیاورید.قاشق.

به طور سنتی قاشق‌ها همیشه در سمت راست بشقاب و در سمت راست چاقو قرار می‌گیرند و این شیوه از قدیم تا كنون ادامه داشته است. اگر ابتدا سوپ سرو می‌شود، قاشق باید نزدیك‌ترین وسیله به بشقاب باشد. اگر به قاشق چای‌خوری و قهوه‌خوری و یا قاشق مخصوص دسر نیاز است، آن را در سمت چپ قاشق سوپ و در سمت راست چاقو قرار دهید.

این روزها، به دلایل زیبایی‌شناسانه، ما دوست داریم كارد و چنگال را به ترتیب اندازه آن‌ها در كنار بشقاب قرار دهیم. این كار در چیدمانی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید انجام شده است. هیچ قانون سفت و سختی در این مورد وجود ندارد، اما برای داشتن چیدمانی سنتی، محل قرارگیری كارد و چنگال و قاشق باید طبق ترتیب سرو غذا تعیین شود.چیدمان امروزی میز غذاخوری:

درخشش ظروف نقره‌ای.


یك مهمانی رسمی شام می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای بیرون آوردن ظروف نقره‌ای خانوادگی باشد. شما هم‌چنین می‌توانید كمی خلاقانه عمل كنید و تمام وسایل قدیمی و جذاب خود را مخصوص هر مهمان در میز غذاخوری قرار دهید. برای مثال می‌توانید بر اساس سلایق پدر و مادر خود ظروفی را مخصوص آن‌ها سر میز بگذارید.

یك راه ساده برای تمیز و زیبا به نظر رسیدن ظروف نقره‌ای این است كه یك تكه فویل را بر روی سینی آشپزی بكشید و سپس سینی را با آب و یك قاشق چای‌خوری جوش شیرین پر كنید. ظروف نقره‌ای را به مدت 10 دقیقه در درون این محلول قرار دهید، سپس آن‌ها را با آب گرم بشورید. اجازه دهید آن‌ها در معرض هوای خانه خشك شوند و سپس آن‌ها را با یك دستمال مناسب تمیز كنید.از زیربشقابی استفاده كنید.

زیربشقابی‌ها، به ویژه برای میزهای غذاخوری چوبی، نه تنها به زیبایی چیدمان كلی شما اضافه می‌كنند، بلكه از سطح میز غذاخوری‌تان نیز محافظت می‌كنند. از زیربشقابی‌ها به عنوان زمینه‌ای جذاب برای قرار دادن بشقاب‌ها، قاشق‌ها، و كارد و چنگال‌ها استفاده كنید و از تركیب طرح‌ها و رنگ‌های مختلف لذت ببرید. تركیب خلافانه زیربشقابی‌ها با ظروف روی میز می‌تواند به میز شما زیبایی و جذابیت دوچندانی بدهد؛ دلیلی ندارد تمام فضاهای یك میز غذاخوری دارای چیدمان یكسانی باشند. سعی كنید دو دست زیربشقابی خریداری كنید و از هر دو طرح برای چیدمان میز خود بهره ببرید.اجازه دهید كارد و چنگال در مركز میز غذاخوری قرار بگیرند.


قرار دادن بشقاب‌ها و كاردها و چنگال‌ها در میز غذاخوری به سرعت حس و حالی گرم، صمیمی، و خانوادگی در فضا ایجاد می‌كند. افراد می‌توانند حین صحبت كردن با یكدیگر بشقاب‌ها را دست به دست كنند و در سرو غذا به یكدیگر كمك كنند. این كار وعده غذایی را صمیمی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌كند. در این حالت، طراحی و چیدمان میز می‌تواند مینی‌مال باشد و بیشتر تمركز بر روی ظروف غذاخوری و غذایی باشد كه در حال سرو شدن است. این غذا می‌تواند گوشت آب‌پز شده برای شام باشد و یا خوراك گوشت و قارچ برای ناهار.با كارد و چنگال كارهای خلاقانه انجام دهید.

برای خلق چیدمان جذاب‌تر و خاص‌تر، كارد و چنگال و دستمال سفره مخصوص هر مهمان را به هم بپیچید و آن‌ها را در مركز هر بشقاب قرار دهید.

با انتخاب یك پالت رنگی خنثی برای میز غذاخوری، شما می‌توانید فضایی كلاسیك و در عین حال شیك در میز غذاخوری خود ایجاد كنید. برای گره زدن كارد و چنگال و دستمال سفره به هم حتما از وسایل بافت‌دار، مانند الیاف نخل یا پارچه كرباسی، استفاده كنید. با كاهش تعداد كاردها و چنگال‌ها و هم‌چنین بشقاب‌ها، كارها راحت‌تر انجام می‌شوند و مهمانی شما حس و حالی صمیمی‌تر به خود می‌گیرد.با هدایای كوچك و جذاب چیدمان میز غذاخوری خود را كامل كنید.

یكی از بهترین و جذاب‌ترین ایده‌ها برای كامل كردن چیدمان میز غذاخوری خود این است كه در كنار هر بشقاب مهمان یك هدیه كوچك قرار دهید. این كار فضای مهمانی شما را به كلی دگرگون می‌كند. دلیلی ندارد هدیه شما وسیله گران‌قیمتی باشد، این هدیه می‌تواند مربای خانگی، یك قاشق چای‌خوری قدیمی، یك جعبه بیسكویت خانگی، یا یك گلدان پر از گل‌هایی باشد كه از باغچه بیرون خانه شما چیده شده است.

بهتر است پیش از آمدن مهمانان میز غذاخوری خود را به طور كامل تزئین كنید تا وقتی آن‌ها وارد خانه می‌شوند حسی جذاب و مثبت داشته باشند.از طراحی با سینی لذت ببرید.


یكی از راه‌های جایگزین جذاب و زیبا برای چیدن میز غذاخوری استفاده از ایده سینی برای طراحی میز غذاخوری است. در این شیوه شما برای هر مهمان یك سینی زیبا را در نظر می‌گیرد و وسایل غذاخوری هر مهمان را در درون هر كدام از این سینی‌ها قرار می‌دهید. این سینی‌ها را می‌توانید پیش از آمدن مهمانان و یا هنگامی كه برای خوردن غذا پیرامون میز می‌نشینند بر روی میز قرار دهید. كارد و چنگال را می‌توان در درون سینی قرار داد، و یا آن‌ها را در بیرون از سینی گذاشت، در این حالت سینی حالتی شبیه زیربشقابی پیدا می‌كند. استفاده از سینی تمیز كردن میز را راحت‌تر می‌كند و هم‌چنین فضایی صمیمی هنگام سرو غذا ایجاد می‌شود.بشقاب‌های خود را با هم تركیب كنید.

بسیاری از ما هنگام چیدن میز غذاخوری برای مهمانی دوست داریم هم از بشقاب‌ها و كاردها و چنگال‌های رسمی مورد علاقه خود و هم از وسایلی كه به طور روزمره از آن‌ها استفاده می‌كنیم بهره بگیریم، اما قرار دادن این دو را در كنار هم غیرممكن می‌دانیم. اگر مشكل شما این است، چرا این وسایل كه به همه آن‌ها علاقه دارید را در كنار هم استفاده نمی‌كنید؟ با قرار دادن بشقاب‌های زیبایی كه هر روز از آن‌ها استفاده می‌كنید در كنار چیدمان رسمی میز غذاخوری خود می‌توانید فضایی خاص و متفاوت ایجاد كنید. هم‌چنین می‌توانید یك بشقاب طرح‌دار زیبا كه معمولا از آن استفاده نمی‌كنید را در كنار چیدمان غیررسمی خود قرار دهید تا در نهایت میز شما جلوه‌ای متنوع و منحصربه‌فرد پیدا كند.یك منوی نوشیدنی را برای مهمانی خود در نظر بگیرید.


لیوان‌های زیادی در طول یك مهمانی برای سرو نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. لیوان‌ها معمولا در سمت راست بشقاب و در بالای چاقو و قاشق قرار می‌گیرند. به طور سنتی از لیوان‌های مختلفی برای سرو آب یا نوشیدنی‌های دیگر مانند آیس تی استفاده می‌شود. انتخاب لیوان‌ها بر اساس نوع نوشیدنی كه قرار است در مهمانی سرو شود انجام می‌گیرد.

ظروف شیشه‌ای و لیوان‌هایی را انتخاب كنید كه مناسب مهمانی شما هستند، اما می‌توانید در رنگ و اندازه این ظروف تغییرات زیادی انجام دهید. برای مثال می‌توانید از لیوان‌هایی با رنگ‌های مختلف و اندازه‌های متفاوت برای سرو یك نوشیدنی مشخص استفاده كنید. با این كار هم مهمانان شما سرگرم می‌شوند و هم طراحی میز شما رنگی‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تخت خواب تاشو ، راه حل خانه کوچک

تخت خواب تاشو ، راه حل خانه کوچک

چیدانه: با وجود متراژ کم خانه های ما، اختصاص یک اتاق به عنوان مهمان‌‌خانه ( اتاق مهمان ) یا اتاق پذیرایی یک کار تشریفاتی و لوکس محسوب می‌شود که از عهده هر کسی برنمی‌آید. اگر شما از هر سانتی‌متر منزل‌تان برای استفاده شخصی بهره می‌گیرد اما ناگزیر هستید که فضایی را به عنوان پذیرایی از مهمان در نظر بگیرید. در اینجا ما راهکارهایی را برای ایجاد مکان و منطقه‌ای به عنوان فضای مهمان یا پذیرایی عرضه و پیشنهاد می‌کنیم.

چالش: پذیرایی و استقبال از مهمان‌هایی که ممکن است شب را هم در منزل میزبان بگذارند برای بسیاری امری طبیعی است، اما برای برخی اختصاص یک متر مربع از فضای خانه‌یشان برای مهمانی که ممکن است به ندرت به منزل آن‌ها بیاید کاری دشوار خواهد بود. تصور کنید اتاق مهمان با فضای کار شما مشترک باشد، این مسئله هم برای شما و هم برای مهمان‌تان ناخوشایند خواهد بود بنابراین بهتر است که یک فضای مجزا برای مهمان در نظر گرفته شود. استفاده از یک پرده برای جدا کردن فضای مشترک بین شما و مهمان‌تان می‌تواند هم مقرون به صرفه باشد و هم حریم خصوصی هر دو طرف را ایجاد کند.ایده طراحی: تخت تاشو در اتاق کار

اهمیت موضوع: یک تخت تاشو وقتی استفاده نمی‌شود به راحتی و آراستگی تا می‌گردد و این امکان را می‌دهد که از میز یا هر وسیله‌ای دیگر که نیاز باشد در اتاق و فضای کوچک موجود استفاده کرد. وقتی مهمان دارید می‌توانید تخت را جمع کنید و میز و صندلی اضافی برای نشستن و پذیرایی از مهمان را در اتاق بچینید.

نکته: می‌توانید تخت‌های تاشویی را خریداری کنید که وقتی جمع می‌شوند سمت دیگر آن تخت به قفسه با میز تبدیل می‌شود.نکات طراحی: در انتخاب و طراحی این گونه تخت خواب‌ها باید به فضای کافی (چیزی در حدود 185 تا 195 سانتی‌متر) برای جمع شدن تخت در دیوار یا محفظه و مقدار فضایی که تخت‌خواب باز می‌شود توجه و دقت نظر داشت. این تخت‌ها در دو نوع تاشو به صورت افقی و عمودی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید با توجه به فضای موجود در اتاقی که قرار است تخت در آن نصب شود نوع مناسب را انتخاب کنید، مثلا اگر سقف اتاق کوتاه است از نوع تاشوی افقی استفاده کنید و اگر فضای بیشتری را برای استفاده از فضای پایینی اتاق نیاز دارید می‌توانید از تخت‌‌هایی که به صورت عمودی جمع می‌شوند استفاده کنید.

به علاوه، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که چیدمان و محل قرارگیری تخت به گونه‌ای باشد که بتوان در اطراف آن راه رفت. اگر به هر دلیلی یک طرف تخت‌خواب را نمی‌توان برای این منظور استفاده کرد اشکالی ندارد اما حداقل یک طرف تخت‌خواب باید آزاد و خلوت باشد و در حدود چند سانتی‌متری اطراف تخت‌خواب فضای خالی وجود داشته باشد.راهکار دیگر: می‌توانید تخت‌خواب تاشو را به کتابخانه متصل کنید و این دو محوطه را ادغام نمایید و از یک نردبان کوچک برای دسترسی به طبقات بالاتر کتابخانه استفاده کنید. برای استفاده بهینه‌تر می‌توانید در سمت دیگر آن نیز یک میز یا یک قفسه کتاب تهیه و تعبیه کنید.ایده طراحی: تخت‌خواب را بالای میز تحریر قرار دهید

اهمیت موضوع:
اگر فضای کافی برای قرار دادن تخت‌خواب خواب تاشو در اتاق کارتان ندارید اما تمایل دارید که یک تخت‌خواب‌ برای مهمان در این فضا داشته باشید، می‌توانید از تخت‌خواب‌هایی که بالای میز تحریر تعبیه و جانمایی می‌شوند استفاده کنید. یک تخت‌خواب و میز تحریر و قفسه کنار میز دوقلو انتخاب نمایید این‌گونه ست‌‌ها تخت‌خواب روی قفسه و میز جاسازی می‌شود.

نکته:
توجه داشته باشید که برای دسترسی به چنین تخت‌خواب‌هایی باید از نردبان استفاده كرد و اگر برای شما به صورت متناوب و مکرر مهمان می‌آید یا مهمان شما مسن است و یا محدودیت حرکتی خاصی دارد این نوع طراحی برای شما مناسب نیست، چراکه در این صورت مجبور خواهید بود که تخت‌خواب خود را به مهمان‌تان پیشنهاد کنید و خودتان به اتاق کارتان بروید و در تخت‌خواب مهمان بخوابید. در ضمن اگر قرار است کودکان از این تخت‌خواب استفاده کنند فراموش نکنید که برای آن حفاظ در نظر بگیرید.ایده طراحی: اتاق نشیمن را به اتاق مهمان تبدیل کنید

اهمیت موضوع: وقتی می‌‌خواهید فضایی مجزا برای مهمان در نظر بگیرید و در ضمن برایتان مقدور نیست که اتاق کارتان را برای این کار استفاده کنید به ناچار باید از اتاق نشیمن استفاده كنید. در این فضاها استفاده از مبلمان تخت‌خواب‌شو و میزهای تاشو بهترین گزینه هستند و می‌توان از پرده‌‌های سرتاسری برای جدا کردن فضا و ایجاد یک محوطه خصوصی برای مهمان استفاده کرد.چگونه: ارزیابی کنید که آیا اتاق نشیمن شما برای تعبیه تخت‌خواب تاشو جا و فضای کافی و مناسب را دارد -یا مبل تخت‌خواب‌شو افقی همان‌طور که در عکس دیده می‌شود- نیاز به سطح کف و فضای پایین کم‌تری دارند، اما ممکن است تمام سطح یکی از دیوارهای اتاق نشیمن را پر کنند. اگر نمی‌توانید از تخت‌خواب تاشو استفاده کنید، یک مبل باکیفیت و راحت را انتخاب کنید و یک جداکننده قابل تنظیم را برای ایجاد حریم شخصی و فضای خصوصی مهمان استفاده نمایید.انتخاب دیگر این است که از یک تخت‌‌خواب تاشو در فضای کتابخانه داخل اتاق نشیمن استفاده شود تا منظره بهتری داشته باشد و در ضمن از فضای موجود بهترین استفاده را برد.ایده طراحی: تخت‌خواب مخفی

اهمیت موضوع: این‌گونه تخت‌خواب‌ها در طول روز مانند یک مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و در هنگام شب مانند آکاردئون باز می‌شوند و می‌توان از آن‌ها به عنوان تخت‌خواب مهمان استفاده کرد. این‌گونه تخت‌خواب‌ها برای افراد جوان و چه بسا افرادی که دل و روحیه جوانی دارند مناسب است. این گونه طراحی‌های داخلی (مخفی) هم‌چنین فضای زیادی را برای انبار کردن و نگه داشتن وسایل در اختیار صاحب‌خانه قرار می‌دهد.چگونه: این نوع از تخت‌خواب‌ها لزوما باید توسط متخصصان این حرفه، طراحان داخلی و کابینت‌سازها ساخته شوند و کاری نیست که شخص به تنهایی از پس آن برآید. اگر قصد بازسازی منزل یا ساخت یک خانه را دارید می‌توانید ایده استفاده از چنین تخت‌خواب‌هایی را با او در میان بگذارید تا فضای مناسب برای این نوع از تخت‌خواب‌ها در نظر بگیرند و طراحی دقیق و موثری برای این فضا داشته باشند.

ایده طراحی: منطقه مخصوص مهمان را پرده بزنید

اهمیت موضوع: استفاده ار یک پرده بلند و سرتاسری برای جدا کردن فضای مخصوص مهمان علاوه بر تامین حریم خصوصی مهمان و احترام به او، مقرون به صرفه نیز هست. یک پرده را می‌توان به راحتی نصب كرد. در هنگام روز می‌توان این پرده را کشید و در گوشه‌ای به زیبایی و آراستگی مهار کرد (استفاده از وسایل تزئینی مناسب برای بستن و جمع کردن پرده) و یا حتی بالش‌‌های اضافه را در روی تخت‌خواب قرار داد و از آن به عنوان مبل یا مکانی برای خواب روز استفاده کرد و هنگام شب می‌توان پرده را باز کرد و فضای خواب مهمان را از سایر بخش‌های اتاق جدا نمود.

چگونه:
پرده‌های بلند سقفی در بسیاری از فروشگاه‌ها یافت می‌شوند. این پرده‌‌ها به آسانی نصب می‌شوند و اگر فرد ماهر و دست به آچاری باشید می‌توانید در کمتر از یک ساعت این پرده را نصب کنید. برخی میله‌های پرده قابلیت انعطاف دارند و شما می‌توانید آن‌ها را خم کنید و به صورت منحنی از آن‌ها استفاده کنید (مانند آنچه که در عكس می‌بینید) اما برخی صاف و مستقیم هستند.

طراحی معماگونه و عجیب: چگونه یک تخت‌خواب تاشو را مخفی و استتار کنیم؟ استفاده از تخت‌خواب تاشو ایده خوبی است اما یک نکته در مورد آن وجود دارد و آن این است که چنین تخت‌خواب‌هایی وقتی بسته می‌شوند و در دیوار جای می‌گیرند یک فضای خالی بزرگی را روی دیوار ایجاد می‌نمایند. نمی‌توان پشت تخت‌خواب قفسه کتاب نصب کرد یا چیزی آویزان کرد، چون با باز کردن تخت‌خواب وسایل و محتویات داخل آن‌ها سقوط می‌کند و می‌ریزد. پس چه باید کرد؟

نقاشی دیواری: برخی افراد که ذوق و قریحه نقاشی دارند کل دیواری که تخت‌خواب تاشو در آن جای می‌گیرد به انضمام محل قرارگیری تخت‌خواب را نقاشی می‌کنند یا از یک هنرمند می‌خواهند که چنین طرحی را در منزلشان پیدا کند که البته هر کسی توانایی تخصیص چنین هزینه‌ای را ندارد.
سطح دارای بافت: دیواری را که تخت‌خواب تاشو روی آن قرار دارد و در آن جاساز می‌شود را با چوب، یا بافتی شبیه چوب یا کاغذ دیواری و استیکر طرح چوب بپوشانید.

نیاز به متخصص است یا هر کسی از عهده آن برمی‌آید؟ شاید برخی افراد بتوانند خودشان چنین طرحی را در منزلشان اجرا کنند اما واقعیت این است که هر کسی به تنهایی از عهده این کار برنمی‌آید. اگر فکر می‌کنید که وقت‌تان بیش‌تر از این ارزش دارد که ساعت‌ها صرف اندازه‌گیری و هم‌تراز کردن و اره کردن چوب یا کاغذ دیواری كنید، می‌توانید از یک متخصص و یا کابینت‌ساز کمک بگیرید یا از یک نفر که فنی و دست به آچار است بخواهید به شما کمک کند.

نکته‌ای برای فضای کوچک:
از فضای محل باز شدن و قرارگیری تخت‌خواب تاشو وقتی از آن استفاده نمی‌کنید بهره ببرید و یک میز یا کنسول و یا مبل در محل مربوطه قرار دهید. بهتر است از وسایل چرخ‌دار یا بسیار سبک استفاده کنید تا هنگام نیاز و باز شدن تخت‌خواب زیاد به دردسر نیافتید. این وسایل نباید خیلی سنگین یا زیاد باشند که وقتی مهمان بخواهد از تخت‌خواب استفاده کند مدت زیادی را صرف جابه‌جایی وسایل کنید، اما این چیدمان به شما این حس را القا می‌کند که از تمام فضای موجود بهره برده‌اید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
مثل حرفه ای ها کوسن بچینید

مثل حرفه ای ها کوسن بچینید

برترین ها: کوسن ها از جمله مواردی هستند که هم به راحتیِ مبلمان کمک می کنند و هم جنبه دکوری و تزئینی دارند. این بالشتک ها در اندازه، رنگ، طرح و بافت های متنوع موجود هستند و از آنها می توان برای زیبایی بیشتر تخت، مبل یا کاناپه بهره گرفت. اما اینکه چطور آنها را بچینیم تا واقعا زیبا دیده شوند، خودش بحثی است. کدام رنگ، طرح، یا اندازه برای دکوراسیون خانه شما مناسب است؟ در این مطلب، چند ترفند کلی طراحان حرفه ای را نوشته ایم تا با در نظر گرفتن آنها، مثل حرفه ای ها کوسن بچینید.1. تنوع رنگ

نخستین قدم برای اینکه همانند یک حرفه ای کوسن های خانه را تزئین کنید، انتخاب رنگ های متنوع است. البته پارچه هایی با رنگ های ساده انتخاب نکنید. رنگ های ترکیبی همیشه نمای بهتر و بیشتری دارند. به طور مثال، اگر رنگ های آرامش‌بخش می خواهید، رنگ های آبی و سبز و پارچه هایی که طرح های ساده دارند، انتخاب کنید. برای اینکه کمی تنوع به آن ببخشید، می توانید از رنگ‌های صورتی یا نارنجی نیز استفاده های کوچکی داشته باشید.2. تنوع طرح

همه چیز را با هم ترکیب کنید. بالشتک و کوسن هایی را انتخاب کنید که علاوه بر تنوع رنگ، طرح های متنوعی نیز داشته باشند. وقتی همه طرح ها شبیه هم باشند، کمتر به چشم می آیند. اما اگر طرح های چهارخانه، راه‌راه، گل‌دار و ... را انتخاب کنید بدون شک بالشتک ها بیشتر جلب توجه می کنند. یکی از بهترین ترکیب ها، طرح های قلم‌کاری و راه‌راه هستند که در کنار هم جلوه خوبی دارند.3. تنوع اندازه

یکی از اصول چیدمان حرفه ای بالش و کوسن، استفاده از اندازه های متنوع است. کوسن هایی که اندازه، طرح و رنگ های متنوع دارند، نقطه عطف جالبی درست می کنند. همان طور که در تصویر می بینید، بالش های باریک، بزرگ، مستطیل و مربع در کنار هم که اتفاقا هر کدام رنگ و طرح متفاوت دارند روی کاناپه بسیار به چشم می آیند. می توانید رنگ کوسن ها را از میان رنگ های فرش یا قالی کف اتاق انتخاب کنید. حتی برای زیبایی بیشتر، کوسن های بزرگ تر را کف زمین بگذارید تا به عنوان نشیمن‌گاه راحت و زیبا مورداستفاده قرار بگیرد.4. ایجاد تعادل

به جای اینکه کوسن های یک شکل و یک اندازه انتخاب کنید، میان طرح و اندازه های متفاوت تعادل ایجاد کنید. برای این منظور، از کوسن های بزرگ به کوچک آنها را در کنار هم قرار دهید. بزرگ‌ترها در عقب و کوچک ها در جلو. یک فرم V نیز در بالای هرکدام از آنها ایجاد کنید. این موجب می شود تا در عین تفاوت های بارز، مرتبط به هم نیز به نظر برسند.5. همه چیز در کنار هم

در این آیتم چند ترفند ساده و فوری را برایتان یادآوری کنیم. قالیچه و فرش بهترین گزینه برای انتخاب رنگ کوسن ها هستند. این را به خاطر داشته باشید، لازم نیست رنگ کوسن ها ضرورتا مشابه رنگ های موجود در مبل، تخت یا دیگر وسایل اتاق باشند. اما طرح و رنگ آنها خیلی هم با هم فرق نداشته باشند. رنگ و طرح هایی را انتخاب کنید که تناسب و اتحاد میان آنها قابل تشخیص باشد.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
آرامبخش ترین اتاق خواب ها با این سه رنگ

آرامبخش ترین اتاق خواب ها با این سه رنگ

برترین ها: بسیاری از افراد اهمیت چندانی به اتاق خوابشان نمی دهند، اما واقعیت آن است که ما یک سوم عمر خود را در این اتاق به سر می بریم و از آنجا که محل استراحت ماست، راحتی و آرامش آن اهمیت فراوانی دارد.


اتاق خواب های ما اغلبِ اوقات دیوارهای شلوغی دارند، رختخوابمان معمولا نا مرتب است و بعضا وسایل زیادی روی زمین اتاق خواب وجود دارد. شاید وقتش رسیده به این اتاق رسیدگی و توجه کنیم. نمی گوییم اتاقتان را شبیه اتاق خواب های هتل پنج ستاره کنید، اما قاطعانه می گوییم کهاین مکان به آرام ترین و آرام بخش ترین مکان خانه تان تبدیل شود.

یکی از ساده ترین شیوه ها برای رسیدن به این مقصود، انتخاب رنگ مناسب است. ما سه رنگ را به شما معرفی می کنیم که معتقدیم بیشترین تاثیر را در القای آرامش دارند: رنگ آبی یاسی و سبز. در این تصاویر می توانید این آرامش را بخوبی دریافت کنید.

آبی:
بدون شک یکی از آرامبخش ترین رنگ ها در چرخه رنگ، "آبی" است. کیفیت مراقبه گرانه این رنگ را نمی توان نادیده گرفت؛ چرا که القا کننده آبیِ دریا و آسمان است.
همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، آبی دیوارها می تواند صورت های مختلفی را به خود بگیرد. مثلا به طیف آبی/خاکستری متمایل شود، آبی نفتی، کله غازی، و یا کبالت شود و این انتخاب کاملا وابسته به سلیقه شما است.یاسی (یا اسطوخودوسی):
بسیاری افراد معتقدند که این رنگ آرامبخش ترین است. یاسی، رنگی خیال انگیز است که همچون گل یاس حس لطافت و آرامش را به ما ارزانی می کند.
به طیف های ملایم این رنگ توجه کنید. حسی از لطافت بهار و آرامش را دریافت خواهید کرد.سبز:
و در پایان باید بگوییم اتاق سبز جایی است که در آن معجزه رخ می دهد!در رنگ سبز دیوار حسی باشکوه دریافت می شود. شاید بدلیل تداعی جنگل و گل و گیاه است که احساس سرزندگی را به ما منتقل می کند.
اما کدام رنگ ها به شما آرامش بیشتری می دهند و برای اتاق خواب خود آن را می پسندید؟

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دکوراسیونی به رنگ بهار داشته باشید!

دکوراسیونی به رنگ بهار داشته باشید!

برترین ها - ترجمه از ساره محمدی: با اضافه کردن رنگ های شاد، پر انرژی و موتیف های بهاری به خانه خود، به پیشواز بهار بروید.

حال و هوای بهاری: می خواهیم بهار مهمان خانه هایمان شود. با استفاده از رنگ های شاد و روشن و میوه ای اتاق نشیمنی بسازید که بهار را فریاد بزند. این کار هزینه چندانی ندارد تنها کافی است به اکسسوری توجه بیشتری کنید. از گلدان های رنگی و شاد استفاده کنید. کوسن هایی با نقوش پر از گل و رنگارنگ بسازید. همچنین قالیچه هایی با طرح و بافت های متنوع و خاص.بهاری کردن اتاق خواب: پارچه های گلدار و رنگارنگ چیزی است که برای نونوار کردن اتاق خواب بسیار به کارتان می آید. یک پارچه خوش نقش و نگار می تواند در تاج تختخواب بکار گرفته شود یا تبدیل به یک قاب عکس زیبا شود.نونوار کردن با کاغذ دیواری: یک راه ساده برای متحول کردن دکوراسیون، استفاده از کاغذ دیواری پر نقش و نگار است. اگر کاغذ دیواری انتخاب امسال شماست از رنگ های لطیف و با طراوت و همخوان با سایر وسایل منزل استفاده کنید.دیوار آویز های دایره ای: گچبری های پیش ساخته سقف می تواند به عنوان دیوارآویز مورد استفاده قرار گیرد. نصب و استفاده از آن ها بسیار ساده است و حتی می توانید این شمسه ها را خودتان به رنگ دلخواه در آورید.استفاده از نقوش متنوع: با چسباندن کاغذ دیواری های پر نقش و نگار بر کشوهای قدیمی دراور، آن را به وسیله ای کاملا جدید تبدیل کنید. از بکار گیری نقوش متنوع گل و گیاه نهراسید. قرار گرفتن این نقوش در کنار هم (در وسیله های مختلفی مانند آباژور، پارچه صندلی، قال عکس و ...) تاثیری متحیرکننده بر جای خواهد گذاشت.با استفاده از گل و گیاه حس تازگی را به خانه خود هدیه دهید.یک سطل رنگ یکی از ساده ترین ابزار ها برای متنوع کردن یک فضاست. از رنگ های لطیف بهاری برای تازه کردن حال و هوای خود استفاده کنید. می توانید تنها یک و یا دو دیوار را رنگامیزی کرده و یا تمام دیوارها را به رنگ دلخواه در آورید. نگران هماهنگ شدن رنگ دیوار با دکوراسیون خانه تان نشوید. تنها کافی است به ست شدن دیوار با یک و یا دو وسیله در دکوراسیون (مانند پرده و یا قالیچه و یا حتی کوسن ها) توجه کنید.استیکر، از گزینه های ساده دیگری است که می توانید به آن فکر کنید. می توانید یک دیوار خالی و سرد را با آن پر کنید و یا مانند یک درختی از آلبوم خانوادگی تان بسازید.با دکوپاژ کردن تصویری از گل و شکوفه ها و قاب کردن آن دیوار خانه را بهاری کنید.گل های تازه و میوه ها: میوه های بهاری و گل های تازه در یک ظرف بلوری آب حال و هوای بسیار خوبی به خانه شما می دهد. فراموش نکنید که آب این ظرف هر روز تعویض شود.با یک پرده لطیف حریری چطور هستید؟ یک پرده حریری ساده می تواند علاوه بر متنوع کردن اتاق، نور را به خوبی به فضای خانه وارد کند. تنوع این پرده ها بسیار بالاست و براحتی می توانید پرده ای متناسب با وسایلتان تهیه کنید.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دکوراسیون ورودی خانه‌تان را خلاقانه تغییر دهید!

دکوراسیون ورودی خانه‌تان را خلاقانه تغییر دهید!

چیدانه - لاله داورپناه: ایرانیان به رسمی کهن هر ساله نوروز را با دید و بازدید و پذیرایی از دوستان و آشنایان سپری می کنند. هر بانوی ایرانی تلاش می کند بهترین پذیرایی را از مهمان خود داشته باشد. در کنار همه خوراکی ها و سرگرمی هایی که برای مهمانان خود فراهم می کنید باید به یاد داشته باشید که ظاهر و حال و هوای خانه شما احساس راحتی و آرامش را به مهمانانتان منتقل کند. این احساس بهتر است از بدو ورود در آنها به وجود بیاید.نصب تابلو در را پله

اگر برای رسیدن به در ورودی خانه مهمانان شما باید راه پله را طی کنند. بهتر است دیوارهای کنار باکس پله را خالی نگذارید و برای ایجاد تنوع در دید آنها با استفاده از تابلوهای هنری بر زیبایی دیوارها بیفزایید.انتخاب تابلوها باید با توجه به کلیت دکوراسیون داخلی فضا انجام شود. تم، رنگ و تعداد تابلوها به سلیقه شخصی شما مرتبط می شود. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و راه پله برای شما و همسایه ها فضایی عمومی محسوب می شود بهتر است در اولین فرصت نظر آنها را در این مورد جویا شوید.نصب استیکرهای نقشدار روی سطح ارتفاح پلهبا نصب استیکر روی سطح ارتفاح پله رنگ و رویی تازه به راه پله خود ببخشید. ایجاد تنوع در این قسمت از خانه می تواند به شادابی و نشاط شما قبل از ورود به خانه بفزایید. این بار هم شاید به مشورت با همسایه ها نیاز داشته باشید.

رنگ و طرح استیکر ها را هماهنگ با سلیقه شخصی ( یا جمع همسایگان ) و طراحی دکوراسیون داخلی آن فضا انتخاب کنید. طرح و نقش های کلاسیک یا مدرن هر کدام می تواند گزینه خوبی باشد. ببینید که ساختمان شما از کدام سبک پیروی می کند.استفاده از رنگ های شاد در ورودی

تمی خاص با رنگی شاداب می تواند حس خوبی را در بدو ورود به خانه، به شما و مهمانانتان منتقل کند. با ترکیب رنگهای شاد و انرژی بخش ورودی خانه خود را جذاب کنید.جزئییات را جدی بگیرید، وسایل تزئینی و کف پوش ورودی را متناسب با ترکیب رنگ مورد نظرتان انتخاب کنید.گیاهان آپارتمانی طراحی دکوراسیون ورودی

وجود گیاهان در هر فضایی حس طراوت و تازگی را به همراه دارد. گیاهان را به ورودی خانه بیاورید. اجازه بدهید با روحیه ای تازه به منزل خود وارد شوید.همهمه و شلوغی شهر و کار را پشت در خانه بگذارید و نگاهی به تازگی گلدان کوچکتان بیاندازید حالا می توانید پا به دیگر فضاهای خانه بگذارید.استفاده از آینه در ورودی خانه

آینه ها در هر قسمت از خانه می تواند کمکی باشد برای بزرگتر جلوه دادن فضا، با استفاده از آینه، کاری کنید که ورودی خانه شما بزرگتر جلوه کند. در عین حال می توانید در هنگام خروج و یا ورود به خانه نیز ظاهر و پوشش خود را مرتب کنید. استفاده از آینه تمام قد در این مورد کمک بیشتری خواهد کرد.اگر از آیینه کوچکتری استفاده می کنید بهتر است جلو آن یک کنسول و یا چهارپایه قرار بدهید و با وسایل دکوری کوچک آن فضا را زیباتر کنید.تخته سیاه در طراحی دکوراسیون ورودی

تخته سیاه در ورودی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با یادداشت های کوچک، نکاتی را به دیگر ساکنان خانه یادآوری کنید و یا با نوشتن جمله ای زیبا از مهمانان خود پذیرایی کنید. حتی بهانه خوبی است برای ایجاد تنوع در میان روزمرگی های خانه، هر روز یکی از اعضای خانواده را موظف کنید تا با نوشتن جمله و یا شعری زیبا ، شادی را به دیگران هدیه بدهد.تخته سیاه را در جایی نصب کنید که بیشترین دید را داشته باشد و اگر پیامی برای اعضای خانواده دارید مطمئن باشید که آن را خواهد دید.ابعاد و اندازه تخته سیاه را با توجه به ابعاد و اندازه ورودی و طراحی دکوراسیون آن انتخاب کنید. شاید بهترین انتخاب کوچکترین سایز ممکن باشد.سبد ها و باکس های کوچک برای وسایل کوچک

بعضی وسایل کوچک را به دلایل مختلف شاید باید در ورودی خانه بگذاریم. نامه های رسیده، مجله یا روزنامه هایی که مشترک هستید و یا قبض های آب و برق و.... ! برای جلوگیری از شلوغی و حفظ نظم، سبد و یا بکس مشخصی را برای نگهداری آنها در نظر بگیرید.طراحی فضای نشستن در ورودی خانه

شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که هنگام خروج از خانه مهمانان خود را تا جلوی در بدرقه می کنید. هیچ فکر کرده اید که وقتی شما به احترام، منتظرید آنها از خانه خارج شوند و بعد به محیط خانه برگردید آنها چقدر با عجله و ناراحتی کفش های خود را می پوشند؟؟!در این صورت مهمانتان می تواند با نشستن در حالتی راحتتر کفش های خود را می پوشند و حتی شما می توانید کنار آنها بنشینید تا احساس بهتری داشته باشند. با این کار خودتان نیز وقت خروج از خانه راحت خواهید بود و در حالت نشسته کفش می پوشید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تغییر دکوراسیون با طراحان رنگ شناس

تغییر دکوراسیون با طراحان رنگ شناس

چیدانه - ترجمه سپیده نعمت زاده: نوروز در راه است. با نزدیک شدن به سال نو شاید به فکر ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود هستید. از یک رنگ شناس حرفه ای متناسب با علایقتان برای زیباسازی محیط خود استفاده کنید. اگر شما در حال ساخت یک ساختمان، بازسازی آن و یا تغییر رنگ دکوراسیون داخلی برای استقبال از نوروز می باشید ، احتمالاً برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیروهای حرفه ای را استخدام خواهید کرد. از مهندسین معماری و پیمانکاران گرفته تا صنعتگران اما آیا تا به حال به فکر استخدام یک طراح داخلی که مشاور رنگ حرفه ایست افتاده اید؟

مشاوران حرفه ای رنگ طراحان داخلی هستند که به شما در انتخاب رنگی که با روحیاتتان سازگار باشد کمک می کنند و محل مورد نظرتان را به مکانی آرامش بخش تبدیل می کنند و از آنجا که خود دستی بر آتش دارند از تحولات مربوط به رنگ در بازار و روند احتمالی تغییرات آن در آینده نیز مطلع اند. در این مطلب ما به شما چگونگی یافتن ، همکاری و مزیتهای استفاده از یک مشاور را از ابتدا تا انتها خواهیم گفت.یافتن یک طراح داخلی حرفه ای

اگر چه بعضی از رنگ شناسان دارای مدارک معتبر و حرفه ای هستند ، اما اکثراً به صورت حرفه ای آموزش ندیده اند و پس زمینه هایی در هنرهای تجسمی ، گرافیک و طراحی داخلی یا رنگ سازی دارند.

قبل از مشاوره با طراح داخلی یک لیست اولویت بندی رنگ تهیه کنید

حتی اگر هنوز رنگی را به صورت قطعی برای منزلتان انتخاب نکرده اید ، فهرستی از رنگهای مطلوب و نا مطلوبتان تهیه کنید زیرا این اطلاعات در قدم اول می توانند کمک شایان توجهی به مشاورتان در مورد کلیات شخصیت شما ( جسور ، آرام ، باهوش ، خنثی ) باشند. ابتدا با لیستی از رنگهای مطلوب و لیستی از رنگهای نامطلوب شروع کنید. سپس لیست سومی از رنگهایی که بین این دو گروه قرار می گیرند بسازید. در ادامه نمونه هایی برای لیست هایتان بیابید.می توانید یک کتاب ایده برای خود بسازید و عکسهایی را که الهام بخش علاقه مندیهایتان است در آن گردآوری کنید. نگاهی به کمدتان بیندازید، به مرکز خرید رفته و رنگهای کوچک تهیه کرده و سپس آنها را بر اساس همان سه لیست علاقه مندیهایتان گروه بندی کنید.

آگاه باشید که حتی اگر کاملاً از رنگهای انتخابیتان مطمئن هستید باز هم یک طراح داخلی می تواند به روشی باورنکردنی ترکیبی از سایه های رنگهای مورد علاقه تان بسازد یا حتی آنها را طوری کنار هم قرار دهد که به بهترین شکل فضا را رنگ آمیزی کنند.اولین جلسه مشاوره با طراح داخلی

به عنوان قدم اول طراح باید از منزلتان دیدن کند. در این دیدار او از جزئیاتی مثل نحوه چیدمان ، نقشه طبقات و راهروها ، سبک معماری و عناصر رنگدار دیگری که در محیط تاٌثیر گذارند یادداشت تهیه می کند. از آنجا که نور طبیعی خورشید تاٌثیر قابل توجهی بر رنگها دارد ، زمانی را که ، نور روز در مطلوبترین حالت ممکن است برای ملاقات با مشاورتان انتخاب کنید.

پس از این دیدار ، طراح داخلی مجموعه ای از پیشنهادات را به همراه ایده هایش در مورد نحوه اجرا ، اتمام و عوامل دیگر ارائه می کند.او به شما رنگهای خاصی را پیشنهاد می کند که شامل موارد سفارشی و گزینه های دیگر می باشد.نحوه بودجه بندی بر اساس زمان

در مورد تخمین بودجه لازم برای این کار زمانبندی انجام پروژه را از مشاورتان درخواست نمایید. سپس حدود 10 تا 15 درصد برای احتمالات (مشکلاتی که ممکن است در کار پیش بیاید) در نظر بگیرید. در کل بسته به مکان و دیگر عوامل درگیر در این کار تفاوت چشمگیری در مورد نرخ قیمت ها وجود دارد ، برخی از آنان بر اساس یک رقم ثابت از قبل تعیین شده کار می کنند.از پیشنهادات طراح داخلی استقبال کنید

واقعیت این است که اگر به مشاورتان به عنوان یک فرد حرفه ای اعتماد کنید کارتان بسیار بهتر پیش خواهد رفت. در کارتان به هیچ وجه عجله به خرج ندهید . اگر طراح داخلی شما را به استفاده از رنگی خاص تشویق کرد که شما با آن موافق نیستید از نظراتش استفاده کنید ، شاید در نهایت آن را بپسندید وگرنه تغییر دادن یک رنگ کار سختی نیست ، ضمناً اگر مشاور شما اصرار به استفاده از رنگی دارد که به هیچ وجه مورد پسندتان نیست ، سر حرف خود بمانید تا با هم به یک توافق برسید زیرا در نهایت این شما هستید که می خواهید در آن خانه زندگی کنید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تغییر دکوراسیون نوروزی متناسب با بودجه شما!

تغییر دکوراسیون نوروزی متناسب با بودجه شما!

مجله زندگی ایده آل: بسیاری از ما زمانی كه به ماه‌های پایانی سال نزدیك می‌شویم ناخودآگاه به فكر تغییر دكوراسیون می‌افتیم. گاهی فكر می‌كنیم هزینه‌های گزافی را باید بابت این تغییرات بپردازیم. البته كه تصور اشتباهی هم هست، چرا كه همیشه قرار نیست كل مبلمان منزل را تغییر دهیم. حتما برای شما هم پیش آمده كه گاهی با تغییراتی اندك كل دكور خانه حال و هوای جدیدی پیدا كرده است. بنابراین حتما نیازی نیست كه هزینه زیادی را برای این تغییرات كنار بگذارید. حتی با تغییراتی كوچك، كل حال و هوای سالن شما تغییر می‌كند. فقط كافی ‌است انتخابی درست داشته باشید.

اگر بین 300 تا 500 هزار تومان بودجه دارید ...

فرهنگی شوید

كتابخانه از آن دست وسایلی ‌است كه كمتربه‌فکرخرید آن هستیم. همیشه یا كتاب‌هایمان را در كمد می‌چینیم یا قفسه‌هایی را در اتاق به كتاب اختصاص می‌دهیم. شاید پرداخت هزینه برای خرید یك كتابخانه اضافی به نظر برسد اما داشتن یك كتابخانه مجزا، این امكان را به شما می‌دهد تا كتاب‌های چیده شده در كمد، كارتن و یا انباری را به كتابخانه منتقل و حتی یك‌بار دیگر آنها را مطالعه كنید. رنگ چوب كتابخانه را یا با دیوار اطرافش و یا با رنگ دیگر مبلمان چوبی خانه هماهنگ كنید.اگر می‌خواهید وسایل و مجسمه‌هایی تزئینی در داخل طبقات كتابخانه قرار دهید، یك دیوار كامل را قفسه‌بندی كنید. برای خرید كتابخانه‌ای آماده، مدل‌ها و ابعاد متفاوتی در بازار وجود دارند؛ مثلا برای خرید كتابخانه‌ای در ابعاد 200×200 سانتی‌متر با قفسه‌های40×40سانتی‌متر باید حدود 330هزار تومان بپردازید. به همین ترتیب قیمت كتابخانه با ابعادی بزرگ‌تر بالاتر می‌رود.


اگربین 100 تا 150 هزار تومان بودجه دارید ...

بهاری شوید

مگر می‌شود عید باشد و خانه بدون گل و گلدان؟ لطفا اگر به‌دنبال تنها یك تغییر كوچك هستید، گلدان روی میز سالن را تغییر دهید. یك گلدان زیبا و شیك كلی حال و هوای خانه شما را تغییر می‌دهد. به خاطر ایام عید هم كه شده از گل‌های تازه با رنگ‌هایی شاد كمك بگیرید. خانه شما با این گل و گلدان بهاری می‌شود. حواس‌تان باشد به‌خصوص در طول عید، این گلدان هر روز باید تمیز شود. اگر رنگ‌های گلی كه انتخاب می‌كنید صورتی و بنفش باشد خانه بسیار رمانتیك به‌نظر می‌رسد.اگر گل‌های شما قرمز باشد، فضای سالن شاد و پرهیجان به‌نظر می‌رسد. انتخاب گل‌هایی با رنگ‌های آبی را برای فضاهای فانتزی بگذارید. برای خرید یك گلدان كریستال كوچك حداقل باید بالای 80هزارتومان هزینه كنید. اگر گلدان‌هایی با طرح‌های خاص و فانتزی را می‌پسندید برای یك گلدان متوسط باید بین 50 تا 80 هزار تومان هزینه كنید. هزینه خرید گل را هم اضافه كنید.


اگر تا 50 هزار تومان بودجه دارید...

بی‌اهمیت اما مهماگر سبك خانه شما سنتی است، بهتر كه از قالیچه‌ای كوچك استفاده كنید. اما اگر خانه‌ای با دكور مدرن دارید به فكر خرید پادری باشید. رنگ پادری بسیار مهم است. پادری‌های رنگی برای اتاق‌های خواب مناسبند. برای فضاهای عمومی‌تر از رنگ‌های سنگین‌تری استفاده كنید.توجه داشته باشید كه یك پادری یا خیلی خوب با فضای اطرافش همگن می‌شود و یا كلا به عنوان یك عنصر غیرضروری به‌چشم می‌آید. برای یك پادری باید مبلغی از 20هزارتومان به بالا بپردازید. یك قالیچه كوچك ماشینی هم حداقل بیش از 70هزار تومان قیمت دارد.
اگر 50 تا 150 هزار تومان بودجه دارید...

قابی تازه

اگر دیوار ساده‌ای به رنگ سفید و یا خاكستری دارید، بهترین فضا برای قرار دادن یك قاب عكس جدید است. قانون قاب عكس‌هایی با طرح شلوغ روی دیواری ساده و قاب عكس‌هایی با طرح ساده روی دیواری كه كاغذ دیواری طرح داری دارد را فراموش نكنید. اگر بوم نقاشی، عكس خانوادگی و یا قالیچه‌ای دارید كه مدت‌هاست به فكر قاب كردنش هستید، ماه‌های آخر سال، بهترین فرصت است.بسته به جنس، ابعاد، ساده یا منبت‌كاری بودن قاب، قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. به‌طور متوسط قاب‌هایی با جنس‌ام دی اف ِ یا پی وی سی در ابعاد 70×50 را با حدود قیمت 76هزار تومان در بازار پیدا می‌كنید. حالا اگر همین قاب كمی كنده كاری هم داشته باشد بالای84هزار تومان باید بپردازید.


اگر 500 تا یك میلیون تومان بودجه دارید...

نور بپاشید

لوسترها دنیای عظیمی دارند. لوسترهای كریستال، لوسترهای برنز، لوسترهای چوبی و... لوستر یكی از زینتی‌ترین لوازم منزل است. میزان بزرگی و تعداد شاخه‌های یك لوستر در وهله اول به ابعاد سالن و در وهله دوم به متراژ خانه شما بستگی دارد. اگر تصمیم به فروش لوسترهای قدیمی‌ خانه دارید، یا به‌صورت خانگی بفروشید و یا در یكی از این سایت‌های خرید و فروش اینترنتی لوازم خانگی دست دوم تبلیغ كنید. در غیر این صورت، لوسترهای برنز را باید كیلویی بفروشید که ضرر می‌كنید.البته قبل از فروش، نگاهی به قیمت‌های لوستر بیندازید و بعد تصمیم‌گیری كنید. در حال حاضر قیمت یك لوستر شش شاخه برنز ایرانی بالای یک‌میلیون و دویست هزار تومان است. به‌همین نسبت با زیاد شدن تعداد شاخه‌ها، قیمت لوستر افزایش پیدا می‌كند اما نمونه‌های پارچه‌ای یا چوبی و فلزی با قیمت پایین‌تر هم می‌توانید پیدا كنید و به نورپردازی خانه‌تان رنگ تازه‌ای بدهید.


اگر 50 تا 100 هزار تومان بودجه دارید...

تولد دوباره مبل

حتما كه لازم نیست میلیون‌ها تومان برای تغییر مبلمان‌ هزینه كنید. تنها با خریدن چند كوسن جدید، خودتان را برای شنیدن این جمله كه چقدر خانه‌تان تغییر كرده آماده كنید. اگر تصمیم به تغییر كوسن‌های نیم‌ست نشیمن‌تان را دارید یا باید كوسن آماده خریداری كنید یا پارچه بخرید و خودتان در خانه چرخ خیاطی‌تان را به كار بیندازید و با چند دوخت ساده در كمتر از یك روز كوسن دلخواهتان را با دستان خودتان خلق كنید. برای خرید كوسن مبل‌های استیل بسته به زمینه و طرح پارچه رومبلی پارچه خریداری كنید.برای خریدن پارچه سعی كنید حتما به بازار پارچه سری بزنید؛ در غیر این صورت باید هزینه‌ای از 55هزار تومان به بالا بابت یك پارچه ساده بپردازید. تقریبا بسته به ابعاد كوسن، از هر متر پارچه دو تا سه كوسن در می‌آید. برای خرید یك جفت كوسن آماده باید مبلغی بین 40 تا 100هزار تومان بپردازید. كوسن‌هایی هم با پارچه كنفی در رنگ‌های متنوع در بازار وجود دارند كه قیمت آنها تنها10هزار تومان است. البته پنبه یا ابر داخل‌شان را باید جداگانه خریداری كنید.


اگر بیش از یك میلیون بودجه دارید ...

لباس جدید مبل شما

اگر روكش مبل‌ها قدیمی شده ولی هنوز هم مبلمان پذیرایی مناسب به‌نظر می‌رسد، به جای هزینه اضافی كافی‌ است روكش مبلمان را عوض كنید. برای تغییر پارچه رومبلی با توجه به چوب و بدنه مبل، بافت و طرح پرده‌ها و رنگ فرش اقدام به خرید كنید.بافت پارچه انتخابی شما باید به راحتی قابل شست‌وشو باشد. به این نكته توجه داشته باشید كه برای تغییر روكش مبلمان، كوسن‌ها هم باید تغییر كنند.برای كوسن بهتر است رنگی شبیه یكی از رنگ‌های زمینه پارچه رومبلی را انتخاب كنید. برای پارچه رومبلی، بسته به كیفیت پارچه به صورت میانگین باید متری 40 هزار تومان به بالا هزینه كنید. این قیمت پارچه برای مبل راحتی كمتر و برای مبل‌های سلطنتی بیشتر است.
اگر حدود یك میلیون تومان بودجه دارید ...

هم فال و هم تماشا

اگر تصمیم دارید به‌صورت جداگانه كاناپه‌ای خریداری كنید توجه داشته باشید كه یك كاناپه تك بهتر است جلوی یك دیوار مناسب قرار بگیرد. اطراف این دیوار بهتر است خیلی شلوغ نباشد. این تك كاناپه می‌تواند با رنگی متفاوت از فضای اطرافش و مبلمان دیگر انتخاب شود چرا كه جایگاه این تك كاناپه جایی در نشیمن است و نه وسط سالن پذیرایی. انتخاب یك كاناپه راحت بسیار مهم است. چراكه در طول روز زمان زیادی را برای مطالعه، تماشای تلویزیون و حتی چرت زدن عصرگاهی روی كاناپه صرف می‌كنیم.در نهایت مهم‌ترین نكته در انتخاب كاناپه، میزان راحتی آن است. كاناپه‌های ال شكل محبوبیت زیادی دارند اما توجه داشته باشید كه این كاناپه فضای زیادی هم اشغال می‌كند. برای خرید كاناپه در گام اول، ابعاد دیوار مورد نظرتان را در نظر بگیرید. برای خرید یك كاناپه تختخواب‌شو از حدود 500 تا 5/1 میلیون باید هزینه كنید.


اگر بین 50 تا 100 هزار تومان بودجه دارید...

ساعت دیواری

ساعت دیواری از آن دسته وسایلی است كه یك بار می‌بینیم، می‌پسندیم، می‌خریم و سال‌ها ازآن استفاده می‌كنیم. مسلما ساعت دیواری را در طول روز بسیار زیاد نگاه می‌كنیم، به‌همین خاطر شاید آنقدر به این ساعت عادت كرده‌ایم كه تا به حال به فكر تغییر دادنش نیفتاده‌ایم. هر تغییر مثبت و حتی كوچكی در خانه كلی حال آدم را خوب می‌كند.كمی فكر كنید، شاید امسال بهترین تغییر در خانه شما، تعویض ساعت دیواری باشد. در انتخاب این ساعت جدید دقت كنید چرا كه احتمالا تا سال‌های سال ‌مهمان خانه شما خواهد بود. برای خرید یك ساعت دیواری خوب حداقل باید 80هزارتومان بپردازید.


اگر بیش از یك و نیم میلیون تومان بودجه دارید

روی پنجره‌ها رنگ بپاشید

بازار پرده فروش‌ها در ایام قبل از سال نو حسابی داغ است. اگر در این ایام به بازار پارچه‌فروش‌های مولوی سری بزنید دو نوع راه برای خرید دارید؛ یكی خرید پرده‌های دوخته شده و آماده. یكی هم خرید پارچه به‌منظور دوخت پرده به‌صورت جداگانه. قیمت‌های پرده به نسبت جنس پارچه، متراژ و خدماتی كه یك مغازه پرده فروشی به شما می‌دهد تفاوت دارد. برای خرید پرده، این نكته را در نظر داشته باشید كه رنگ‌های تیره و پارچه‌های ضخیم جلوی ورود نور طبیعی خورشید را به داخل منزل می‌گیرند.اگر سالن پذیرایی شما مبلمان زیادی دارد، حتما یك پارچه با طرح ساده خریداری كنید. با این كار، هم جلوه مبلمان‌تان از بین نمی‌رود و هم سالن خانه بیش از اندازه شلوغ به‌نظر نمی‌رسد. حتما روی مغازه پرده فروشی در ایام قبل از نوروز دیده‌اید كه نوشته شده: پرده دكور، فروشی. این پرده‌های آماده را با قیمتی پایین‌تر از معمول می‌توانید خریداری كنید، اما حواس‌تان باشد اگر مغازه آفتاب‌گیر باشد حتما رنگ پرده تغییر كرده است. به‌طور متوسط، برای هر متر پارچه پرده‌ای باید مبلغی حدود 20 تا 90 هزار تومان بپردازید.


اگر حدود 200 هزار تومان بودجه دارید...

نقش جدید برای اتاق خوابیكی از نمایان‌ترین تغییرات اتاق خواب، تغییر روتختی است. برای خرید روتختی جدید، رنگی را انتخاب كنید كه كاملا با رنگ روتختی قبلی متفاوت باشد. در نظر داشته باشید كه انتخاب روتختی برای هر تختی متفاوت است؛ مثلا برای یك تخت منبت كاری شده مجلل انتخابی متفاوت داشته باشید و برای یك تخت ساده‌تر هم روتختی‌ای به‌نسبت ساده‌تر انتخاب كنید. برای یك تخت كلاسیك ساده از روتختی‌هایی با تركیب رنگی طوسی، دودی و سفید استفاده كنید.اگر اتاق شما تك رنگ است، مثلا اگر تمام اتاق از تناژهای مختلف سبز است، روتختی هم باید به همان رنگ باشد. در غیر این صورت، می‌توانید یک روتختی رنگی با كنتراستی متفاوت از فضای اطراف انتخاب كنید. در نظر داشته باشید كه پارچه روتختی كاملا باید قابل شست‌وشو باشد و رنگ روتختی نباید در شست‌وشو از بین برود. روتختی‌هایی در رنج قیمت 200 تا 800هزار تومان به بالا در بازار وجود دارند اما بهتر است قیمت معقول‌تری پرداخت كنید و بقیه بودجه خود را به تغییرات كوچك دیگر در خانه اختصاص بدهید.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تور خانه‌گردی: چیدمان خانه 35 متری

تور خانه‌گردی: چیدمان خانه 35 متری

برترین ها: یکی از بزرگ ترین مشکلات خانه های نقلی و کوچک این است که هیچ‌جانبه نمی توان آنها را شیک و زیبا تزئین کرد. یا باید از اول خانه را کوبید و ساخت، یا باید همه وسایل را دور ریخت و وسایل نو و متناسب با اندازه آپارتمان کوچک خریداری کرد. اما گاهی با ترفندهایی می توان حداقل ظاهری زیبا به آن بخشید که علاوه بر زیبایی، کاربردی هم باشند. به این منظور که دکور طوری نباشد که نتوان در خانه راه رفت و از خیلی از وسایل نتوان استفاده کرد، بلکه در عین حال که همه چیز سر جای خود و درست چیده شده اند، قابل استفاده هم هستند و آرامش و آسایش را برای ساکنین خانه به ارمغان می آورند.برای اینکه با برخی از این ترفندها آشنا شوید، ما یک خانه خیلی خیلی کوچک را انتخاب کرده ایم تا ببینید واحدهای زیر 40 متر را هم می توان تزئین و دکوره کرد. این خانه حالت کلبه دارد اما محل اصلی زندگی یک زوج است.

• مکان: کانالز، ساحل ونیز، کالیفرنیا
• سال ساخت: 1924 میلادی
• متراژ: 35 متر مربع

در این مطلب، بیشتر روی اصولی تاکید کرده ایم که برای خانه های نقلی لازم و ضروری است. اما در کنار متن، با دیدن عکس های این کلبه 35 متری هم می توانید کلی ایده بگیرید و در خانه خود اعمال کنید. به طور مثال، ساده ترین و هوشمندانه ترین روش، خریداری وسایل چندمنظوره است. مثل مبل هایی که کمد هم هستند.

1. نور طبیعی

یکی از مهم ترین مسایلی که در واحدهای کوچک باید در نظر داشته باشید، نور است. نور طبیعی، یعنی نور آفتاب بهترین انتخاب است. باید از در و پنجره خانه طوری بهره بگیرید که نور به طور کامل وارد شود. حتی می توانید از آینه نیز برای انعکاس بیشتر این نورها استفاده کنید. آینه از جمله معجزه های دکوری در خانه های کوچک است زیرا با انعکاس طرح و نور، توهم بزرگ تر دیده شدن ایجاد می کند.2. فضای خواب

برای قراردادن تختخواب باید از گزینه های تاشو استفاده کنید. مثلا تختی که داخل دیوار کار می شود، برای این خانه ها بسیار مناسب است. یا می توانید، یکی از دیوارهای اتاق را برای قرار دادن تخت انتخاب کنید، مرکز دیوار را به تخت و اطراف آن را به کتابخانه، قفسه یا تاقچه اختصاص دهید. اگر امکان دارد بالای تخت نیز پنجره ای کار کنید تا فضای خواب و استراحت کاملا روشن باشد و حس دلمردگی در اتاق ایجاد نکند. قفسه هایی که در اطراف تخت کار شده اند، حکم انباری، کتابخانه و پاتختی را دارند. به این مفهوم که از یک دیوار عمودی برای چندین هدف استفاده خواهید کرد. به این می گویند، یک ترفند عالی و کاملا کاربردی!3. فضای عمودی

برای تزئین خانه های نقلی و کوچک، چون فضای زمینی بسیار کمی وجود دارد، باید از فضاهای عمودی و هوایی استفاده کرد. تاقچه، آویز و هر چیزی که روی دیوار قابل نصب و استفاده است را در گوشه و کنار اتاق به کار بگیرید. به طور مثال، یک تاقچه چوبی که با نخ کنفی از سقف آویزان شده، نه تنها مکانی برای قرار دادن وسایلی دکوری یا کتاب است، بلکه خودش نیز هویت و زیبایی خاصی به اتاق می بخشد؛ با یک تیر دو نشان!4. اکسسوری های شیک و خاص

خانه های نقلی به وسایل بزرگ و عجیب نیازی ندارند، با ساده ترین وسایل دکوری می توانید ظاهر دلربایی به اتاق بدهید. به طور مثال، رخت‌آویز حمام را به جای اینکه از انواع پلاستیکی یا فلزی موجود در بازار انتخاب کنید، از نوع چوبی که طراحی کاملا خاص دارد، بخرید. در میان حوله ها، یک گلدان سبز و زیبا آویزان کنید. همین کارهای کوچک، جلوه ای کاملا ویژه به خانه می بخشد که بسیار قابل تحسین هستند. مهم این است که سلیقه خوب داشته باشید و طراحی مینیمالیستی را هم بشناسید. البته مرتب بودن این وسایل هم در زیبایی فضا تاثیرگذار است.5. مبلمان کم‌جا و چندمنظوره

بدون شک در خانه 35 متری نمی توان از مبلمان معمولی استفاده کرد. بهترین گزینه استفاده از نیمکت هایی است که به دیوار نصب می شوند. این نیمکت ها چندمنظوره و بسیار مفید و کاربردی هستند: فضای زیر آنها در واقع کمد و کشو است که می توانید برای انبار وسایل مختلف استفاده کنید. سطح رویی آنها با اسفنج و پارچه پوشیده و به کاناپه تبدیل می شود. این مبلمان را به صورت L در یک طرف اتاق نشمین کار کنید و بقیه فضا را برای وسایلی دیگر همانند تلویزیون خالی بگذارید.6. آشپزخانه

آشپزخانه را باید از بالا تا پایین کابینت کنید. از اینکه کابینت ها تا سقف ادامه داشته باشند، هراسی نداشته باشید. حتی برای یخچال هم قاب بسازید و از فضای بالای آن نیز برای انبار وسایلی که کمتر کاربرد دارند، استفاده کنید. از کانتر آشپزخانه هم به عنوان میز غذاخوری بهره بگیرید.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
راهنمای چیدمان اتاق نشیمن

راهنمای چیدمان اتاق نشیمن

برترین ها: در مورد طراحی و دکور اتاق های خانه بسیار مهم است که یک رنگ واحد را در نظر بگیرید و بر اساس آن اکسسوری و دیگر وسایل تزئینی را خریداری کنید. البته قرار نیست همه چی عین هم و همرنگ باشند. شاید حتی یک وسیله کاملا متفاوت یا یک رنگ مکمل موجب زیبایی بیشتر فضا بشود.اتاق نشیمن، عناصر خاص خودش را دارد که ما در ادامه معرفی کرده ایم و در مورد نقش و اهمیت آنها برایتان به اختصار توضیح داده ایم.

کاناپهکاناپه اصلی ترین وسیله هر اتاق نشیمنی به شمار می رود. اصلا نقش اول داستان اتاق نشیمن، همین کاناپه ها و مبل های راحتی هستند. برای اینکه این وسیله حسابی خودنمایی کند و بیشتر از دیگر وسایل خودش را نشان دهد، رنگ تیره همانند زغالی یا مشکی انتخاب کنید.

روکش صندلیپوست حیوانات، همانند پوست گوسفند را اصولا به عنوان قالی یا زیرپایی استفاده می کنند. اما این پوست های لطیف و نرم را می توانید به عنوان روکش یا لایه ای اضافه برای صندلی ها هم استفاده کنید. نه تنها شکل ویژه ای به صندلی می بخشد، بلکه هویت نرم تر هم به صندلی می دهد.

صندلی

در چیدمان صندلی ها در اتاق نشیمن، نه تنها رنگ صندلی ها که طرح و مدل آنها را نیز می توانید متنوع انتخاب کنید. ایجاد تنوع در رنگ و شکل صندلی ها، موجب جلب توجه و زیبایی بیشتر اتاق نشیمن می شود.

تابلوهای دیواری
سعی کنید از طرح ها یا قاب های برای تزئین دیوار استفاده کنید که شکل یا محتوای کاملا تفاوت از فضای اتاق دارند. این ها ترفندهایی برای مدرن نشان دادن اتاق هستند.

کوسن / بالشتکاگر مبل یا کاناپه کاملا ساده هستند یا طرح کلاسیک دارند، از کوسن هایی استفاده کنید که طراحی کاملا متفاوتی دارند. مثلا از کوسن هایی با طراحی مدرن یا رنگی کاملا متفاوت از رنگ کاناپه یا رنگ غالب اتاق انتخاب کنید.

مجسمهدست‌کم یک مجسمه در اتاق نشیمن قرار دهید. مجسمه ای که تا اندازه زیادی نشان دهنده سلیقه شخصی شما باشد.
لامپ

مهم نیست اتاق نشیمن چقدر روشن است، در هر صورت باید از نورهای اضافی و جانبی برای زیبایی بیشتر دکور اتاق استفاده کنید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
مبلمان رنگى، تحولى زيبا در دكوراسيون داخلى!

مبلمان رنگى، تحولى زيبا در دكوراسيون داخلى!

سایت چیدانه - شمیم آقازاده: وجود رنگ در فضا باعث نشاط و شادابی انسان می شود و چه بهتر است که اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون داخلی منزلمان داریم از مبلمان هایی که دارای رنگ های شاد هستند استفاده کنیم. انتخاب مبلمان هایی با رنگ شاد و روشن جسارت خیلی زیادی می خواهد، ولی مطمئن باشید وجود آن ها در فضای داخلی منزل تان تاثیربسیار روحیه بخش و تاثیر گذار است. اگر می خواهید از کسالت فضاهای داخلی منزل تان بکاهید این مبلمان ها می توانند به شما کمک کنند تا در کم ترین زمان ممکن بهترین تغییرات را در دکوراسیون داخلی منزلتان به وجود آورید.

استفاده از رنگ خردلی در فضای نشیمنرنگ خردلی یکی از رنگ هایی است که به ندرت در طراحی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شود. این رنگ از قدرت جذب بالایی برخوردار است و می تواند در فضاهایی با رنگ غالب کرم مورد استفاده قرار بگیرد. برای مبل های خردلی رنگ تان می توانید از کوسن هایی با رنگ زرد و نارنجی استفاده کنید.

مبلمان نارنجی رنگ در اتاق نشیمن سفیداگر فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی شما سفید است، مبلمان نارنجی رنگ بهترین انتخاب برای اتاق شما. رنگ نارنجی با تاثیر گذاری بالای خود می تواند نقطه عطف اتاق شما باشد. این رنگ می تواند با پرده و کوسن هایی که خطوطی از رنگ های قرمز و آبی و بنفش دارند ترکیب شده و گرمای خاصی را به اتاق شما ببخشند.

استفاده از ترکیب رنگ قرمز و آبی در مبلمان هااستفاده از تضاد های رنگی نیز می تواند دکوراسیون داخلی اتاق شما را تحت تاثیر قرار بدهد. اگر خواهان ترکیب های شاد هستید می توانید از دو رنگ قرمز و آبی در کنار یک دیگر استفاده کنید. برش این دو رنگ در کنار یکدیگر می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند.

رنگ صورتی بهترین انتخاب برای اتاق کودکبرای اتاق خواب دختر کوچکتان مبلمانی با رنگ صورتی انتخاب کنید، خواهید دید که چگونه چشمانش از شادی برق خواهد زد. برای این که نشاط بیشتری را به اتاق خواب کودک دلبندتان بیاورید می توانید از رنگ سبز برای دیوار ها بهره ببرید و شادی بیشتری را برای کودک تان به ارمغان بیاورید.

مبلمان فیروزه ای و کوسن های نارنجی رنگرنگ آبی فیروزه ای یکی از رنگ هایی است که در عین پرانرژی بودن آرامش خاصی را نیز به فضا القا می کند. برای اتاق نشیمن تان می توانید، مبل های مدرن با رنگ آبی فیروزه ای انتخاب کنید و با گذاشتن چند عدد کوسن با رنگ نارنجی کیفیت فضا را بالاتر ببرید و از داشتن چنین اتاق نشیمنی لذت برید.

رنگ قرمز گرما بخش اتاق نشیمن شمااستفاده از رنگ قرمز در فضا ی داخلی منزل به آن هیجان و انرژی خاصی می بخشد. اگر می خواهید از کسالت فضای داخلی منزل خود بکاهید بهتر است به مبلمانی با رنگ قرمزفکر کنید. وجود رنگ قرمز در اتاق نشیمن به آن گرمای دل نشینی می بخشد.

فضایی دوستانه تر با مبلمان زرد رنگاگر می خواهید فضای صمیمانه تر و دوستانه تری را تجربه کنید می توانید از رنگ زرد در مبلمان داخلی اتاق تان بهره ببرید. رنگ زرد حس راحتی بیشتری به فضا می دهد و در عین حال فضایی شاد را برای شما رقم می زند.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با این رنگ ها عاشق کارتان می شوید!

با این رنگ ها عاشق کارتان می شوید!

برترین ها - ترجمه از فروغ بیداری: وقتی می خواهید برای محل کار خود رنگ انتخاب کنید، به نوع و جنس کار خود باید توجه داشته باشید. شاید در مورد روانشناسی و تاثیر رنگ ها شنیده باشید. هر رنگی روحیه خاصی در آدم ایجاد می کند. به طور مثال، رنگ های روشن همانند آبی، موجب آرامش روحی می شود. یا قهوه ای نشانه ای از نظم است. در محل کار خوب است رنگ هایی انتخاب کنید که خلاقیت و حس کار را در شما تقویت می کنند.

البته توجه داشته باشید که یک رنگ به طور واحد شاید تاثیر خاصی نداشته باشد و گاهی لازم است از رنگ های ترکیبی استفاده کنید. حتما رنگ هایی را انتخاب کنید که الهام بخش هستند. در این مطلب تعدادی از این رنگ ها و تاثیرات آنها را برایتان نوشته ایم.

برای خلاقیت: رنگ زرد


اگر به خلاقیت و ایده پردازی نیاز دارید، رنگ زرد بسیار مناسب است. رنگ زرد نمادی از روحیات درونی انسان است. برای انتخاب این رنگ باید بسیار شجاع و معتمد به نفس باشید. انتخاب این رنگ برای دیوار و دکوراسیون حس نوآوری را در شما بیشتر می کند. به گفته روانشناسان، رنگ زرد تاثیر مستقیم روی قلب و دل انسان دارد و کمک می کند به خلق ایده های جدید دست بزند.

رنگ زرد به انسان حس لذت و اشتیاق می دهد. رنگی الهام بخش است. دانش و حکمت را اشاره می کند. برای کاربرد در آشپزخانه کاملا مناسب است.
برای آرامش: آبی

اگر دوست دارید فشارهای کاری را کمتر حس کنید و در آرلمش بیشتری کارهایتان را به انجام برسانید، رنگ آبی بهترین انتخاب است. این رنگ فضاهای استرس‌زا را آرام می کند. اگر از این تیپ کارهایی دارید که هیجانات منفی و استرس های زیادی در آن جاری است، بهتر است دکوراسیون فضای کار را آبی انتخاب کنید تا به طور نامحسوس انرژی های مثبت و آرامش‌بخش القا کند.


برای هیجان و فعالیت: رنگ قرمز

اگر کار شما مستلزم فعالیت زیادی است، بهترین انتخاب رنگ قرمز است. قرمز با قلب انسان رابطه مستقیم دارد و موجب افزایش تپش قلب و فشار خون می شود.معمولاً رنگ قرمز در دکوراسيون برای تاکيد مورد استفاده قرار می گيرد. دکوراتورها بر این ایده اند که مبلمان قرمز عالی است زیرا بسیار جلب توجه می کند. اگر می خواهید دایم کار کنید، رنگ هایی همانند آبی به دردتان نمی خورد، بلکه باید سراغ رنگ های جنجالی همانند قرمز بروید.افزایش حس همکاری: سبز

طبیعت برای ایجاد هارمونی و زیبایی بیشتر، از رنگ سبز بیشترین استفاده را کرده است. شما هم می توانید با الهام از طبیعت، برای محیط کار خود رنگ سبز انتخاب کنید تا به واسطه آن حس همکاری و هماهنگی بیشتر شود. اگر قرار است به همه اوضاع سامان دهید و در مسیر درست زندگی و کار قرار بگیرید، از جادوی رنگ سبز در دکوراسیون غافل نشوید. اگر توجه کرده باشید، در سینما نیز از رنگ سبز برای پشت صحنه یا ساخت جلوه های ویژه استفاده می شود، این رنگ موجب کاهش استرس می شود و خاصیت آرامش‌بخشی دارد.

منظم بودن: نارنجی

نارنجی حدود 50 طیف مختلف دارد و از هر کدام که بیشتر باب سلیقه شما است، برای دکوراسیون استفاده کنید. بر اساس اصول فنگ‌شویی، رنگ نارنجی نماد «یانگ» (نيروى فعال‌ و مذكر كاينات‌) است. رنگ نارنجی میزان تمرکز و شفافیت ذهنی را افزایش می دهد. این رنگ برای کارهایی که به تمرکز بیشتر نیاز دارند، بسیار مناسب است.


وفاداری: بنفش

بنفش موجب رویایی شدن فضا می شود. بنابراین استفاده از این رنگ در محل کار موجب می شود تا افرادی که در آن کار می کنند، رویاها و چشم‌اندازهای بزرگ و وسیع داشته باشند. این رنگ کمک می کند تا کارمندان فرصت های عالی برای آینده رقم بزنند. فردی که خیلی خوب رویاپردازی کند، خلاقیت زیادی هم خواهد داشت و در نتیجه برنامه های جالب تری هم برای آینده تعیین خواهد کرد. با بنفش می توانید به جای گرفتار شدن در گذشته، به آینده فکر کنید.راحتی بیشتر: قهوه ای

این رنگ گرم و تیره باعث می شود تا افراد هارمونی و ثبات بیشتری را حس کنند. این رنگ در محل کار موجب آرامش بیشتر می شود. اگر در نظر دارید تا در محل کار علاوه بر آرامش، هارمونی و هماهنگی زیادی هم میان افراد ایجاد کنید، از قهوه ای استفاده کنید. قهوه ای حس تعلق را در افراد افزایش می دهد و به محیط وابستگی بیشتری ایجاد می کند. بعلاوه، رنگ قهوه ای نمادی از نظم و وفاداری نیز هست.انرژی مثبت: سفید
سفید همه زیبایی ها و رنگ ها را در خود دارد. به ویژه در دکوراسیون، رنگ سفید بیشتر از هر رنگ دیگری می تواند جلب توجه کند. برای دیوار، مبلمان، وسایل دکوری و ... رنگ سفید را انتخاب کنید تا همه انرژی های مثبت را منتقل کند و بازتاب دهد. سفید های براق و مات را با هم ترکیب و فضای کار را طوری دکوره کنید که همیشه شاد، تمیز و پر از انرژی خوب دیده شود.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
این رنگ ها با خانه تان چه می کنند

این رنگ ها با خانه تان چه می کنند

برترین ها - پردیس بختیاری: اگر می خواهید خانه را پر از انرژی و نشاط کنید یا فضایی آرام در آن بوجود آورید، مواردی را که در اینجا به آنها اشاره کرده ایم، به کار گیرید.1. رنگ نارنجی: شادی بخش
رنگ نارنجی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. اگر می خواهید احساس جوانی کنید، این رنگ را در خانه خود به کار برید. افرادی خوش خنده و شاد از رنگ نارنجی به مراتب استفاده می کنند. دفتر کار یا اتاق کودک تان با این رنگ زیبا خواهد شد.2. آبی تیره: افزایش کارایی ذهن
این رنگ افکار شما را تصفیه می کند، به بیانی بهم ریختگی را از ذهن تان دور می کند تا با تمرکز بیشتر به اهداف زندگی تان بیاندیشید. زمانی که می خواهید تصمیمی مهم بگیرید، لباسی به رنگ آبی تیره به تن کنید. در خانه نیز از این رنگ برای دیوارهای بزرگ یا چراغ مطالعه استفاده کنید.3. سبز: بهبود سلامت
رنگ اصلی طبیعت، رنگ شروعی جسورانه و رشد است. این رنگ شما را تشویق می کند تا توانایی های خاص خود را بشناسید و آنها را در دنیای واقعی به کار گیرید. از رنگ سبز برای صندلی، میز و در ورودی خانه استفاده کنید.4. بنفش روشن: معنویت
این رنگ شما را به دنیای دیگری پیوند می دهد. رنگ بنفش روحی تازه به احساسات می بخشد و حس بشردوستانه را در شما تقویت می کند. اگر می خواهید فضای خانه را مهربانانه تر و دوستانه تر کنید، این رنگ را در خانه خود بکار برید.5. آبی کم رنگ: آرامش
این رنگ استرس و تنش را از شما دور می کند و موجب آرامش می شود. آبی کم رنگ با رابطه عاطفی شما هماهنگی دارد. این رنگ را در خانه و لباس هایتان به کار برید تا احساس آرامش بیشتری کنید. آبی کم رنگ برای تخت، سقف و پرده ها انتخاب خوبی است.6. قرمز روشن: شهامت
این رنگ محرک، ترس را دور می کند و به شما شهامت می بخشد. زمانی که می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، لباسی به رنگ قرمز روشن به تن کنید، البته مراقب استفاده زیاد از این رنگ باشید زیرا هیجان تان را افزایش خواهد داد. این رنگ را برای ظروف، قاب تابلو و بالش های تزیینی استفاده کنید.7. زرد: افزایش تمرکز
این رنگ توانایی ذهنی و زیرکی شما را افزایش می دهد و ذهن تان را شفاف می کند تا بهتر بتوانید در گفتگوها بدرخشید. از این رنگ برای مداد، دفتر و میز تحریر استفاده کنید.8. صورتی: مهربانی
صورتی رنگ عشق است و مهربانی، دلسوزی و آرامش را به شما هدیه می دهد. این رنگ را در جایی که می خواهید قدرت درک و پذیرش خود را بالا ببرید، استفاده کنید. رومیزی، آباژور یا حتی یک گلدان گل را در خانه به رنگ صورتی کنید.9. ترکیب زرد و نارنجی: حس زندگی
ترکیب این دو رنگ، تاریکی را از بین می برد و این فرصت را به شما می دهد تا زاویه روشن اشیا را ببینید. این را نیز به خاطر بسپارید که رنگ های ترکیبی، شادی بخش اند. حوله های آشپزخانه، بالش های تزیینی یا فنجان های قهوه را با این رنگ زینت دهید.10. آبی روشن: الهام بخش
در جایی که احتیاج به آرامش دارید، از این رنگ استفاده کنید. آبی روشن به خواب راحت تر شما نیز کمک خواهد کرد. از این رنگ برای پتو، گلدان یا حتی کف پوش خانه خود استفاده کنید.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ایده هایی برای زیبا شدن خانه نقلی تان

ایده هایی برای زیبا شدن خانه نقلی تان

برترین ها: در خانه های نقلی نمی توان خیلی وسایل چید چون شلوغ و به جای قشنگی، موجب زشتی می شوند. اما برخی از وسایلی که چندمنظوره هستند یا یک سری ترفندهایی که علاوه بر تزئین، خاصیتِ کاربردی هم دارند را می توانید در این تیپ خانه ها استفاده کنید. مثلا میزغذاخوری چرخ‌دار در آشپزخانه یا مبل کوسنی در فضای نشیمن. برای آگاهی از ایده های بیشتر، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1. مبل های کوسنی چندمنظورهباید از هر کسی که عقلش رسیده تا برای اولین بار مبل کوسنی را درست کند، تشکر فراوان کرد. این مبل ها استفاده های متفاوت دارند و به گونه‌ای می توان گفت آچار فرانسه مبلمانِ خانه هستند. میز جلوی مبل، میز بغل مبل، صندلی اضافه برای مهمان ها و زیرپایی برای مواقعی که می خواهید روی مبل لم دهید از جمله کاربردهای این مبل های کوچک هستند.


2. قلاب های دیواریوقتی خانه کوچک است و برای قرار دادن خرده‌ریزه‌ها هیچ جایی ندارید، دست به دامن دیوار شوید. زیورآلات و وسایلی که استفاده زیادی دارند را اگر در یک ظرف یا جعبه درون کشو بگذارید، دایم باید درگیر باز کردن گره آنها از هم باشید و این امر خسته کننده خواهد شد. اما با نصب انواع قلاب های تزئینی و کاربردی به دیوار، علاوه بر دم دست بودن این وسایل، به عنوان تزئین اتاق خواب یا فضای اطراف آینه هم کاربر خواهند داشت.


3. صندوقچه گنجصندوق های قدیمی یا انواع تزئینی گزینه های بسیار عالی برای اتاق نشیمن هستند. هم از سطح رویی آنها و هم از فضای داخلیشان می توانید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در داخل آن وسایل اضافی را بگذارید و به عنوان انباری بهره بگیرید. روی آن را نیز به عنوان عسلی یا میز کنار مبل استفاده کنید. اتفاقا به دلیل شکل زیبا و متفاوتی که دارد، به زیباتر شدن دکور فضا هم کمک بسیاری می کند.


4. شیشه های مربا و رب و ...لازم نیست برای ذخیره مواد غذایی، وسایل آرایشی، بهداشتی یا ... شیشه های فانتزی خریداری کنید. از همان شیشه های مربا، عسل، رب و ... که در خانه دارید بهره بگیرید. آنها را بشویید و تمیز کنید. از این شیشه ها برای ادویه، حبوبات یا دیگر خوراکی های ریز آشپزخانه و همچنین، وسایل کوچک روی میز توالت می توان بهره گرفت. برای زیبایی بیشتر آنها می توانید از روبان های یک شکل و یک رنگ کمک بگیرید و به سلیقه خودتان دور شیشه ها بپیچید.


5. رنگ سفیدهر وقت شک دارید و نمی دانید چه رنگی برای خانه کوچک شما مناسب است، رنگ سفید را انتخاب کنید. اگر خانه پنجره کمی دارد و نور کافی به شما نمی رسد، رنگ سفید گزینه مناسبی است زیرا نورهای موجود را منعکس می کند و موجب روشنایی بیشتر فضا می شود. این رنگ را برای دیوار، سقف، قاب پنجره، کابینت ها و ... به کار بگیرید.


6. آینه دیواریآینه روی دیوار این توهم را ایجاد می کند که فضا بزرگ تر است. آینه محدودیت دیوار را از بین می برد و آن حس خفگی که اصولا در جاهای کوچک احساس می شود، دیگر وجود نخواهد داشت.


7. آبچکان بالای سینکدر بسیاری از خانه ها آبچکان در کنار سینک ظرفشویی قرار داده می شود. اما بهترین کار این است که آن را در بالای سینک نصب کنید. این کار کمک می کند تا فضای اطراف ظرفشویی باز شود. این سبدها به قدری بزرگ و جاگیر هستند که با برداشتنشان فضای سینک به کلی تغییر چهره می دهد و بازتر می شود. حتی می توانید از قلاب های بزرگ برای قابلمه و تابه ها استفاده کنید. همین ایده نه تنها جنبه کاربردی دارد که تزئینی نیز هست.


8. تاقچه های دیواریدر خانه ای که کوچک است و جای کمی دارد، خیلی میز نگذارید. به جای آن از دیوارها استفاده کنید. تاقچه های شناور که طراحی زیبایی هم دارند را به میزان موردنیاز روی دیوار نصب کنید و همه چیزهایی که قرار است روی میز باشند را درون طبقه های آن بچینید. از وسایل دکوری، انواع گلدان های سبز، قاب عکس و کتاب هم برای زیبایی بیشتر چیدمان آن بهره بگیرید.


9. چوب‌رختی های مخملی و قرمزاستفاده از این چوب‌رختی نوعی نظم و زیبایی ویژه به کمد لباس می دهد و با خیال راحت می توانید حتی در کمد را باز بگذارید.


10. آویز حولهدر سرویس های بهداشتی می توانید پشت در آویزهای مخصوص حوله نصب کنید تا هم حوله های موردنیازتان دم دست باشد و هم در فضا صرفه جویی کرده باشید.

برترین ها
 

نیلومانا

عضو جدید
کاربر ممتاز
6. قرمز روشن: شهامتاین رنگ محرک، ترس را دور می کند و به شما شهامت می بخشد. زمانی که می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، لباسی به رنگ قرمز روشن به تن کنید، البته مراقب استفاده زیاد از این رنگ باشید زیرا هیجان تان را افزایش خواهد داد. این رنگ را برای ظروف، قاب تابلو و بالش های تزیینی استفاده کنید.
شما خودتون امتحان کردین؟:cool:
 

Similar threads

بالا