دکوراسیون داخلی منزل

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
با سلام
جای خالی یک تاپیک جهت قرارگیری مطالبی در راستای دکوراسیون داخلی منزل و نکات مرتبط با آن برای زیبا سازی فضای منزل، در این تالار ( هنر در خانه) خالی می نمود.
این تاپیک به همین جهت افتتاح میشه و از این پس مطالب مهم و کاربردی در این حوزه را در این تاپیک ساماندهی می کنیم .
لازم به یادآوری است که جهت دیدن اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در رابطه با دکوراسیون و طراحی معماری داخلی به تالار مهندسی معماری » زیر تالار معماری داخلی مراجعه بفرمائید .
با آرزوی موفقیت ...:gol:
دکوراسیون داخلی چیست ؟

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».
با
این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمانمنزل‌مان فکر می‌کنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.آیا دکوراسیون داخلی حرفه‌ای پرطرفدار است؟
برخلاف تصور عامه، تعداد دکوراتورهای داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می‌کنند و حتی برخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز هستند، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته‌ها نباشند، اما با این وجود بسیاری از دکوراتورهای داخلی از راه طراحی درآمد بسیار بالایی نیز کسب می‌کنند.
شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آنها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد، گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.
به هر حال در دنیای امروز بیشتر تجربیات زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی به دست می‌آید.
شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم، اما همین شادی فرار از محیط بسته، نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق‌ها سپری می‌کنیم. به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب، بهترین راه حل برای بهبود وضعیت کاری، تحصیلی و زندگی‌مان می‌باشد.تاریخچه دکوراسیون داخلی
آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که پیشینه این هنر به چه زمانی باز می‌گردد؟
مطمئناً علاقه انسان به تزئین و آرایش محل زندگی‌اش امری تازه نیست حتی این احتمال وجود دارد که نقاشی‌های دوران غارنشینی، سوای مسئله اطلاع‌رسانی، نقش تزئینی نیز داشته‌اند.
به هر روی، هنگامی که در سال ۱۹۲۲، هاوارد کارتر (Howard Carter)، باستان شناس بریتانیایی، مقبره توتنخامون (Tutankhamen) را گشود؛ نقاب طلای خالص، جواهرات ظریف و اشیاء تزئینی که در کنار جسد و در داخل مقبره قرار داده شده بود، بینشی وسیع درباره چگونگی زندگی مصریان و علاقه آنان به تزئینات و طراحی را در اختیار محققان گذاشت که به نوبه خود آغازگر جستجویی دنباله‌دار و منجر به تجلی یافتن شکوه سبک اولیه مصری شد.
حفاری‌های اولیه نشان داد که حتی بی‌نواترین خدمتکاران مصری هم، لوازم روزمره خانه‌شان را تزئین می‌کرده‌اند، امری که براساس استاندارهای فعلی در خور توجه است اینکه مصریان هرگز به راحتی رازهای خود را برملا نمی‌کردند، به همین روی مشخص نیست که دقیقاً علاقه و انگیزه آنان برای طراحی از کجا سرچشمه گرفته است.
فرضیه‌ها و استدلال‌های مستمری در این زمینه مطرح شده است. آنچه می‌دانیم این است که سبک‌های آغازین طراحی از مصر نشأت گرفته‌اند.
رومی‌ها اساتید مسلم طراحی بوده‌اند و هنوز هم از بسیاری جهات، خصوصاً در زمینه طراحی کلاسیک، سرآمد طراحان جهانند. علاقه وافرشان به اشیاء زیبا و سبک آسایش طلبانه‌شان در آثار به جامانده کاملا قابل ملاحظه است.
آنها علاقمند بودند تا ثروت و موقعیت اجتماعی‌شان را به نمایش بگذارند و به زندگی مجلل و سبک پر زرق و برق تمایل داشتند.
به دلیل موفقیت آنان در زمینه طراحی داخلی، حتی با معیارهای نوین هم هنوز در زمره بهترین‌های این هنر محسوب می‌شوند.
میزان آسایش و نقاشی‌های زیبای فضای داخلی خانه‌هایشان که به صورت نقاشی دیواری و موزائیک‌کاری کف جلوه‌نمایی می‌کرد، از شگفت‌آورترین موفقیت‌های طراحی داخلی آن زمان بوده است.
آنها با تمامی آراستگی و آذینی که می‌توانستند متصور شوند مبلمان، میزهایی با پایه‌های پنجه مانند، صندلی، اثاثیه خاص و مبلمان راحتی را طراحی می‌کردند و می‌ساختند. ضیافت‌ها و شیوه زندگی مجلل مهم‌ترین بخش هستی‌شان بود و از این‌رو این امر را در آرایش خانه‌هایشان متجلی می‌ساختند.
برخلاف رومیان، یونانی‌ها در زمینه دکوراسیون داخلی چندان شهره نبودند و شهرت اصلی‌شان به خاطر سبک معماری فوق‌العاده‌شان است که هنوز هم در شهر آتن قابل ملاحظه است.
پس از سقوط امپراطوری روم و اشاعه مسیحیت، سبک سرد و صومعه مانندی بر دکوراسیون داخلی خانه‌ها حکمفرما شد. شیوه‌های کلاسیک، آزادی طراحی، زیبایی‌دوستی و تجمل‌پرستی رومی جای خود را به تخته‌های تیره و خانه‌های بی‌تزئین دادند.
گرچه هنرمندان دوران گوتیک، سعر کردند تا حدی از این بی‌پیرایگی بکاهند، اما عملاً این سبک تا زمان ظهور رنسانس حکمفرما بود. با تولد دوباره آزادی‌های هنری؛ زیبایی و تزئین، مجدداً به خانه‌ها بازگشت. تعدد هنرمندان به نامی که پس از رنسانس با آنها روبرو می‌شویم، خود گواهی بر این امر است.
در ملل شرقی نیز علاقه به دکوراسیون داخلی زیبا کاملاً آشکار است. مبلمان و تزئینات چینی، فرش‌های ایرانی، صدف‌کاری‌های ژاپنی و مجسمه‌ها و نقاش‌های پر رنگ و لعاب هندی، همه نشان دهنده علاقه این ملل به زیباسازی فضای زندگی‌شان است. گرچه سبک دکوراسیون داخلی شرقی با شیوه غربی آن تفاوت‌های بسیاری دارد.
با این همه اگر علاقمندید تا به عنوان یک دکوراتور داخلی حرفه‌ای به کار مشغول شوید، بهتر است پیش از هر کاری به مطالعه دقیق و کامل تاریخ هنر و معماری بپردازید تا کاملاً با انواع سبک‌ها و شیوه‌های مرتبط با این حرفه آشنا شوید. بسیاری از طراحان داخلی سرشناس، سبک‌ها و مبلمان‌هایی را به نام خود به جا گذاشته‌اند.
گرچه ساختمان‌ها و فضای داخلی آنها باید سبک و شیوه زندگی زمان خود را منعکس کنند، اما این عمل بدون آگاهی از پیشینه آنها میسر نمی‌شود. بسیاری از طراحان داخلی با آمیختن چند سبک و حتی به کار بردن المان‌های شرقی و غربی در مکانی واحد، فضایی را خلق می‌کنند که علاوه بر تنوع و زیبایی، آرامشی خاص را برای ساکنینش به ارمغان می‌آورد.

دکوراتور داخلی ساختمان و طراح داخلی
حرفه طراحی داخلی به وضوح تعریف نشده و پروژه های انجام شده توسط یک طراح داخلی به طور گسترده ای متفاوت است. عباراتی مانند دکوراتور و طراح اغلب مترادف استفاده می شود. با این حال، تمایز میان اصطلاحات وجود دارد.
- دکوراتور داخلی
واژه دکوراتور داخلی در اواخر قرن نوزدهم اوایل قرن بیستم پدید آمده است.به آن دسته از دست اندرکاران گویند که که در تنظیم داخلی در سبک های مختلف تخصص دارد. در این متن سبک اشاره به یک ترکیب بندی بر اساس یک تصویر از یک ایده خاص، زمان، مکان، و غیره به عنوان مثال : ویکتوریا، گرجستان، دکو، هنر مدرن، و غیره دارد. اصطلاح دکوراتور داخلی نیز نشان می دهد تمرکز بر جنبه های زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالبگیریهای و قاب سازی، طراحی دارد.
- طراح داخلی
جامعه طراحان داخلی امریکا(ASID) طراح داخلی را چنین تعریف می کند: " متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است."
طراح داخلی مستلزم آن است که تاکید بر برنامه ریزی، طراحی کاربردی و استفاده موثر از فضا که در این حرفه وجود دارد، در مقایسه با تزئین فضای داخلی بیشتر باشد.طراح داخلی می تواند پروژه هایی که شامل تنظیم فاصله های طرح اولیه را در داخل یک ساختمان و همچنین پروژه هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، نور، دما، و غیره دارند را انجام دهد.
اگرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه ای از فضا را بسازد، وی ممکن نیست فضارا بدون داشتن تصویب یک معمار بسازد. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیلات خود را برای یک معمار خوب شدن می گذرانند.طراح داخلی ممکن است مایل به تخصصهایی از انواع طراحی داخلی برای توسعه دانش فنی خاص به آن منطقه باشد.


منابع :
- باشگاه مهندسان ایران
- ویکی پدیا
- وبلاگ تنها
 

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
«دکوراسیون آشپزخانه از پذیرایی مهم تر است »استفاده از چراغ‌هاي سقفي آويزان به صورتي كه روي پيشخوان آشپزخانه واقع گردد، علاوه بر آنكه توجه سايرين را از داخل آشپزخانه به اين سطح معطوف مي‌سازد، در فضاهاي بزرگ‌تر به نحوي خاص ارتفاع فضا را نيز كاهش مي‌دهد. در همين راستا و براي تاثير بيشتر، استفاده از رنگ‌هاي شاد و زنده كه متضاد با رنگ زمينه باشد، بايد مورد توجه قرار گيرد.
اما اگر كابينت‌هايي از جنس چوب و به رنگ‌ تيره را انتخاب كرده‌ايد، مي‌‌توانيد از ادغام نورهاي زرد و نورهاي سرد كمك بگيريد تا حس تعادل به محيط داده شود. اين در حالي است كه در خصوص مورد اول (رنگ حاكم روشن و سفيد و كابينت‌ها و... رنگ روشن و شاد) تابش نور زرد كفايت مي‌كند.در خصوص آشپزخانه‌هاي كوچك آنچه مورد توجه و تاكيد همگان (طراحان داخلي) مي‌باشد، بهره كافي بردن از منابع نوري (مصنوعي و يا طبيعي) است. به صورتي كه حتي كمترين سايه‌اي از تابش نوري كه به اشيا تابانده مي‌‌شود، ايجاد نگردد. همين طور پاكيزه نگه‌داشتن اين چنين فضاي كوچكي در كنار اين گونه نورپردازي باعث بزرگ‌تر به چشم آمدن آن مي‌گردد. بحث نورپردازي در نوع مخفي و يا موضعي آن به سبب ايجاد سايه‌هايي كه دارند مي‌بايست به صورتي اصولي اجرا شود. زيرا اين‌گونه نورپردازي براي مدت زمان طولاني خسته‌كننده و كسل‌آور مي‌باشند. لذا در هنگام طراحي و شيوه نورپردازي آشپزخانه، آنچه به عنوان 3 اصل اوليه كه در ابتداي بحث مطرح شد بايد مورد توجه خاص قرار گيرد. زيرا عكس مطلب فوق نيز صادق است و چنانچه تابش نور به صورتي مستقيم و در نتيجه روشنايي بيش از حد ايجاد شود، باعث پيدايش ناراحتي در چشم و بروز سردرد مي‌شود. اما چنانچه از منابع نوري و حالتي كه هر كدام در فضا ايجاد مي‌كنند به موقع و به نحو احسن استفاده شود، شاهد اين چنين مسائلي نخواهيم بود. اين كه فضايي مدرن ساخته‌ايد يا سنتي، خود رابطه‌اي مستقيم با نورپردازي دارد. استفاده از هالوژن‌ها كه نوري موضعي از خود ساطع مي‌سازند و يا لامپ‌ها و چراغ‌هاي پايه‌داري كه قابليت تنظيم جهت تابش را دارند، در يك طراحي مدرن تاثير بسزايي خواهند داشت. در عين حال بهره‌گيري از لامپ‌هايي كه نوري زردتر و همچنين گرم‌تر را دارند، تركيبي مناسب براي آشپزخانه‌اي سنتي مي‌باشد و البته تنها نوع نور و لامپ نيست كه بر روند مدرن‌سازي يا سنت‌گرايي تاثير مي‌گذارد، انتخاب و نصب لوستر و چراغ‌هاي آشپزخانه عامل بعدي است.
نكاتي كوتاه و پاياني:

1- استفاده از ميزهاي تاشو در فضاهاي كوچك كه بر روي ديوار نصب مي‌شوند.

2- هماهنگ ساختن صندلي‌ها در هنگام طراحي و يا خريد، به جهت آنكه قابل استفاده هم براي ميز تاشو و هم براي قسمت پيشخوان آشپزخانه تا زماني كه ميز را جمع كرده‌ايد، صندلي‌ها دست و پاگير نباشد.

3- در صورت كمبود جا در آشپزخانه، از فضاي خالي بالاي كابينت‌ها و يخچال بهترين استفاده را ببريد. اين كار را با طراحي و ساخت چند قفسه زيبا و هماهنگ با فضاي آشپزخانه انجام دهيد.

4- همچنين مي‌توانيد با نصب طبقه‌اي باريك در حد فاصل كابينت‌هاي فوقاني و سطح كار (يا همان سطح روي كابينت‌هاي پاييني) برخي از وسايل مورد نياز خود را روي آن بچينيد.

5- هنگام انتخاب و تهيه پرده به جنس آن و مقاومتش در برابر شستشو توجه نماييد. زيرا آشپزخانه فضايي است كه به علت پخت غذاهاي مختلف دوده و چربي فضايش را احاطه مي‌كند و هر از گاهي پرده آنجا را بايد شست.

6- ارتفاع پرده به گونه‌اي باشد كه از سطح كابينت‌ها و به خصوص اجاق گاز فاصله مناسب داشته باشد.


7- در آخر از يك يا چند گلدان زيبا و البته طبيعي در زيباتر ساختن اين فضا استفاده كنيد.
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
ترکیب سفید و مشکی را دست کم نگیرید

ترکیب سفید و مشکی را دست کم نگیرید

مجله زندگی ایده آل: رنگ مشکی در هر حوزه‌ای مانند طراحی لباس، رنگی پرکاربرد و فراگیر است ولی برای طراحی فضاها و دکوراسیون محیط چندان استفاده نمی‌شود چون رنگ مشکی، حس رعب و وحشت دوچندانی در محیط ایجاد می‌کند؛ مگر اینکه با رنگ متضاد دیگری مثل سفید در کنار هم قرار بگیرند. ترکیب سفید و مشکی، می‌تواند خانه‌ای رؤیایی برای شما فراهم کند چون سفید نشانی از معصومیت است و مشکی همیشه نشانه قدرت بوده است و جلوه‌ای از شکوه و جلال به محیط خانه شما می‌بخشد. برای استفاده از ترکیب سفید و مشکی، ایده‌ها و پیشنهاد‌های جذابی داریم.

کوسن‌های معجزه‌گراگر می‌خواهید با کمترین هزینه‌ تغییر و تحولی در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. چند عدد کوسن با ترکیب رنگ سفید و مشکی بخرید و به کاناپه‌های خود اضافه کنید. کوسن‌های سفید و مشکی در کنار هر رنگ و مدل مبلمانی قابل استفاده هستند.

شب خاطره‌انگیزاگر می‌خواهید از مهمانان خود به لوکس‌ترین شیوه ممکن پذیرایی کنید، یک میز غذاخوری مشکی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ترکیب سفید و مشکی به‌ویژه روی میز پذیرایی، ترکیبی شیک و فاخری است که شما را میزبانی با سلیقه و متفاوت نشان می‌دهد.

مشکی در نورپردازیدر طراحی مدرن دکوراسیون، لوسترهای استوانه‌ای پارچه‌ای زیاد دیده می‌شود. لوسترهای ساده‌ای که با طراحی‌های مینی‌مال مدرن هماهنگی و همنشینی خوبی دارند. چنین لوسترهایی برای فضاهای سفید و مشکی با طراحی مدرن انتخاب خوبی هستند. طراحان توصیه می‌کنند از این لوسترها به‌خصوص برای اتاق غذاخوری و نورپردازی بالای میز غذاخوری استفاده کنید.
برای خانه شما که به شیوه کلاسیک دکور شده برای لوستر سفید یا مشکی بهتر است سراغ نمونه‌های کریستالی بروید.

سفید و مشکی برای کفاگر می‌خواهید کف خانه خودتان را از یک رنگ واحد به ترکیب دو رنگ تغییر دهید، بی‌شک یکی از بهترین انتخاب‌ها، سفید و مشکی است. طراحان چنین ترکیبی را به شکل شطرنجی، راه راه یا ... برای محیط‌هایی مثل آشپزخانه، حمام و دستشویی توصیه می‌کنند که به‌راحتی توسط دو رنگ کاشی سفید و مشکی قابل اجراست. برای اینکه محیط شما کوچک و دلگیر نشود، در فضایی با کف سفید و مشکی از وسایل سفید استفاده کنید.

خواب سفید و مشکیاتاق خواب شما به هر رنگی باشد، می‌توانید با یک سرویس خواب سفید و مشکی تنوعی در آن ایجاد کنید. طراحان با توجه به موضوعات روانشناسی به شما پیشنهاد می‌کنند، سراغ سرویس‌های خوابی بروید که رنگ سفید در آنها غالب است چون خوابیدن در ملحفه‌های سیاه، انتخاب خوبی برای تجربه یک خواب راحت و آسوده نیست.

پرده‌های سفید و مشکیبرای داشتن پرده‌هایی با ترکیب دو رنگ سفید و مشکی، چند گزینه پیش روی شماست؛ گزینه اول دو لایه پرده، ترکیب تور و پارچه است که بهتر است پارچه تور سفید و پارچه دوم از جنسی کلفت‌تر مثل مخمل، ساتن و ... باشد. این مدل پرده برای انواع دکوراسیون مدرن یا کلاسیک مناسب است. گزینه دوم استفاده از پارچه‌های دو رنگ سفید و مشکی است. این نوع پرده برای فضاهای اسپرت مناسب‌ترند. دقت کنید پرده‌های سراسری مشکی برای اتاق‌های بزرگ و دیوارهای بلند مناسب هستند وگرنه باعث کوچک نشان دادن محیط می‌شوند.

سفید و مشکی برای مبلماناگر می‌خواهید مبلمان را که بخش اصلی دکوراسیون محسوب می‌شود، به رنگ سفید و مشکی انتخاب کنید سراغ پارچه‌های ترکیبی نروید بلکه مبل را از پارچه مشکی ساده و میز را به رنگ سفید ساده یا برعکس انتخاب کنید. ترکیب دو رنگ مختلف میز و صندلی، پیشنهاد طراحان امروزی برای فراهم کردن فضایی مدرن و متفاوت از پارچه‌های نقشدار قدیمی است.

سفید و مشکی روی دیوارهااگر می‌خواهید فضای اتاق پذیرایی شما، ناگهان به فضایی کلاسیک تبدیل شود، سراغ کاغذدیواری‌های سفید و مشکی با نقش و نگار کلاسیک بروید. در چنین فضایی بهتر است یک تک دیوار را برای کاغذ دیواری انتخاب کنید و از تکرار این طرح روی تمام دیوارها خودداری کنید چون جلوه و زیبایی خودش را از دست می‌دهد. تک بودن راز زیبایی این مدل کاغذ دیواری سفید و مشکی است.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تزئین خانه با الوارهای چوبی قدیمی

تزئین خانه با الوارهای چوبی قدیمی

برترین ها: الوارهای چوبی که نوعی پوسیدگی و فرسودگی در خود دارند برای استفاده در تزئینات خانه گزینه های بسیار خوبی به‌شمار می روند. برای اینکه بدانید در چه جاهایی می توان از آنها استفاده کرد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1. در چوبی، قاب سفید

درب راه راه چوبی داخلی را می توانید با دیوار و قاب کاملا سفید احاطه کنید. این کار به جذابیت بیشتر اتاق و فضا کم می کند. اگر بتوانید دربی روستایی که کلون و قاب های فلزی در بالا و پایین دارد، انتخاب کنید که عالی تر هم می شود.2. جذابیت چوب های سفید


رنگ سفید از آن دسته رنگ های است که در همه جا جذابیت و زیبایی فراوان ایجاد می کند. چوب های روغنی که سفید رنگ هستند یکی از بهترین بافت های برای استفاده هوشیارانه از چوب در دکور خانه به شمار می روند. این چوب ها رنگ پریده دیده می شوند اما در گرمای کلی آشپزخانه تاثیری ندارند. ترکیب آنها با میز، قفسه، کابینت یا لوستری که با چوب به رنگ طبیعی ساخته شده اند، موجب می شود تا یک آشپزخانه به سبک اسکاندیناویایی داشته باشید.3. لوستر چوبی دست‌ساز


یک تکه الوار چوبی ضخیم که از سقف آویزان شده است و لامپ های متعدد نیز از آن آویزان هستند، ایده ای جالب برای جلب توجه بیننده است. برای اینکه به لامپ های ساده که با یک کابل مشکی یا سفید از سقف آویزان هستند یک هویت جالب و متفاوت بدهید، سیم آنها را بلند انتخاب کنید و دور الوار چوبی بپیچانید و آویزان کنید. اگر ارتفاع آنها با هم متفاوت باشد، زیبایی بیشتری خواهند داشت. این الوار را می توانید با بست های فلزی تزئین کنید.4. کنسولی مملو از هویت

این تخته ها که به یکدیگر چسبیده اند بیشتر شبیه نیمکت پایه کوتاه، یا داربست های چوبی هستند تا کنسولی برای داخل خانه و تزئین اتاق نشیمن. اما همان طور که در تصویر نیز می بینید، با اتصال دو تخته چوب ساده و نصب چهار پایه کوتاه فلزی، می توانید یک کنسول کم هزینه بسازید. برای هویت دادن به آن باید از سلیقه خود کمک بگیرید. گلدان، گیاه، وسایل دکوری شیک یا عتیقه یا مجموعه های خاص و ویژه ای که دارید را روی این کنسول بچینید و به آن شخصیتی خاص ببخشید.5. طرح کلاسیک

از نام کلاسیک مشخص است که قرار است رجوعی به قدیم ها داشته باشیم. یکی از راه های استفاده از زیبایی و گرمای چوب در دکوراسیون خانه، میز یا جزیره ساده چوبی است که با چند الوار ساده و بی آلایش ساخته شده است. یک میز باریک در وسط آشپزخانه که می تواند برای انجام انواع کارهای آشپزی در اختیار صاحب خانه باشد.6. چوب در اتاق خواب

تاج تخت هم مورد خوبی برای ایجاد تنوع است. اگر اصرار دارید در هر گوشه خانه یک نمای هرچند کوچک از الوارهای چوبی به نمایش بگذارید، توصیه می کنیم تاج تختخواب را انتخاب کنید. البته چوب هایی که برای این مورد انتخاب می کنید باید کاملا صیقلی و سنباده‌کشی شده باشند تا هنگام خواب موجب آزار دست و سر فردی که روی تخت می خوابند، نشود. می توانید با رنگ های مخصوص چوب یا روغن و جلا، تنوع خوبی در آنها ایجاد کنید.7. روکش کاری

این ایده برای دیوار دستشویی عالی است. بدون شک چنین دیواری را در هیچ سرویس بهداشتی ندیده اید. الوارهای چوبی کهنه و استفاده شده، چوب هایی که خوردگی دارند و نوعی فرسودگی را به تصویر می کشند گزینه های مناسب تری برای این امر هستند. آنها را در کنار هم روی دیوار نصب کنید و با نوارهای فلزی آنها را تزئین کنید.8. سطح صاف و کاربردی


از الوارهای کهنه و قدیمی برای ساخت میزناهارخوری هم می توانید استفاده کنید. سطح آنها را صیقلی کنید و با رنگ و جلا، کمی شادابی به آنها ببخشید و با صندلی های فلزی یا شیشه ای جفتشان کنید تا زیبا دیده شوند. فرسودگی این نوع چوب ها در طراحی مدرن، جذابیت بیشتری دارد.9. درهای قدیمی، تخت های جدید


در قسمت بالای تختخواب می توانید از درهای خانه های قدیمی استفاده کنید. آنها را در کنار هم بگذارید تا نقش تاج تخت را بازی کنند. ترجیحا به رنگ و ترکیب قدیمی آنها دست نزنید.10. غذاخوری در باغ

الوارهای قدیمی چوب را برای ساخت میز غذاخوری در بیرون خانه نیز می توان استفاده کرد. برای اینکه فرسودگی آنها ابهام قدیمی و بی ارزش بودنشان را ایجاد نکند، می توانید آن را با صندلی های فلزی یا حصیری جفت کنید.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
یک فضای غذاخوری دلچسب در آشپزخانه

یک فضای غذاخوری دلچسب در آشپزخانه

چیدانه: فضای غذاخوری؛ شما از اولین فنجان قهوه یا چای در آن‌جا لذت می‌برید، دور آن صبحانه میل می‌كنید، و احتمالا در آن‌جا كار می‌كنید، مطالعه می‌كنید، و وقتی غذا روی گاز است با یك لیوان نوشیدنی در آن‌جا می‌نشینید. با این همه چرا میز آشپزخانه را مركز این فضا قرار ندهیم؟ اگر در آشپزخانه خود یك میز غذاخوری، بزرگ و كوچكش فرقی نمی‌كند، دارید این مطلب تركیب‌هایی از عناصر مختلف را در پیرامون این فضا به شما نشان می‌دهد كه می‌تواند منبع الهامی برای شما باشد.

كاشی+ چراغ آویز چكش‌كاری‌شده.با استفاده از كاشی‌های كه به طور نامنظم در كنار هم قرار گرفته‌اند، مانند كاشی‌های كوبایی كه در عكس بالا می‌بینید، و یك چراغ آویز نقره‌ای یا برنزی جلوه‌ای خاص و همه‌پسند در آشپزخانه خود ایجاد كنید. نیمكت‌ها بسیار جذاب هستند، اما یك دیوار متفاوت كاشی‌كاری‌شده می‌تواند به هر آشپزخانه‌ای جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد بدهد.

نشیمن كنار پنجره+ برچسب‌های رنگی.نیمكت‌هایی كه در فضای زیرین خود دارای كشو هستند و در گوشه آشپزخانه قرار می‌گیرند بسیار دنج و كاربردی هستند و تعداد زیادی از اعضای خانواده می‌توانند با استفاده از آن پیرامون میز، صبحانه بخورند. چند برچسب جذاب و رنگی به پنجره‌های كنار میز بچسبانید كه در آن‌ها از رنگ‌هایی شبیه رنگ‌های كوسن‌ها استفاده شده باشد.

میز كنار دیوار+ چراغ‌ گرد.میزی كه به دیوار چسبیده باشد فضای كمی می‌گیرد، اما حضور قدرتمندی در فضا دارد. آویزان كردن یك چراغ مدور در بالای این میز توجه را به این بخش جلب می‌كند و نسبت به منابع نوری موجود در آشپزخانه‌ها، نور گرم‌تری را ایجاد می‌كند.

لوستر جذاب+ شاخه‌های گل‌.یك لوستر زیبا و بیان‌گر، مانند لوستر صورتی‌رنگ موجود در عكس بالا، به علاوه گلدانی پر از شاخه‌های بلند گل‌، فضایی مجزا و خاص را در آشپزخانه ایجاد می‌كند. این تركیب بسیار مناسب خانه‌هایی با نقشه‌های باز است.

در رستورانی+ لوستر توپی.چرا در را تبدیل به عنصری خاص در آشپزخانه نكنیم؟ درهای دولنگه كه از آن‌ها بیش‌تر در رستوران‌ها استفاده می‌شود و دارای فضاهای مدور شیشه‌‌ای بر روی خود هستند در این آشپزخانه انرژی ایجاد كرده‌اند، در حالی كه لوسترهای مدور رنگ‌های متفاوتی را وارد فضا كرده‌اند و هماهنگی جذابی با فضاهای شیشه‌ای در دارند.

میز غذاخوری+ كاغذدیواری جذاب.برای ایجاد چنین فضای خاصی در آشپزخانه خانه خود، یك میز غذاخوری كلاسیك را در گوشه‌ای از اتاق كه دیوارهای آن دارای كاغذدیواری سرزنده و مدرنی است قرار دهید. تركیب این نوع میزها (با بیش‌ترین تعداد نشیمن) با كاغذدیواری‌های چاپی (برای ایجاد عمق در فضا) بسیار مناسب فضاهای كوچك است.

میز كافه‌‌ای+ صندلی‌های نامرئی.این فضای نشیمن كوچك اما كاربردی ثابت می‌كند كه حتی در فضاهای بسیار كوچك هم می‌توان سبك طراحی را قربانی نكرد. كوچك‌ترین میز كافه‌ای كه می‌توانید را پیدا كنید و دو صندلی شفاف را پیرامون آن قرار دهید. اگر یك ظرف میوه هم روی آن قرار دهید طراحی شما كامل می‌شود.

صندلی‌های پلاستیكی+ آویز افسانه‌های پریان.در این فضا، صندلی‌های نرم و باریك پلاستیكی در كنار یك آویز جذاب فضایی پویا و جذاب را خلق كرده‌اند. استفاده از صندلی‌های سفید و آویز كریستالی این آشپزخانه (با كابینت‌های صورتی) را تبدیل به فضایی مدرن، جذاب، و شیك كرده است.

فانوس‌ كاغذی+ نقاشی‌های كودكان.فانوس‌های كاغذی بسیار ارزان هستند، در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود، و نور بسیار گرم و خوبی را در فضا ایجاد می‌كنند. دیواری سفید رنگ كه نقاشی‌های كودكانه روی آن نصب شده است و صندلی‌های سفیدرنگ این فضا را تبدیل به فضایی كرده‌اند كه خلاقیت در آن موج می‌زند.

نیمكت‌های كنجی+ مبل روكش‌دار+ لوستر.اگر می‌خواهید فضای دنجی در گوشه آشپزخانه خود داشته باشید از یك نیمكت كنجی با كوسن‌های كافی، یك مبل راحت، و یك لوستر كلاسیك استفاده كنید. مبلی انتخاب كنید كه ارتفاع آن با ارتفاع میز هماهنگ باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده كنید. برای راحت‌تر شدن كارها، مطمئن شوید كه روكش‌های مبل قابل شستشو هستند.

به ما بگویید: اگر بتوانید با یك چوب جادویی فضای غذاخوری آشپزخانه خود را تغییر دهید، چه تغییراتی در آن ایجاد می‌كنید؟

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ زرد، خانه تان را چه شکلی می کند؟

رنگ زرد، خانه تان را چه شکلی می کند؟

مجله زندگی ایده آل: رنگ زرد، رنگ شاد، روشن و شفافی است که می‌تواند با قرار گرفتن در فضای خانه، همین حس و حال را در خانه هم ایجاد کند. کسانی که به دکوراسیون فصلی علاقه دارند و با فصل حال و هوای خانه‌شان تغییر می‌کند، در فصل بهار و تابستان بی‌شک سراغ رنگ زرد می‌روند چون این رنگ با خودش انرژی و شادابی تابستانی را به خانه می‌آورد. اگر شما هم هوس کرده‌اید با اضافه کردن رنگ زرد، دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید، راهنمای جمع و جور و به دردبخور ما را بخوانید:1. رنگ زرد انتخابی کلاسیک، قدیمی و فراگیر برای آشپزخانه است. اگر نگاهی به فروشگاه‌های لوازم خانگی بیندازید، می‌بینید که بیش از همه رنگ‌ها، رنگ زرد در وسایل خانگی وجود دارد؛ البته انتخاب بدی نیست چون رنگ زرد باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن و زیاد شدن اشتها می‌شود. اگر صندلی‌های غذاخوری شما زرد هستند، برای رومیزی و سرویس پذیرایی سراغ رنگی مثل سفید بروید. به هر حال، رنگ زرد به دلیل خصلت اجتماعی خودش و ایجاد صمیمت در محیط برای فضاهای دور همی مثل اتاق نشمین و غذاخوری مناسب است.
2. زرد را با چه رنگی ترکیب کنید؟ ترکیب زرد با رنگ‌های مختلف می‌تواند حس و حال متفاوتی ایجاد کند؛ مثلا ترکیب رنگ زرد با مشکی برای وسایل لوکس و مجلل به کار برده می‌شود. مثال بارز این ترکیب، کارهای ورساچه، طراح ایتالیایی است که با ترکیب دو رنگ زرد و مشکی مجموعه‌های لوکسی در لباس، وسایل پذیرایی، مبلمان و ... خلق کرده است. ترکیب رنگ سفید با زرد محیط را تمیز نشان می‌دهد. آبی با زرد یادآور دریاست و انتخاب خوبی برای خانه‌های ویلایی محسوب می‌شود. مکمل رنگ زرد، بنفش سیر است و این دو در کنار هم چیزی کم ندارند اما برای خانه‌های بزرگ و مجلل توصیه می‌شوند.
3. برای اتاق نوزاد خود می‌توانید سنت دیرینه صورتی و آبی را بشکنید و از رنگ زرد نباتی استفاده کنید که محیط را شاد و خوشایند می‌کند.
4. در استفاده از رنگ زرد باید با دقت ویژه‌ای عمل کنید چون زرد در کنار نشاط، شفافیت و انرژی‌بخشی، این امکان را دارد که خشم و عصبانیت در محیط ایجاد کند؛ به همین دلیل باید با فکر و دقت سراغ دکوراسیون زرد بروید. اگر در این کار حرفه‌ای نیستید، بهتر است رنگ زرد را با رنگ‌های دیگری مثل سبز ملایم، سفید، خاکستری و... ترکیب کنید. اگر می‌خواهید دکوراسیونی با غالب رنگ زرد بسازید، حتما از طراحان داخلی و متخصصان این امر کمک بگیرید تا آرامش خانه شما با یک تغییر دکوراسیون ساده از دست نرود.
5. از طیف رنگ زرد، بهترین و مناسب‌ترین رنگ برای کاربرد دائمی و همیشگی، زرد کره‌ای است. زرد ملایمی که تندی زرد آفتابی را ندارد و در ترکیب با سایر رنگ‌ها زیبایی دلچسبی دارد.
6. اگر قصد دارید، اتاقی را چه بزرگ و چه کوچک، روشن و پرنور نشان دهید، به جای رنگ سفید، رنگ زرد روشن را برای دیوارهای آن انتخاب کنید در این مدت اتاق پرنورتر و بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.
7. برای اتاق‌های آفتابگیر، پرده زرد انتخاب هوشمندانه‌ای است چون باعث می‌شود، روشنی نور خورشید به داخل اتاق راه یابد. تابش نور خورشید در پرده زرد، زیبایی و درخشش خاصی در خانه ایجاد می‌کند. توصیه می‌کنیم پرده زرد را برای اتاق‌های بدون نور استفاده نکنید.
8. رنگ زرد طیف گسترده‌ای دارد؛ از زرد خورشیدی تا لیمویی. تمام این طیف را تک‌تک یا در کنار هم می‌توانید برای دکوراسیون یک اتاق استفاده کنید. در استفاده از زرد خورشیدی با احتیاط عمل کنید چون چشم را آزار می‌دهد. برای اطمینان از انتخاب درست خود، بیشتر از رنگ زرد لیمویی استفاده کنید.
9. اگر قصد تغییر دکوراسیون و استفاده از رنگ زرد را ندارید، توصیه می‌کنیم به دلیل نقش مثبت این رنگ در بالابردن انرژی خانه، چند وسیله زرد را به دکور خانه‌تان اضافه کنید؛ مثل گلدانی زرد. این گلدان را با گل‌های زرد روی میز صبحانه آخر هفته خود امتحان کنید، به سرعت متوجه تاثیر این رنگ در شادابی خانواده می‌شوید.
10. چون رنگ زرد، رنگی انرژی‌بخش و محرک است برای اتاق خواب توصیه نمی‌شود چون آرامش اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است باعث بی‌خوابی شود. اگر خواستید با یک سرویس خواب زرد، تنوعی به اتاق خواب خود بدهید، سراغ زردی ملایم و طرحدار بروید. زرد یکدست انتخاب خوبی نیست. فراموش نکنید برای اتاق خواب‌های نورگیر و ویلایی، زرد انتخاب خوبی است.برترین ها
 
آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ آبی؛ این جا، آن جا، همه جا

رنگ آبی؛ این جا، آن جا، همه جا

چیدانه: رنگ آبی؛ رنگ آبی بیش از هر رنگ دیگری پیرامون ما را فراگرفته است و علاقه داشتن و استفاده از آن را راحت كرده است. آبی رنگ سیاره ما، اقیانوس‌ها، و دریاست. این رنگ به خوبی با رنگ‌های دیگر تركیب می‌شود (مثلا ببینید كه چقدر راحت لباس‌های دیگر با یك شلوار جین سِت می‌شوند)، هم مردان و هم زنان به آن علاقه دارند، و با هر حال و هوایی، از سرزنده (آكوا) تا لطیف (آبی یخی) یا تماشایی (نیمه شب)، هماهنگ می‌شود.

بیایید از طریق طبیعت نگاهی به رنگ آبی بیاندازیم.رنگ آبی در طبیعت.
از رنگ آبی تیره و اسرارآمیز یخ‌های قطبی تا آب‌های فیروزه‌ای براق دریای كارائیب، رنگ آبی بیش‌ترین رنگی است كه در پیرامون ما وجود دارد. اگر از دور به زمین نگاه كنیم رنگ آبی اقیانوس‌ها بر فضای سیاره ما مسلط است. به جین‌ها آبی، آسمان آبی، گل‌های آبی، و ابرهای آبی، و نیز رنگ آبی موجود در بال‌های طوطی یا آبی لطیف موجود در نور روز در ساحل فكر كنید.آبی تیره.
رنگ‌های آبی تیره با كمی رنگ خاكستری یا سبز گرم در آن تنالیته‌های رنگی پیچیده‌ای هستند كه كار كردن با آن‌ها بسیار ساده است. این رنگ‌ها یادآور دریا هستند و تركیب بسیار خوبی با دیگر سایه‌های طبیعی خاكستری، قهوه‌ای، و خاكی خلق می‌كنند.آبی كارابیایی.
آیا دوست دارید رنگ آبی سواحل دریای كارائیب را همیشه در خانه خود داشته باشید؟ از این رنگ‌ها در فضای خانه خود استفاده كنید: فیروزه‌ای دلنشین، آبی آسمانی كمرنگ، سفید ابری، قهوه‌ای چوب‌های آب‌خورده، و خاكی ملایم.آبی دریایی.
این تنالیته از رنگ آبی بسیار سرزنده و همه‌گیر است. اگر فكر می‌كنید رنگ آبی بیش از حد متین و آرام است می‌توانید از رنگ آبی دریایی یا آبی نقره‌ای استفاده كنید.آبی طلوع یا غروب خورشید.
یك لحظه فكر كنید كه كدام را ترجیح می‌دهید: طلوع یا غروب دریا را؟ پاسخ شما به این سوال به شما می‌گوید كه باید از كدام تنالیته رنگی آبی باید استفاده كنید. برای آن‌هایی كه نور صبح را دوست دارند استفاده از رنگ آبی-خاكستری در كنار نقره‌ای، سفید، و صورتی ملایم پیشنهاد می‌شود. و برای كسانی كه عاشق غروب دریا هستند استفاده از رنگ‌های آبی تیره‌تر در كنار مقدار كمی نارنجی یا قرمز روشن پیشنهاد می‌شود.آبی‌ ملایم و آرامش‌بخش.
رنگ آبی، شاید به این دلیل كه در طبیعت به وفور یافت می‌شود، به عنوان رنگی آرامش‌بخش و ملایم معروف است و به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای اتاق خواب است. دیوارهایی به رنگ آبی كمرنگ در كنار پارچه‌های كتان طبیعی و رنگ‌های سفید و نقره‌ای فضایی راحت و آرامش‌بخش را خلق می‌كنند.خیلی تیره.
آبی موجود در نیمه شب به زیبایی و رمزآلودی آسمان شب است. حتی كسانی كه به رنگ آبی علاقه ندارند مجذوب سایه‌های تیره آبی می‌شوند. سطوحی كه به رنگ آبی تیره می‌آیند با تغییر نور جلوه‌ جالب توجه‌ای به خود می‌گیرند.طرح‌های ساده و تمیز با رنگ آبی.
رنگ آبی روشن در كنار سفید كمی مات تركیب رنگی محبوب در فضاهای داخلی خانه‌های آمریكا و سوئد است. استفاده از این تركیب رنگی همیشه موفقیت‌آمیز است و جلوه‌ای از آسمان آبی‌رنگ روزهای برفی را در فضا ایجاد می‌كند.آبی در باغ.
تمام سایه‌های رنگ آبی، از سبز-آبی‌های متمایل به نقره‌ای تا بنفش-آبی‌ها، در یك باغ وجود دارد. ببینید به چه نوع رنگ آبی‌ای در باغ علاقه دارید و از آن در فضای پیرامونی خود استفاده كنید. رنگ سبز تركیب خوبی با این نوع سایه‌های آبی ایجاد می‌كند اما از رنگ‌های بنفش و زرد نیز می‌توانید در این تركیب استفاده كنید.استفاده از رنگ آبی در فضاهای بیرونی.
به فضای بیرونی خانه خود توجه كنید، آبی‌ تیره بهترین انتخاب برای پاسیو و باغ هستند. به نیمكت، ابزار باغ‌بانی، و گلدان آبی‌رنگ موجود در این عكس توجه كنید. هم‌چنین می‌توانید در ورودی باغ یا دیوارهای بیرونی یا فنس‌ها را به رنگ آبی درآورید و از رنگ سبز شاداب در كنار آن بهره بیرید.

به ما بگویید: سایه آبی مورد علاقه شما چیست؟ آیا سایه‌های تیره آبی را ترجیح می‌دهید یا آبی‌های كمرنگ و ملایم را؟


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اتاق کودک؛ زیبا، شاد و خلاقانه!

اتاق کودک؛ زیبا، شاد و خلاقانه!

برترین ها: در این مطلب، چندین اتاق خواب متنوع و جالب برایتان انتخاب کرده و عناصر تزئینی آنها را برایتان توضیح داده ایم. می توانید با توجه به تک‌تک عناصر موجود در این اتاق ها، دکوراسیون اتاق فرزند خود را تغییر دهید. به همه چیز خوب دقت کنید، از رنگ و طرح دیوارها گرفته تا لوستر، تخت، کمد، قالی، وسایل تزئینی، عروسک، وسایل بازی، میز تحریر و ... .
با ما همراه باشید.

1. قالب کلی تزئینات این اتاقِ زیبا و شاد، درخت است. همان طور که می بینید، یک درخت بزرگ و برجسته نیز روی دیوار کار شده است و زیر سایه آن جایی برای نشستن و استراحت کودک در نظر گرفته شده است. ترکیب رنگ های سبز روشن، زرد لیمویی و کرم بعلاوه سفید موجب شده است تا این اتاق کاملا شاد و نورانی دیده شود.2. برای اینکه حس خلاقت و رویاپردازی کودک نیز تقویت شود، خانه ای درختی برای آن در نظر گرفته شده است. پلکان و یک باکس فلزی مشبک درست در جلوی درخت روی دیوار نصب شده است. در مواقعی که خود کودک درون این خانه‌ی مثلا درختی نیست، می توانید اسباب بازی یا عروسک های او را برای تزئین در آنجا قرار دهید.3. رنگ زرد کمرنگ برای کمد دیواری، قاب آینه یا حتی برخی از تزئینات اتاق یکی از بهترین انتخاب ها می تواند باشد.4. در دیوار مقابل نیز می توانید از برچسب های تزئینی با طرح درخت استفاده کنید. این کار موجب می شود تا تِم اصلی اتاق که «درخت» است رعایت شود.

5. اتاق بعدی مملو از رنگ های شاد است. سفید، فیروزه ای و زرد قالب اصلی رنگ های این اتاق را تشکیل داده اند.6. کاغذدیواری راه‌راه در دیوار پشت تختخواب کودک نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند و برای کودکانی که بسیار پر انرژی و پرهیجان هستند، گزینه مناسبی است. این طرح راه‌راه را در مبلمان اتاق نیز می توان رعایت کرد.7. یکی از ایده های جالبی که در این اتاق پیاده شده است، تفکیک محل استراحت و خواب از فضای مطالعه است. همان طور که می بینید دو دیوار کوچک و پنجره‌دار، اتاق را به دو بخش تقسیم کرده اند. یک طرف برای استراحت، بازی و لم دادن است و طرف دیگر برای درس و مشق و رسیدن به کارهای مربوط به مدرسه است.8. اتاق سومی که انتخاب کرده ایم کاملا دخترانه و مملو از رنگ های شاد و دوست داشتنی است. سرخابی، زرد و فیروزه ای غالب رنگ های این اتاق را تشکیل داده اند. کمد، صندلی ها و حتی پله های نردبان اتاق نیز با این رنگ های شاد تزئین شده اند. البته این اتاق فضای بزرگی دارد و فضای استراحت از فضای مطالعه و بازی تفکیک شده است.9. قسمت پایین کمد دیواری، به شکل تخته سیاه گچی نقاشی شده است تا کودک بتواند هر چه دوست دارد روی دیوار بکشد و پاک کند و والدین هم خیالشان راحت باشد که در و دیوار خودکاری و ماژیکی نمی شود.10. نصب نردبان ژیمناسیک و ورزش هم می تواند برای کودک هیجان و شادی زیادی به همراه داشته باشد. در مواقعی که انرژی زیادی برای تخلیه دارد از پله ها بالا می رود و تفریح می کند.11. این اتاق بزرگ دونفره است و برای اینکه از فضا استفاده بهینه کنید و بیشتر آن را به بازی کودکان اختصاص دهید، می توانید از تخت دوطبقه استفاده کنید. برای اینکه کودکان فرم اختصاصی خود را داشته باشند، روتختی و رنگ و طرح آنها را مجزا و متفاوت از هم انتخاب کنید. در قسمت خواب، رنگ های دیوار و کف و چهارچوب باید ملایم تر باشد تا هنگام خواب به کودک آرامش ببخشد.12. در قسمت استراحت و لم دادن برای تماشای تلویزیون، دوباره از همان ترکیب رنگ های بسیار شاد و انرژی بخش استفاده کنید. کوسن های کاناپه آنها را منتوع و رنگی انتخاب کنید. در کنار کاناپه نیز برایشان آباژور بگذارید.13. اتاق بعدی، رنگ های بسیار ملایم و آرامش بخشی دارد. اما در عین حال بسیار شیک و جالب تزئین شده است. طرح های بسیار متنوعی در این اتاق می توانید ببینید. از پله های تخت که کشو هم هستند گرفته تا باکس های دیواری که هم حکم کتابخانه دارند و هم تاقچه ای برای قرار دادن وسایل تزئینی هستند. قالیچه ای که با توجه به رنگ دیوار و وسایل انتخاب شده است در این اتاق بسیار خودنمایی می کند. همه وسایل کاملا مینیمالیستی اما زیبا انتخاب شده اند.14. کاغذدیواری هایی که برای دیوارها انتخاب شده اند نیز بر اساس ترکیب رنگ هایی است که در فضای کلی اتاق استفاده شده اند.15. برای کودکی که در این اتاق زندگی می کند یک فضای مطالعه کوچک در نظر گرفته شده است تا در آرامش در کنج اتاق به تکالیف خود رسیدگی کند.16. در این اتاق بیشتر روی مطالعه و انجام تکالیف مدرسه تاکید شده است. میز کامپیوتر، تحریر، کتابخانه و مبلمانی که اجازه استراحت به کودک می دهد، یک فضای مطالعه برای او ایجاد کرده اند.17. این اتاق بیشتر برای دختران نوجوان مناسب است.18. این اتاق کوچک که مستطیلی هم هست به ظاهر برای قرار دادن تخت و مبل و میز فضای کافی ندارد. اما اگر کمی هوشمندانه این وسایل را انتخاب کنید، می توانید در عینِ زیبایی همه این اسباب را نیز در اتاق بچینید.19. طرح هندسی و رنگی برای کاغذ دیواری موجب زیبایی بیشتر اتاق شده است.20. ترکیب رنگ های زرد لیمویی و سبز بسیار روشن با سفید باعث روشن و دلباز دیده شدن اتاق می شود.21. همه فرزندان رنگ های بچه گانه و طرح های خیلی شاد را دوست ندارند و ترجیح می دهند اتاقشان رنگ و بوی جوانی و بزرگسالی داشته باشد. صاحبان این اتاق هم از این دست کودکان هستند و همان طور که می بینید تزئینات کودکانه ای در دکور اتاق آنها وجود ندارد.22. کاغذ دیواری با طرح جنگل و درخت، تختخواب های ساده با روتختی های متفاوت، مبلمان کوچک، نورپردازی زیاد، کمد دیواری با رنگ و طرح ساده و یک میز بلند و سراسری در گوشه ای از اتاق برای ایجاد فضای مطالعه و انجام تکالیف مدرسه، از ویژگی های این اتاق هستند.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چگونه فضاهای سفید را زیبا نگه داریم

چگونه فضاهای سفید را زیبا نگه داریم

برترین ها: فضاهای سفید، سبک و درخشان و زیبا هستند اما برای آنکه همیشه زیبایی شان را حفظ کنند چه می توان کرد؟

اگر مایلید بدانید چگونه می توان لکه ها را از سطوح سفید زدود، پرده های سبک را تمیز کرد، لکه های انگشت را از مبلمان سفید و زیبایتان پاک کرد ما برایتان راهکارهایی داریم.

دیوارهای سفید
- گرد و غبار دیوارهای سفید را به مرور زمان کدر می کند. توصیه ما این است که هر چند هفته یکبار دیوارها را گردگیری کنید.

- برای پاک کردن لکه ی روی دیوار، ابتدا پارچه ای نرم و مرطوب را به آرامی بر آن بکشید، اگر موثر نبود کمی جوش شیرین و آب را مخلوط کرده و بر محل بریزید سپس آن را با دستمالی خشک کنید.

- همیشه مقداری از رنگ دیوار را در یک قوطی و برای مواقع لازم نگه دارید. کمی از آن را در لیوان یکبار مصرف ریخته و با استفاده از قلم مویی ظریف قسمت های رنگ پریده را پر کنید.

مبل هایی با روکش سفید- آسانترین راه، استفاده از روکش های قابل جابه جایی و قابل شستشو است. روکش ها ممکن است به زیبایی پاچه اصلی مبل نباشند، اما مزیتشان این است که قابل شستشو و پاکیزه شدن هستند.

- برای آنکه روکش کاملا اندازه مبل شود، بهتر است وقتی پارچه کمی مرطوب است آن را بر مبل بپوشانید.

- از اسپری پاک کننده لکه برای محافظت از پارچه مبل استفاده کنید. مطمئن شوید که برای جنسیت پارچه شما مناسب است و آن را پیش از استفاده، بر قسمت نامحسوسی از مبلمان امتحان کنید.

- مبلمان خود را هر از گاهی گردگیری کنید که از چرک مردگی به مرور زمان جلوگیری شود.

- استفاده از بخارشوی بهترین روش برای پاکیزه کردن مبلمان است. مطمئنا خرید یا اجاره یک بخارشوی، بصرفه تر از آن است که مبلهای به آن بزرگی را بطور حرفه ای تمیز کنید.

- برای شستشوی لکه های مبل، به جنسیت پارچه ی آن توجه کنید.

روتختی های سفید- در هنگام خرید روتختی های سفید حتما به برچسب روی آن توجه کنید تا مطمئن شوید نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

- ملافه های سفید را با ماده شوینده در آب داغ بشویید. برای آنکه کاملا تمیز به نظر برسند کمی محلول سفیدکننده به آن بیافزایید.

- روتختی های سفید را با هیچگونه پارچه رنگی در ماشین لباسشویی نگذارید مگر آنکه از ثابت بودن رنگها اطمینان یابید.

- پارچه های ظریف و ابریشمی نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند. بهتر آن است که این پارچه ها را در تشت و با دست بشویید.
کفپوش سفید

- از پوشیدن کفش در خانه اجتناب کنید. کنار آن جاکفشی و یک سبد صندل های اضافه مخصوص مهمان بگذارید.

- پشت و مقابل تمام ورودی ها پادری بگذارید.

- مرتبا خانه را جاروبرقی بکشید؛ خاکی بر کف زمین می نشیند به تدریج کفپوش را کهنه می کند.

- فرش های رنگی را مستقیما (بدون زیر انداز) بر روی کفپوش قرار ندهید، مگر آنکه از ثابت بودن رنگهای آن اطمینان یابید.

- برای پیشگیری از خش و خراش بر روی کفپوش، ترجیحا از زیر پایه مبلی استفاده کنید.

سینک/وان سفید- بهترین کار شستشوی مداوم و ملایم است زیرا ایجاد جرم و لکه را به تعویق می اندازد. استفاده از انواع سفید کننده و جرم گیر های قوی علاوه بر آنکه کار شما را سخت تر می کند، می تواند منجر به سردرد شود.

- استفاده از مواد ساینده و پدهای پاک کننده توصیه نمی شود زیرا به کفپوش ها آسیب می رسانند.

- اگر وان حمام شما خط و خش های زیادی دارد و یا تغییر رنگ پیدا کرده است بهتر است آن را دوباره روکش کنید. مسلما ارزان نیست اما وان کهنه شما را نو می کند.حوله های سفید

- شستشوی حوله نیز مشابه شستن ملافه است. آن را در آب داغ قرار داده و با شوینده معمولی شستشو دهید. برای سفیدتر کردن آن ها از محلول سفید کننده به میزان کافی استفاده کنید.

- حوله ها را هیچگاه به همراه پارچه/لباس زیپ دار در لباسشویی قرار ندهید زیرا زیپ/دکمه می تواند به آسانی به حوله گیر کرده و آن را پاره کند.

کاشی و ملات سفید

- کاشی های سفید را مرتبا با کف صابون شستشو دهید. شستشوی منظم بهترین راه برای پیشگیری از بدرنگ شدن کاشی است.

- برای تمیز کردن ملات های چرک، از مسواک و محلول رقیق سفید کننده کلرین استفاده کنید.

مبلمان چرمی سفید- برای سالم نگه داشتن مبلمان چرمی خود، آن را چند بار در سال با استفاده از صابون زین و پاک کننده های مخصوص چرم تمیز کنید. برای پاک کردن، از اسفنج/کهنه نرم و کمی مرطوب استفاده کنید.

- هیچگاه با شلوار جین تیره نو بر مبل چرم سفید ننشینید، زیرا مبلتان به آسانی رنگ می گیرد و زیبایی خود را از دست می دهد.

قالیچه و فرش های سفید- با کفش وارد خانه نشوید و پشت و مقابل در، پادری قرار دهید.

- برای پیشگیری از نفوذ گرد و غبار در لابه لای پرزهای فرش، به طور منظم آن را جارو برقی کنید.

- برای پاک کردن لکه های موضعی، از بخار شوی (خانگی) مخصوص فرش استفاده کنید. قالیچه و فرش های کوچکتر را می توان به قالیشویی های معتبر برد.

پرده های سفید

- بسیاری از پرده های بدون گیره را می توان به همراه حوله ها شستشو داد. به اتیکت پرده توجه کنید، اگر روی آن نوشته قابل شستشو در ماشین، آن را با دور کم در ماشین لباسشویی قرار داده و در صورت امکان از سفید کننده استفاده کنید.

- اگر نمی توان براحتی والان و تزیینات پرده را باز کرد، می توانید آن ها را در محل با سَری مخصوص، جاروبرقی بکشید.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

چیدانه: قهوه ای یعنی منسوب به قهوه و رنگی شبیه به قهوه برشته است. اما نکته جالب در مورد طیف رنگ‌های قهوه‌ای این است كه این رنگ‌ها در كنار هم تركیب خوبی ایجاد می‌كنند، به همین دلیل استفاده از این رنگ‌ها كاری مطمئن و ساده است. اگر یک قهوه خور حرفه ای باشید کافی است اسپرسوی تیره و موكای غنی را با كارامل طلایی و شیر فوم‌دار ترکیب کنید و بعد ببینید كه اتاق شما دارای آسایشی بی‌نظیر شده است. استفاده از این رنگ‌ها باعث می‌شود تا فضای شما دنج و راحت شود.برای ایجاد ظاهری زیبا و كامل رنگ‌های خنثی گرم را با هم تركیب كنید.

مزیت استفاده از پالت رنگی قهوه ای این است كه شما می‌توانید سایه‌های رنگی مختلف را با هم به سادگی تركیب كنید. یك كاناپه به رنگ قهوه‌ای-دارچینی گرم به این اتاق نشیمن شكل داده است و پرده‌های به رنگ اسپرسو و دیوارهای به رنگ لاته این فضا را كامل كرده‌اند.آشپزخانه را با استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای و كرم گرم كنید.

در این آشپزخانه رویایی سنگ‌های مرمر سرد با كابینت‌های شكلاتی گرم و غنی و یك لوستر بزرگ در قسمت مخصوص صبحانه تركیب شده‌اند. چهارپایه‌های چوبی رستیك فاصله میان تاریكی و روشنی را پر كرده‌اند و كل فضای آشپزخانه را یك‌دست و یك پارچه می‌كنند.از تركیب اسپرسو و كمی كف شیر روی آن استفاده كنید.

این آشپزخانه جذاب دارای كفپوش‌هایی به رنگ اسپرسوی تیره، دیوارهایی به رنگ كرم، و كابینت‌های سفید رنگ است. كاشی‌های روشن روی سینك از كاشی‌های سفید رنگی كه در اكثر آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود زیباتر هستند و كل فضای آشپزخانه را به هم پیوند داده‌اند.با استفاده از رنگ‌ طلایی فضایی لوكس خلق كنید.

استفاده از رنگ‌های طلایی، برنزی، و مسی راه بسیار خوبی برای ارتقای یك ظاهر خنثی و گرم است. چراغ‌ها، سرامیك‌ها، قاب‌ها، ظروف مسطح، و قاشق‌ها و چنگال‌ها وسایل بسیار خوبی برای اضافه كردن رنگ‌های متالیك براق به آشپزخانه هستند.سقف را به رنگ پیله كرم ابریشم درآورید.

یك سقف رنگی و غنی فضای هر اتاقی را دنج و آرام می‌كند. در این اتاق‌خواب لوكس از سایه‌های ظریف و متنوع رنگ قهوه‌ای در دیوارها، سقف، پرده‌ها و روكش‌ها، میز، و قالیچه استفاده شده است.برای زیباتر كردن اتاق روی یك وسیله سرمایه‌گذاری كنید.

كارامل و تافی رنگ‌های بسیار خوبی هستند كه كار كردن با آن‌ها راحت است. آن‌ها گرمای رنگ زرد و در عین حال سادگی رنگ‌های بژ و قهوه‌ای را در خود دارند. كارامل به ویژه در چرم خود را بیش از پیش نشان می‌دهد كه در كاناپه عكس بالا این مسئله به خوبی روشن است. این كاناپه كمی گران است اما آن‌قدر زیبا و بادوام است كه خریدن آن به‌صرفه و در نهایت به نفع شما خواهد بود.یك پالت رنگی ملایم را با استفاده از بافت جذاب‌تر كنید.

با استفاده از بافت‌های مختلف در فضا، رنگ‌های كاپوچینوی ساده و كم‌رنگ كه ممكن است شبیه یك رنگ بژ كسل‌كننده باشند را جذاب‌تر و چشم‌گیرتر كنید. چوب روستیك، قالیچه‌های با الیاف طبیعی، كركره‌های چوبی، و روكش‌های لینن به این اتاق غذاخوری جذابیت دوچندانی داده‌اند. اما اضافه كردن وسیله‌ای لطیف و درخشان نیز بسیار مهم است. برای این كار می‌توانید از سطوح آینه‌ای یا شیشه‌های جیوه‌ای استفاده كنید.

اگر به رنگ قهوه ای علاقه دارید مطلب نگاهی دوباره به رنگ قهوه ای را به شما پیشنهاد می کنیم.یك مجموعه با طراحی رنگی ایجاد كنید.

یكی از قفسه‌های آشپزخانه یا اتاق نشیمن را انتخاب كنید و مجموعه‌ای از ظروف سرامیكی با رنگ‌های خنثی را روی آن قرار دهید. این كار رنگ‌های دیگری را به پالت رنگی فضای شما اضافه می‌كند.اتاق‌خواب خود را با استفاده از لایه‌های رنگی غنی دنج و راحت كنید.

در پاییز با كوتاه‌تر شدن روزها، همه ما دوست داریم اتاق‌خواب خود را بیش از پیش راحت و دنج كنیم. برای رسیدن به چنین چیزی، با یك قالیچه كرم و مبلمان چوبی تیره شروع كنید، سپس از پرده‌ها، پتوها، و بالش‌های شكلاتی استفاده كنید.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تخت خواب های رنگی برای دیدن خواب های رنگی

تخت خواب های رنگی برای دیدن خواب های رنگی

چیدانه: در بیش‌تر اتاق خواب‌ها چارچوب تخت‌خواب‌ها معمولا دارای رنگی خنثی هستند. این چارچوب‌ها سفید، سیاه، و یا دارای سطحی چوبی هستند كه با اكثر وسایل اتاق خواب هماهنگی دارند اما فاقد كاریزما و گیرایی هستند. در عوض این، سعی كنید از رنگ‌های روشن استفاده كرده و به این قطعه از وسایل اتاق خواب كه احتمالا بیش‌ترین استفاده را از آن می‌كنید شخصیت و سرزندگی اضافه كنید.

در این مطلب نمونه‌های مختلفی از تخت‌خواب‌های متفاوت با رنگ‌های مختلف را می‌بینید و به شما می‌گوییم كه چگونه می‌توانید چنین ایده‌هایی را در اتاق خواب خود به اجرا درآورید.قرمز

رنگ قرمز به راحتی به چشم می‌آید و به همین دلیل است كه نشانه رنگی ایست در چراغ‌های راهنمایی و رنگ ماشین‌های آتش‌نشانی است. اگر چه رنگ قرمز نشانه‌ای از خطر هم هست، اما از آن به عنوان یك رنگ پرحرارات كه نشانه‌ای از عشق و علاقه نیز هست یاد می‌شود. روز ولنتاین بدون رزهای قرمز رنگ زیبا و قلب‌های آتشین روز ولنتاین نمی‌شود. شعار «تمام شهر را به رنگ قرمز درآورید» در روز ولنتاین نشانه‌ای از ماهیت عاشقانه این رنگ زیبا است.

این تخت‌خواب سكویی كه دارای بدنه‌ای قرمز رنگ است وسیله اصلی و مركزی این فضا است كه توسط هیلیت (Hilit) طراحی شده است. یك قفسه تركیبی به این تخت‌خواب خطی اضافه شده است. هیلیت كارش می‌گوید كه از یك رنگ بسیار براق و مقاوم در برابر خراش برای این پروژه جذاب استفاده كرده است.نارنجی

رنگ نارنجی به رنگ قدرت معروف است و معمولا تداعی‌كننده خلاقیت و شادی است. این رنگ نمادی از خوش‌بینی و ارتقا است. برای كسانی كه وقتی صبح از خواب بیدا می‌شوند ناراحت و افسرده هستند این رنگ بسیار انتخاب خوب و اثربخشی است.

این دو تخت‌خواب كه توسط استودیوی طراحی بارون (Studio Baron Design) طراحی شده‌اند به یك رنگ نارنجی ملایم درآمده‌اند كه یادآور بستنی‌های یخی هستند. این رنگ به قدر كافی روشن است كه همچنان بتوان آن را نارنجی نامید، اما با اضافه شدن مقدار مناسبی رنگ شیری ملایم زمختی و خشونت رنگ نارنجی گرفته شده است. البته این دو تخت‌خواب در فضایی قرار گرفته‌اند كه رنگ دیوارها و كفپوش آن خنثی است و به همین دلیل رنگ نارنجی شكل خاص و موتیف‌های مدور چارچوب تخت خواب را برجسته كرده است.زرد

رنگ زرد تداعی‌كننده نور خورشید است و همین مسئله آن را تبدیل به شادترین رنگ در چرخه رنگ كرده است. این تخت‌خواب كه دارای رنگ زرد خالص و سبكی مزرعه‌ای است به این اتاق خواب دخترانه تازگی و سرزندگی اضافه كرده است. این اتاق خواب توسط شركت طراحی هایسما (Haisma Design) طراحی شده است. اگرچه رنگ‌های روشن به عنوان رنگ‌های كلیشه‌ای اتاق خواب كودكان و یا فضاهای فوق‌ مدرن در نظر گرفته می‌شوند، اما این پالت رنگی زرد به همراه مقادیری از رنگ‌های صورتی و فیروزه‌ای در خانه و به ویژه در این خانه سنتی واقع در میشیگان مورد استفاده قرار گرفته است و در این اتاق خواب یك دختر نوجوان جلوه بسیار زیبایی ایجاد كرده است.سبز

رنگ سبز معمولا تداعی‌كننده خوش‌شانسی، پول و نیز نشانه جهانی «حركت» (چراغ راهنمایی) است. این رنگ كه رنگ مسلط زندگی گیاهان است، در فضا سرزندگی و تازگی ایجاد می‌كند و در عین حال حسی از آرامش و سكون را به وجود می‌آورد.

این تخت‌خواب دارای چارچوبی فلزی به رنگ سبز شادابی است كه نشانه‌ای از حیات در این اتاق‌خواب مزرعه‌ای در استرالیا است. تصور كنید كه این چارچوب‌ها فلزی به رنگ سفید بودند، آن‌گاه این فضا دیگر دارای این حس شاد و آرامش‌بخش نبود.آبی

رنگ آبی رنگ آسمان است و به عنوان محبوب‌ترین رنگ در دنیا شناخته می‌شود. رنگ آبی تداعی‌كننده ماجراجویی (البته رنگ‌های آبی تیره‌تر)، پاكیزگی، و خوش‌بینی است كه نشانه‌های آن در شعر «آسمان‌های آبی به من لبخد بزنید» مشخص است.

تعجبی ندارد كه از این رنگ خنك و آرامش‌بخش در بسیاری از اتاق‌خواب‌ها استفاده شود. این تخت‌خواب آبی‌رنگ كه دارای چهار میله عمودی است و در این خانه كه در چارلستون در كارولینای جنوبی قرار گرفته است توجه را بسیار به خود جلب می‌كند.كفپوش و دیواری‌های پیرامونی این تخت خواب سفید رنگ هستند و به همین دلیل این رنگ آبی بسیار به چشم می‌آید.نیلی

رنگ‌های آبی تیره، مانند رنگ نیلی، با مفاهیم چون شهود و ادراك پیوند دارند و به عنوان‌ رنگ‌های محجوب و باوقار شناخته می‌شوند.

ماریسول رومن (Marisol Roman) از شركت طراحی داخلی رومن (Roman Interior Design) می‌گوید كه این تخته پشتی مجسمه‌گون كه به رنگ نیلی است دقیقا یك پنل دیواری رنگ شده است. این پنل‌ها تا سقف امتداد پیدا كرده‌اند تا بازتابی از فرم تخت خواب باشند و به آن شكلی خاص و منحصربه‌فرد بدهند.بنفش

رنگ بنفش از نظر تاریخی نشانه‌ای از اشرافیت و توانمندی است، زیرا این رنگ بسیار كمیاب و استفاده از آن هزینه‌بر بود. این رنگ از طریق شكستن صدف هزاران حلزون ساخته می‌شد. در سال 1856 اولین رنگ بنفش مصنوعی، با نام mauveine، در یك تجربه ناموفق برای دستیابی به جوهر گنه‌گنه به دست آمد. این رنگ به‌سرعت محبوب شد.

رنگ بنفش امروز هم نشانه‌ای از لوكس بودن و كمی هم راز و رمز است. اتاق زنان جای بسیار خوبی برای استفاده از این رنگ جادویی است. یك ظاهر تك‌رنگ، مانند این تخت‌خواب در این اتاق‌خواب كه توسط شركت طراحی داخلی باكینگهام طراحی شده است، به هیچ‌وجه خسته‌كننده و ناهماهنگ نیست. در این تخت‌خواب به طرز موفقیت‌آمیزی از طیف رنگی بنفش- از ارغوانی متمایل به آبی كه در دامن تخت‌خواب به كار رفته تا رنگ‌مایه‌های قرمزتر لحاف، استفاده شده است.7 نكته‌ای برای رنگ‌كردن تخت‌خواب خود باید از آن آگاه باشید:

1. پیش از این‌كه قسمت‌های مختلف تخت‌خواب خود را به هم وصل كنید و تشك، روتختی، و لحاف را روی آن بیاندازید بهتر است آن را رنگ كنید. در غیر این‌صورت، باید از كسی برای جدا كردن تشك، باز كردن قسمت‌های مختلف تخت‌خواب، و انتقال دادن آن به جایی مناسب برای رنگ كردن كمك بگیرید. زمانی كه باید صرف این كار كنید به سرعت شما در كار، ریزه‌كاری‌های موجود در تخت‌خواب شما، ظاهری كه شما به دنبال آن هستید، و این‌كه چقدر چارچوب تخت‌خواب شما به آماده‌سازی پیش از رنگ نیاز دارد بستگی دارد. به طور میانیگن انجام این كار سه روز طول می‌كشد، پس خود را برای این‌كه چند شب روی زمین بخوابید آماده كنید.

اگر در رنگ زدن مهارت زیادی ندارید نگران نباشید، این كار خیلی پییچده و سخت نیست و در سخت‌ترین حالت هم قابل انجام است. با این حال، اگر این كار به هر صورت با روحیات شما سازگار نیست و یا فضای كافی برای انجامش را ندارید، می‌توانید از خویشاوندان و یا دوستانی كه در این كار مهارت دارند كمك بگیرید. هم‌چنین، برخی از نقاشان حرفه‌ای سفارشات مربوط به رنگ كردن مبلمان خانه را نیز می‌پذیرند. مزیت این‌كه خودتان این كار را انجام دهید این است كه متوجه می‌شوید كه با چه سرعتی كار به پایان می‌رسد و هزینه زیادی هم صرف آن نمی‌كنید، البته یادتان نرود كه انجام این كارها به نوعی مفرح نیز هست. یك دوست، یكی از خویشاوندان، یا یك نقاش حرفه‌ای كاری با كیفیت انجام خواهد داد، اما سرعت انجام دادن آن ممكن است دلخواه شما نباشد.

2. برای رنگ كردن مبلمان توصیه می‌شود كه از رنگ‌هایی با درخشش متوسط تا زیاد استفاده شود. البته این مسئله به ظاهری كه شما به دنبال آن هستید نیز بستگی دارد. این رنگ‌ها جای انگشت را كاهش می‌دهند، دوام تخت‌خواب را افزایش می‌دهند، و باعث می‌شوند تا سطوح رنگ شده به راحتی تمیز شوند. رنگ‌های بسیار براق بسیار مناسب مبلمان معاصر هستند، در حالی كه رنگ‌های نیمه‌براق انتخابی مطمئن برای اكثر تخت‌خواب‌ها هستند.

3. اگر می‌خواهید ظاهر تخت‌خواب شما غیریك‌دست و ناصاف باشد، از رنگ‌های گچی یا شیری استفاده كنید زیرا نیازی نیست پیش از استفاده از آن‌ها سطح مورد نظر را آماده و یا تمیز كنید. اگر به دنبال سحطی صاف و یك‌دست هستید، با استفاده از دستگاه مخصوص سطح مورد نظر را شن‌سابی كنید، سپس آن را استر بزنید، و دوباره آن را شن‌سابی كنید تا زمینه‌ای خوب و مناسب برای استفاده از رنگ‌های امولسیون یا لاتكس آماده شود. مطمئن شوید كه پس از انجام هر مرحله تمام گرد و غبار ایجادشده از روی سطح پاك شده‌اند. هم‌چنین هر گونه حفره یا ترك‌خوردگی را پیش از شروع كار پر كنید. مطمئن شوید كه قبل از شروع هر نوع شی تزئینی را خارج كنید. اگر این كارها را قبل از شروع كار خود انجام دهید فرایند رنگ كردن تخت‌خواب به شدت سخت و اذیت‌كننده می‌شود.

4. اگر می‌خواهید یك تخت‌خواب فلزی را رنگ كنید، ابتدا خیلی ماهرانه آن را شن‌شویی كنید، آن را استر بزنید، و سپس به جای استفاده از رنگ‌های معمولی از پوشش‌های پودری استفاده كنید. در این‌گونه پوشش‌های پودری از ذرات ریز رزین كه با رنگ تركیب شده‌اند استفاده می‌شود و سپس آن را در درون یك اسپر می‌ریزند كه دارای بار الكترواستایتكی است. این پودر ابتدا به سطح مورد نظر چسبیده می‌شود و سپس در دمای 400 درجه فارنهایت در درون یك فر صنعتی آب می‌شود. سطحی كه از این فرایند به دست می‌آید بسیار بادوام‌تر از سطوحی است كه در رنگ كردن آن‌ها از رنگ‌های مرسوم استفاده شده است. هم‌چنین این نوع پوشش‌ها بسیار دوستدار محیط‌زیست هستند.

5.
برای رنگ كردن تخت‌خواب‌های چوبی می‌توان از اسپری، قلم‌مو، و یا غلطك استفاده كرد. اگر تخت‌خواب شما دارای سطوح بسیار صاف و مسطحی است بهتر از غلطك برای رنگ كردن آن استفاده كنید. برای رنگ كردن تخت‌خواب‌هایی كه دارای سطوح پیچیده و تزئینی هستند بهتر است از قلم‌مو استفاده كنید. فقط سعی كنید هنگام رنگ كردن با قلم‌مو به گونه‌ای كار كنید كه جای قلم‌موی شما روی سطح باقی نماند. اسپری‌های تجاری، كه می‌توان آن‌ها را از ابزارآلات‌فروشی‌ها اجاره كرد، رنگ را به طور یكنواخت روی سطح پخش می‌كنند و دیگر جای قلم‌مو روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. با این حال، اگر شدت رنگ زدن با آن‌ها بیش از حد باشد ممكن است رنگ روی سطح بچكد. به همین دلیل قبل از شروع كمی با این اسپری‌ها تمرین كنید. هم‌چنین اگر فضای كافی در اختیار دارید و در آن باد نمی‌آید بهتر است از اسپری برای رنگ كردن تخت‌خواب خود استفاده كنید.

6.
رنگ‌های تیره‌تر را باید دو بار یا سه بار روی سطح مورد نظر زد. این مقدار در رنگ‌های روشن‌تر نهایتا دو بار است.

7.
هر باری كه سطح مورد نظر را به طور كامل رنگ می‌زنید زمان كافی برای خشك شدن را در نظر بگیرید. در این موارد بهتر است زمان پیشنهادی خود تولیدكننده كه روی قوطی رنگ درج شده است را در نظر بگیرید. برای هر بار رنگ زدن 24 ساعت زمان مناسبی است، كه این زمان برای لایه آخر بسیار مهم است. هم‌چنین به دما و رطوبت نیز توجه كنید. رنگ در دمای سرد و رطوبت زیاد به كندی خشك می‌شود. از رنگ كردن در نور شدید خورشید دوری كنید، چرا كه رنگ در این محیط به سرعت خشك می‌شود و سطح مورد نظر شما، به ویژه در رنگ‌های تیره‌تر، دارای بافتی ناهماهنگ و غیریكنواخت می‌شود. پس از این‌كه آخرین لایه از رنگ خشك شد، یك لایه درزگیر روی سطح مورد نظر قرار دهید و 24 ساعت صبر كنید تا این لایه خشك شود. این كار باعث براق‌تر شدن سطح شما می‌شود و از خراشیده شدن و ترك خوردن سطح جلوگیری می‌كند.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ های آتشین پاییز در خانه

رنگ های آتشین پاییز در خانه

برترین ها: رنگ های پاییز فوق العاده زیبا هستند. اصلا خودِ پاییز هم زیباست. چشم‌اندازهایی که مملو از رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، قهوه ای و گاهی سبز هستند، گاهی چنان خیره کننده به نظر می رسند که آدم دوست دارد ساعت ها به تماشای آنها بنشیند. هوای خنک و باران های دوست داشتنی هم در زیبایی بیشتر این فصل بی تاثیر نیستند.

بر همین اساس، برای اینکه این زیبایی ها را در خانه نیز داشته باشیم، چند ایده دکوراسیونی بسیار ساده برایتان نوشته ایم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

حصر شیشه‌ای پاییز
برای اینکه در گوشه و کنار خانه حال وهوای پاییز را یادآور شوید، می توانید نمادی از پاییز را در باکس های شیشه ای یا شیشه های زیبا و مدل‌دار قرار دهید و به عنوان وسیله تزئینی روی میز، شومینه یا در کتابخانه قرار دهید. کدو حلوایی و برگ‌های زرد و قرمز و مخصوص پنج‌پرهای رنگی نمادهای پاییزِ زیبا هستند.

کدوهای رنگارنگ
کدو حلوایی که در پاییز در همه میوه فروشی ها پیدا می شوند، انواع و اقسام متنوع دارند که اتفاق بسیار هم زیبا هستند. انواع کمرباریک آنها را انتخاب و خریداری کنید. چند سطل کوچک رنگ های شاد و جیغ هم بخرید و یک کاسه کدوی رنگی‌رنگی درست کنید و در ظرفی سفالی یا حصیری یا هر طرح و جنسی که دوست دارید، آنها را بچینید و روی میز قرار دهید. البته توجه داشته باشید که سرتاسر کدوها را رنگ نکنید. بخش بالایی یا فقط بخش پایینی آنها کافی است. برای اینکه حالت چکیدن رنگ را نشان دهید، رنگ را درون کیسه پلاستیکی بریزید و رنگ را در قسمت وسط کدو به سمت پایین بریزید تا خود رنگ روان شود.

شمع های پاییزی
اطراف شمع های استوانه ای ساده را با پوست بلال یا پوسته نازک گیاهان پاییزی یا درختان بپوشانید. برای تزئین نیز می توانید از پرهای زیبای پرندگان استفاده کنید تا فرم طبیعی تر داشته باشند. برای نصب پر، از طناب‌های گیاهی که در گل‌فروشی ها وجود دارند، استفاده کنید.

کنج پاییز زدهیک گوشه از خانه که کمتر مورداستفاده قرار می گیرد را انتخاب کنید. یک صندلی بگذارید. روی آن کدوحلوایی‌های رنگی بگذارید. روی مقوای سفید، برگ‌های پاییزی بچسبانید و کارت های زیبا که همه یک اندازه هستند، درست کنید. آنها را از یک نوار بلند، نوار کنفی یا هر طرحی که دوست دارید، با فاصله های برابر آویزان کنید تا بخشی از خانه، نشان دهنده زیبایی‌های فصل پاییز باشند.

ترکیب گل‌ها
رنگ‌های پاییز بسیار زیبا و اغواکننده هستند. نارنجی، قرمز و زرد در کنار سبز و قهوه‌ای، زیبایی زیادی دارند. از این ترکیب رنگ طبیعی برای تزئین خانه خود استفاده کنید. به طور مثال، گلدانی از گل‌های زرد و نارنجی تهیه کنید. در کنار آن کاکتوس های همیشه سبز و زیبا و لیوان های کریستالی که با شمع نارنجی پر شده اند قرار دهید، تا یک منظره کوچک پاییزی روی میز درست کرده باشید.

نور طلایییک باکس شیشه ای مربعی انتخاب کنید. در مرکز آن یک شمع گرد و زرد بگذارید. اطراف آن را با دانه های خشک ذرت پرکنید.

گلدان های طبیعی
کدو حلوایی های شکل‌دار گزینه های خوبی برای استفاده به عنوان گلدان هستند. سر آنها را برش دهید. داخل آنها را خالی کنید. پس از شست‌وشو و خشک شدن، درون آن شاخه‌ گل‌های طبیعی بگذارید. اگر چند گلدان در اندازه های مختلف در کنار هم بگذارید، نمای بسیار بهتری خواهند داشت.

طناب در پاییزشیشه های مربا یا ترشی را دور نریزید. آنها را بشویید و خشک کنید. درب فلزی آنها را با درل سوراخ کنید. داخل آنها یک برگ زیبای پاییزی قرار دهید. (رنگ و شکل برگ ها با هم فرق داشته باشد). یک طناب کنفی ضخیم از داخل سرواخ در عبور دهید. بخش داخلی آن را با کمی فاصله، گره بزنید. همین کار را با بقیه شیشه ها تکرار کنید. ادامه طناب ها در انتها به هم گره بزنید و یک منظره زیبای پاییزی درست کنید.

گلدانگلدان های شیشه ای را بشویید و تمیز کنید. پس از خشک شدن، داخل آنها را با آب پر کنید. انواع گل یا کدوهای حلوایی کوچک را درون آنها بگذارید. اگر گلدان ها متنوع باشند و قد و اندازه متفاوت داشته باشند، چشم‌انداز بهتری ایجاد می کنند.

جا کدویییکی از ایده هایی که می توانید برای تزئین میز یا کانتر آشپزخانه از آن بهره بگیرید، قرار دادن کدوحلوایی های کوچک، روی جاشمعی است. در پای آن نیز می توانید برگ های خشک پاییزی بگذارید تا بیشتر حس پاییز را القا کند.

کدوهای لباس‌پوشبرای انواع کدو حلوایی های نارنجی که عموما بزرگ و چاق و تپل هم هستند، می توان لباس تهیه کرد. به طور مثال، با نخ های قیطان می توانید روی آنها را تزئین کنید. انواع نوار و روبان را با چسب روی کدو بچسبانید. چیدن عدد از انواع آنها با طرح و شکل های مختلف درست کنید و روی میز، یک مرکز توجه نارنجی‌رنگ درست کنید.

میوه های کاجمیوه های کاج نیز از دیگر عناصر طبیعت هستند که می توان برای تزئینات پاییزی خانه از آنها استفاده کرد. قالب های فلزی ژله و بستنی می تواند حکم گلدان آنها را داشته باشد. از چوب دارچین می توانید برای ساقه درختان کاجی خود استفاده کنید.

شومنیه به شکل پاییزقسمت بالای شومینه را می توانید با انواع شاخه های پاییزی، برگ های رنگی، کدوهای رنگی و متنوع تزئین کنید.

توپ‌های نورانیبرای درست کردن این کاردستی، باید روبان لاستیکی تهیه کنید. بادکنک های کوچک را باد کنید، نوارها را با چسب چوب روی بادکنک نصب کنید و فضاهایی را در میان آنها خالی بگذارید. پس از خشک شدن کامل، باد بادکنک را خالی کنید و از داخل توپ بیرون بیاورید. از یک طرف آن شمع را وارد کنید. چندین عدد از این توپ‌های نورانی، به میز شما جلوه زیبایی می بخشند.

شعله پاییز
برای درست کردن این جاشمعی زیبا، یک برگ قرمز پاییزی، یک جاشمعی شیشه‌ای کوچک و شمع وارمر نیاز دارید. با نوار باریک برگ را اطراف لیوان نصب کنید تا جاشمعی شعله‌ور داشته باشید.

برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ های پاییزی در خانه؛ از جگری تا خاک رُسی

رنگ های پاییزی در خانه؛ از جگری تا خاک رُسی

برترین ها: پاییز، فصلِ رنگ ها است. از زیبایی رنگ های موجود در این فصل می توانید برای دکوراسیون داخلی خانه خود بهره بگیرید. نارنجی، قرمز، سدری، قهوه ای و کرم رنگ های زیبایی هستند که برای بخش های مختلف خانه به ویژه اتاق نشیمن قابل استفاده هستند.

برای سهولت کار شما، ما در اینجا چند ایده زیبا برایتان نوشته ایم.

نارنجی و کرم
نارنجی، رنگ گرم و زیبایی است و برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی به شمار می رود. بخشی از خانه که محل استراحت است و قرار است اعضای خانواده یا دوستان در آن جا راحت باشند را با وسایل و مبلمان نارنجی تزئین کنید. البته برای جلوگیری از اغراق، می توانید آن را با رنگ بژ یا کرم ترکیب کنید. به طور مثال، یک مبل راحتی را نارنجی و بقیه را کرم انتخاب کنید. بقیه قسمت ها را نیز از چوب های تیره و روشن، بژ، خانواده طلایی، نارنجی و مسی انتخاب کنید تا یک ترکیب کاملا متناسب و زیبا بسازید.قرمز، زرد و نارنجیاین اتاق سنتی و بسیار جالب، همه رنگ های پاییز را در خود دارد. مبلمان، قالی، وسایل و حتی دکوری ها به نوعی انتخاب شده اند که در کنار هم یادآور فصل زیبا و رنگارنگ پاییز هستند. برای پیاده کردن این طرح در اتاق نشیمن خانه خود، یک مبل را نارنجی، یکی را کرم و دیگری را قرمز یا با طرح گل‌دار انتخاب کنید. از قالیچه های جاجیم‌مانند و سنتی برای زیر میز و جلوی مبل استفاده کنید. میز کنار مبلمان را چوبی و خالص و به طرح روستایی انتخاب کنید. روی آن انواع دکوری های روستایی و سنتی بچینید. به طور مثال، گلدان های شمعدانی، جاشمعی های فانوس‌مانند و شمع های متنوع. در کنار شومینه، هیزم های چوبی و زیبا بچینید تا حس فصل را نیز منتقل کنید.قهوه‌ای تیرهیکی از رنگ های بسیار شیک برای تزئین اتاق نشیمن، قهوه‌ای سوخته است. این رنگ را می‌توانید با رنگ های کرم، نارنجی و طلایی جفت کنید. از رنگ قهوه ای تیره می توانید برای بخشی از مبلمان، قاب پنجره ها، پرده و میز جلوی مبل استفاده کنید. اما برای اینکه فضا دلگیر نشود، در کنار آنها رنگ های شاد، گرم و روشن هم استفاده کنید. به طور مثال، پرده را ترکیبی از کرم و قهوه ای انتخاب کنید. پایه های مبلمان را از چوب روشن انتخاب کنید. یکی از مبل ها را روشن و کفپوش را نیز روشن انتخاب کنید.قرمز جگری
اتاقی که برای استراحت و دورهمی های خانوادگی اختصاص داده اید را می توانید قرمز کنید؛ قرمز پررنگ و جگری که هیجان و شادابی زیادی را به فضا القا کند. دیوارها، سقف و قاب پنجره ها رابه طور کلی قرمز رنگ کنید و برای اینکه هجوم این رنگ موجب دلزدگی نشود، از انواه رنگ های بژ، کرم، طلایی و نارنجی هم برای وسایل یا مبلمان بهره بگیرید.نارنجی گوجه‌ای
این اتاق طراحی کلاسیک دارد. پرده های چهارخانه، کاغذدیواری های راه‌راه، دکوری های بزرگ و .... رنگِ غالب اتاق نیز خنثی است. اما برای اینکه به آن روح و طراوت بیشتری بخشیده شود، از نارنجی متمایل به قرمز برای روکش مبلمان استفاده شده است. با اینکه از این رنگ استفاده محدودی شده است، اما به دلیل پررنگ بودن، بسیار به چشم می آید و چهره ای متفاوت به اتاق بخشیده است.نارنجیِ کدوحلوایی
رنگ نارنجی انواع متفاوتی دارد. برخی بسیار جیغ و پررنگ هستند، برخی دیگر ملایم تر هستند و بیشتر به خانواده کرم شباهت دارند. رنگ کدوحلوایی یک نارنجی ملایم و دوست داشتنی است که می توان در بخش های مختلف یک اتاق از آن استفاده کرد. به طور مثال، در این اتاق نشیمن، پرده ها، مبلمان و وسایل دکوری از این رنگ انتخاب شده اند.زردشاید به نظرتان کمی عجیب باشد، اما می توانید کانتر یا جزیره آشپزخانه را از رنگ زرد انتخاب کنید. کاشی های زرد برای دیوار و حتی سطح روی کابینت ها گزینه جالبی است. این رنگ، به ویژه در این فصل که فصلِ زرد و قرمز و نارنجی هاست، انتخاب جالبی به شمار می رود. در ضمن، موجب شاد شدن فضا نیز می شود.سبز سدری و قرمز
ترکیب رنگ سبز سدری یا نوارهای قرمز برای مبلمان اتاق نشیمن گزینه جالبی است. این رنگ ها تداعی کننده پاییز هستند. می توانید صندلی های سرویس مبلمان خود را از این رنگ ها انتخاب کنید.سبز-توسی
رنگ سبزی که توسی زیادی در خود دارد را می توانید برای آشپزخانه استفاده کنید. دیوارها یا کابینت ها را از این رنگ انتخاب کنید. رنگ های قهوه ای که کمی توسی در خود دارد و بژ و کرم نیز در ترکیب با این رنگ، موجب زیبایی بیشتر می شوند.خاک رُسیرنگ خاک رس نوعی قرمز است که گرمای دلنشینی دارد. از این رنگ می توانید برای سقف یا دیوارهای اتاق نشیمن استفاده کنید. رنگ های مناسب برای ترکیب با این رنگِ گرم، کرم، طلایی، نارنجی و سفید هستند. حتی می توانید یکی از مبلمان خود را به رنگ خاک رس انتخاب کنید.
برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
8 چیزی كه هر آپارتمان نقلی به آن نیاز دارد

8 چیزی كه هر آپارتمان نقلی به آن نیاز دارد

چیدانه: این روزها افراد زیادی در آپارتمان‌های نقلی زندگی می‌كنند و اكثر آن‌ها از نداشتن فضای كافی برای قرار دادن وسایل خود گله می‌كنند. در این مطلب به 8 نكته اشاره می‌كنیم كه با به كارگیری از آن‌ها می‌توانید استفاده‌های بیش‌تری از فضای كوچك خود بكنید.

1. یك تخت‌خواب مرتفع، سطل‌های نگهداری از وسایل در زیر آن، و یك دامن تخت‌خواب برای پنهان كردن آن‌ها.2. آیا فضای كافی برای میزهای كناری ندارید؟ چراغ‌هایی كه به دیوار نصب می‌شوند شما را از تاریكی شب نجات می‌دهند.3. برای اضافه كردن سطوح پیش‌خان‌ در آشپزخانه شلوغ خود، از تخته سبزی‌خردكنی یا درپوش‌های روی سینك استفاده كنید.4. حتی اگر خانه شما حیاط ندارد، سعی كنید گیاه یا گلی را در طاقچه پنجره پرورش دهید.5. از قفسه‌های سرتاسری برای کتابخانه خود استفاده كنید و هیچ فضایی از آن را بی‌استفاده رها نكنید.6. از صندلی‌های تاشو یا میزهای دوكاره استفاده كنید. وسایل چند منظوره تحولی در آپارتمان های کوچک ایجاد می کند.7. از تابلوهای نقاشی استفاده كنید كه این توهم را ایجاد می‌كنند كه فضای شما بزرگ‌‌تر از حد واقعی است.8. یك دوچرخه در اتاق نشیمن (آیا جای دیگری برای پارك كردن دوچرخه خود سراغ دارید؟)


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه‌ هیجان انگیز

پیشنهادهایی برای یک آشپزخانه‌ هیجان انگیز

چیدانه: با توجه به وجود همه وسایل ضروری و كابینت‌های كاربردی، به راحتی می‌توان از آشپزخانه به عنوان فضایی مفرح، رنگارنگ و برجسته چشم‌پوشی كرد. اما این تصور اشتباه است و آشپزخانه باید بیان‌گر شخصیت شما باشد و با دیگر قسمت‌های خانه هماهنگی داشته باشد.

خواه در یك خانه مستاجری زندگی می‌كنید یا خواه در یك ویلای بزرگ و مجلل، و یا حتی اگر از آشپزخانه‌های مدرن بیزار هستید، در این مطلب عکس های چند آشپزخانه را به شما نشان می‌دهیم كه همانقدر كه كاربردی هستند مفرح و سرگرم‌كننده نیز هستند.

آشپزخانه با حس و حال روستایی

کباب پز آجری مشخصا عنصر اصلی و محوری این آشپزخانه دنج و جذاب است، اما جزئیاتی مانند چهارپایه‌ها و صندلی‌های چوبی با شكل‌های مختلف، تیرهای چوبی افقی بزرگ، قفسه‌های معلق چوبی، كاشی‌های سیاه و سفید، میز غذاخوری باریك و بلند، و دیواره آجری سفید رنگ رستیك نیز حس و حالی شبیه خانه‌های روستایی به این آشپزخانه اضافه كرده‌اند.

یك روشنایی مدرن كه به شكل یك مكعب مستطیل است و كابینت‌های به‌روز این آشپزخانه ظاهر آن را روشن و مدرن نگه داشته‌اند.جادوی سیاه و سفید در آشپزخانه

رنگ سیاه و سفید طرح رنگی محبوب در آشپزخانه‌ها است، اما كمتر كسی جرات استفاده از این دو رنگ به صورت نصف-نصف را دارد. یك طرف آشپزخانه- میز، روشنایی‌های مدور، ساعت دیواری، قفسه‌های بدون در، ظروف چینی- به رنگ سفید خالص درآمده است. اما سمت دیگر آشپزخانه- شامل كابینت‌ها و یخچال- كاملا به رنگ سیاه درآمده است. این دو رنگ مانند شب و روز با هم متفاوت هستند، اما نتیجه تركیب آن‌ها تماشایی و چشم‌گیر است.آشپزخانه نامتعارف و رنگارنگ

آثار هنری روشن و تیره و وسایل تزئینی رنگارنگ در رنگ‌مایه‌های مشابه، شامل صندلی‌ها، ساعت، و قالیچه این آشپزخانه سفید رنگ ساده اما متفاوت را تبدیل به فضایی خاص و نامتعارف كرده است. در هربهترین روش برای انتخاب آشپزخانه مورد علاقه خود تماشای عکس های آشپزخانه و دقت به جزئیات کابینت ها و رنگ در آنهاست.همیشه تماشایی

جزئیات برنزی، از چراغ‌های آویز زیبا گرفته تا دستگیره‌های بزرگ و مستطیل شكل كابینت‌ها و شیرهای ساده منحنی، به این آشپزخانه زیبا كلیتی یكدست و یكپارچه داده است. كاشی‌های تزئینی با طرح‌های لانه زنبوری جلوه این آشپزخانه را كامل كرده‌اند.آشپزخانه‌ای روستایی با ظاهری متفاوت

كابینت‌های چوبی به رنگ زرد آفتابی در ظاهر ساده به نظر می‌رسند، اما هماهنگی فوق‌العاده زیادی با سطح سنگی خشن جزیره و سینك خاص این آشپزخانه روستایی دارند. یك یخچال مدرن سفید رنگ شاید هماهنگی خوبی با فضا نمی‌داشت، به همین دلیل با یك ورق فلزی گالوانیزه پوشانده شده است و از این طریق یك حاشیه جذاب دیگر به این آشپزخانه روستایی متفاوت اضافه شده است.آشپزخانه با زیبایی صنعتی

در كنار هم قرار گرفتن عناصر استیل ضدزنگ تجاری با گرمای چوب باعث ایجاد فضایی زیبا و كاربردی شده است. چراغ‌های آویز صنعتی، صندلی‌های قدیمی، قفسه‌های بدون در، و كابینت‌های استیل ضدزنگ در كنار ی میز كار چوبی در مركز فضا هماهنگی بسیار خوبی با دیوار آجری پیدا کرده اند و آشپزخانه زیبایی به سبک صنعتی را ایجاد کرده اند.باز آفرینی سبک آشپزخانه ها دهه 50 میلادی

این آشپزخانه با داشتن طرح رنگی آبی، قرمز، و سفید، یك اجاق گاز قدیمی، كابینت‌های سفید رنگ با طرح‌های مختلف، و تعداد زیادی وسایل تزئینی قدیمی یادآور آشپزخانه‌های دهه 1950 است.ظاهری شبیه آشپزخانه‌های دهه 70 میلادی

از این‌كه آشپزخانه شما شبیه آشپزخانه‌های دهه 1970 شود هراس نداشته باشید. كابینت‌های قهوه‌ای و سبز رنگ این آشپزخانه به صورت سفارشی برای این فضا ساخته شده‌اند؛ این رنگ‌ها روی یخچال و فضای پیرامونی اجاق گاز را نیز پوشش داده‌اند تا وسایل مدرن در این فضای متعلق به دهه 1970 بیش از حد به چشم نیایند و ناهماهنگی ایجاد نكنند.آشپزخانه اربابی رنگارنگ

سرامیك‌های سفالی، چراغ‌های آویز سیاه رنگ، یك اجاق گاز چدنی، و یك میز چوبی دراز و باریك همگی بیانگر یك آشپزخانه كلاسیك خانه اربابی هستند، اما صندلی‌های غذاخوری كه هر كدام دارای طراحی متفاوتی هستند جلوه‌ای شاد و سرزنده به این فضا اضافه كرده‌اند.آشپزخانه‌ای با حس و حالی مردانه

بتن، چوب، و استیل با هم تركیب شده‌اند تا آشپزخانه‌ای با سطوح خشن و حاشیه‌های تیز ایجاد كنند. كابینت‌های براق سیاه رنگ، چراغ‌های آویز صنعتی بزرگ، دیواره آجری سفید رنگ، پنجره‌هایی با چارچوب استیل، میز غذاخوری از جنس چوب و استیل، و صندلی‌های چوبی و استیلی كه هر كدام دارای شكل متفاوتی هستند فضایی برجسته با حال و هوایی شهری را به وجود آورده‌اند.آشپزخانه آنتیكِ مدرن

سقف فلزی پرس‌شده، اجاق گاز قدیمی سفید رنگ، و دیوارهای سبز رنگ متمایل به زرد به این آشپزخانه جلوه‌ای كلاسیك و قدیمی داده‌اند، اما وجود عناصری مدرن و به‌روز (و تا حدودی نامتعارف) مانند میزهای چرخ‌دار چوبی، چراغ‌های آویز صنعتی بزرگ، و اشیای تزئینی به این آشپزخانه جلوه‌ای مدرن نیز اضافه كرده‌اند.آشپزخانه‌ای با طرح‌های گل‌دار

شاید چنین آشپزخانه‌ای مناسب هر فردی نباشد، اما كاغذدیواری‌های گل‌دار، كابینت‌های صورتی رنگ براق، و صندلی‌های سبز رنگ فضایی رنگارنگ را در این آشپزخانه به وجود آورده‌اند.شیر آشپزخانه نیز جلوه فانتزی بامزه ای دارد. آشپزخانه‌ای كه مشابه آن را در هیچ جای دیگری نخواهید دید.وسایل رنگی متفاوت در آشپزخانه

تصور كنید كه كابینت‌های این آشپزخانه سفید رنگ بودند و اجاق گاز آن از جنس استیل ضدزنگ بود. این اجاق گاز و هود آبی رنگ دوست‌داشتنی به ما یادآوری می‌كنند كه دلیلی ندارد كه حتما همه وسایل برقی آشپزخانه سفید یا از جنس استیل ضدزنگ باشند. دو سایه رنگی متفاوت به كابینت‌ها و وسایل برقی این آشپزخانه شخصیت و سرزندگی اضافه كرده است و به شما نشان می‌دهد كه برای تاثیرگذاری حتما نباید از رنگ در وسایل و فضاهای خاصی در آشپزخانه استفاده كرد.

برترین ها​
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

حس و حال پاییز را اینگونه به خانه بیاورید

چیدانه: وقتی هوای پاییز به پوست ما می‌خورد حسی طبیعی در ما ایجاد می‌شود كه بخواهیم خانه خود را تبدیل به فضایی دنج كنیم و با نوشیدنی‌های گرم، كوسن‌های نرم، و جریان نور شمع از پاییز لذت ببریم. ممكن است پاییز مقطعی از سال باشد كه شما بخواهید بیش‌تر به تفریح بپردازید.

با انجام چند خرید هوشمندانه، و اگر فرد ماهری در خرید وسایل دکوری هستید و انجام چند تغییر کوچک، شما می‌توانید خانه خود را جذاب‌تر و دنج‌تر كنید و البته پول زیادی هم خرج نكنید. از دیوارهایی كه روی آن تابلوهای هنری زیبا آویزان شده است گرفته تا استفاده از راه‌هایی خلاقانه در اضافه كردن رنگ به فضای خانه، در این مطلب 12 راه را به شما معرفی می‌كنیم كه از طریق آن می‌توانید حس و حالی پاییزی به خانه خود بدهید.

1. به بوفه خود جلوه تازه‌ای بدهید.

این بوفه زیبا بیش‌تر شبیه یك بوفه سفارشی است، اما در حقیقت از فروشگاه ایكیا خریداری شده است. برچسب‌هایی با طرح‌های یونانی تمام چیزی است كه شما برای تبدیل كردن یك بوفه ساده سفید رنگ به یك وسیله كه تبدیل به نقطه كانونی اتاق می‌شود نیاز دارید. همانطور كه در عكس می‌بینید با تغییر ظاهر، این بوفه تبدیل به نقطه كانونی اتاق شده است. به جای استفاده از برچسب‌ها، شما می‌توانید با استفاده از شابلونی كه دارای طرح‌های یونانی است و رنگ طلایی این طرح را روی بوفه خود نقاشی كنید.2. با استفاده از چیزهایی كه از جمعه ‌بازار پیدا می‌كنید یك دیوار هنری زیبا در خانه خود ایجاد كنید.

جعبه‌هایی كه در آن‌ها كاغذهایی با طرح‌های معماری و طرح‌های گیاهی وجود دارد معمولا به راحتی در جمعه بازارها پیدا می‌شوند، طرح‌هایی كه بسیار زیبا و خاص هستند و قیمت بسیار ارزانی هم دارند.

تعدادی از این طرح‌ها را با ابعاد یكسان خریداری كنید، چهار، شش، یا هشت عدد مجموعه مناسبی بر روی دیوار ایجاد می‌كنند.اگر از رنگ قاب‌ها خوشتان نمی‌آید، با استفاده از اسپری‌های رنگ می‌توانید رنگ آن‌ها را به راحتی عوض كنید. در نهایت این قاب‌ها را با دقت و در یك چیدمان درست (مانند عكس بالا) بر روی یكی از دیوارهای خانه خود در فضای غذاخوری نصب كنید.3. تعداد اندكی اشیای سه‌بعدی را جمع‌آوری كرده و آن‌ها را به صورت تلفیقی روی یك دیوار نصب كنید.

این اشیا می‌توانند اشیای بدون قاب باشند كه وقتی روی دیوار قرار می‌گیرند جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌كنند. هم‌چنین می‌توانید یك تكه چوب را از نجاری بخرید و روی آن با رنگ سیاه (و حتی ماژیك سیاه) جمله مورد علاقه خود را بنویسید. البته ابتدا جمله مورد نظر را روی كاغذ بنویسید، سپس با مداد جمله مورد نظر را روی چوب نوشته و بعد با استفاده از رنگ یا ماژیك سیاه روی آن را پر كنید.

وسیله جالب دیگری که می توانید خودتان بسازید یک تیركمان است. دو چوب باریك را رنگ كنید و آن‌ها را با طناب یا نخ رنگی بپیچید. مقداری پَر به یكی از سرهای هر كدام از چوب‌ها بچسبانید و سپس آن‌ها را به صورت ضربدری (مانند عكس بالا) روی دیوار نصب كنید.4. بر روی میز پذیرایی خود زیرلیوانی‌های جدیدی اضافه كنید.

استفاده از یك دست زیرلیوانی یا زیر بشقابی جدید و بامزه، مانند زیرلیوانی‌های شماره‌‌دار كه در عكس بالا می‌بینید، راه بسیار ارزان قیمتی برای زیباتر كردن میز پذیرایی است. یا، اگر می‌توانید بافتنی ببافید، می‌توانید با استفاده از مهارت خود زیرلیوانی‌های بافته‌شده خلق كنید. با این كار از نخ‌ها و كامواهای باقی‌مانده از كارهای قبل خود نیز به خوبی استفاده می‌كنید.5. كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته دوم می‌فروشند را برای خرید كتاب‌های هنری زیر و رو كنید.

كتاب‌های هنری جدید قیمت بسیار زیادی دارند، اما كتاب‌فروشی‌هایی كه كتاب‌های دسته‌دوم می‌فروشند كلی كتاب هنری زیبا دارند كه می‌توانید آن‌ها را با قیمت اندكی خریداری كرده و در کتابخانه ای خلاقانه مانند عکس بالا به شیوه ای زیبا و جذاب به نمایش بگذارید.6. از یكی از دوستان عكاس خود بخواهید از شما یك عكس خانوادگی بگیرد و آن را روی طاقچه قرار دهید.

این‌كه نمی‌توانید یك عكس حرفه‌ای برای گرفتن یك عكس خانوادگی استخدام كنید، به این معنی نیست كه باید از خیر این كار بگذرید. یكی از دوستان عكاس خود را برای شام به خانه خود دعوت كنید و از او بخواهید كه یك عكس خانوادگی از شما بگیرد.

البته برای گرفتن این عكس بهتر است یك مكان بیرون از خانه، مانند یك پارك محلی یا حیاط خانه خود، را انتخاب كنید تا پس‌زمینه عكس شما زیبا باشد. هم چنین این كار را در ظهر انجام ندهید چراكه نور محیط اصلا مناسب عكاسی نیست.7. برخی از وسایل قدیمی را از گنجه خود دربیاورید و به نمایش بگذارید.

به طاقچه خانه خود حس و حالی شخصی و خانوادگی بدهید. تعدادی از عكس‌های قدیمی و وسایل قدیمی را از گنجه بیرون آورید و روی طاقچه بچینید. مركز این چیدمان را یك آینه قرار دهید و فاصله‌ها را با شمع‌دان و گلدان پر كنید.8. یكی از دیوارهای آشپزخانه را به رنگ تخته‌سیاه درآورید.

با وجود كابینت‌های بسیار زیاد، آشپزخانه معمولا فاقد دیواری خالی است و این مسئله می‌تواند دلیل خوبی برای انجام یك كار كوچك در آشپزخانه باشد. برای رنگ كردن قسمت كوچكی از دیوار فقط كافی است كوچك‌ترین قوطی رنگ تخته‌سیاه موجود در بازار را خریداری كنید. از این فضا برای نوشتن لیست خرید، برنامه‌های غذایی، و یا نوشتن جملاتی زیبا و الهام‌بخش استفاده كنید.9. با استفاده از شابلون طرح كف فضای خوردن صبحانه را تغییر دهید.

آیا باورتان می‌شود كه كفپوش‌هایی كه در عكس بالا می‌بینید با شابلون نقاشی شده‌اند؟ اگرچه كار با شابلون كمی سخت و قت‌گیر است، اما اگر برای این كار زمان بگذارید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت و قسمت نقاشی‌شده جلوه فوق‌العاده منحصربه‌فردی به خانه شما خواهد داد. برای این‌كه این كار راحت انجام شود قسمت كوچكی از خانه مانند كف فضای خوردن صبحانه را انتخاب كنید.10. چند گیاه خانگی جدید را وارد خانه خود كنید.

گیاهان تازه و سرزنده تغییر زیادی در فضای خانه ایجاد می‌كنند. این گیاهان اكسیژن وارد فضا كرده و به خانه شما زندگی، بافت، و فرمی مجسمه‌گون اضافه می‌كنند. همانطور كه در عكس بالا می‌بینید در این فضا از گیاهان مختلف در ابعاد و شكل‌های متفاوت استفاده شده است و فضا جلوه‌ای سرزنده و شاداب به خود گرفته است.11. اتاق خواب خود را به رنگی غنی دربیاورید.

خرید یك قوطی رنگ هزینه زیادی ندارد، اما تغییر رنگ دیوار اتاق خواب تاثیر فوق‌العاده زیادی در زندگی شما می‌گذارد. در این پاییز از یك رنگ خاكستری- آبی استفاده كرده و به اتاق خود ظاهری خاص و جذاب بدهید.12. یك بالشت و پتوی پشمی روی نیمكت خانه خود قرار دهید.

در روزهای سرد پاییزی یك پتو و بالشت پشمی همه آن چیزی است كه شما به آن نیاز دارید. نوع خوب این نوع پتوها و بالشت‌ها قیمت چندانی ندارند و برای مدت زمان زیادی می‌توانید از آن‌ها استفاده كنید و البته هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتند. به یك عصر پاییزی فكر كنید كه از بیرون به خانه آمده‌اید و می‌توانید زیر پتو رفته و حسابی گرم شوید.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ سبز را بی سر و صدا به خانه بیاورید

رنگ سبز را بی سر و صدا به خانه بیاورید

مجله زندگی ایده آل: رنگ سبز در زیرمجموعه رنگ‌های سرد قرار دارد اما در اصل تاثیراتش، تاثیرات گرم و مثبتی است. این رنگ نماد تولد، زندگی و بخشندگی است. شاید برای همین است که استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، خیلی توصیه می‌شود. کارشناسان بر این باورند که این رنگ برای اتاق‌های آفتاب‌گیر یکی از بهترین گزینه‌هاست. ترکیب آفتاب و رنگ سبز، طبیعت را دوباره زنده می‌کند.

روانشناسان معتقدند اگر محیط‌های شلوغ و نامنظم با روحیه شما سازگاری ندارد از این رنگ برای تعدیل فضا و آرام کردن محیط استفاده کنید. رنگ سبز می‌تواند حس تعادل، هماهنگی، ایمنی، شور و نشاط را در محیط برقرار کند. اگر می‌خواهید خانه‌ای آراسته، آرام و وسیع داشته باشید بهتر است از این رنگ استفاده کنید و اگر آدمی گوشه‌گیر و منزوی هستید خوب است رنگ سبز را برای خانه‌تان انتخاب کنید چون رنگ سبز در بهتر شدن روابط عمومی تاثیرگذار است. البته باید در نظر داشته باشید که تاثیر این رنگ‌ها در زمان طولانی مشخص می‌شود. از این رنگ می‌توانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید.

استفاده از رنگ سبز روشن همراه با بافت‌های چوبی خودرنگ در محیط‌های کار بسیار توصیه می‌شود زیرا علاوه بر برقراری آرامش برای کارکنان باعث خلق فضای آرام نیز می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که شخصیتی محافظه‌کارانه دارید و می‌خواهید اعصابی قوی و محکم داشته باشید، بهتر است این رنگ را در مکانی که بیشتر وقت خود را در آنجا سپری می‌کنید، استفاده کنید چرا که این رنگ باعث تشدید برخی از خصوصیات شخصیتی و حس‌های شما می‌شود. اگر دچار یکنواختی و روزمرگی هستید، بهتر است با تغییر رنگ اتاق خواب‌تان به رنگ سبز سرزندگی و شادابی را دوباره به خودتان هدیه کنید.

یکی از مثال‌هایی که تاکیدی بر آرامش‌بخشی رنگ سبز دارد این است که بازیگران معروف دنیا قبل از اینکه روی صحنه به بازیگری مشغول شوند ساعتی را در اتاق سبز رنگ برای گریم، استراحت و تمرین می‌گذرانند تا از اضطراب و استرس‌شان کاسته شود پس حالا که اینقدر رنگ سبز می‌تواند در دکوراسیون کاربرد داشته باشد، شاید بد نباشد به پیشنهادهای ایده‌آل برای اضافه کردن رنگ سبز به خانه و محل کارتان فکر کنید.

یک تیر و دو نشانیکی از کاربردی‌ترین وسایلی که می‌توانید در خانه داشته باشید، یک آکواریوم-گلدان است. یک تیر و دو نشان! این آکواریوم جمع و جور نهایتا می‌تواند دو تا ماهی کوچولو را در خود جای دهد. از طرف دیگر قسمت روی آن گلدانی است که گیاهان درونش برای ماهی‌ها اکسیژن‌سازی می‌کنند و سبزی یک گیاه زیبا را به محیط خانه می‌آورند.

پرنده‌های خانگیگذاشتن یک آباژور کوچک روی میز پاتختی نور ملایمی را به اتاق خواب می‌دهد و مطالعه شبانه را راحت‌تر می‌کند. این آباژور، علاوه بر این دو فایده، مثل یک شاخه عمودی است که پرنده‌های سبز کوچکی روی آن نشسته اند و عملا یک تکه از طبیعت زیبا را مثل یک کارت پستال قدیمی برای شما تداعی می‌کند.

خواب آسودهیکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب، رنگ سبز است؛ رنگی که خیلی دیر دل‌تان را می‌زند و آرامش خوبی به شما می‌دهد. شما می‌توانید با کاغذدیواری سبزرنگ بخشی از دیوارهای اتاق‌تان را به رنگ سبز درآورید و با یک ست ملحفه، بالش و پتوی سفید و سبز به طور کل اتاق خواب‌تان را عوض کنید و از این تغییر زیبا لذت ببرید. بهتر است کاغذ دیواری را سبز ساده انتخاب نکنید تا اتاق‌تان تغییر چشمگیرتری داشته باشد.

موسیقی سبزاگر اهل موسیقی هستید، شک نکنید با یک دستگاه صفحه‌خوان قدیمی می‌توانید روحیه خودتان را به کلی عوض کنید مخصوصا اگر این دستگاه را به رنگ سبز دلخواه‌تان رنگ کنید. این جعبه موسیقی، علاوه بر اینکه در گوشه ای از خانه بسیار جلب توجه خواهد کرد و روحیه هنردوست شما را نشان می‌دهد، می‌تواند با رنگ سبز، آرامش یک زندگی رؤیایی را ارزانی ساعات شما کند.

یک جلسه کاری موفقشما در محل کارتان یا در اتاق انتظار دفتر کاری‌تان، می‌توانید یک مبل منحصر به فرد بگذارید تا در قرار‌های کاری بتوانید طرف مقابل تجاری خود را مجذوب سلیقه‌تان کنید. چنین مبلی دقیقا می‌تواند این نقش را ایفا کند. یک مبل تک خاص و منحصر به فرد که از الوارهای چوبی که با رنگ سبز، رنگی شده‌اند، ساخته شده است. سفارش چنین مبلی کار راحتی است و مطمئنا قیمت بالایی هم ندارد پس زودتر دست به کار شوید و از جلسات کاری خود خرسند بیرون بیایید.

زمین گلف در خانهممکن است شما نتوانید یک باره همه مبلمان خانه را عوض کنید اما می‌توانید با اضافه کردن یک مبل تک خاص و متفاوت در گوشه‌ای از نشیمن، حال و هوای دلنشینی ایجاد کنید. این مبل سبز با روکش کمی پرزدار، مثل زمین گلف است و انحنای آن نیز در اصل نمادی از همین است. سبزی و پهناوری زمین گلف و آرامشی که این ورزش به ذهن می‌دهد، هدیه‌ این مبل بامزه به شماست.

چایخوری در باغ انگلیسیشاید بد نباشد کمی هم در ظرف و ظروف‌تان دست ببرید و تزریق سبزی به خانه‌تان را از داخل کابینت‌های آشپزخانه شروع کنید. این سرویس چای خوری با طرح گل‌های ریزی که در باغ‌های انگلیسی می‌روید، یک عصرانه دلچسب را برای شما رقم می‌زند. این نمونه از برند معروف «رویال آلبرت» است که در ایران هم می‌توانید نمونه اصل و ترکیه‌ای‌اش را پیدا کنید.

یک کوسن هزار رنگاز مبل‌های‌تان خسته شده‌اید؟ توانایی تغییر کلی را ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد. شما می‌توانید با خریدن چند مدل کوسن تازه، حال و هوای تازه‌ای به مبل‌های‌تان بدهید. رنگ سبز با رنگ‌های سفید، مشکی، کرم، قهوه‌ای، آبی کاربنی، سورمه ای، خاکستری، دودی و حتی قرمز سازگاری دارد پس با خیال راحت کوسن‌های سبز را روی مبل‌های خود ولو کنید!


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رنگ های پاییزی که کیف شما را کوک می کنند!

رنگ های پاییزی که کیف شما را کوک می کنند!

چیدانه: هر فصلی از سال دارای رنگ‌های مخصوص به خود است. رنگ‌هایی كه بیانگر و معرف آن فصل هستند و طبیعت بهترین مكان برای آگاهی از این رنگ‌ها است. فصل پاییز فرا رسیده است و احتمالا خیلی‌ها دوست دارند نشانه‌های رنگی این فصل را وارد فضای داخلی زندگی خود كنند. روزهای خنك پاییز زمان بسیار خوبی برای اضافه كردن رنگ‌های جدید به خانه هستند.رنگ‌های مورد نظر خود را انتخاب كنید

در این مطلب نمونه‌هایی از اتاق‌هایی را به شما نشان می‌دهیم كه در آن از رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های خنثی سرد و گرم گرفته تا رنگ‌های اشباع‌شده، در طراحی پاییزی فضا استفاده شده است.اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان كنید

با استفاده از رنگ خنثی می‌توانید فضایی دنج و راحت را در اتاق خود فراهم كنید. مقادیر اندكی از این رنگ می‌تواند به هر چیزی در اتاق، از تخته پشتی تخت‌خواب و دیوار گرفته تا سقف، گرما اضافه كند.اگر به رنگ‌های خنثی و ملایم علاقه دارید: رنگ سفید روشن را امتحان كنید

از این طراحی اسكاندیناویایی الهام بگیرید: تركیب روزهای كوتاه و دمای پایین پاییز با لایه‌ای از رنگ سفید شاداب. اضافه كردن رنگ سفید به دیوارها یا سقف نور موجود در فضا را منعكس می‌كند، و اتاق شما از آخرین تابش‌های خورشید تنبل پاییز بهره‌مند می‌شود.اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ ارغوانی روشن را امتحان كنید

این رنگ ارغوانی روشن جلوه‌ای عاشقانه به یك اتاق نشیمن یا اتاق خواب در یك عصر پاییزی اضافه می‌كند. همانظور كه در عكس بالا می‌بینید سایه‌های خنثی و گرم این رنگ با رنگ‌های ارغوانی تیره‌تر، رنگ‌مایه‌های چوبی طبیعی، و رنگ‌های سفید هماهنگی بسیار خوبی پیدا می‌كند.اگر به رنگ‌های خنثی و سرد علاقه دارید: رنگ خاكستری آلومینیومی را امتحان كنید

این سایه جذاب و گرم رنگ خاكستری جزء رنگ‌های پیشنهادی پانتون برای فصل پاییز است. این رنگ را در كنار رنگ قرمز، زرد، و سایه‌های خاكستری به كار ببرید تا تاثیر فوق‌العاده آن را ببینید.اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: رنگ زرد را امتحان كنید

این رنگ نسخه ملایم‌تر و لطیف‌تر زرد آفتابی است كه در تابستان بیش از پیش به كار می‌رود. این نوع رنگ زرد كه به سبز متمایل است در فهرست رنگ‌های پاییزی پانتون قرار دارد و به آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و اتاق نشیمن جلوه‌ای سرزنده و شاداب اضافه می‌كند.اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: بنفش درخشان را امتحان كنید

رنگ سال پانتون یعنی بنفش درخشان وقتی با سایه‌های ارغوانی تیره، قهوه‌ای روشن، و یا آبی تیره تركیب می‌شود جلوه‌ای پاییزی به خود می‌گیرد.اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز تیره را امتحان كنید

این رنگ قرمز تیره حضور قدرتمندی در فضا دارد و بسیار مناسب فضاهایی چون اتاق غذاخوری یا راهروی ورودی است. می‌توانید كل یك اتاق را با استفاده از كاغذدیواری‌ها یا رنگ‌ها به این رنگ درآورید. اگر می‌خواهید محافظه‌كارانه‌تر رفتار كنید از این رنگ در كوسن‌ها با طرح‌های گل‌دار استفاده كنید.اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز شفقی را امتحان كنید

این رنگ در مرز باریك بین رنگ‌های نارنجی و رنگ قرمز قرار دارد و یادآور برگ درخت افرای پاییزی است. این رنگ را با رنگ‌های زرد، قرمز تیره، یا قهوه‌ای متمایل به خاكستری تركیب كنید تا جلوه پاییزی آن بیش‌تر شود.اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ سبز سروی را امتحان كنید

در پاییز برگ‌ها از درختان جدا می‌شوند، دیوارها را به رنگ سبز درآورید تا این خلا در فضای بیرون در درون خانه شما جبران شود. پانتون پیشنهاد می‌كند كه رنگ سبز سروی را با سایه‌های رنگ بنفش درخشان تركیب كنید. هم‌چنین این رنگ هماهنگی خوبی با رنگ‌های خاكی مانند قهوه‌ای و خاكستری دارد.اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ آبی مایل به ارغوانی را امتحان كنید

اگر به رنگ آبی تابستانی علاقه دارید، آبی مایل به ارغوانی می‌تواند جایگزین پاییزی خوبی برای این رنگ باشد. این رنگ كمی تیره‌تر از آبی آسمانی است و به دیوارهای خانه جلوه‌ای پاییزی اضافه می‌كند. دیوارهایی كه دارای رنگ‌های تیره هستند را با رنگ‌مایه‌های چوبی و وسایل تزئینی سفید رنگ متعادل كنید.اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ قرمز آتش‌نشانی را انتخاب كنید

كار كردن با رنگ‌های كلاسیك راحت است. رنگ قرمز آتش‌نشانی كمی تیره است، به همین دلیل آن را در كنار رنگ‌های سفید، خاكستری گرم، و رنگ‌مایه‌های چوبی استفاده كنید تا فضای شما متعادل و زیبا شود.اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید: رنگ نارنجی سوخته را انتخاب كنید

رنگ نارنجی سوخته وقتی با آثار هنری سبز- زرد، كوسن آبی رنگ، و وسایل متالیك تركیب می‌شود جلوه‌ای سرزنده و شاداب به فضا می‌دهد.اگر به رنگ‌مایه‌های سنتی پاییزی علاقه دارید رنگ آبی تیره متمایل به سبز را انتخاب كنید

آبی تیره متمایل به سبز زمینه‌ای بسیار خوبی برای رنگ‌های سنتی پاییزی مانند قرمز، نارنجی، و زرد است. در عكس بالا ببینید كه چگونه این رنگ باعث شده است تا رنگ‌مایه‌های گرم داخل نقشه جهان به خوبی به چشم بیاید. این رنگ را در دیوارها یا وسایل خانه استفاده كنید و تاثیر مثبت آن را در فضا مشاهده كنید.


برترین ها
 
آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
چگونه در طراحی از طبیعت الهام بگیریم؟

چگونه در طراحی از طبیعت الهام بگیریم؟

چیدانه: لحظه‌ای به خودتان فرصت دهید و از زندگی پرمشغله روزانه خود رها شوید، چشم‌هایتان را باز كنید و زیبایی طبیعی جهان پیرامون خود را به دقت نگاه كنید و با طبیعت آشتی كنید. چه چیزی می‌بینید؟ شاخه‌های درختان در اثر باد پاییزی بالا و پایین می‌روند؟ آیا صدای خش‌خش برگ‌های پاییزی كه اولین نشانه‌های فصل پاییز هستند را زیر پای خود احساس می‌كنید؟‌ آیا هنوز تششع زرد رنگ خورشید تنبل پاییز را روی شانه‌های خود احساس می‌كنید؟ آیا آخرین تلالوهای خورشید پاییزی را بر روی برج‌های شهر بر روی خط افق می‌بینید؟‌
اگر لحظه‌ای درنگ كنید و به جهان طبیعی پیرامون خود نگاهی بیاندازید، آن‌گاه درخواهید یافت كه طبیعت درس‌های زیادی در خود دارد و ما می‌توانیم با استفاده از آن‌ها محل زندگی خود را طراحی كنیم. درس‌هایی كه در طبیعت به خوبی مشخص هستند، فقط كافی است چشم‌های‌مان را باز كنیم. اكنون كه پاییز است پنجره اتاق را باز كنید و طبیعت را حسابی نگاه كنید، زیبایی موجود در آن منبع الهامی برای طراحی خانه است.

بیایید لحظه‌ای در طبیعت توقف كنیم و ببینیم این زیبایی خدادادی چه چیزهایی در خود نهفته دارد كه به ما در طراحی داخلی كمك می‌كند.1. شكل‌های طبیعی زیبایی

طبیعت زیبا و الهام‌بخش است. جهان طبیعت منبع الهامی برای بسیاری از هنرمندان سرشناس و بزرگ مانند ون‌گوگ و پیكاسو بوده است. بنابراین، چگونه ما می‌توانیم از نگاه یك هنرمند به طبیعت نگاه كنیم و از آن بیاموزیم؟ و سپس چگونه می‌توانیم زیبایی طبیعت را وارد خانه‌های خود كنیم و در طراحی فضای زندگی خود از این آموزه‌ها استفاده كنیم؟

این كار به سادگی یك لحظه توقف كردن، در آرامش نشستن، و مشاهده كردن زیبایی طبیعی جهان پیرامون ماست، چیزی شبیه بوییدن یك شاخه گل رز در یك روز بهاری. به رنگ زیبا و خاص گل رز نگاه كنید و توجه كنید كه چگونه رنگ‌ این گل و سایه‌های رنگی موجود در آن می‌تواند وارد فضای زندگی ما شود و زیبایی آن در درون خانه ما تكرار شود. علاوه بر این، رنگ این گل می‌تواند منبع الهامی برای پالت رنگی فضای طراحی ما شود و كل فضای زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد.

یا به شاخه‌های قهوه‌ای رنگ درختان كه در اثر باد پاییزی در هوا بالا و پایین می‌روند به خوبی نگاه كنید و از آن برای طراحی یك فضای مردانه استفاده كنید. از این رنگ می‌توانید در مبلمان یا منسوجات فضا استفاده كنید. زیبایی جهان طبیعت در پیرامون همه ما وجود دارد، فقط باید به دقت به آن توجه كرد و از آن در طراحی داخلی الهام گرفت. لحظه‌ای درنگ كنید، به تمامی فضای طبیعت را رصد كنید، و سپس آن زیبایی را در درون خانه خود تكرار كنید.2. از طرح‌های رنگی موجود در طبیعت تقلید كنید.

همانطور كه در بالا اشاره شد، سایه‌های رنگی یك گل رز می‌تواند منبع الهامی برای تم رنگی فضای كلی خانه شما باشد. بیایید به این موضوع عمیق‌تر نگاه كنیم. در چه جاهایی دیگری می‌توان نشانه‌های رنگی در طبیعت پیدا كرد؟

آیا تا به حال توجه كرده‌اید كه طبیعت از تركیب رنگ‌ها حتی رنگ‌هایی كه در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند هیچ هراسی ندارد؟ به یگ برگ رگه‌دار توجه كنید: خود برگ به رنگ سبز زمردی روشن است در حالی كه رگه‌های كه بر روی سطح برگ پخش شده‌اند به رنگ قرمز مجنتای تیره یا به رنگ سفید هستند.

طبیعت هم‌چنین به راحتی با سایه‌های رنگی مختلف بازی می‌كند. به یك درخت یا درختچه نگاه كنید. توجه كنید كه چگونه برگ‌های قدیمی نسبت به برگ‌های تازه كه از نوك شاخه‌ها دور شده‌اند دارای رنگی تیره‌تر هستند. این همان نسخه طبیعی بازی با سایه‌های رنگی مختلف در طبیعت است و به ما نشان می‌دهد كه طبیعت از همه تنالیته‌های رنگی استفاده می‌كند. پنجره خانه خود را باز كنید و به فضای بیرون نگاه كنید. از چه سایه‌های رنگی دوست دارید استفاده كنید تا طبیعت وارد فضای داخلی خانه شما شود؟3. طبیعت را وارد فضای زندگی خود كنید.

بیایید كمی از موضوع رنگ‌ها فراتر رویم. وقتی در جهان طبیعت قدم می‌زنیم چه چیزهایی را می‌توانیم از این فضا جمع‌آوری كنیم؟ دفعه آخری كه به پیاده‌روی رفتید و چند برگ، سنگ، شاخه كوچك، و بلوط را به خانه آوردید چه زمانی بود؟

راه‌های زیادی وجود دارد كه از طریق‌ها آن‌ها می‌توانید فضای داخلی خانه خود را با استفاده از عناصر طبیعی طراحی كنید. گلدان‌ها را با سنگ‌های زیبا پر كنید و سپس شاخه‌های كوچك و زیبای درختان را در میان سنگ‌ها بگذارید تا به یك شی تزئینی زیبا دست یابید. یك جای خوب برای این گلدان در خانه پیدا كنید تا به زیبایی در فضای زندگی شما بدرخشد.

برگ‌های رنگارنگ كه در مركز میز پراكنده و پخش شده‌اند، با كاج‌ها و بلوط‌ها تركیب شده‌اند، و در كنار آن‌ها نور شمع سوسو می‌زند نیز می‌تواند به میز شما حس و حالی پاییزی بدهد و چیدمانی متفاوت را بر روی میز شما ایجاد كند اگر به دنبال راهی ساده‌تر هستید، می‌توانید به سادگی چند گل رز زرد را ببرید و آن‌ها را در درون یك گلدان شیشه‌ای زیبا قرار دهید. این كار در فضای موجود در عكس بالا انجام شده است.4. طبیعت از الگوی طراحی تصادفی پیروی می‌كند.

باد بذری را از خاكش بیرون می‌آورد، آن را از خاكی كه در آن كاشته شده است جدا می‌كند، و آن را در خاك جدیدی در یك محیط تازه می‌كارد. این بذر ممكن است در این خاك جدید رشد كند و شكوفه دهد و یا در آن پژمرده شود و از بین برود. این بخش از طبیعت تصادفی و بدون برنامه‌ریزی است. هیچ‌كس نمی‌داند كه هر بذر در كجا كاشته می‌شود و آیا رشد می‌كند یا نه.

این موضوع چه درسی به ما می‌دهد؟ خیلی ساده است: از الگوی طراحی تصادفی پیروی كنید و از انجام آن نهراسید. ممكن است كار شما نتیجه دهد یا با شكست مواجه شود، اما تاز مانی كه دست به كار نشوید نمی‌توانید از نتیجه كار خود آگاه شوید. وسیله تزئینی كه در فروشگاهی آن را دیده‌اید و به آن علاقه‌مند شده‌اید را خریداری كنید، حتی اگر در آن لحظه ندانید كه در كجای خانه خود قرار است آن را قرار دهید. یك لوستر یا چراغ مدرن را در یك آشپزخانه به سبك روستایی آویزان كنید، حتی اگر این دو سبك با هم در تضاد باشند.

خانه شما جایی است كه قرار است شما در آن زندگی كنید، پس تصادفی عمل كنید، به حرف دلتان گوش كنید، و از چیزهایی كه به آن‌ها علاقه دارید استفاده كنید. شما هیچ وقت نمی‌توانید حدس بزنید كه نتیجه نهایی كار شما چه می‌شود و به چه ظاهری خواهید رسید.5. برخی از طراحی‌ها در طبیعت با برنامه و هدفمند هستند.

مانند یك ساعت دقیق، نیروی گرانش كره ماه باعث جز و مد در دریاها می‌شود. طلوع آفتاب پرنده‌ها را از خواب بیدار می‌كند، و نور تابنده ماه موجوداتی كه در شب‌ زندگی می‌كنند را بیدار می‌كند. تمام این موارد هدفمند و بابرنامه است، همانطور كه برخی از قسمت‌های طراحی ما در خانه باید این‌گونه باشد.

در حالی كه الگوی تصادفی جایگاه خاص خود را در فرایند طراحی داخلی دارد، اما برخی امور باید به دقت در مورد آن‌ها برنامه‌ریزی شود و طبق یك الگوی منطقی انجام شوند. برای مثال، آشپزخانه‌های خانه ما نیازمند برنامه‌ریزی دقیق هستند و باید تمام اجزای آن به دقت چیده شوند. كوهلر (Kohler) نكته‌ها و استراتژی‌های بسیار خوب و سودمندی را در مورد طراحی آشپزخانه ارائه می‌كند. در مورد طراحی آشپزخانه باید همه چیز به دقت بررسی شود و در آن هیچ چیز مهم‌تر از مثلث كاری نیست.

بنابراین، در طراحی داخلی خانه خود هدفمندی و بابرنامگی طبیعت را به طور كامل تقلید كنید. در نهایت باید گفت كه ایجاد یك خانه كاربردی هدف هر نوع طراحی داخلی است و یك خانه بی‌هدف و ناكارآمد باعث ایجاد استرس و بی‌نظمی می‌شود.6. از چرخه طبیعت تقلید كنید.

پاییز. زمستان. بهار. تابستان. اگرچه همه كشورهای دنیا نمی‌توانند از این چرخه چهار فصل طبیعت به طور كامل لذت ببرند، اما تقلید از آن در طراحی خانه بسیار سودمند و نتیجه‌بخش است.

همه می‌دانیم كه در طول فصل‌های بهار و پاییز باید فضای داخلی خانه خود را روشنایی ببخشیم و آن را زیبا كنیم. قالیچه‌ها را جمع كنید و پرده‌ها را باز كنید و آن‌ها را بشویید. از پرده‌های نازك‌تر برای ورود نور بیش‌تر به خانه استفاده كنید. در فصل بهار همه چیز در طبیعت نو می‌شود، شما هم با نظم‌بخشی و تمیز كردن خانه خود از طبیعت پیروی كنید. در طول ماه‌های سرد فصل‌های پاییز و زمستان به طراحی داخلی خانه خود گرما ببخشید. این كار را می‌توانید با پهن كردن فرش‌های زیبا، اضافه كردن لحاف‌های گرم به تخت‌خواب، و رنگ‌های گرم به فضاهای مختلف خانه انجام دهید.

چرخه طبیعت هم‌چنین به این معنی است كه برخی از چیزها باید از كار بیافتند و برخی دیگر به استراحت بپردازند؛ به قسمت‌های مختلف خانه خود نگاه كنید و لباس‌ها و وسایلی كه دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌كنید را بیرون بریزید و آن‌هایی كه هنوز قابل استفاده هستند را به سازما‌ن‌های خیریه اهدا كنید.7. حتی چیزهای كوچك هم مهم هستند.

ریزترین ذرات خاك هم در جهان طبیعت نقش مهمی بازی می‌كنند و برای هدفی خلق شده‌اند. تمام وسایل خانه ما هم باید نقش مهمی در خانه ایفا كنند و برای هدفی در خانه ما قرار گرفته باشند. خواه ما یك آینه قدی در نزدیكی فضای ورودی نصب كنیم تا هنگامی كه با عجله می‌خواهیم از خانه بیرون برویم جلوی آن خود را مرتب كنیم، یا خواه یك گلدان گل را در وسط میز پذیرایی خانه خود قرار دهیم تا فضای اتاق زیباتر شود، همه چیز باید نقشی را در فضا بازی كنند و كارایی داشته باشند.

وضعیت خانه خود را ارزیابی كنید و تمام وسایل موجود در خانه را جز به جز یادداشت كنید؛ آیا تمام وسایل وظیفه‌ای مشخصی را در اتاق انجام می‌دهند و كاربرد دارند؟ آیا باید یك لوستر یا روشنایی را برای ایجاد هماهنگی بیش‌تر در خانه عوض كرد و روشنایی دیگری را جایگزین آن كرد؟ آیا برای ایجاد فضایی صمیمی‌تر و كاربردی باید یكی از صندلی‌ها را جابه‌جا كرد؟‌ آیا برای تعیین محدوده اتاق نشیمن خانه خود باید به آن یك قالیچه اضافه كنید؟

از این‌كه هر وسیله‌ای در خانه شما مامور انجام وظیفه‌ای است مطمئن شوید، واگر وسیله‌ای كاربردی در فضا ندارد بهتر است آن را خارج كنید.8. همیشه رشد كنید و تغییر دهید.

درس‌های ارزشمند بسیار زیادی می‌توان از طبیعت گرفت. هافینگتون پست (Huffington Post) معتقد است كه سه درس بزرگ می‌توان از طبیعت گرفت، اما در مورد طراحی داخلی درس‌های بسیار زیاد دیگری را نیز می‌توان از طبیعت آموخت.

طبیعت هرگز حالت ایستا و ثابتی ندارد: همه چیز در حال رشد و تغییر است. یك درخت ممكن است از بین برود، اما یك نهال تازه و جوان جای آن را می‌گیرد؛ یك گل پژمرده می‌شود و به جای آن یك شكوفه جوان و شاداب رشد می‌كند. خانه ما هم باید از همین الگوی رشد و تغییر پیروی كند. آیا كاناپه اتاق نشیمن خراب و كهنه شده است؟ اگر این‌گونه است، طراحی خانه خود را با اضافه كردن یك كاناپه جدید تغییر دهید.

آخرین باری كه جای مبلمان خانه خود را تغییر داده‌اید و به چیدمانی جدید رسیده‌اید چه زمانی بوده است؟ سعی كنید كمد بزرگ خانه خود را به گوشه دیگری از فضا ببرید، یا در ورودی خانه خود را رنگ كنید. تغییر بسیار خوب است و باعث می‌شود چشم ما به یك طراحی داخلی كاملا جدید باز شود.9. فكری به حال موانع موجود در خانه بكنید.

مثل رشد كردن ریشه یك درخت در كنار یك تخته سنگ برای دستیابی به منابع آبی جدید، ما هم باید در مورد موانع موجود در طراحی داخلی خانه خود فكر كنیم و راه‌حلی برای آن‌ها پیدا كنیم. خیلی‌ها معتقدند طراح داخلی خوب كسی است كه موانع موجود در طراحی داخلی یك فضا را به خوبی بشناسد و برای آن‌ها راه‌حل‌های خلاقانه‌ای پیدا كند.

هر خانه دارای یك یا دو مانع است، و ما باید به دنبال راه‌هایی خلاقانه و نوآورانه برای استفاده درست از آن مانع و یا پنهان كردن آن باشیم. آیا در خانه شما یك دیوار بزرگ وجود دارد و مانعی برای طراحی داخلی خانه شماست و آن را نمی‌توان تخریب كرد؟

سعی كنید این دیوار بزرگ و وسیع را تبدیل به فضایی برای به نمایش گذاشتن عكس‌های خانوادگی خود كنید، و یا زشتی آن را با نصب یك آینه قدی بزرگ به منظور انعكاس بیش‌تر نور طبیعی به داخل فضای زندگی شما و دل‌باز شدن فضا مخفی كنید. همانطور كه طبیعت با موانع موجود در خود خلاقانه رفتار می‌كند، شما هم همین كار را با موانع موجود در فضای زندگی خود انجام دهید.10. از تنوع موجود در طبیعت تقلید كنید.

طبیعت با تنوع و گوناگونی همراه است: رنگ‌ها، شكل‌ها، بافت‌ها، و طرح‌ها گسترده و گوناگون هستند. ما باید به منظور خلق یك طراحی خوب و زیبا این تنوع و گوناگونی طبیعت را وارد فضای زندگی خود كنیم.

با اضافه كردن رنگ و بافت به فضای داخلی خانه خود حال و هوایی گرم و جذاب در فضا ایجاد كنید. طرح‌ها و بافت‌ها مانند طرح‌های گلدار و طرح‌های مواج، یا بافت‌های كتان و بافت‌های مخمل را با هم تركیب كنید. همینطور به فضای داخلی خانه خود كوسن، بالشتك، منابع نوری جذاب، و وسایل تزئینی اضافه كنید.

اگر كل طبیعت به رنگ قهوه‌ای بود بسیار افسرده‌كننده و ملال آور می‌شد، پس چرا خانه ما هم اینگونه باشد؟ خانه خود را با استفاده از رنگ‌ها، طرح‌ها، و بافت‌ها زیباتر كنید و آن را شبیه یك روز تابستانی رنگی و روشن كنید.طبیعت واقعا نیروی حیات است و اكنون ما می‌دانیم طبیعت هم‌چنین می‌تواند نیرویی برای طراحی داخلی باشد. به طور كلی هر كس باید به طبیعت پیرامون خود بیش از پیش توجه كند. شما هم این كار را انجام دهید. چه رنگ‌هایی در طبیعت می‌بینید؟ چه طرح‌ها و بافت‌هایی مشاهده می‌كنید؟

مشاهدات خود را یادداشت كنید و آن‌ها را در طراحی داخلی خانه خود به كار گیرید. این‌كه ببینید طبیعت وارد فضای داخلی زندگی شما شده است و نشانه‌های آن در قسمت‌های خانه شما كاملا مشخص است، احساس بسیار خوبی به شما دست خواهد داد.

برترین ها​
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تاثیر رنگ آشپزخانه در روحیات شما

تاثیر رنگ آشپزخانه در روحیات شما

چیدانه: رنگ‌های قرمز پرطراوت، نارنجی‌های برجسته و تیره، سبزهای كهربایی امروزه جای خود را در آشپزخانه‌های مدرن باز كرده‌اند، فقط باید تنالیته مناسب را پیدا كرد و از آن‌ها به به درستی استفاده كرد. آیا شما هم مایل به استفاده از رنگ‌های مختلف و تركیب‌های رنگی گوناگون در آشپزخانه خانه خود هستید؟

در وب‌سایت‌های طراحی داخلی و معماری عكس‌های زیادی از آشپزخانه‌های مختلف وجود دارد، شما می‌توانید از این عكس‌ها ایده بگیرید و در طراحی آشپزخانه خود از آن‌ها استفاده كنید. این رنگ‌ها می‌توانند در قسمت‌هایی هم‌چون دیواره‌ها، جزیره‌ها، و كابینت‌های آشپزخانه به كار گرفته شوند. در این مطلب می‌خواهیم در مورد نحوه استفاده از رنگ‌های مختلف در آشپزخانه صحبت كنیم.رنگ قرمز در آشپزخانه

سایه‌های محرك رنگ قرمز اشتهای انسان را افزایش می‌دهند. اصولا رنگ قرمز به رنگ اشتهاآور مشهور است، به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای خانواده‌هایی است كه عاشق غذا پختن (و البته غذا خوردن) هستند. اما باید از رنگ قرمز گرم استفاده كرد یا رنگ قرمز سرد؟ و به چه میزانی؟ ‌پیش از انتخاب نهایی رنگ مورد نظر نمونه‌های رنگی مختلف را امتحان كرده و بادقت رنگ نهایی را انتخاب كنید. به یاد داشته باشید برای این‌كه رنگ قرمز به خوبی روی سطح بنشیند باید حداقل دو لایه از آن بر روی سطح قرار بگیرد.رنگ نارنجی در آشپزخانه

مانند رنگ قرمز، رنگ نارنجی هم سریعا توجه را به خود جلب می‌كند و به همین دلیل مناسب فضاها و وسایلی است كه دوست داریم به خوبی در خانه ما به چشم بیایند. هنگام استفاده از رنگ‌مایه‌های روشن دقت كنید، از آن‌جایی كه گاهی رنگ نارنجی حس و حالی روشن دارد، بهتر است از رنگ‌های نارنجی‌ای استفاده كنید كه در آن‌ها مقادیر اندكی رنگ قهوه‌ای یا زرد به كار رفته است. این كار باعث می‌شود رنگ نارنجی مورد نظر به زیبایی در فضا بدرخشد.رنگ سبز در آشپزخانه

استفاده از رنگ سبز كمی دشوار و چالش‌برانگیز است. در حالی كه سایه‌های درست و متناسب رنگ سبز جلوه‌ای شاداب و سرزنده دارند، سایه‌های نامتناسب آن جلوه‌ای تقریبا ناخوشایند دارند. این راهنمایی كمك زیادی به شما در انتخاب درست رنگ سبز می‌كند: رنگ سبزی را انتخاب كنید كه شما را به یاد غذای سبز رنگ مورد علاقه‌یتان می‌اندازد.رنگ آبی در آشپزخانه

این رنگ آرام و ملایم قادر است حس و حال نامنظم‌ترین و شلوغ‌ترین فضاها را هم آرام و ملایم كند. اما هنگام استفاده از این رنگ در آشپزخانه خانه خود بسیار دقت كنید، زیرا رنگ آبی ممكن است میل به غذا خوردن را كاهش دهد. به جای این‌كه از این رنگ در مقادیر زیاد استفاده كنید، آن را در مقادیر اندك در فضاهایی چون جزیره، كابینت‌ها، و یا دیواره‌ها به كار بگیرید.رنگ سیاه در آشپزخانه

می‌دانید دلیل این‌كه رنگ سیاه همیشه مد است چیست: این رنگ با هر فضا و هر رنگی به خوبی تركیب می‌شود و كار كردن با آن ساده است. از این رنگ زیبا و دیدنی می‌توان هم در آشپزخانه‌های رنگی و هم در آشپزخانه‌های خنثی استفاده كرد. فقط باید كمی مراقب باشید: رنگ سیاه نور زیادی را به خود جذب می‌كند، به همین دلیل این رنگ اصلا مناسب آشپزخانه‌ای نیست كه از نور طبیعی بی‌بهره است.رنگ كابینت‌های آشپزخانه


اگر دیوار آشپزخانه خود را به رنگ جدیدی درآورده‌اید و از نتیجه آن راضی نیستید، رنگ كردن كابینت‌ها راه مقرون‌به‌صرفه و هوشمندانه‌ای است كه فضای آشپزخانه شما را زیباتر كرده و مشكل شما را حل می‌كند. اما رنگ كردن كابینت‌ها خیلی هم ساده نیست و به كار زیادی نیاز دارد، به همین دلیل در هنگام انتخاب پالت رنگی دقت كرده و رنگ‌مایه‌هایی را انتخاب كنید كه از دوست داشتن آن‌ها اطمینان دارید.بافت و لكه‌های روی كابینت‌های آشپزخانه


آیا بین رنگ كردن كابینت‌های چوبی خود یا حفظ كردن آن‌ها به حالت زیبای فعلی تردید دارید؟ خوش‌بختانه راهی وجود دارد كه هر دوی این دو مورد را یك‌جا دارد. لاك‌الكل‌كاری كابینت‌ها باعث می‌شود كه به آشپزخانه شما یك لایه رنگی ظریف اضافه شود و در عین حال بافت و لكه‌های اصلی چوب‌ها از بین نروند.تركیب‌های رنگی در آشپزخانه

خبر خوب این است كه اكنون قادرید كه رنگ مورد نظر خود برای طراحی آشپزخانه را انتخاب كنید. اما خبر بد این است كه این تازه اول كار است. اكنون باید در مورد رنگ‌های فرعی، مواد و مصالح، به كارگیری درست رنگ‌ها، و نیز تركیب هوشمندانه آن‌ها فكر كنید و پس از این كارها است كه آشپزخانه شما تبدیل به فضایی كامل و بدون نقص می‌شود.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
این آپارتمان ها 40 متر هم نیستند

این آپارتمان ها 40 متر هم نیستند

برترین ها: زوج های جوان که تازه می خواهند ازدواج کنند، به دنبال آپارتمان‌های کوچک هستند تا در صورت امکان آن را خریداری کنند و در سال‌های اول زندگی دغدغه کرایه خانه نداشته باشند. اما دکور کردن این واحدها اصولا کار دشواری است. وقتی آپارتمان کوچک باشد، باید از بسیاری از وسایل و تزئینات چشم بپوشید و فقط به فکر وسایل ضروری باشید.

اما این مساله موجب نمی شود که از تزئین و زیباسازی واحد غافل شوید. با کمی هزینه اضافه تر می توانید واحدهای زیر 50 متر مربع را نیز تزئین کرد. برای اثبات این ادعا، چند نمونه واحد 40 متری برایتان انتخاب کرده ایم که به طرز بسیار هوشمندانه و البته زیبا تزئین شده اند و از همه گوشه‌وکنار آپارتمان، مفید استفاده شده است.

1. در این آپارتمان 32 متری، اتاق خواب با یک دیوار شیشه‌ای تفکیک شده است تا فضای داخلی خانه خیلی هم کوچک دیده نشود.


2. شاید عجیب باشد اما در گوشه‌ای از همین سوئیت نقلی، یک میز ناهارخوری 3 نفره هم قرار دارد.3. استفاده از رنگ های خنثی و روشن موجب شده است تا فضاهای باریک و کوچک بزرگ‌تر دیده شوند. دیوارهای بژ، دکور توسی و کفپوش کرم در کنار هم موجب شده‌اند تا فضا بازتر دیده شود.4. با اینکه سرویس بهداشتی این واحد بسیار کوچک است، اما با استفاده از سنگ مرمر برای دیوار، کف و حتی سینک دستشویی، بسیار لوکس و شیک دیده می شود. در، سطل و سبدهای قهوه‌ای تیره هم در کنار این رنگ روشن ها، جلوه و نمای زیباتری دارد.5. حمام و دستشویی با دیوار شیشه‌ای از هم جدا شده اند. برای اینکه فضا همان لوکس بودن خود را حفظ کند، یک دوش خاص و زیبا برای آن انتخاب شده است. فرورفتگی دیواری برای قرار دادن وسایل حمام نیز ایده خوبی است که از هر نوع اشغال بیش از حد فضا جلوگیری کرده است.6. آپارتمان دوم نیز نقشه دقیقا مشابه نمونه اول را دارد. فقط رنگ و طرحی که برای تزئین انتخاب شده است، فرق دارد.7. در این واحد دکور خانه کمی کلاسیک تر است. به طور مثال، لوستر بزرگی برای آن در نظر گرفته شده است. یا در دو اطراف مبل راحتی آباژورهای با رنگ بنفش قرار دارند که با کوسن های روی مبل، جفت شده اند. این فضای 32 متری حتی شومینه و میز ناهارخوری هم دارد.8. آشپزخانه باریک آن با کابینت های قهوه ای تیره پر شده است. البته آباژور بنفش موجود در حال، از داخل آشپزخانه دیده می شود و به محیط رنگ و تنوع جالبی می بخشد.9. از دستشویی و حمام این آپارتمان بسیار مفید استفاده شده است. بعلاوه، وسایل و متریالی که برای آن استفاده شده نیز بسیار لوکس و زیبا است. به طور مثال، سینک دستشویی همانند ظرف سوفله بزرگی است که در دو طرف خود دسته دارد. برای اینکه در آشپزخانه فضای کافی برای وسایل برقی نیست، ماشین لباسشویی زیر سینک دستشویی کار گذاشته شده است.10. آپارتمان سوم، کمی بزرگ‌تر است و 35 متر مربع اندازه دارد. پلن آپارتمان نیز با دو نمونه پیشین فرق دارد.11. در این واحد، باریک‌ترین اتاق به عنوان نشیمن انتخاب شده است. کاناپه راحتی در یک طرف و روبه روی آن، تلویزیون و دیگر وسایل مرتبط با آن قرار داده شده اند.12. به این دلیل که فضای نشیمن و آشپزخانه بسیار کم است و نمی توان میزناهارخوری برای آن در نظر گرفت. اما طراحی این خانه، کانتر آشپزخانه را امتداد داده و میز صبحانه خوری ایجاد کرده است. با قرار دادن دو صندلی ظریف و کم حجم، می توان در آسودگی خیال غذا میل کرد.13. اتاق خواب این واحد کاملا خصوصی است و همانند نمونه های پیشین دیوار شیشه‌ای ندارد. این فضا با دیواری پیش‌ساخته از نشیمن جدا شده است و فقط برای قرار دادن یک تختخواب دونفره جا دارد. ترکیب رنگی که برای این اتاق در نظر گرفته شده است بسیار ملایم و زیبا است. نورپردازی و آباژورهایی که از سقف آویزان شده اند نیز تمهید هوشمندانه ای برای روشنایی کنار تخت است.14. کمد دیواری، در دل دیوار پیش ساخته کار شده است و فضای متنوعی برای قرار دادن انواع وسایل و لباس ها در خود دارد. در بالای تخت نیز روی دیوار، تاقچه های شناوری نصب شده اند تا برخی وسایل و کتاب ها را بتوان روی آن قرار داد.15. سرویس بهداشتی این واحد بسیار شیک و عاری از هر نوع شلوغی است. رنگ توسی و سفید، سینک و کابینت باریک و حوله های سفید در کنار هم به زیبایی فضا افزوده اند.16. ترکیب راه‌راهی که برای دیوار در نظر گرفته شده است نیز بر زیبایی بیشتر آن افزوده است.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اتاق‌خواب‌های خلاقانه برای نوجوان‌ها

اتاق‌خواب‌های خلاقانه برای نوجوان‌ها

برترین ها: برای اینکه نوجوان ها را تشویق کنید که شب زودتر به اتاق و رختخواب بروند و بخوابند، می توانید یک اتاق زیبا و مهیج برای آنها بسازید. یعنی یکی از ترفندها، خلق یک فضای خاص و زیبا و متنوع است.


در این مطلب، یک اتاق بسیار شیک برایتان انتخاب کرده ایم تا از آن ایده بگیرید.

1. این اتاقی که انتخاب کرده ایم، یک اتاق پسرانه است. طراح آن نیز گروه هنری HQteam است.
2. اولین جاذبه خاص این اتاق، دیوار کرکره‌ای است که محلی برای ذخیره و قرار دادن وسایل نیز به شمار می رود. علاوه بر امکان نصب تاقچه روی این دیوار، نورپردازی نور زرد و دوچرخه ای که به صورت ایستاده روی دیوار در جای خود محکم شده است، زیبایی این اتاق را افزایش داده است.
3. یک اثر هنری ساده اما زیبا که برای سن پسرهای نوجوان بسیار جذاب خواهد بود.
4. اتاق نوجوان ها باید میز مطالعه و کامپیوتر نیز داشته باشد. میز ظریف اما شیک که با دیگر بخش های اتاق تناسب دارد انتخاب کنید. در دیوار بالای میز، تاقچه های شناور نصب کنید تا پسرتان وسایل خود را روی آنها بچیند. صندلی را نیز به رنگی انتخاب کنید که در میان رنگ‌های غالب اتاق خودنمایی کند. به طور مثال، برای این اتاق که بیشتر سفید، سیاه و چوبی است، صندلی فیروزه ای انتخاب شده است.
5. کتابخانه از دیگر اجزای لازم برای اتاق خواب نوجوان ها است. یک کتابخانه شناور روی دیوار نصب کنید که درب شیشه ای داشته باشد. محل نصب آن را دیوا کناری میز کامپیوتر انتخاب کنید تا همه وسایل موردنیاز مطالعه دم‌دست باشند.
6. در انتخاب وسایل اتاق، حتی آنها که خیلی کوچک هستند، وسواس و سلیقه به خرج دهید. به طور مثال، چراغ مطالعه ای که روی میز می گذارید را نیز با طراحی و رنگ خاص و جذاب انتخاب کنید.
7. تاقچه های شناور روی دیوار بهترین گزینه ها برای قرار دادن وسایل دکوری هستند. انواع دکوری های مدرن و جالبی را انتخاب کنید که با سن و جنسیت یک پسر نوجوان تناسب دارد.
8. کرکره‌ای بودن دیوار این مزیت را دارد که می توانید تاقچه ها یا دیگر وسایلی که به آن نصب کرده اید را جابه‌جا کنید. به این ترتیب یک اتاق متنوع در اختیار خواهید داشت.در این مطلب، دو اتاق جالب برایتان انتخاب کرده ایم تا از آن ایده بگیرید.

1. این اتاق نیز پسرانه است و طراح آن Olga Podgornaja نام دارد. لازم به یادآوری است این اتاق در زیرزمین قرار دارد.

2. همان طور که در عکس می بینید، این اتاق مملو از صندلی و نیمکت است اما به گونه ای چیده شده اند که شلوغ و در هم دیده نمی شود. به طور مثال، لب پنجره، کاناپه ای برای نشستن تعبیه شده و با انواع کوسن ها روی آن پر شده است.

3. این اتاق برای یک پسر نوجوان دوست‌دار فوتبال است. به همین دلیل، توپ و وسایل ورزشی در گوشه ای چیده شده اند. رنگ های انتخابی نیز پویا و فوتبالی هستند. حتی ساعت روی دیوار نیز همانند نمونه هایی است که در باشگاه ها و زمین های فوتبال دیده می شود.

4. لوستر، قاب عکس، شکل پرده، وسایل دکوری (همانند آدم آهنی روی میز مطالعه)، صندلی ای تک نفره ای که برای مقابل کاناپه اتاق انتخاب شده است و ... همه مواردی هستند که می توانند هویت اتاق نوجوانان را تغییر دهند.

5. محل خواب پسرک نوجوانی که صاحب این اتاق است، همانند زمین فوتبال است. اگر کف زمین را ملاحظه کنید، نیمه زمین فوتبال و 18 قدم را می بینید که خوشخوابی روی آن قرار گرفته است. در پشت دیوار آن، دیرکی همانند دروازه ساخته شده است که نقش تاقچه را دارد. در کنار تخت نیز صندوقچه ای قرار گرفته است که چراغ خواب را روی آن گذاشته اند.

6. در این قسمت اتاق سوم را به شما معرفی می کنیم. طراح آن Dima Dolgykh است که صاحب آن پسر نوجوان ودوستدار تیم فوتبال رئال مادرید است.

7. رنگ هایی که برای این اتاق انتخاب شده اند، بسیار متناسب هستند و موجب زیبایی بیشتر شده اند. کفپوش چوبی بژ، کاناپه توسی، کمد دیواری فیروزه ای با لوسترها و آباژور رنگی این قسمت از اتاق را زیبا کرده‌اند. قاب عکس هایی که روی دیوار کار شده اند نیز جذابیت بسیاری دارند.


برترین ها​
 
آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
به بالکن و حیاط خلوتتان سر و سامان دهید

به بالکن و حیاط خلوتتان سر و سامان دهید

چیدانه: بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: وقتی بادهای پاییزی شروع به وزیدن می کنند و حراج‌های اجناس تابستانی بازار را رونق می بخشند، بهترين فرصت برای خرید وسایل فضای بیرونی و طراحی دوباره ايوان و پاسيو فرا رسيده است. دو دليل مهم برای این کار وجود دارد:

1. فضاهای بيرونی هم‌چنان در ذهن شما زنده هستند. شما در اين زمان برای سه يا چهار ماه از اين فضاها استفاده كرده‌ايد و كمبودها و مزيت‌های آن را خوب شناخته‌ايد. رنگ صندلی ها را دوست نداريد یا نشيمن جای كافی برای بيش‌تر از هشت نفر ندارد؟ جزئيات در ذهن شما زنده هستند و می توانيد برای تابستان آينده تصميمات درست و هوش‌مندانه‌ای بگيريد.

2.حراج‌ها. وسايل باغ‌بانی و نشيمن‌های بيرونی اكنون حراج شده‌اند. اكنون زمان آن است كه بالشتك‌ها، فواره‌ها، و حتی گياهان را خريداری كنيد و مطمئن باشيد تابستان سال آينده به خاطر اين كار از خود راضی خواهيد بود.

در این مطلب پیشنهاد هایی برای شما داریم تا با آینده نگری تابستان آینده را بیشتر در ایوان یا حیاط خلوت خود بگذرانید.طراح از خطوط معماری اين فضا برای ايجاد نقاط كانونی استفاده كرده است. توجه كنيد كه چگونه كوسن‌ها مانند سربازان خبردار ايستاده‌اند و چشم شما را به سمت بار هدايت می كنند.

بخريد. بالشتك‌های مناسبی برای سايه‌بان‌های تابستانی خريداری كنيد. در حراج های فصلی می توانيد طرح‌های بسيار زيبايی از آنها را تهيه كنيد.در اين فضای بيرونی برای هدايت چشم به سمت نقاط كانونی از كاشت گياهان و معماری منظره استفاده شده است. توجه كنيد كه كل مسير ورودی آن‌قدر باريك شده است تا تمركز شما را به جلو و در جهت آن هدايت كند.

بكاريد. هر گياهی را كه دوست داريد بكاريد. آب باران برای گياهان جديد بسيار مناسب است و فصل پائيز فصل خوبی برای كاشت درختان و درختچه‌ها است.اگر از نمايی ديگر به اين فضا نگاه كنيم متوجه تلالو نور خورشيد بر روی مسير ورودی می شويم. اين فضا بهترين جا برای كاشتن گياهانی است كه به نور خورشيد نياز دارند.بكاريد. گياهان فصلی. اين گياهان در طول زمستان محكم و سالم باقی می مانند و تبدیل به ستارگان شما در طول تابستان آينده خواهند شد.اشيای تزئينی يك فضا را زيبا و يا كسل‌كننده می كنند. فانوس‌های شيشه‌ای تابستانی و گياهان ساحلی به اين فضا كمی شخصيت داده‌اند.

بخريد. چراغ‌های مناسب فضاهای بيرونی و اشيای تزئينی ساحلی، چراكه قيمت اين وسايل در اواخر تابستان به‌شدت كاهش می يابد.نقطه كانونی اصلی اين باغ، آبنماهای كوچكی هستند كه از روی صدف‌ها به داخل استخر كوچكی می ريزند.

بخريد. آبنماها جلوه ای متفاوت در حیاط شما خلق می کنند، می توانید آنها را از فروشگاه هایی که وسایل مخصوص محوطه دارند تهیه کنید.يكی ديگر از نقاط كانونی مشخص اين فضا حوضی است كه توسط فضاهای چمن‌شده احاطه شده است و در آن دو صندلی نيمكتی قرار گرفته است. حتی مقدار كمی چمن در يك فضا می تواند به چشم استراحت دهد و راه‌رفتن را ساده كند.

بكاريد. چمن. چمن را می توان در فصل پایيز كاشت تا ريشه‌های آن پيش از شروع زمستان قوی و قدرتمند شوند. شايد كاشتن چمن كمی سخت باشد اما در بهار دارای يك محوطه چمن‌پوش با رنگ سبز زمردين خواهيد بود.نقطه كانونی اصلی در اين فضا ديواری است كه شومينه در آن قرار گرفته است. در اين فضا از گل و گياه كم‌تر استفاده شده است و بيش‌تر محوطه كوچكی برای گردهمايی و مهمانی های خانوادگی است. به سايه‌بان سفيدرنگ كه بر روی فضای نشيمن و دو صندلی مقابل شومينه كه فضای كوچكی فراهم كرده‌اند توجه كنيد.

بخريد. مبلمان فضاهای بيرونی را در هماهنگی با ديگر اجزای فضای خود خريداری كنيد.به آينه نصب شده در قسمت غذاخوری توجه كنيد كه به اين فضا شخصيت و زيبايی بخشيده است. می بينيد كه يك تكه آينه چقدر فضا را زيبا كرده است؟

بخريد. آينه‌ و آثار هنری. اما اگر در آب‌وهوای سرد زندگی می كنيد، آن‌ها را تا بهار آينده در جايی ديگر نگه داريد. زمستان با آثار هنری آويزان‌شده در فضاهای بيرونی مهربان نيست.مهم نيست كه مشغول بازساری و نوسازی كلی و طراحی كامل فضاهای بيرونی خانه خود هستيد و گل وگياه جديد می كاريد و يا تنها چند وسيله ساده خريداری می كنيد، آن‌چه مهم است اين است كه اين كار را در اواخر تابستان و اوايل پایيز انجام دهيد. قسمت‌های مختلف شهر را به خوبی نگاه كنيد تا حراجی ها را پيدا كنيد و بتوانيد برنامه‌ريزی كاملی برای تابستان آينده انجام دهيد.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خانه پاییزی گرم، با این رنگ ها

خانه پاییزی گرم، با این رنگ ها

برترین ها: پاییز، فصل رنگ های گرم، صمیمی و پخته است. تصاویر اتاق های پاییزی (با طیف رنگ هایی از قهوه ای شکلاتی و زرد طلایی گرفته تا نارنجی پخته و قرمز گوجه ای)، ایده هایی بسیار جذاب برای انتخاب رنگ در اختیارتان می گذارد.

اتاق نشیمن برنزی

بکارگیری تنالیته های برنزی در سقف، کاغذ دیواری و پرده ها فضایی رسمی و آرامبخش ایجاد شده است. گلدان روی میز، با گل های قرمز و نارنجی تاکید بیشتری بر رنگ های پاییزی داشته و در زیبایی اتاق تاثیر بسزایی دارد.اتاق نشیمن فرهیخته و روشنفکرانه

ورودی رسمی این اتاق، علاوه بر رنگ های دلپسند پاییزی، یادآور شکوه فرهنگی است. ستون هایی با تناژی مسی، رنگ پرده را تکرار و منعکس کرده است. میز قرمز رنگ جلو مبل در مرکز و کانون اتاق قرار دارد. تابلوفرش خشتی نیز، مملو از رنگ های گرم و پر هیجان پاییزی است و در ایجاد فضایی فرهنگی تاثیر بسزایی دارد. رنگ طلایی ملایم دیوار، بخوبی از شدت رنگ نارنجی مبل و سایر اکسسوارهای اتاق کاسته و تعادل را در این فضا برقرار ساخته است.اکسسوری های پر جلوه

رنگ های کرم، سفید و قهوه ای در دیوار و مبل و کفپوش، رنگهای پایه در اتاق محسوب می شوند و قالیچه سرخرنگ و اکسسوری ها با تناژ نارنجی، مسی و شرابی، در این فضای پاییزی موجب تعادل رنگی در اتاق شده است.فضایی راحت و شیک

مبل راحتی این اتاق با پالت رنگی گرم و جذاب، نقش قابل توجهی در ایجاد فضایی راحت و صمیمی دارد. وسایل شکلاتی رنگ و خنثی، با دیوارهای بژ، موجب شده تا زیبایی رنگ مبل بیشتر به چشم بیاید. قالیچه جلوی مبل، با طرح پوست حیوان، بخوبی با سایر وسایل هماهنگ شده است.قرمز جیغ

رنگ قرمز گوجه ای در پانل بالای تخت، و تکرار این رنگ در میز کناری و قسمتی از پرده، جلوه ویژه ای به این اتاق خواب مدرن داده است.تناژ نارنجی رنگ

بکار گرفتن رنگ نارنجی پاییزی در مبل ها و هم نشینی آن با رنگهای قهوه ای خنثی، و شومینه خاکستری، فضا را شیک کرده و جذابیت بصری آن را افزایش داده است.رنگ شادی

طراح، در این فضای زیر راه پله از پالت رنگ های پر انرژی استفاده کرده است. دیوارهای سبز زرد با رنگ قهوه ای کابینت ها و پارچه صندلی ها خنثی می شود. تناژ سبز جنگی و ترکیب آن با رنگ های شرابی/نارنجی صندلی، فضایی گرم و پاییزی ایجاد کرده است.قهوه ای پخته

دیوارهایی به رنگ قهوه ای شکلاتی تضاد جذابی با رنگ روشن دکور چوبی پدید آورده است. پرده های قرمز/آجری و اکسسوری های قرمز، جلوه ویژه ای به این اتاق سنتی بخشیده است.دیوارهای آجری رنگ

پرده حریر طلایی رنگ، علاوه بر کارایی در مجزا کردن فضا، گرمابخش این اتاق است. پالت رنگ های سنتی پاییزی، علاوه بر حس گرما، صمیمیت را به این اتاق ارزانی کرده است.نارنجی کدو تنبل و سبز کاهویی

دیوارهایی به رنگ سبز کاهویی، ایده ای جذاب در طراحی این اتاق نشیمن است. فضای مرکزی این اتاق که حس گرمای بیشتری دارد از رنگ های نارنجی کدوتنبل برای ایجاد جذابیت و قهوه ای برای خنثی و صمیمانه تر کردن فضا بکار گرفته شده است. کوسن های نارنجی بر روی مبل سفید، علاوه بر ایجاد تضادی جذاب، موجب هماهنگی مبل ها شده است.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
طراحی خانه‌ای کوچک، با کمترین هزینه

طراحی خانه‌ای کوچک، با کمترین هزینه

چیدانه: در این مطلب داستان طراحی داخلی خانه ای 65 متری را می خوانیم که مالک آن از دوست قدیمی اش که یک طراح داخلی است خواسته تا در انجام کارها کمکش کند. كارهای مربوط به این خانه جدید باید در زمان بسیار كم و با بودجه بسیار محدودی انجام می‌شد.

در یك نگاه

ساكنان: یک مرد مجرد

مكان: سان فرانسیسكو

اندازه: 65 متر مربع، یك اتاق خواب و یك حمام و سرویس بهداشتی.«كار كردن برای كسانی كه آن‌ها را می‌شناسید و برای آن‌ها احترام قائل هستید می‌تواند كار سخت و دشواری باشد. اما در عین حال می تواند بسیار عالی و فوق‌العاده باشد. مالک این خانه فرد سخت‌گیری است؛ البته به شیوه‌ای خوب و ثمربخش، شیوه‌ای كه شما را در یك مسیر درست هدایت می‌كند.»

در مورد خانه جدید طراح مجبور بود با وجود بودجه محدود برای طراحی كارها را در شش هفته سر و سامان بدهد بنابراین هیچ وسیله‌ای نباید مختص این خانه ساخته می‌شد، تمام مبلمان باید از فروشگاه ها خریداری می شد تا به سرعت کار لطمه نزند.

این خانه دارای یك اتاق خواب است، بنابراین یك كاناپه تخت‌خواب‌شو كه در اتاق نشیمن قرار دارد محل خوابیدن مهمانی است كه قرار است شب در این خانه بماند. طراح می‌گوید: «كاناپه برای خوابیدن بسیار راحت است. ما هم‌چنین میز پذیرایی را انتخاب كردیم كه از چند مكعب سبك تشكیل شده بود و به همین دلیل به راحتی جابه‌جا می‌شد. اتاق نشیمن با داشتن چنین وسایلی هنگام لزوم به اتاق مهمان تبدیل می‌شود.»به دلیل لزوم انجام سریع كارها و بودجه اندك رنگ كردن دوباره این خانه در اولویت آخر قرار داشت. به همین جهت آنها دیوارهای خانه را به همان رنگ سفید حفظ كردند اما رنگ‌های نارنجی و خاكستری و هم‌چنین عناصر چوبی كه از جنس چوب درخت گردو بودند را به فضا اضافه كردند. این خانه یك فضای كاملا سفید است، اما با اضافه كردن رنگ نارنجی كمی تنوع رنگی به فضا اضافه شد.

در این اتاق با پیروی از سبک تلفیقی یك صندلی كلاسیك در كنار یك كاناپه مدرن قرار گرفته است و در كنار مبلمان یك كنسول و چند پنل آینه‌ای تزئینی قرار دارد. تركیب كلی این عناصر در كنار هم بسیار درست و زیبا است. با قرار دادن عناصر چوبی و عناصری كه به رنگ چوب هستند در قسمت‌های مختلف این خانه، كلیت فضا یك دست و یك پارچه شده است.چیدمان درست در این خانه کوچک باعث تبدیل شدن یك فضای خالی به یك خانه واقعی می شود.

طراحی این فضا دارای جزئیات كوچكی است، برای مثال چراغ پایه‌دار كه دارای پایه‌ای چوبی از جنس درخت گردو است دارای سیمی قرمز- نارنجی رنگ است.به جای یك فضای غذاخوری بزرگ، انها گوشه‌ای از خانه را به فضای غذاخوری اختصاص داد تا بتوان آن را به راحتی تغییر داد. همچنین آنها قلاب‌هایی را در كمد طراحی كرده بودند كه هر گاه نیاز به فضای بیش‌تری در خانه باشد بتوان صندلی‌های غذاخوری را به قلاب‌ها آویزان كرد. و با قرار دادن میز غذاخوری در این قسمت خانه، می‌تواند هنگام خوردن غذا از مناظر بیرون خانه هم لذت برد.آنها تلویزیون را در فضای بالای كنسول و در میان آثار هنری قرار دادند تا مجموعه‌ این عناصر این دیوار را تبدیل به فضایی زیبا و هنری كنند. مجسمه‌ای كه در بالای تلویزیون قرار دارد و به یك قلاب وصل شده است تنها یكی از عناصر جذابی است كه به این خانه اضافه شده است.عنصر جذاب‌تر این خانه یك اتاق كار كوچك و دنج است (قبلا انباری بوده است) و فضای داخل آن به رنگ نارنجی روشن درآمده است. وقتی درِ این اتاق باز است، این فضا هم‌چون امتدادی از از فضاهای دیگر این خانه است. اما وقتی از اتاق كار استفاده نمی‌شود، می‌توان با بستن در به راحتی آن را از اتاق نشیمن جدا كرد.

قفسه‌های پیش‌ساخته بالای میز تحریر فضای خوبی برای نگهداری از وسایل مختلف هستند. چند تابلوی زیبا به دیوار كنار میز تحریر نصب شده‌اند و به این فضا جلوه‌ای زیبا و خاص داده‌اند.رنگ‌های نارنجی و سیاه موجود در فضاهای دیگر این خانه تا اتاق خواب این خانه امتداد یافته‌اند. اما در این اتاق، با وجود آثار هنری انتزاعی، یك موتیف گورخری، و كوسن‌های برجسته قرمز رنگ، این رنگ‌ها به گونه‌ای در كنار هم قرار گرفته‌اند تا ظاهر اتاق یكدست و یكپارچه شود.پیش از بازسازی حمام این خانه كیفیت خوبی داشت ولی اصلا به چشم نمی‌آمد. یك كاغذدیواری با طرح‌های چاپی گورخری به این فضا اضافه شد و به آن ظاهری خاص داد

فضای این خانه بسیار شاد و سرزنده است و مالک از زندگی در این خانه بسیار راضی و خوشحال است.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دکوراسیون بنفش

دکوراسیون بنفش

مجله زندگی ایده آل: بسیاری از افراد به مبلمان و دکوراسیون مدرن علاقه ندارند؛ آنها این سبک طراحی داخلی را ساده می‌دانند و ترجیح می‌دهند فضاهای خانه‌شان را به شیوه مجلل‌تر و باشکوه‌تر دکور کنند. برای این افراد پیشنهاد تازه‌ای داریم؛ پیشنهادی که می‌توانند ترکیب هیجان‌انگیزی میان دکوراسیون مدرن و ایجاد فضایی باشکوه ایجاد کنند.

رنگ بنفش رنگی است که برای دکور فضاهای مجلل به کار می‌رود و محیط را تبدیل به محیطی باشکوه و مجلل می‌کند. استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون مدرن، سادگی محیط را می‌شکند و فضایی باشکوه خلق می‌کند. بنفش این توانایی را دارد که در دکوراسیون تمام بخش‌های خانه به کار برده شود و خانه‌ای بنفش با حال و هوای امروزی اما با شکوه و مجلل بسازید.

دخترانه، پسرانه نداریمیکی از ویژگی‌های قابل توجه رنگ بنفش، قرار نگرفتن در دایره تفکیک‌های جنسی است. بنفش نه دخترانه است و نه پسرانه؛ برای اتاقی که قرار است برای محل خواب و استراحت شبانه هم استفاده شود به جای بنفش تند از بنفش ملایم و کمرنگ استفاده کنید. حتی می‌توانید چند طیف بنفش را به کار بگیرید.

با ارکیده‌ها آشپزی کنیدنسل جدیدی از کابینت در بازار موجود است که دیگر مجبور نیستید از میان رنگ‌های چوب برای کابینت خود انتخاب کنید. به شما توصیه می‌کنیم تمام کابینت آشپزخانه خود را به رنگ بفش انتخاب نکنید بلکه ترکیبی از کابینت بنفش و سفید را کنار هم به کار ببرید. ارکیده بنفش گلی زیبا و جذاب است که زیباتر کردن فضای آشپزخانه حتما در دکوراسیون خود به کار ببرید.

آرمیدن با رویای بنفشهبرای تخت از سرویس خواب سفید ساده استفاده کنید ولی به جای آن مبلی بنفش در گوشه اتاق قرار دهید. هماهنگی رنگ پرده و دیوار به زیبایی بیشتر این اتاق کمک می‌کند. با قرار دادن گل یا تصویر گل، فضای اتاق خواب خود را لطیف‌تر و مطلوب‌تر کنید. برای اتاق خواب ترکیب سفید و بنفش، بهتر است.

نشیمن بنفش، فرصت همنشینیدر دکوراسیون مدرن بهترین رنگ‌ها برای قرار گرفتن در کنار بنفش سفید، مشکی یا خاکستری هستند. در دکوراسیون کلاسیک ترکیب طلایی و بنفش به وفور دیده می‌شود اما رنگ طلایی جایی در دنیای مدرن ندارد. اگر برای اتاق نشیمن خودتان یک مبل سفید راحتی و ساده انتخاب کرده‌اید، به راحتی می‌توانید با ترکیب وسایل بنفش، اتاق نشیمنی جذاب، گرم و شیک خلق کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای ایجاد حس در اتاق نشیمن به جای اضافه کردن وسایل مختلف، یک دیوار نه چندان بزرگ را بنفش کنید. برای این کار می‌توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید اما پیشنهاد می‌کنیم برای راحتی فضا در طولانی مدت سراغ کاغذ دیواری شلوغ نروید. یک فرش بنفش، یک یا دو تکه وسیله تزئینی بنفش برای کامل کردن اتاق کافی است. رنگ بنفش گیرایی بالایی دارد، زیاد کردن آن در یک فضا، از زیبایی اتاق می‌کاهد.

شام باشکوه در اتاق بنفشصندلی‌های مدرن طراحی جذاب و زیبایی دارند؛ آن قدر زیبا که هر کدام از ما دوست داریم که میز غذاخوری با این صندلی‌های زیبا داشته باشیم. بد نیست بدانید این صندلی‌های زیبا با رنگی مثل بنفش هماهنگی خوبی دارند و زیبایی دوچندان ایجاد می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم فضایی که برای میزغذاخوری در نظر گرفته‌اید، با صندلی‌های بنفش متفاوت و جذاب کنید. در چنین فضایی شما به وسایل بنفش دیگری احتیاج ندارید چون چند صندلی بنفش کنار هم به تنهایی فضا را تحت تاثیر قرار می‌دهند البته بد نیست سرویس پذیرایی شما نشانی از رنگ بنفش داشته باشد مثلا گل‌های بنفش.

به فکرتان نرسیده بودمطمئنم به سرویس حمام و دستشویی بنفش فکر نکرده بودید اما حالا که قرار است خانه‌ای بنفش داشته باشید، بهتر است جایی از قلم نیفتد. تنوع دنیای امروز دست شما را برای هر انتخابی باز می‌گذارد، مطمئن باشید می‌توانید کاشی‌هایی با طرح و نقش بنفش پیدا کنید اما حالا که طراحی مدرن را برای خانه خودتان انتخاب کرده‌اید، سراغ کاشی تک رنگ بروید مثلا یک دیوار را کاشی بنفش ساده و دیگری را خاکستری ساده کنید. اگر فضاهای حمام و دستشویی شما مجزا هستند، می‌توانید برای دیوار دستشویی که در مجاورت رطوبت دائمی ‌قرار ندارد، از رنگ بنفش هم استفاده کنید. رنگ بنفش، تمام وسایلی که برای کامل کردن سرویس حمام و دستشویی خود احتیاج دارید، موجود است حتی دستمال کاغذی بنفش.

پیشنهاد خرید

رنگ بنفش این توانایی را دارد که ساده ترین فضاها را به فضایی متفاوت تبدیل کند. اگر بودجه زیادی در اختیار ندارید و دل‌تان می‌خواهد تغییر چشمگیری در فضای خانه خود ایجاد کنید، یکی از خریدهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

1. یک آباژور بنفش که روی میز گوشه اتاق شما جای بگیرد.2. یک سرویس حمام و دستشویی بنفش شیشه‌ای که فضای تازه‌ای ایجاد ‌کند.3. این ساعت را می‌توانید در هر فضایی استفاده کنید؛ اتاق خواب، اتاق نشیمن یا اتاق فرزندتان.4. این مجموعه احجام مدرن را گوشه میز چای‌خوری، وسط میز غذاخوری یا کنار میز تلویزیون بچینید و تفاوت را در خانه تان ببینید.5. نیازی به روکش جدید برای مبل نیست، چند کوسن بنفش بخرید.6. یک تک مبل با رنگ خاص بنفش، اتاق تازه‌ای برای شما می‌سازد.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خانه را به سبک اندلوس دکور کنید

خانه را به سبک اندلوس دکور کنید

برترین ها: مراکش یکی کشورهای آفریقای شمالی و یکی از سه کشور دنیا است که با هر دو اقیانوس مدیترانه و آتلانتیک مرز ساحلی دارد. این کشور برای تزئیات خاص و رمانتیکی که دارد بسیار مشهور است. مردم این کشور عموما عرب، بربر و حتی اروپایی هستند و تا اندازه ای می توان مهاجران صحرای آفریقا را نیز در آنجا مشاهده کرد.

طراحی داخلی به سبک مراکش تقریبا بازتاب دهنده فرهنگ همه این قوم ها است و به همین دلیل، یک طراحی داخلی ترکیبی اما شیک و زیبا دارد. از جمله راهروهای قوس دار و گنبدی اشاره کرد.

در این مطلب تصاویر بسیار زیبایی از دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی برایتان گردآوری کرده ایم که می توانند برای تغییر چیدمان خانه، الهام‌بخش باشند.

یکی از ویژگی های بارز معماری مراکشی، سبک اسلامی است. مسلمان های شمال اسپانیا که Moorish نامیده می شدند، الهام بخش معماری مراکشی است.

این خانه مملو از انواع عناصر معماری مراکشی است. در همه جزئیات خانه، می توانید حتی طراحی اسکاندیناوی را نیز مشاهده کنید. این آپارتمان در دوحه در قطر قرار دارد اما به سبک مراکشی تزئین شده است.

این معماری را اصولا در شمال آفریقا و در مناطق مسلمان نشین می بینید.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
تركیب عناصر سنتی و مدرن در طراحی اروپایی

تركیب عناصر سنتی و مدرن در طراحی اروپایی

چیدانه: این خانه خانوادگی در زمینی در حومه شهر مسكو ساخته شده است و طراحی آن تركیبی از بهترین ایده‌های موجود در طراحی سنتی اروپایی و ویژگی‌های طراحی مدرن است. سقف شیب‌دار این خانه به ساختار آن نیمرخ كوچكی می‌دهد كه ممكن است این سازه را شبیه خانه‌های سه طبقه كند. در قسمت زیرین بام قوس‌دار این خانه دیوارهای شیشه‌ای پنل‌دار قرار دارند كه در اكثر قسمت‌ها از كف تا سقف گسترش می‌یابند و سطح زاویه‌دار پشت بام در خدمت طراحی خانه است و هم‌چنین ظاهر سیاه و سفید نمای بیرونی به این خانه جلوه‌ای زیبا و چشم‌گیر می‌دهد.در هر قسمت مدرن این خانه می‌توان زیبایی را مشاهده كرد و در عین حال در هر لحظه می‌توان به نشانه‌های شخصی و صمیمی موجود در این سازه پی برد.در درون خانه، كم‌ارتفاع‌ترین طبقه خانه به فضای عمومی اصلی آن شكل می‌دهد و در میان دو فضای اصلی قرار می‌گیرد. اتاق نشیمن در مرتفع‌ترین و بازترین سطح این خانه قرار دارد، كه پنجره‌های سقفی آن در دو طرف فضا و یك لوستر چشم‌گیر و منحصربه‌فرد در سقف قرار گرفته‌اند. در تمام بخش‌های طبقه اول، از دیرك‌های پشتیبان فلزی سازه، علاوه بر نقش كاركردی، به عنوان عناصر طراحی استفاده شده است و از آن‌ها به عنوان عناصری برای ایجاد زیبایی بصری در فضا بهره برده شده است.

طبقه‌های فوقانی فضای محدود و بسته‌تری نسبت به طبقه اول كه فضاهای عمومی در آن هستند دارند، اما بسیاری از اتاق‌های موجود در این طبقه به دلیل محل قرارگیری آن در زیر قوس پشت بام كاملا مرتفع هستند. اتاق‌خواب اصلی، حمام، و فضاهای نگهدارنده در طبقه دوم به شیوه‌ای زیبا و اثرگذار با هم تركیب شده‌اند. طبقه دوم فضایی كاملا لوكس را در اختیار مالك این خانه قرار می‌دهد.اگرچه معماری پشت بام این خانه به نظر معمولی و شبیه سنت معماری خانه‌های مسكونی اروپایی به نظر می‌رسد، اما فضای زیر پشت بام دارای طراحی فوق‌العاده مدرن و زیبایی است كه توجه هر كسی را به خود جلب می‌كند و دارای نمای بیرونی است كه كاملا از پنجره تشكیل شده است.در مرتفع‌ترین اتاق طبقه اول، سقف خانه به سمت فضای عمودی حركت می‌كند و در نهایت شكلی مسطح به خود می‌گیرد. در واقع این فضا ارتفاعی برابر با ارتفاع خود خانه دارد. چارچوب‌های ضخیم سیاه رنگ فلزی هر پنل پنجره را قاب گرفته‌اند و به نمای بیرونی این خانه شكل داده‌اند.طبقه اول این خانه 90 سانتی‌متر با سطح زمین فاصله دارد. در فضای جلویی خانه یك ایوان كوچك سرپوشیده قرار دارد كه از طریق یك فضای عبور كه تمام قسمت افقی خانه را در بر می‌گیرد می‌توان به آن دسترسی پیدا كرد. یك طرف این فضای عبور پله‌دار است و طرف دیگر دارای سطحی شیب‌دار و مسطح است.مهارهای فلزی از زیر طبقه اول بیرون زده‌اند تا فضای عبور را سرپا نگه دارند و به صورت متقارن در دو طرف دو در ورودی ساختمان قرار گرفته‌اند. طراح این ساختمان به جای استفاده از یك در پرتزئین معمولی از یك پنل سیاه رنگ براق كه از كف تا سقف امتداد یافته است استفاده كرده تا در طراحی ورودی این خانه ابتكار به خرج داده باشد.در كنار حاشیه سمت چپ این خانه یك پاسیوی بزرگ برای تفریح اعضای خانواده در فضای بیرون طراحی شده است. این فضا دارای كف‌پوش چوبی با رنگی بسیار روشن است. این نوع كف‌پوش‌ها در فضای داخلی خانه نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.در طول این قسمت از خانه، آشپزخانه و فضای عمومی كناری آن قرار دارند كه از طریق پنجره‌ها به پاسیو دید دارند. پنجره‌های این قسمت از پنجره‌های دیگر این خانه كوچك‌تر هستند. ارتفاع پنجره‌ها برابر با ارتفاع قفسه‌های دیواری آشپزخانه است.فضای نشیمن اصلی این خانه، با یك بالكن كه در طبقه فوقانی آن قرار دارد كامل می‌شود. این فضا مرتفع‌ترین گوشه از طبقه اول را به خود اختصاص می‌دهد كه در بالای گاراژ قرار گرفته است. چهار ستون فلزی كه دارای سطح مقطعی یكسان هستند به شیوه‌ای خاص در فضا قرار گرفته‌اند و هم‌چون یك مجسمه زیبا در فضای نشیمن این خانه می‌درخشند.دو فضای بزرگ موجود در طبقه اول، یعنی اتاق نشیمن و آشپزخانه، فضای بسیار بازی دارند و رو به طبیعت هستند. با این حال، هویت هر فضا با تغییر در پالت رنگی آن و ارتفاع سقف‌ها شكلی منحصربه‌فرد و خاص به خود می‌گیرد.یكی از چشم‌گیرترین و زیباترین ویژگی‌های این خانه راه‌پله مارپیچ خاص آن است كه به طبقه دوم و طبقه سوم منتهی می‌شود. نرده‌های این راه‌پله و بالكن موجود در طبقه دوم از بندكشی سیم‌های فلزی بسیار بلند ساخته شده‌اند و از طریق حفره‌های كوچك موجود در چارچوب فلزی آن شكل گرفته‌اند.در ساخت فضاهای نگهدارنده و پیش‌خان‌های آشپزخانه از چوب استفاده شده است، ولی این چوب‌ها رنگ تیره‌تری نسبت به كف‌پوش‌های چوبی دارند، اما همچنان رنگ آن‌ها خیلی تیره نیست و در چرخه رنگ آن‌ها جز رنگ‌های مدیوم قرار می‌گیرند. در حقیقت، تنها چوب تیره‌ای كه در این خانه وجود دارد مبلمان ساده این خانه است كه البته جز عناصر پیش‌ساخته محسوب نمی‌شود.در كنار فضای آشپزی، یك اتاق غذاخوری زیبا و باز با نشیمن‌های شیشه‌ای قرار دارد كه در واقع مكملی برای طراحی آشپزخانه است. این فضا دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد اندكی مانند روشنایی‌های مجسمه‌گون و صندلی‌های غذاخوری شیشه‌ای و ساده است.مانند فضاهای دیگر این خانه، معماران و مالك از دیرك‌های پشتیبان فلزی به جای پنهان كردن آن‌ها در درون دیوارها به عنوان عناصر طراحی استفاده كرده‌اند و به فضا جلوه‌ای مدرن و به‌روز داده‌اند.اتاق نشیمن موجود در طبقه دوم، كه نسبت به قبلی غیررسمی‌تر است، دارای مبلمانی ساده و یك میز پذیرایی فوق‌العاده زیبا و منحصربه‌فرد است. اگرچه پالت رنگی اصلی این فضا از رنگ‌های سیاه و سفید تشكیل شده است، اما وسایل معدودی مانند فوتبال‌دستی قرمز رنگ و میز كناری زرد رنگ به جذابیت و سیال بودن فضا كمك می‌كنند.اتاق‌خواب‌های این خانه در طبقه دوم و طبقه سوم قرار دارند و هر كدام به دلیل قوس موجود در فضای فوقانی خود دارای شكلی خاص و منحصربه‌فرد هستند. اتاق‌خوابی كه در عكس بالا می‌بینید مرتفع‌ترین اتاق‌خواب این قسمت از خانه است كه دارای فضایی كاملا سفید با عناصر رنگی اندكی است.اتاق‌خواب اصلی و حمام این خانه در یك فضای باز و در كنار هم قرار گرفته‌اند كه از طریق یك دست پنل كشویی به رنگ آبی- سبز از هم جدا شده‌اند. این فضا هم‌چنین دارای فضاهای نگهدارنده وسیعی برای نگهداری از لباس‌ها و دیگر وسایل است كه هر كدام برای خود دارای جای مخصوصی هستند.توالت و سینك حمام در یك كریدور در نزدیكی فضاهای نگهدارنده قرار دارند. در این فضا، كف‌پوش‌ها متفاوت هستند و به جای كف‌پوش‌های چوبی گرم كه در دیگر قسمت‌های این خانه از آن‌ها استفاده شده است، سطوح سنگی رگه‌دار و تیره به كار گرفته شده است.اتاق‌خواب اصلی و وان زیبای آن در یك فضا قرار دارند، اما وان ارتباط خود را با دیگر عناصر مربوط به یك حمام نرمال از طریق قرار گرفتن در یك مقطع از شیب سقف حفظ می‌كند.برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دکوراسیونی زیبا با رنگ های گرم

دکوراسیونی زیبا با رنگ های گرم

چیدانه: با تغییر آب و هوا به خنك و كمی سرد در فصل پاییز، طبیعت سایه‌های رنگی شاداب و سرزنده تابستان را تبدیل به رنگ‌های تیره‌تر و گرم‌تر می‌كند. دقیقا می‌خواهیم در مورد این رنگ‌ها با شما صحبت كنیم. در حالی كه رنگ‌مایه‌های غنی پاییزی مطمئنا می‌توانند در ماه‌های پیش رو در طراحی فضای زندگی شما وارد شوند، اما می‌خواهیم از برخی از این رنگ‌ها در طراحی داخلی خانه‌ استفاده كنیم و با تغییر فصل هم تغییری در آن‌ها ندهیم. بنابراین اگر شما می‌خواهید از رنگ‌های پاییزی در فضاهای خانه خود استفاده كنید، این ده قسمت از خانه خود را در نظر بگیرید و در آن‌ها از رنگ‌های نارنجی، قرمز، قهوه‌ای، و طلایی استفاده كنید و در تمام طول سال از آن‌ها لذت ببرید.1. استفاده از رنگ های پاییزی در گوشه‌ای از خانه و یا در یك فرورفتگی.

اگر خانه شما دارای گوشه‌ای خاص و جذاب است كه لیاقت این را دارد كه تبدیل به نقطه كانونی فضا شود، به راحتی می‌توانید از یك رنگ غنی پاییزی مانند نارنجی در طراحی آن استفاده كنید. ترجیح می‌دهیم كه از این رنگ‌ها به طور جداگانه و خیلی با احتیاط استفاده كنیم. مثلا یكی از آن‌ها را به عنوان رنگ اصلی به كار ببرید و از دیگری در مقادیر اندكی استفاده كنید.

با این كار عناصر معمارانه فضا بیش از پیش به چشم می‌آیند. این رنگ‌ها هم‌چنین فضایی دنج و گرم را به وجود می‌آورند و به همین دلیل بسیار مناسب گوشه‌ای از خانه مانند فضایی هستند كه در عكس بالا نشان داده شده است. در این حالت شما فضایی دنج را در اختیار خواهید داشت كه می‌توانید در یك عصر پاییزی خنك در آن لم داده، استراحت كنید، چرت بزنید، كتاب بخوانید، و یا یك فنجان چای بنوشید.2. استفاده از رنگ های پاییزی در سقف.

در عكس بالا شاهد استفاده از زبان رنگ ها برای اضافه كردن یك رنگ گرم در مقادیر زیاد به فضای زندگی خود هستید. رنگ‌های گرم از نظر بصری به جلو تمایل دارند در حالی كه رنگ‌های خنك به عقب گرایش دارند. این رنگ شرابی كه در قسمت باریكی از سقف اتاق مورد استفاده قرار گرفته است باعث شده است تا فضای زیر آن كوچك‌تر به نظر برسد و از این طریق شناخت زبان رنگ ها این قسمت از خانه صمیمی‌تر و دوستانه‌تر به نظر می‌رسد، و هم‌چنین كنتراست بسیار خوبی با قسمت‌های دیگر خانه كه دارای سقف مرتفعی هستند ایجاد شده و در نتیجه فضای كلی بزرگ‌تر و بازتر به نظر می‌رسد.3. پوشش‌های دیواری نامتعارف.

یكی از دیوارها را به رنگ نارنجی كدویی درآورید و یا از تكنیك جالب اضافه كردن فعال‌كننده زنگاری در یك رنگ متالیك واكنش‌پذیر (مانند عكس بالا) استفاده كنید. در این حالت در فضای شما دیوار متفاوتی خلق می‌شود كه همه توجه‌ها را به خود جلب می‌كند. رنگ‌های قرمز، نارنجی، و طلایی گرم به رنگ‌های اشتهاآور معروفند، به همین دلیل این رنگ‌ها انتخاب خوبی برای فضاهایی مانند آشپزخانه یا اتاق پذیرایی هستند.از آخرین شب‌های خنك این فصل که می توان بیرون خانه سپری کرد، تعداد كمی از آن‌ها باقی مانده است، با اضافه كردن سطوح فلزی با رنگ‌های گرم به محوطه بیرونی خانه خود لذت ببرید. این پوشش‌های دیواری در شب جلوه بسیار زیبایی در كنار آتش پیدا می‌كنند و نور آتش را منعكس می‌كنند و نیز فضا را از همیشه گرم‌تر می‌كنند.رنگ‌های زرد طلایی برگ‌های پاییزی رنگ‌های مورد علاقه من برای طراحی اتاق خواب هستند. این رنگ‌ها به فضا جلوه‌ای گرم و دنج اضافه می‌كنند، و وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود در زیر نور آفتاب صبح جلوه‌ای فوق‌العاده دیدنی و چشم‌گیر پیدا می‌كنند. به كاغذدیواری لوكس و روشنایی طلایی فوق‌العاده زیبای اتاق بالا دقت كنید و ببینید كه چگونه این دو عنصر تبدیل به عناصر اصلی این اتاق خواب زیبا شده‌اند.4. رنگ درهای داخلی خانه.

معمولا افراد بیش‌تر به رنگ در ورودی خانه اهمیت می‌دهند و این كار درست است، اما دلیلی ندارد كه به رنگ درهای داخلی خانه بی‌توجهی شود. اگر تنالیته‌های چوبی در فضای زندگی شما زیاد هستند، می‌توانید درهای داخلی را به رنگ نارنجی شاد مانند دری كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید دربیاورید. از آن‌جایی كه اكثر عناصر چوبی دارای مقادیر اندكی رنگ نارنجی در درون خود هستند، این رنگ‌ها به خوبی در فضا با هم تركیب شده و در جلب توجه با هم رقابت نمی‌كنند.5. رنگ چارچوب در یا پنجره.

اكثر مردم از چارچوب‌های چوبی یا چارچوب‌هایی به رنگ طبیعی در پنجره‌ها یا در‌های خانه خود استفاده می‌كنند، اما این مسئله یك قانون نیست و می‌توان در این قسمت‌ها از رنگ‌های خاص‌تر و متفاوت‌تر استفاده كرد. این رنگ قرمز چوبی فضای بیرونی این خانه را زیبا كرده است و هم‌چنین باعث شده است تا فضای سبز نیز بیش از پیش به چشم بیاید. هم‌چنین رنگ قرمز و سبز رنگ‌های مكمل هستند، یعنی در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند، به همین دلیل است كه فضای سبز در یك زمینه قرمز به خوبی جلب توجه می‌كند.6. وسایل برقی.

وسایل برقی كه از استیل ضدزنگ ساخته شده‌اند، بسیار زیبا جلوه می کنند. اما برای كسانی كه این رنگ را دوست ندارند و به دنبال وسایل برقی متفاوت‌تری هستند، توصیه می‌كنیم كه از وسایل برقی رنگی مانند این اجاق گاز نارنجی رنگ در طراحی آشپزخانه خانه خود استفاده كنند. همانطور كه گفتیم چون رنگ‌های گرم اشتهاآور هستند، بهترین قسمت خانه برای استفاده از آن‌ها آشپزخانه است. رنگ نارنجی روشن یك رنگ جلب توجه كننده است، بنابراین اگر می‌خواهید اجاق گاز شما در فضا توجه همه را به خود جلب كند، از نوع نارنجی آن استفاده كنید.

در آشپزخانه موجود در عكس بالا توجه كنید كه چگونه یك اجاق گاز نارنجی متمایل به قرمز در درون یك فرورفتگی كه دارای سطوح مسی است قرار گرفته است. این طراحی بسیار زیباست و شما هم برای ایجاد یك نقطه كانونی جذاب و چشم‌گیر در آشپزخانه خانه خود می‌توانید از این ایده استفاده كنید.7. سطوح روی پیش‌خان.

همه می‌دانیم كه دیواره‌های آشپزخانه در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را از مواد و مصالحی گوناگونی انتخاب كرد، اما در مورد سطوح روی پیش‌خان چه؟ این پیش‌خان مرمری قرمز رنگ زیبایی خاصی را به این آشپزخانه مینی‌مالیستی مدرن اضافه كرده است. در این آشپزخانه تركیب كاملی از مواد و مصالح گوناگون را شاهد هستیم، اما از آن‌جایی كه همگی این مواد و مصالح تحت یك پالت رنگی مشخص كه شامل رنگ‌های نارنجی و قرمز است به كار گرفته شده‌اند، فضای آشپزخانه آرام، گرم، و چشم‌گیر به نظر می‌رسد و هم‌چنین بسیار اشتهاآور است.8. كفپوش‌ها.

با وجود اجزای چوبی مختلف و رنگ‌مایه‌های خنثی در این آشپزخانه، به نظر من انتخاب كفپوش‌هایی به رنگ قرمز انتخاب بسیار جسورانه‌ای بوده است. این آشپزخانه فضای مدرن و در عین حال گرم و جذابی دارد.9. نورپردازی.

مردم معمولا روشنایی هایی را ترجیح می‌دهند كه گرم و ملایم هستند، مانند نور شمع. نوری كه از این چراغ‌های آویز ساطع می‌شود خود گرم است اما به دلیل وجود سطوح طلایی- زرد این نور گرمای بیش‌تری هم پیدا می‌كند. روشنایی‌های دیگری كه دارای چنین رنگ‌های گرم پاییزی هستند نیز چنین كیفیت نوری گرم و باحرارتی را ایجاد می‌كنند. هم‌چنین، به استفاده از روشنایی‌ها به عنوان ابزاری برای اضافه كردن نقاط رنگی برجسته در فضای اتاق بسیار زیباست. اگر از سبك و رنگ روشنایی‌های خانه خود خسته شده‌اید به راحتی می‌توانید آن‌ها را عوض كنید، به ویژه اگر فرد دست به آچار و ماهری باشید، و از روشنایی‌های جدید استفاده كنید.10. وسایل داخل حمام.


اگر شما آن‌قدر خوش‌شانس باشید كه حمام خانه شما مانند حمام موجود در عكس بالا دارای چنین وان زیبا و خاصی باشد، می‌توانید فضای پیرامونی آن را به گونه‌ای طراحی كنید كه وان تبدیل به نقطه كانونی فضا شود. این فضا دارای رنگ‌مایه‌های نارنجی و زرد گرم است كه یك پالت رنگی پاییزی هستند و تجربه بسیار خوبی از یك حمام آب داغ در یك عصر پاییزی را برای شما به ارمغان می‌آورند.


برترین ها
 

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اتاق خواب باید این موارد را داشته باشد

اتاق خواب باید این موارد را داشته باشد

برترین ها: هر اتاق خوابی باید یک سری عناصر را در خود داشته باشد. برخی آیتم ها همانند تخت، وسایل خواب یا کمد که جزو موارد ضروری هستند. اما مواردی هستند که شاید خیلی ها در اتاق خواب نداشته باشند. یا اهمیتی به آن ندهند. به طور مثال، قالیچه یا توجه به طرحی که یک اتاق باید داشته باشد. در ادامه برخی موارد را نام برده ایم که علاوه بر زیبایی اتاق، به خواب راحت تر نیز کمک می کنند.

1. قالیچه نرم و راحت

هیچ چیز بدتر از این نیست که صبح که از خواب بیدار می شوید و می خواهید از تخت پایین بیایید، پاها را روی زمین سرد و سفت بگذارید. به خودتان لطفی کنید و یک قالیچه یا فرش نرم و خوب برای پایین تخت بخرید. اگر نمی توانید فرش پهن کنید. قالیچه کوچکی در فضای باز اتاق و یک قالیچه کوچک تر برای پایین تخت پهن کنید. برای اینکه زیبایی اتاق خدشه‌دار نشود، حتما آنها را از یک خانواده یا یک رنگ انتخاب کنید.2. طرح

کودکان نخستین کاری که برای خودشان انجام می دهند، این است که به آن هویت و تم خاصی می بخشند. به طور مثال، اگر پسربچه است، دوست دارد همه وسایل و دکور ماشینی یا فوتبالی باشد. اما بزرگ ترها خیلی به این مساله توجهی ندارند. البته در دکوراسیون اتاق بزرگ ترها، مسلما تم اتاق عروسکی یا بر مبنای فیلم و علاقه نیست. بلکه منظور این است که همه چیز با هم هماهنگی داشته باشند. به طور مثال، اگر طرح راه‌راه انتخاب کرده اید، در گوشه و کنار اتاق آن را رعایت کنید. روبالشتی، روتختی و حتی قالی یا پرده با این طرح یا با اشاره ای به این طرح انتخاب کنید.3. تعداد بالش

اینکه چند بالش برای تخت کافی است، بیشتر به اندازه تخت بستگی دارد. اما بین یک تا 6 بالش اصولا بهترین گزینه ها هستند. به طور مثال، برای تخت های دونفره بین چهار تا عدد بالش با اندازه های مختلف به زیبایی بیشتر اتاق نیز کمک می کند.4. فضایی برای نشستن

این اتاقی که در تصویر می بینید را هنرمندی به نام «روبرت پاسال» طراحی کرده است. البته این اتاق خواب بسیار بزرگ است و به جای یک مکان، چندین جای مختلف برای نشستن دارد. این فضاها که اصولا کاناپه یا صندلی راحتی نیاز دارند، برای مطالعه بسیار خوب هستند. حتی برای حرف زدن با همسر پیش از خواب یا چک کردن ایمیل ها هم گزینه های مناسبی هستند. اگر اتاق خواب فضای لازم برای قرار دادن صندلی یا مبل دارد، حتما این آیتم را به آن اضافه کنید.5. دوری از فناوری

نام اتاق خواب روی آن است. اتاقِ خواب و استراحت. شاید خیلی از افراد در اتاق خواب های خود تلویزیون، کامپیوتر و ... داشته باشند. اما به عقیده طراحی به نام «اورلین گالت» بهتر است وسایل الکترونیک را در اتاق خواب قرار ندهید. این وسایل موجب می شوند تا دیرتر از زمان مناسب بخوابید. یا حتی ممکن است موجب بدخوابی شما بشوند.6. مجموعه ای از علاقه مندی ها

بخشی از اتاق خود را به وسایل مورد علاقه خود اختصاص دهید. لازم نیست مجموعه بزرگ یا ویژه ای داشته باشید. عناصری که برایتان جذابیت دارد را در گوشه ای از کتابخانه یا روی میز بگذارید. این موجب می شود تا حس بهتری در اتاق داشته باشید.7. پاتختی

پاتختی فقط برای کشوهایش اهمیت ندارد. می توانید از سطح رویی آن برای زیباسازی اطراف تخت نیز بهره بگیرید. چراغ خواب کوچک اما شیک، یک گلدان گل کوچک، یک لیوان آب و چند کتاب در کنار هم روی پاتختی یک فضای دکوری ساده، کوچک و زیبا می سازند. البته این آیتم ها را می توانید بر اساس علاقه مندی های خود تغییر دهید.8. خوشخوابِ باکیفیت

شاید در اتاق خود همه وسایل ممکن را چیده باشید و هیچ کم و کسری هم نداشته باشد. اما اگر خوشخوابی که برای تخت انتخاب کرده اید، گزینه مناسبی نباشد، همه زحمت های شما هدر می رود. همان قدر که روتختی و پتو اهمیت دارند، خودِ تشک تخت نیز مهم است. برای داشتن خواب راحت، باید یک تشک نرم و راحت داشته باشید.9. قاب عکس

در اتاق خواب باید قاب عکس داشته باشید. اما نباید از عکس های خانوادگی استفاده کنید. عکس های خانوادگی برای اتاق نشیمن یا دیگر اتاق ها مناسب هستند. در اتاق خواب، آثار هنری، منظره یا طرح های مدرن نصب کنید. عکس اعضای خانواده ممکن است شما را در خاطره ها غرق کند و نتوانید درست و به موقع بخوابید.10. جاذبه بخشیدن

همه اتاق خواب ها به کمی جاذبه و گیرایی نیاز دارند. حتی روشن ترین اتاق نیز برای اینکه جذاب تر دیده شود، به کمی هیجان نیاز دارد. برای این منظور، می توانید از رنگ های تیره یا لوسترهای بزرگ و نمایش‌گونه یا حتی تاج تختی که بزرگ تر از اندازه معمولی است، استفاده کنید. البته درمیان همه این عناصر باید تعادل را برقرار کنید.
برترین ها
 

Similar threads

بالا