دفتر مدیریت تالار مهندسی نساجی

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام دوستان
در این قسمت منتظر نظرها و پیشنهادهای شما هستیم.:gol:
هر پیشنهاد یا انتقادی در راستای بهبود وضعیت و عملکرد تالار نساجی دارید مطرح کنید .:w11:
پیشاپیش از همکاری و فعالیت همه ی شما در اینجا ممنونم

آخرین ویرایش:

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
دوستان سلام.
حتما دقت کردين تالارمون یه مقدار کم تحرک شده
يه جورايي مثل حرف هايي که کم و بيش در مورد رشتمون گفته ميشه شده ..
خب اگه موافق باشين هر پيشنهادي که فکر ميکنيد براي بهترکردن وضعيت اينجا ميشه انجام داد مطرح کنيد.پيشنهاد انتقاد نظر .
مثلا بخش هاي تالار به چه صورت باشه ؟
سطح اطلاعات تالارمون در چه حد هست ؟ کيفيت اين قسمت در چه حد هست ؟
در حال حاضر روي چه چيزي بيشتر بايد تمرکز کنيم(کارشناسي ارشد-پروژه- کار-مشکلات رشتمون...)خلاصه هر چيزي که در نظرتون مفيد و عملي هست مطرح کنيد تا در موردش اقدام کنيم..
پيشاپيش از همگي ممنونم.
موفق باشيد
باز هم
اگر به فکر کیفیت این بخش از سایت هستید مثل بخش های دیگه حتما از این بخش استفاده کنیدو نظر بدید و پیشنهاداتتون رو بنویسید.
باز هم ممنونم.شدیدا موفق باشید!!!:):gol::gol:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام
من پیشنهادم این است که بیشتر مسائل صنعت روز ایران را مطرح کنیم
تا اینکه پروژه های کشورهای دیگر که با توجه به گستردگی صنعت نساجی شاید تا 50 سال آینده در ایران اجرا نشود تا ما عملا" در مورد آن بحث و مشکلات کاری آن را رسیدگی نمائیم .
به عنوان مثال می توانیم صنعت فرش ماشینی را برای ایران مثال بزنیم
از رنگرزی نخ خاب آن تا ریسندگی بافندگی تکمیل آن.

hamid_61

عضو جدید
سلام
به نظر من بهترین کار برای بهبود وضع باشگاه مشارکت بیشتر بچه هاست
متاسفانه دیده می شه که اکثر دوستان صرفاً برای استفاده کردن از مطالب میان.
من فکر می کنم بیشتر بچه ها در طول دوران تحصیلی، حداقل در چند موردی تحقیق کرده باشن. ولی کمتر این مطالب ارایه می شه.
از طرفی در خیلی از موارد مباحث و مطالب ساده می تونه تاثیر بیشتری از مطالب سنگین و پیچیده علمی داشته باشه. منظورم اینه که صرفا به خاطر ساده بودن موضوع،از ارایه مطالب خوداری نکنیم.
درباره موضوع هم، فکر کنم اگر مطالب علمی رو موضوع اصلی قرار بدیم و در کنار اون درباره مشکلات نساجی و راه حل های این مشکلات بحث کنیم بهتر باشه تا اینکه بیشتر تمرکز و صحبت ها پیرامون این نوع مشکلات باشه.

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام
من پیشنهادم این است که بیشتر مسائل صنعت روز ایران را مطرح کنیم
تا اینکه پروژه های کشورهای دیگر که با توجه به گستردگی صنعت نساجی شاید تا 50 سال آینده در ایران اجرا نشود تا ما عملا" در مورد آن بحث و مشکلات کاری آن را رسیدگی نمائیم .
به عنوان مثال می توانیم صنعت فرش ماشینی را برای ایران مثال بزنیم
از رنگرزی نخ خاب آن تا ریسندگی بافندگی تکمیل آن.

سلام
بررسی مشکلات خوبه اما اگر با نتیجه گیری هم از بحث ها همراه باشه چه بهتر ..
چون شده بود برخی از تاپیک هامون که در این پیرامون بوده بیشتر باعث تضعیف روحیه دوستان می شد..
پیشنهاد دوم واقعا خوبه .چون درباره ی صنعت فرش و به طور کل اطلاعات مربوط به اون در اینجا کم صحبت کردیم .مدتی هم بوده که من به فکر ایجاد تاپیک هایی در مورد فرش و مسائل مربوط به اون بودم اما چون به طور صنعتی اطلاعاتی ندارم و عمدتا دیگر دوستانمون همکاری نمی کنند فکر کردم ممکنه تاپیک ها کیفیت لازم رو نداشته باشه لذا
آقای محبتی پیشنهاد میکنم تاپیکی در این باره بزنید و من و سایر دوستان هم باهاتون همکاری میکنیم .قطعا بحث های خوبی می تونیم در این زمینه داشته باشیم.

سلام
به نظر من بهترین کار برای بهبود وضع باشگاه مشارکت بیشتر بچه هاست .
درباره موضوع هم، فکر کنم اگر مطالب علمی رو موضوع اصلی قرار بدیم و در کنار اون درباره مشکلات نساجی و راه حل های این مشکلات بحث کنیم بهتر باشه تا اینکه بیشتر تمرکز و صحبت ها پیرامون این نوع مشکلات باشه.

اشاالله که دوستان به این قسمت بیشتر توجه کنن و ببینن که خودشون هم باید همکاری داشته باشن.حتی اگر به قول شما مطالبی که دارن ساده و مختصر باشه ممکنه برای یکی دیگر از دوستان مفید واقع بشه و مشکلش رو حل کنه یا حتی باعث جرقه ی فکری در اون بشه .
یا اینکه دوستان مطالبشون اونقدر از لحاظ علمی سطحش بالاست که در حد تاپیک های ما نمی دونن!!!!:question:

حمید جان فکر میکنم محور اصلی پیشنهادتت بر روی بررسی مطالب علمی و موضوعات تحقیقاتی باشه .

پس فعلا پیشنهاد دوستان عزیز این هستش.شما هم پیشنهاد خودتون رو ارائه بدید یا در مورد این پیشنهادهای ذکر شده نظر بدید.

1.بررسی مشکلات صنعت
2.بررسی صنعت فرش از ریسندگی تا بافت و تکمیل
3.بررسی موضوعات و مطالب علمی نساجی

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام به تمامی عزیزان

با توجه به رشد روز افزون علم و تکنولوژی و رشد فزاینده فضاهای تخصصی در علوم مختلف ،‌ قصد داریم تا با شناخت فضا های تخصصی کاری هر رشته و همچنین موانع و محدودیتهای طراحی معماری فضاها ،‌ اطلاعات پایه و جامعی را جمع اوری کنیم .
در این راه تنها کسانی قادرند نسبت به تشریح فضاها اقدام کنن که خودشون درگیر فضا ها باشن و فعالیت حرفه ایشون در این زمینه باشه .
بنابر این از همه عزیزانی که تمایل دارن تا در جمع اوری این اطلاعات گروه معماری رو یاری کنن دعوت می کنم تا با شرکت در این تاپیک نسبت به تشریح خواسته های زیر اقدام کنن.

اهداف
هدف ما از انجام این نظر سنجی و پرسش های تخصصی ،‌ضمن جمع اوری اطلاعات مفید شما ،‌ آشنایی بیشتر معماران با فعالیتهای تخصصی و صرفا آشنایی مقدماتی برای طراحی فضاهایی است که به صورت تخصصی هیچگاه در یک مجموعه درسی گنجونده نمی شه و گاها برای طراحی اونها نیاز به مطالعات بسیار زیادی هست .
اگر چه در هر صورت برای یک طراحی دقیق و بدون اشکال نیاز به مطالعات و بررسی و پژوهشهای دقیقی هست اما جمع آوری این اطلاعات به نحو مطلوبی به طراحی فضای کمک خواهد کرد.
:
سوالات :

1- نام رشته و نوع فعالیت تخصصی شما چیست ؟

2- نام فضاهای معمول و تخصصی محیط کاری شما چیست ؟
مثلا کارخانه تولید سیم و کابل ،‌ مثلا آزمایشگاه خاک و ...
دراین بخش محدودتها از نیاز به وجود نور یا نبود نور ،‌ نوع مواد های موجود در فضا ،‌ وجود یا عدم وجود فضاهای خیس ؛‌ حیطه بندی وزن و یا تشعشع و ... مورد نظره

3- تعداد افرادی که در یک چنین مجموعه ای مشغول به فعالیت می شن به طور متوسط چند نفر هستند ؟

4- فضایی که دارای سلسله مراتب خاصی باشه در مجموعه هست و یا خیر از چه نظر ؟
به عنوان مثال : سلسله مراتب مدیریتی ،‌سلسله مراتب کاری ،‌ ساسله مراتب تولیدی و ...

5- متریال های خاصی که باید در فضا وجود داشته باشن چه متریالهایی هستند ؟‌

به عنوان مثال در بیمارستان نیاز هست از سنگ و سرامیک برای نظافت بهتر استفاده بشه و یا در محیطی مثل رادیولوژی فضا باید عایق تشعشع باشه .

6- محدودیت های شهری و آلودگی در مجموعه فعالیتی شما وجود داره یا خیر ؟

7- فضای سبز خاص و یا فضا سازی خاصی برای محدوده اطراف فضای کاری شما نیاز هست ؟
مثلا در مورد بعضی از رشته ها یک فاصله امنیتی نسبت به دسترسی ها و یا موارد مشابه در نظر گرفته می شود .

8- اندازه ها و ابعاد وسایل کار شما وزن قابل توجهی دارد ؟

توضیح اینکه : در مورد بعضی از وسائل کاری مثلا دستگاه پرس که وزن زیادی داره و یا دستگاههای تزریق پلاستیک نیاز هست که مستقیما روی زمین باشن و یا اندازه این وسائل طوریه که حتما ماشینهای سنگین باید بتونن در اون مکان حرکت کنن .

9- نمونه های موجود از فضاهای تخصصی در داخل از خارج کشور وجود داره که به عنوان یک نمونه معرفی کنید ؟

10 - مواردی رو که فکر می کنید مطرح کردنش در طراحی فضای تخصصی کاری شما اثر داره رو مطرح کنید .

قبلا از همکاری شما تشکر می کنم

برای درج اطلاعات خواسته شده به این تاپیک بروید :‌

طرح جامع جمع اوری اطلاعات ابنیه تخصصی

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
ممنون مهندس از اطلاعاتتون.خیلی لطف کردید که پاسخگو بودید.;)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جناب آقای محبتی سلام
از جنابعالی به واسطه اطلاعات بسیار مفیدتون سپاسگزارم . منتظر نوشته های گرانقدر سایر عزیزان هم هستم .
موفق باشید

• Like
واکنش ها: sjm

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
نساجی

نساجی

سلام به همگی

پاسخ سوالات بالا به ترتیب شماره ذکر شده است

1- مهندسی نساجی ، رنگرزی ، ریسندگی ، بافندگی فرش ، تکمیل

2- من فقط در مورد سالن ریسندگی توضیح می دهم
این سالن به دلیل ثابت نگه داشتن دما و رطوبت تعریف شده ، با فضای بیرون عایق بندی می گردد
و همچنین نور کافی نیاز این سالن می باشد
3- حدود 100- 500 نفر در 3 شیفت

4- بله هم سلسله مراتب مدیریتی و هم تولیدی .وهمچنین دارای خط تولید به هم پیوسته است .
5- معمولا" به دلیل پرز زیاد کف به صورت موزائیک جهت نظافت بهتر و همچنین از پنجره جهت تغییر در میزان دما رطوبت استفاده نمی گردد.
6 – ریسندگی نه ، ولی رنگرزی دارد
7- فضای سبز جهت روحیه کاری نیاز است ولی ربطی به کار تخصصی ندارد
8- بله ، ماشین آلات که دارای وزن ثابتی هستند در سالن نصب می باشد ولی جابه جایی مواد اولیه مثلا" عدل الیاف و یا مواد تولید شده گونیهای نخ توسط لیفتراک صورت می گیرد .
9- کارخانه های ریسندگی در سطح دنیا بسیار زیاد است
10- معمولا " درهای اصلی ورودی به سالن تولید به صورت دو در و یک راهروی بین به دلیل بهم نخوردن دما ورطوبت سالن در هنگام تردد استفاده می شود . و نیز خطر آتش سوزی در سالن به دلیل پرز الیاف زیاد می باشد کلیه مسائل ایمنی آن باید رعایت گردد.[

todaytextile

عضو جدید
اگه مدیر تالار موافق باشند میشه ماشین آلات مورد استفاده از ریسندگی تا تکمیل رو به نقد و بررسی گذاشت
خوب قسمتی مربوط به عزیزان تکنولوی میشه و بعد از بافت هم شیمی نساج ها به نوعی میتونند کمک کنند
البته ریسندگی مذاب رو هم در نظر داشته باشید

یکی از برتریهای یک نساج شناخت خوب به ماشین آلات میباشد
البته در هر خط تولید ماشینهایی قدیمی هستند که ماشین ساز به هر دلیلی از بازار خارج شده یا به علت تغییرات سازمانی ، نام دیگر برای برند خود انتخاب کرده
و در حال حاضر ماشین سازهای برتر در هر زمینه از شمار انگشتان یک دست هم کمتر میباشند که میشه اونهارو دقیقتر بررسی کرد

Setayesh

مدیر تالار
اگه مدیر تالار موافق باشند میشه ماشین آلات مورد استفاده از ریسندگی تا تکمیل رو به نقد و بررسی گذاشت
خوب قسمتی مربوط به عزیزان تکنولوی میشه و بعد از بافت هم شیمی نساج ها به نوعی میتونند کمک کنند
البته ریسندگی مذاب رو هم در نظر داشته باشید

یکی از برتریهای یک نساج شناخت خوب به ماشین آلات میباشد
البته در هر خط تولید ماشینهایی قدیمی هستند که ماشین ساز به هر دلیلی از بازار خارج شده یا به علت تغییرات سازمانی ، نام دیگر برای برند خود انتخاب کرده
و در حال حاضر ماشین سازهای برتر در هر زمینه از شمار انگشتان یک دست هم کمتر میباشند که میشه اونهارو دقیقتر بررسی کرد

سلام دوست عزیز
من کاملا موافقم.
راستش خیلی وقت هست که یک کار نو و یک حرکت جدید تو تالار انجام نشده.
میتونید از این بخش استفاده کنید:

ماشین الات ریسندگی و بافندگی

درسته!
من خودم وقتی کارآموزی میرفتم با انواع برندهای ماشین الات اشنا شدم.
البته فقط در حد اسم بود.
خیلی عالی میشه اگه این شناخت بیشتر و دقیق تر باشه.
همونطور که میدونید یک فارغ التحصیل نساجی وقتی وارد صنعت میشه تازه میفهمه هیچی بلد نیست.
در هر صورت هرگونه کمکی از دست من بربیاد در خدمتم.
در ضمن پیشنهاداتی مثل این رو بهتره در دفتر تالار مطرح کنید.
ممنون و موفق باشید.:gol:

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
با سلام.برای اینکه این تالار فعال تر شه باید تمامی اعضای این تالار خودشون رو جزئی از این خانواده بدونن . مثلاً مدیر تالار بیاد تیمهای خاصی رو تشکیل بده مثل ریسندگی ، بافندگی ، رنگ و ... بعد به این تیمها نمره و امتیاز بده و کسی میتونه تو این تیمها عضو شه که طبق نظر مدیر تالار امتیاز مناسبی (امتیازهای که بابت مقالات مفید گرفته باشه نه درد دل)گرفته باشه و به ی حد نصاب رسیده باشه . که اگه لازم شد اعضای همین تیمها با همدیگه جهت تبادل اطلاعات بیرون از تالار هم با هم آشنا بشن.(مثلاً من و آقای مهندس ناصر دوستانی برای یک مورد تبادل اطلاعات داشیم) و ...
همچنین ایرادی نداره ی هماهنگی بشه تمام اعضای این تالار در صورت موافقت با هم و بصورت یکجا از نمایشگاههای نساجی بازدید کنن .
به هر صورت آرزو میکنم اینگونه تالارها باعث شه ی پیوندی بین دانشجوهای تازه وارد و دانشجوهای ترمهای بالاتر با افرادی که در کارخانجات درگیر هستن ایجاد شه که مطمئن باشید هر دو طرف سود میکنند .(البته از کارآموزای که داشتم هنوز کسی رو ندیدم که بتونم چیزی رو ازش یادبگیرم،شوخی کردم).
جامعه نساجی جامعه کوچیکیه .
ایام به کام همه همکاران و دوستان

آخرین ویرایش:

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
با سلام.برای اینکه این تالار فعال تر شه باید تمامی اعضای این تالار خودشون رو جزئی از این خانواده بدونن . مثلاً مدیر تالار بیاد تیمهای خاصی رو تشکیل بده مثل ریسندگی ، بافندگی ، رنگ و ... بعد به این تیمها نمره و امتیاز بده و کسی میتونه تو این تیمها عضو شه که طبق نظر مدیر تالار امتیاز مناسبی (امتیازهای که بابت مقالات مفید گرفته باشه نه درد دل)گرفته باشه و به ی حد نصاب رسیده باشه . که اگه لازم شد اعضای همین تیمها با همدیگه جهت تبادل اطلاعات بیرون از تالار هم با هم آشنا بشن.(مثلاً من و آقای مهندس ناصر دوستانی برای یک مورد تبادل اطلاعات داشیم) و ...همچنین ایرادی نداره ی هماهنگی بشه تمام اعضای این تالار در صورت موافقت با هم و بصورت یکجا از نمایشگاههای نساجی بازدید کنن .به هر صورت آرزو میکنم اینگونه تالارها باعث شه ی پیوندی بین دانشجوهای تازه وارد و دانشجوهای ترمهای بالاتر با افرادی که در کارخانجات درگیر هستن ایجاد شه که مطمئن باشید هر دو طرف سود میکنند .(البته از کارآموزای که داشتم هنوز کسی رو ندیدم که بتونم چیزی رو ازش یادبگیرم،شوخی کردم).جامعه نساجی جامعه کوچیکیه .ایام به کام همه همکاران و دوستان
سلامممنون از پیشنهاد خوبتونمن هم همچین پیشنهادایی دادم ولی نه مثل پیشنهاد شما مورد استقبال هم قرار گرفت تا یه جاهایی هم پیش رفت ولی یه دفه همه غیبشون زدامیدوارم با این پیشنهاد شما فعالیت جدیدی تو تالار شکل بگیرهبه نظرم فعالیت های مجازیه که هدفی به سرانجام نمیرسونه اگه واقعی و حقیقی باشه امیوارم جواب بدهراستی نمایشگاه چه تاریخی برگزار میشه ؟

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
سلامممنون از پیشنهاد خوبتونمن هم همچین پیشنهادایی دادم ولی نه مثل پیشنهاد شما مورد استقبال هم قرار گرفت تا یه جاهایی هم پیش رفت ولی یه دفه همه غیبشون زدامیدوارم با این پیشنهاد شما فعالیت جدیدی تو تالار شکل بگیرهبه نظرم فعالیت های مجازیه که هدفی به سرانجام نمیرسونه اگه واقعی و حقیقی باشه امیوارم جواب بدهراستی نمایشگاه چه تاریخی برگزار میشه ؟

با سلام. تو سایت نساجی امروز یا مجله کهن تقویم نساجی ایران و نساجی جهان (تاریخ دقیق نمایشگاههای داخلی و خارجی) قابل دسترس هست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

juliet

کاربر بیش فعال
سلام :gol: خسته نباشین.
خواستم بگم چه خوب می شد یه تالار واسه گرایش ساختارهای نانو لیفی و همین طورشیمی رنگ داشتیم.:w16::gol:

Setayesh

مدیر تالار
سلام :gol: خسته نباشین.
خواستم بگم چه خوب می شد یه تالار واسه گرایش ساختارهای نانو لیفی و همین طورشیمی رنگ داشتیم.:w16::gol:

سلام ژولیت عزیز
به به چه گلای قشنگی ممنونم سلامت باشی
زیرتالار داشتن مقدماتی داره
اول باید مطالب و تاپیک ها به حدی برسه که بودنش در بین مطالب دیگه باعث بی نظمی بشه
اونوقت نیاز به زیرتالار احساس میشه
پیشنهاد من اینه دوست عزیز که شما اول با تاپیک و مطالب مربوط فعالیتتون رو اغاز کنید تا انشالله در ادامه و در صورت لزوم تالار رو اضافه کنیم
ممنونم:gol:

آخرین ویرایش:

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد قسمت رنگرزی منم میتونم یک کمکی کنم با این که رشتم نبوده نساجی 1 سالی هست دارم کارشو انجام میدم..

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
در مورد قسمت رنگرزی منم میتونم یک کمکی کنم با این که رشتم نبوده نساجی 1 سالی هست دارم کارشو انجام میدم..

سلام دوست عزیز
به جمع ما خوش اومدی
امکانش هست یه خلاصه از کرات برامون توضیح بدی ؟
تو چه خطی کار میکنی ؟ با چه دستگاه هایی ؟ چه روشهایی و ...

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.والا تو یک کارگاه رنگرزی که تیغ و خار پارچه هم میزنن.ازمایشگاه دست منه و نمونه رنگ ها و نوشتن کارت های تکمیل هم با منه.کار با هاسپل و جت و اورفلو رو هم تا حد زیادی در میدونم.ولی از دستگاه های بافندگی و کلا تولید منسوجات چیز زیادی نمیدونم.اینجا بد نیست گاهی دوستان مطالبی قرار میدن که جالبه واقعا..

Setayesh

مدیر تالار
سلام
دنبال فرصتی بودم تا از این طریق از زحمات دلسوازنه ی تیم مدیریتی تالار مهندسی نساجی تشکر کنم
و یه تشکر ویژه هم از کاربران فعال و خوب تالار داشته باشم.
همگی خسته نباشید
و عیدتون هم مبارک.

پ.ن: دوستان عزیز باعث خوشحالی خواهد بود اگر پیشنهادی در جهت ارتقا سطح تالار دارید با مدیران عزیز یا من در میون بذارید تا بررسی بشه.
فقط لطفا جهت حفظ نظم دفتر تالار پاسخی به پست من ندهید.
پیروز باشید.

Mehrpou

عضو جدید
سلام دوستان
در این قسمت منتظر نظرها و پیشنهادهای شما هستیم.:gol:
هر پیشنهاد یا انتقادی در راستای بهبود وضعیت و عملکرد تالار نساجی دارید مطرح کنید .:w11:
پیشاپیش از همکاری و فعالیت همه ی شما در اینجا ممنونم

سلام
پیشنهاد می کنم به شاخه های اصلی تالار، شاخه ای تحت عنوان «متفرقه» (البته مربوط به نساجی) اضافه کنید، تا اگر کسی خواست تاپیکی مطرح کند که در هیچ یک از 5 شاخه موجود نمی گنجید، در آن مطرح کند. بعد هم اگر موضوع خاصی زیاد تاپیک پیدا کرد، شاید بتوان برای آن هم شاخه مناسبی ایجاد کرد.
خودم الآن می خواستم در چنین موردی تاپیک ایجاد کنم، ولی به هیچ یک از شاخه های موجود نمی خورد.

بالا