دفتر مديريت تالار مهندسي كامپيوتر (محل ارائه پیشنهادات و انتقادات)

عضو جدید
معلومه که هم دلفی کار خوبی هستی هم طرفدار محصولات باحال بورلند هستی
متاسفانه فعلا دلفی جایگاه مناسب خودش رو توی سایت باز نکرده ولی با تلاش شما دوست عزیز و سایر علاقمندان به زودی تمام درخواستها از طرف مدیریت محترم بررسی و اعمال خواهند شد.
بهتره بگيم طرفدار محصولات Embarcadero ;)

البته انتظار چنداني براي قسمت برنامه نويسي اين سايت هم نميشه داشت چون اکثر سوالات در فروم برنامه نويس مطرح ميشن و جواب هم ميگيرن.

در کل آرزوي موفقيت براي شما و براي بچه هاي سايت رو دارم

russell

مدیر بازنشسته
سلام
مي خواستم بدونم چرا همچين دسته بندي براي قسمت برنامه نويسي انجام داديد؟

C# , C++ , C , Pascal ها همه در يک گروه قرار داده شده اند. اما اصلا اين ها کارشون با هم فرق ميکنه و جزء يک دسته حساب نميشن.
• در قسمت ديگه Delphi.Net که بايد يه اسم Delphi Prism به کار برده ميشد با VB.Net اومده.
• در توضيحات Java نوشته شده Object oriented programming language که اگه قرار بر شي گرايي باشه ، C# کلا شي گرا هستش و پايش بر اون نهاده شده
• توي ايران برنامه نويساي زيادي را ميبينم که با Delphi کار ميکنند و ورژن حاضر Delphi هم 2010 هستش که بسيار قدرتمند ظاهر شده (در برنامه نويسي Native) ولي قسمتي براي اون نميبينم!

موفق باشيد
سلام
خوش اومدین
خوشحال میشیم اگه نظرت رو درباره چینش جدید تالار برنامه نویسی ( تو این تاپیک : http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=159718 ) بگین .
:gol:

adriyana

عضو جدید
سلام به همه کاربران در تالار کامپیوتر...
این تاپیک برای پیشنهادات و انتقادات شما کاربران تالار کامپیوتر ایجاد شده است...
هر گونه انتقاد ..پیشنهاد و مشکلی در تالار کامپیوتر دارید در این تاپیک قرار دهید...
سعی می کنم در کمترین زمان ممکن به مسئله رسیدگی کنم..
متشکرم...
با سلام باران خانوم .اگه یه تایپیک در مورد ارشد داشته باشیم عالی میشه:);)

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان عزيز :gol:
من با اجازه ی راسل جان، از تاپيک "اعمال پيشنهادات شما در تالار" یک سری پست ها را کپی کردم اينجا که بحث های اصلی تر بود تا راحت تر بشه مطالعه کرد.
تقسيم بندی ارائه شده به دليل زياد بودن زير تالارها گويا رد شده و باید تغييراتی در آن ايجاد شه و نياز به همفکری شما دوستان می باشد :w26:

negin17h

مدیر تالار
خوب فعلا ببینیم پیشنهاد آغازین چی هست :

تالار مهندسی کامپیوتر

زیرتالار برنامه نویسی :

بخش ها :
1-زبان های توسعه برنامه های کاربردیApplication Development )
شامل زیربخش های (
NET Programming.
شامل:

C#,
,
VB.Net

Delphi.NET,

ASP.NET
C / C++ /VC

JAVA
Assembly​
Pascal / Delphi
زبان های برنامه نویسی دیگر
تحلیل و طراحی نرم افزار و الگوریتم ها)
Web Development and Design-2
شامل زیر بخش های (
PHP
ASP , ASP.NET
Java Script / DHTML / AJAX
HTML/XHYML/CSS
زبان های دیگر توسعه وب )
Script Programming-3
شامل زیر بخش های (
Python
Perl
Ruby
Other Scripting Languages)
4-پروژه ها
شامل زیر بخش (
درخواست پروژه)
[FONT=&quot] توضیحات : از نظر من می تونه شامل همه پروژه های برنامه نویسی داخل تالار باشه ، و دوستانی هم که پروژه ای رو نوشتن و می خوان به صورت عموم بذارن می تونن اونجا بذارن ، همچنین می تونه جایی برای پیاده سازی یک [/FONT] پروژه گروهی باشه ، و یا ایده هایی برای کسانی که دنبال پروژه پایان نامه برنامه نویسی هستند )
همانطور که ديده میشه، در حال حاضر بحث اصلی در مورد تالار برنامه نويسی و تغيير دسته بندی های اين تالار هست.

:w10: :w05: :w10:

آخرین ویرایش:

Sharif_

مدیر بازنشسته
به هر حال دسته بندی می تونه به دو شکل باشه
یا به صورت کاربردی
مثل اینکه تمام زبان ها مربوط به وب در یک گروه باشند
یا به صورت تکنولوژی
به طور مثال زبان های مایکروسافتی در یک گروه
حالا بسته به انتخاب شماست

MaSoUd-5

عضو جدید
خوب . چند تا سوال که بهش برخوردیم ، امیدوارم راهنمایی کنین .

اول : مکان قرار گرفتن ASP.NET هست (با رنگ قرمز مشخصه). این که داخل بخش دات نت باشه یا کنار ASP دربخش برنامه نویسیه وب . نظر امید این بود که چون زبان های دات نت با ASP.NET کار می کنن ، درست نیست که ASP.NET رو تو بخش .نت نذاریم . اما مسئله دیگه ASP هست که انگار دیگه کمتر استفاده می شه . آیا میشه ASP رو تو بخش وب نذاریم ؟ اونهایی که در این مورد آشنایی دارن راه حل رو بگن لطفا .

اولین چیز که جلو چشمون میاد موقع شنیدن ASP.net طراحی وبه نه قیافه مایکروسافت:D

دوم : بخش پروژه هست که داخل زیرتالار برنامه نویسی هست . و فقط مربوط به برنامه نویسیه . مسدله اینه که می تونیم چند تا کار انجام بدیم : یا این بخش پروژه داخل خود برنامه نویسی باقی بمونه و برای پروژه های مربوط به باقی بخش ها یا داخل اون بخش ها جداگانه بخش پروژه رو بذاریم یا یک بخش کلی پروژه برای این بخش های باقی مانده .(آیا لازم هست؟) و یا اینکه اون بخش پروژه رو از داخل زیرتالار برنامه نویسی برداریم و یک زیرتالار مستقل برای پروژه ها ایجا کنیم که بتونه برای هر شاخه ای (برنامه نویسی ، شبکه و ... ) یک زیربخش داخلش در نظر بگیریم ؟ نظرتون درباره اینکه کدومیکی بهتر و راحت تر برای کاربران هست رو بگین ...

خب برای هر کدوم یه زیر مجموعه بخوره بهتره سریع تر و راحت تر میشه پیدا کرد منتها فکر کنم این بخش سالی یه دفعه پست بخوره:D

سوم : بخش مقالات که داخل زیرتالار کتاب ها ، مقالات و آموزش های الکترونیکی هست ، به نظرتون وجودش لازمه ( من موافقم ، اما امید نه !) . این که یک کاربر که میاد داخل بخش شبکه و دنبال یک مقاله هست آیا مشکلی برای پیدا کردن اون مقاله در بخش شبکه پیدا می کنه ؟ ( البته ما می تونیم یک تاپیک مهم برای فهرست تمام مقالاتی که داخل بخش مقالات در رابطه با بخش های موجود ( مثلا شبکه یا سیتم عامل ) وجود داره رو در اون بخش مربوطه قرار بدیم .) از نظر راحتی برای کاربران نظرتون رو در این باره هم بگین .

یه بخش برای مقالات و کتاب ها بسه به نظر من

در مورد زبانهای اسکریپتی هم خوب تقسیم بندی شده

ّبرنامه نویسی موبایل رو هم اضافه کنید خوبه به نظر من:D

negin17h

مدیر تالار
اولین چیز که جلو چشمون میاد موقع شنیدن ASP.net طراحی وبه نه قیافه مایکروسافت:D

خب برای هر کدوم یه زیر مجموعه بخوره بهتره سریع تر و راحت تر میشه پیدا کرد منتها فکر کنم این بخش سالی یه دفعه پست بخوره:D

یه بخش برای مقالات و کتاب ها بسه به نظر من

در مورد زبانهای اسکریپتی هم خوب تقسیم بندی شده

ّبرنامه نویسی موبایل رو هم اضافه کنید خوبه به نظر من:D

ASP.NET که فقط مربوط به طراحی وب نيست. Application های تحت وب پس چی میشن؟!

در مورد مقالات و کتاب ها هم به نظر من هر زيرتالار اصلی بخش مربوط به خودش رو داشته باشه بهتره. چون در حال حاضر موارد اينقدر زياد شده که پيدا کردن يک موضوع داخل آن سخت و از طرفی هم چنديد پست برای يک موضوع هست که اون هم رسيدگی میشه :gol:

شريف جان و راسل جان نظر شما چيه؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من اینه که ASP و ASP.NET از هم جدا بشن .
ضمنا" ASP تکنولوژی منسوخیه که 10 ساله دیگه ساپورت نمیشه چه دلیلی داره اصلا" بخش داشته باشه !؟
منم موافقم ASP.NET زیر مجموعه دات نت باشه.

negin17h

مدیر تالار
نظر من اینه که ASP و ASP.NET از هم جدا بشن .
ضمنا" ASP تکنولوژی منسوخیه که 10 ساله دیگه ساپورت نمیشه چه دلیلی داره اصلا" بخش داشته باشه !؟
منم موافقم ASP.NET زیر مجموعه دات نت باشه.

منم موافقم :gol:

MaSoUd-5

عضو جدید

ASP.NET که فقط مربوط به طراحی وب نيست. Application های تحت وب پس چی میشن؟!
در مورد مقالات و کتاب ها هم به نظر من هر زيرتالار اصلی بخش مربوط به خودش رو داشته باشه بهتره. چون در حال حاضر موارد اينقدر زياد شده که پيدا کردن يک موضوع داخل آن سخت و از طرفی هم چنديد پست برای يک موضوع هست که اون هم رسيدگی میشه :gol:
شريف جان و راسل جان نظر شما چيه؟
اسم بخش اینه Web Development and Design پش شامل وب اپلیکیشن ها هم میشه درست میگم؟:smile:
من در حد شما نیستم پس میگم حرف شما درست :Dاما از نظر من Perl و python و جاوا(j2ee) هم فقط مختص برنامه نویسی سیستمی نیستند!!!!تو وب هم باهاشون سرو کار داریم!همشون میتونند زبانهای سمت سرور باشند پس میتونند تو بخش توسعه وب باشند;) ASP.net هم همینطور اما حالا که شما و ASROMA گفتن حرفی نیست:D
-------

آخه من زیاد با ASP.net کار نکردم اما زمانی که نمیدونستم چیه اولین چیزی که به ذهنم میرسید طراحی وب بود:D

در مور کتاب ها هم هر طور دوست دارید:smile:اما میشد یه تاپیک بدون اسپم باشه که پست های اولش نام کتابها با تقسیم بندیشون باشه (به مرور زمان هم آپدیت شه) بعدش یه مدیر درست و حسابی براش بذارید با یه خرده زحمت راحت میتونه سر و تهشو هم بیاره:smile:(البته همونطور که گفتم زحمت داره:smile:که باید یکی لطف کنه بکشه حالا بگردید آدمشو پیدا کنید:D)

deansam

عضو جدید
من دقيقا متوجه دسته بندي تون نشدم،مي خواهيد زبان هاي مشابه را در يك گروه قرار بديد يا براي هر كدوم يك زيرتالار جداگانه مي سازيد؟
زيرتالارها بايد آنقدر خوب تفكيك بشن كه يك سرچ قوي بسازه
يعني به طور مثال، مني كه يك سوال از C# دارم بتونم به راحتي در سرچ پيشرفته تالار مربوط را انتخاب كنم و سرچش را انجام بدم ول الان زبانهايي مثل c,c++,c#,pascal در يك سرچ قرار دارند و اصلا خوب نيست
درسته كه جز پاسكال بقيه شون مثل هم اند اما هنوز هم براي يك برنامه نويس،اين سه زبون با هم فرق دارند، مي شه گفت c , c++ تو يك زيرگروه باشند اما c# خودش گروه متفاوتي را مي خواهد و پاسكال هم همين طور
لطفا در هنگام ساخت تالار به اين مسئله توجه كنيد كه زبانها را به طور كامل از هم تفكيك كنيد
ممنون

negin17h

مدیر تالار
من دقيقا متوجه دسته بندي تون نشدم،مي خواهيد زبان هاي مشابه را در يك گروه قرار بديد يا براي هر كدوم يك زيرتالار جداگانه مي سازيد؟
زيرتالارها بايد آنقدر خوب تفكيك بشن كه يك سرچ قوي بسازه
يعني به طور مثال، مني كه يك سوال از C# دارم بتونم به راحتي در سرچ پيشرفته تالار مربوط را انتخاب كنم و سرچش را انجام بدم ول الان زبانهايي مثل c,c++,c#,pascal در يك سرچ قرار دارند و اصلا خوب نيست
درسته كه جز پاسكال بقيه شون مثل هم اند اما هنوز هم براي يك برنامه نويس،اين سه زبون با هم فرق دارند، مي شه گفت c , c++ تو يك زيرگروه باشند اما c# خودش گروه متفاوتي را مي خواهد و پاسكال هم همين طور
لطفا در هنگام ساخت تالار به اين مسئله توجه كنيد كه زبانها را به طور كامل از هم تفكيك كنيد
ممنون

منظور از بخش ها، تالار هست. لطفاً روی دسته بندی صفحه اول نظرت رو بگو. ممنون :gol:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
اين دلفي هم حسابي دور افتاده از قافله سايت!

deansam

عضو جدید
منظور از بخش ها، تالار هست. لطفاً روی دسته بندی صفحه اول نظرت رو بگو. ممنون :gol:
چيزي كه متوجه نشدم اينه ، "," اي كه بين زبانه هاي برنامه نويسي هست:

C#,
,
VB.Net

Delphi.NET,..
يعني هر كدوم تالار جداگانه اي خواهند داشت يا در يك تالار خواهند بود
كه اگه در يك تالارند پيشنهادم اينه جدا باشند.
بقيه تقسيم بندي ها خوبه،ممنون
در ضمن اغلب ،سايت هاي ديگه، به نرم افزار matlab و برنامه نويسي با اون بها نمي دهند در صورتي كه براي دانشجوهاي ما كار با اين نرم افزار و تلفيقش با ساير زبان هاي برنامه نويسي و استفاده ي كاربردي از اون خيلي عاليه
اگه اين باشگاه بيشتر روي اين نرم افزار مانور بده و يك تالار فعال براش داشته باشيد عالي مي شه
مرسي از زحمت هايي كه مي كشيد

negin17h

مدیر تالار
چيزي كه متوجه نشدم اينه ، "," اي كه بين زبانه هاي برنامه نويسي هست:

C#,
,
VB.Net

Delphi.NET,..
يعني هر كدوم تالار جداگانه اي خواهند داشت يا در يك تالار خواهند بود
كه اگه در يك تالارند پيشنهادم اينه جدا باشند.
بقيه تقسيم بندي ها خوبه،ممنون
در ضمن اغلب ،سايت هاي ديگه، به نرم افزار matlab و برنامه نويسي با اون بها نمي دهند در صورتي كه براي دانشجوهاي ما كار با اين نرم افزار و تلفيقش با ساير زبان هاي برنامه نويسي و استفاده ي كاربردي از اون خيلي عاليه
اگه اين باشگاه بيشتر روي اين نرم افزار مانور بده و يك تالار فعال براش داشته باشيد عالي مي شه
مرسي از زحمت هايي كه مي كشيد

ممنون :gol:
بله منظور اینه که هرکدام تالارهای جداگانه خودشون رو دارند. در مورد MATLAB هم پيشنهاد خوبی هست، حتماً بررسی میشه :gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
پروژه خودش جدا باشه و به زیربخشها جدا شه

واسه کتاب و مقاله هم همینطور
یعنی یه بخشی باشه واسه مقالات و کتابها و مالتی مدیا که خودش به زیربخشها تفکیک شه .

متلب رو هم که فکر کنم تو بقیه بخشهای مهندسی بخشش هست ، منتقلش کنین به بخش برنامه نویسی

و همچنین به نظر من بخش برنامه نویسی بر اساس کاربرد طبقه بندی بشه بهتره .
-----------------------------------------------------
مسابقه هم فکر کنم یه بخش اضافه هست.
چون به رونق هم بیفته نهایتا باز هم از رونق خواهد افتاد .:razz:
واسه سخت افزار هم واسه هر سوال و مشکلی یه تایپیک جداگانه زده شه . نه مثل الان که همه سوالات تو یه تایپیک جمع شده اند .
چون اگه تایپیک هر سوال جدا باشه ، تو گوگل هم زودتر ایندکس میشن .
یه زیربخش هم باشه واسه اخبار و مقالات و ترفند و آموزش های سخت افزاری .(لپ تاپ هم میتونه با بقیه قاطی باشه . چون به نظرم نیازی نیست زیاد تخصصی شه)
واسه نرم افزار یه زیربخش هست واسه دانلود نرم افزار . اون پائین هم یه تایپیک مهم هست واسه معرفی نرم افزار . این یعنی چی مثلا ؟
یا یه زیربخش داره واسه گرافیک و مالتی مدیا که اولین تایپیکش رو من دیروز زدم .
بخش نرم افزار هم یه همچین ترتیبی داشته باشه :
اخبار و مقالات و آموزش و ترفند و . ..
دانلود نرم افزار (واسه هر برنامه ای یه تایپیک . مثل پی سی ورلد)
درخواست نرم افزار و کرک و سریال
سوالات و مشکلات (واسه این مورد زیربخش هم نباشه مهم نیست . چون میشه واسه هرسوالی یه تایپیک زد تو خود بخش نرم افزار )
یه بخش شبکه و امنیت هم تو بخش آی تی هست :surprised:
یه جایی هم هست اون پائینا تو بخش كامپيوتر و اينترنت به اسم کامپیوتر - سخت افزار، نرم افزار که مدیرش هم agent هست .
نمیدونم میشه اونجا رو هم منتقل کرد اینجا یا نه .:huh:

Sarp

مدیر بازنشسته
کلا نظر من اینه که بخشها باید با کمترین تعداد زیربخشها سر و تهش جمع شه .
و در عین حال با طبقه بندی مناسب و مفید که هرکسی بتونه فوری و به آسانی بخش مورد نیازش رو پیدا کنه

Sarp

مدیر بازنشسته
آقا کلا هرکاری میکنید بکنید
فقط این تایپیک " *** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....*** " ما رو بذارین همونجوری باشه
:d

beginner2001

عضو جدید
خوب فعلا ببینیم پیشنهاد آغازین چی هست :

تالار مهندسی کامپیوتر

زیرتالار برنامه نویسی :

بخش ها :
1-زبان های توسعه برنامه های کاربردیApplication Development )
شامل زیربخش های (
NET Programming.
شامل:

C#,
,
VB.Net

Delphi.NET,

ASP.NET
C / C++ /VC

JAVA
Assembly​
Pascal / Delphi
زبان های برنامه نویسی دیگر
تحلیل و طراحی نرم افزار و الگوریتم ها)
Web Development and Design-2
شامل زیر بخش های (
PHP
ASP , ASP.NET
Java Script / DHTML / AJAX
HTML/XHYML/CSS
زبان های دیگر توسعه وب )
Script Programming-3
شامل زیر بخش های (
Python
Perl
Ruby
Other Scripting Languages)
4-پروژه ها
شامل زیر بخش (
درخواست پروژه)
[FONT=&quot] توضیحات : از نظر من می تونه شامل همه پروژه های برنامه نویسی داخل تالار باشه ، و دوستانی هم که پروژه ای رو نوشتن و می خوان به صورت عموم بذارن می تونن اونجا بذارن ، همچنین می تونه جایی برای پیاده سازی یک [/FONT] پروژه گروهی باشه ، و یا ایده هایی برای کسانی که دنبال پروژه پایان نامه برنامه نویسی هستند )

خوبه اما بهتر نیست جاوا رو جدا کنین ؟؟؟؟ خود جاوا زیر شاخه زیاد داره

as.net هم زیر بخش .net باشه بهتره به نظر من

ضمناً پایتون که اسکریپت نیست !!!!! یک زیان برنامه نویسی نه اسکریپت چرا تو زبانهای اسکریپت قرار دادین ؟

negin17h

مدیر تالار
پروژه خودش جدا باشه و به زیربخشها جدا شه

واسه کتاب و مقاله هم همینطور
یعنی یه بخشی باشه واسه مقالات و کتابها و مالتی مدیا که خودش به زیربخشها تفکیک شه .

متلب رو هم که فکر کنم تو بقیه بخشهای مهندسی بخشش هست ، منتقلش کنین به بخش برنامه نویسی

و همچنین به نظر من بخش برنامه نویسی بر اساس کاربرد طبقه بندی بشه بهتره .
مسابقه هم فکر کنم یه بخش اضافه هست.
چون به رونق هم بیفته نهایتا باز هم از رونق خواهد افتاد .:razz:
واسه سخت افزار هم واسه هر سوال و مشکلی یه تایپیک جداگانه زده شه . نه مثل الان که همه سوالات تو یه تایپیک جمع شده اند .
چون اگه تایپیک هر سوال جدا باشه ، تو گوگل هم زودتر ایندکس میشن .
یه زیربخش هم باشه واسه اخبار و مقالات و ترفند و آموزش های سخت افزاری .(لپ تاپ هم میتونه با بقیه قاطی باشه . چون به نظرم نیازی نیست زیاد تخصصی شه)
واسه نرم افزار یه زیربخش هست واسه دانلود نرم افزار . اون پائین هم یه تایپیک مهم هست واسه معرفی نرم افزار . این یعنی چی مثلا ؟
یا یه زیربخش داره واسه گرافیک و مالتی مدیا که اولین تایپیکش رو من دیروز زدم .
بخش نرم افزار هم یه همچین ترتیبی داشته باشه :
اخبار و مقالات و آموزش و ترفند و . ..
دانلود نرم افزار (واسه هر برنامه ای یه تایپیک . مثل پی سی ورلد)
درخواست نرم افزار و کرک و سریال
سوالات و مشکلات (واسه این مورد زیربخش هم نباشه مهم نیست . چون میشه واسه هرسوالی یه تایپیک زد تو خود بخش نرم افزار )
یه بخش شبکه و امنیت هم تو بخش آی تی هست :surprised:
یه جایی هم هست اون پائینا تو بخش كامپيوتر و اينترنت به اسم کامپیوتر - سخت افزار، نرم افزار که مدیرش هم agent هست .
نمیدونم میشه اونجا رو هم منتقل کرد اینجا یا نه .:huh:

ممنون بابک خان، حتماً مواردی که گفتی رو در نظر ميگيريم :w27:

آقا کلا هرکاری میکنید بکنید
فقط این تایپیک " *** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....*** " ما رو بذارین همونجوری باشه
:d

اونم چشم به خاطر شما :w16:، البته کم کم باید اسمش رو عوض کنيم چون آشنايی بچه ها نیست، بحث و جدل بابک، حميد، کپل و زهرا است :w15:

خوبه اما بهتر نیست جاوا رو جدا کنین ؟؟؟؟ خود جاوا زیر شاخه زیاد داره

as.net هم زیر بخش .net باشه بهتره به نظر من

ضمناً پایتون که اسکریپت نیست !!!!! یک زیان برنامه نویسی نه اسکریپت چرا تو زبانهای اسکریپت قرار دادین ؟

ممنون از راهنمايی شما :gol: راستی در مورد برنامه نویسی موبایل هم که زحمتش رو می کشید یه راهنمایی برای محل قرار گرفتنش کنيد ممنون میشیم :w27:

beginner2001

عضو جدید
اگه جاوا رو جدا کردین ، برنامه نویسی موبایل رو بزارین زیر بخش جاوا . اگر هم جدا نکردین بزارین کنار جاوا اگر هم کنارش نزاشتین فکر کنم بهتر یاشه یه بخش درست کنین به نام زبانهای برنامه نویسی دیگر و توی اون بخش هم پایتون رو بزارین و هم برنامه نویسی موبایل

negin17h

مدیر تالار
اگه جاوا رو جدا کردین ، برنامه نویسی موبایل رو بزارین زیر بخش جاوا . اگر هم جدا نکردین بزارین کنار جاوا اگر هم کنارش نزاشتین فکر کنم بهتر یاشه یه بخش درست کنین به نام زبانهای برنامه نویسی دیگر و توی اون بخش هم پایتون رو بزارین و هم برنامه نویسی موبایل

در مورد زبان های برنامه نویسی موبایل تنها یک موضوع میمونه. اینکه دات نت هم برای برنامه نویسی موبایل پروژه های خودش رو داشته (تو نسخه قبلی بود که) اگر غير از جاوا زبان های دیگر هم باشن، قرار دادن آن در زير شاخه جاوا مشکل ايجاد نميکنه؟ :w05::w10: