دعایی تامل برانگیز به زبان...؟!!!

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیز و اهل ذکر این دعا رو تو یه وبلاگی خوندم...با توجه به اینکه خوندن معنی هر دعایی هم تاکید شده با دیدن همچین متنی خیلی تعجب کردم...و گفتم بهتره بیان بشه تا دوستان در رابطه با اذکار و ادعیه هوشیارانه تر برخورد کنند و به صرف خوب بودن مطالب یک وبلاگ همه آن را نپذیرند....در این دعا که بیشتر شبیه رمل میباشد فقط معنی چند جمله اول و آخر قابل ترجمه است....

هر گاه كسي اين دعا را بنويسد وبا خود دارد نزد حلال خود شيرين گردد و اگر يكساعت او را نبيند بي قرار شود و به دارنده ي اين دعا هيچكس نتواند تسلط داشته باشد و از شر جميع جن و انس محفوظ باشدو ... شرح اين دعا بسيار است مختصر كرديم (
واقعا ؟! با این کلمات بی معنی ؟ عقل سلیم چی میگه ؟ )

بسم الله الرحمن الرحيم اللهمَّ اِنّي اَعشَرخَلقَك وَ انس مِن نَسَبِهِم يا مرجان يا مَن
شوش يا دَرمان يا مَنكادَ يا مَن سَقون يا مَن فاح يا كَرياح يا فَرقون يا بَرخون يا رَشوا يا درماق يا شوباش يا دردايا يا مرحوش يا فراشايا رقراب يا درمان يا برخون يا مكنون يا جوجهال يا مردون يا حرمان يا مراق يا مرنونيا درمان يا مرحوثانُ هُوَالّذي صَلَح اباح وجعل بَينَها برزَخاً وَ حَجَراً مَحجوراً يا مرفان يا كرغان يا مرمون يا لسان يافرمان يا مرشان يا سافقون يا مرمار يا سوماشان يا سومادان يا حيران يا ذالخاس يا درمان يا درنون يا نباتيا زمراشات يا درمافات يا قبوس يا قدّوس يا ربّ الملائِكةِ والرِّوح يا دربوناتيادرسوماق يادرشوباش يادربودان يادرسواعش يادرياب يادرجلال يا برهان يابرلامياستوتون يارمال يا ديّان يا سبحان يا قدّوس وَ تَوَكّل عَلي العرش الرّحمن فَسئَلبه خَيراً انتصران يا مردان يا مولان و بالله و من الله والي الله اللهمَّ لَك َاسلَمتَ نَفسي وَ اِلَيكَ وَجَهتَ وَجهي وَ الَيكَ وَ افوّضتَ امري و اليك الجات ظَهري فاحفَظني بِحِفظِ الايمان من بين يدي و من خَلفي وَ عَن يَميني وَ عَن شِمالي وَمِن فَوقي وَمِن تَحتي وَ ما قَبلي وَادفع ُ عَنّي بِحَولِكَ وَ.....

http://aidingunash.blogfa.com/cat-6.aspx

آخرین ویرایش:

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهرم اگه میشه منبعی برای این دعا ارائه بدین چون بیشتر به رمالی میخوره!!

بله به نظر من هم همین طوره..
چون همچین دعایی تو داروخانه معنوی یا مفاتیح نیست...
بهتره هشیار باشیم و بی توجه هر دعایی رو زمزمه نکنیم...با توجه به اینکه این وبلاگ بقیه مطالبش خوب و مفید اما به صرفه این هر دعایی از اون رو قبول نکنیم...
لینک منبع رو پایین مطلب قرار دادم

http://ahmad888.persianblog.ir/post/3

http://sahife.parsfa.com/post-589438.html

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کم واژه های عربی دارد:D
معلوم نیست به چه زبانی است!!!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی کم واژه های عربی دارد:D
معلوم نیست به چه زبانی است!!!

به این زبان:

الهام3

عضو جدید
دوستای عزیز و اهل ذکر این دعا رو تو یه وبلاگی خوندم...با توجه به اینکه خوندن معنی هر دعایی هم تاکید شده با دیدن همچین متنی خیلی تعجب کردم...و گفتم بهتره بیان بشه تا دوستان در رابطه با اذکار و ادعیه هوشیارانه تر برخورد کنند و به صرف خوب بودن مطالب یک وبلاگ همه آن را نپذیرند....در این دعا که بیشتر شبیه رمل میباشد فقط معنی چند جمله اول و آخر قابل ترجمه است....

هر گاه كسي اين دعا را بنويسد وبا خود دارد نزد حلال خود شيرين گردد و اگر يكساعت او را نبيند بي قرار شود و به دارنده ي اين دعا هيچكس نتواند تسلط داشته باشد و از شر جميع جن و انس محفوظ باشدو ... شرح اين دعا بسيار است مختصر كرديم (

بسم الله الرحمن الرحيم اللهمَّ اِنّي اَعشَرخَلقَك وَ انس مِن نَسَبِهِم يا مرجان يا مَن
شوش يا دَرمان يا مَنكادَ يا مَن سَقون يا مَن فاح يا كَرياح يا فَرقون يا بَرخون يا رَشوا يا درماق يا شوباش يا دردايا يا مرحوش يا فراشايا رقراب يا درمان يا برخون يا مكنون يا جوجهال يا مردون يا حرمان يا مراق يا مرنونيا درمان يا مرحوثانُ هُوَالّذي صَلَح اباح وجعل بَينَها برزَخاً وَ حَجَراً مَحجوراً يا مرفان يا كرغان يا مرمون يا لسان يافرمان يا مرشان يا سافقون يا مرمار يا سوماشان يا سومادان يا حيران يا ذالخاس يا درمان يا درنون يا نباتيا زمراشات يا درمافات يا قبوس يا قدّوس يا ربّ الملائِكةِ والرِّوح يا دربوناتيادرسوماق يادرشوباش يادربودان يادرسواعش يادرياب يادرجلال يا برهان يابرلامياستوتون يارمال يا ديّان يا سبحان يا قدّوس وَ تَوَكّل عَلي العرش الرّحمن فَسئَلبه خَيراً انتصران يا مردان يا مولان و بالله و من الله والي الله اللهمَّ لَك َاسلَمتَ نَفسي وَ اِلَيكَ وَجَهتَ وَجهي وَ الَيكَ وَ افوّضتَ امري و اليك الجات ظَهري فاحفَظني بِحِفظِ الايمان من بين يدي و من خَلفي وَ عَن يَميني وَ عَن شِمالي وَمِن فَوقي وَمِن تَحتي وَ ما قَبلي وَادفع ُ عَنّي بِحَولِكَ وَ.....

من که قبولش ندارم کاملا مشخص هست که رمال بازی هست

marjan.hoseini

عضو جدید
ای بابا. حالا این رمال چرا اسم منو تو این جادوش اورده؟رفته یه دعا پیدا کرده لا به لاش اسمای عجیب اوررده:eek:

آنسه

عضو جدید
این دیگه چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هااااااااا:eek::confused:دعا؟؟؟؟؟؟؟؟

بی خیال بابا هر چیزی و قبول نکنین.

mahtisaa

عضو جدید

وای چه مسخره!!!!!!!!!!!!!!!!!
:surprised:

A R M A N

عضو جدید
ممنون ، درسته بعضی از این سوء استفاده گرها به هر طریقی میخوان بقیه رو فریب بدن ، وخدا میدونه بعدش چی میشه :surprised:

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انقد دین اسلام داره ضعیف میشه که هر مدل تحریفو دارن روش انجام میدن!!؟؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انقد دین اسلام داره ضعیف میشه که هر مدل تحریفو دارن روش انجام میدن!!؟؟

معمولا دشمنا روي چيزايي زوم مي كنن كه نمي تونن موفقيتش رو ببينن و قدرتش داره كورشون مي كنه
افزايش تعداد مسلمونا و بيداري اسلامي توي دنيا براشون غير قابل تحمله و مي خوان از هر طريقي وارد بشن ...

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا دشمنا روي چيزايي زوم مي كنن كه نمي تونن موفقيتش رو ببينن و قدرتش داره كورشون مي كنه
افزايش تعداد مسلمونا و بيداري اسلامي توي دنيا براشون غير قابل تحمله و مي خوان از هر طريقي وارد بشن ...
ممنونتیکا جان.کسب علم و افزایش اطلاعات دینی تنها راه مبارزه ست...

djmehdi33

عضو جدید
واقعا برای این وبلاگ متاسفم
و هرکسی که بهش اعتقاد داره
و شاید اصلا معنیش کفری چیزی باشه

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش باشيد

به مدير اون وبلاگ پيغام دادم
ايشونم اين ايميل رو برام فرستادند
(البته اين دليل نميشه من موافقم يا مخالف، فقط خواستم نظر مدير همون وبلاگ رو هم بدونيد!)

علیکم السلام

این دعا و چند دعای دیگر بنا به درخواست عده ای از کاربران محترم گذاشته شده اند

بعضی از دعاها به زبان عبری هستند و به عربی ترجمه نشده اند بنابراین اکثر مردم

زبان عبری نمیدانند و چون این زبان نا آشنا است فکر میکنند شاید رمالی باشد

تازه با رمل هم آشنایی ندارند چون رمل اون چیزی نیست که مردم عامی فکر میکنند

رمل علم اثبات پیامبری حضرت دانیال بوده که معجزه ی آن حضرت لقب گرفته است

گویند مرحوم شیخ بهایی بوسیله ی علم رمل به محل زندگی حضرت قائم عج پی برد

متاسفانه چون آگاهی لازم وجود ندارد عده ای از اون علم با عنوان رمالی مترادف

کلاهبرداری نام می برند(مردم دیگر بلاد که عربی بلد نیستند به زبان مادری خودشان

دعا میخوانند حتی در کشور خودمان ممکنه هر کس بزبان محلی خویش دعا بخواند

دعا که نماز واجب نیست حتما به عربی خوانده شود؟)

قبل از اسلام هم اسما الحسنی پروردگار ورد زبان انسانهای ما قبل اسلام هم بوده

مثلا کلمه ی : آهیا اشراهیا به معنی: یا حی و یاقیوم است اما وقتی کسی معنی

آن را نمیداند در موردش فکر غلط میکند

در هر صورت استفاده از دعاها آزاد است ممکنه کسی به همین دعای مورد انتقاد

شما اعتقاد قلبی داشته باشد و با اون به حاجتش برسد والله اعلم

موفق باشید

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اینم حرفیه...
ولی خب چرا یه قسمت هاییش عربیه کاملا...

بالله و من الله والي الله اللهمَّ لَك َاسلَمتَ نَفسي وَ اِلَيكَ وَجَهتَ وَجهي وَ الَيكَ وَ افوّضتَ امري و اليك الجات ظَهري فاحفَظني بِحِفظِ الايمان من بين يدي و من خَلفي وَ عَن يَميني وَ عَن شِمالي وَمِن فَوقي وَمِن تَحتي وَ ما قَبلي وَادفع ُ عَنّي بِحَولِكَ وَ.....

دعایی که به زبون عبری و مطمئنن کسی متوجه معنیش نمیشه چرا باید بدون معنی نوشته بشه...
خب از نظرات معلومه که اینجور دعاها واسه همه عجیب...
ممنون بابت پیگیری تون دوست گرامی...

Honest.man

عضو جدید
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش باشيد

به مدير اون وبلاگ پيغام دادم
ايشونم اين ايميل رو برام فرستادند
(البته اين دليل نميشه من موافقم يا مخالف، فقط خواستم نظر مدير همون وبلاگ رو هم بدونيد!)

علیکم السلام

این دعا و چند دعای دیگر بنا به درخواست عده ای از کاربران محترم گذاشته شده اند

بعضی از دعاها به زبان عبری هستند و به عربی ترجمه نشده اند بنابراین اکثر مردم

زبان عبری نمیدانند و چون این زبان نا آشنا است فکر میکنند شاید رمالی باشد

تازه با رمل هم آشنایی ندارند چون رمل اون چیزی نیست که مردم عامی فکر میکنند

رمل علم اثبات پیامبری حضرت دانیال بوده که معجزه ی آن حضرت لقب گرفته است

گویند مرحوم شیخ بهایی بوسیله ی علم رمل به محل زندگی حضرت قائم عج پی برد

متاسفانه چون آگاهی لازم وجود ندارد عده ای از اون علم با عنوان رمالی مترادف

کلاهبرداری نام می برند(مردم دیگر بلاد که عربی بلد نیستند به زبان مادری خودشان

دعا میخوانند حتی در کشور خودمان ممکنه هر کس بزبان محلی خویش دعا بخواند

دعا که نماز واجب نیست حتما به عربی خوانده شود؟)

قبل از اسلام هم اسما الحسنی پروردگار ورد زبان انسانهای ما قبل اسلام هم بوده

مثلا کلمه ی : آهیا اشراهیا به معنی: یا حی و یاقیوم است اما وقتی کسی معنی

آن را نمیداند در موردش فکر غلط میکند

در هر صورت استفاده از دعاها آزاد است ممکنه کسی به همین دعای مورد انتقاد

شما اعتقاد قلبی داشته باشد و با اون به حاجتش برسد والله اعلم

موفق باشید

عزیزم اسلام و قرآن کاری به عبری نداره.لازمه بدونی در 8 جای قرآن خدا داره به یهود ایراد میگیره.اصلا این چیزی که گفتی هیچ ربطی نداشت.لطفا منبع بده