در هنگام شارژ موبایل به تماس ها پاسخ ندهید! (حتما ببینید)

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

شخصی در حال شارژ کردن موبایلش در کنار تختش بود.

در همان حال کسی به موبایلش تماس گرفت.

او در حالیکه موبایل به برق وصل بود به موبایل جواب داد.

پس از چند ثانیه جریان برق به موبایل که به پریز برق وصل بود منتقل می شود و این

جریان قوی به مرد جوان منتقل میشود و او با شدت بسیار به زمین پرتاب می شود.

پدر و مادر او از صدای مهیبی که شنیده بودند با شتاب به اتاق او میروند و او را

بیهوش روی زمین با ضربان ضعیف قلب و انگشتان سوخته پیدا می کنند.

او به سرعت به بیمارستان منتقل میشود اما متاسفانه وقتی رسیده بود بیمارستان

مرده بود.

موبایل یک اختراع بسیار مفید مدرن است.

اما ما باید مراقب باشیم که میتواند وسیله مرگ هم باشد اگر بی احتیاطی کنیم.

هرگز از موبایل زمانی که به برق یا کامپیوتر وصل است استفاده نکنید. هرگز!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا خدا
چقدر راحت آدم میمیره
خدا رحمتش کنه
شده جریان مقصد نهایی

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر وقت گوشیم رو شارز بود یا به کامپیوتر وصل بود حرف میزدم:cry::cry::cry:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از تاپیکت
ولی خیلی قدیمیه من 2 سال پیش خوندم

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
داخل شارژر گوشیها چندین محافظ وجود داره که این محافظا از خازن های متعدد شروع میشن تا مقاومت های با اهم بالا برای خنثی سازی ولتاژ سیم برق
سیم شارژ گوشی از لایه های بسیار نازکی ساخته شده که اگر ولـتاژ 220 ولت بهش برسه درجا آب میشه و به گوشی نمیرسه

در گوشی 1 چیپ برای تنظیم ولتاژ و اهم برای شارژ و 3 مقاومت(بستگی به نوع گوشی) وجود داره برای اینکه اگر این جریان به گوشی رسید فقط کیت گوشی بسوزه

این نوع انفجار فقط وفتی به وقوع می پیونده که ولتاژ به باطری برسه و باطری استاندارد نباشه!

احتمال وقوع همچین مساله ای توی گوشیهای در حال حاظر موجود در ایران (به جز چینی ها ) حدودا" صفره!

ولی باز هم باید جوانب احتیاط رعایت شه

kazem2114

عضو جدید
با سلام به همگی
خبر جالبی بود اما دلیلش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

باتری های تلفن همراه از نوع لیتیم پلیمر هستند که قدرت تخریب بسیار بالایی دارند ( حدود 3*3 متر را قادرند ویران کنند) .
کار با این باتری ها بسیار خطر ناک است . پس از مدتی تاریخ مصرف آنها تمام شده و این باتری ها ورم و باد می کنند . با سرما دادن زیاد مثلا در فریزر قرار دادن می توان آنها را برای مدتی مجددا استفاده نمود اما معلوم نیست چه می شود ؟
شاید انفجار !!!!!!!!!!!!!!!!

در گوشی موبایل ( در محل قرار گرفتن باتری ) سه تیغه ی فلزی قرار دارد که به باتری متصل می شود .
اولی زمین سومی vcc (ولتاژ ثابت) و وسطی سنسور دما
وظیفه ی سنسور دما اینست که در صورتی که عملیات شارژ در مدت طولانی صورت گرفت و در اثر عبور جریان زیاد ، دمای باتری بالا رفت عملیات شارژ متوقف می شود .
احتمال می رود سنسور دمای گوشی این بنده خدا از کار افتاده بوده .
اضافه می کنم تغییر دمای باتری موبایل خطرناک است !
مواظب خودتون باشین !!!!

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که کلا گوشیمو خاموش به شارژ میزنم...اینجوری بیشتر عمر میکنه

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اين قدر جو گير نشيد بابا

از هر يه ميليارد نف ر يكي اين طوري

اگه قراره ادم اون يه نفر باشه پس به قوله بعضيا سرنوشتش ( گر چه كه اصلا اين جمله رو قبول ندارم :D )

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمی هم فکر کنیم شاید اخبار الکیه.

فکر نکنم هم هیچ سایت خبری معتبری اینو تایید کرده باشه.
اون دستی هم که من میبینم با توجه به عکس و محیط فکر نکنم دست یه ادم مرده باشه.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمی هم فکر کنیم شاید اخبار الکیه.

فکر نکنم هم هیچ سایت خبری معتبری اینو تایید کرده باشه.
اون دستی هم که من میبینم با توجه به عکس و محیط فکر نکنم دست یه ادم مرده باشه.

دوست عزیز شما باز هم که دارین با عینک بد بینی به همه چیز نگاه میکنید!!! اگر در زندگی هم همین گونه باشید وای به حال اطرافیانتان

دیدید که مدیر تالار موبایل امده تایید کرده و گفته در چه شرایطی و چگونه این اتفاق میفته هدف از این نو تاپیک ها نشون دادن دست مرده نیست هدف اطلاع رسانی و اعلام است
نکنه فکر میکنید مدیر تالار موبایل با سایر بچه ها دستشون با امریکا و اسرائیل تو یک کاسه است!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما باز هم که دارین با عینک بد بینی به همه چیز نگاه میکنید!!! اگر در زندگی هم همین گونه باشید وای به حال اطرافیانتان

دیدید که مدیر تالار موبایل امده تایید کرده و گفته در چه شرایطی و چگونه این اتفاق میفته هدف از این نو تاپیک ها نشون دادن دست مرده نیست هدف اطلاع رسانی و اعلام است
نکنه فکر میکنید مدیر تالار موبایل با سایر بچه ها دستشون با امریکا و اسرائیل تو یک کاسه است!!!

باز دقت کنید به جمله هام:
گفتم کمی هم فکر کنیم شاید...
یعنی اینکه احتمال داره درست باشه احتمال داره نادرست.کمی هم احتمال نادرست بودن رو بدیم

گفتم سایت خبری معتبری ندیدم که اینو بگه.
خب حرف بدی زدم؟

گفتم دست مرده نیست چون واقعا نمیخوره.

منم نظر خودمو دادم.شما چرا به من حمله میکنی؟؟؟مگه قرار نیست یه صحبتی بشه و هرکی بیاد نظر بده.این حمله شما به من چرا باید باشه؟؟؟
و در اخر انقدر سیاست زده هستی که میای از یه بحث موبایل(که نظرم اینه استرس زایی الکی هست )میای به سیاست نتیجه میگیری و منو هم متهم میکنی به اینکه میخوام دست امریکا و اسرائیل رو بزارم تو دستت!!!!!

حالا خدا وکیلی انصافا کی بدبینه؟؟؟من که نظرمو درباره تاپیک گفتم یا شمایی که درباره من نظر میدی؟؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اي واي حسن اين موبايل هم چيز خطرناكيه حسن. خيلي خطرناكه حسن..........

بالا