در مواجهه با این صحنه چه عکس العملی باید نشان داد؟؟؟

شادیاخ

عضو جدید
امروز در ایستگاه اتوبوس نشسته بودم و زوج جوانی هم منتظر اتوبوس بودند و به ظاهر جر و بحث لفظی داشتند که صداشون یه دفعه بالا رفت و مرد کشیده محکمی به زن زد ولی زن سکوت کرده بود بعد مرد از شونه زن گرفت و بلندش کرد که برن که زن مقاومت کرد و مرد لگد محکمی به زن زد و چند مشت محکم به سر زن ، من واقعا شوکه شدم که در ملا عام چنین اتفاقی رخ داد و هیچ کس واکنشی نشون نداد این صحنه بدجور ذهن منو مشغول کرده به نظر شما در مواجهه با چنین صحنه ای بهترین واکنش چیه آیا باید بی تفاوت بود یا عکس العملی نشون داد

آخرین ویرایش:

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز در ایستگاه اتوبوس نشسته بودم و زوج جوانی هم منتظر اتوبوس بودند و به ظاهر جر و بحث لفظی داشتند که صداشون یه دفعه بالا رفت و مرد کشیده محکمی به زن زد ولی زن سکوت کرده بود بعد مرد از شونه زن گرفت و بلندش کرد که برن که زن مقاومت کرد و مرد لگد محکمی به زن زد و چند مشت محکم به سر زن ، من واقعا شوکه شدم که در ملع عام چنین اتفاقی رخ داد و هیچ کس واکنشی نشون نداد این صحنه بدجور ذهن منو مشغول کرده به نظر شما در مواجهه با چنین صحنه ای بهترین واکنش چیه آیا باید بی تفاوت بود یا عکس العملی نشون داد
کاری نمیشه کرد چون ادم بخاد دخالتم بکنه متهم میشه به این که تو زندگیه خصوصیه مردم دخالت کرده:biggrin:

P.Guardiola

اخراجی موقت
منم از این صحنه ها زیاد دیدم.
حتی یک بار دیدم یک پسری واسه اینکه دختری سوار موتورش نشد، با چاقو زد به بازوش و هیچکس جرات نکرد بره طرفش !!!!!!
منم جرات نکردم.

فکر نکنم در برابر آدم های عصبی و وحشی بتونیم کاری کنیم.
روح الله داداشی بود، زدن کشتنش ما که دیگه .....

این صحنه که میگی، جز مواردی هست که باید پیش گیری میشده یعنی کاهش عوامل استرس زا و نکبت زا در جامعه، که متاسفانه فراوان هست.

اما در کل به نظرم بهترین کار صدا زدن نزدیک ترین مامور نیروی انتظامی هست.

شادیاخ

عضو جدید
کاری نمیشه کرد چون ادم بخاد دخالتم بکنه متهم میشه به این که تو زندگیه خصوصیه مردم دخالت کرده:biggrin:

همچین بی تفاوتی منجر شد به اون قتلی که تو تهران اتفاق افتاد و یکی با چاقو دیگری رو کشت و کسی کاری نکرد ، این بی تفاوتی تا چه حدی باید ادامه داشته باشه؟

شادیاخ

عضو جدید
منم از این صحنه ها زیاد دیدم.
حتی یک بار دیدم یک پسری واسه اینکه دختری سوار موتورش نشد، با چاقو زد به بازوش و هیچکس جرات نکرد بره طرفش !!!!!!
منم جرات نکردم.

فکر نکنم در برابر آدم های عصبی و وحشی بتونیم کاری کنیم.
روح الله داداشی بود، زدن کشتنش ما که دیگه .....

این صحنه که میگی، جز مواردی هست که باید پیش گیری میشده یعنی کاهش عوامل استرس زا و نکبت زا در جامعه، که متاسفانه فراوان هست.

اما در کل به نظرم بهترین کار صدا زدن نزدیک ترین مامور نیروی انتظامی هست.

بله کمک گرفتن از نیروی انتظامی و تماس با 110 بهترین کاره ولی تا رسیدن پلیس چی؟ اگر این اتفاق در دهه هفتاد میفتاد مردم اون مرد رو میگرفتن و تحویل پلیس میدادن ولی الان این همه بی تفاوتی یک علامت سوال بزرگ ایجاد میکنه

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همچین بی تفاوتی منجر شد به اون قتلی که تو تهران اتفاق افتاد و یکی با چاقو دیگری رو کشت و کسی کاری نکرد ، این بی تفاوتی تا چه حدی باید ادامه داشته باشه؟
یه سری عقاید با گوشتو خونه این ملت پیوند خورده و ممکنه در عین اینکه برا بقیه دنیا ناهنجاری باشه برا ما ارزش باشه. البته این اتفاقا تو همه جای دنیا می افته ولی به زعم من دلیل بروز این مسائل که به غیرت و تعصب برمیگرده و اینکه ما همیشه انتقاد رو با توهین اشتباه میگیریم یعنی هر کس از ما تو هر زمینه ای انتقاد بکنه فک میکنیم بزرگترین توهین بهمون شده. به همین دلیله که میگم نمیشه دخالت کنی

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملأ عام درسته
بعدشم روزی هزاران هزار از این اتفاقا میفته دوست من ما چه کاری میتونیم بکنیم جز اینکه تو این هاگیر واگیر هوای کلاه خودمون رو داشته باشیم(البته که باید میرفتیم جلو و فقط از کتک کاری جلوگیری میکردیم)

P.Guardiola

اخراجی موقت
بله کمک گرفتن از نیروی انتظامی و تماس با 110 بهترین کاره ولی تا رسیدن پلیس چی؟ اگر این اتفاق در دهه هفتاد میفتاد مردم اون مرد رو میگرفتن و تحویل پلیس میدادن ولی الان این همه بی تفاوتی یک علامت سوال بزرگ ایجاد میکنه

اگر اون فرد مسلح نباشه، به سلاح سرد یا گرم و شما حس کنی زورت بهش میچربه باید بری جلو.

آره الان ملت ما خیلی بی تفاوت شدن و فقط به فکر منافع شخصیشون هستند و راهی واسه پر کردن شکم هاشون. رانندگی ایرانی ها مهمترین دلیل بر خودخواه شدن اوناست.

توی هرچیزی منافع فردی رو بر منافع اجتماعی ترجیح میدن، مثلا میگه برم مهره تو شناسنام بخوره، برم چلوکبابه رو بخورم، برم فلان جا که پس فردا جهنمی نشم و... همش دید کاسب و مشتریس.

شادیاخ

عضو جدید
ملأ عام درسته
بعدشم روزی هزاران هزار از این اتفاقا میفته دوست من ما چه کاری میتونیم بکنیم جز اینکه تو این هاگیر واگیر هوای کلاه خودمون رو داشته باشیم(البته که باید میرفتیم جلو و فقط از کتک کاری جلوگیری میکردیم)

سپاس تصحیح شد.

من همچین صحنه ای ولی در دعوای دو مرد زیاد دیدم تو دهه هفتاد مردم در این دعواها هم میانجیگری میکردن و دو طرف رو جدا میکردن ولی اینجا که قاعدتا باید دخالتی میشد هیچ اتفاقی نیفتاد ، به نظر میرسه که مردم و همه ما نسبت به این جور موارد بی تفاوتیم و حداکثر فیلم میگیریم در طی یک دهه فاصله چه اتفاقی افتاده که اینقدر بی تفاوت شدیم ، جدا از اینکه مقصر کی باشه کتک زدن یک زن با اون شدت و جلوی چشم مردم سوال بزرگیه حالا فرض کنید مثلا یک خبرنگار خارجی هم باشه و چنین چیزی رو سوژه کنه بی تفاوتی در برابر کتک خوردن یک زن

موطلایی

اخراجی موقت
امروز در ایستگاه اتوبوس نشسته بودم و زوج جوانی هم منتظر اتوبوس بودند و به ظاهر جر و بحث لفظی داشتند که صداشون یه دفعه بالا رفت و مرد کشیده محکمی به زن زد ولی زن سکوت کرده بود بعد مرد از شونه زن گرفت و بلندش کرد که برن که زن مقاومت کرد و مرد لگد محکمی به زن زد و چند مشت محکم به سر زن ، من واقعا شوکه شدم که در ملع عام چنین اتفاقی رخ داد و هیچ کس واکنشی نشون نداد این صحنه بدجور ذهن منو مشغول کرده به نظر شما در مواجهه با چنین صحنه ای بهترین واکنش چیه آیا باید بی تفاوت بود یا عکس العملی نشون داد

تابستون همین پارسال
رفتم به خانومی مسنی که شوهرش داشت کتکش می زد کمک کنم
اول شوهرش هول داد و افتادم رو زمین
آخرشم با یک سیلی جانانه به من دعوا به اتمام رسید :D

به شخصه دوست ندارم نسبت به اتفاقات اطرافم بی تفاوت باشم،
بعضی وقتها توی درگیری هایی که یک طرف خانومه و یک طرف آقا دخالت می کنم
چون می بینم خانوم ها نمی تونن توی درگیری ها از خودشون دفاع کنن

ولی گاهی فقط باید ناظر بود

شادیاخ

عضو جدید
تابستون همین پارسال
رفتم به خانومی مسنی که شوهرش داشت کتکش می زد کمک کنم
اول شوهرش هول داد و افتادم رو زمین
آخرشم با یک سیلی جانانه به من دعوا به اتمام رسید :D

به شخصه دوست ندارم نسبت به اتفاقات اطرافم بی تفاوت باشم،
بعضی وقتها توی درگیری هایی که یک طرف خانومه و یک طرف آقا دخالت می کنم
چون می بینم خانوم ها نمی تونن توی درگیری ها از خودشون دفاع کنن

ولی گاهی فقط باید ناظر بود

شما خانومید یا آقا؟

اگه خانومید و دخالت کردید واقعا باید به جسارتتون تبریک گفت

شادیاخ

عضو جدید
یک خانم در مواجهه با این صحنه ها اعتراض میکنه ولی آقایون منجمله خودم ساکت میمونیم ، ای تاسف داره ، خب سوالمو مجدد مطرح میکنم این یک دهه چه اتفاقی افتاد برای ایرانی جماعت و اینکه شما باشید چه میکنید

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز

خانوم ها هم دست بزن دارند....

آخرین ویرایش:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم
:)واقعا تعریفم داره بزار منم یه دوتا هندونه بزارم ولی کلن خیلی شجا...
عت میخاد اگه 50 سانت دور بازو داشتی هنر نبود بری جلو همیکنه خانمی واینکار را کردی معلومه ادم متفاوتی هستی وبه قول بجه ها ایول داری.......
ایول ایول اجی مو طلا رو ایول......ایول ایول......راستش من از نظر فیزیک و جسارت در وضعیتی قرار دارم که معمولا تو موارد مثلا دزدی ودعوا اگه اشرار تعدادشون از 2 تا بیشتر نباشه و تجهیزات خفن نداشته باشن برای دفاع از مظلوم دخالت میکنم.(اگه دخالت تکنم حروم میشه این عضلات)..خوشبختانه تا حالا همجین موردی برام پیش نیومده که اقایی غلط کنه و خانومشو بزنه....ولی دایی دارم اونم ورزشکاره وعکس المعملش فوق سریع همسایه روبرویشون داشته به قصد کشت زنشو میزده و درو بسته بوده داییم هم میره اونور کوجه داد میزنه اگه مردی بیا منو بزن دست رو زنت بلند نکن(داییم عصبانی میشه صورت وحشتناکی پیدا میکنه خلاصه داییم اینقدر داد میزنه یارو میاد دم در زنشم خونی مالی وسط حیاط..داییم هم یه یتا پرنده میزنه (جفتک از جلو)میزنه تخت سینش یارو ولو میشه رو زمین در همین حال 110 میرسه...اخرسر معلوم میشه خواهر شوهرهای مرده توطئه کرده بودن که زن بارو را خراب نشون بدن...ولی من همیشه میترسیدم این همسایه بیاد انتقام بگیره داییم عین خیالش نبود...
خدا به من اینقدر شجاعت ومنطق بده که با منطق اعتراض کنم و جلوی این وحشیگری را بگیریم))

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم
عت میخاد اگه 50 سانت دور بازو داشتی هنر نبود بری جلو همیکنه خانمی واینکار را کردی معلومه ادم متفاوتی هستی وبه قول بجه ها ایول داری.......
ایول ایول اجی مو طلا رو ایول......ایول ایول......راستش من از نظر فیزیک و جسارت در وضعیتی قرار دارم که معمولا تو موارد مثلا دزدی ودعوا اگه اشرار تعدادشون از 2 تا بیشتر نباشه و تجهیزات خفن نداشته باشن برای دفاع از مظلوم دخالت میکنم.(اگه دخالت تکنم حروم میشه این عضلات)..خوشبختانه تا حالا همجین موردی برام پیش نیومده که اقایی غلط کنه و خانومشو بزنه....ولی دایی دارم اونم ورزشکاره وعکس المعملش فوق سریع همسایه روبرویشون داشته به قصد کشت زنشو میزده و درو بسته بوده داییم هم میره اونور کوجه داد میزنه اگه مردی بیا منو بزن دست رو زنت بلند نکن(داییم عصبانی میشه صورت وحشتناکی پیدا میکنه خلاصه داییم اینقدر داد میزنه یارو میاد دم در زنشم خونی مالی وسط حیاط..داییم هم یه یتا پرنده میزنه (جفتک از جلو)میزنه تخت سینش یارو ولو میشه رو زمین در همین حال 110 میرسه...اخرسر معلوم میشه خواهر شوهرهای مرده توطئه کرده بودن که زن بارو را خراب نشون بدن...ولی من همیشه میترسیدم این همسایه بیاد انتقام بگیره داییم عین خیالش نبود...
خدا به من اینقدر شجاعت ومنطق بده که با منطق اعتراض کنم و جلوی این وحشیگری را بگیریم))

:biggrin:.... با این ابهت آواتارت اگه بری تو دعوا حتما موفق میشی!

موطلایی

اخراجی موقت
خانم

آواتارت توی تاندون پای سمت چپم

جایی که شما باشی با این سبیلاتتتتتت ما هیچیم :D

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز در ایستگاه اتوبوس نشسته بودم و زوج جوانی هم منتظر اتوبوس بودند و به ظاهر جر و بحث لفظی داشتند که صداشون یه دفعه بالا رفت و مرد کشیده محکمی به زن زد ولی زن سکوت کرده بود بعد مرد از شونه زن گرفت و بلندش کرد که برن که زن مقاومت کرد و مرد لگد محکمی به زن زد و چند مشت محکم به سر زن ، من واقعا شوکه شدم که در ملا عام چنین اتفاقی رخ داد و هیچ کس واکنشی نشون نداد این صحنه بدجور ذهن منو مشغول کرده به نظر شما در مواجهه با چنین صحنه ای بهترین واکنش چیه آیا باید بی تفاوت بود یا عکس العملی نشون داد

من تا حالا همچین صحنه ای رو از نزدیک ندیدم
خوندن متنش منو شوکه کرد
احتمالا اگر در واقعیت می بودن اونقدر می رفتم تو شوک که تا بیام کاری کنم رفته بودن و بعدش عذاب وجدان می داشتم مثل الان شما که دارید فکر می کنید چکار باید می کردم؟
شاید اگر بشینیم فکر کنیم چندتا راه حل به نظرمون بیادمثلا:اونموققع که خانومه سیلی خورد دخالت می کردم و دعوتشون می کردم به آرامش و یا آوری می کردم اینجا ملاعامه و اینکارا تو خونه هم روی خوشی نداره چه برسه به اینجا
و....خیلی راههای دیگه.
اما مطمئنم مطمئنم
در واقعیت هیچکسی هیچ کاری نمی کرد و نمی کنه!

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:.....babakmail منظورم بودااا!

البت سیبیلهای خودم موقعی که سیبیل میزارم ازینا خیلی سالارتره...یادت میاد یه باری جند عدد دختر نصف شبی ریخته بودن تو یه تاپیک اسم تاپیکم بود خانم ها از مردان کچل خوششون میاد یا بی مو اون اقاهه که باهاش کلکل داشتید همین babakmailبود

• Like
واکنش ها: etnn

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البت سیبیلهای خودم موقعی که سیبیل میزارم ازینا خیلی سالارتره...یادت میاد یه باری جند عدد دختر نصف شبی ریخته بودن تو یه تاپیک اسم تاپیکم بود خانم ها از مردان کچل خوششون میاد یا بی مو اون اقاهه که باهاش کلکل داشتید همین babakmailبود

داش بابک اواتار جدید مبارک. ولی این سیبیلا تو اون موقعیت یه ذره پارادوکس نیست به نظرت؟:biggrin:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

:w15::w15:....ااا میگم قیافتون اشناس :دی

چه خوب یادتون مونده!

mahshid-engineer

عضو جدید
خب من اگه بودم با یه تنکنیک دفاع شخصی مرده رو قلاب میکردم تا نتونه نفس بکشه بعدم میدادمش دست پلیس....

چون اون حق نداره رو یه انسان دست بلند کنه چه زنش باشه چه دوستش چه هر آدم دیگه ای.....( چون اون آدم قبل از هر چیزی یک انسانه و برا خودش حریمو شخصیت داره)

من به این شوهر میگم مترسک سر جالیز...............حالا چرا!!!!............دلیلشم اینه که اون آدم فقط کالبدش به درد میخوره که وقتی هست کسی به خونوادش نزدیک نشه...... همین!!!!!!

والا اون یه مترسکه نه یه انسان نه یه مرد حالا هرجای دنیا که باشه......

شبیه این صحنه رو تو یکی از سایتا دیدم تو آمریکا اتفاق افتاده بود...... دقیق یادم نیست مترو بود یا جای دیگه....

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

زنگ 110

یا اگه مرد باشی و ازلحاظ بدنی قوی حسابی بهش بزنی تابشینه سرجاش

خدایا اون زن بیچاره نجات بده امین

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب دیگه با وضعیت این روزا این چیزا دیگه غیر عادی نیست.ملت هم که دیگه اعصاب ندارن

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من، در این خصوص نباید دخالت کرد...
باید به پلیس اطلاع داد...

همه‌جای دنیا همینه.... ممکنه شما دخالت بکنی و اتفاقی برای خودت بیوفته یا طرفت ادم احمقی باشه و مشکل رو بزرگ بکنه.... در صورتی که باید خیلی راحت شماره‌ی طرف و یا جزیات قیافه‌اش رو برداری و به پلیس اطلاع بدی...
پلیس قطعا در سریع ترین زمان برخورد میکنه مثل اون دزد‌هایی که کلیپشون اومد بیرون! :)...فک کنم یک یا دو هفته‌ی بعد بازداشت شدن همشون...

یا اگه مرد باشی و ازلحاظ بدنی قوی حسابی بهش بزنی تابشینه سرجاش
قوانین دفاع از خود هم در ایران زیاد جالب نیستن.... یعنی اگر یه نفر با اسلحه یا قمه اومد جلو، شما مثلا دفاع شخصی بلد بودی زدی طرف رو پیاده کردی و مثلا این وسط دستش شکست، اقا دزده اگر شکایت بکنه!(خدا شاهده دیدم که میگم دزده از شما شکایت بکنه!) و یا اینکه پلیس بگیرتش، شما هم باید بری و دیه‌ی دست شکسته‌ی طرف یا اسیب وارده رو بدی! :)....

به همین خاطره که میگن اقایون شوکر و یا اسپری نداشته باشن و خانم ها هم برن مجوز بگیرن! البته چند مل اسلحه‌ی گازی هست که خانم‌ها میتونن برن مجوزش رو بگیرن! :)

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
ولی من اگه چنین صحنه ایو ببینم هییییچ کاری نمیکنم زندگی زناشویی ب کسی ربطی نداره ک ! اونا خیلی بیشعور بودن ک مسائل زندگیشونو بیرون از خونه آوردن !!
(و بیشعورتر از همه اون مرده بوده ک چنین کاریو کرده!)

زن دووووشواری

اخراجی موقت
واقعا فک می کنین کاری میشه کرد .............مردی که زنش کسی که بهش میگن شریک زندگیش اینقد راحت در ملا عام مورد تهاجم قرار میده به راحتی همین رفتار رو با هر شخص دیگه ای ک بخواد دخالت کنه خواهد داشت ... تازه اگه اینجا کسی دخالت کنه شک نداشته باش وقتی برن خونه مرده عقدشو خالی میکنه سر خانوم بیچاره :cry:.........

من که هرچی فکر می کنم می بینم واقعا راه حلی پیدا نمیشه

متاسفم برای آقایونی که فک می کنن خانوما کیسه بکسشوووونن :cry:

به امید روزی که روح قشنگ هیچ زنی لگدمال نشه ..........................:gol:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدارو شکر تا حالا من همچین صحنه های ندیدم
این مرد که از نظر من ارزشش از یک حیوان هم کمتر هیچ کاری براش نمی شه کرد اگر کسی انسان باشه می شود مشکلاتش رو با منطق و صحبت کردن حل کرد ولی وقتی زنش رو میزنه معلومه عقل و منطق نداره

بالا