در اصناف زنان و صفات پسنديده و ناپسنديده....

►♀☼♀◄

عضو جدید
در اصناف زنان و صفات پسنديده و ناپسنديده ايشان
از حضرت صادق منقول است كه زن بمنزله قلاده ايست كه در گردن خود ميافكنى پس ببين كه چگونه قلاده براى خود ميگيرى و فرمود كه زن صالحه و غير صالحه هيچ يك قيمت ندارند، زن صالحه طلا و نقره قيمت و قدر او نيست بلكه او بهتر است او بهتر است از طلا و نقره و زن غير صالحه بخاك هم نميارزد خاك بهتر از اوست و حضرت رسول فرمود كه دختر بكفو و مثل خود بدهيد و از كفو و مانند خود دختر بخواهيد و از براى نطفه خود زنيرا پيدا كنيد كه شايسته آن باشد كه فرزند از او بهمرسانيد.
درحديث صحيح از حضرت امام جعفر صادق منقول است كه هر كه زنى بخواهد براى حسن و جمال يا از براى مال از هر دو محروم ماند واگر ازبراى دين دارى وصلاح او بخواهد حق تعالى مال وجمال او را روزى كند.
حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم فرمود كه زن باكره بخواهيد كه فرزند بسيار آورد و زن مقبولى كه فرزند نياورد مخواهيد كه من مباهات ميكنم بشما با امتهاى پيغمبران ديگر در روزقيامت مگر نميدانى كه فرزندان در زير عرش الهى از براى پدران خود طلب آمرزش ‍ ميكنند و حضرت ابراهيم ايشان را نگاهدارى ميكند و حضرت ساره ايشان را تربيت مينمايد در بالاى كوهى از مشك و عنبر و زعفران .
در حديث ديگر فرمود كه دختران باكره بخواهيد كه دهنهاى ايشان خوشبوتر و رحمهاى ايشان خشك تر و پستانهاى ايشان پرشيرتر است و فرزندان آورنده ترند مگر نميدانيد كه مباهات ميكنم ببسيارى شما در روز قيامت حتى بفرزندى كه ناتمام از شكم افتاده باشد او ميآيد و خشمناك بر در بهشت مى ايستد پس حق تعالى ميفرمايد كه داخل بهشت شو، مى گويد كه نميروم تا پدر و مادرم پيش از من نروند، پس حق تعالى بملكى امر ميفرمايد كه پدر و مادرش را بياور داخل بهشت كن پس بطفل خطاب ميفرمايد كه ايشانرا داخل بهشت كردم براى زيادتى رحمت من نسبت بتو.
از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام منقول است كه بخواه زن گندم گون فراخ چشم سياه چشم بررگ سر ميانه بالا پس اگر نخواهيش بيا مهر رااز من بگير.
در حديث ديگر منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه وآله وسلّم چو بخواستگارى زنى ميفرستاد ميفرمود كه گردنش را بو كنند كه خوشبو باشد و غوزك پايش پر گوشت باشد.
از حضرت امام رضا عليه السلام منقول است كه از سعادت آدمى است كه زن سفيدى داشته باشد وحضرت صادق فرمود كه چون خواهيد زنى را خواستگارى كنيد از مويش بپرسيد چنانچه از رويش ميپرسيد كه نصف حسن مو است .
بسند معتبر ازحضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقولستكه بهتر بن زنان شما زنيست كه فرزند بسيار آورد و دوست شوهر باشد وصاحب عفت باشد ودرميان خويشان خود عزيز باشد و نزد شوهرش ذليل باشد و از براى شوهر خود زينت و بشاشت كند و از ديگران شرم كند و عفت ورزد، هر چه شوهر گويد شنود و آنچه فرمايد اطاعت كند و چون شوهر با او خلوت كند آنچه از او خواهد مضايقه نكند اما بشوهر در نياويزد كه او را به تكلف بر جماع بدارد بعد از آن فرمود كه بدترين زنان شما زنيست كه درميان قوم خود خوار باشد وبرشوهر مسلط باشد و فرزند نياورد و كينه ورز باشد و از اعمال قبيحه پروانكند و چون شوهر غايب شود زينت كند و خود را بديگران نمايد و چون شوهر آيد مستورى اظهار كند وسخنش را نشنود و اطاعتش نكند و چون شوهر با او خلوت كند مانند شتر صعب مضايقه كند از آنچه شوهر باو اراده دارد قبول نكند و از تقصيرش در نگذرد.
در حديث ديگر منقول است كه شخصى بخدمت حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم آمد و گفت زنى دارم كه هرگاه بخانه ميروم مرا استقبال ميكند و چون بيرون مى آيم مشايعت ميكند و چون مرا غمگين ميبيند مى گويد كه چه غم دارى اگر از براى روزى غم ميخورى خدا متكفل روزى تو و ديگران شده است و اگر براى آخرت غم ميخورى خدا غم تو را زايل ميكند. حضرت فرمود كه خدا كاركنان دارداينزن از كاركنان خداست و نصف ثواب شهيد دارد. در حديث ديگر فرمود كه بهترين زنان امت من آنستكه خوش روتر و مهرش كمتر باشد.
حضرت صادق عليه السلام فرمود كه خوبى زن آن است كه مهرش كم باشد و زائيدنش آسان باشد و شومى زن آنست كه مهرش گران و زائيدنش دشوار باشد.
حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم فرمود كه بهترين زنان شما زنان قريشند و مهربانترين زنانند بشوهران و رحيم ترين ايشانند بفرزندان و امانند بشوهران و باعفتند از ديگران و مصداق قريش در اينزمان ساداتند.
در حديث معتبر ديگر از آنحضرت منقول است كه خداوند عالميان ميفرمايد كه چون خواهم جمع كنم براى مسلمانى نيكيهاى دنيا و آخر ترا باو ميدهم دل شكسته خاشع و زبان ذكر كنند و بدنى صبر كننده بر بلا و زن مؤ منه كه هر گاه باو نظر كند شاد شود و چون غايب شود شوهر خود را نگاهدارى كند ومال شوهر را ضايع نكند.
در حديث صحيح از حضرت امام محمد باقر عليه السلام منقول است كه در بنى اسرائيل شخصى بود بسيار عاقل بيشمار داشت و يك فرزند داشت از زن عفيفه كه در شكل و شمايل باو شبيه بود و دو فرزند داشت از زن ديگر كه عفتى نداشت چون وقت فوت او شد گفت كه همه مال من ازيكى ازشماها است ، چون مرد هر يك دعوى كردند كه مال از من است بنزد قاضى رفتند قاضى گفت كه بنزد آنسه برادر كه بعقل مشهورند برويد پيش يكى از آنها رفتند مرد پيرى بود گفت كه برويد به نزد فلان برادر من كه از من بزرگتر است ، بنزد او كه رفتند نه پير بود و نه جوان او گفت كه بنزد برادر بزرگتر از من برويد چون بنزد او رفتند او را جوان يافتند پس اول سئوال كردند بچه سبب برادر كوچكتر از همه پيرتر و تو از همه بزرگترى و از ايشان جوانترى گفت اما آن برادر كوچك زن بسيار بدى دارد و بربديهاى او صبر مى كند كه مباداببلاى ديگر مبتلا شود كه صبر نتواند كرد باين سبب از همه پيرت مينمايد و اما آنبرادر ديگر زنى دارد كه گاه گاهى خوشحالش مى كند باين سبب ميانه حال مانده است و من زنى دارم كه هميشه مرا خوشحال دارد و هرگز آزرده ام نمى كند باين سبب جوان مانده ام پس برادران حال خود را نقل كردند گفت اول برويد و استخوان پدر خود را بدر آوريد و بسوزانيد و بعد از آن بيائيد تا در ميان شما حكم كنم چون رفتند پسر كوچك شمشيرى برداشت و برادرانش كلنگها برداشتند و چون بر سرقبر رسيدند آندو برادر كلنگ بر قبر زدند كه قبررا بشكافند برادر كوچك شمشير كشيد كه نمى گذارم قبر پدرم را بشكافيد ومن از حصه خود گذشتم و مال را بشماها گذاشتم چون بنزد قاضى آمدند قاضى مالها را بپسر كوچك داد و بآنها گفت كه اگر شماها هم فرزند او ميبوديد چنانچه برادر كوچك را شفقت فرزندى مانع شد از در آوردن و سوختن پدر، شما را هم مانع ميشد.
فصل دوم ، از باب چهارم
کتاب ارزشمند حیله المتقین اثر علامه محمدباقر مجلسی
http://www.ghadeer.org/akhlagh/t_11/hilat003.htm#link43
باشد که با در نظر گرفتن این نکات مهم؛
رستگار شوند...

lazlo

عضو جدید
خدا اصلا زن رو بعدا بعدا افرید که مرد یه حالی ببره
تا اینجاش درسته ولی چرا بهش عقل هم داد که با قوانین بالایی مخالفت کنه.

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا اصلا زن رو بعدا بعدا افرید که مرد یه حالی ببره
تا اینجاش درسته ولی چرا بهش عقل هم داد که با قوانین بالایی مخالفت کنه.
علم ثابت کرده که زنها بدون وجود مردها هم میتونن به تنهایی ادامه نسل بدن و نسل بشر رو حفظ کنن ;););)
اینو گفتم که ، متوجه بشی که چرا خدا به زنها عقل داده ؟اما به مردها درایته حرف شنوی از خانمها:D

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
به جان خودم اینم از اون بسیجی های پول بگیره که کیلویی مطلب میزارن

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا جان با این تاپیکات دیگه داری اون روی منو بالا میاری هاااااا ، کاری نکن با ژیلت بیفتم به بختت :دی

►♀☼♀◄

عضو جدید
(خیلی ببخشید، ناخودآگاه خندم گرفت)

هان یاور بی بصیرت حتما این منبع به خاطر اینکه شما قبول ندارید بی بصیرت است دیگر..
بلی در ردو بدل کلام سطح بصیریتان رو گرفته ام در چه پایه ی ضعیفی قرار دارید..
کسی که هر چه را مطابق هوای نفسانی اش است رو بصیرت بداند و دیگری نداد همان سطح بصیرتش معلوم است..
هر وقت مومن تنوری شدی بیا بصیرت بده..
باشد که رستگار شوی...
در ضمن تبسم بفرما در صورت نیاز.

lazlo

عضو جدید
علم ثابت کرده که زنها بدون وجود مردها هم میتونن به تنهایی ادامه نسل بدن و نسل بشر رو حفظ کنن ;););)
اینو گفتم که ، متوجه بشی که چرا خدا به زنها عقل داده ؟اما به مردها درایته حرف شنوی از خانمها:D

ولی هدف زندگی همش ادامه نسل نیست که.
باشه قبوله حرفات ولی فکر کنم اگر یک زن با شرایط حاضرم بودم حاضر نبودم این حرفای اولی رو راحت قبول کنم
کارد میزدی خون در نمیومد

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
ها اینی که وگفتی رو برا ما روشمش کن بینیم

همه که مریسم مقدس نیستند عزیز دل برادر

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
ها اینی که وگفتی رو برا ما روشمش کن بینیم

همه که مریسم مقدس نیستند عزیز دل برادر
آيا مردان فرزندان ناقص طبيعت اند؟ امروزه زيست شناسان نيز شواهدى را در تاييد اين كمبود به دست داده اند: كروموزوم Y كروموزوم ناقصى است كه با انحطاط خويش جنس مذكر را به سوى انحطاط و تباهى مى برد.
در ۳۰۰ ميليون سال گذشته كروموزوم مذكور دو سوم طول اوليه خويش را از دست داده و اين روند ظاهراً همچنان ادامه دارد. به نظر مى رسد كه اين واقعيت اجتناب ناپذير است، كه سرنوشت محتوم مردان سرانجام نابودى است
برايان سايكس، استاد ژنتيك در دانشگاه آكسفورد كه بر روى DNA در اسكلت انسان هاى ماقبل تاريخ مطالعه مى كند، اين چنين لب به شكايت مى گشايد: «اين داستان غم انگيز مردان است كه از همان آغاز با نقص و كمبود پا به عرصه جهان مى گذارند.»
نويسنده ۵۹ ساله انگليسى استيو جونز فارغ التحصيل رشته ژنتيك يونيورسيتى كالج لندن و نويسنده كتاب «آيا مردان اشتباه طبيعت اند؟» چنين مى نويسد: «دارندگان كروموزوم Y از تعداد اسپرم ها گرفته تا موقعيت اجتماعى همواره در مسير زوال قرار دارند.» سپس به طعنه مى افزايد كه اگر نقش مردان در توليد مثل مطرح نبود، شايد مى شد مردان را انگل زنان دانست.
سرآغاز اين مشكل در سلول تخم جنس مذكر است. جنس مونث با دو كروموزوم X زنده متولد مى شود، اين دو در سرتاسر طول خويش مشابه يكديگر و در واقع رونوشت مطمئن و قابل جايگزين شدن با يكديگرند. اگر شكست يا قطعه گم شده اى در يكى از آنها پيدا شد، نسخه جايگزين آن عيناً وجود دارد.
سايكس نيز هم چون جونز كتابى را به اين نابودى حتمى اختصاص داده _ مجلس ختمى براى كروموزوم Y : «آينده اى براى پسر آدم نيست.» - «هر اندازه هم كه اين جنس مقاوم و نيرومند باشد»، سرانجام و با سرعتى سرسام آور سرنوشت دايناسورها نصيبش خواهد شد. چرا كه با نابود شدن كروموزوم Y، قدرت زايندگى دارنده آن نيز رو به افول مى گذارد. يك چهارم موارد نازايى به مردان مربوط مى شود و به كمبودهاى كروموزوم Y، بدين ترتيب كه با جهش هاى مضر در كروموزوم به ارث رسيده از پدر، اين كروموزوم قدرت زايندگى را از دست مى دهد. طبق محاسبات سايكس مردان پس از ۵۰۰۰ نسل، يا تقريباً ۱۲۵۰۰۰ سال ديگر، از عرصه زمين محو خواهند شد، درست مثل دايناسورها و خزندگان پرنده. «شايد اين اتفاق دو روز ديگر نيفتد، ولى آنقدرها هم از ما دور نخواهد بود.»

منبع : ۱ - روزنامه شرق ۲- کتاب قدح درد:biggrin::biggrin::biggrin:

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
آيا مردان فرزندان ناقص طبيعت اند؟ امروزه زيست شناسان نيز شواهدى را در تاييد اين كمبود به دست داده اند: كروموزوم Y كروموزوم ناقصى است كه با انحطاط خويش جنس مذكر را به سوى انحطاط و تباهى مى برد.
در ۳۰۰ ميليون سال گذشته كروموزوم مذكور دو سوم طول اوليه خويش را از دست داده و اين روند ظاهراً همچنان ادامه دارد. به نظر مى رسد كه اين واقعيت اجتناب ناپذير است، كه سرنوشت محتوم مردان سرانجام نابودى است
برايان سايكس، استاد ژنتيك در دانشگاه آكسفورد كه بر روى DNA در اسكلت انسان هاى ماقبل تاريخ مطالعه مى كند، اين چنين لب به شكايت مى گشايد: «اين داستان غم انگيز مردان است كه از همان آغاز با نقص و كمبود پا به عرصه جهان مى گذارند.»
نويسنده ۵۹ ساله انگليسى استيو جونز فارغ التحصيل رشته ژنتيك يونيورسيتى كالج لندن و نويسنده كتاب «آيا مردان اشتباه طبيعت اند؟» چنين مى نويسد: «دارندگان كروموزوم Y از تعداد اسپرم ها گرفته تا موقعيت اجتماعى همواره در مسير زوال قرار دارند.» سپس به طعنه مى افزايد كه اگر نقش مردان در توليد مثل مطرح نبود، شايد مى شد مردان را انگل زنان دانست.
سرآغاز اين مشكل در سلول تخم جنس مذكر است. جنس مونث با دو كروموزوم X زنده متولد مى شود، اين دو در سرتاسر طول خويش مشابه يكديگر و در واقع رونوشت مطمئن و قابل جايگزين شدن با يكديگرند. اگر شكست يا قطعه گم شده اى در يكى از آنها پيدا شد، نسخه جايگزين آن عيناً وجود دارد.
سايكس نيز هم چون جونز كتابى را به اين نابودى حتمى اختصاص داده _ مجلس ختمى براى كروموزوم Y : «آينده اى براى پسر آدم نيست.» - «هر اندازه هم كه اين جنس مقاوم و نيرومند باشد»، سرانجام و با سرعتى سرسام آور سرنوشت دايناسورها نصيبش خواهد شد. چرا كه با نابود شدن كروموزوم Y، قدرت زايندگى دارنده آن نيز رو به افول مى گذارد. يك چهارم موارد نازايى به مردان مربوط مى شود و به كمبودهاى كروموزوم Y، بدين ترتيب كه با جهش هاى مضر در كروموزوم به ارث رسيده از پدر، اين كروموزوم قدرت زايندگى را از دست مى دهد. طبق محاسبات سايكس مردان پس از ۵۰۰۰ نسل، يا تقريباً ۱۲۵۰۰۰ سال ديگر، از عرصه زمين محو خواهند شد، درست مثل دايناسورها و خزندگان پرنده. «شايد اين اتفاق دو روز ديگر نيفتد، ولى آنقدرها هم از ما دور نخواهد بود.»

منبع : ۱ - روزنامه شرق ۲- کتاب قدح درد:biggrin::biggrin::biggrin:

تا اون موقع من مردم
البته قبلش لذتمو از دنیا و نعمتاش هم بردم

بازم ممنون مطلب علمی بود