درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان کسی میدونه مستر بچ ودوده چیه؟وکاربردش در تولید لوله پلی اتیلن چیه؟

مستربچ، افزودنی که به پلیمر طبیعی برای رنگ یا بهبود خواص اضافه میشه
مستربچ از سه جزء پایه پلیمر و افزودنی و سازگار کننده تشکیل شده

دوده به منظور unti-uv در لوله های پلی اتیلن بکار میره بنابراین نوع مستربچ مناسب جهت بالا بردن طـول عمر لوله های پلـی اتیلن حائز اهمیته

معمول ترین روش تولید مستربچ و کامپاند روش تولید مذاب می باشد که عموماً بوسیله دستگاهی به نام اکسترودر تولید می گردد. پلیمر و افزودنیها درون اکسترودر ذوب شده و با هم مخلوط می شوند یا واکنش می دهند و از انتهای اکستروژن که دای نام دارد بیرون می آید. اما این تنها دستگاه مورد استفاده برای مستربچ نیست. تولید مستربچ نیاز به آماده سازی برای اکسترودر و همچنین سرد کردن برش و نیز بسته بندی نیاز دارد.
خط کامل تولید مستربچ عبارت است از:
1- سیستم تخلیه
2- سیستم خوراک دهی
3- اکسترودر
4- سیستم خنک کننده
5- سیستم برش
6- انبارش و بسته بندی
مستربچ مشکی پایه پلی اتیلن :

مستربچ مشکی حاوی حدود 40 تا 50 درصد وزنی از دوده (کربن بلک) با ذرات بسیار ریز در اندازه های نانومتر می باشد. اندازه ریز ذرات دوده باعث بهبود پراکندگی دوده در زمینه پلیمری گردید و باعث افزایش خواص لوله ی تولیدی می گردد. همچنین مقاومت خوبی در برابر اشعه UV خورشید دارد.

پیوست ها

• PE-Pipe-Isiri-14427-1.pdf
    361.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
سلام.چطور میشه از طریق معادله گیبس دوهم ثابت کرد که در یه محلول دوجرئی،قانون لوییس رندال برای جزء اول و قانون هنری برای جزء دوم صادقه؟
اثبات قانون لوییس رندال و هنری با استفاده از معادله گیبس دوهم.

پیوست ها

• answer.rar
    287.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

adgin

عضو جدید
با سلام
من برای انجام پایان نامه ام نیاز به طراحی آزمایش و بهینه سازی با مینی تب دارم. اما کار کردن با این نرم افزار رو بلد نیستم . آیا کسی طراحی آزمایش انجام داده یا مطالب مفیدی در این زمینه داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنیین. با توجه به اینکه این نرم افزار جزییات زیادی داره و آماری هست من فقط جزوه ای رو میخوام که به درد مهندسی بخوره با تشکر فراوان

سلام دوست عزیز
در جواب سوال شما که گفتید:
در تحقیقی شامل بررسی همزمان 3فاكتور چهار سطحی و 5 فاكتور دو سطحی در سه تكرار در طرح فاكتوریل كامل به چند تیمار و ماده آزمایشی نیاز داریم؟​

باید بگم در صورتی که از روش فاکتوریل کلی بخواید تعداد آزمایشاتتونو بدست بیارید میشه حدود 96 آزمایش که خیلی زیاده
بهتره شما از فاکتوریل جزیی استفاده کنید که تعداد رانهای شما رو به 16 آزمایش تقلیل میده و از نظر زمان مقرون به صرفه است
با توجه به تعداد پارامترها و سطوح مورد بررسی تون فاکتوریل کلی منطقی نیست
موفق باشید

سینا6086

عضو جدید
سلام اقای مهندس پروژه در مورد سنتز متانول و فرایند متانول می خواستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nm1370

عضو جدید
مقاله انتقال حرارت

مقاله انتقال حرارت

سلام
چند تا مقاله در مورد انتقال حرارت لازم دارم اگه ترجمشم باشه بهتر، اگرم نباشه متن انگلیسیش کافیه
ممنون میشم کمکم کنید

P O U R I A

مدیر تالار
دانلود پایان نامه پیش بینی ساختار دوم RNA با استفاده از الگوریتم SetPSO

دانلود پایان نامه پیش بینی ساختار دوم RNA با استفاده از الگوریتم SetPSO

سلام دوستان

مقاله، کتاب و هر چیز دیگری درباره ساختار ثانویه rna و پیش بینی آن میخوام
فارسی یا انگلیسی
فارسی باشه بهتره

ممنون

سلام
پایان نامه زیر به دردتون می خوره :

عنوان پایان نامه : پیش بینی ساختار دوم RNA با استفاده از الگوریتم SetPSO‎
فرمت : PDF
شرح مختصر : پیش بینی ساختار دوم آر ان ای (RNA) یکی از حوزه های مهم بیوانفورماتیک می باشد و روش های مختلفی برای آسانتر کردن تعیین ساختار RNA ارائه شده است. RNA یک نوکلئیک اسید می باشد که در ساختار سلول موجودات زنده نقش های مهمی بر عهده دارد. دانستن ساختار RNA نقش بسیار تعیین کننده ای در فهمیدن کارکرد یک رشته RNA دارد. تعیین ساختار دوم رشته RNA بوسیله روشهای مختلف کامپیوتری به طور متوسط سریع تر و ارزان تر از روش های آزمایشگاهی است. این پایان نامه بر آن است الگوریتم SetPSO را که یک الگوریتم بهینه سازی بر پایه کار با مجموعه هاست و از رویکرد مینیمم سازی سطح انرژی استفاده می کند, برای پیش بینی ساختار دوم مولکول RNA معرفی کند.

فهرست :
فصل اول : مختصری راجع به مولکول RNA
ساختار شیمیایی نوکلئیک اسیدها
ریبو نوکلئیک اسید یا RNA
پروتئین سازی, مهمترین وظیفه RNA
رونویسی
ترجمه
ساختار اول RNA
ساختار دوم RNA
مولفه های ساختار دوم RNA
نحوه نمایش ساختار دوم RNA
ساختار سوم RNA
مشخص کردن ساختار طبیعی مولکول RNA
رویکرد مقایسه ای
رویکرد مینیمم سازی سطح انرژی
رویکرد گرامرهای مستقل از متن
قوانین ترمودینامیکی و مدل های مختلف ترمودینامیکی
فصل دوم : الگوریتم SetPSO
الگوریتم PSO
SetPSO
فضای مساله و موقعیت ذرات
عملگر جمع
عملگر تفریق
عملگر فاصله
الگوریتم SetPSO
مقدار دهی اولیه به ذرات
تغییر سرعت ذرات
به روز رسانی وضعیت ذرات
پارامترهای الگوریتم SetPSO
Closing probability
Random add probability
ضریب بی نظمی
میزان تنوع
فصل سوم : پیش بینی ساختار دوم SetPSO با استفاده از الگوریتم RNA
نمایش ذرات
پیدا کردن استم های ممکن در یک رشته و تشکیل مجموعه فراگیر U
مقدار دهی اولیه به ذرات
روند اجرای الگوریتم در یک نگاه
پیچیدگی محاسباتی
نتایج به دست آمده
واژه نامه
منابع و مراجع

پیوست ها

• determining-rna-secondary-structure-[www.Mihanu.iR].zip
    2.3 مگایابت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
متانول، روشهاي تولید آن از گاز سنتز و کاتالیستهاي مورد استفاده

متانول، روشهاي تولید آن از گاز سنتز و کاتالیستهاي مورد استفاده

سلام اقای مهندس پروژه در مورد سنتز متانول و فرایند متانول می خواستم
متانول، روشهاي تولید آن
از گاز سنتز و کاتالیستهاي مورد استفاده

پیوست ها

• diss-176-0.pdf
    533.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
چند تا مقاله در مورد انتقال حرارت لازم دارم اگه ترجمشم باشه بهتر، اگرم نباشه متن انگلیسیش کافیه
ممنون میشم کمکم کنید
سلام
بی نهایت مقاله در مورد انتقال حرارت موجوده .. شما خیلی راحت یه سرچ کوچیک توی گوگل اسکولار بزنید پیداشون می کنید.

sara-tangestani

عضو جدید
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

سلام
من به چندتا مقاله با موضاعات خوب در زمینه مهندسی شیمی با موضوع هوش مصنوعی دارم یا هر موضوع خوب دیگه ای که بتونم در زمینه هوش مصنوعی کارکنم باهاش:)

sorush_65

عضو جدید
سلام
من یه مقاله برای یکی از ژورنالا فرستادم حالا یه ایمیل با متن زیر برام اومده معنیش پیه و من باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید
We would like to invite you to link your ORCID to this submission. If the submission is accepted, then your ORCID will be transferred to ScienceDirect and CrossRef and will be updated on your ORCID account.

To go to a dedicated page in EES where you can link an existing ORCID, or sign-up for an ORCID, please click the following link:
Please note: If you did not co-author this submission, please do not follow the above link but instead contact the Corresponding Author of this submission at
What is ORCID?
"ORCID is an open, non-profit, community-based effort to create and maintain a registry of unique researcher identifiers and a transparent method of linking research activities and outputs to these identifiers."
More information on ORCID can be found on the ORCID website, http://www.ORCID.org, or on our ORCID help page:
ممنون میشم راهنماییم کنید

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
من یه مقاله برای یکی از ژورنالا فرستادم حالا یه ایمیل با متن زیر برام اومده معنیش پیه و من باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید
We would like to invite you to link your ORCID to this submission. If the submission is accepted, then your ORCID will be transferred to ScienceDirect and CrossRef and will be updated on your ORCID account.

To go to a dedicated page in EES where you can link an existing ORCID, or sign-up for an ORCID, please click the following link:
Please note: If you did not co-author this submission, please do not follow the above link but instead contact the Corresponding Author of this submission at
What is ORCID?
"ORCID is an open, non-profit, community-based effort to create and maintain a registry of unique researcher identifiers and a transparent method of linking research activities and outputs to these identifiers."
More information on ORCID can be found on the ORCID website, http://www.ORCID.org, or on our ORCID help page:
ممنون میشم راهنماییم کنید
در مورد ORCID researcher ID مشخصه نویسنده است، این برای این هست که گاهی افراد بطور مثال اسم مشابه دارن، یا بعداً نام خودشون را به هر دلیلی تغییر میدن، این مشخصه ثابت نویسنده است که مشکلات تشخیص نویسنده را حل میکنه.
این متن هم از شما خواسته که
ORCID خود را به مقالتون اضافه کنید ..
نوشته به صفحه EES برید و
ORCID خودتون رو لینک کنید و یا اگر هنوز ORCID ندارید به خود سایت ORCID برید و در اونجا ثبت نام کنید و از اون طریق به مقاله خودتون لینک بدید.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی وقت داره این فرمول رو اثبات کنه خیلی فوریه

فرمول 36 فصل چهارم کتاب ترمودینامیک پراوزنیتز
فایلشم اینجا یزارم تا امشب لازمش دارم
مشاهده پیوست 200895

کسی وقت نداره اینو اثبات کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abbas67set

عضو جدید
با سلام
دوستان یک سوال:
برای کم کردن چربی مازوت راهی هست؟
قصد تولید قیر دمیده، از ترکیب مازوت، قیر 60/70 و قیر طبیعی رو داریم اما چربی مازوت کمی بالاست.
با تشکر

chem-engm

اخراجی موقت
سلام

یک سوال دارم ، که شاید جوابش خیلی ساده باشد . اما من خیلی فکر کردم و نفهمیدم که دقیقاً چه جوری باید آن را حل کنم !

اگر مساحت یک سطح مقطع از یک هندسه بسته (مثلاً مکعب مستطیل ) را داشته باشیم و فشار سیال گذرنده از آن سطح مقطع را هم داشته باشیم . چه جوری و با چه فرمولی می توان سرعت سیال در آن سطح مقطع را بدست آوریم ؟

ممنون می شوم دراین مورد من را راهنمایی نمایید . :gol:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام

یک سوال دارم ، که شاید جوابش خیلی ساده باشد . اما من خیلی فکر کردم و نفهمیدم که دقیقاً چه جوری باید آن را حل کنم !

اگر مساحت یک سطح مقطع از یک هندسه بسته (مثلاً مکعب مستطیل ) را داشته باشیم و فشار سیال گذرنده از آن سطح مقطع را هم داشته باشیم . چه جوری و با چه فرمولی می توان سرعت سیال در آن سطح مقطع را بدست آوریم ؟

از معادله برنولی میتونین استفاده کنین

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم.
آقا کسی در مورد کاربرد مهندسی شیمی در نظام و کلاً علوم نظامی موضوعی سراغ نداره؟؟
میخام برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح یه موضوع پیشنهاد بدم.
ممنون میشم

chem-engm

اخراجی موقت
سلام

از معادله برنولی میتونین استفاده کنین

با تشکر از پاسخگویی شما

می شود لطف بفرمایید و بنده را کامل راهنمایی نمایید تا به چه صورت باید محاسبه را انجام بدهم ؟

من فقط سرعت در یک سطح مقطع را می خواهم ؟ نه بین دو نقطه از این هندسه !

پس مساحت این سطح مقطع کجای معادله برنولی استفاده می شود ؟

از لطف شما بابت راهنمایی ممنونم. :gol:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با تشکر از پاسخگویی شما

می شود لطف بفرمایید و بنده را کامل راهنمایی نمایید تا به چه صورت باید محاسبه را انجام بدهم ؟

من فقط سرعت در یک سطح مقطع را می خواهم ؟ نه بین دو نقطه از این هندسه !

پس مساحت این سطح مقطع کجای معادله برنولی استفاده می شود ؟

از لطف شما بابت راهنمایی ممنونم. :gol:
درجه آزادی مساله شما صفر نیست و با این داده ها نمیشه مساله رو حل کرد. برای مثال فرض کنید آب با فشار کل 2 بار و با سرعت x وارد سطح مقطع خاصی میشه. میتونیم با همین فشار کل سرعت متفاوتی رو به آب بدیم مثلا 2x. به نظر من شما باید مشخص کنید که فشار اندازه گیری شده شما کدوم هست؟ دینامیکی یا استاتیکی یا کل؟ اگر فشار دینامیکی باشه میتونین سرعت رو از روابط اون بدست بیارید(سرچ کنید) وگرنه به نظر من با این داده ها نمیشه

آخرین ویرایش:

chem-engm

اخراجی موقت
درجه آزادی مساله شما صفر نیست و با این داده ها نمیشه مساله رو حل کرد. برای مثال فرض کنید آب با فشار کل 2 بار و با سرعت x وارد سطح مقطع خاصی میشه. میتونیم با همین فشار کل سرعت متفاوتی رو به آب بدیم مثلا 2x. به نظر من شما باید مشخص کنید که فشار اندازه گیری شده شما کدوم هست؟ دینامیکی یا استاتیکی یا کل؟ اگر فشار دینامیکی باشه میتونین سرعت رو از روابط اون بدست بیارید(سرچ کنید) وگرنه به نظر من با این داده ها نمیشه

سلام

ممنون که به من جواب دادید . :gol:

متوجه منظور شما از اینکه درجه آزادی صفر نیست ، نیز نشدم ؟! کدام متغییر هنوز مشخص نیست ؟

من ترجمه متن مقاله را برای شما می گذارم :

"فشارجریان خوراک توسط تنظیم کننده معکوس جریان تنظیم شده و خوراک با این فشار وارد بخش خوراک با ابعاد xx * xx می شود ..... "

طبق این گفته خود مقاله ، منظور فشار دینامیکی می باشد ؟ درسته ، یا من اشتباه می کنم ؟

اگر طبق گفته شما می شود از فشار دینامیکی ، سرعت را بدست آورد :

85838618526643171475.jpg
پس کاربرد مساحت سطح مقطعی که از آنجا خوراک وارد می شود ، کجا است ؟

من ازدو تا از استادها پرسیدم ، به من گفتند که با داشتن سطح مقطع محل ورود خوراک و فشار عملکردی تنظیم شده خوراک به راحتی می توانی سرعت را بدست آورد ، اما متاسفانه دیگه روم نشد بپرسم که چه جوری ؟؟؟ :cry:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

ممنون که به من جواب دادید . :gol:

متوجه منظور شما از اینکه درجه آزادی صفر نیست ، نیز نشدم ؟! کدام متغییر هنوز مشخص نیست ؟

من ترجمه متن مقاله را برای شما می گذارم :

"فشارجریان خوراک توسط تنظیم کننده معکوس جریان تنظیم شده و خوراک با این فشار وارد بخش خوراک با ابعاد xx * xx می شود ..... "

طبق این گفته خود مقاله ، منظور فشار دینامیکی می باشد ؟ درسته ، یا من اشتباه می کنم ؟

اگر طبق گفته شما می شود از فشار دینامیکی ، سرعت را بدست آورد :

مشاهده پیوست 201183
پس کاربرد مساحت سطح مقطعی که از آنجا خوراک وارد می شود ، کجا است ؟

من ازدو تا از استادها پرسیدم ، به من گفتند که با داشتن سطح مقطع محل ورود خوراک و فشار عملکردی تنظیم شده خوراک به راحتی می توانی سرعت را بدست آورد ، اما متاسفانه دیگه روم نشد بپرسم که چه جوری ؟؟؟ :cry:
چیزی که به ذهمم میرسه اینه که شاید فشار در نقطه ای دیگه معلومه و فشار ورودی خوراک،خلاصه تمامی پارامتر ها برای محاسبه سرعت از برنولی معلومن و سرعت بدست میاد. یا همونی که گفتم البته از روی فشار دینامیکی میتونین تشخیص بدین که واقعا فشاری که دارین دینامیکی هست یا نه. بعدش هم اصلا من نمیدونم چیکار میخواین بکنین. سوالتون واضح نیست شاید ونتوری یا پمپ یا وسیله خاصی سر جریان هست که یک رابطه تجربی براش هست. اما در حدی که من از اطلاعاتی که داده بودین همینا به نظرم رسید

chem-engm

اخراجی موقت
چیزی که به ذهمم میرسه اینه که شاید فشار در نقطه ای دیگه معلومه و فشار ورودی خوراک،خلاصه تمامی پارامتر ها برای محاسبه سرعت از برنولی معلومن و سرعت بدست میاد. یا همونی که گفتم البته از روی فشار دینامیکی میتونین تشخیص بدین که واقعا فشاری که دارین دینامیکی هست یا نه. بعدش هم اصلا من نمیدونم چیکار میخواین بکنین. سوالتون واضح نیست شاید ونتوری یا پمپ یا وسیله خاصی سر جریان هست که یک رابطه تجربی براش هست. اما در حدی که من از اطلاعاتی که داده بودین همینا به نظرم رسید

یک باکس به شکل مکعب مستطیل است که از یک سطح مقطع آن خوراک به صورت گاز با فشار 2 بار وارد می شود و در تمام این باکس این فشارخوراک ثابت می باشد ( از افت فشار صرف نظر می شود ) و از یک سطح مقطع مقابل نیزخارج می شود .

دراصل از این باکس برای بررسی پدیده های انتقال اجزاء گازی قبل از ورود به محفظه پیش ران نیز استفاده می شود و ....

خوراک گازی قبل از ورود به این محفظه به مقدار کافی دارای فشار بالا می باشد که با یک تنظیم کننده معکوس جریان ، فشار به میزان مورد اندازه دلخواه نیز تنظیم می شود که هیچ گونه نیازی به وسیله فشار افزایی نمی باشد .

ابعاد این باکس مستطیل شکل هم درمقاله داده شده است که به راحتی می توان هر کدام از سطح مقطع های آن را محاسبه نمود.

حال بنده برای مدل کردن همین محفظه ( چون بقیه اش برای بررسی پدیده های انتقال و .... درپایان نامه من تعریف نشده است ) احتیاج به سرعت گاز جهت مدل سازی با نرم افزار دارم . و از آنجائیکه مقاله ای که دیتای تجربی دارد به سرعت این خوراک گازی هیچ گونه اشاره ای نکرده است و استاد ها گفته اند که خودت میتوانی حساب کنی !!!

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

می شود راهنمایی نمایید که در رابطه برنولی در کجا از مساحت استفاده می شود ؟

یا از فشار دینامیکی چه جوری تشخیص بدهیم که آیا واقعاً فشار من فشار دینامیکی است یا خیر ؟

هنگ کرده ام و احساس بی سوادی می کنم و نمی دانم باید چه کنم !!

استاد گفت با مساحت سطح مقطع و فشار در آن سطح مقطع می توان سرعت را در آن سطح مقطع بدست آورد ؟ اما متاسفانه نگفت ، چگونه !!!

ممنون.

سینا6086

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز مقاله ...مطلبی در رابطه با ارزیابی سینتیکی افت کاتالیست سنتز متانول ومقاله ای درباره بهینه سازی سنتز متانول با مدل ریاضی وشبیه سازی امکان داره کمکم کنید برام ایمیل کنید با تشکر
سال خوب وخوش براتون ارزو دارم
hossein_6086@yahoo.com

سینا6086

عضو جدید
سنتز متانول

سنتز متانول

با سلام خدمت مهندسین عزیز مقاله ...مطلبی در رابطه با ارزیابی سینتیکی افت کاتالیست سنتز متانول ومقاله ای درباره بهینه سازی سنتز متانول با مدل ریاضی وشبیه سازی امکان داره کمکم کنید برام ایمیل کنید با تشکر
سال خوب وخوش براتون ارزو دارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یک باکس به شکل مکعب مستطیل است که از یک سطح مقطع آن خوراک به صورت گاز با فشار 2 بار وارد می شود و در تمام این باکس این فشارخوراک ثابت می باشد ( از افت فشار صرف نظر می شود ) و از یک سطح مقطع مقابل نیزخارج می شود .

دراصل از این باکس برای بررسی پدیده های انتقال اجزاء گازی قبل از ورود به محفظه پیش ران نیز استفاده می شود و ....

خوراک گازی قبل از ورود به این محفظه به مقدار کافی دارای فشار بالا می باشد که با یک تنظیم کننده معکوس جریان ، فشار به میزان مورد اندازه دلخواه نیز تنظیم می شود که هیچ گونه نیازی به وسیله فشار افزایی نمی باشد .

ابعاد این باکس مستطیل شکل هم درمقاله داده شده است که به راحتی می توان هر کدام از سطح مقطع های آن را محاسبه نمود.

حال بنده برای مدل کردن همین محفظه ( چون بقیه اش برای بررسی پدیده های انتقال و .... درپایان نامه من تعریف نشده است ) احتیاج به سرعت گاز جهت مدل سازی با نرم افزار دارم . و از آنجائیکه مقاله ای که دیتای تجربی دارد به سرعت این خوراک گازی هیچ گونه اشاره ای نکرده است و استاد ها گفته اند که خودت میتوانی حساب کنی !!!

یا از فشار دینامیکی چه جوری تشخیص بدهیم که آیا واقعاً فشار من فشار دینامیکی است یا خیر ؟

استاد گفت با مساحت سطح مقطع و فشار در آن سطح مقطع می توان سرعت را در آن سطح مقطع بدست آورد ؟ اما متاسفانه نگفت ، چگونه !!!

ممنون.
این فشار کل هست. با این چیزایی که گفتین چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. :surprised:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

ممنون.

فشاری که شما دارین فشار خروجی از تنظیم کننده هستش؟هیچ اطلاعاتی در مورد اون ندارین؟
اگه داشتین میشد گفت این مساحت اونجا کاربرد داشت و از رابطه پیوستگی و برنولی هردو باید استفاده میشد
اما حالا که ندارین بنظرم چون دو سطح مقطع مستطیل یکسانن پس د معادله پیوستگی سرعتهای وردوی و خروجی دو سطح مستطیل یکسانن
پس مساحت ظاهرا فقط برای این بدرد میخوره که بگین سرعت در هر دو سطح مقطع یکسان
من همین به ذهنم میرسه

chem-engm

اخراجی موقت
فشاری که شما دارین فشار خروجی از تنظیم کننده هستش؟هیچ اطلاعاتی در مورد اون ندارین؟
اگه داشتین میشد گفت این مساحت اونجا کاربرد داشت و از رابطه پیوستگی و برنولی هردو باید استفاده میشد
اما حالا که ندارین بنظرم چون دو سطح مقطع مستطیل یکسانن پس د معادله پیوستگی سرعتهای وردوی و خروجی دو سطح مستطیل یکسانن
پس مساحت ظاهرا فقط برای این بدرد میخوره که بگین سرعت در هر دو سطح مقطع یکسان
من همین به ذهنم میرسه

بله
فشار ، فشارخروجی از تنظیم کننده معکوس جریان می باشد و در مقاله هم حتی عکس آن را قرارداده است .
چه اطلاعات دیگری نیاز است ؟

ممنون.
این فشار کل هست. با این چیزایی که گفتین چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه. :surprised:

پس با این تفاسیر اطلاعات من ناقص است !!! :confused:

می شود بگویید که برای پیدا کردن سرعت دراین سطح مقطع باید چه متغییرها و اطلاعات دیگری لازم است ؟

می خواهم به استاد ایمیل بزنم و بپرسم و راستش نمی خواهم پیش استاد کم بیارم ... :razz:

ممنون

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
بله
فشار ، فشارخروجی از تنظیم کننده معکوس جریان می باشد و در مقاله هم حتی عکس آن را قرارداده است .
چه اطلاعات دیگری نیاز است ؟

ممنون.

پس با این تفاسیر اطلاعات من ناقص است !!! :confused:

می شود بگویید که برای پیدا کردن سرعت دراین سطح مقطع باید چه متغییرها و اطلاعات دیگری لازم است ؟

می خواهم به استاد ایمیل بزنم و بپرسم و راستش نمی خواهم پیش استاد کم بیارم ... :razz:

ممنون

این تنظیم کننده جریانتون چیه؟نازل ؟ونتوری؟ارفیس؟......
اون تنظیم کننده یه مشخصاتی داره
مشکل شما با اون حل میشه
هر مشخصاتی ازش دارین اینجا زحمت بکشید بنویسید که ببینیم میشه حلش کرد یانه

بالا