درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

sahar_naz

عضو جدید
در مورد اثر نانو سیالات در افزایش راندمان سیستم خنک کاری جهت کاهش مصرف آب در پالایشگا و در سیستم باز کسی هست کمک کنه؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در مورد اثر نانو سیالات در افزایش راندمان سیستم خنک کاری جهت کاهش مصرف آب در پالایشگا و در سیستم باز کسی هست کمک کنه؟
درود
من و یکی از دوستان زمانی داشتیم رو اثر نانو سیالات بر افزایش راندمان Exchanger ها کار میکردیم تعدادی مقاله در این زمینه دارم که براتون ضمیمه میکنم

پیوست ها

• nano sayal.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

hadi216

عضو جدید
حالا طرف خواسته خوبى کنه خبر بده لازم نيست هميشه فرهنگ خودتونو نشون بديد

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
حالا طرف خواسته خوبى کنه خبر بده لازم نيست هميشه فرهنگ خودتونو نشون بديد
جان؟!!!!!
بنده نسبت به لطف ایشون به همدانشگاهیاش نظری ندادم:surprised:
بعدشم هم ترجیح میدم در مقابل لحن تندتون سکوت کنم.

amir_sam

عضو جدید
درخواست راهنمایی از مهندسان شیمی برای انتخاب رشته

درخواست راهنمایی از مهندسان شیمی برای انتخاب رشته

سلام مهندسین گرامی
من قصد ثبت نام تو رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد ماهشهر رو دارم
میخواستم از شما بپرسم که:
1_وضعیت استخدامی برای کسی که پارتی نداره چطوره؟ در صورت استخدام یک فرد در مناطقی مانند عسلویه یا ماهشهر چه مقدار حقوق داره؟ و در آینده نیز وضعیت کاری و بازار کار چطوره ؟؟؟

2_ خطر آلوده شدن به مواد شیمایی و گرفتن بیماری خاص در پالایشگاه و سایر محیط های کاری این رشته چقدره ؟؟؟ امکان جلوگیری از این بیماری ها در محیط کار وجود داره؟؟؟

و در یک کلام به نظر شما وقت گذاشتن و هزینه کردن در این رشته جهت دست یافتن به یه شغل با درآمد خوب ارزش داره؟؟؟؟

با تشکر ... منتظر نظرهاتون هستم:gol::gol::gol::gol:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلاااااااااام
یعنی یکی پیدا نمیشه فلوئنت بلد باشه این سوال منو جواب بده:cry:
چند جا سوالو مطرح کردم فک کنم بازم میم شیمیا،این مکانیکا چرا جواب نمیدن هووووووووووووووم:cry:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/41769-%C2%B7%E2%96%AA%E2%80%A2%E2%97%8F%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C-%E2%97%8F%E2%80%A2%E2%96%AA%C2%B7?p=6544769&viewfull=1#post6544769

mkshojaei

عضو جدید
سلاااااااااام
یعنی یکی پیدا نمیشه فلوئنت بلد باشه این سوال منو جواب بده:cry:
چند جا سوالو مطرح کردم فک کنم بازم میم شیمیا،این مکانیکا چرا جواب نمیدن هووووووووووووووم:cry:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...سی-شیمی-●•▪·?p=6544769&viewfull=1#post6544769

با سلام
از منوی display گزینه grid روانتخاب کن یه پنجره باز میشه در قسمت پایین پنجره گزینه colors رو انتخاب کن پنجره ای باز میشه گزینه color bi type رو انتخاب کن بعد از پنجره خارج شو و از پنجره اول گزینه display رو بزن

mim.shimi

کاربر فعال
فرایندهای هیدروژنی برای بهبود نفت خام سنگین، upgrading for heavy oil

فرایندهای هیدروژنی برای بهبود نفت خام سنگین، upgrading for heavy oil

با سلام ، به همه ی دوستان
این مقاله مربوط به پروژه ی پایانی دوره ی کارشناسی منه امدیوارم مفید باشه،
اگه کمکی از دستم بر میاد اطلاع بدین. متن کاملشم هست.

پیوست ها

• maghaaaaaaaaaaaaaaaaale.....pdf
    181 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir4924

عضو جدید
با سلام
چطور میتوان از نمودار psychrometric (رطوبت سنجی) برای بدست آوردن نقطه شبنم آب در پروپیلن استفاده کرد؟(با دانستن این مطلب که نمودار مذکور برای آب و هوا رسم شده است)
ممنون

majid_m

عضو جدید
سلام و خسته نباشید.مطالبی در مورد خشک کردن با ماکروویو میخواستم.ممنون میشم کمکم کنید. اگه در مورد تاریخچه خشک کردن کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه

mohamad6926

عضو جدید
سلام من در مورددیگ چدنی ، فولادی ، سختیگیر انواع شیرها ، منبع انبساط، اواپراتور و کنداسور مطلب می خوام اگه کسی داره کمک کنه;)

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان یه پروژه درمورد مباحث انتقال حرارت نیاز دارم فرقی نمی کنه چند صفحه باشه یا مو ضوعش چی باشه ممنون میشم اگه کسی کمک کنه

sana.68

عضو جدید
سلام.دوستان کسی اطلاع داره منابع ازمون دکتری وسر فصل های هر درس چیه؟

diamondpersia

کاربر فعال
به نظر شما بین نرم افزار matlab و fluentedh کدومش برای پایان نامه ارشد(مدلینگ) کاربردی تره؟اگه نرم افزار دیگه ای هم به نظرتون میاد راهنمایی کنید. در ضمن موضوع هم هنوز انتخاب نکردم. فقط میخوام تابستون رو الکی هدر نداده باشم و به پایان نامه هم حتما کمک کنه!

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به نظر شما بین نرم افزار matlab و fluentedh کدومش برای پایان نامه ارشد(مدلینگ) کاربردی تره؟اگه نرم افزار دیگه ای هم به نظرتون میاد راهنمایی کنید. در ضمن موضوع هم هنوز انتخاب نکردم. فقط میخوام تابستون رو الکی هدر نداده باشم و به پایان نامه هم حتما کمک کنه!
ارجحیت خاصی نداره، بسته به کار شما ممکنه هر نرم افزاری مناسب باشه، وقتی صورت مساله هنوز مشخص نیست انتخاب نرم افزار کاری بیهوده است، به نظرم بهتره شما حوزه مورد علاقتون رو انتخاب کنین بعد نرم افزار مشخص میشه، مثلا اگر در حوزه کنترل کار می کنین مطمئنا متلب به کارتون میاد ولی اگر در حوزه CFD می خواین کار کنید فلوئنت، البته اگر می خواین کد سی اف دی بنویسین متلب هم خوبه ولی شما مجبور نیستین کد هایی که دیگران در دهه های هشتاد و نود قرن بیستم نوشتند رو دوباره بازنویسی کنین، اگر کد سی اف دی خواستین بنویسین پیش نهاد من استفاده از فورترن هست نه متلب، اگر هم تا حالا کد سی اف دی ننوشتین بهتره از نرم افزار های تجاری مثل Fluent یا ، ّ ,Flow3d ,CFX,POLYFLOW,COMSOL و امثالهم استفاده کنین، برای شبیه سازی نرم افزار های پرومکس، اسپن، هایسیس، PDMS و PETREL و ...
برای بهینه سازی از نرم افزار متلب استفاده کنین بهتر هست، اگر بتونین مطلب رو با هایسیس لینک کنین هم موضوع خوبیه
به هر حال انتخاب نرم افزار به نظر من ارجیحتی نداره، بلکه موضوع و توانایی و علاقه مشخص میکنه چه نرم افزاری به درد شما می خوره، من زیاد دیدم که میگند کار تجربی از کار مدل و شبیه سازی ارزش بیشتری داره ولی این تفکر هم به شدت نادرست هست.

یزدیزاده

عضو جدید
سلام لطفا اگر دوستی در مورد فرمول فروکلین که برای زنگ زدای است و چربیگیر گرم که در ابکاری مصرف میشه اطلاعاتی داره راهنمای کنه ممنون

maziar.m

عضو جدید
سلام دوستان.
من یک سری مقالات درباره active sludge model میخواستم.
ممنونم از کمکتون.

بالا