درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

NILLY

عضو جدید
تهيه رنگهاي معدني كوره اي پايه آب

تهيه رنگهاي معدني كوره اي پايه آب

با سلام من مي خواستم پودر فلزي آلومينيم يا پودر اكسيدهاي فلزي را به صورت مخلوط رنگ ساخته و روي سطح فلز بپاشم لطفا راهنماي فرماييد از چه موادي استفاده نمايم ا تشكر

zahra.zizi

عضو جدید
سلام.كسي كتاب انتقال حرارت اینکروپرا رو داره؟ من در حال حاضر دسترسي ندارم بهش. صفحه 492 رابطه هايي كه واسه ميعان قطره اي گفته رو ميخوام.لطفا كمكم كنين:)

zahra.zizi

عضو جدید
يه كمك كوچولو ولي فوري نياز دارم

يه كمك كوچولو ولي فوري نياز دارم

سلام.كسي كتاب انتقال حرارت اینکروپرا رو داره؟ من در حال حاضر دسترسي ندارم بهش. صفحه 492 رابطه هايي كه واسه ميعان قطره اي گفته رو ميخوام.لطفا كمكم كنين:)

arash.t

عضو جدید
این بار دیگه یکی تو روخدا جواب مارو بده.....

این بار دیگه یکی تو روخدا جواب مارو بده.....

سلام
درباره ی بخش آیزوماکس پالایشگاه تند گویان کسی گزارش کارآموزی یا مطلبی که بدردم بخوره داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry:

[CARBON]

عضو جدید
ممنون كه جواب داديد.در ضمن شما ميدوني هر مولش چقدر انرژي ميده؟من از دبيرستان يادم رفته!
در ضمن من شيمي نميخونم،مهندسي شيمي ميخونم...

sadeghrenjer

عضو جدید
مدير منابع انساني شركت ملي نفت ايران اعلام كرد:مصاحبه قبول شدگان آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران 25 شهريور برگزار خواهد شد و 1409 نفر نيروي انساني تازه نفس به جمع كاركنان اين شركت خواهند پيوست.

عباس خنيفر در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت مي نفت ايران افزود:نمرات خام قبول شدگان آزمون استخدامي شركت ملي نفت در روزهاي گذشته استخراج شده است و با اعمال امتيازهاي در نظر گرفته شده ،تا پايان مردادماه تكليف قبول شدگان دوبرابر ظرفيت آزمون استخدامي مشخص خواهد شد.

وي تصريح كرد:پس از استخراج نمرات نهايي مراحل گزينش و مصاحبه از قبول شدگان انجام خواهد شد كه در اين مرحله علاوه بر قبول شدگان در آزمون،ممتازين دانشگاه هاي آزاد و دولتي نيز در مصاحبه شركت خوااهند كرد و در نهايت شركت ملي نفت ايران 1409 نيروي تازه نفس خود را خواهد شناخت.

وي با اعلام اينكه مصاحبه قبول شدگان در آزمون و ممتازين دانشگاه ها ،25 شهريور ماه برگزار خواهد شد گفت:همانگونه كه پيشتر اعلام شده بود تمامي 1409 نفر نيروي انساني جديد شركت ملي نفت ايران در مناطق عملياتي مشغول به كار خواهند شد.

وي افزود:جذب نيروي انساني به شركت ملي نفت ايران ،منطبق باچشم انداز توسعه و طرح ها و پروژه هاي تعريف شده ادامه خواهد داشت بر همين اساس با نگاه به افق توسعه و تعداد طرح ها و پروژه هاي توليد نفت و گاز، به ويژه در پارس جنوبي ،مي توان گفت در سالهاي آينده جذب نيروي انساني به شركت ملي نفت ايران افزايش خواهد يافت.

اولش گفتن 4907 نفر بعد شد 3457 نفر وحالا میگن 1409 نفر
روز به روز داره آب میره

Chimist.m

عضو جدید
سلام به همه مهندسین باصفا.
من دنبال مقاله یا ... فارسی یا لاتین درباره انواع هالیدهای فسفر (تهیه ،کاربرد و...) هستم.برای پروژه بهش شدیدا نیاز دارم.اگه کسی می تونه کمک کنه.خیر ببینین.

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دعا کنید همین 1409 نفر هم بمونه.تا 25 شهریور این 1409 نفر میشه 9 نفر:eek::D.اون 9 نفر هم از قبل ازمون استخدام شدن:biggrin:

daruish

عضو جدید
سلام دوست عزيز
مصاحبه قبول شدي ؟
سوال فني :
اين 120 نفر رو براي چه فازهايي ميخوان استخدام كنن؟
دوره آموزشي شون كجاست؟
با تشكر

kebrit

عضو جدید
سلام دوست عزيز
مصاحبه قبول شدي ؟
سوال فني :
اين 120 نفر رو براي چه فازهايي ميخوان استخدام كنن؟
دوره آموزشي شون كجاست؟
با تشكر

شما قبول شدی ؟ نتایج نهایی رو ایمیل زدن
معلوم نیست چندتا میخوان من که میگم 120 تا بیشتر میخوان!
واسه فاز 15 و 16 گفتن- که پرسیدم از اونایی که اونجان میگن به این زودیها راه نمیفته مثلاً یک سال دیگه راه میفته تازه اگه شانس بیارید منفجر نشه؟
دوره هاش معمولاً جم هست - تهران و محمود آباد و ... هم دوره دارن بستگی به سیاست شرکت داره!

etitakan

عضو
سلام.
من درمورد تجهیزات کارخانه تولید آبمیوه و کلا طراحی کارخانه تولید آبمیوه کمک می خواستم.اگر کسی مطلبی داره لطف میکنه برام بذاره.
ممنون.

arashk_1917

عضو جدید
سلام آقای پیرجو.نماز وروزتون قبول...
راستش مدتیه دنبال یه مطلب مناسب در مورد "مطالعه مدل های تراوایی غشاهای کامپوزیتی آمیخته شده از دزات تراوا"میگردم ولی چیزی گیرم نمیاد . .خیلی واجبه واسه پایان نامه می خوام....میشه لطف کنتن کمکم کنین؟

سی و سه پل

عضو جدید
با سلام خدمت دوستای خوبم. ممنون میشم اگه کسی برام لینک این مقاله ها را بگذاره:
http://www.ingentaconnect.com/conte...663b5f5323766f644a467c79675d7c4e72477003ff542
Experimental Design Techniques for Optimization of Analytical Methods. Part I: Separation and Sample Preparation Techniques Authors: Bianchi, Federica; Careri, Maria
Source: Current Analytical Chemistry, Volume 4, Number 1, January 2008 , pp. 55-74(20)
Publisher: Bentham Science Publishers

http://www.ingentaconnect.com/conte...e763b70452e445f7b673f7b2f267738703375686f49f6
Experimental Design Techniques for Optimization of Analytical Methods.Part II: Spectroscopic and Electroanalytical Techniques
Authors: Bianchi, Federica; Careri, Maria
Source: Current Analytical Chemistry, Volume 4, Number 2, April 2008 , pp. 142-151(10)
Publisher: Bentham Science Publishers

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بابا یه نفر بگه مصاحبه اش چطوری بوده؟از مباحث درسی هست یا چیزای دیگه؟

رضاسر

عضو جدید
·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

سلام اقا
اگر مطالبی درمورد تئوری نوشوندگی سطح داری بفرست دمت گرم;);)

رضاسر

عضو جدید

سلام اقا
اگر مطالبی درمورد تئوری نوشوندگی سطح داری بفرست دمت گرم;);)

habib fasa

عضو جدید
سلام دوست عزیز در مرحله اول پارتی میخواد من رفتم بعضی هاشون رک وبا کلاس میگن معرفتون کیه هیچ کاری به علم شما ندارن مرحله بعد سابقه کار میخواد اگه نداری باز ناراحت نشو برو سایت اینترنتی منطقه عسلویه فرم پر کن که این هم بیشتر برا بومی هست بعد بقیه استان ها.خلاصه خدا توکل به خدا کن.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. مقاله زیر رو میخواستم، از ژورنال ACS
P-x and .gamma..infin. Data for the Different Binary Butanol-Water Systems at 50.degree.C
Kai Fischer, Juergen Gmehling
ممنون

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
استخدام 40 هزار نيروي جديد در پارس جنوبي

استخدام 40 هزار نيروي جديد در پارس جنوبي

مديرعامل پارس جنوبي از استخدام بيش از 40 هزار نيروي جديد در پارس جنوبي خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، سيد پيروز موسوي شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران در پارس جنوبي با تبريك انتخاب مهندس قاسمي به عنوان وزير نفت اظهار داشت: حضور اين شخصيت برجسته صنعت نفت در كسوت وزير نفت، آغازي مقتدارنه براي نظام جمهوري اسلامي در زمينه تعالي و پيشرفت اقتصادي كشور است.
وي تصريح كرد: با حضور رستم قاسمي در وزارت نفت، شاهد ارتقاي جايگاه شايسته اين صنعت عظيم در مجامع جهاني خواهيم بود و در اين راه مديران ولايتمدار، دلسوز و متعهد در سال جهاد اقتصادي با پيروي از منويات مقام عظماي ولايت و در مسير راه روشن و پر افتخار دولت خدمتگزار، در راستاي توسعه و تحول صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي به ويژه خط مقدم جبهه اقتصادي كشور و پايتخت انرژي ايران اسلامي، همچون جان بركفان سال‌هاي دفاع مقدس در زير پرچم امام عصر (عج)، جهادگرانه اولويت‌ها و رسالت‌هاي بزرگ اين صنعت را محقق ميكنند.
مديرعامل پارس جنوبي در ادامه با تاكيد بر لزوم اجراي مصوبات اشتغال دولت در عسلويه خاطرنشان كرد: اجراي مصوبه اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي استان بوشهر در پارس جنوبي از مهم‌ترين اولويت‌هاي اشتغال در پارس جنوبي است و تمام زيرمجموعه‌هاي صنعت نفت در عسلويه در اين راستا حركت ميكنند.
موسوي از افزايش چشمگير نيروهاي بومي در پارس جنوبي خبر داد و افزود: در دو سال اخير تعداد نيروهاي بومي پارس جنوبي از 23 درصد به 35 درصد افزايش يافته و شاهد افزايش 13 درصدي نيروهاي بومي شاغل در منطقه هستيم.
مديرعامل پارس جنوبي با اشاره به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي نيروهاي بومي استان بوشهر اذعان داشت: تمركز و اولويت طرح آموزش نيروهاي بومي براي تحقق كامل مصوبه هيئت دولت مبني بر جذب 50 درصد نيروهاي بومي است و در اين زمينه دوره‌هاي تخصصي آموزش جوش، قالب‌بند، داربست‌بند و آرماتوربند در مراكز فني و حرفه‌اي شهرستان‌هاي استان بوشهر راه‌اندازي شد كه تعداد زيادي از جوانان از آموزش لازم برخوردار شدند.
موسوي با بيان اينكه برگزاري دوره‌هاي آموزشي در سال جاري در منطقه ويژه پارس افزايش چشمگيري داشته است يادآور شد: مركز همايش‌هاي بين‌المللي خليج فارس در منطقه ويژه محل برگزاري دوره‌هاي مختلف آموزشي تعيين شده؛ ضمن اينكه دوره‌هاي آموزشي نيروهاي مورد نياز پارس جنوبي نيز با همكاري اداره كل فني و حرفه‌اي استان بوشهر در هفت مركز فني و حرفه‌اي در شهرستان‌هاي اين استان برگزار شده و در طول سال تداوم خواهد داشت.
مديرعامل پارس جنوبي از استخدام بيش از 40 هزار نيروي جديد در پارس جنوبي خبر داد و تصريح كرد: تا نيمه دوم امسال بيش از 40 هزار نيروي جديد وارد پارس جنوبي ميشوند كه طي سه ماه آينده بيش از 20 هزار نفر از اين نيروها را جذب فازهاي مختلف مي‌كنيم.
موسوي گفت: بايد از همه فرصت‌هاي موجود براي رشد و توسعه پارس جنوبي استفاده كنيم و نبايد فرصت‌ها را هدر دهيم.
15 امرداد 1390 9:46

x-ray

عضو جدید
پارامتر حلالیت

پارامتر حلالیت

سلام دوستان لطفا اگر در زمینه انتخاب غشا اطلاعات یا منبع (کتاب ومقاله....) دارین لطفا دریغ نفرمایید ممنون .
به نظر دوستان برای جداسازی محلولی رقیقی از یک ماده هیدروکربی دارای حلقه بنزنی از اب با استفاده از غشا چه پارامتر های را باید در نظر گرفت؟
در مورد اندازه وقطر سنتیکی مواد از جمله مواد هیدرو کربنی وهمچنین پارامتر حلالیت درمورد مواد هیدرروکربنی و غشا از چه منبعی باید استفاده شود ؟
لطفا کمک کنین

rattling_boy

عضو جدید
انتخاب رشته

انتخاب رشته

سلام

مهندسان عزیز یکی از آشنایان بنده که رشته اش تجربی بوده بوده الان می خواد انتخاب رشته کنه و توی انتخاب رشته بین دو رشته ی صنایع غذایی و رشته ی شیمی بلاتکلیف مونده. به گفته ی خودش به هر دوتا رشته هم علاقه داره.

حالا می خواستم ببینم با توجه به اینکه این آشنای ما خانم هستش:

1. آیا بازار کار مناسبی برای رشته ی شیمی وجود داره؟
  2. کدوم گرایش رشته شیمی مناسب تر هستش؟
  3. بازار کارش معمولا کجاها و توی چه محیط هایی هستش؟
  4. ادامه ی تحصیل این رشته توی مقطع بالاتر شرایطش چگونه هستش؟

ممنون میشم دوستانی که نسبت به این رشته آگاهی دارن راهنمایی کنن.

در ضمن بنده سوالی مشابه هم در مورد رشته ی صنایع غذایی در اینجا از دوستان رشته ی صنایع غذایی پرسیدم.

ممنونم:gol:

gharachorloo

عضو جدید
خدا کنه اینطور بشه و مهندسان با استعداد کشور هر چه زودتر به پستهای تخصصی مرتبط با رشته تحصیلیشون راه پیدا کنند.

بالا