درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Fox2

عضو جدید
HELP !

HELP !

سلام !
پيرجو جان همون طور كه گفته بودي ، از بچه هاي شيمي نساجي پرسيدم ، ولي كسي جواب نداد ، لطفا خودت يه كاري واسه من بكن ، ممنونم عزيز ! :redface:
:love:

پسر كاري

عضو جدید
والا گرایشها مهندسی شیمی که خب همه میتونن کار آمد باشن چون اساس همه شون یکی...در مورد مهندسی نفت خیلی اطلاعات ندارممن گرایشی بنام گرایش آسون تو مهندسی شیمی سراغ ندارم...همه به یه اندازه سخت هستن...شما بهتره ببینین دانشگاهی که مورد نظرتونه چه گرایشی داره...بعد هم نحوه ورود به دانشگاه هم هست...آزمون سراسری-آزمون دانشگاه آزاد-معدلی-...موفق باشین

با سپاس فراوون از راهنماييتون.:gol::gol::gol:

saimarzi

عضو جدید
کمک

کمک

سلام آقای پیرجو یک مقاله انگلیسی درباره حذف فلزات سنگین از پسابهای صنعتی برام پیدا کردید اما استادم میگه باید تعداد صفحاتش 30 تا باشه کمکم میکنید

ELHAM POURYA

عضو جدید
request

request

ba salam va arze khaste nabashid:gol::gol::gol:

azatoon mamnon misham in maghale ra vasam bezarin

Gibberellic acid by solid state fermentation: Consistent and improved yields
Biotechnology and Bioengineering
Volume 30, Issue 2, Date: 5 August 1987, Pages: 267-271
P. K. R. Kumar, B. K. Lonsane

ELHAM POURYA

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
این مقاله رو میخواستم
امیدوارم کمکم کنین

Effect of Glucose Concentration on the Biomass and Phytase Productions and the Reduction of the Phytic Acid Content in Canola Meal by Aspergillus carbonarius during a Solid-State Fermentation Process
Biotechnology Progress
Volume 10, Issue 4, Date: July/August 1994, Pages: 353-359
Sameer Al-Asheh, Zdravko Duvnjak

Excalibur

عضو جدید
من الان یه مقاله جلومه که تیترش اینه
Long-term prediction of nonlinear hydrodynamics in bubble columns
منظور از Long-term چیه؟ تو مهندسی شیمی تعریف خاصی داره؟؟

sajjad-09

عضو جدید
تازه کار

تازه کار

سلام بچه ها
من امسال مهندسی شیمی صنایع پتروشیمی قبول شدم. واحدهایی که ترم اول بهمون دادن نقشه کشی صنعتی، آشنایی با مهندسی شیمی، شیمی مهندسی شیمی و... هستش
اگه کسی منبع خوبی برای این درسها میشناسه بگه.
اگه میشه واحدهایی که ترم های بعدی میشه انتخاب کرد رو بنویسید
سوال آخر: من تصمیم دارم ریاضی و فیزیک پایه ام رو قوی کنم کدو مباحث ضروری تره از هر کتاب.(برای مهندسی پتروشیمی)

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به همه مهندساي شيمي و نفت گذشته و حال و آينده كشور.من كمتر از يكساله كه توي يكي از پالايشگاههاي كشور با مدرك پيش دانشگاهي رياضي توي قسمت تقطير مشغول كارم.درسم هم بد نبوده.پارسال كارشناسي عمران شبانه قبول شدم كه به خاطر هزينه هاش و يه سري مشكلات نتونستم برم.الان ميخوام رشته شيمي يا نفت بخونم كه به كارم هم ربط داره و واسه پيشرفت شغليم مناسبه ولي اينكه كدوم گرايشش رو برم واقعاً نميدونم.بيشتر ميخوام گرايشي باشه كه نسبت به بقيه راحتتر باشه در عين حال به كارم بخوره.اگه ميشه راهنماييم كنيد.مرسي.:redface:

سلام دوست عزیز ...:gol:

البته من جزو نخبگان و از این حرف ها نیستم ولی تا جایی که بتونم در خدمتم ...
:redface:

اگه می خوای در پالایشگاه به کارتون ادامه بدین رشته مهندسی نفت رو بهتون پیشنهاد نمی کنم ، چون مربوط به قبل از ورود نفت به پالایشگاهه و به درتون نمی خوره ، همچنین قبول شدنش هم سخته ...

پیشنهاد می کنم اگه وقت دارین مهندسی شیمی گرایش های طراحی فرآیند ، پالایش و صنایع شیمیایی اولویت دارند ... باقی هم بد نیست ولی خوب شاید خیلی مربوط به کار پالایشگاه نفت نشه .

همینطور می تونید اگه وقت ندارین ، اول فوق دیپلم مثلا پالایش بگیرین و بعد کاردانی به کارشناسی شرکت کنید چون قبول شدن فوق دیپلم به مراتب ساده تره ...

Excalibur

عضو جدید
سلام بچه ها
من امسال مهندسی شیمی صنایع پتروشیمی قبول شدم. واحدهایی که ترم اول بهمون دادن نقشه کشی صنعتی، آشنایی با مهندسی شیمی، شیمی مهندسی شیمی و... هستش
اگه کسی منبع خوبی برای این درسها میشناسه بگه.
اگه میشه واحدهایی که ترم های بعدی میشه انتخاب کرد رو بنویسید
سوال آخر: من تصمیم دارم ریاضی و فیزیک پایه ام رو قوی کنم کدو مباحث ضروری تره از هر کتاب.(برای مهندسی پتروشیمی)

سلام و تبریک بخاطر قبولیت
آشنایی که خوب چیزی نیست...حالا ایشالله میری میبینی...البته واسه ورودیهای جدید خوبه! فکر نمیکردم بجز دانشگاه ما جایی آشنایی باشه...شما کجا قبول شدی؟
معمولا واحدهایی که ترم 1 میدن ریاضی 1 و فیزیک1 و شیمی و آزمایشگاه و نقشه و تربیت بدنی و درس عمومی هستش یعنی غیر از اینا درسی نیست!
ایشالله بذار کلاساتون شروع بشه و استاد هم بیاد سرکلاس یه منبعی بده بعد دنبال منبع دیگه بگرد...
ریاضی1 رو نباید بیفتی(بهت برنخوره اما اگه حواست جمع نباشه ممکنه دیگه:whistle:) اگه ریاضی رو بیفتی ترم 2 احتمالش هست که نتونی موازنه که اولین درس اختصاصی رشته مونه رو حتی بصورت استثنا بگیری(چون ریاضی1 معمولا پیش نیاز موازنه است) و نتیجتا یه ترم عقب می افتی!!!

کلا به فکر نمرات خوب باش چون ترمای اول و دوم با زمان بسیار کمتر از ترمهای بالاتر میتونی معدل بسیار بهتری داشته باشی
یه قضیه ای هست که اثبات ریاضی و منطقی نداره اما تجربه ثابت کرده: معدل ترم اول معدل لیسانست میشه!!! یعنی همون حدودا میشی
در مورد پایۀ قوی نمیخوام از راه به درت کنم اما فیزیک که مفت نمی ارزه باز ریاضی رو یه جورایی میشه قبول کرد...حالا به هر حال نمره خوب گرفتن یعنی بلد بودن پس همه درسهاتو خوب کار کن و خوب نمره بگیر!!!

یه راهنمایی هم بکنم...سئوالاتت رو تو تاپیک ·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪· مطرح کنی بهتره در ضمن یه تاپیک دیگه هم تازه زده شده بنام ورودیهای جدید فکر کنم اونجا هم خوب باشه...
هر چی کمتر تاپیک اضافه بشه به تالارمون بهتره...

Excalibur

عضو جدید
باز یه سئوال دیگه...منظور از Hold up واسه یه سیال سوسپانسیونی که دارای ذرات معلق یه جسم جامدی باشه چیه؟ غلظت معنی میده؟؟

پسر كاري

عضو جدید
سلام دوست عزیز ...:gol:

البته من جزو نخبگان و از این حرف ها نیستم ولی تا جایی که بتونم در خدمتم ... :redface:

اگه می خوای در پالایشگاه به کارتون ادامه بدین رشته مهندسی نفت رو بهتون پیشنهاد نمی کنم ، چون ... .

خيلي خيلي از راهنماييتون ممنونم.از هر نظر كامل بود.باز هم متشكرم.هميشه (زرد+آبي) باشيد. :gol::gol::gol:

باز یه سئوال دیگه...منظور از Hold up واسه یه سیال سوسپانسیونی که دارای ذرات معلق یه جسم جامدی باشه چیه؟ غلظت معنی میده؟؟

فکر نمی کنم منظور از هلداپ، غلظت باشه. به نظرم منظورش متوسط مدت زمانی که جسم جامد وارد فاز مایع میشه تا ازش خارج بشه هست.

Fox2

عضو جدید
Z1

Z1

سلام !
"پيرجو" جان !
از بچه هاي شيمي نساجي راجع به روغن "زد وان" پرسيدم ، يك نفر در جوابم گفت :

« سلام :)
این روغن به راحتی با آب مخلوط میشه و این مایع توی تراشکاری و ماشینکاری سخت با مخلوط آب(1قسمتz1 و 4قسمت آب)برای کاهش گرمای حاصل از اصطکاک کاربرد داره.اسم مخلوط هم آب صابون هست.اگه به مدت یک هفته راکد بمونه تبدیل به گنداب میشه و بوی بدی میده.رنگ مایع هم سفیده.
همه تراشکارا میشناسنش.
شرمنده.زیاد از لحاظ شیمیایی به این روغن وارد نیستم.
امیدوارم به دردت بخوره. ;) »

همونطور كه ميبيني خيلي كمه !
من بيشتر دنبال تركيب شيميايي و نحوه توليدشم ، يا دست كم هر اطلاعات بيشتري كه راجع به اين روغن وجود داره ؛
كارم خيلي گيره ! :cry: :crying:
خيلي وقته دنبال ميگردم ، لطفا يه كاري برام بكن ! :heart::heart::heart: !!!
Please !

alireza_ME

عضو جدید
سلام دوستان

من دنبال این دو کتاب هستم . لطفا اگه سراغ دارین لینکشو بذارین . مرسی

1- مبانی طراحی کوره های صنعتی - حسن طوبی (1384)

2-
Chattopadhyay, P., 2000, Boiler Operation Engineering (Questions and​
Answers), McGraw-Hill Companies,

ahmad4u

عضو جدید
پایان نامه فارسی برای مهندسی پلیمر

پایان نامه فارسی برای مهندسی پلیمر

با سلام
دنبال پایان نامه فارسی برای مهندسی پلیمر میگردم

اگر کسی داشت با پیغام خصوصی برایم ارسال کند تا بعدا در سایت قرار دهم

kimiah

عضو جدید
سلام
میشه اگه به کتابهای زیر را دسترسی دارین آدرس سایتی که میشه دانلود کرد رو بذارین ممنون

<H1 style="MARGIN: auto 0cm"><H1 style="MARGIN: auto 0cm">Synthetic membranes and membrane separation processes

By Takeshi Matsuura
Industrial membrane separation technology

By Keith Scott, Ronald Hughes
</H1></H1>

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام
دنبال پایان نامه فارسی برای مهندسی پلیمر میگردم

اگر کسی داشت با پیغام خصوصی برایم ارسال کند تا بعدا در سایت قرار دهم

پایان نامه یا مقاله؟ پایان نامه ها تاپیکش در همین تالار می باشد که مهم شده است به اونجا مراجعه کنید، چه موضوعی باشه؟

dadvar2004

عضو جدید
درخواست کتاب

درخواست کتاب

دوستان عزیز
بنده نیاز شدیدی به کتاب زیر دارم. در صورت امکان کمک نمائید

Bioprocess Engineering Basic Concepts, 2nd edition
Author: Shuler
ISBN:
8120321103

ISBN-13:
9788120321106

Publishing Date: 2002
Publisher

viola_leda2009

عضو جدید
نیاز به سی دی کنفرانس

نیاز به سی دی کنفرانس

با سلام نیاز مبرم به سی دی دومین کنفرانس CNG و صنایع وابسته و اولین کنفرانس بین المللی کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی شیمی دارم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
میشه اگه به کتابهای زیر را دسترسی دارین آدرس سایتی که میشه دانلود کرد رو بذارین ممنون

<H1 style="MARGIN: auto 0cm"><H1 style="MARGIN: auto 0cm">Synthetic membranes and membrane separation processes

By Takeshi Matsuura
Industrial membrane separation technology

By Keith Scott, Ronald Hughes
</H1></H1>

ببین اینا خودشه

لینک1

لینک2

karimi.s

عضو جدید
سلام
کتابی هست که خیلی دنبالش هستم
اگه داشته باشید خیلی بهم کمک کردید
ترمال اند کاتالیتیک پروسس این پترولیوم ریفاینینگ
نویسنده:سرجیو

بازم ممنون:smile:

karimi.s

عضو جدید
انتقال حرارت کرن

انتقال حرارت کرن

سلام کتاب انتقال حرارت کرن رو پیدا نمی کنم کسی میتونه لینکی واسم بذاره؟

dadvar2004

عضو جدید
با سلام مجدد
متاسفانه لینک ارسالی مربوط به کتاب درخواستی نبود
در صورت امکان کتاب را برای بنده پیدا نمائید

Bioprocess Engineering Basic Concepts, 2nd edition
Author: Shuler
ISBN:
8120321103

ISBN-13:
9788120321106

Publishing Date: 2002