درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

خیلی خیلی از کمکتون ممنون
من اندازه ها دستم نیست با چه مقدار دبی می تونم از پمپ های سری استفاده کنم؟هر چی مجهول هست رو میشه شما یه مقداری براش در نظر بگیرید و برای رسیدن به جواب (هزینه خرید پمپ مورد نیاز) منو راهنمایی کنید.تا یکشنبه اگه به جواب نرسم بدبخت میشم
ممنون
اینطور سوال مطرح کردن اشتباهه
استاد خودش جواب رو میدونه فکر میکنه داره درست سوال میکنه
مثل این میمونه بری رستوران بگی آقا غذا بیار.
گارسون میگه چه غذایی میکی هرچی.
میگه چقدر میگی فرقی نمیکنه.

sami131

عضو جدید
آخه من الان تو خوابگاه هستم و این کتاب رو ندارم
میشه راهنمایی کنید چکار کنم
مرسی

sami131

عضو جدید
این وسط دانشجوی بدبخت، که من باشم باید چکار کنم؟:cry::(
هر چه قدر ازشون راهنمایی میخوایم باز همین قدر که گفتم توضیح میدن

"Che.Engineer"

عضو جدید
پمپ رو برای چه کاری میخوای؟
اگه برای کشیدن آب از ته چاه میخوای پمپ های مخصوص موتلی استیجی هست که برای این کار .

spana

عضو جدید
با اجازه از جناب مهندس:
پمپهای مخصوص آب در صنعت پمپهای سانترفیوژ هستن که دقیقا برای آب هستن.چون برای گرانروی پایین مثل آب خوب جواب میدن.قیمت پایینی هم دارن.بستگی به نوع کارتون داره.اگر کار ساده ایی میخواین انجام بدین پمپ های ساده ای هستن همونطوری که جناب che engineer فرمودن.

wolf911

عضو جدید
با سلام به همه
بچه ها من به نرم افزار PRO/II نیاز شدیدی دارم کسی مینونه این نرم افزار رو آپلود کنه تا دانلودش کنم
برای یکی از پروژه های درسیم باید یاذ بگیرمش هر چقدر گشتم نتونستم پیداش کنم

iCAN

عضو جدید
سلام خدمت دوستای گل
لطفاً کمک کنید
اقا من میخوام پروپزالم رو بدم
موضوع رو انتخاب کردم
اگه بخوام ببینم کسی رو این موضوع کار کرده یا نه از کجا باس بدونم؟
بعد اینکه سایتهای خوب واسه سرچ که اطلاعات بم بده واسه فراهم کردن پروپزال؟
ممنون میشم کمک کنید

Ariyaee_0098

کاربر فعال
سلام دوستان یه سؤال داشتم
کسی راجع به آزمایشاتی که در آزمایشگاههای پتروشیمی روی آب مورد نیاز cooling tower
انجام میشه اطلاعاتی داره؟ (آزمایشاتی که برای تصفیه آب و جلوگیری از رسوب گذاری و .. در تجهیزات انجام میدن)
اینکه چه آزمایشاتی انجام میشه و اگه در مورد نحوه ی انجامشون جزوه یا
کتابی دارین لطف میکنید اینجا قرار بدید..
پیشاپیش از همکاریتون ممنون:gol:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام به همه
بچه ها من به نرم افزار PRO/II نیاز شدیدی دارم کسی مینونه این نرم افزار رو آپلود کنه تا دانلودش کنم
برای یکی از پروژه های درسیم باید یاذ بگیرمش هر چقدر گشتم نتونستم پیداش کنم
شما تو این پیج تاپیک بزارین
ورژنهای قدیمی ترش هم هست
جدیدشم شاید باشه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/254907-آموزش-کاملاً-فارسی-نرم-افزار-Pro-II/page3

Octienne

عضو جدید
سلام.شدیدا به جواب این سوال نیاز دارم.استاد گفته اگه کسی حل کنه 1.5 بهش تعلق میگیره لطفا راهنمایی کنید.

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان معنی عبارت زیر چیه
A slug of dye is placed in the feed stream to astirred reaction vessel operating at steady state.The dye concentration in the effluent stream wasmonitored as a function of time to generate thedata in the table below. Time is measured​
relative to that at which the dye was injected.

آخرین ویرایش:

sara movassagh

عضو جدید
سلام خسته نباشیدببخشیدمن یه دیکشنری تخصصی مهندسی شیمی به صورت انگلیسی به فارسی وبرعکس میخواستم اگه کسی داره ارسال کنه ممنون میشم ازتون .

mohammaddordi

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
کمک میخام از شما
5 تا مقاله در مورد هر کدوم موضوعات زیر میخوام هر کدوم که بشه که باید 2015 باشه!! و موضوع اون پنج تا مقاله هم به همدیگه مرتبط باشه
موضوعات اینا هستن:
میکرو کانال، جریان سیال در میکرو کانال, میکروپمپ، نانو سیال
یعنی مثلا پنج تا میکرو کانال 2015 که به هم مرتبط باشن
اینا رو برای درس سیالات پیشرفته میخام یعنی فوکوس رو سیالات باشه
در آخر: ایشالا که استادی گیرتون نیوفته که سنگ جلو پاتون بندازه اونم تو ارشد.!!
ممنونم دوستان

mohammaddordi

عضو جدید
سلام
کسی در مورد پدیدهای سطحی اطلاعاتی داره
ممنون میشم

سلام دوست عزیز من ترم پیش پاس کردم تو مقطع ارشد تدریس میشه و به ما از روی کتاب Butt-Kappel- Graf که عنوان کلی اون •Physics and Chemistry of Interfaces by Hans -Jurgen Butt, karlheinz Graf, Michael Kappl هست تدریس کردن که سرچ کنید پیدا میشه. تو دانشگاه سمنان که اینو تدریس کردن.
اینم البته گفتن تدریس میشه ولی به ما از رو این چیزی درس ندادن رفرنس اصلی کتاب بالایی بود
Adamson A.W., Gast A.P. Physical Chemistry of Surfaces (6ed)
موفق باشید

mohammaddordi

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد این موضوع
پلیمرهای فلوئور دار که موادی هستند که کشش سطحی را پایین می آورند و میتوان جنبه های ضد کف و ضد هیدرات گازی آن را بررسی کرد.
کسی مطلبی چیزی داره دست ما رو بگیره ممنون میشم.
مرسی

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

دلیل استفاده steam درflareچیست؟
چرا بزرگترین لاین یک واحد لاین flare؟
برای جلوکیری از ایجاد دود در شعله فلر همچنین عدم برگشت هوا و انفجار در تنوره و رایزر فلر.
وظیفه فلر تخلیه گازها به محیط امن هستش. زمانی که واحد درحال راه اندازی است باید گازهای مازاد به فلر منتقل شوند و این یعنی کل گازهای موجود در واحد (قبل از تولید) به همین دلیل قطر لاین فلر زیاد است دلیل دیگر آن پایین بودن فشار در لاین فلر و بالطبع افزایش حجم گاز است

rezare

عضو جدید
برای جلوکیری از ایجاد دود در شعله فلر همچنین عدم برگشت هوا و انفجار در تنوره و رایزر فلر.
وظیفه فلر تخلیه گازها به محیط امن هستش. زمانی که واحد درحال راه اندازی است باید گازهای مازاد به فلر منتقل شوند و این یعنی کل گازهای موجود در واحد (قبل از تولید) به همین دلیل قطر لاین فلر زیاد است دلیل دیگر آن پایین بودن فشار در لاین فلر و بالطبع افزایش حجم گاز است
وقتی قطر لاین فلر زیاد باشه نسبت ب سایر لاین های واحد قاعدتا فشار لاین فلر نسبت ب سایر لاین های واحد بالاتر ن پایین تر(دلیل دیگر آن پایین بودن فشار در لاین فلر)؟

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان حل تحلیلی معادله انتقال حرارت گذرا یک بعدی d2T/dx2=1/alpha * dT/dt با یک شرط اولیه و دو شرط مرزی دیریکله رو بلده
شرط مرزی نیومن رو دارم جوابشو

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
وقتی قطر لاین فلر زیاد باشه نسبت ب سایر لاین های واحد قاعدتا فشار لاین فلر نسبت ب سایر لاین های واحد بالاتر ن پایین تر(دلیل دیگر آن پایین بودن فشار در لاین فلر)؟
سوال کردی یا جواب دادی؟

شما مقدار مشخصی از گاز رو از لاین با فشار بالاتر میفرستی به لاین با فشار کمتر ( در حقیقت خیلی کمتر ) حجم چی میشه؟ قانون گازها چی میگه؟

inlaid

عضو جدید
سلام
ضریب نفوذ تتراکلرید کربن و کلروفرم و متانول را در هوا میخواستم
توی کتاب تریبال هرچی گشتم نبود مثل اینکه تو کتاب پری هستش!

سلام دوستان
من یه راهنمایی میخوام برا یه اموزشگاه خوب که مربوط به نرم افزارهای مهندسی شیمی باشه دقیقا نمیدونم کدوم اموزشگاه خوبه جایی که مدرکش معتبر باشه و قیمتشم مناسب و بتونم برا اموزش مهندسی فرایند ازش استفاده کنم.
بنظرتون جهاد دانشگاهی امیر کبیر خوبه یا فلات قاره؟ جهاد امیر کبیر هزینهاش نسبتا خوب بودن ولی انگار مدرک نمیدن و سطح اموزشش نمیدونم چطوره نسبت به فلات قاره؟
البته جاهایی دیگه هم سرچ کردم مثل پترو اریا یا نوین پارسیان یا پترو دانش و مجتمع فنی تهران و دانشگاه شریف .... ولی اینا هزینهاشون بنظرم زیاده
خواهشا هرکی اطلاع داره راهنمایی کنه برا سال جدید میخوام ثبت نام کنم.

maede_chem

عضو جدید
سلام.کسی هست سوالای کنکور ارشد دانشگاه ازاد(مهندسی شیمی)چند سال گذشته رو با پاسخ داشته باشه؟؟خیلی گشتم اما پیدا نکردم

لطفا اگه دارید برام بفرستید:(

بالا