درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
آب اکسیژنه اصولا باعث بیرنگ شدن میشه ولی وقتی اونو با حنا هندی مخلوط میکنیم و روی پوست میزاریم باعث میشه تداوم رنگ بیشتر بشه و پررنگ تر هم میشه، بجاش میشه چه چیزه دیگه ای استفاده کرد که تداوم رنگ روی پوست رو بیشتر کنه؟
:gol:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
آب اکسیژنه اصولا باعث بیرنگ شدن میشه ولی وقتی اونو با حنا هندی مخلوط میکنیم و روی پوست میزاریم باعث میشه تداوم رنگ بیشتر بشه و پررنگ تر هم میشه، بجاش میشه چه چیزه دیگه ای استفاده کرد که تداوم رنگ روی پوست رو بیشتر کنه؟
فکر کنم با یه اکسید کننده ی خوب که به پوست ضرر نزنه بشه جایگزینش کرد

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
فکر میکنم این بکارتون بیاد:;)
اماده سازی حنا
1- نیم لیتر اب 2- یک بسته حنای صد گرمی 3- دو عدد لیمو ترش تازه 4- شکر 5- اب چهار عدد لیمو شیرین یا پرتقال 6- 4قاشق غذا خوری پودر قهوه 7- جوراب نایلونی یا پارچه توری 8- پنبه 9- یک قلم مو 10- یک قیف کاغذی 11- دستکش
روش کار :
پودر حنا را از جوراب یا الک عبور داده تا دانه درشت حنا جدا شده تا هوای موجود در پودر ازاد شده خمیر یک دست در بیاد بهتر است _اب قهوه چای و اب پرتقال را مخلوط کرده یک ساعت بگذارید ملایم بخوشد پودر حنا را به ان اضافه کرده خب هم زده تا ماده ای شبیه کچاب به دست اید _تقریبا 4ساعت ان را به حال خود گذاشته وماده به دست امده را در قیف ریخته _پوست را با الکل پاک کرده _به وسیله قیف یا طرح های اماده در بازار شکل مرد نظر را طراحی کرده مدتی مکث کرده تا خشک شود سپس شکر با اب لیمو مخلط کرده و کمی حرارات داده با قلم مو مخلوط شکر و اب لیمو را روی طرح بمالید وپنبه اغشته شده را روی ان قرار داده چند ساعت بعد با کمی روغن و کرم پوست را چرب کرده

ئدز

عضو جدید
سلام تو فهرست برای پایان نامه باید از جدول و شکل ها هم فهرست تهیه کنیم؟قاعده خاصی داره؟

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلام تو فهرست برای پایان نامه باید از جدول و شکل ها هم فهرست تهیه کنیم؟قاعده خاصی داره؟
سلام
هر دانشگاهی برای خودش تمپلیت درست کرده تو سایتش هست.جزییات درست کردن پایان نامه از به نام خدا تا آخر. اگر دانشگاتون نداره از یکی از دانشگاهها دانلود کن همه چیز توش نوشته شده

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

بله ... باید فهرستی از جداول ، شکل ها و علائم اختصاری تهیه کنید...

برای فهرست جداول و شکل ها قاعده خاصی نیست ... به ترتیب اسم اونها رو بنویسید و در مقابلش هم شماره صفحه آنها ...

البته همون طور که دوست خوبم گفتن بهتره برید تنپلیت مخصوص دانشگاه خودتون رو پیدا کنید .... همه دانشگاه ها چنین الگوی برای پایان نامه دارند ...

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
اماده سازی حنا
1- نیم لیتر اب 2- یک بسته حنای صد گرمی 3- دو عدد لیمو ترش تازه 4- شکر 5- اب چهار عدد لیمو شیرین یا پرتقال 6- 4قاشق غذا خوری پودر قهوه 7- جوراب نایلونی یا پارچه توری 8- پنبه 9- یک قلم مو 10- یک قیف کاغذی 11- دستکش
روش کار :

پودر حنا را از جوراب یا الک عبور داده تا دانه درشت حنا جدا شده تا هوای موجود در پودر ازاد شده خمیر یک دست در بیاد بهتر است _اب قهوه چای و اب پرتقال را مخلوط کرده یک ساعت بگذارید ملایم بخوشد پودر حنا را به ان اضافه کرده خب هم زده تا ماده ای شبیه کچاب به دست اید _تقریبا 4ساعت ان را به حال خود گذاشته وماده به دست امده را در قیف ریخته _پوست را با الکل پاک کرده _به وسیله قیف یا طرح های اماده در بازار شکل مرد نظر را طراحی کرده مدتی مکث کرده تا خشک شود سپس شکر با اب لیمو مخلط کرده و کمی حرارات داده با قلم مو مخلوط شکر و اب لیمو را روی طرح بمالید وپنبه اغشته شده را روی ان قرار داده چند ساعت بعد با کمی روغن و کرم پوست را چرب کرده

من میخام ی طرح کوچولو بزنم اینا خیلی زیاده:smile: موندگاریش از اب اکسیژنه بیشتره؟
حالا منم ی جوری دارم ازت سوال میپرسم انگار سالن آرایشگری و تاتو داری:biggrin:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من میخام ی طرح کوچولو بزنم اینا خیلی زیاده:smile: موندگاریش از اب اکسیژنه بیشتره؟
حالا منم ی جوری دارم ازت سوال میپرسم انگار سالن آرایشگری و تاتو داری:biggrin:
والا همونطور که گفتی سالن آرایش و اینا ندارم!!!:)
تاحالا تست نکردم (و مطمئنن نخواهم کرد:biggrin:)
فکر کنم موندگاریشم خوب باشه(اینم یه نظر تخصصی !!:D)

sahar tj

عضو جدید
اینم بگم فرایندهای غشایی
Micro filtration
Ultra filtration
Nano filtration
Reverse Osmosis
Forward Osmosis
Electrodialysis
Dialysis

فرایندهای بیولوژیکی
هوازی
بی هوازی

هوازی شامل 1- سیستم رشد معلق 2- سیستم رشد چسبیده
بی هوازی هم همین ظبقه بندی رو داره
کلا روشهای بیولوژیکی بویژه هوازی کمتر برای فاضلاب صنعتی استفاده میشه چون باکتری ها نسبت به مواد سمی حساس هستند. روشهای بیولوزیکی برای تصفیه فاضلاب شهری خیلی مناسب و مقرون به صرفه هستند.

روشهای اکسیداسیون پیشرفته

روشهای خیلی زیادی داره اما من خودم این طوری تقسیم بندی کردم
روشهای شیمیایی
روشهای فوتوشیمیایی
روشهای سونوشیمیایی
روشهای الکتروشیمیایی
روشهای ترکیبی
روشهای خاص

توضیح دادن هریک یه دنیا مطلبه

برای روشهای الکتروشیمیایی این کتاب مناسب است
electrochemistry for environment

برای تصفیه بیولوژیکی فصل 7-8-9-10
wastewater engineering: treatment and reuse

برای اکسیداسیون پیشرفته
Chemical Degradation Methods for Wastes and Pollutants

برای فرایندهای غشایی
Water quality and treatment-AWWA

موفق باشی

ممنون از توضیحات جامع تون،لطف کردین

rica

عضو جدید
سلام دوستان

در مورد جوشکاری سوپر آلیاژ پایه نیکل مطلبی دارین؟

ممنون

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنون

این مسئله در تخصص مهندسین مواد هست در مرحله دوم در تخصص مهندسین مکانیک هست و بعد از ان یه کمی مربوط به مهندسی شیمی میشه

به نظرم ابتدا برید توی تالار مهندسی مواد مطرح کنید ;)

• Like
واکنش ها: rica

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آفرین به شما

لطفا مقاله هاتونو بزارید تو همین تاپیک

با تشکر

تاپیک جامع اسید لاکتیک

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/288075

تحقیق تولید پلیمر پلی لاکتیک اسید

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/304864

تالار بیوتکنولوژی باشگاه مهندسان ایران

http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/699

تالار صنایع غذائی بیوتکنولوژی و سلولزی
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/489

معرفی رشته بیوتکنولوژی
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/89619

نقش مهندسی شیمی در بیوتکنولوژی
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/23808

پیوست ها

• اشنائي با بيوتکنولوژي.pdf
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مسئله در تخصص مهندسین مواد هست در مرحله دوم در تخصص مهندسین مکانیک هست و بعد از ان یه کمی مربوط به مهندسی شیمی میشه

به نظرم ابتدا برید توی تالار مهندسی مواد مطرح کنید ;)

سلام دوستان

ممنون

جوشکاری سوپر آلیاژ پایه نیکل

=============================================

دیگه الان فرقی بین مهندسی ها ی مختلف وجود نداره

;)

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

میشه لطفا به من کمک کنید!
من مهندسی شیمی-صنایع غذایی میخونم و موضوع پروژه فاینالم " بررسی تولید انواع محصولات ماکارونی و ارزیابی اقتصادی آن " ! میخواستم ببینم کسی توی این زمینه میتونه به من کمک کنه؟
من خیلی فرصت ندارم!

مرسی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من مهندسی شیمی-صنایع غذایی میخونم و موضوع پروژه فاینالم " بررسی تولید انواع محصولات ماکارونی و ارزیابی اقتصادی آن " ! میخواستم ببینم کسی توی این زمینه میتونه به من کمک کنه؟
من خیلی فرصت ندارم!

مرسی
درود بر شما
تو صیه میکنم به لینک زیر سر بزنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/69614-پروژه‌ها-و-گزارش‌های-کار-آموزی-مهندسان-شیمی

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام آقا محسن

از قسمت جستجوی تاپیک سرچ کردم ولی نتیجه نداد!!:(

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان

من خیلی فرصت ندارم!

مرسی

سلام دوست من ...

نگاهی به تاپیک زیر بیاندازید نسبتا می تونه شما را کمک کنه ...
ماکارونی

برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت زیر هم دیدن کنید و حتی اگر با مسئولین سایت هم تماس بگیرید می توانند به شما کمک کنند ...
کانون هماهنگی دانش و صنعت ماکارونی

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
یه سوال داشتم :
صنایع شیمیایی همون مهندسی شیمه ؟؟؟!!

در یک جمله کوتاه می تونم بگم که رشته صنایع شیمیایی در واقع همان رشته مهندسی شیمی است
چون از نظر تئوری ودروس دانشگاهی که در سرفصل این دو رشته قرار دارد تفاوت های بسیار جزئی وجود دارد .
برای تحقیق بیشتر می توانید به سایت دانشگاه تهران یا دانشگاه فردوسی مشهد مراجعه کنید.

گرایش‌های مهندسی شیمی :
مهندسی صنایع پتروشیمی
مهندسی صنایع گاز
مهندسی صنایع پلیمر
مهندسی صنایع غذایی
مهندسی پالایش
مهندسی صنایع شیمیایی معدنی
مهندسی طراحی فرآیندهای صنایع نفت
مهندسی بیوتکنولوژی

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم :
صنایع شیمیایی همون مهندسی شیمه ؟؟؟!!

مهندسی شیمی یعنی شیمی را مهندسی کنی تجهیزات و کارخانه را نوعی بسازی که فرایند شیمیائی در مقیاس صنعتی بتواند انجام شده و ماده مورد نیاز داروئی غذائی شیمیائی پتروشیمی و پالایشی و بیوتکنولوژی یا نانو تکنولوژی و غیره بتواند داخل مجموعه تولید شود.

ولی شیمی یعنی فرایندی که در محاسبات ریاضی و تئوری و نظری و در نهایت در مقیاس آزمایشگاهی بررسی میشود.

پس شیمی تئوری یا ازمایشگاهی است

مهندسی شیمی صنعتی و مقیاس انبوه و کلان به همراه طراحی تجهیزات و ماشین آلان

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
از راهنماییتون خیلی ممنون !!!
بعد گرایش هاش چیه ؟؟
یعنی من میتونم تو دانشگاه مهندسی پلیمر یا یه چیز دیگه بخونم یا فقط میتونم مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی بخونم ؟؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
از راهنماییتون خیلی ممنون !!!
بعد گرایش هاش چیه ؟؟
یعنی من میتونم تو دانشگاه مهندسی پلیمر یا یه چیز دیگه بخونم یا فقط میتونم مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی بخونم ؟؟؟

من بعید می دونم بشه تو کارشناسی چیز دیگه ای بخونی .. ولی ارشد خب آزادی هر چی بخونی !!

برای اشنایی بیشترتون سرفصل دروس این رشته رو براتون گذاشتم ...

پیوست ها

• sarfaslepishn.pdf
    259.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

M.E.Y.$.A.M

عضو جدید
یعنی تو ارشد میتونم گرایش های دیگه مهندسی شیمی رو بخونم ؟؟؟
منظورم ایناست ( مهندسی صنایع پتروشیمی - مهندسی صنایع گاز - مهندسی صنایع پلیمر - مهندسی صنایع غذایی - مهندسی پالایش - مهندسی صنایع شیمیایی معدنی - مهندسی طراحی فرآیندهای صنایع نفت - مهندسی بیوتکنولوژی )

P O U R I A

مدیر تالار
یعنی تو ارشد میتونم گرایش های دیگه مهندسی شیمی رو بخونم ؟؟؟
منظورم ایناست ( مهندسی صنایع پتروشیمی - مهندسی صنایع گاز - مهندسی صنایع پلیمر - مهندسی صنایع غذایی - مهندسی پالایش - مهندسی صنایع شیمیایی معدنی - مهندسی طراحی فرآیندهای صنایع نفت - مهندسی بیوتکنولوژی  )

بله .. فقط بعضی از گرایش ها رو اگر قبول بشید باید یک سری درس اضافه هم پاس کنید ... :)

بالا