درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

نیما جان موافق نیستم
در بعضی جاها نام یه گاز
یه جا دیگه اسمی از نوع شکل مولکولی و وضع قرار گرفتنشون ( کامل نخوندم دیگه )
و ....
دقت کنین HCp, HCP,hcp, ...
کلی از اینا داریم
نوعی ویروس هم به همین اسم وجود داره که بجای پسوند HTML میشینه و طرف رو قربانی میکنه ( این یکی مربوط میشد به رشته کامپیوتر )
مگه نمیبینی نوشته مربوط به ساختار شش وجهیه
درست بخون پستارو بعد اظهار نظر کن ! :d

بهزاد کامیاب

عضو جدید
سلام
میخواستم ازتون خواهش کنم که اگر میشه چند تا مقاله در مورد روشهای استخراج ماده ی curcuma از زرد چوبه واسم پیدا کنید........
و همچنین در مورد مقایسه ی برجهای سینی دار و پر شده

mahzad_b63b@yahoo.com
خیلی ممنون میشم
از قبل مرسی:gol:

سلام...........من دنبال چند تا مقاله در مورد جریان سیال توی کانال ها و آنالیز اون ها به زبان اصلی می گردم....کسی میتونه کمکم کنه....

ممنون.........
این بدردت میخوره ؟!
مطالعه عددي ميدان جريان سيالات غير نيوتني در ميکروکانالها

سلام
میخواستم ازتون خواهش کنم که اگر میشه چند تا مقاله در مورد روشهای استخراج ماده ی curcuma از زرد چوبه واسم پیدا کنید........
و همچنین در مورد مقایسه ی برجهای سینی دار و پر شده

mahzad_b63b@yahoo.com
خیلی ممنون میشم
از قبل مرسی:gol:
من شنیدم زردچوبه ، ريزوم پودر شده ي گياه Curcuma longa هستش !
چجوری میگی curcuma از زردچوبه استخراج میشه ؟؟؟؟!!!!

RMY

عضو جدید
نیما جان بابت زحمتی که کشیدی ممنون همچنین از دوست خوبم اشکان (عالی بود);)

salam_to_all

عضو جدید
با سلام

با سلام

دوست عزیز به سایتapplyabroad.orgسر زدی؟
در قسمت مقالات دوستان کمکت میکنند
با احترام

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام
اینو میخوای ؟
  • بررسي اثر محافظتي عصاره زردچوبه (Curcuma longa) در مسموميت كبدي حاد ناشي از استامينوفن در موش آزمايشگاهي

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدیریته پسابهای صنعتی و ازوم تصفیه

در این مورد هرچی هست میخوام
درمورد پساب های صنعتی و ازوم تصفیه
هرچی هست و به هر زبانی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تقوين و تقليل ايستگاه هاي گاز رساني

در مورد این هم هرچی هست میخوام

آخر شبی سر میزنم
الان باید درس بخونم
متشکر شدیماا

Schneider

مدیر بازنشسته
Answer

Answer

سلام
کسی می تونه این کتابها رو گیر بیاره :

Adhesion Measurement of Films and Coatings, Volume 1
Edited by: Mittal, K.L. © 1995 VSP - An imprint of BRILL

Adhesion measurement methods; theory and practice.
AUTHOR: Lacombe, Robert.
ISBN: 0824753615
90% احتمال میدم منظورت این کتابه:
کتاب دومی هم که گفتی...بعیده تو اینترنت پیدا بشه.
لینک کتاب بالا در سایت آمازون:​
راستی تا یادم نرفته .....اینی که گذاشتم Vol.1 شه.2تا جلد دیگشم در دسترسه.(قیمت روی جلد فقط جلد اول: 117.5$)
موفق باشی.​

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
اینجا دارن لوله کشی گاز میکنن ( لوله های اصلی و شبکه ای )
و من دو سوال در موردش دارم
1 - آیا لوله های گاز رو مدفون میکنن ؟ یعنی بعد از نصب لوله ها سر هم اونا رو میفرستن زیر خاک ؟ اگه نه چرا اینجا همچین کاری کردن؟ البته من اون لوله گنده ها رو ندیدم و نمیگم! اون لوله های کوچیکتر که واسه انتقال گاز از لوله های گاز بزرگ و الی به شهرها استفاده میکنن

2- همه روپوشی رو که جوشکارا رو دیدن، همونی که موقع کار ازش استفاده میکنن و دیوار محکم و خوبی واسه جلوگیری از رسیدن مواد مذاب و مشتغل به بدن هستش
اینجا موقع لوله کشی سر تا سر محل بخش مورد نظر رو با این پوشش نیز پوشونده بوده، مثل یه کلبه، کپر چه میدونم، طوری که حتی نور خورشید هم نفوذ نمیکنه به نقطه جوشکاری
دلیلش چی بوده؟ از چنتا از کسایی که جوشکاری میخونن کمک گرفتم اما نمیدونستم
اینا خودشون هم جواب نمیدن، میگن به ما گفتن ما هم اینطوری میکنیم، و متاسفانه هیچوقت شخصی بالا سرشون نیست که ما بریم سوال بپرسیم

مدیریته پسابهای صنعتی و ازوم تصفیه

در این مورد هرچی هست میخوام
درمورد پساب های صنعتی و ازوم تصفیه
هرچی هست و به هر زبانی
ازوم تصفیه چیه ؟
منظورت از مدیریت تصفیه چیه ؟
خوب درست بگو تصفیه پساب میخوای دیگه

تقوين و تقليل ايستگاه هاي گاز رساني

در مورد این هم هرچی هست میخوام

آخر شبی سر میزنم
الان باید درس بخونم
متشکر شدیماا

تقلیل ایستگاه های گاز رسانی ؟
این الان یعنی چی ؟ یکم توضیح بده تا واست بذارم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام بچه ها
1 - آیا لوله های گاز رو مدفون میکنن ؟ یعنی بعد از نصب لوله ها سر هم اونا رو میفرستن زیر خاک ؟ اگه نه چرا اینجا همچین کاری کردن؟ البته من اون لوله گنده ها رو ندیدم و نمیگم! اون لوله های کوچیکتر که واسه انتقال گاز از لوله های گاز بزرگ و الی به شهرها استفاده میکنن

2- همه روپوشی رو که جوشکارا رو دیدن، همونی که موقع کار ازش استفاده میکنن و دیوار محکم و خوبی واسه جلوگیری از رسیدن مواد مذاب و مشتغل به بدن هستش
اینجا موقع لوله کشی سر تا سر محل بخش مورد نظر رو با این پوشش نیز پوشونده بوده، مثل یه کلبه، کپر چه میدونم، طوری که حتی نور خورشید هم نفوذ نمیکنه به نقطه جوشکاری
اینا خودشون هم جواب نمیدن، میگن به ما گفتن ما هم اینطوری میکنیم، و متاسفانه هیچوقت شخصی بالا سرشون نیست که ما بریم سوال بپرسیم

اگر اشتباه نکرده باشم... باید لوله ها از جنس سیسمولی باشن.. من یک بار در کیش دیدمش... که برای جوشکاری درجه 1 گذاشته بودن.....

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نمیدونم دوست من، اگه فروم من رو خونده باشین آقا ممد و آقای عراقی همچین پیشنهادایی دادن و منم میخوام در موردشون یه خورده اطلاعات جمع کنم دیگه
میشه کمک کنین ؟

سلام بچه ها

کجا دارن لوله کشی میکنن ؟
لوله های گازو معمولا تا جایی که بشه از زیر خاک رد میکنن مگر اینکه جوری باشه که نشه مدفونش کرد
یا اینکه جایی باشه که دائم نیاز به بازرسی و چک کردن داره...
سوال دومتم اصلا نفهمیدم چی گفتی
بابا کتابی بنویس همه متوجه بشن نه به زبون خودت !

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این لوله کشی ها فعلن از شهرک نعتی برازجون شروع شده و تا سراه زیارت رفته

در مورد سوال دومم، چرا وقتی دارن جوشکاری میکنن یه اتاقتی درست کرده بودن که جلو تابش نور خورشید رو بگیره ؟
جنس پوششی هم همون لباس کار جوشکارای لوله کشی گاز بودش
یا اینا واسه اینکه موقع جوشکاری این مواد مذاب پخش و پلا نشه این اتاقک رو گذاشتن ؟
کدومش ؟

در مورد سوال دومم، چرا وقتی دارن جوشکاری میکنن یه اتاقتی درست کرده بودن که جلو تابش نور خورشید رو بگیره ؟
یا اینا واسه اینکه موقع جوشکاری این مواد مذاب پخش و پلا نشه این اتاقک رو گذاشتن ؟
کدومش ؟
من که ندیدم تا حالا
شاید واسه جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب بوده
تا گرمشون نشه !

mohammad_che_eng

عضو جدید

کدومش ؟

تا اونجایی که من میدونم از این اطاقک ها برای فیتینگ(دو لوله به هم).. بعد از اون جوشکاری که بسته به نوع و جنس لوله متفاوت...و بعد از اون رنگ استفاده میشه...

اگه اطاعات دقیق تری میخوای باید از برادرم سوال کنم ..اون اطلاعاتش خیلی زیاده در این مورد...

Industrial.Eng-86

عضو جدید
پاسخ سوالات

پاسخ سوالات

سلام بر دوستان شیمیایی:biggrin:من چند سوال از این تالار و تالار متالوژی پرسیده بودم که به کمک مدیران این دو تالار و چند تا از کاربرای خوب و کمی هم جست و جوی خودم ، جوابشونو پیدا کردم که گفتم بد نیس که اینجا جوابشو برای دوستان بذارم.
امیدوارم با این کار قوانین تالارتونو زیر پا نذارم. با عذرخواهی از مدیر محترم :gol:..................:
1) چرا مس با گرم شدن نارساناتر و آلومینیوم با گرم شدن رساناتر می شود ؟

با توجه به نظریه ی اوربیتال مولکولی و شکل هندسی همراه با نوع جنبش مولکولی و فعالیت مولکولی ؛ با گرم کردن ، در مس شکل هندسی اوربیتال ها به نحوی تاثیر می گذارد که جنبش مولکول ها افزایش یافته در نتیجه رساناتر می شود. در مورد آلومینیوم ، طبق قضیه ی فشردگی یک نوع چسبندگی ( فشردگی مولکولی ) بوجود می آید و جنبش مولکولی و فاصله ی بین مولکولها کمتر شده در نتیجه نارساناتر می شود.

2) چرا در محلول جانشینی روی – مس ، مس نمی تواند وارد روی شود ؟

قوانینی در مورد میزان حلالیت دو فلز موجود هستند که به قوانین هیوم وروتری معروفند. در این قوانین آمده است که نسبت شعاع اتمی فلز حل شونده به حلال باید نسبتیمشخص (15%) باشد که با تغییر این میزان نسبت حلالیت هم تغییر می یابد. این مبحث درمورد آلیاژهای جانشین صدق می کند. همچنین در این قوانین شباهت ساختار کریستالی وچند پارامتر دیگر هم نقش دارد که این نسبت در حالت روی به مس باعث یک حلالیت کامل ودر مس به رو ی باعث یک حلالیت ناقص می شود.

3) HCP مخفف چیست ؟

نوعی سیستم بلوری می باشد که سرنام کلمات زیر است :
Hexagonal closed Packed
در برخی از کتب به آن HCP... , CPH هم می گویند .

4) شاخص میلر (Miller Index ) چیست ؟

لایه های اتم ها یا صفحاتی که اتمها به طور منظم روی آنها قرار می گیرند صفحات اتمییا صفحات کریستالوگرافی نامیده می شوند. وضعیت این صفحات را نسبت به محورهای سلولواحد با اندیس میلر مشخص می شود.

5) پیوند موجود در یک ماده پلیمری چیست ؟

کووالانسی

Industrial.Eng-86

عضو جدید
سلام من چند سوال داشتم که اگه در حلش کمکم کنین ممنوم میشم;)
1) چرا مس با گرم شدن نارساناتر و آلومینیوم با گرم شدن رساناتر میشود؟
2) در یک ماده پلیمری و یک ماده سرامیکی چه پیوندهایی وجود دارد؟
3) HCP مخفف چیست ؟
اگر سایتی هم در رابطه با این موارد می شناسید لطفا معرفی کنید
آخه مثلا موضوعات تحقیق هستند..........................................
سلام بر دوستان;)به کمک شما و بچه های متالوژی جواب سوالامو پیدا کردم که گفتم بد نیس به شما هم اطلاع بدم .....................
ممنون از همکاریتون:gol:
1) چرا مس با گرم شدن نارساناتر و آلومینیوم با گرم شدن رساناتر می شود ؟

با توجه به نظریه ی اوربیتال مولکولی و شکل هندسی همراه با نوع جنبش مولکولی و فعالیت مولکولی ؛ با گرم کردن ، در مس شکل هندسی اوربیتال ها به نحوی تاثیر می گذارد که جنبش مولکول ها افزایش یافته در نتیجه رساناتر می شود. در مورد آلومینیوم ، طبق قضیه ی فشردگی یک نوع چسبندگی ( فشردگی مولکولی ) بوجود می آید و جنبش مولکولی و فاصله ی بین مولکولها کمتر شده در نتیجه نارساناتر می شود.

2) چرا در محلول جانشینی روی – مس ، مس نمی تواند وارد روی شود ؟

قوانینی در مورد میزان حلالیت دو فلز موجود هستند که به قوانین هیوم وروتری معروفند. در این قوانین آمده است که نسبت شعاع اتمی فلز حل شونده به حلال باید نسبتیمشخص (15%) باشد که با تغییر این میزان نسبت حلالیت هم تغییر می یابد. این مبحث درمورد آلیاژهای جانشین صدق می کند. همچنین در این قوانین شباهت ساختار کریستالی وچند پارامتر دیگر هم نقش دارد که این نسبت در حالت روی به مس باعث یک حلالیت کامل ودر مس به رو ی باعث یک حلالیت ناقص می شود.

3) HCP مخفف چیست ؟

نوعی سیستم بلوری می باشد که سرنام کلمات زیر است :
Hexagonal closed Packed
در برخی از کتب به آن HCP... , CPH هم می گویند .

4) شاخص میلر (Miller Index ) چیست ؟

لایه های اتم ها یا صفحاتی که اتمها به طور منظم روی آنها قرار می گیرند صفحات اتمییا صفحات کریستالوگرافی نامیده می شوند. وضعیت این صفحات را نسبت به محورهای سلولواحد با اندیس میلر مشخص می شود.

5) پیوند موجود در یک ماده پلیمری چیست ؟

کووالانسی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من خنده تلخی داشتی
امیدوارم از همه تونسته باشن کمکت کرده باشیم
و خوشحالم که از 3 سوالی که پرسیده بودین من و نیما جان تونستیم دوتاش رو پاسخ بدیم
موفق باشین
اما خندتون خیلی تلخ بودش

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من میدونم از این اطاقک ها برای فیتینگ(دو لوله به هم).. بعد از اون جوشکاری که بسته به نوع و جنس لوله متفاوت...و بعد از اون رنگ استفاده میشه...

اگه اطاعات دقیق تری میخوای باید از برادرم سوال کنم ..اون اطلاعاتش خیلی زیاده در این مورد...

اگه میشه اطلاعات بیشتر لطفن

بالا