درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

p0aq

عضو جدید
سلام

چند مقاله در زمینه "ضریب انتقال حرارت تابشی در نانو سیالات " می خواستم .

با تشکر

eng-chemist

عضو جدید
سلام .یه مقاله راجع به pvcمیخواستم ممنون میشم اگه مقاله ای... power point...داشتین بذارین

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، دوست عزیز. من فقط یه نکته بگم. بحثی رو که مطرح کردین برمیگرده به کریستالیزاسیون. جایی که ما میخوایم از یه محلول با استفاده از روشهای مختلف ماده جامد بگیریم. یکی از روشها فوق اشباعیت است. مطمئنا هر چه درجا اشباعیت محلول بالاتر رود، امکان تشکیل بلور بیشتر میشود. یعنی نقطه انجماد پایین میآید. برای ریز اطلاعات میتونین به کتاب عملیات واحد مک کیب مراجعه کنین. من تو کتاب شیمی فیزیک چنین چیزی ندیدم. شایدم باشه!

ممنون از توضیح! :smile:

اینو استاد پالایش پرسید راستش سر کلاس! من این ترم شیمی فیزیک دارم خودم ولی چیزی نگفتن خودش گفت مربوط به شیمی فیزیکه. چه مبحثی از مک کیب میشه؟ :smile:

kiowa

عضو جدید
سلام
من دنبال یک مقاله در مورد میادین نفتی ایران می گردم
خودم دنبالش هستم اما اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم کمکم کنه
این مقاله رابرای پروژه درس مقدمات مهندسی نفت می خوام

esi331

عضو جدید
کمک کنید

کمک کنید

من درمورد یه واحدپالایشگاهی بایدتحقیق کنم.منتها از اون واحد باید pfd ویاp and IDهم تهیه کنم به همراه شرح کامل فرایندها وشرایط دما وفشار آنها و...لطفا بدادم برسیدچون وقت ندارم.

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
من درمورد یه واحدپالایشگاهی بایدتحقیق کنم.منتها از اون واحد باید pfd ویاp and IDهم تهیه کنم به همراه شرح کامل فرایندها وشرایط دما وفشار آنها و...لطفا بدادم برسیدچون وقت ندارم.

PFD فرایند رو که معمولا در اختیار افراد قرار نمیدهند.....ممکنه با داشتن نامه از طرف دانشگاه در اختیارتون قرا بدهند......اما در مورد شرح فرآیند پالایشگاهی فکر میکنم تاپیک زیر بتونه کمکتون کنه...
شرح فرآیند کلیه واحدهای پالایشگاهی

موفق باشید

hilari

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من يه سري مطالب ( فارسي يا لاتين ) در مورد روش هاي جداسازي ايزوتوپ ميخواستم
ممون ميشم اگه كسي مطلبي داره در اختيارم بزاره

m.gorgin

عضو جدید
سلام اگر ممکنه من را در مورد این سوال راهنمایی کنید

بااستفاده از روشهای زیر

nh=nu+p(nv)
d(nh)=d(nu)+d[p(nv

ثابت کنیدکه برای فرآیندهای فشار ثابت و برگشت پذیر خواهیم داشت
Q=n(delta)h

ممنون میشم راهنمایی کنید

kasi nemikhad be man komak kone?

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
kasi nemikhad be man komak kone?

ببینید برای یه سیستم بسته موازنه انرژی به صورته زیر هستش
d(nu)=dQ+dw
برای یه فرایند برگشت پذیر کار مکانیکی سیستم به صورت زیر هستش
dw=-Pd(nV)
اگه این دو تا رابطه رو ترکیب کنیم....داریم:
d(nU)=dQ-Pd(nV)
حالا اگه رابطه ی بالارو بر حسب dQ مرتبش کنیم:
dQ=d(nU)+Pd(nV)
چون فرآیندمون فشار ثابته پس میتونیم دوباره فشار رو داخل دیفرانسیل ببریم...پس:
dQ=d(nU)+d(PnV)=d(n(U+PV))
عبارت داخل پرانتز H=U+PV هستش....لذا Q=n(delta H)
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم....

موفق باشید

مهناز1370

عضو جدید
سلام از شما دوستان می خواهم گزارش کارهای آزمایشگاه عمومی 1 را برایم بگذارید من دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام از شما دوستان می خواهم گزارش کارهای آزمایشگاه عمومی 1 را برایم بگذارید من دانشجوی ترم اول شیمی کاربردی هستم
سلام. به تاپیک گزارشکار آزمایشگاه مراجعه نمایید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...خواست-جزوه-درسي،‌گزارش-كار-آزمايشگاه-••ஐ••ஐ••

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از توضیح! :smile:

اینو استاد پالایش پرسید راستش سر کلاس! من این ترم شیمی فیزیک دارم خودم ولی چیزی نگفتن خودش گفت مربوط به شیمی فیزیکه. چه مبحثی از مک کیب میشه؟ :smile:
خواهش میکنم. مربوط به فصل کریستالیزاسیون. البته استادتون مطمئناً درست میگن. چون من خودم هنوز دانشجویم و رو یه مباحث خاصی مطالعه داشتم. مثلا همین عملیات واحد که حرف از اشباعیت شد، سریع یاد کریستال افتادم. قصد گمراه کردن شمارو نداشتم!

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان. در مورد (CPA(Cubic plus associationمطلبی دارین؟ اصلا برای چی اومدن این مدل ترمودینامیکی رو معرفی کردن؟

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم. مربوط به فصل کریستالیزاسیون. البته استادتون مطمئناً درست میگن. چون من خودم هنوز دانشجویم و رو یه مباحث خاصی مطالعه داشتم. مثلا همین عملیات واحد که حرف از اشباعیت شد، سریع یاد کریستال افتادم. قصد گمراه کردن شمارو نداشتم!

نه نه گمراهی چیه؟؟؟

خیلی ممنون از راهنمایی. :smile:

payamlatifi

عضو جدید
فرایند تولید لاستیک چرخ

فرایند تولید لاستیک چرخ

ba salam va khaste nabashid khedmate dostane azizam bande daneshjoye mohandesiye mekanik gerayeshe tarahi jamedat hastam.gharaz az mozahemat ostade darse ravesh haye tolid va kargah az man khaste farayande tolide lastike charkh ro eraye konam jahate anjame poroje va 5 nomre dar emtehane payan termam dare dostan bekhoda.azaton khahesh mikonam age matlabi,filmi,har chize bedard bokhori ke fekresho mikonid dar morede tolide lastike charkh darid baram befrestid lotfan.doaton mikonam.khoda amvateton ro biyamorze

payam_niceboy_66@yahoo.com

aliagha126

عضو جدید
درخواست روش تولید بوتیل تری اتیلن گلیکول اتر

درخواست روش تولید بوتیل تری اتیلن گلیکول اتر

روش تولید بوتیل تری اتیلن گلیکول ( c10h2204 ) بااستفاده از تری اتیلن گلیکول و الکل متانول نرمال و نوع کاتالیزور مورد استفاده در آن:que:

hamid88

عضو جدید
پروژه اي در رابطه با تكنولوژي غشا در صنايع آهن و فولاد

پروژه اي در رابطه با تكنولوژي غشا در صنايع آهن و فولاد

سلام
لطفا بنده را كمك كنيد در رابطه با ارسال مطلب تحت عنوان تكنولوژي غشا در صنايع آهن و فولاد

HAMED A

عضو جدید
با سلام
كسي مقاله يا مطلب در مورد مدلينگ راكتور اكسيداسيون آمونياك براي توليد no با كاتاليست پلاتين سراغ نداره؟ممنون

nooralian

عضو جدید
دانسیته گازها

دانسیته گازها

سلام خسته نباشید 2تا سوال داشتم لطف می کنید زود جواب بدین ممنون میشم چون برای فردا میخوام
در آزمایش دانسیته گازها

1)چرا وقتی بالن حجمی را روی میز آزمایشگاه قرار میدهیم همچنان می جوشد؟

2)چرا وقتی بالن حجمی را روی هیتر می گذاریم هر از چند ثانیه باید آن را هم بزنیم؟

:cry::surprised::(

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام خسته نباشید 2تا سوال داشتم لطف می کنید زود جواب بدین ممنون میشم چون برای فردا میخوام
در آزمایش دانسیته گازها

1)چرا وقتی بالن حجمی را روی میز آزمایشگاه قرار میدهیم همچنان می جوشد؟

2)چرا وقتی بالن حجمی را روی هیتر می گذاریم هر از چند ثانیه باید آن را هم بزنیم؟

:cry::surprised::(

توضیحی ندادین که محلول توی بالن چی هستش اما پاسخ سوال دوم این هستش:

چون گازهايي در محلول ايجاد مي شود كه اگر محلول را به شدت تكان بدهيم اين گازها خيلي زياد شده و ممكن است باعث انفجار بالن بشود.

nooralian

عضو جدید
ممنونم. منظورم از سوال اولی این که:وقتی درون بالن حجمی 500 سی سی را آب میکنیم و روی هیتر قرار میدهیم تا بخار از آن خارج شود و بعد آن را روی میز آزمایشگاه قرار میدهیم چرا همچنان می جوشد؟

sangelm

عضو جدید
سلام
اطلاعاتی در مورد معادلات لاگر میخوام
مربوط به ریاضی مهندسی پیشرفته هستش
مرسی

juliet

کاربر بیش فعال
سلام. خسته نباشيد.:gol::gol::gol::gol::gol:
من براي آز اليافم بايد ساختار شيميايي 10 تا از اليافو رسم كنم. 4-5 ساعت تو اينترنت گشتمnew (64).gif 5 تاشو پيدا كردم ولي ساختار يا شكل فضاييه اين 5 تا رو هنوز پيدا نكردم:other (78).gif ابريشم-ويسكوز-پشم-چتايي-استات
براي پس فردا ميخوام.:w05: كمككككك:(

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم. منظورم از سوال اولی این که:وقتی درون بالن حجمی 500 سی سی را آب میکنیم و روی هیتر قرار میدهیم تا بخار از آن خارج شود و بعد آن را روی میز آزمایشگاه قرار میدهیم چرا همچنان می جوشد؟
فکر میکنم بخاطر پدیده اتقال حرارت باشه. در بالن حجمی عمده انتقال حرارت از بالن به هوای بیرون از طریق جابجایی انجام میشود. چون ویسکوزیته هوا پایین است و سرعت بالایی هم ندارد نوع اجباری آن قابل صرفنظر کردن است. نوع آزاد یا طبیعی محتملتر است که در کل ریت پایینی دارد. پس انتقال حرارت با شدت کمی انجام شده و محلول در نقطه جوش به سر میبرد(البته برای چند لحظه)
سوال دومی هم فکر میکنم هم میزنیم تا با اختلاط، انتقال حرارت به خوبی انجام شود و زمان کمتری برای رسیدن به نقطه جوش صرف کنیم.
با تشکر از مدیر سایت پیرجو

pedram 1366

عضو جدید
با سلام و تشكر از مطالب با ارزشي كه ميذارين.
لطفا اگر كسي مطلبي درباره كنترل فرايند ها در صنعت داره ممنون مي شم برام ارسال كنه

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
با سلام و تشكر از مطالب با ارزشي كه ميذارين.
لطفا اگر كسي مطلبي درباره كنترل فرايند ها در صنعت داره ممنون مي شم برام ارسال كنه

میشه یکم واضحتر بگی.
در مورد کنترل در تالار مقاله زیاده.

بالا