درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
شیر کف فلزی

شیر کف فلزی

سلام به همه
کسی میدونه این شیر کف فلزی که seat و plug آن باید از فلز باشه تا بهش بگن فلزی
مثلا" شیر برنجی یا برنزی هم کف فلزی میشه؟
طبق چیزی که من شنیدم نمیشه
اگه کسی دقیق خبر داره به من بگه ممنون میشم

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نه ربطی به RO نداره. این نوع آندها بیشتر برای جلوگیری از قسمت خورده شده و تبدیل شدن به ..یا پر کردن کاتدهای قسمت از دست رفته می شود که طی یک فرآیند خاصی که مهندسان خوردگی در این زمینه بیشتر اطلاعات دارند انجام می شود. بیشتر در مناطق گرمسیر و مناطقی که در نزدیکی دریا یا مناطق آبی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کمی به آزمایش هایی که در درس شیمی تجزیه بیان شده است توجه کنید بهتر متوجه این قضیه می شوید.

ture

عضو جدید
globe valves

globe valves

شیر کف فلزی همان Globe valve است ، که به این صورت ترجمه شده است
-----------------------
Globe Valves :
نام این نوع شیر از شکل کروی قسمت مسدود کننده آن (globular) نشات می گیرد. ......http://ture.blogfa.com/8607.aspx

آخرین ویرایش توسط مدیر:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
ریشه این سوال به اختلاف زبان علمی ما و زبان بازاری فروشندگان برمیگرده
من در این چند روزه با چندین شیر فروش که صحبت کرده ام شیر globe و needle را سوزنی قلمداد کرده اند و شیر کف فلزی را بیشتر به آلیاژهای آهن مربوط دانسته اند
این است که من کمی گیج شده ام و دنبال رابطه نام خارجی شیرها با نام آنها در بازار ایران میگردم
برای شیر کف فلزی چه معادل خارجی وجود داره؟

toos_84

عضو جدید
ممنون دوست من . درست گفتید . در مناطق گرمسیر و نزدیک دریا از این سیستم استفاده میشود ولی موردی که برای من جالبه اینه که در یک منطقه ، در برخی جاها از آند فداشونده استفاده شده ودر برخی جاها نشده ،
تنها تفاوتی که بین این مبدلهای آبی بود ، نوع آب مصرفی بود که در جائی که از آند فداشونده استفاده شده بود make up آب کولینگ sea water بود ودر جائی که از آند استفاده نشده بود ، از آب RO(reverse osmosis
به عنوان make up استفاده شده بود .
حالا میخواستم بدونم که آیا دلیل خاصی برای نصب نکردن آند در این مبدلها بوده است.
ممنون میشم که بیشتر کمکم کنید .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
نمی توانیم بگوییم که دلیل خاصی ندارد. هر چیزی که در یک سیستم نصب می شود بدون دلیل نمی تواند باشد.
در بعضی از مبدل ها به دیلیل کم بودن کارکرد و کم بودن میزان ورودی و خروجی از آن معمولا از این گونه سیستم ها استفاده نمی شود. ولی در سیستم هایی که میزان ورودی و خروجی در دبی بالا صورت میگیرد و به دلیل خورده شدن بعضی از قسمت ها از این گونه آندها استفاده می شود تا میزان خوردگی که کم هست توسط این نوع آندکه در بعضی جاها به شکل یک گوی می باشد جایگزین شود.

toos_84

عضو جدید
اونی که من دیدم به شکل میله بود ، درست مثل آند فداشونده در آبگرمکن های خانگی.
حالا به نظر شما اگر در این سری مبدل ها نصب نشده باشد ، اشتباه طراح است ؟
document سراغ داری که بشه رو این موضوع کار کرد ؟

ture

عضو جدید
یعنی اگه من برم و بگم که شیر کف فلزی میخوام ، بهم globe میدن؟
پس ربطی به فلزی و غیر فلزی ونوع آلیاژ نداره؟

فکر کنم اینطور باشه ( 99% - اون 1% هم بخاطر راه فرار !! :w20:)
تو گوگل هم که اینو بنویسی همون globe رو برات میاره . هیچ ربطی به آلیاژ هم نداره .

farhad81

عضو جدید
تولید گرانول پلیمری از ضایعات

تولید گرانول پلیمری از ضایعات

دوستان درود بر شما
در صورت امکان روش تولید گرانول پلیمرهایی چون پلی اتیلن پلی پروپیلن پی وی سی و...
را می خواستم.خوب می دانیم یک خوراکی است که وارد اکسترودر می شود و در ان جا با عملیات کاتینگ این گرانول ها به دست می آیند ولی می خواستم بدانم پیش از ان چه فرآیندهایی روی ماده اولیه انجام می شود؟

M-F-CH

عضو جدید
انتقال جرم

انتقال جرم

تئوري جايگزيني سطح(نوشوندگي سطح)چيه؟فارسي لطفا
اگه در اين مورد شكل هم داريد برام بذاريد
ممنون
;);););)

میتونی به کتاب انتقال جرم تریبال جلد 1 مراجعه کنی . فصل 3 فکر میکنم . در باره این تئوریها توضیح داده

M-F-CH

عضو جدید
ممنون از راهنماييت
ولي خودم تريبالو خوندم
مطالب بيشتري مي خوام؟؟؟؟///ضمنا عكس هاشم لازم دارم:cry::cry::cry:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
Operator Theory and Numerical Methods

دانلود

Publisher:North Holland | 2001-06-01 | ISBN:0444504745 | Pages:320 | PDF | 10 MB

Book Description:

In accordance with the developments in computation, theoretical studies on numerical schemes are now fruitful and highly needed. In 1991 an article on the finite element method applied to evolutionary problems was published. Following the method, basically this book studies various schemes from operator theoretical points of view. Many parts are devoted to the finite element method, but other schemes and problems (charge simulation method, domain decomposition method, nonlinear problems, and so forth) are also discussed, motivated by the observation that practically useful schemes have fine mathematical structures and the converses are also true. This book has the following chapters: 1. Boundary Value Problems and FEM. 2. Semigroup Theory and FEM. 3. Evolution Equations and FEM. 4. Other Methods in Time Discretization. 5. Other Methods in Space Discretization. 6. Nonlinear Problems. 7. Domain Decomposition Method.​

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
Applied Mathematics and Modeling for Chemical Engineers

این همون کتابی هست که می خواهی. فقط فرمتش رو حواست باشه.djvu می باشد. لازم نیست همش رو ترجمه کنی. فقط چند صفحه فکر کنم کافی باشه. بازار خوب ترجمه نمی کنه بهتره که خودت ترجمش کنی.

دانلود

Richard G. Rice, Duong D. Do, \"Applied Mathematics and Modeling for Chemical Engineers\"
Wiley | ISBN 0471303771 | 1994 Year | DjVu | 4,32 Mb | 720 Pages

“ Bridges the gap between classical analysis and modern applications. Following the chapter on the model building stage, it introduces traditional techniques for solving ordinary differential equations, adding new material on approximate solution methods such as perturbation techniques and elementary numerical solutions. Also includes analytical methods to deal with important classes of finite-difference equations. The last half discusses numerical solution techniques and partial differential equations​
.

HAFEZEH

عضو جدید
••ஐ••ஐ••سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

••ஐ••ஐ••سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

:cry:دوستان عزیز
درمورد فرمولاسیون ژلها - نحوه آزمون - خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خلاصه هرچی مطلب در این مورد باشه لازم دارم .
خواهشمندم جواب دهید .:wallbash:

kavoos

عضو جدید
migam in hysis to daneshkadeye ma hast hast har ke khast biad var dare niaz be alafiye rapidhare ham nadare ba tashakor kavoo motakhasese hysis va aspen
:)

navid52000

عضو جدید
حذف H2S از دی اتانول آمین

حذف H2S از دی اتانول آمین

میشه منو راهنمایی کنید - می خوام H2S رو از دی اتانول آمین جدا کنم؟

کجا میخوای این کارو انجام بدی ؟ آزمایشگاه ؟ باید حرارتش بدی . درست مثل برج دفع در صنعت .
حذف h2S از DEA مثل حذفش از MEA هستش با این تفاوت که جرم مولکولیDEA بیشتر هست و باید دماشو بیشتر بالا ببری
با برج دفع آشنایی داری یا توضیح بدم ؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این کار فقط در برج دفع و و برج احیاء صورت می گیرد.

navid52000

عضو جدید
کجا میخوای این کارو انجام بدی ؟ آزمایشگاه ؟ باید حرارتش بدی . درست مثل برج دفع در صنعت .
حذف h2S از DEA مثل حذفش از MEA هستش با این تفاوت که جرم مولکولیDEA بیشتر هست و باید دماشو بیشتر بالا ببری
با برج دفع آشنایی داری یا توضیح بدم ؟
مرسی خودم انجامش دادم تا حدود 280 باید حرارت داد

kavoos

عضو جدید
سلام گرگ

سلام گرگ

بچه ها سلام
مي خواستم بدونم كسي با aspen polymer كار كرده ؟
من مي خوامPET رو شبيه سازي كنم
تو قسمت reactor مشكل دارم
اگه كمك كنيد ممنون ميشم

مرسي به خاطر صداتون محبت نگاتون !

خوش باشيد!:gol:

سعيد110

عضو جدید
پروژه

پروژه

سلام من عضو جديد باشگاه هستم.
خوشحال می شوم به شما دوستان در زمينه پروژه هایتان کمک کنم.
اگر خودم هم نتوانستم دوستان زيادی برای اين منظور سراغ دارم.

آخرین ویرایش:
سلام عزیزم . خوش اومدی .:gol:
ایشالا شاهد فعالیتتون باشیم
در چه زمینه هایی میتونی کمک کنی ؟
من یه پروژه دارم در زمینه بازیافت انرژی حرارتی Heat Recovery میتونی کمکم کنی ؟ :redface:;)
ممنون میشم

reza2005-47

عضو جدید
انتقال جرم

انتقال جرم

لطفا اگه کسی در مورد انتقال همزمان جرم و حرارت مطلب کاملی داره برام بذاره بهش خیلی نیاز دارم .

1000eyes

عضو جدید
C.D.R برای مهندسین شیمی

C.D.R برای مهندسین شیمی

سلام مهندسین شیمی اگه C.D.R (اپیزودی دارن توی این تاپیک بذارن).ممنوون

بالا