درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

pink83

عضو جدید
من یه مقاله از elsever با ترجمش می خوام در مورد انتقال حرارت 2
force natural convection.....
اگرم راجع به کلا انتقال حرارت و یا ترمو بود هم اشکال نداره
تا 20 م بیشتر وقت ندارم خودم مشغول یکی دیگم
تازه به فکرم زد از باشگاه بخوام
آدرس ایمیلم
samane1163@yahoo.com

sh1990

عضو
مهندسای شیمی کمک.......!

مهندسای شیمی کمک.......!

سلام دانشجو ترم 2 مهندسی نفت گرایش مخازن هستم..این تاپیکو در تالار مهندسی نفت گذاشتم اما متاسفانه:crying: فقط یک نفر جوابمو داد اونم BMTبود که واقعا از ایشان ممنونم!!:rambo:
فکر میکنم مهندسین شیمی فعالیت بیشتری داشته باشند ...:cowboy:
لطفا در مورد روش های درست خوندن دروس زیر منو راهنمایی کنید نظرتون در مورد درسای زیر و کتابایی که بهمون معرفی کردند و قراره باهامون کار کنن چیه؟؟؟؟چی کار کنم موفق بشم؟
1.موازنه انرزی و مواد
کتابمون لاتینه اسمش:Basic Principles and Calculations in Chemical Engineering
سخته؟؟؟؟؟؟:question:
2.استاتیک آیا واقعا افتاتیکه؟یعنی نمره خوب نمیشه آورد؟:question:
کتابمون:Staticsنوشته Meriam
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.جزوه مناسبی هم اگه دارید ممنوم میشم linkشو بذارید.خلاصه از همتون کمک میخوام.بهتره اول ترمه بدونم باید چه کار کنم تا آخر ترم پشیمون نشم.
خواهشا کمکم کنید هر چی باشه ما یه جورایی با هم فامیلیم (نفت و شیمی رو میگما!!!):d
باسپاس فراوان ....:victory:

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
سلام دانشجو ترم 2 مهندسی نفت گرایش مخازن هستم..این تاپیکو در تالار مهندسی نفت گذاشتم اما متاسفانه:crying: فقط یک نفر جوابمو داد اونم BMTبود که واقعا از ایشان ممنونم!!:rambo:
لطفا در مورد روش های درست خوندن دروس زیر منو راهنمایی کنید نظرتون در مورد درسای زیر و کتابایی که بهمون معرفی کردند و قراره باهامون کار کنن چیه؟؟؟؟چی کار کنم موفق بشم؟
1.موازنه انرزی و مواد
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.جزوه مناسبی هم اگه دارید ممنوم میشم linkشو بذارید.خلاصه از همتون کمک میخوام.بهتره اول ترمه بدونم باید چه کار کنم تا آخر ترم پشیمون نشم.
خواهشا کمکم کنید هر چی باشه ما یه جورایی با هم فامیلیم (نفت و شیمی رو میگما!!!):d

من خودم این 2تا کتاب رو خوندم اصلا سخت نیستن اگه از اول بخونیشون جمع نکی راحت هست
استاتیک درس راحتی هست مطمئن باش پاس میشی مسئله براش زیاد حل کن دنبال پاسی نباش چون اگه فقط بخوای پاس بشی همین میشه ایشالا که نمره خوب میگیری
موازنه درس خیلی شیرینیه بر خلاف اون چیزی که راجبش میگن!
تقریبا پایه بقیه درساس باید خوب بفهمیش کل کتاب رو خوب حداقل 3بار خوب خوب بخوان و مسئله هاشو بدون استفاده از حلل حل کن ممکن اول سخت به نظر برسه ولی وقتی حل میکنی شیریه و بهت میچسبه!
یکی میگفت موازنه قران م.شیمی حالا نمیدونم برا شما هم هست یا نه!:)

shima sh

عضو جدید
سلام
من یه پروژه ریاضی داشتم در خصوص مباحث عددی.می خواستم ببینم کسی هست که خیلی به این مباحث مسلط باشه؟خیلی فوریه

soroushi

عضو جدید
سلام لینک کتاب Spray Dryers: A Guide to Performance Evaluation, 2nd Edition رو اگر کسی سراغ داره قرار بده ممنون میشم

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که درس ها رو با علاقه مطالعه نمی کنید.
بابا بچه که زدن نداره :cry:
تا اونجائی که من از بقیه بچه های کلاسمون خبر دارم تقریبا همه میخونن که یه نمره بالا بگیرن نه اینکه واقعا چیزی رو درک کنن. من به همراه رفقام تصمیم گرفتم از این ترم درسا رو یه جور دیگه یاد بگیرم با علاقه.:) از شمام فقط کمک خواستم همین :(

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بابا بچه که زدن نداره :cry:
تا اونجائی که من از بقیه بچه های کلاسمون خبر دارم تقریبا همه میخونن که یه نمره بالا بگیرن نه اینکه واقعا چیزی رو درک کنن. من به همراه رفقام تصمیم گرفتم از این ترم درسا رو یه جور دیگه یاد بگیرم با علاقه.:) از شمام فقط کمک خواستم همین :(

علاوه بر کتاب های درسی یک سری کتاب های کمکی هم هست که جهت درک بهتر به کار میره.. که در این زمینه به لاتین واقعا زیاده... ولی در زمینه فارسی کم هستن. پیشنهادم اینه که اول کتاب هاتون رو خوب بخونید، کتاب ها رو حفظ نکنید، فرمول رو نمی خواد حفظ کنید چون هیچ جای صنعت کاربرد نداره.. نحوه کار تجهیزات و فرآیند ها رو خوب یاد بگیرید. و بعدش هم به کتاب های دیگر مراجعه کنید. حالا اگر کتاب های فارسی رو خواستید بگید تا بهتون معرفی کنم اگر لاتین بگید تا باز هم معرفی کنم. ولی همه چیز به خودتون بر میگرده. من کتاب های زیادی رو خوندم ولی آخرش دوباره به همون کتاب های درسیم برگشتم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
1.موازنه انرزی و مواد

از روز اون مهندسی شیمی برای درس موازنه کتاب دیود بلاو رو تدریس می ردن و تا آلان... درس سختیه.. ولی اگر کمی توجه کنی میبینی که یک بازی و ریاضی خیلی جالب به همراه موازنه که در درس شیمی آموختی باهاش ادغام شده...
کتاب استایک هم مریام تدریس میشه ولی به استادش خیلی بستگی داره که چطور اون رو بهتون یاد بده اگه کمی بی حوصلگی کنه شما ها هم دچار دردسر می شوید به کلاس این استاد بسنده نکن و به کلاس های دیگر اساتید هم برو.

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
علاوه بر کتاب های درسی یک سری کتاب های کمکی هم هست که جهت درک بهتر به کار میره.. که در این زمینه به لاتین واقعا زیاده... ولی در زمینه فارسی کم هستن. پیشنهادم اینه که اول کتاب هاتون رو خوب بخونید، کتاب ها رو حفظ نکنید، فرمول رو نمی خواد حفظ کنید چون هیچ جای صنعت کاربرد نداره.. نحوه کار تجهیزات و فرآیند ها رو خوب یاد بگیرید. و بعدش هم به کتاب های دیگر مراجعه کنید. حالا اگر کتاب های فارسی رو خواستید بگید تا بهتون معرفی کنم اگر لاتین بگید تا باز هم معرفی کنم. ولی همه چیز به خودتون بر میگرده. من کتاب های زیادی رو خوندم ولی آخرش دوباره به همون کتاب های درسیم برگشتم.
دستت درد نکنه خدا خیرت بده مادر :child:دل 4 تا جوون رو شاد کردی:lol: اگه زحمتی نیس فعلا همون فارسیا رو بگید تا ایشالا بعدا به لاتین برسیم:twisted:

smr7258

عضو جدید
منظور شما اینه:
ethylene propylene diene M-class rubber​
لطفا یک کلمه قرار ندهید.. یک توضیح بنویسید تا ما هم متوجه بشویم که این مبحث اول در چه زمینه ای است تا بعد بتونیم یک کمی کنیم.
بله منظورم همونه در مورد خودش و اينكه براي آماده سازيش براي ژوشش چي كار بايد كرد ممنون:smile:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دستت درد نکنه خدا خیرت بده مادر :child:دل 4 تا جوون رو شاد کردی:lol: اگه زحمتی نیس فعلا همون فارسیا رو بگید تا ایشالا بعدا به لاتین برسیم:twisted:

از دروس اصلی شروع می کنم:
مکانیک سیالات:(مبحث های پمپ و خطوط لوله)
برای آشنایی با پمپ کتاب: عملکرد و نگهداری پمپ های سانتریفوژ از لاری باچوز و آنجل کاستودی
برای آشنایی با خطوط لوله کتاب:اصول طراحی هیدرولیکی خطوط لوله انتقال جریان های دوفازی از علی وطنی

انتقال حرارت:(مبحث مبدل های حرارتی)
من تا فعلا فقط کتاب لاتین مبدل های حرارتی ساندرس رو دیدم که در نوع خودش عالیه.

انتقال جرم و عملیات واحد:(مبحث های برج تقطیر، تقطیر چند جزئی،)
دستگاه های تقطیر از کامکار جایمند.

حالا شما همین ها رو پیدا کن تا بقیش رو هم بعد معرفی کنم.

1.موازنه انرزی و مواد
درس موازنه بیشتر از اونکه نیاز به دید شیمیایی به مسائل داشته باشه، نیازمند دید ریاضی هست. درسش «واقعاً» خیلی ساده هست ! بهترین چیزی که در موردش میشه گفت اینه که اگه سوال رو درک کنید و «بدونید» که «دقیقاً»چه چیزی رو میخواد، تقریباً همه راه رو رفتین ! راه حل سوالهاش ساده هست ولی سوالهاش رو طوری می پیچونن که ملت رو به اشتباه بندازن. قبل از حل سوال، متن سوال رو 2-3 بار خوب و دقیق بخون.
در مورد استاتیک باید بگم که اینم درس ساده ای هست. اصل و اساس موازنه نیرو در 3بعد فضایی هست. خیلی به نحوه تدریس استاد بستگی داره. اگه از اون دسته دانشجوهایی هستین که دنبال جزوه و حرفای استاد سر کلاس و ... هستید، کارتون خیلی سخته ! پیشنهاد می کنم درس رو فقط و فقط و فقط از روی کتاب بخونید و بس !
در تمام طول تحصیلم توی دانشگاه حتی یک ترم هم نه جزوه نوشتم و نه از کسی جزوه ای گرفتم. فقط از روی کتاب درسها رو میخوندم و هیچوقت ضرر نکردم. مطمئن باشید شما هم اگه اینکار رو کنید ضرر نمی کنید :)

shinto

عضو جدید
از روز اون مهندسی شیمی برای درس موازنه کتاب دیود بلاو رو تدریس می ردن و تا آلان... درس سختیه.. ولی اگر کمی توجه کنی میبینی که یک بازی و ریاضی خیلی جالب به همراه موازنه که در درس شیمی آموختی باهاش ادغام شده...
کتاب استایک هم مریام تدریس میشه ولی به استادش خیلی بستگی داره که چطور اون رو بهتون یاد بده اگه کمی بی حوصلگی کنه شما ها هم دچار دردسر می شوید به کلاس این استاد بسنده نکن و به کلاس های دیگر اساتید هم برو.

دوست عزیز استاتیک خیلی درس جذابی هست. موازنه هم درس پایه ای هستش که باید خوب بخونید. اصلا نترسید. با لذت درسارو بخونید

moradipour_f

عضو جدید
برج DIB

برج DIB

قبلا دوستان خواسته بودند كه عكسي از برج دي ايزو بوتانايزر واحدMTBE رو براشون بذارم تا ارتفاع بلند لون رو ببينند . خاطرم نيست توي كدوم تاپيك بود بحث سر ارتفاع برجها بود (با عرض معذرت خدمت مدير تالار:()اينجا قرارشون ميدم. به ارتفاع برج هم در سايت و هم ماكت دقت كنيد در ماكت واحد ارتفاع بلند اون در مقايسه با ساير تجهيزات و حتي كوره هاي نسبتا بزرگ واحد هم مشخصه.

moradipour_f

عضو جدید
http://<a href=

varesh

عضو جدید
method sol-gel

method sol-gel

سلام
من در مورد روش "سل-ژل" اطلاعات میخوام!!!!!
خیلی هم محتاج این اطلاعات هستم!
با تشکر از دوست عزیزم;););)

hiva2

عضو جدید
:w30:سلام به همه دوستان عزيزم
كتاب يا مقاله اي رو كه مد نظر داريد و نمي تونيد بيابيد، نام كتاب و مولفش رو بهم بديد تا براتون بذارم.
هر چي خدا بخواد...
يا علي

salam Mehdi jan,
man kheyli be solution manual Mass-transfer operations by Robert Ewald Treybal ehtiyaj daram, fekr konam copy farsi dare , lotfan agar kesi Ebook esh ro dare ya link dare, baray man post konid. ba tashakur az hame

bh72

عضو جدید
سلام، لینک کتاب "Basic Principles and Calculations in Chemical Engineering" یا همون "اصول بنیانی و مبانی محاسبات در مهندسی شیمی" رو می خواستم.
by David M. Himmelblau , James B. Riggs
ISBN-10: 0131406345
ISBN-13: 978-0131406346
Publisher: Prentice Hall PTR; 7 edition (December 18, 2003)
تو چند تا از تاپیک ها هم چند تا لینک براش گذاشتن که البته خود کتاب نیست و مسائل تکمیلیش هست.
اصل کتاب باید یه چیزی حدود 1070 صفحه و بیشتر از 20MB حجم داشته باشه.
به هر حال اگر کسی بتونه یه لینک دانلود مطمئن حتی اگر شده تورنت براش پیدا کنه واقعاً ممنون می شم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
آدرس ها اشتباه درج شده، لطفا یک بار دیگر عکس ها رو قرار بدید.. آدرس عکس ها یک چیز دیگری هستند.

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
حل المسائل kesi solution manual in ketab ro dare, lotfan

حل المسايل تريبال تو نت نيست.

سلام، لینک کتاب "Basic Principles and Calculations in Chemical Engineering" یا همون "اصول بنیانی و مبانی محاسبات در مهندسی شیمی" رو می خواستم.
by David M. Himmelblau , James B. Riggs
ISBN-10: 0131406345
ISBN-13: 978-0131406346
Publisher: Prentice Hall PTR; 7 edition (December 18, 2003)
تو چند تا از تاپیک ها هم چند تا لینک براش گذاشتن که البته خود کتاب نیست و مسائل تکمیلیش هست.
اصل کتاب باید یه چیزی حدود 1070 صفحه و بیشتر از 20MB حجم داشته باشه.
به هر حال اگر کسی بتونه یه لینک دانلود مطمئن حتی اگر شده تورنت براش پیدا کنه واقعاً ممنون می شم.

كتاب موازنه هم تو نت نيست

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
برای کتابهای مورد نظرتون می تونید یه گشتی توی همین سایت بزنید اون وقت کلی کتاب مفید پیدا می کنید. اکثر کتابهای مرجع مهندسی شیمی و کتابهای مربوط به تجهیزات، یک بخش اصلیشون درمورد تقطیره. نرم افزهارهای aspen و hysys هم که برای تقطیر بسیار مناسب هستند.
لینک یک کتاب هم براتون گذاشتم که هم عملیات واحد و تقطیر باشه هم نرم افزاری ;)

این کتابی شبیه سازی دینامیکی برج های تقطیر با استفاده از نرم افزار ASPEN DYNAMIC می باشد. که توسط پرفسور لوبین نوشته شده است که بسیاری از مدل های کنترلر در این نرم افزار را خود انجام داده است و بنام ایشان در ASPEN درج شده است.

reza469

عضو جدید
اگه ممکنه ترمودینامیک والاس و ریاضیات پیشرفته مهندسی شیمی را برام بذارید

sahand_nima

کاربر فعال
کمک

کمک

سلام به همه دوستان عزیز
دستم به دامنتون!!!!! من شدیدا به این کتاب نیازمندم. (پروژه ام گیره :()
PERVAPORATION MEMBRANE SEPARATION PROCESSES
Edited by
R.Y.M. Huang, Department of Chemical Engineering, University of Waterloo, Waterloo, Ont. Canada

Hardbound, xii + 550 pages, publication date: APR-1991
ISBN-13: 978-0-444-88227-1
ISBN-10: 0-444-88227-8
Imprint: ELSEVIER

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان عزیز
دستم به دامنتون!!!!! من شدیدا به این کتاب نیازمندم. (پروژه ام گیره :()
PERVAPORATION MEMBRANE SEPARATION PROCESSES
Edited by
R.Y.M. Huang, Department of Chemical Engineering, University of Waterloo, Waterloo, Ont. Canada

Hardbound, xii + 550 pages, publication date: APR-1991
ISBN-13: 978-0-444-88227-1
ISBN-10: 0-444-88227-8
Imprint: ELSEVIER
ببین این به کارت میاد: (چون اینی که میخوای رو من پیدا نکردم...انگار نیستش در اینترنت برای دانلود)

بالا