درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

علیزاد

عضو جدید
سلام من در مورد رزین های الکید بلند اطلاعات دارم تازه عضو شدهام ولی رقیب بسیار زیاد است

eli047

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
میشه در مورد مستربچ ها و مواد اولیه ای که در این پلیمرها تولید میشن توضیحی بدین؟
در مورد خواص PE-WAX هم اطلاعی کسی داره ممنون میشم در اختیارم بزارین

از دیدگاه علمی بگم، واکس پلی اتیلن، پلی اتیلنی هست که درجه پلیمیریزاسیونش خیلی پایین باشه. یعنی به عبارتی میشه گفت واکس پلی اتیلن، پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بسیار پایین هست. این ماده هم می تونه در حین فرآیند پلیمریزاسیون HDPE و هم LDPE تولید بشه. به عبارتی هم LDPE-WAX داریم و هم HDPE-Wax.

مزیت اصلی این واکس ها اینه که به راحتی مذاب می شن (LDPE-WAX در دمای حدود 90C و HDPE-WAX در دمای حدود 115C مذاب می شن) و MFI (نرخ جریان مذاب پلیمر) اونها بسیار بسیار بالا هست (چیزی در حدود 500 !) برای همین وقتی از این ماده در کامپوندینگ با پلیمر دیگه ای که سازگاری کمی با PE-WAX داره استفاده کنیم (مثلاً PVC و یا EVA) این واکس به سرعت مذاب شده و از داخل شبکه زنجیرهای پلیمر (به علت MFI بسیار بالا) به سرعت خارج شده و به سطح پلیمر مهاجرت می کنه و با سرد شدن پلیمر، یه لایه شفاف خارجی بر روی محصول نهایی تولید می کنه که منجر به براقیت سطح محصول نهایی میشه.

eli047

عضو جدید
خیلی ممنون واقعا لطف کردین.
بازم اگه اطلاعاتی داشتین که به نظرتون به درد بخور باشه ممنون میشم در اختیارم بگذارین البته پرررویی منو باید ببخشید:smile:

خیلی ممنون واقعا لطف کردین.
بازم اگه اطلاعاتی داشتین که به نظرتون به درد بخور باشه ممنون میشم در اختیارم بگذارین البته پرررویی منو باید ببخشید:smile:

اختیار دارین، نفرمایین! پررویی در کار نیست. اینجا اومدیم تا بپرسیم و یاد بگیریم و به بقیه هم یاد بدیم :)

چه چیز به درد بخوری مد نظرتونه ؟

eli1989

عضو جدید
سلام دوستان
کسی اینجا راجع به propane dryer مطلبی داره؟
من نیاز به یه سری اطلاعات کاتالوگی در این باره دارم.
انواعش و پارامترهای دخیل در اون مثل فشار دما و ...

baztab_2

عضو جدید
با سلام پروپان را در شرکت ما بوسیله سلیکازل خشک میکنند و فشار و دمای ان به فرایند کل سیستم بستگی دارد مثلا در شرکت ما در فشار32کیلو و دمای35 خشک مینمایند

baztab_2

عضو جدید
سلام دوستان
کسی اینجا راجع به propane dryer مطلبی داره؟
من نیاز به یه سری اطلاعات کاتالوگی در این باره دارم.
انواعش و پارامترهای دخیل در اون مثل فشار دما و ...
با سلام پروپان را در شرکت ما بوسیله سلیکازل خشک میکنند و فشار و دمای ان به فرایند کل سیستم بستگی دارد مثلا در شرکت ما در فشار32کیلو و دمای35 خشک مینمایند

mohsenomid

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
اگر امکانش هست من فرمول آب رادیاتور و شیشه شور ماشینو میخواستم
البته با کمال تشکر

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلو سلو یا cellosolve ها حلال های اکسیژنه هستند

Peyman1976

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
اگر امکانش هست من فرمول آب رادیاتور و شیشه شور ماشینو میخواستم
البته با کمال تشکر

دوست عزیز طبق تحقیقی که من کردم آب رادیاتورهای توبازار آب مقطروکمی رنگ هستند
در مورد شیشه شور یک نفر رومشناسم که مایع ظرفشویی راباآب قاطی میکردوتوی یک ظرف زیبا می ریخت وتحت عنوان شیشه شور ماشین میفروخت.

dr_sardar

عضو جدید
سلام فرمول مایع ضد عفونی میوه و سبزیجات می خواستم ممنون میشم اگر دوستان لطف کنند

saeednt4

عضو جدید
کسی میتونه فرمول ساخت پرایمر که برای جلوگیری از زنگ زدگی و عایق کردن لوله ها و سطوح مختلف استفاده میشه رو بگه به همراه درصد مواد؟
پلیمر یا رزین آن از چه موادیه؟ حلال و فیلر های انها (جهت کاهش قیمت تمام شده) چی میتونه باشه؟
با سپاس

sh.gilaas

عضو جدید
با سلام
میخواستم اگه امکانش هست مواد اولیه تولید ژل آتش زا را بهم بگید
با تشکر

sh.gilaas

عضو جدید
رزین هیدروکربنی

رزین هیدروکربنی

با سلام
لطفأ فرق رزین هیدرو کربنی با بقیه رزین هارو بگید اگه امکانش هست بگید از کجا میتونم تهیه کنم تو ایران تولید میشه یا نه
با تشکر از لطفتون

mahsa/28

عضو جدید
سلام دوست عزيز.از جوابات ممنونم .لطفا اگه ميشه فرايند آماده سازي و چگونگي تركيب مايع ظرفشويي ودستشويي راهم توضيح بديد؟وباز اگه زحمتتون نميشه لطفا برام ميل كنيد ميل منmar_bag.2829@yahoo

Sergio_Ramos

عضو جدید
سلام بچه ها اطلاعاتی در مورد نحوه تولید حلال AW دارین ؟ کمک کنین شدیدا احتیاج دارم

alishah1

عضو جدید
باسلام و تشکر فراوان از مطالب عالیتون
آقا مهندس امکانش هست که فرمول اسپری براق کننده داخل اتومبیل و اسپری رینگ رو هم بگید و خیلی لطف میکنید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
cleaner whitewall tire
سدیم متا سیلیکات خشک 5
تری سدیم فسفات خشک 5
یکنوع سورفکتانت مثل تریتون کیو اس 44 هشتاد درصد 0.9
تریتون ایکس صد 1.3
آب 87
برای واکس داشبورد از پارافین مایع همراه با یک استر خوشبوکننده مثل آمیل استات یا بوتیل استات استفاده نمایید
شامپو ماشین
سدیم لوریل اتر سولفات بیست و هشت درصد 22
اسیدچرب کوکونات دی اتانول آمید 3
نمک سدیم 2
نرمال آلکان سولفونات 24
آب 49
car spray rines
car spray 200 شرکت sherex 25
نفت بی بو یا پارافین واکس مایع 25
امولسیفایر 2
مابقی آب
آقای مهندس عراقی لطفا اگه ممکنه در مورد این مواد هم فرمول بدهید من چند روزه که منتظر عنایت شما هستم ، خیلی لطف میکنید

alireza es

عضو جدید
salam dostane aziz...
mikhastam agar emkanesh hast yek seri ettelaat darbare mavade afzodani be pvc behem bedid.
masalan DOP be onvane narm konande estefade mishe ya az calcium carbonat be onvane por konande estefade mishe.hala mikhastam bedonam che mavadi be onvane:
wetting agent
detaching
drying agent
stabilizer
estefade mishan. va naqshe DIBP chi hast.
yek donya mamnon...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
توضیح بیشتر خواستید بگذارم

- K value 69-70 for hose ,boot,cable
- K value 65-68 for upvc
- K value 71-72 for wall covering
- K value 58-60 for granule maker

- زیره کفش : اس 65 به میزان 100 قسمت و دی او پی 45قسمت و دی بی پی 20 و دی او آ 20 و روغن سویا اپوکسی شده 3 و پایدار کننده باریم سرب 2 و اسید استئاریک 1 قسمت
- چکمه : اس 70 صد قسمت و دی آی دی پی 80 قسمت و دی بی پی 10 و روغن سویا اپوکسی شده 3 و پایدار کننده کادمیوم روی 2 و اسید استئاریک 1 مواد رنگی 20 برای ارزان سازی بجای روغن سویا از دی او آ به میزان 5 قسمت و بجای پایدار کننده از فسفیت سرب دی بازیک به میزان 1.5 قسمت و استئارات سرب دی بازیک 0.5 قسمت استفاده میشود .
- لوله سخت :پی وی سی اس 65 تا 68 یکصد قسمت پایدار کننده سرب 1.5 استئارات سرب 0.8 استئارات کلسیم 0.4 اسید استئاریک 0.4 اکسید تیتان 1 و کربنات کلسیم پلی اتیلن واکس یا پارافین واکس0.5

دی او پی پایدار ساز برای سخت 3.6
دی او پی نرم کننده برای نرم 55 درصد
ارگانو تین پایدارساز برای نرم 0.1 درصد
پایدار ساز اولفینی برای سخت 0.6 درصد
روغن سویا اپوکسی شده "نرم کننده"3 درصد
اسید استئاریک "نرم کننده"-برای سخت 0.4درصد
فسفیت استر پایدار ساز – برای نرم 0.3 درصد
آکریلویل کلراید پایدار ساز -برای سخت 2 درصد
استئارات کلسیم پایدار ساز – برای نرم 0.2
پلی اتیلن کلرینه پایدار ساز - برای سخت8 درصد
استئارات روی پایدار ساز -برای نرم 0.3

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امید وارم سوالم تاپیک مناسبی باشه

آیا با نفتای سنگین بدون نیاز به فرایند میشه گازوئیل تولید کرد؟
آسان ترین راه برای تولید گازوئیل چی هست بدون فرایندهای پالایشگاهی آیا امکانش هست؟
عدد ستان گازوئیل معمولا چقدر هست؟
عدد ستان نفتای سنگین چقدر هست؟
از نظر اقتصادی به صرفه ترین راه تولید گازوئیل بعد از پالایش نفت خام چه راهی هست؟

ببخشید سوالاتم زیاد شد

با تشکر

ali.kafi

عضو جدید
با سلام
میخواستم راجع به تولید رزین پلی اورتان و فرمولاسون رزین پلی اورتان ونحوه ساخت آن ودستگاه های مورد نیاز جهت ساخت این رزین توضیحاتی بفرمایید

با تشکر

مهربان2000

عضو جدید
ترکیبات روکش کابل

ترکیبات روکش کابل

باسلام به تمام مهندسین شیمی

کسی در مورد ترکیبات روکش کابل از جنس pvc سبک gradeA اطلاعاتی داره؟

هرکسی در این زمینه اطلاعات ترکیباتشو داره به من کمک کنه.
اگرم کارشناسی ارشد شیمی هست میتونه در شرکت ما همکاری به عمل بیاره.....

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
نمیدونم این فرمول قبلا درج شده یا نه
من توی یک سایت پیدا کردم گفتم شاید به درد کسی بخوره:

روش ساخت خمیر مجسمه سازی یا گل چرب :

روش اول با استفاده از مل و موم:

2 کیلو گریس 1 کیلو موم زنبور عسل
8 تا 10 کیلو مل
روش ساخت:
ابتدا گریس را درون یه ظرف بزرگ ریخته و میگذاریم روی حرارت غیر مستقیم یا ملایم تا ذوب بشه،بعد موم رو میریزیم تا اونم ذوب بشه و خورد خورد بهش مل اضافه میکنیم و هم میزنیم تا مثل خامه یکدست بشه وقتی سرد شد قابل استفاده است.رنگ پودری هم بهش اضافه کنید خوشرنگ می شه.
هرچی موم و مل بیشتر بشه خمیر سفت تری به دست میاد.

خمیر در زمستان شل تر بسازید و در تابستان سفت تر.

روش دوم با استفاده از رس و موم :

5 لیتر روغن موتور 30
2 کیلو و 265 گرم گریس نوع متوسط
9 کیلو و 6 گرم موم
22 کیلو و 65 گرم گل رس خشک شده ی نرم

سعيد ح

عضو جدید
با سلام ميتوانم خواهش کنم روش توليد رنگ پلاستيک و همچنين فرمولاسيون رنگ نيم پلاستيک به همراه روش توليد را برايم بگذاريد. با تشکر سعيد

farshidn900

عضو جدید
سلام به همه دوستان و اساتید
دوستان من به یه مشکل خوردم و تازه واردم اینم پست اولم
حقیقتش رو بخوای من یکی از مدیرای سایت های همسایه هستم البته فروم نداریم تو کار فیلم و موزیکیم
ما تو کار تولید چسب و فراورده های چسبی پایه آب ساختمانی هستیم چند وقتی هستش که به یه مشکل برخوردم و تا حالا نتونستم حل کنم
واسه همین دست به دامان اینترنت شدم
حالا مشکل من چیه
آقا ما چسب کاشی خمیری تولید میکنیم و مشکلش اینه که یا زود خشک میشه و اجازه کار به نصاب نمیده یا اینکه موادش رو تغییر میدیم ایندفعه چسب پودر میشه موقع کار
حالا از دوستان و اساتید سایت یه درخواست دارم بینم میتونن دوایی واسه مشکل ما پیدا کنن
خواهشا دوستانی که میخوان جواب بدن یه لطفی بکنن و کامل بگن
مرسی و ممنون

بالا