درخواست های مرتبط با:انواع رستوران و کافی شاپ

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

saze

عضو جدید
سلام
طراحی ساختمان فرهنگی بر اساس اشعار حسین پناهی(کافه شعر)

harivan

عضو جدید
پناهی رو کامل میشناسم...باید استاد توپی داشته باشید که همچین طرحی خواسته..جالبه
از طرف من ازشون تشکر کنید
ترم پیش طراحی فرهنگسرا داشتم البته جزیی از کارم بود
همینجا میتونی کلی مطلب پیدا کنی

dadash reza

عضو جدید
درخواست های مرتبط با:انواع رستوران و کافی شاپ

سلام

دوستان من یه رستوران طراحی کردم البته متراژش تقریبا 120 متر هستش.ولی بعد ازینکه چند نفر این طرح رو دید گفتند که ابعاد فضاهاش استاندارد نیست و بدبد فست فودهای خارجی می خوره!!

بهمین دلیل این تاپیک رو زدم تا از شما دوستان کمک بگیرم تا استاندارهای طراحی رستورانهای ایرانی رو خارجی رو پیدا کنم و بتونم یه مقایسه ای هم بینشون داشته باشیم.

با تشکر

آخرین ویرایش:

dadash reza

عضو جدید
سلام مجدد
من خودم یکسری اطلاعات پیدا کردم. همه مطالب رو تو یه فایل ورد گذاشتم که ضمیمه این پست کردم.

منتظر مطالب جدیدتر می مونم!

پیوست ها

• Tarahi Restoran.rar
    36.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

Azade-TFT

عضو جدید
سلام دوتان من به یک فرهنگسرا ایرانی و خارجی با تمام جزییات نیاز دارم میتونید منو کمک کنید:)

سلام.خارجی رو نمیدونم ولی واسه ایرانیه فرهنگسرای نیاوران در تهران رو پیشنهاد می کنم آخه من واسه ی نقد بنا اونجا رو انتخاب کرده بودم کار اقای دیبا هم هست فرهنگسرای جالبیه..من نقشه هاشو از خود فرهنگسرا گرفتم که به صورت چند تا برگه به من دادن فایلشو ندارم که واستون بفرستم.ولی عزیزم اگه تو اینترنت سرچ کنی اطلاعات در مورد این فرهنگسرا رو بهت میده.

Azade-TFT

عضو جدید
سلام

دوستان من یه رستوران طراحی کردم البته متراژش تقریبا 120 متر هستش.ولی بعد ازینکه چند نفر این طرح رو دید گفتند که ابعاد فضاهاش استاندارد نیست و بدبد فست فودهای خارجی می خوره!!

بهمین دلیل این تاپیک رو زدم تا از شما دوستان کمک بگیرم تا استاندارهای طراحی رستورانهای ایرانی رو خارجی رو پیدا کنم و بتونم یه مقایسه ای هم بینشون داشته باشیم.

با تشکر

سلام.ما واسه مقدمات طراحی معماری 2 موضومون باغ رستوران بود برای در آوردن ابعاد و اندازه ها رفتم یکی دوتا رستوران رو به طور کامل بازدید کردیم تا حساب کار دستمون بیاد بعدشم ابعاد دقیق رو از نویفرت در آوردیم البته نویفرت حداقل ابعاد رو گفته که ما بعضی جاها یه خورده ابعاد رو بیشتر کرفتیم.خوبی که نویفرت داره اینه که کوچکترین اجزای موجود در یک رستوران رو هم ابعادش گفته و این توی طراحی و در آوردن ابعاد دقیق خیلی به طراح کمک می کنه.

درباره نمایشگاه صنایع دستی

درباره نمایشگاه صنایع دستی

درباره نمایشگاه صنایع دستی هرکس مطالبی و یا نمونه کاری داره لطفاً کمکم کنه

payam.safarian

عضو جدید
مقاله ای در باب ((فرهنگ و معماری))

مقاله ای در باب ((فرهنگ و معماری))

سلام دوستان
این موضوع رو برای درس مبانی نظری انتخاب کردم
لطفا اگه کسی مطلب یا منبعی سراغ داره بهم معرفی کنه:redface:

raha

مدیر بازنشسته
معماری فرهنگ ساز؛
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/12018-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2

کتاب "فرهنگ عمومي، معماري و شهرسازي" ؛
به صورت مجموعه مقالات جمعی از نویسندگان
انتشارات: زمان نو | چاپ اول: بهار 89

کتاب "معماری و فرهنگ" ؛
ناشر: دفتر پژوهشهاي فرهنگي
سال انتشار: 1388

مقاله "قلم مو در دست معمار و مخاطب" /بهاره حدادی
چاپ شده در فصلنامه معماری و فرهنگ | شماره 40

payam.safarian

عضو جدید
درخواست مقاله مطلب یا منبع راجب به موضوع ((فرهنگ ومعماری))

درخواست مقاله مطلب یا منبع راجب به موضوع ((فرهنگ ومعماری))

سلام،
امیدوارم لحظات به کامتون باشه
این ترم دارم سر موضوع ((فرهنگ و معماری)) کار میکنم،
می خواستم ببینم شما مقاله،تحقیق یا منبعی راجب این موضوع دارید؟
ممنون میشم این سوال رو از سایر دوستانتون که معماری می خونن هم بپرسید آخه موضوع خیلی کلی و جامعه،دارم تمام منابع و مقالات و نظرات رو جمع آوری می کنم​

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز مجله ی خیال 8 یک مقاله با محوریت این موضوع چاپ کرده که از گوگل سرچ کنید میتونید دانلودش هم بکنید
در کتاب "زیبایی شناختی معماری" و "سیری در مبانی نظری معماری" هم مطالبی راجع به فرهنگ و معماری هست امیدوارم کمکتون کنه

payam.safarian

عضو جدید
دوست عزیز مجله ی خیال 8 یک مقاله با محوریت این موضوع چاپ کرده که از گوگل سرچ کنید میتونید دانلودش هم بکنید
در کتاب "زیبایی شناختی معماری" و "سیری در مبانی نظری معماری" هم مطالبی راجع به فرهنگ و معماری هست امیدوارم کمکتون کنه

ممنون.

mehdi.mk

عضو جدید
درخواست؛ مباني نظري فرهنگسرا

درخواست؛ مباني نظري فرهنگسرا

سلام. دوستان عزيز دنبال مباني طراحي فرهنگسرا براي پايان نامم هستم.اگه كسي كار كرده كمكم كنه.مرسي

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. دوستان عزيز دنبال مباني طراحي فرهنگسرا براي پايان نامم هستم.اگه كسي كار كرده كمكم كنه.مرسي
ضوابط و معیار های طراحی فرهنگسرا

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/22132-%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%B1%D8%A7

baiaz

عضو جدید
طراحی بوفه

طراحی بوفه

برای طرا حی بوفه در اقلیم سرد و گرم اطلاعات می خواستم .ممنون:cry:

baiaz

عضو جدید
برنامه فیزیکی برای طراحی بوفه

برنامه فیزیکی برای طراحی بوفه

اطلاعات:smile:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوفه که چیزی نداره یه آشپزخونه یه کانتر یه سالن با چندتا میز و صندلی یه سرویس بهداشتی و شاید هم یه انبار. بسته به مکانش و تعداد افرادی که ازش استفاده میشه ابعادش متفاوته

baiaz

عضو جدید
طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

مطالبی درمورد اصول طراحی کافی شاپ میخواستم.:que:

baiaz

عضو جدید
اصول طراحی بوفه رو می خواستم.بوفه ای که فضای بازی،فضایی برای نشستن و....داشته باشد.

baiaz

عضو جدید
اصول طراحی بوفه رو می خواستم.ایجادفضای بازی کودکان،استراحت و.....داشته باشد.

mamad 70i

عضو جدید
کمک در طراحی

کمک در طراحی

سلام به همه ی شما عزیزان ...
من باید تا پایان ترم 1 نمایشگاه اثار هنری با 900 متر زمین و زیر بنای 200 تا 300 متر طراحی کنم...حجمش رو زدم الان توی زدن پلان به مشکل برخورد کردم ... بم بگین یه نماشگاه با این وسعت چه چیزایی میخاد؟؟؟:cry::cry:

البته به جز سرویس بهداشتی که مهمترینه...دیگه چیا میخاد و باید چهکار کنم؟؟؟از همتون نهایت تشکر دارم که کمک میکنین این شاخه گل تقدیم شما دوستان :gol::gol::gol:

s.rezvan

عضو جدید
جواب تمام سئولات شما در کتاب نویفرت هست
در اونجا می تونید از نمونه های موجود ایده بگیرید
اما در کل به این قسمت ها احتیاج دارید
لابی انتظار
اطاق مدیریت
فضای اصلی نمایشگاهی
گیشه بلیط
اطلاعات
اطاق خدمات (آبدار خانه و ...}
چند اطاق برای کارمندان (امور مالی - قسمت برنامه ریزی و ...)
سرویس های بهداشتی
اطاقی مخصوص برای حراست مجموعه ( دوربین های مدار بسته و ...)
اطاق برای نگه داری آثار هنری ارزشمند
و...
موفق باشید
.

s.rezvan

عضو جدید
به نظر من اینطور نیست که هر چی دم دستمون بود بذاریم تو بوفه
به نظر من هر جایی که مردم استفاده می کنند دارای ارزشه و باید از اون لذت ببرند
حتی سرویس بهداشتی
خیلی چیزا مهمه
نور پرداری
رنگ
المان های معماری
و ...
اینم یکی از نمونه کارهای خودم در شهر رشت که اجرا شده
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=38563&stc=1&d=1292087064

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=38563&stc=1&d=1292087064

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0