دختری دوست داره زودتر به اون پسری که در نظرشه برسه باید چی کار کنه؟

اوسپید

عضو جدید

به نام خدا

زُرْعَةَ بْنِ مُحَمَّدٍ قَالَ كَانَ رَجُلٌ بِالْمَدِينَةِ وَ كَانَ لَهُ جَارِيَةٌ نَفِيسَةٌ فَوَقَعَتْ فِي قَلْبِ رَجُلٍ وَ أُعْجِبَ بِهَا فَشَكَا ذَلِكَ إِلَى أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ :

تَعَرَّضْ لِرُؤْيَتِهَا وَ كُلَّمَا رَأَيْتَهَا فَقُلْ

أَسْأَلُ اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ

فَفَعَلَ فَمَا لَبِثَ إِلَّا يَسِيراً حَتَّى عَرَضَ لِوَلِيِّهَا سَفَرٌ فَجَاءَ إِلَى الرَّجُلِ فَقَالَ يَا فُلَانُ أَنْتَ جَارِي وَ أَوْثَقُ النَّاسِ عِنْدِي وَ قَدْ عَرَضَ لِي سَفَرٌ وَ أَنَا أُحِبُّ أَنْ أُودِعَكَ فُلَانَةَ جَارِيَتِي تَكُونُ عِنْدَكَ فَقَالَ الرَّجُلُ لَيْسَ لِي امْرَأَةٌ وَ لَا مَعِي فِي مَنْزِلِي امْرَأَةٌ فَكَيْفَ تَكُونُ جَارِيَتُكَ عِنْدِي فَقَالَ أُقَوِّمُهَا عَلَيْكَ بِالثَّمَنِ وَ تَضْمَنُهُ لِي تَكُونُ عِنْدَكَ فَإِذَا أَنَا قَدِمْتُ فَبِعْنِيهَا أَشْتَرِيهَا مِنْكَ وَ إِنْ نِلْتَ مِنْهَا نِلْتَ مَا يَحِلُّ لَكَ فَفَعَلَ وَ غَلَّظَ عَلَيْهِ فِي الثَّمَنِ وَ خَرَجَ الرَّجُلُ

فَمَكَثَتْ عِنْدَهُ مَا شَاءَ اللَّهُ حَتَّى قَضَى وَطَرَهُ مِنْهَا ثُمَّ قَدِمَ رَسُولٌ لِبَعْضِ خُلَفَاءِ بَنِي أُمَيَّةَ يَشْتَرِي لَهُ جَوَارِيَ فَكَانَتْ هِيَ فِيمَنْ سُمِّيَ أَنْ يُشْتَرَى فَبَعَثَ الْوَالِي إِلَيْهِ فَقَالَ لَهُ جَارِيَةَ فُلَانٍ قَالَ فُلَانٌ غَائِبٌ فَقَهَرَهُ عَلَى بَيْعِهَا وَ أَعْطَاهُ مِنَ الثَّمَنِ مَا كَانَ فِيهِ رِبْحٌ

فَلَمَّا أُخِذَتِ الْجَارِيَةُ وَ أُخْرِجَ بِهَا مِنَ الْمَدِينَةِ قَدِمَ مَوْلَاهَا فَأَوَّلُ شَيْ‏ءٍ سَأَلَهُ سَأَلَهُ عَنِ الْجَارِيَةِ كَيْفَ هِيَ فَأَخْبَرَهُ بِخَبَرِهَا وَ أَخْرَجَ إِلَيْهِ الْمَالَ كُلَّهُ الَّذِي قَوَّمَهُ عَلَيْهِ وَ الَّذِي رَبِحَ فَقَالَ هَذَا ثَمَنُهَا فَخُذْهُ فَأَبَى الرَّجُلُ وَ قَالَ لَا آخُذُ إِلَّا مَا قَوَّمْتُ عَلَيْكَ وَ مَا كَانَ مِنْ فَضْلٍ فَخُذْهُ لَكَ هَنِيئاً فَصَنَعَ اللَّهُ لَهُ بِحُسْنِ نِيَّتِهِ

الكافي ج : 5 ص : 559

زرعه گفت: مردى در مدينه بود كه كنيز زيبا و كم نظيرى داشت عشق اين كنيز بدل شخصى قرار گرفت شكايت اين عشق و محبت را بحضرت صادق عليه السّلام عرضكرد.

حضرت فرمود: خود را در سر راه او قرار ده هر وقت او را ديدى بگو «اسأل اللَّه من فضله» از فضل خدا در خواست ميكنم. اين كار را كرد.
چيزى نگذشت كه براى صاحب كنيز سفرى پيش آمد بهمان مرد مراجعه نموده گفت: تو همسايه من هستى و از همه‏ى مردم بيشتر مورد اعتماد منى برايم سفرى پيش آمده من مايلم كنيز خود فلانى را پيش تو امانت بگذارم.

آن مرد گفت: من زن ندارم و در خانه‏ام زنى وجود ندارد چطور ممكن است كنيز تو پيش من باشد. گفت: اشكالى ندارد من او را بتو ميفروشم در ضمن تعهد ميكنى كه او را نگهدارى وقتى بر گشتم باز بخودم ميفروشى اگر با او همبستر هم شدى برايت حلال خواهد بود.

قبول كرد با بهاى گرانى كنيز را خريد. آن مرد بسفر رفت مدتى در مسافرت بود تا بالاخره كارش تمام شد. در اين بين نماينده‏اى از طرف يكى از خلفاى بنى اميه آمد كه براى خليفه كنيز ميخريد او را راهنمائى كردند براى خريدن كنيز فلانى.

در جواب نماينده خليفه گفت: صاحب كنيز بسفر رفته بزور كنيز را از او خريد از مبلغى كه خريده بود بيشتر داد همين كه كنيز را از مدينه خارج كرد، صاحب سابقش آمد اول چيزى كه پرسيد راجع بكنيز بود كه حالش چطور است. جريان را براى او نقل كرد و تمام پولى كه نماينده خليفه داده بود در اختيار آن مرد گذاشت گفت: اين پولى است كه من گرفته‏ام.

صاحب كنيز گفت من همان قدر كه قيمت كرده‏ام براى تو مى‏گيرم زيادى مال تو است برادر حلالت باد خداوند بواسطه نيت خوب او هم كنيز را نصيبش كرد و هم سودى برد.

اوسپید

عضو جدید

از آنجا که صرف عشق و علاقه ضامن ازدواج موفق نیست و دختر هیچ اطلاع دقیقی از تاریخچه زندگی طرف مورد علاقه اش ندارد حتی نمی دونه که احساس مشابه داره یا نداره یا نه باید با خودکنترلی و خویشتن داری و پرهیز از سرمایه گذاری یک طرفه احتمالی و مدیریت فکر از طریق واسطه احساس خودش را به طرف مقابل از طریق افراد متأهل و یا اگر فردی امین نبود باید از طریق مشاور و واسطه ای مانند روحانی محل استفاده کنه اگر چه آن پسر اگر علاقه مند باشه و احساسی نسبت به دختر داشته باشه حتما با توجه به روحیاتی که پسر ها دارند از هر وسیله ای این دوست داشتن را مطرح می کرد بنابراین صبر و خویشتن داری باعث ازدواج همراه با عزت نفس و خودارزشمندی میشه و قدرت انتخاب عاقلانه را به پسر میده و از طرفی باعث سرزنش های بعد از ازدواج از طرف مرد نمیشه به امید موفقیت همه انسان های روی کره زمین مخصوصاً کاربران و کارشناسان

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

حضرت فرمود: خود را در سر راه او قرار ده هر وقت او را ديدى بگو «اسأل اللَّه من فضله» از فضل خدا در خواست ميكنم. اين كار را كرد.
چيزى نگذشت كه براى صاحب كنيز سفرى پيش آمد بهمان مرد مراجعه نموده گفت: تو همسايه من هستى و از همه‏ى مردم بيشتر مورد اعتماد منى برايم سفرى پيش آمده من مايلم كنيز خود فلانى را پيش تو امانت بگذارم.

آن مرد گفت: من زن ندارم و در خانه‏ام زنى وجود ندارد چطور ممكن است كنيز تو پيش من باشد. گفت: اشكالى ندارد من او را بتو ميفروشم در ضمن تعهد ميكنى كه او را نگهدارى وقتى بر گشتم باز بخودم ميفروشى اگر با او همبستر هم شدى برايت حلال خواهد بود.

قبول كرد با بهاى گرانى كنيز را خريد. آن مرد بسفر رفت مدتى در مسافرت بود تا بالاخره كارش تمام شد. در اين بين نماينده‏اى از طرف يكى از خلفاى بنى اميه آمد كه براى خليفه كنيز ميخريد او را راهنمائى كردند براى خريدن كنيز فلانى.

در جواب نماينده خليفه گفت: صاحب كنيز بسفر رفته بزور كنيز را از او خريد از مبلغى كه خريده بود بيشتر داد همين كه كنيز را از مدينه خارج كرد، صاحب سابقش آمد اول چيزى كه پرسيد راجع بكنيز بود كه حالش چطور است. جريان را براى او نقل كرد و تمام پولى كه نماينده خليفه داده بود در اختيار آن مرد گذاشت گفت: اين پولى است كه من گرفته‏ام.

صاحب كنيز گفت من همان قدر كه قيمت كرده‏ام براى تو مى‏گيرم زيادى مال تو است برادر حلالت باد خداوند بواسطه نيت خوب او هم كنيز را نصيبش كرد و هم سودى برد.
کی میخواین دس ازین خرافه ها بردارید؟:)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما بقره رو به تعداد عدد آواگادرو بخونی هم افاقه نمیکنی گودزیلایی از بسکه
:biggrin:

دهنم کف میکنه که!میترسم بخونم بازم هیچی نشه!!:redface:
بعدشم گودزیلا عمته هویج فرنگی!!
:w25:

عاشق پیشه

عضو جدید
از آنجا که صرف عشق و علاقه ضامن ازدواج موفق نیست و دختر هیچ اطلاع دقیقی از تاریخچه زندگی طرف مورد علاقه اش ندارد حتی نمی دونه که احساس مشابه داره یا نداره یا نه باید با خودکنترلی و خویشتن داری و پرهیز از سرمایه گذاری یک طرفه احتمالی و مدیریت فکر از طریق واسطه احساس خودش را به طرف مقابل از طریق افراد متأهل و یا اگر فردی امین نبود باید از طریق مشاور و واسطه ای مانند روحانی محل استفاده کنه اگر چه آن پسر اگر علاقه مند باشه و احساسی نسبت به دختر داشته باشه حتما با توجه به روحیاتی که پسر ها دارند از هر وسیله ای این دوست داشتن را مطرح می کرد بنابراین صبر و خویشتن داری باعث ازدواج همراه با عزت نفس و خودارزشمندی میشه و قدرت انتخاب عاقلانه را به پسر میده و از طرفی باعث سرزنش های بعد از ازدواج از طرف مرد نمیشه به امید موفقیت همه انسان های روی کره زمین مخصوصاً کاربران و کارشناسان
از نظر شما دخترها فکر می کنید ما مردها چی هستیم؟
والا به خدا
انگار ما لولوخورخوره هستیم

عاشق پیشه

عضو جدید
نیستید؟؟؟بابا یه ذره مهربونی و وفاداری نمیکشتون :Dامتحان کنید خوب بودن هم بد نیست
هستیم؟؟؟؟ دست شما درد نکنه
من خودم یه خیابون تو شهرمون هست هیچ وقت از اونجا نمیرم چون خانوم های بد حجاب داره نمیخوام حتی یه نظر هم بهشون نگاه کنم
چون اعتقاد دارم که به عشق آیندم خیانت میشه
حالا به نظر شما به این میگن بی وفایی!!!!!!

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم یه خیابون تو شهرمون هست هیچ وقت از اونجا نمیرم چون خانوم های بد حجاب داره نمیخوام حتی یه نظر هم بهشون نگاه کنم

شما زن که گرفتید خیانت نکنید نگاه و خیانت و آینده و ....پیشکششش:ی

ریحانه...

عضو جدید

:eek:راستش اگه واقعا اینطوری باشه بهتون تبریک میگم
اما باورش واسه من زیاد ساده نیست

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شما احیانا قصد ازدواج نداری؟:biggrin:

70arezu

عضو جدید

اون دوستمون راست گفت حرفتون خیلی تعجب آور بود چون این روزها مردای متاهل به خانوادشون پابند نیستن چه برسه به پسر مجردش اگه شما اینطوری هستید بهتون تتبریک میگم ولی با این قیافه ی سرشار از تعجب:eek:

*M A R Y A M*

عضو جدید
جدا از بحث درست یا غلط بودنش ، چرا عنوان برای دختراست؟ پسرا هم میتونن بخونن :biggrin:

عاشق پیشه

عضو جدید
اون دوستمون راست گفت حرفتون خیلی تعجب آور بود چون این روزها مردای متاهل به خانوادشون پابند نیستن چه برسه به پسر مجردش اگه شما اینطوری هستید بهتون تتبریک میگم ولی با این قیافه ی سرشار از تعجب:eek:
مرد ی که به خانواده اش خیانت کنه مرد نیست لطفا به همچین موجودات پستی مرد نگین دنیا همه چیز را با انعکاس بیشتری به انسان بر می گردونه و خیانت با خیانت جواب داده میشه
حق میدم که تعجب کنید
مرسی

70arezu

عضو جدید
مرد ی که به خانواده اش خیانت کنه مرد نیست لطفا به همچین موجودات پستی مرد نگین دنیا همه چیز را با انعکاس بیشتری به انسان بر می گردونه و خیانت با خیانت جواب داده میشه
حق میدم که تعجب کنید
مرسی
راست میگید به اینجور آدم ها نباید مرد گفت اما من از روزی میترسم که دیگه تو دنیا کسی نباشه که بهش گفت مرد و دیگه تکیه گاهی تو دنیا پیدا نشه

avayestan

کاربر بیش فعال
عاشق کنیز بود؟ واه... فقط واس یه مدت؟؟؟؟ بعد عشقش تموم شد که فروختش؟؟؟ چه عشقی.....

حق میدم که تعجب کنید
مرسی
راست میگید به اینجور آدم ها نباید مرد گفت اما من از روزی میترسم که دیگه تو دنیا کسی نباشه که بهش گفت مرد و دیگه تکیه گاهی تو دنیا پیدا نشه

اولا باید به همه بگم مردونگی به این نیست که دخترا هرجور توو تصورشونه مردو تصور میکنن
دوما مرد وجودش ازین تشکیل شده که جندین زن رو باهم داشته باشه اینایی که شما میگید هیجای قرآن نیومده
سوما تا وقتی رابطه نداشته باشی با کسی چطور میتونی زندگی آیندتو بسازی؟ مثلا من فلانی تووی مسابقات شطرنج شرکت میکنم شکست میخورم چون شکست خوردم بار دوم پیروز میشم
چهارما حرف از خیانت شد خیانت واژه ایه که انسان برای خودش استفاده کنه نه برای دیگری و مردی که ازدواج نکرده خیانتی هم نخواهد داشت این چرندیات رو از ذهنتون بیرون کنید
زندگی اون چیزی نیست که در افکار شماست اون چیزی است که در سایه شماست شمارو به این دنیا آوردن که سایه هایتان رو روشن کنید و بشناسید نه که خودتون بدوزید و ببافید کمی از افکار سنتی جامعه بیرون بیایید میفهمید همه غرق در افکاری که چندین سال پرستیدیم اما اگه افکار شما درست بود تا الان امام زمان ظهور کرده بود ک ما بیشتر ازین منتظر ظهورش نمونیم
یاعلی

70arezu

عضو جدید
اولا باید به همه بگم مردونگی به این نیست که دخترا هرجور توو تصورشونه مردو تصور میکنن
دوما مرد وجودش ازین تشکیل شده که جندین زن رو باهم داشته باشه اینایی که شما میگید هیجای قرآن نیومده
سوما تا وقتی رابطه نداشته باشی با کسی چطور میتونی زندگی آیندتو بسازی؟ مثلا من فلانی تووی مسابقات شطرنج شرکت میکنم شکست میخورم چون شکست خوردم بار دوم پیروز میشم
چهارما حرف از خیانت شد خیانت واژه ایه که انسان برای خودش استفاده کنه نه برای دیگری و مردی که ازدواج نکرده خیانتی هم نخواهد داشت این چرندیات رو از ذهنتون بیرون کنید
زندگی اون چیزی نیست که در افکار شماست اون چیزی است که در سایه شماست شمارو به این دنیا آوردن که سایه هایتان رو روشن کنید و بشناسید نه که خودتون بدوزید و ببافید کمی از افکار سنتی جامعه بیرون بیایید میفهمید همه غرق در افکاری که چندین سال پرستیدیم اما اگه افکار شما درست بود تا الان امام زمان ظهور کرده بود ک ما بیشتر ازین منتظر ظهورش نمونیم
یاعلی

فکر کنم شمافکرتون در مورد من اشتباهه من نگفتم رابطه دوستی بین پسر و دختر وجود نداشته باشه اما با این شکل رابطه هم که توی جامعه ی ما وجود داره مخالفم که نه سرانجامی داره نه چیزی فقط آخرش یکی از طرفین که معمولا دخترست آسیب می بینه و میشه مرد گریز.خودمم میدونم توی جامعه ی امروز بدون داشتن ارتباط البته از جنس صحیح نمیشه پیشرفت کرد.

امادر مورد خیانت من کار مردهای متاهل رو که باداشتن یه زندگی مشترک بازم به فکر رابطه نادرست با جنس مخالف هستن اصلن نمی پسندم و خیانت می دونم

فکر کنم شمافکرتون در مورد من اشتباهه من نگفتم رابطه دوستی بین پسر و دختر وجود نداشته باشه اما با این شکل رابطه هم که توی جامعه ی ما وجود داره مخالفم که نه سرانجامی داره نه چیزی فقط آخرش یکی از طرفین که معمولا دخترست آسیب می بینه و میشه مرد گریز.خودمم میدونم توی جامعه ی امروز بدون داشتن ارتباط البته از جنس صحیح نمیشه پیشرفت کرد.

امادر مورد خیانت من کار مردهای متاهل رو که باداشتن یه زندگی مشترک بازم به فکر رابطه نادرست با جنس مخالف هستن اصلن نمی پسندم و خیانت می دونم

پس چطور اسم خودتو مسلمون میزاری؟ این خودخواهی زنانس هیچ ربطی به مردها نداره

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا من نمیدونم این اخلاق مال ما ایرانی هاست یا همه همیجورین.
من نمیدونم واقعا ، چرا ما وقتی با یکی حرفی داریم یا مثلا مسئله و مشکلی داریم ، چرا به جای اینکه به راحتی بریم خیلی ساده و قشنگ و صریح حرفمونو بزنیم ، برای طرف قیافه میگیریم ، مثلا که انگار نه انگار اتفاقی نیفتاده چیزی نشده
آخه چیه این اخلاق؟
بابا به جای اینکه ناز کنیم ، افه بیاییم ، کلاس بذاریم ، قشنگ خودمون باشیم دیگه ، خودمون ، هر اونچه که هستیم .
بخصوص دخترامون ، میبینی توی خونه همه کار میکنن ، با لهجه صحبت میکنن ، وقتی گوشی مثلا زنگ میزنه یک چنان الویی میگن انگار پری دریایی بود گفت الو...
بابا چه خبره؟ چرا اینجوری هستیم آخه.واااااااااا