دانشگاه و معرفي اساتيد مهندسي شيمي

salam_to_all

عضو جدید
سلام

سلام

بحث جالبی رو پیش کشیدید

من علوم تحقیقات خوندم و افتخارر شاگردی نزد دکتر نیک آذر ، دکتر قطبی، دکتر باستانی، دکتر رشتچیان، دکتر موسویان، دکتر بهمنیار رو داشتم

اخلاق و رفتار اساتید سر منشا از طرز فکرشون داره اینکه وقف درس و دانشگاه شدن و نخواشتن کارخونه پول سازی ایجاد کنن هم بسیار زیباست هم یه جورایی فکر کنم بهش فکر نکنیم بهتره

من یک اخلاقی دارم و اون اینه که معمولا سعی میکنم یکی رئ خوب بشناسم تا همه و سطحی
اگه تو زنگیتون راهنمای علمی خواستین
همشون حوبن حالا بعضی ها کم اطلاعات میدن بعضی محدود بعضی محتاتانه
ولی بعضی هاشون مثل پدر ها میمونن، دلسوز و پیگیر کارات
مثل دکتر باستانی که من هر روز پر که میشه بهش زنگ میزم و میگم " تحترام استادیتون به جا ولی در حق من پدری کردین"
دکتر نیک آذر بد قلق است ولی خیلی با شرفه رگ خواب داره
دکتر موسویان آخر با وجدان های این مملکته ولی در جواب دادن بسیار محتاتانه باید درایت و تیزی خاصی ازش سوال کنی
دکتر بهمنیار رد گلیه که رگ خوابش احترامه عین دکتر باستانی هر سوالی داشته باشی با وجود خستگی جوابت میده اگه شاگردشین حرفاشو طلا بگرین چون سوال کنکوره و مفهومی درس میده
اما
اما
به دکتر عمید پور نه اعتماد درسی کنین نه کاری چیزی هم بهتون یاد نمیده اصلا هم باهاش در نیوفتین یک چرچیل که با پنبه سر میبره
من و دانشگاه تمام هنرم ارتباط با اساتید بود ولی باید اعتراف کنم مثل خیلی از شما با سواد نیستم
من قدر ندونستم ،شما بدونین
اگر در مورد اساتید فوق سوالی رو میتونم پاسخگو باشم ،بفرمایین، در خدمتم

با احترام
نسترن پهلوان

salam_to_all

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
بله دارم ولی در دسترس نیست و دسترسی به اونها هم ساده نیست
این شا ءا... حالم بهتر شد میرم دانشگاه و از انجمن مهندسی شیمی کپی اش رو میگیرم و واستون میفرستم
با تشکر
نسترن پهلوان

REZA.F

کاربر بیش فعال
والا از اونجایی که ما دانشجوی های ماهشهر به دلیل بی سواد بودن استادا مجبور بودیم خودمون کتابا رو زیر رو کنیم....فکر می کنم دانشجوهای دانشگاه ما از استاداش بیشتر بلد باشن....:biggrin::biggrin::biggrin:

اصلا جواب خوبی نبود. من قبول دارم که مهندسی پتروشیمی ماهشهر با تمام اساتیدش پشم هستند! ولی حمل بر کل اساتید نمیشه. حتماٌ دکتر صائب یا دکتر احمدی یا دکتر فودازی یا دکتر معصومی رو ندیدی یا چشمات رو بستی عزیز. اینا که از پلیمر امیر کبیر میان. یا همون استاد پیغمبر زاده. حتماٌ یو دانشجوی تنبلی هستی!!! همین صائب به خدا قسم جز 5 استاد برتر ایران هست که انتقال حرارت یا جرم یا سیالات یا کاربرد ریاضیات رو درس میده. حتی اونایی هم که راه میرن باش هی میوفتن اینو قبول دارن!!! بعد از 60ترم من هنوز زیر و بم این درسا رو که با صائب پاس کردم بلدم. خواستی بیا یادت بدم!!!

Excalibur

عضو جدید
صنعتی اصفهان
همجور استاد پیدا میشه به هر حال! اما از نظر علمی(علمی که همراه با تجربیات متعدد عملی باشه)فقط پرفسور اعتماد رو قبول دارم!

mohammad_che_eng

عضو جدید
اصلا جواب خوبی نبود. من قبول دارم که مهندسی پتروشیمی ماهشهر با تمام اساتیدش پشم هستند! ولی حمل بر کل اساتید نمیشه. حتماٌ دکتر صائب یا دکتر احمدی یا دکتر فودازی یا دکتر معصومی رو ندیدی یا چشمات رو بستی عزیز. اینا که از پلیمر امیر کبیر میان. یا همون استاد پیغمبر زاده. حتماٌ یو دانشجوی تنبلی هستی!!! همین صائب به خدا قسم جز 5 استاد برتر ایران هست که انتقال حرارت یا جرم یا سیالات یا کاربرد ریاضیات رو درس میده. حتی اونایی هم که راه میرن باش هی میوفتن اینو قبول دارن!!! بعد از 60ترم من هنوز زیر و بم این درسا رو که با صائب پاس کردم بلدم. خواستی بیا یادت بدم!!!

dadashe man ...shayad mano beshnasi...man vorodi 82 hastam khoroji 86...aksare inaii ke gofty mishnasam...un peighambar zadei ke to migi ageh jozvasho azash begiran hero az ber tashkhis nemideh

darzemn ageh deghat koni mibini ke asatid daneshgah ma dar ghias ba daneshgahaye digeh pashm ham nistan

ageh bache haye daneshgah ma be moafaghiati miresan faghato faghat natijeye talashe khodeshono...

bara man yeki ke intori bodeh

man darsam ba ina pas shodeh ageh tonesty ye ostad be mani kamel toshon peida kon

shahed
zarin abadi
vosoghi
bahram
majdian
.
.
.
.

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام. داداش منم گفتم رشته مهندسي شيمي كه ماشاا... همه 8 ترمه هستن توش استاد خوب پيدا نميشه. اين اساتيد كه فرمودي منم ميشناسم. از وثوقي كه 9 واحد باش پاس كردم تا مجديان يه ريال نمي ارزن! منظور من اساتيد پليمر مخصوصاً دكتر صائب و دكتر احمدي... بود كه به نظر من وبچه هاي ديگه به پاي مرتضي سهرابي! هم ميرسن. منم ورودي 82 هستم. زياد ديدمت.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
dadashe man ...shayad mano beshnasi...man vorodi 82 hastam khoroji 86...aksare inaii ke gofty mishnasam...un peighambar zadei ke to migi ageh jozvasho azash begiran hero az ber tashkhis nemideh

darzemn ageh deghat koni mibini ke asatid daneshgah ma dar ghias ba daneshgahaye digeh pashm ham nistan

ageh bache haye daneshgah ma be moafaghiati miresan faghato faghat natijeye talashe khodeshono...

bara man yeki ke intori bodeh

man darsam ba ina pas shodeh ageh tonesty ye ostad be mani kamel toshon peida kon

shahed
zarin abadi
vosoghi
bahram
majdian
.
.
.
.
فارسی تایپ کنید
به خصوص شما که با قوانین آشنایی
اگه هم کیبور فارسی نداری ، از این استفاده کن : لطفا فارسي تايپ كنيد

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من سال دوم صنعتی شریفم
استادامونم خیلی باحالن
از همه نوعی هستن
ولی حاضرم به تمام چیزای با ارزش زندگیم شرط ببندم که هیچ کس تو ایران به پای دکتر بزرگمهری نمیرسه!

دوست عزیز شما که توی دانشگاه صنعتی شریفین نمی خوای بگی استاد بزرگمهری توی کدوم درسش مسلط هستند و جزوه ای در اختیار دوستان قرار دهی !

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کتاب

کتاب

دوستان عزیز شما که جزوه ای در اختیار ما نگذاشتید الاقل بگویید که این اساتید محترم کدام کتاب یا کتابها رو در مورد هر درس تدریس می کردند؟ با ذکر عنوان کتاب و تدریس فصل های مربوط به هر درس

celine008

عضو جدید
slm didam kasi az sahand nist gheyrati shodam inja ostada aksaran ye 7-8 sali az ma bozorgtaran o kheili kheili sakht gir jeddan pedar dar myaran

ashcan_shz

عضو جدید
بچه هايي كه دانشگاه شيراز درس ميخونن بايد دكتر لشني رو بشناسن.من كه خيلي قبولش دارم

salam_to_all

عضو جدید
سلام
اگه میخوای تو ارشد جرم درصد بالا بزنی فقط سر کلاس دکترسیف کردی بنشین
جزوه اش رو ول کن

dr.bahrami

عضو جدید
0

0

دانشگاه آزادو دولتی و شریف نداره. هرکی به اندازه توانایی و قدرت خودش می تونه پیشرفت کنه . همنطوری که می بینید هر ساله چقدر از دانشجوهای آزاد رتبه های خوبی تو ارشد میارن . خودم هم دلم می خواد البته :redface: .دانشگاه آزاد ما اکثر استاد پلیمر امیرکبیر در اون درس میدن مثل ، دکتر جانثاری ، دکتر معصومی ،دکتر مردای ، و در رشته برق چند تا از استاد دکتر و فوق دکترا از سوربن فرانسه و یا کانادا مثل نوایی ، آسمانی و.... و در رشته شمی اساتیدی مثل دکتر مسعود بهرامی ، دکتر منصور کلباسی ، دکتر بهزادی ، ....... . دانشگاه آزاد واحد ماهشهر ;)

خدابخشی

عضو جدید
دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران):
دوتا از اساتید برجسته که دوستمون از دانشگاه ما جا انداخته بود پروفسور مدرس و پروفسور وهابزاده هستن.
در ضمن اگه کسی جزوه از این اساتید لازم داره خبر کنه:smile:

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشگاه ما همه استاد هاي خوب رو داره
از جمله : دكتر دبير دكتر كاغذچي پروفسور ادريسي دكتر نيك آذر دكتر سهرابي و.........
کاغذچی؟
سال 85 که ما فارغ شدیم گفت من 86 دیگه بازنشستم!!!!
86 رفتم دانشگاه دیگه نبود وبچه ها گفتند دیگه نمیاد تازه شوهرش (سهرابی) هم قراره بره اما نگرش داشتن به زور

parsninja

عضو جدید
دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز

اساتید خیلی خوبی توی دانشگاه شیراز هست از جمله دکتر مولا:heart:،دکتر طاهری:heart:، دکتر فتحی،استاد مهران ب:gol:د،استاد شریعتی:gol:،استاد رییسی :gol:.
اساتید خیلی باحالی هستند.البته به جز دکتر فتحی که دیگه باید بازنشسته بشه.

zahra.as

عضو جدید
بود هست خواهد بود

بود هست خواهد بود

کاغذچی؟
سال 85 که ما فارغ شدیم گفت من 86 دیگه بازنشستم!!!!
86 رفتم دانشگاه دیگه نبود وبچه ها گفتند دیگه نمیاد تازه شوهرش (سهرابی) هم قراره بره اما نگرش داشتن به زور
ما در حال حاضر درس عمليات واحد را بايد با ايشون پاس ميكنيم و هنوز كه هم خودشون و هم همسرشون هستند.و اميد وارم پايدار و باقي باشند.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
وقتی ترمودینامیک رو زیر نظر دکتر مشفقان یاد بگیرد اون وقت میفهیمد ترمودینامیک چیه!!

استقلالی

عضو جدید
دانشگاخ سمنان

دانشگاه ما هم اساتید دکتری زیاد داره: دکتر لطف اللهی . دکتر حقیقی . دکتر ورامینیان...
لطف اللهی خیلی باحاله. دو سه سال پیش هم به عنوان استاد میهمان دانشگاه ما بود. آخر خوش نمره بودش . ترمو 2 و حرارت 2 رو با اون پاس کردم :D اگه نبود مشروط می شدم

ashkmehr

عضو جدید
دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز

سلام والا ما تا الان که تو این گروه بی سر و ته م.شیمی تبریز جزء آزار و اذیت از این 4 استاد موجود که البته 3 تا شون دانشجوی دکتری هستن چیزی ندیدیم. من یکی که پیر شدم.:cool:

az_barzzakh

عضو جدید
یه کم درد دل

یه کم درد دل

تاپیک جالبی شده
اسامی اساتید بزرگ و محترمی ذکر شده بود.
آقای عراقی هم به مطلب بسیار جالبی اشاره کرده بودن.داستان قدیمی علم بهتر است یا ثروت!! بله آقای عراقی متاسفانه ماها هر روز به جای پیشرفت داریم پسرفت میکنیم و دلایلش هم کاملاً روشنه. وقتی که قرار باشه مثه زمان بچگی هامون از بین علم و ثروت یکی رو انتخاب کنیم میشیم اینی که الان هستیم.
فقط فرق الان با بچگی هامون اینه که اون موقعا فکر میکردیم همه واقعیت همون رویای بچه گانه تو ذهنمونه و با ذوق می خوندیم که :" آقا معلم اجازه؟ علم بهتر است "
آقا معلم با دفت به انشام گوش میکرد و خیره به بیرون کلاس به اون حیاط دلگیر چشم میدوخت
انشام که تمام میشد دفترمو میگرفت و با بی حوصلگی یه بیست خوشگل به دفترم کادو میکرد
و منم خوشحال بودم که درست انتخاب کرده بودم بین این دو راهی!!
اما به اینجا که رسیدم مجبور شدم حقیقت جامعه مزخرفی که توش هستیم رو باور کنم که فقط پول رو می شناسه و نه هیچ چیز دیگه. حالا دیگه با تمام وجودم درک میکنم وقتی آقا معلم تمام زنگ انشا رو از اون پنجره کوچیک به زل زده بود به بیرون تو فکر چی بود.
آقا معلم کاش تو هم مثه معلم خارجیا!! موضوع انشا میدادی، موضوع انشای کودکی من این بود که علم بهتر است یا ثروت و موضوع انشای دیروز اونها و تلاش اموزشون اینه: علم چیزی جز ثروت نیست و ثروت جدای از علم نیست.چگونه از علم به ثروت برسیم؟
دستتو میبوسم معلم خوبم! میدونم که دوست داشتی فریاد بزنی: بچه تو هنوز هیچی نمیفهمی، میدونم که میخواستی اما نمیشد. میدونم که دوست داشتی زندگیت مثه اون معلم خارجیه بود که تو هم مثه اون موضوع بدی..
و به دانشگاه که رسیدم یه فرق با مدرسه داشت:
تو مدرسه هفته ای یه زنگ انشا داشتیم اما الان که میخواستم واسه معلم هام انشا بخونم زنگ انشا جای خودش رو به دیکته داده بود، و دفتر هام پر شد از خط خطی های بیهوده ی سر کلاس!! فقط یک بار میگم کسی عقب نیفته، بنویسد:" انتقال حرارت علمی است که..."
استاد اجازه ما عقب افتادیم...
متاسفم واسه خودم، شماها رو نمیدونم اما وقتی یه نگاهی به کتابچه توی دستم میکنم اینو میبینم:

PROCESS OPERATION TRAINING COURSE
...
...
...
JAPAN

و تلویزیون از احداث مجتمع پتروشیمی ... به دست توانمند نیروهای داخلی صحبت میکنه!!
به دکتر ... و مهندس ... فکر میکنم. به میزان تولید علم تو کشور و به میزان سرمایه گذاری در بخش زمین و مسکن.. به تورم.. به مردم... به...
کاش میشد هر چی تو دلمه بگم...
فقط میتونم به حال خودم و مملکتم افسوس بخورم و با افتخار سرمو پایین بندازمو بگم :"من یه ایرانیم"!!!

استقلالی

عضو جدید
یکی از بهترین استادایی که داشتیم دکتر رامین بزرگمهری تو درس ترمو1 بود. خیلی تو کارش وارد بود

winsim

عضو جدید
صنعت نفت

صنعت نفت

دکتر خراط واقعا نمونه استاد کامله
اما 93.3333333333%استادای اینجا تنها ادعا دارن
:eek:

s r

عضو جدید
تو تمام ایران بگردید استاد به خوبی استادای ما پیدا نمی کنید. خوش نمره !!!!!!!!!!!!!!!!
با سواد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همه بچه های فردوسی مشهد بعد از فارغ التحصیلی باید خودشونو به یه روان شناس نشون بدن .
البته بین همه این بی سوادا فقط یه نفر هست که لایق اسم استادیه . دکتر فنایی که خیلی عالیه .چارفرانسه است واقعن . من که فقط به امید درسای اون بقیه رو تحمل می کردم. البته من نمره هام بد نبودا . جزو معدل بالاها هم بودم اما پدرم دراومد تا تموم شد!

DIAB

عضو جدید
ما استاد ترمودینامیک مون دکتر خراشه بود و همینطور استاد راکتورمون جا داره همین جا از زحماتش نهایت تشکر رو کنم واقعا انسان شریف و با سوادی بود و هست

hamidkareshki

عضو جدید
من 4 سال درسم تو دانشگاه سمنان تمام شد (خوشبختانه)
از استادای سمنان باید بگم:
1-دکتر ورامینیان: واقعا یکه-یکه استاد به تمام معنا که به نظر من داره تو سمنان حروم می شه :(
شیوه تدریسش سوادش از صنعت اخلاقش همه عالی.
البته اگر کسی جلوش پرو بازی در بیاره احتمالا جون سالم بدر نمی بره. من حرارت 1و2 -کاربرد و خوردگی باهاش پاس کردم واقعا سر کلاس حرارتش باید نشست و لذت برد.
روی هم رفته استاد درجه یکیه.
2-دکتر هرمزی: در درسهای عملی و قسمت های عملی درس خیلی قوی کار می کنه.آدم پیگیر و دلسوز. سیالات 1و2 و کنترل 1و2
3-دکتر لطف الهی : ملقب به هلو!
در تدریس بسیار ضعیف اما در نمره دادن بسیار هلو.البته منو نقره داغ کرد! معدل کلمو ترم آخر 3-4 صدم کشوند زیر 17 :cry: ترمو 2 - راکتور - طرح و اقتصاد
4-دکتر حقیقی : در بعضی موارد بسیار قوی و گاهی برعکس. بسیار انسان با شخصیت و بزرگ منش . از اون استاداست که مثل پدر آدم می مونه موازنه جرم عملیات 1 رو با ایشون پاس کردم.

ولی از اینکه درسم تو سمنان تمام شد خوشحالم. :redface:

آخرین ویرایش:
بالا