خلیج همیشه فارس ایران

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.598.ir/fa/news/166263/درخشش-نامخلیج‌فارسدر-قلب-دبیتصاویر

درخشش نام«خلیج‌فارس»در قلب دبی/تصاویر

جعفر مرادی‌شهدادی پژوهشگر هرمزگانی و طراح ایده روز ملی خلیج فارس از رؤیت و جمع‌آوری اسنادی قابل توجه پیرامون حقانیت نام خلیج فارس در امارات خبر می‌دهد که در نوع خود قابل تامل است.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، حقانیت نام «خلیج فارس» امروزه برای اغلب ملل دنیا و به خصوص بسیاری از مورخین و پژوهشگران اثبات و چه بسا که در آثار و نوشته‌های خود نیز مورد استفاده قرار می‌دهند.

"مکیندر" جغرافیدان بریتانیایی، خلیج فارس و نواحی پیرامون آن را "قلب جهان" لقب می‌دهد. در واقع این جمله طلایی، نشان دهنده ارزش و اهمیت خلیج فارس در جهان بوده که متاسفانه همواره نگاه حریصانه و آزمندانه آمریکا و بریتانیا را به دنبال داشته است.
حذف یک نام کهن از کشوری که 62 برابر برخی از کشورها از جمله امارات متحده عربی سابقه تمدن و قدمت تاریخی داشته و دارای مرزهای مشخص بوده، امری محال و ناشدنی است.

متاسفانه اکنون تحریف نام خلیج فارس نسبت به دهه‌های گذشته با سرعت بیشتری توسط رسانه‌های خارجی، به خصوص رسانه‌های 22 کشور عربی در حال انجام است.
امید که برخی از کشورهای تحریف کننده نام خلیج فارس بدانند که هنوز هم اسناد و مدارکی در موزه‌ها، کتابخانه‌ها و دوایر دولتی آنان وجود دارد که نام زیبای خلیج فارس به وضوح در آن می‌درخشد و صد البته که خلیج فارس هرگز به سرنوشت دریای مکران دچار نخواهد شد.

موارد فوق، مهمترین بخش از گفته‌های جعفر مرادی شهدادی پژوهشگر هرمزگانی بوده که طی سال‌های گذشته همواره در مقالات، یادداشت‌ها و مصاحبه‌های وی به چشم می‌خورد.

جعفر مرادی شهدادی نویسنده و پژوهشگر حوزه خلیج فارس با تحقیق و پژوهش در کتابخانه‌ها و موزه‌های امارات متحده عربی توانسته به اسناد و مدارک جدیدی در خصوص حقانیت نام خلیج فارس دست یابد که ارزش و اعتبار آن غیر قابل کتمان است.
خبرگزاری فارس در گفت‌وگویی با این دانش آموخته تاریخ ایران، نظر وی را در خصوص چگونگی دست یابی به این اسناد مهم جویا شده که در پی می‌آید:


مرادی شهدادی

* فارس: گفته می‌شود به اسناد و مدارک جدیدی در رابطه با خلیج فارس در یک کشور عربی دست یافته‌اید، این موضوع تا چه اندازه صحت دارد؟
مرادی‌شهدادی: بله کاملا صحت دارد، اسناد و مدارک جدیدی در رابطه با حقانیت نام خلیج فارس در یک کشور مدعی و جعل کننده‌ نام تاریخی وجود دارد که با استفاده از آن علاوه بر مستندسازی می‌توان دیگر ملل دنیا را نسبت به پیشینه نام خلیج فارس آگاه کرد، البته ما در ایران نیازی به اثبات این موضوع نداریم بلکه این کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و برخی موسسات غربی از جمله گوگل، ویکی پدیا، نشنال ژئوگرافیک هستند که به نظرم این اسناد را باید در اختیار آنان قرار داد.
*فارس: مگر چه اسنادی هستند که فکر می‌کنید بر اساس آن می‌توان مدعیان و یا تحریف کنندگان از جمله مؤسسات و دانشنامه‌های عربی و غربی را نسبت به آن آگاه ساخت؟
مرادی‌شهدادی: اسناد مورد نظر شامل یک نقشه کاملا تاریخی از یک نقشه نگار اروپایی به همراه پنج اثر مکتوب از یک نویسنده مشهور عرب به نام «محمد مرسی عبدالله» است که تمامی این موارد، به صورت مستند بوده که احتمالا به زودی در اختیار وزارت امور خارجه نیز قرار می‌گیرد.

کتاب‌های موجود در کتابخانه دبی که در آنها تماما از واژه خلیج فارسی استفاده شده است

* فارس: کمی از نقشه تاریخی مورد اشاره بگویید!
مرادی‌شهدادی: بله، نقشه مورد نظر که در موزه مردم شناسی دوبی نصب شده، نقشه‌ای کاملا تاریخی بوده که توسط یک جهانگرد و جغرافیدان فنلاندی به نام «آبراهام اٌرتلیوس»(Abraham ortelius) در سال 1570 میلادی ترسیم شده که خلیج فارس را تحت عنوان «سینوس پرسیکوس» (sinvspersicvs) و با همین رسم الخط حروف بر روی نقشه نگاشته است.

آبراهام ارتلیوس

* فارس: آیا این جغرافی نویس و نقشه نگار اروپایی در ترسیم نقشه مذکور مناطق خاصی را نشان داده؟
مرادی‌شهدادی: به طور کل این نقشه سرزمین پارس (ایران) و شبه جزیره عربستان را نشان می‌دهد که حتی پسکرانه‌های جنوبی خلیج فارس را جزو قلمرو ایران آن دوران به شمار آورده و در عکس‌هایی که از نقشه نیز تهیه شده به وضوح این موارد را می‌توان دید. اما آنچه که امروزه می‌توان به عنوان برگ برنده‌ای برای ما ایرانیان مطرح شود اینکه نقشه‌ای که در 443 سال پیش توسط یک نقشه نگار و جغرافیدانی طراحی شده که بسیاری وی را ابداع کننده اطلس‌های جغرافیایی امروزی می‌شناسند و مهمتر از همه اینکه این نقشه قدیمی هم اکنون در موزه کشوری نگهداری می‌شود که هر روز هزاران بار نام خلیج فارس را در وب سایت‌ها، منابع مکتوب و مکاتبات بین المللی خود جعل و تحریف می‌کند.

نقشه خلیج فارس اثر ابراهام ارتلیوس موجود در موزه مردم شناسی دبی* فارس: آیا نقشه‌ای که به آن اشاره کردید، در معرض دید عموم قرار داد؟ شرایط نگهداری از آن چگونه است؟
مرادی‌شهدادی: بله، نقشه تاریخی ارتلیوس مثل دیگر آثاری که در این موزه وجود دارد در معرض دید همگان قرار داشته و فقط به وسیله سیستم نظارت تصویر با زاویه‌های مختلف کنترل و رصد می‌شود.
اما نکته تاسفباری که باید به آن اشاره کنم در خصوص عدم توجه توریست‌های ایرانی به اینگونه آثار و نقشه‌های تاریخی است که بر خلاف اهمیت و ارزشی که دیگر توریست‌ها و جهانگردان اروپایی و آفریقایی به اینگونه آثار قائل هستند و بدون استثنا از اینگونه نقشه‌ها نیز بازدید می‌کنند، متاسفانه ایرانیانی را همانجا دیدم که بدون اطلاع از نام‌های تاریخی ارزشمند در این نقشه گرانبها که به حق حقانیت نام دریاهای پارس و کاسپین را فریاد می‌زند، به راحتی از کنار آن عبور می‌کنند!
* فارس: از اسناد دیگر هم بگویید!
مرادی‌شهدادی: همانطور که در ابتدا گفتم پنج اثر مکتوب تحت عناوین تاریخچه امارات متحده عربی و روابط امارات با همسایگان در کتابخانه عمومی دبی وجود دارد که توسط «محمد مرسی عبدالله» نویسنده شهیر عرب بر اساس اسناد وزارت خارجه بریتانیا تدوین که البته در بیشتر صفحات آن به نام «الخلیج الفارسی» نیز اشاره شده است.
* فارس: محتوای این کتاب‌ها بیشتر چه بوده و چه تاثیری می‌تواند در اثبات نام خلیج فارس داشته باشد؟
مرادی‌شهدادی: البته تا فراموش نکرده باید بگویم تعدادی از این کتاب‌ها توسط مرکز مطالعات عربی لندن و یک مورد نیز توسط انتشارات دارالقلم کویت بین سال‌های 1981 تا 1997 چاپ و منتشر شده‌ است.
محتوای این کتاب‌ها که اکنون تعدادی از آن در «کتابخانه عمومی دبی» نیز موجود است بیشتر در خصوص تاریخ امارات و روابط با همسایگان آن بوده اما نکته حائز اهمیت اینکه علاوه بر نام خلیج فارس، نام بیشتر بنادر و جزایر ایرانی نیز در صفحات آن به چشم می‌خورد و مهمتر از آن اینکه شاید جزو معدود منابع مکتوب در خصوص تاریخ امارات بوده که محققان و پژوهشگران عرب نیز می‌توانند نام ارزشمند خلیج فارس را رویت کرده و از اقدامات غیرمنطقی و غیرحرفه‌ای حکومت‌های خود در تحریف و جعل نام‌های جغرافیایی که ریشه تاریخی دارند آگاه شوند.
*فارس: با توجه به قوانین موجود در کشور امارات، آیا پژوهشگران با ملیتی دیگر هم می‌توانند به چنین کتاب‌هایی دسترسی داشته باشند؟
مرادی‌شهدادی: در خصوص استفاده افراد غیر عضو در این کتابخانه و دسترسی به کتب، شاید برای افراد غیر عضو آنهم اگر طرف ایرانی باشد کمی دشوار است اما اینکه چگونه حقیر توانستم به معدود منابع خلیج فارس با توجه به وجود هزاران آثار مکتوب در این کتابخانه دست یابم باید بگویم که اگر همکاری صادقانه و بی‌دریغ چند تن از شهروندان اماراتی ایرانی‌الاصل نبود شاید دست یافتن به چنین منابعی کمی دشوار به نظر می‌رسید.

مرادی شهدادی در کتابخانه عمومی دوبی

* فارس: از آنجا که شما در بحث نامگذاری روز ملی خلیج فارس در تقویم ملی نیز سهیم بودید، چقدر این پیشینه، شما را در دستیابی به چنین اسنادی مصمم و ترغیب کرد؟
مرادی‌شهدادی: هر چند که این پیشینه بی تأثیر نبوده اما برای کسی که دانش آموخته تاریخ ایران است و مقالات، یادداشت‌ها و حتی پایان نامه خود را با موضوع خلیج فارس انتخاب کرده یقیناً پژوهش در حوزه خلیج فارس نه تنها جزو علایق او، که با زندگیش نیز عجین شده و پیوند خورده است. البته این نکته را هم اضافه کنم که نقش و تاثیرگذاری برخی از اساتید گروه تاریخ دانشگاه‌های آزاد داراب و خلیج فارس بوشهر هم در انجام این رسالت غیرقابل کتمان است.


*فارس: در پایان چه پیشنهادی در راستای حفظ نام خلیج فارس دارید؟
مرادی‌شهدادی: پیشنهادات متعددی به ذهنم خطور می‌کند، اما شاید مهمترین آن برنامه‌ریزی منسجم و دقیق جهت ارائه نقشه‌ها، اسناد و متون تاریخی خلیج فارس در همایش‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی نیاز اساسی است، چرا که ما در داخل کشور، هیچ فرد، قوم یا گروهی نداریم که با نام خلیج فارس مشکلی داشته باشد، پس بنابراین باید فعالیت‌های این‌چنینی را در برون از مرزهای ایران متمرکز کنیم.انتشار یک روزنامه فرامنطقه‌ای به نام «Persian gulf»که توسط بخش غیردولتی بتوان آن را همزمان در کشورهای مهم دنیا از جمله خاورمیانه چاپ و منتشر کرد از دیگر پیشنهادات خواهد بود.

پیشنهاد سوم نیز همانطور که بارها در مقالات و یادداشت‌های خود نیز به آن اشاره کرده و شاید دوستانی دیگر هم با حقیر، هم رای بوده «ابداع جایزه بین‌المللی خلیج فارس» است که اگر حمایت مردمی را به دنبال داشته باشد قطعا می‌تواند در سطح نوبل و یا اسکار مطرح شود.
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام «خلیج ع ر ب ی» از مقابل لیگ امارات برداشته شد / رسوایی عرب ها در تحریف تاریخ
نام «خلیج ع ر ب ی» از مقابل لیگ امارات برداشته شد.
به گزارش شبکه ایران، پس از اعتراض ایران به فیفا و پیگیری فدراسیون فوتبال کشورمان مبنی بر تحریف اماراتی‌ها در صفحه مربوط به اطلاعات فدراسیون فوتبال امارات نام خلیج فارس ثبت شده است.

این اقدام ارزشمند خشم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را علیه سپ بلاتر، رئیس فیفا در بر داشت.

امارات متحده عربی که نام لیگ کشور خود را به «خلیج ع ر ب ی» تغییر داده بود، یکی از معترضان اصلی به این کار فیفا بود. فیفا با تأیید نام خلیج فارس بار دیگر رسوایی کشورهای عربی را که قصد داشتند به تحریف تاریخ و نام خلیج همیشه فارس بپردازند را به دنیا نشان داد.

http://dolatebahar.com/view/1259/نا...مارات-برداشته-شد-رسوایی-عرب-ها-در-تحریف-تاریخ

 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلیج فارس در اسناد تاریخی فیفا+عکس
فدراسیون بین‌المللی فوتبال در اقدامی ارزشمند نام مجعول «خلیج ع ر ب ی» را به خلیج فارس تغییر داد.

به گزارش فارس، شب گذشته فدراسیون بین‌المللی فوتبال(Fifa) در اقدامی منطقی نام مجعول «خلیج ع ر ب ی» را از تمام نقشه‌ها، قسمت‌ها و حتی خبرهای خود حذف کرد و واژه «خلیج فارس» را جایگزین آن کرد.
این اقدام ارزشمند به شدت مورد توجه مردم ایران قرار گرفت و از سوی دیگر خشم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را علیه سپ بلاتر، رئیس فیفا در بر داشت. امارات متحده عربی که نام لیگ کشور خود را به «خلیج ع ر ب ی» تغییر داده بود، یکی از معترضان اصلی به این کار فیفا بود. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران از زمان اجرای این کار توسط اماراتی‌ها با ارسال نامه‌های مختلف اعتراض خود را در خصوص این نام ‌گذاری دروغین به فیفا اعلام کرده بود تا سرانجام فیفا حقانیت ایران را در این مسیر تأیید کند. فیفا با تأیید نام خلیج فارس بار دیگر رسوایی کشورهای عربی را که قصد داشتند به تحریف تاریخ و نام خلیج همیشه فارس بپردازند را به دنیا نشان داد. در زیر نقشه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس که در سایت فیفا درج شده با نام خلیج فارس در حاشیه آن به چشم می‌خورد.
* نقشه کویت:*‌نقشه قطر:


* نقشه امارات:


* اطلاعات جغرافیایی کشور امارت:
در قسمت دریاها و اقیانوس‌های همسایه نام خلیج فارس به چشم می‌خورد.


* در زیر برخی خبرهای سایت فیفا که نام خلیج فارس در آن درج شده را مشاهده می‌کنید:

http://www.598.ir/fa/news/167473/خلیج-فارس-در-اسناد-تاریخی-فیفاعکس
 

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
فیفا تو زرد از آب دراومد

فیفا تو زرد از آب دراومد

متن خبر:
تصميم جديد فيفا: خليج‌عمان جايگزين خليج‌فارس

سايت رسمي فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) واژه خليج عمان را جايگزين خليج فارس کرد.

چند روز پيش جايگزيني واژه خليج فارس به جاي خليج ع*ر-ب*ي در صفحه مربوط به ليگ امارات در سايت فيفا، تبديل به خبر اول سايت هاي خبري و روزنامه هاي کشورمان شد. تعداد زيادي از مسئولان ورزش و فوتبال ايران نيز در مصاحبه هاي متعددي که با رسانه ها داشتند، اتخاذ اين تصميم از سوي فيفا را به تلاش و پيگيري خودشان مرتبط دانستند!

به گزارش سايت گل، حالا و به فاصله چند روز، اعتراض و پيگيري مسئولان اماراتي باعث شد نام خليج فارس نه تنها از بخش مربوط به فوتبال امارات که از بخش فوتبال ايران نيز حذف شود! با تصميم جديد فيفا، واژه خليج عمان جايگزين خليج فارس در صفحات مربوط به فدراسيون هاي ايران و امارات شده است. بايد منتظر اظهار نظر مصاحبه کننده هاي چند روز پيش که درج نام خليج فارس در سايت فيفا را به خود مرتبط دانسته بودند، بمانيم.

منبع : ورزش3
لینک های فیفا:

IRAN Info

IRAN.jpg

United Arab Emirates Info

emirat.jpg
 
آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خلیج تا ابد فارس
ای غرور باور من
مگه می ذارم یه لحظم
اسم تو ازت بگیرن


تو خزر تو لحظه هامون
من جزیره عین مجنون
تو تمام فکر آرش
تو دلیل سجده بر خون
وقتی از تو می نویسم
نفسم حماسه میشه

یه پر از یه رود کارون
توی رگ هام خلاصه میشه

دنیای من ایران از ریشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من
دنیای من ایران از روشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من


ای خلیج تا ابد فارس
ای غرور باور من
مگه می ذارم یه لحظم
اسم تو ازت بگیرن

دنیای من ایران از روشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من
دنیای من ایران از روشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من

ایران...

دنیای من ایران از روشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من
دنیای من ایران از روشه خاک من
فرای من ایران همیشه خاک من
 

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
وطن

وطن

IRAN.jpg
ای وطـــــن، ای مــادر تاریخ سـاز

ای مـــرا بر خــــاک تـــو روی نیــاز
ای کویـــر تـــــو بهشت جـــان من

عشق جاویدان من، ایـــــــران من​

ای زتو هستی گرفته ریشـــــه ام

نیست جز اندیشه ات اندیشه ام
آرشـــــی داری به تیــــــر انداختن

دست بهــــرامی به شیـر انداختن​

کــــــــاوه ی آهنگری ضحــاک کش

پتک دشمن افکنی ناپــــــاک کش
رخشی و رستم بر او پــا در رکـاب

تا نبیند دشمنت هـــــرگز به خواب​

مرزداران دلـــــیرت جـــــــان به کف

ســـــرفرازان سپاهت صف به صف
خون به دل کردند دشت و نهــــر را

بازگـــردانــدنــد خــــــرمــشــهــر را​

ای وطــــــــن ای مــــادر ایـــران من

مــــــادر اجـــداد و فــــرزنــدان مـــن
خـــانه ی من بـانه ی من توس من

هر وجب از خـــــاک تــو ناموس من​

ای دریــــغ از تـــو که ویــــران بینمت

بیشه را خـــالی ز شیـــران بینمـت
خاک تو گــر نیست جــــان من مباد

زنده در این بوم و بر یـک تــــن مباد

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
وطن : علیرضا شجاع پور


وطن یعنی چه؟ یعنی دشت , صحرا؟

وطن یعنی چه؟ یعنی رود , دریا؟وطن یعنی چه؟ یعنی باغ ,بیشه؟

وطن یعنی چه؟ یعنی کشت ,ریشه؟​وطن یعنی چه؟ یعنی آب , دانه؟

وطن یعنی چه؟ یعنی شهر , خانه؟


وطن یعنی چه؟ یعنی کار , پیشه؟

وطن یعنی چه؟ یعنی سنگ , تیشه؟​وطن یعنی همه آب و هم خاک

وطن یعنی همه عشق و همه پاک


به گاه شیر خواری , گاهواره

به دور و درد پیری , عین چاره​وطن یعنی پدر, مادر , نیاکان

به خون و خاک بستن عهد و پیمان


وطن یعنی هویّت , اصل , ریشه

سر آغاز و سر انجام همیشه​وطن یعنی محبت , مهربانی

نثار هر که دانی و ندانیوطن یعنی نگاه هموطن دوست

هر آنجایی که دانی هموطن اوست​وطن یعنی قرار بی قراری

پرستاری , کمک , بیمارداریوطن یعنی هوای کوچه ی یار

در آن کو دل شکستن های بسیار​نگاهی زیر چشمی , عاشقانه

به کوچه آمدن با هر بهانهوطن یعنی غم همسایه خوردن

وطن یعنی دل همسایه بردن​وطن یعنی زلال چشمه پاک

وطن یعنی درخت ریشه درخاکستیغ و صخره و دریا و هامون

ارس , زاینده رود , اروند , کارون


دنا , الوند , کرکس طاق بستان

هزار و قافلانکوه و پلنگانوطن یعنی بلندای دماوند

شکیبا ,دل در آتش , پای در بند


وطن یعنی شکوه اشترانکوه

به دریای گَهر اِستاده نستوهوطن یعنی سهندِ صخره پیکر

ستیغ سینه در سنگ تمندَر


وطن یعنی وطن استان به استان

خراسان , سیتان , سمنان , لرستان


کویر لوت , کرمان , یزد , ساری

سپاهان , هگمتانه , بختیاری​طبس , بوشهر , کردستان , گلستان

دو آذربایجان ایلام , گیلان


اراک و فارس , خوزستان و تهران

بلو چستان و هرمزگان و زنجان​وطن یعنی سرای ترک با پارس

وطن یعنی خلیج تا اَبَد فارسبهشتی چشم را گسترده در پیش

ابو موسی و قشم و هرمز و کیش​وطن یعنی همه سازندگی ها

رهایی از تمام بندگی هابُریدن دستِ غیر از گردنِِِِِِِِِِِِِ نفت

صلای صبح ملّی کردن نفت​وطن یعنی ز هر ایل و تباری

وطن را پاسبای پاسداریوطن یعنی دلیر و گرد با هم

وطن یعنی بلوچ و کرد با هم


وطن یعنی سواران و سواری

لُر و کرد و یَموت و بختیاریهمه یک جان و یک دل بودن ما

به دامان وطن آسودن ما​وطن یعنی دلی از عشق لبریز

گره باف ظریف فرش تبریزوطن یعنی هنر یعنی سپاهان

حریر دستباف فرش کاشان


وطن یعنی کتیبه در دل سنگ

تمدّن , دین , هنر , تاریخ فرهنگوطن یعنی همه نیک و به هنجار

چه پندار و چه گفتار و چه کردار


وطن یعنی شبِ رحمت , شب ِ قدر

شب ِ جوشن , شبِ روشن , شب ِ بدروطن یعنی هم از دور و هم از دیر

سده , نوروز , یلدا , مهرگان , تیر​وطن یعنی جلالِ مانده جاوید

ستون و سر ستونِ تخت جمشیدهزاران نقش و خطِّ مانده در یاد

صبا , کلهر , کمال الملک , بهزاد


نَکیسا , باربَد , افسانه و چنگ

سرودِ تیشه فرهاد در سنگسر و سرمایه های سرفرازی

ابو ریحان و خوارزمی و رازی


به اوج علم و دانش رهنوردی

ابو نصر , ابن سینا , سُهر وردیبه بحر عشق و عرفان ناخدایی

عراقی , رودکی , جامی , سنایی


وطن یعنی به فرهنگ آشنایی

دُر لفظ دَری را رهخداییوطن یعنی جهانی در دل جام

وطن یعنی رباعّیات خیّام


وطن یعنی همه شیرین کلامی

عفاف عشق در شعر نظامیوطن یعنی نگاهِ مولوی سوز

حضور نور در شمس شب و روز​وطن یعنی پیامِ پندِ سعدی

زبان , پیوسته در پیوندِ سعدیوطن یعنی هوا و حالِ حافظ

شکوه باور اندر فال حافظ​وطن یعنی تبیره , دمدمه , کوس

طلوع آفتاب شعر از طوسوطن یعنی شبِ شهنامه خواندن

سخن چون رستم از سهراب خواندن


وطن یعنی رهایی زآتش و خون

خروش کا وه و خشم فریدونوطن یعنی زبان حال سیمرغ

حدیثِ یالِ زالِ و بالِ سیمرغ​وطن یعنی امیدِ نا امیدان

خروش و ویله گرد آفریدانوطن یعنی لگام و زین و مهمیز

سواران قران و رخش و شبدیز​وطن یعنی گرامی مرز تا مرز

وطن یعنی حریم گیو و گودرزوطن یعنی دل و دستی در آتش

روان وتن کمان و تیر آرش


وطن یعنی شبه یعنی شبیخون

وطن یعنی جلال الدین و جیحونوطن یعنی به دشمن راه بستن

به اوج آریوبرزن نشستن​وطن یعنی دو دست از جان کشیدن

به تنگستان و دشتستان رسیدنزمین شستن زِ استبداد و از کین

به خون گرم در گرمابه ی فین​وطن یعنی اذانِ عشق گفتن

وطن یعنی غبار از عشق رفتننماز خون به خونین شهر خواندن

مُهاجم را زِ خرمشهر راندن​سپاه جان به خوزستان کشیدن

شهادت را به جان ارزان خریدنوطن یعنی هدف , یعنی شهامت

وطن یعنی شرف , یعنی شهادتوطن یعنی شهید , آزاده , جانباز

شلمچه , پاوه , سوسنگرد , اهوازوطن یعنی شکوهِ سرفرازی

وطن یعنی زِ عالم بی نیازی​وطن یعنی گذشته , حال , فردا

تمامِ سهمِ ملّت زِ دنیاوطن یعنی چه آباد و چه ویران

وطن یعنی همین جا یعنی ایران

=========================================
آهنگ وطن از علیرضا عصار:

assar.jpg
--------------------------------------------------------------------------
بــــــبـــــــیــــــنــــیــــد:

از آپارات
-------------------------------------------------------------------------
دانلود کنید و بشنوید:

از ایران ویج
-----------------------------------------------------------------------
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3]تاج: هشت سال جنگیدیم که خلیج "فارس" بماند[/h]مهدی تاج روز پنج شنبه در حاشیه بازدید سپ بلاتر رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا از موزه تنوع زیستی ایران، در پاسخ به این سئوال که چرا مقامات ایرانی در باره استفاده از واژه های جعلی به جای «خلیج فارس» با سپ پلاتر صحبت نمی کنند،

گفت: سیاست کلان فدراسیون با کفاشیان است. به طور یقین در این خصوص صحبت خواهد شد.

وی تصریح کرد: هشت سال جنگ کردیم که سکوت نکنیم و اگر تاکنون در باره این موضوع صحبت نشده، به دلیل حضور شیخ سلمان نیست. حتما در باره این موضوع با رییس فدراسیون بین المللی فوتبال صحبت می شود.


رییس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در باره محتوی صحبت و دیدار سپ پلاتر و معصومه ابتکار نیز گفت: آنان در این دیدار در خصوص مسایل محیط زیست و فوتبال صحبت کردند. همچنین گونه های مختلف جانوری ایران از سوی دکتر ابتکار به سپ پلاتر معرفی شد.

http://www.irna.ir/fa/News/80894653..._دلیلی_برای_صحبت_نکردن_در_باره_خلیج_فارس_نیست
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی که ایران این جزایر را در اختیار داشت از اساس جایی به اسم امارات متحده عربی در جغرافیای سیاسی منطقه وجود نداشت


رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به ادعای امارات متحده عربی در خصوص جزایر سه گانه گفت: این ادعاها فاقد هرگونه ارزش حقوقی و ریشه تاریخی بوده و فضاسازی بیهوده سیاسی است.
« علاالدین بروجردی» در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه دولت امارات متحده عربی در مورد جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی گفت: جزایر سه گانه به لحاظ مستندات و تاریخی متعلق به ایران است و اظهارات وزیر امور خارجه امارات در خصوص این جزایر مبنای تاریخی و اثباتی ندارد.نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که ایران این جزایر را در اختیار داشت از اساس جایی به اسم امارات متحده عربی در جغرافیای سیاسی منطقه وجود نداشت.

بروجردی تصریح کرد: جزایر سه گانه ایرانی متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود و تعلق تاریخی این جزایر به ایران واقعیتی انکارناپذیر است.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توصیه دوستانه ما به امارات متحده عربی این است که این سیاست بدون نتیجه را پیگیری نکند و اگر هرگونه ابهام و سوتفاهمی در این زمینه دارد می تواند در مذاکره با مسئولان جمهوری اسلامی ایران مطرح کند.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی اخیرا در کنفرانس خبری مشترک با همتای آلمانی خود بار دیگر ادعاها درباره جزایر سه گانه ایرانی را تکرار کرد.
شیخ «عبدالله بن زاید آل نهیان» در کنفرانس خبری مشترک با «گیدو وستروله» همتای آلمان خود، این ادعاها را تکرار کرده و گفته بود که « ما یک موضوع حل نشده با ایران داریم ـ ایران هنوز بعد از 42 سال سه جزیره ما را اشغال کرده است.»


جمهوری اسلامی ایران جزایر سه گانه را جز لاینفک خاک خود دانسته و بارها آمادگی خود را برای رفع سوء تفاهمات با امارات متحده عربی اعلام کرده است.

http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=180541&Rate=0
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عنوان تاریخی «خلیج فارس» در نخستین نقشه رنگی و برجسته نمای

ایران که در مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور در تبریز نگهداری
می شود، ثبت شده است.


به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان اسناد و مدارک شمال
غرب کشور گفت: این نقشه مربوط به سال ۱۳۱۶ هجری قمری مطابق
با ۱۲۷۷ هجری شمسی است و در زیر آن دو عنوان «خلیج فارس»
یا «دریای بندر بوشهر» خودنمایی می کند.


سید محمد مسعود نقیب بابیان این که این سند تاریخی بار دیگر عنوان
تاریخی «خلیج همیشه فارس» تایید می شود، گفت: این نقشه در
مقیاس و دقت ده میلیونیوم و به شکل مربع در ابعاد ۱٫۳۸ در ۱٫۳۸

است و به تایید وزارت علوم وقت رسیده است.

رییس سازمان اسناد و مدارک شمال غرب کشور گفت: در حاشیه و
پایین این نقشه در قالب راهنمای ضمیمه، پایتخت، شهرهای اصلی
دهات، قلعه ها، کاروانسراها، رودها، دره ها، دماغه ها، راههای اصلی
راه آهن، کویر، ریگستان، باتلاق، خطوط ملاحی (کشتیرانی) و گردنه ها
مشخص شده است.
نقیب افزود: براساس اسناد موجود تاریخی این نقشه را «عبدالرزاق
سرتیپ» از شاگردان ممتاز دارالفنون و نجم الدوله مشهور ترسیم
کرده است.
 

2276417

کاربر فعال
عنوان تاریخی «خلیج فارس» در نخستین نقشه رنگی و برجسته نمای

ایران که در مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور در تبریز نگهداری
می شود، ثبت شده است.


به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان اسناد و مدارک شمال
غرب کشور گفت: این نقشه مربوط به سال ۱۳۱۶ هجری قمری مطابق
با ۱۲۷۷ هجری شمسی است و در زیر آن دو عنوان «خلیج فارس»
یا «دریای بندر بوشهر» خودنمایی می کند.


سید محمد مسعود نقیب بابیان این که این سند تاریخی بار دیگر عنوان
تاریخی «خلیج همیشه فارس» تایید می شود، گفت: این نقشه در
مقیاس و دقت ده میلیونیوم و به شکل مربع در ابعاد ۱٫۳۸ در ۱٫۳۸

است و به تایید وزارت علوم وقت رسیده است.

رییس سازمان اسناد و مدارک شمال غرب کشور گفت: در حاشیه و
پایین این نقشه در قالب راهنمای ضمیمه، پایتخت، شهرهای اصلی
دهات، قلعه ها، کاروانسراها، رودها، دره ها، دماغه ها، راههای اصلی
راه آهن، کویر، ریگستان، باتلاق، خطوط ملاحی (کشتیرانی) و گردنه ها
مشخص شده است.
نقیب افزود: براساس اسناد موجود تاریخی این نقشه را «عبدالرزاق
سرتیپ» از شاگردان ممتاز دارالفنون و نجم الدوله مشهور ترسیم
کرده است.
خدا بهت عزت بده
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها برید تو لینک زیر و به خلیج فارس رای بدید
هر چند اسم خلیج فارس حتی قابل رای گیری هم نیست و تا همیشه خلیج فارس میمونه
http://www.persianorarabiangulf.com/

دوست عزیز این یک سایت جعلی و متعلق به شخصیتی عربی است .........و این فرد به واسطه هر بازدید شما دارای در آمد میشود و نظرسنجی هم در اختیار خودش است ..........بارها ماهیت این سایت رو در اینجا نشون دادیم و البته از مدیران خواستم پست شما رو حذف کنند(به من خورده نگیرید .......چون دروغ نگفتم اگر بگم زبانم مو دراورده بس که در این باره توضیح دادم به خصوص در همین تاپیک:confused:) که متاسفانه نکردند و لاجرم به پاسخگویی متداول در این باره ام!

وقتي تب رأي به خليج فارس داغ‌مان مي‌کند !!!


خدا حفظ کند مگنت عزیز رو که نمیدونم البته هنوز هستند در باشگاه یا خیر.........

به هر حال ایشون در این باره اطلاع رسانی خوب و لازمی داشتند

اطلاعات درباره مالک اين وبگاه مشکوک :
 
آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وطنم ای شکوه پابرجا

در دل التهاب دورانها
.............................

کشور روزهای دشوار و
زخمی سربلند بحرانها
.................................

ایستادی به جنگ رو در رو

خنجر از پشت می زند دشمن

......................

گویی از ما در نهان بر ما
وطنم پشت حیله را بشکن
.............................

رگت امروز تشنه عشق است

دل رنجیده خون نمی خواهد
..................

دل تو تا ابد برای تپش
غیرعشق و جنون نمی خواهد
.......................

شرم بر من اگر حریم تو
پیش چشمان من شکسته شود

......................

وای بر من اگر ببینم چشم
رو به رویای عشق بسته شود

از تب سرد موجهای خزر
تا خلیجی که فارس بوده و هست

..............................

می شود با تو دل به دریا زد
می شود با تو دل به دنیا بست
 

mandana-n

عضو جدید


یکی از آخر شنزار، به فکر سرقت دریاست
یکی انگار، تو خواب دیده که تاریخ ما یه رویاست
یکی فکر کرده، دست بردن تو تاریخ ما آسونه
ولی اسم خلیج فارس، همیشه فارس می مونه
بخون با من که دنیا هم دوباره بشنوه ما رو
بخون و از نو باطل کن طلسم آدمکها رو
خلیج فارس، خلیج ماست، از آغاز زمین اینجاست
همیشه فارس می مونه، تا خون توی رگهای ماست

خلیج فارس که بازیچه، تو دست کس و ناکس نیست
خلیج فارس که تنها یه اسم، توی اطلس نیست
یه تاریخ کهن پشت تپیدن‌های موجاشه
تا وقتی اینجا ایرانه، خلیج باید که فارس باشه
بخون با من که دنیا هم دوباره بشنوه ما رو
بخون و از نو باطل کن طلسم آدمکها رو
خلیج فارس، خلیج ماست، از آغاز زمین اینجاست
همیشه فارس می‌مونه، تا خون توی رگهای ماست
ای ایران، ای مرز پرگهر
ای خاکت سرچشمه هنر
دور از تو اندیشه بدان
پاینده مانی و جاودان
:gol::gol::gol:
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید دیر هنگام .........ولی اجازه میخوام به خوزستانی های عزیز هم بابت قهرمانی در لیگ خلیج فارس و هم صعود به مرجله دوم باشگاه های آسیا تبریک و تهنیت عرض کنم......انصافا حقشون بود و امیدوارم قدر فرکی را هم بدانند
 

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز

توضیح لینک: ازاینجا

خواهشا کپی کنید..
فوری فوری ایران دوباره از شرکت گوگل اعتراض نموده بخاطر اسم خلیج فارس که در نقشه گوگل خلیج عربی ثبت شده است برای همین هم شرکت گوگل اعتراض ایران را قبول کرده وگفته راجب این دو رای گیری اینترنتی انجام میگیره که رای هر کدام بیشتر شد به اسم همان ثبت مشود.
سریع اقدام کنید همین الان
90 درصد عربها رای دارند. 10 درصد ایرانی ها
تا وقت رای گیری تمام نشده بشتاب که اگر همت نکنی اسم خلیج فارس برای همیشه به فراموشی میرود.
وارد سایت شوید سمت راست دو دایره هست روی خلیج فارس کلیک کنیدو بعد بر روی voteکلیک کنید با موفقیت و پیروزی
اینم آدرس سایت

http://www.persianorarabiangulf.com/index.php
[11:37, 24/04/2014] +98 939 060 7384: عجله کنید آمار جدید
73خلیج عربی
27خلیج فارس·

با درج در امضا اطلاع رسانی کنید...
 

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
توضیح لینک: ازاینجا

خواهشا کپی کنید..
فوری فوری ایران دوباره از شرکت گوگل اعتراض نموده بخاطر اسم خلیج فارس که در نقشه گوگل خلیج عربی ثبت شده است برای همین هم شرکت گوگل اعتراض ایران را قبول کرده وگفته راجب این دو رای گیری اینترنتی انجام میگیره که رای هر کدام بیشتر شد به اسم همان ثبت مشود.
سریع اقدام کنید همین الان
90 درصد عربها رای دارند. 10 درصد ایرانی ها
تا وقت رای گیری تمام نشده بشتاب که اگر همت نکنی اسم خلیج فارس برای همیشه به فراموشی میرود.
وارد سایت شوید سمت راست دو دایره هست روی خلیج فارس کلیک کنیدو بعد بر روی voteکلیک کنید با موفقیت و پیروزی
اینم آدرس سایت

http://www.persianorarabiangulf.com/index.php
[11:37, 24/04/2014] +98 939 060 7384: عجله کنید آمار جدید
73خلیج عربی
27خلیج فارس·

با درج در امضا اطلاع رسانی کنید...

سلام دوست عزیز تا حالا 10 بار این موضوع توی چند سال اخیر مطرح شده.
شما از کجا میدونید که این سایت مربوط به گوگل هست؟
اصلا مگه باید نظرسنجی انجام بشه؟
شما که میری رای میدی ندانسته داری به کشورت خیانت میکنی.
مثل این میمونه که بیایم برای خونه شما نظرسنجی بزاریم که خونه واسه شماست یا نه.
اگر همون 25درصد رای نداده بودن. الان این نظرسنجی کلا تعطیل شده بود.
موفق و هوشیار باشید و تحت تاثیر رسانه ها نباشید.
;)

راستی یه سر به لینک زیر بزنید تا ببینید که این سایت واسه گوگل نیست و نگاه کنید که چند درصد از ایران بازدید داشته. تا معلوم بشه که نتایجش هم قلابی هستش. لطفا دیگه تبلیغ این سایت رو نکنید.
http://whois.domaintools.com/persianorarabiangulf.com
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز این یک سایت جعلی و متعلق به شخصیتی عربی است .........و این فرد به واسطه هر بازدید شما دارای در آمد میشود و نظرسنجی هم در اختیار خودش است ..........بارها ماهیت این سایت رو در اینجا نشون دادیم و البته از مدیران خواستم پست شما رو حذف کنند(به من خورده نگیرید .......چون دروغ نگفتم اگر بگم زبانم مو دراورده بس که در این باره توضیح دادم به خصوص در همین تاپیک:confused:) که متاسفانه نکردند و لاجرم به پاسخگویی متداول در این باره ام!

وقتي تب رأي به خليج فارس داغ‌مان مي‌کند !!!


خدا حفظ کند مگنت عزیز رو که نمیدونم البته هنوز هستند در باشگاه یا خیر.........

به هر حال ایشون در این باره اطلاع رسانی خوب و لازمی داشتند

اطلاعات درباره مالک اين وبگاه مشکوک : 

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
دوست عزیز این یک سایت جعلی و متعلق به شخصیتی عربی است .........و این فرد به واسطه هر بازدید شما دارای در آمد میشود و نظرسنجی هم در اختیار خودش است ..........بارها ماهیت این سایت رو در اینجا نشون دادیم و البته از مدیران خواستم پست شما رو حذف کنند(به من خورده نگیرید .......چون دروغ نگفتم اگر بگم زبانم مو دراورده بس که در این باره توضیح دادم به خصوص در همین تاپیک:confused:) که متاسفانه نکردند و لاجرم به پاسخگویی متداول در این باره ام!

وقتي تب رأي به خليج فارس داغ‌مان مي‌کند !!!


خدا حفظ کند مگنت عزیز رو که نمیدونم البته هنوز هستند در باشگاه یا خیر.........

به هر حال ایشون در این باره اطلاع رسانی خوب و لازمی داشتند

اطلاعات درباره مالک اين وبگاه مشکوک :
سلام دوست عزیز تا حالا 10 بار این موضوع توی چند سال اخیر مطرح شده.
شما از کجا میدونید که این سایت مربوط به گوگل هست؟
اصلا مگه باید نظرسنجی انجام بشه؟
شما که میری رای میدی ندانسته داری به کشورت خیانت میکنی.
مثل این میمونه که بیایم برای خونه شما نظرسنجی بزاریم که خونه واسه شماست یا نه.
اگر همون 25درصد رای نداده بودن. الان این نظرسنجی کلا تعطیل شده بود.
موفق و هوشیار باشید و تحت تاثیر رسانه ها نباشید.
;)

راستی یه سر به لینک زیر بزنید تا ببینید که این سایت واسه گوگل نیست و نگاه کنید که چند درصد از ایران بازدید داشته. تا معلوم بشه که نتایجش هم قلابی هستش. لطفا دیگه تبلیغ این سایت رو نکنید.
http://whois.domaintools.com/persianorarabiangulf.com

توضیح لینک: ازاینجا

خواهشا کپی کنید..
فوری فوری ایران دوباره از شرکت گوگل اعتراض نموده بخاطر اسم خلیج فارس که در نقشه گوگل خلیج عربی ثبت شده است برای همین هم شرکت گوگل اعتراض ایران را قبول کرده وگفته راجب این دو رای گیری اینترنتی انجام میگیره که رای هر کدام بیشتر شد به اسم همان ثبت مشود.
سریع اقدام کنید همین الان
90 درصد عربها رای دارند. 10 درصد ایرانی ها
تا وقت رای گیری تمام نشده بشتاب که اگر همت نکنی اسم خلیج فارس برای همیشه به فراموشی میرود.
وارد سایت شوید سمت راست دو دایره هست روی خلیج فارس کلیک کنیدو بعد بر روی voteکلیک کنید با موفقیت و پیروزی
اینم آدرس سایت

http://www.persianorarabiangulf.com/index.php
[11:37, 24/04/2014] +98 939 060 7384: عجله کنید آمار جدید
73خلیج عربی
27خلیج فارس·

با درج در امضا اطلاع رسانی کنید...
تشکر
ممنون از توضیحاتتون
خب من نمیدونستم ممنون که رووووشنم کردید.
 

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر
ممنون از توضیحاتتون
خب من نمیدونستم ممنون که رووووشنم کردید.
خواهش میکنم........نگرانیتون رو درک میکنم و همینطور احساسات پاکتون رو.چه خوب که حالا که روشن شدین بقیه رو هم روشن کنید که عزیزان این مطلب مربوط به چندین سال پیشه!.چیز جدیدی نیست که دوباره دارید تبلیغش میکنید و حیله گری این سایت هم خیلی وقت است مشخص شده ......... بایستی مراقب بود ........اکثر ایمیلها در این باره که ارسال میشود یا مطالب داخل فیس بوک تصنعی و ساختگی است.........و اینکه امیدوارم دوباره مثل یک دوره طوری نشود که وقتی ما پرشین گالف را جستجو میکنیم.آدرس این سایت در صفحه اول در ردیف اول خود نمایی کند!.مطلبی که هر کسی خلیج فارس را جستجو کند برایش این شائبه پیش آید در ذهن که خلیج فارس یا خلیج جعلی ع . ر .ب ی
 
آخرین ویرایش:

Similar threads

بالا