حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
هر آلیاژی فکر می کنم یک چیزش لنگ می زنه:
از آلومینیم بخواید استفاده کنید درجه حرارت ذوبش پایینه
از زاماک هم همین طور
از تیتانیم هم نمی شه چون گرونه و چکش خواری نداره
آهنی ها هم نقطه ی ذوبشون بالاست عوضش ارزون هستند
مس هم نمی شه چون سفید نیست ولی درجه حرارتش مناسبه (و همچنین قیمت)
سرب و قلع هم نمی شه (اگر چه سفید هستند)
فقط می مونه نیکل، که این هم قیمتش بالاست.
البته من جدی دنبال آلیاژ نگشتم (چون فعلا کتاب انتخاب مواد یا کلید فولاد و ... دستم نیست)، به طور خلاصه وار و گذری گفتم.

turaj

عضو جدید
لعاب فلزي -انامل كسي كار كرده اطلاعات كسي داره؟

لعاب فلزي -انامل كسي كار كرده اطلاعات كسي داره؟

:) از تمام دوستاني كه در مورد لعاب انامل اطلاعات دارند خوا هش مندم مرا كمك كنند
در مورد محدوده تركيب شيميايي؟ تاثير اكيدها بر ويسكوزيته ودماي زينتر لعاب_رنگ زياد مهم نيست
وساير خصوصيات _ چون ميخوام براي پروژه ام از اين اطلاعات استفاده كنم
آياميشود مرحله اسيد شويي را حذف كرد ؟چگونه
پيشاپيش از همكاري صميمانه شما متشكرم :gol:
turaj

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:) از تمام دوستاني كه در مورد لعاب انامل اطلاعات دارند خوا هش مندم مرا كمك كنند
در مورد محدوده تركيب شيميايي؟ تاثير اكيدها بر ويسكوزيته ودماي زينتر لعاب_رنگ زياد مهم نيست
وساير خصوصيات _ چون ميخوام براي پروژه ام از اين اطلاعات استفاده كنم
آياميشود مرحله اسيد شويي را حذف كرد ؟چگونه
پيشاپيش از همكاري صميمانه شما متشكرم :gol:
turaj
دوست عزیز پیش از ارائه ی هر تاپیکی و یا درخواستی
قوانین و نحوه ی فعالیت در تالار رو مطالعه کنید تا با چنین حجم وسیعی از درخواست ها روبرو نشیم
این آخرین تذکر به شماست
ممنون

iman mansourian

عضو جدید
سلام به همهمن تازه ترم 3 هستم پس سوالاتم تخصصی نیستدرس استحاله فازها که جز منابع کارشناسی ارشد هست کدام درس است؟ما در چارت درسیمان چنین درسی ندارم
سلام دوست عزیز
استحاله فازی رو در درس خواص فیزیکی 2 دارید

iman mansourian

عضو جدید
مهندسان عزیز جواب منم لطفا" بدهید:
سلام به نظر شما ظروف پخته شدم مثل چینی ویا سرامیک بعد از شکستگی ویا از کار افتادگی قابل بازیافت می باشند ؟لطفا" توضیح دهید ممنون
سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من میدونم بدلیل تغییر خواص خاک بعد از پخت دیگه نمیتونیم از اون استفاده کنیم ویا اونو به حالت اول برگردونیم ولی در صنعت کاشی از ضایعات کاشی برای ساخت کاشی های ریز تر که در دیواره استخرها و غیره میبینید استفاده میشه به این صورت که بعد از برش اونهارو مجددا رنگ آمیزی و لعابکاری میکنند ودر دمای پایین پخت میکنند.

iman mansourian

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی درباره دوره های ASTMدر ایران داره

iman mansourian

عضو جدید
میخواستم بدونم حد مجاز استفاده از مواد غیر رسی مثل آلومینا در بدنه های چینی چقدره؟
سرامیکی ها بگن!!!

mahdi-tbt

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
من دانشجوی سال سوم مواد- سرامیک هستم
و از دوستان متالوژ در زمینه انتخاب یه آلیاژ با خواص زیر راهنمایی می خواستم
-درجه ذوب 910-780
-سفید براق
-نرم و قابلیت چکش خواری
-قیمت مناسب

دوستان دیگه هم اگه میتونن کمک کنن من هنوز نتونستم به نتیجه برسم

دوست شما

عضو جدید
پوشش داکرومت

پوشش داکرومت

سلام
من جدیداً به جمع شما اضافه شدم و از این بابت خوشحالم
دارم روی اثر اسید شویی بر کیفییت پوشش داک کار میکنم
خواهش میکنم اگه اطلاعاتی در این رابطه دارید به میلم ارسال کنید
seyyed1984@yahoo.com
ممنون

ابراهیم@

عضو جدید
با سلام
لطفا درخصوص رول کردن(نورد) ورقهای مخازن ذخیره نفتی اطلاعات ویا مرجع مراجعه سراغ دارید راهنمایی به فرمایید.
با تشکر:ابراهیم@

bi metal

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اين حرف شما كمي غيرمنصفانه است. كي گفته بروبچز مواد با هم رفيق نيستن ، اتفاقا خيلي هم رفيقا شما "تازه واردي" در جريان نيستي.:D
درسته كه اين چند روز تالار خيلي خلوت بوده اما صبر كن چند روز ديگه بچه ها برميگردنو تالارو ميتركونن.:D
در مورد تاپيكت هم اگه ميخواي با بچه ها آشنا بشي بري تو تاپيك "معرفي اعضاي تالار" بهتره.
اما چون تازه متالورژ شدي دلتو نميشكونم تاپيك قشنگي زدي اميدوارم بچه ها استقبال كنن.;)

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
اين حرف شما كمي غيرمنصفانه است. كي گفته بروبچز مواد با هم رفيق نيستن ، اتفاقا خيلي هم رفيقا شما "تازه واردي" در جريان نيستي.:D
درسته كه اين چند روز تالار خيلي خلوت بوده اما صبر كن چند روز ديگه بچه ها برميگردنو تالارو ميتركونن.:D
در مورد تاپيكت هم اگه ميخواي با بچه ها آشنا بشي بري تو تاپيك "معرفي اعضاي تالار" بهتره.
اما چون تازه متالورژ شدي دلتو نميشكونم تاپيك قشنگي زدي اميدوارم بچه ها استقبال كنن.;)

سلام عزيزم :heart:

اولا من كي گفتم رفيق نيست ؟؟؟ دوما خود شما هم خيلي نيست كه اينجا فعاليت داري كه من رو داري اينجوري ميكوبي .... سوما تاپيك معرفي اعضا رو ديده بودم ولي اون تاپيك به اين تاپيك ربطي پيدا نميكنه . بحث اين دو تاپيك جداست . توي اين تاپيك درباره كاراي روزمره و موارد گوناگون بحث ميكنيم در صورتي كه اون تاپيك فقط براي معرفي زده شده .

در ضمن خيلي لطف كردي كه دلم رو نشكوندي :gol:

اميدوارم در آينده دوست هاي خوبي براي همديگه باشيم :heart:

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بچه ها من ثبت نامم كامل شد و براي اين ترم 19 واحد به من دادن كه همش دروس پايه و عمومي هستن . خيلي مشتاقم كه به دروس تخصصي برسم .

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بچه ها من ثبت نامم كامل شد و براي اين ترم 19 واحد به من دادن كه همش دروس پايه و عمومي هستن . خيلي مشتاقم كه به دروس تخصصي برسم .

سلام دوست عزیز
شما باید به زودی خودتون رو بری اساتیدی چون (آقای!) طوسی آماده کنید.
موفق باشید

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
جمع جالب و صمیمی هست
بعضی از دوستان در جریان مشکلات من هستند به خاطر همین کمی دیر و یا با وقفه به سایت میام
در کل:
دوستان تازه واردی که اومدند نباید به این سرعت قضاوت کنند دوستانی مانند فرهنگ و رضا در جریان سیر تحول تالار بودند چون به طبع قدیمی تر هستند. این تالاری که به این سرعت پیشرفت کرد در ابتدا تالاری بود که نود درصد تاپیکهای اون سرشار از درخواست و سوال بود و هیچ زیر تالار و مقاله و یا فایلی برای دانلود دوستان نداشت . اما الان که این تالار رو مشاهده میکنید با چندین زیر مجموعه ؛ دهها مقاله و صدها فایل مفید در حال کاره که نشات گرفته از زحمات دوست کوچکتون به عنوان مدیر و سایر دوستان داره
پس بی انصافیه که به این سرعت قضاوت کنیم و این تالار رو به کم کاری متهم کنیم.
اگر کم کاری مشاهده شده به گردنه منه چون نتونستم به این تالار بیام و نظم سابق رو بهش برگردونم
اما قول میدم به فعالیت های تالار تا چند روز آینده رنگ و بوی تازه تری بدم
باز هم تشکر.

bi metal

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
جمع جالب و صمیمی هست
بعضی از دوستان در جریان مشکلات من هستند به خاطر همین کمی دیر و یا با وقفه به سایت میام
در کل:
دوستان تازه واردی که اومدند نباید به این سرعت قضاوت کنند دوستانی مانند فرهنگ و رضا در جریان سیر تحول تالار بودند چون به طبع قدیمی تر هستند. این تالاری که به این سرعت پیشرفت کرد در ابتدا تالاری بود که نود درصد تاپیکهای اون سرشار از درخواست و سوال بود و هیچ زیر تالار و مقاله و یا فایلی برای دانلود دوستان نداشت . اما الان که این تالار رو مشاهده میکنید با چندین زیر مجموعه ؛ دهها مقاله و صدها فایل مفید در حال کاره که نشات گرفته از زحمات دوست کوچکتون به عنوان مدیر و سایر دوستان داره
اگر کم کاری مشاهده شده به گردنه منه چون نتونستم به این تالار بیام و نظم سابق رو بهش برگردونم
باز هم تشکر.

ناراحت نشو حامد جون . اگه نگاه كني خودم قبلا جوابشونو دادم.(البته منظور خاصي نداشت):D
خودم يه طرح هايي دارم كه به موقع بهت پيام ميزنم.
اميدوارم زودتر مشكلاتت حل بشه و برگردي چون هيشكي تو تالار مواد "حامد" نميشه;);)

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
شما باید به زودی خودتون رو بری اساتیدی چون (آقای!) طوسی آماده کنید.
موفق باشید

از ايشون زياد تعريف شنيدم . اين ترم كه باهاشون ندارم . ولي ترم هاي بعد در خدمتشون هستم .

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
جمع جالب و صمیمی هست
در کل:
باز هم تشکر.

سلام آقاي سرلكي . من قضاوت بدي نداشتم . منظور من رو بد گرفتيد . من ديدم تاپيكي اين شكلي نيست كه بچه ها خوش و بش كنن و از حال همديگه جويا بشن . براي همين اين تاپيك رو زدم . در ضمن تا اونجايي كه من ديدم اين تاپيك در موارد علمي به هيچوجه كم كار نبوده . خيلي مطالب مفيدي وجود داره وفعاليت بچه ها در موارد علمي خوبه .

با تشكر از شما :gol:

iman mansourian

عضو جدید
مهندسان عزیز جواب منم لطفا" بدهید:
سلام به نظر شما ظروف پخته شدم مثل چینی ویا سرامیک بعد از شکستگی ویا از کار افتادگی قابل بازیافت می باشند ؟لطفا" توضیح دهید ممنون
در ضمن آجرهای دیر گداز شاموتی هم که در بدنه کوره ها مورد استفاده قرار میگیره هم از همین ضایعات سرامیکی که به صورت پودر در میان و مجددا شکل دهی میشن ساختهد میشه

papillon

عضو جدید
plasma nitriding

plasma nitriding

با سلام به دوستان،نماز و روزتون قبول حق. اگه كسياز دوستان اطلاعاتي درباره سخت گرداني سطحي به روش plasma nitriding در حالت مايع داره منو راهنمايي كنه.با تشكر
papillon_1020 : email

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقاي سرلكي . من قضاوت بدي نداشتم . منظور من رو بد گرفتيد . من ديدم تاپيكي اين شكلي نيست كه بچه ها خوش و بش كنن و از حال همديگه جويا بشن . براي همين اين تاپيك رو زدم . در ضمن تا اونجايي كه من ديدم اين تاپيك در موارد علمي به هيچوجه كم كار نبوده . خيلي مطالب مفيدي وجود داره وفعاليت بچه ها در موارد علمي خوبه .

با تشكر از شما :gol:
عزیزه دلم بنده در مورد حرفام منظوری نداشتم که شما مدنظر باشید
صحبت من کلی بود ، چون پیش بینی کردم دوستان زیاد به این تاپیک سر بزنند ، مطلبمو اینجا ارائه دادم.
در هر صورت موفق باشید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ببخشید کسی می دونه متالوژی کدوم دانشگاه سطحش بالاتره؟؟؟؟

تهران قطب علمی مواد با کارایی بالاست و پیشرفته ترین آمایشگاهها و تجهیزات خاور میانه رو داره.
بعد از اون علم و صنعته.
البته خیلی ها سر این دو دانشگاه درگیرن.

hossein_speed9

عضو جدید
کمک از انجماد

کمک از انجماد

با سلام خدمت تمامی دوستان از کسانی که گزارش کار ازمایشگاه انجماد رو دارن تقاضا می کنم به دستم برسونن.پیشاپشیش ممنون:heart:

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كه امروز روز اول دانشگاهم بود . به خوبي و خوشي گذشت و جاي شما هم خالي . ;)

بالا