حزب

حزب

• مجموع رای دهندگان
    29

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان در این تایپیک میخوایم در مورد حزب و حزب گرایی کمی بحث و گفتگو کنیم.
لطفا دوستان نظرات و عقاید خود درباره حزب و احزاب و اطلاعات و امار خود از تاریخچه احزاب و موارد مربوط را در این تایپیک قرار دهند و با توجه به قوانین سایت از نوشتن مطالب سیاسی و مربوط به دولت و حکومت خودداری کنند تا یک تایپیک علمی و مفید فایده برای دوستان در بیاوریم . در نظرسنجی مربوطه نیز شرکت کرده و بفرمایید که وجود حزب و احزاب را در یک جامعه مفید - مضر یا بدون سود و زیان می دانید؟؟؟
با تشکر

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجه: ارسال مطلب سياسی در باشگاه ممنوع است و تاپيك های سياسی بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
منم در پست اول گفتم که به هیچ وجه منظور سیاسی و بحث درباره حکومت ایران ندارم و میخوام یه نظرسنجی و بحث علمی درباره این داشته باشم که ایا وجود احزاب و نظرات گوناگون در وضعیت سازمان یافته و متشکل میتواند به نفع جامعه باشد و یا مضر
از تمامی دوستان نیز خواهش کردم به هیچ وجه بحث سیاسی راه نینداخته و در حیطه علمی بحث کنند تا تایپیک با مشکل مواجه نشه و شما نیز لطفا پستها نامربوط را حذف نمایید

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
از 5 رای دوستان تا کنون همش به لزوم و مفید بودن احزاب در جامعه رای دادن

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گفتم موافق البته به شرطی که دعوای زرگری نباشه واسه خخالی کردن جیب ما
بله منظور من هم همین بود که شما گفتید و وجود ارا و عقاید متفاوت در یک جامعه بصورت سازمان یافته بود

BaBak.Turk

اخراجی موقت
حزب گرایی هم خوبه هم بده.
از نظر خوب بودن به این شبیهه که هر عقیده ای و هر شکل سیاسی می تونند وارد صحنه فعالیت بشوند و تا مقدار زیادی دموکراسی جلوه خودشو نشون میده . ولی ایرادش اینه دروغ گویی بیشتر میشه.
از نظر بد بودن: فقط یه نفر میاد میره! خوبیش اینه که طرف حسابت همون یه نفره.

در کل بگم من موافقم باشه . مفیده.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
حزب گرایی هم خوبه هم بده.
از نظر خوب بودن به این شبیهه که هر عقیده ای و هر شکل سیاسی می تونند وارد صحنه فعالیت بشوند و تا مقدار زیادی دموکراسی جلوه خودشو نشون میده . ولی ایرادش اینه دروغ گویی بیشتر میشه.
از نظر بد بودن: فقط یه نفر میاد میره! خوبیش اینه که طرف حسابت همون یه نفره.

در کل بگم من موافقم باشه . مفیده.

ممنون و از نظرتون
ولی من معتقدم وجود حزب از دروغگویی در فضای سیاسی کم میکنه چون هر فرد به صورت شناسنامه دار و سازمانی دارای مرام و مسلک مشخصی میشه که نمیتونه با هر بادی اونو عوض کنه و هر روز یه حرف و عقیده تازه ای بگه

BaBak.Turk

اخراجی موقت
ممنون و از نظرتون
ولی من معتقدم وجود حزب از دروغگویی در فضای سیاسی کم میکنه چون هر فرد به صورت شناسنامه دار و سازمانی دارای مرام و مسلک مشخصی میشه که نمیتونه با هر بادی اونو عوض کنه و هر روز یه حرف و عقیده تازه ای بگه

گفتم که موافقم خوب هاش از بدیش بیشتره .. ولی حزبی که خود مردم انتخاب کنند نه حزب دولتی و سفارشی و دستچین شده....

تکنو کرات

اخراجی موقت
با سلام
دوستان در این تایپیک میخوایم در مورد حزب و حزب گرایی کمی بحث و گفتگو کنیم.
لطفا دوستان نظرات و عقاید خود درباره حزب و احزاب و اطلاعات و امار خود از تاریخچه احزاب و موارد مربوط را در این تایپیک قرار دهند و با توجه به قوانین سایت از نوشتن مطالب سیاسی و مربوط به دولت و حکومت خودداری کنند تا یک تایپیک علمی و مفید فایده برای دوستان در بیاوریم . در نظرسنجی مربوطه نیز شرکت کرده و بفرمایید که وجود حزب و احزاب را در یک جامعه مفید - مضر یا بدون سود و زیان می دانید؟؟؟
با تشکر
​مطالب سیاسی خوداری شود!!!!!!!!!! بحث در چه زمینه ای هست .

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
​ با سانسور نمی شه صحبت کرد
من نمیخوام صحبتی بشه که تایپیک بسته بشه هر کدوم از دوستان فکر میکنند با سانسور نمیشه صحبت کنند خب صحبت نکنند شاید من نمیتونم دقیق توضیح بدم ولی منظور من از تایپیک واقعا طوری است که اصلا نیاز به کوچکترین بحث سیاسی نداره شما تصور کن تو یه کلاس درس که 30 نفر هستن 4-5 تا گروه تشکیل بشه هر کدوم دارای افکار و علایق مشترکی باشند مثلا گروهی که ورزش دوست داره گروهی که سینما دوست داره گروهی که کوهنوردی دوست داره گروهی که همیشه غایبه و از کارهای جمعی فرار میکنه و ... پس هر کدام اینها نماد یک حزب در مقیاس کوچک هستند
حال ایا این مشخص بودن علایق و گروهها و شفافیت در رفتار را مفید میدانید؟ و یا اینکه هر کسی هر لحظه بنا به منافعش تغیر عقیده بده؟ مثلا یه روز با چند نفر بره سینما یه روز ببینه گروهی که کوه میرن بهتر هستن بگه سینما بده و بره کوه؟
ایا اصلا این تقسیم بندیها به نفع هر جامعه ای از اون کلاس 30 نفره گرفته تا یه دانشگاه و یه شهر و یه استان و یه کشور مفیده یا همه یک دست باشند و هیچ تفاوتی در افکار و عقاید نباشه بهتره؟

BaBak.Turk

اخراجی موقت
البته یه چیزی که در مورده حزب همیشه وجود داشته اینه که روشنفکران جامعه به نسبت بیشتر و راحتتر می تونند خودشون وارد عرصه های سیاسی بکنند و این خودش خوبه . چون حزب یک نوع رقابت سیاسی در جامعه بوجود می یاره و باعث می شه همه صدا ها اعم از مخالف و موافق و منتقد و ... شنیده بشه و سردمداران نظام هم به راحتی و با چشم باز می تونند مسائل رو پیگیری کنند

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته یه چیزی که در مورده حزب همیشه وجود داشته اینه که روشنفکران جامعه به نسبت بیشتر و راحتتر می تونند خودشون وارد عرصه های سیاسی بکنند و این خودش خوبه . چون حزب یک نوع رقابت سیاسی در جامعه بوجود می یاره و باعث می شه همه صدا ها اعم از مخالف و موافق و منتقد و ... شنیده بشه و سردمداران نظام هم به راحتی و با چشم باز می تونند مسائل رو پیگیری کنند
بله وجود حزب باعث اسودگی افراد در تشخیص و انتخاب میشه و در شرایطی که جامعه ای دارای احزاب ازاد با امکانات و امنیت باشد شفافیت در ان خیلی زیاد و به نفع جامعه میشود

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
از 13 دوست رای دهنده 11 نفر به مفید بودن و 2 رای ممتنع دادن

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
حزب گروه شهروندان با آرمانهای مشترک و تشکیلات منظم و متکی به پشتیبانی مردم است که برای به دست گرفتن قدرت دولت و یا شرکت در آن مبارزه می‌کند.
یک تعریف از حزب این است که: حزب به گروهی از مردم گفته می شود که دارای منافع مشترکی به لحاظ اقتصادی، اجتماعی، و سیاسی هستند، و در چارچوب قوانین کشور و گاهی از راه های غیر قانونی، یا برخورداری از یک سازمان و برنامه ی منسجم برای رسیدن به قدرت تلاش می کنند.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
سی دیگه در مورد حزب نظری نداره؟
خوشحال میشم 14 دوستی که در نظرسنجی رای دادن نظر خودشون رو در تایپیک هم اعلام کنند

*Essi*

اخراجی موقت
مرسی از تاپیکتون، من به گزینه ممتنع رای دادم.

به نظرم وجود احزاب، آغاز دوباره ای بر باند بازی و اینبار دیکتاتوری جمعی هست، هرچند مضراتش از دیکتاتوری فردی خیلی کمتره.

اما باز هم اندیشه های مستقل در یک کشور و وحدت نظر خیلی بهتر از وجود احزاب وابسته هست.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از تاپیکتون، من به گزینه ممتنع رای دادم.

به نظرم وجود احزاب، آغاز دوباره ای بر باند بازی و اینبار دیکتاتوری جمعی هست، هرچند مضراتش از دیکتاتوری فردی خیلی کمتره.

اما باز هم اندیشه های مستقل در یک کشور و وحدت نظر خیلی بهتر از وجود احزاب وابسته هست.

اخه مشکل اینجاس که در یک جامعه ای با میلیونها نفر جمعیت یک اندیشه مستقل هر قدر قوی و مناسب باشد باز هم توان عرض اندام نخواهد داشت و هر اندیشه ای برای به کرسی نشستن نیاز به همکاری با اندیشه های نزدیک (و نه لزوما یکسان) دارد

a_owj

عضو جدید
به نظر من یه حذب وقتی مفیده که فعالیت آزادانه داشته باشه
یه رسانه اطلاع رسانی داشته باشه مثل تلویزیون روزنامه سایت ویا هر چیز دیگه

*Essi*

اخراجی موقت
اخه مشکل اینجاس که در یک جامعه ای با میلیونها نفر جمعیت یک اندیشه مستقل هر قدر قوی و مناسب باشد باز هم توان عرض اندام نخواهد داشت و هر اندیشه ای برای به کرسی نشستن نیاز به همکاری با اندیشه های نزدیک (و نه لزوما یکسان) دارد

خوب به نظرتون کدوم کشور تونسته توی زمینه احزاب موفق باشه؟

آمریکا که عملا با دو حزب بزرگ جمهوری خواه و دموکرات خیلی از اندیشه هارو خفه کرده.

غرب هم توی احزاب، همش باند بازی شده.

ایران عزیز که کلا هیچی.

به نظر من این تئوری احزاب کارآمدی خاصی نداره، تئوریسین ها باید براش جایگزین پیدا کنن.

ولی خودم فکر میکنم یک مجلس قدرتمند، که توش افرادی مختلف بدون وابستگی به هیچ حزب و یا جان نثاری کسی توش حضور داشته باشن، میتونه یک کشور رو خوب اداره کنه.

البته همه اینا به مردم هم بستگی داره ها، خیلی کشورها متاسفانه بهشون آزادی بدی بدتر میشه مثل......

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظرتون کدوم کشور تونسته توی زمینه احزاب موفق باشه؟

آمریکا که عملا با دو حزب بزرگ جمهوری خواه و دموکرات خیلی از اندیشه هارو خفه کرده.

غرب هم توی احزاب، همش باند بازی شده.

ایران عزیز که کلا هیچی.

به نظر من این تئوری احزاب کارآمدی خاصی نداره، تئوریسین ها باید براش جایگزین پیدا کنن.

ولی خودم فکر میکنم یک مجلس قدرتمند، که توش افرادی مختلف بدون وابستگی به هیچ حزب و یا جان نثاری کسی توش حضور داشته باشن، میتونه یک کشور رو خوب اداره کنه.

البته همه اینا به مردم هم بستگی داره ها، خیلی کشورها متاسفانه بهشون آزادی بدی بدتر میشه مثل......
فکر نمی کنید امکان دغل بازی و دروغگویی در افراد مستقل بیشتره؟ چون احتمال داره هیچ سابقه فکری ازش نداشته باشی... اما وابستگی به یه حزب اقلا پایه های فکرشو نشون می ده....

*Essi*

اخراجی موقت
فکر نمی کنید امکان دغل بازی و دروغگویی در افراد مستقل بیشتره؟ چون احتمال داره هیچ سابقه فکری ازش نداشته باشی... اما وابستگی به یه حزب اقلا پایه های فکرشو نشون می ده....

چرا میتونه دروغ بگه، اما چون ملاحظاتی پشتش نیست، باند سرکوبی دستش نیست، در صورت وجود ngo های مردمی سریع حذف میشه.

یک قوه قضاییه مستقل میتونه همه چیزو کنترل کنه.

اما قوه قضائیه اگه افتاد دست یک حزب خاص قدرتمند، فاتحه اون کشور و سایر باورها خونده است.

بالا