یک تامل / آیا این پست ها حق بچه حزب اللهی هاست؟

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
«از امام صادق(ع) نقل شده است كه: روزى در نزد امام زين‏العابدين(ع) صحبت از تقيه شد، حضرت فرمود: به خدا قسم اگر ابوذر مى‏دانست آنچه را در قلب سلمان است، هر آينه او را مى‏كشت. در حالى كه پيامبر(ص) عقد برادرى بين آن دو بست، پس گمان شما به ساير مردم چيست. علم علما (ائمه طاهرين) سخت و سنگين است و نمى‏تواند آن را تحمل كند؛ مگر نبي ‏مرسل يا ملك مقرب يا بنده مؤمنى كه خداوند قلب او را براى ايمان امتحان كرده باشد. آن گاه فرمود سلمان از علما گرديد چون شخصى از ما اهل بيت بود.(بحارالانوار، ج 22، ص 343)

گفتنى است كه آنچه در قلب سلمان بوده از معارف توحيدى و پيامبر و ائمه(ع) بالاتر از معارفى بوده كه ابوذر مى‏دانسته و سلمان آنها را از او كتمان مى‏كرده است كه اگر براى او اظهار مى‏كرد ابوذر سلمان را نسبت كفر مى‏داد و قتل او را واجب مى‏دانست. يا اين كه دانستن اين مطالب سبب كشته شدن خود ابوذر مى‏شد، از اين جهت كه نمى‏توانست آن اسرار را تحمل كند. ايمان داراى مراتب و درجاتى است. هر چه درجات ايمان بالاتر باشد، درك شخص از معارف الهى گسترده‏تر خواهد بود و اين معارف براى كسانى كه به آن نرسيده‏اند قابل تحمل نخواهد بود؛ چنان كه اگر سلمان هم آنچه در قلب ائمه(ع) بود مى‏دانست، نمى‏توانست آن را تحمل كند.»

......................................

«این پست‌ها، حق بچه‌های حزب الهی، انقلابی و مؤمن است.
شورای نگهبان اجازه نخواهد داد عده‌ای که به نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی،
خط امام و ولایت فقیه اعتقاد قلبی ندارند وارد مجلس شورای اسلامی شوند
یا پست‌های مهم نهادهای تصمیم‌گیر کشور را بگیرند.»

این کلمات آیت الله جنتی در جمع مردم اصفهان در حسینیه فاطمیه است.

در کلمات آیت الله جنتی ابهاماتی است که می‌تواند سوء برداشت را به همراه داشته باشد. در این ابهام‌ها، پرسش‌هایی به ذهن می‌آید.

بچه حزب اللهی انقلابی و مؤمن کیست؟
اعتقاد قلبی چیست؟
آیا اعتقاد قابل سنجش پذیر است؟
منظور از پستهای مهم نهادهای تصمیم گیر چیست؟معنایی که امروزه در ادبیات سیاسی ما از «حزب اللهی» فهمیده می‌شود غیر از معنای لفظی و یا قرآنی حزب الله است. حزب الله در ادبیات قرآنی مؤمنانند؛ کسانی که باور به خدا دارند و به اوامر شرعی پایبندند. اما در معنای ادبیات سیاسی ایران، حزب الله معنایی خاص دارد.


****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم
****
 

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا همش دروغه بشنو باور نکن ... ی مشت حدیث من در اووردی ساختن نسلی رو فریب بدن بره
 

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما از برکات تصمیمات آقای جنتی شب و روز داریم بهره مند می شیم... فقط من موندم کل روسای جمهور این مملکت که مورددار از آب دراومدن به زعم ایشون، وزرا که دیگه بدتر، مدیرکل ها که کلا آشو با جاش ورداشتن رفتن کانادا.... دیگه با چه اعتماد بنفسی ایشون می گه ما اجازه نمیدیم من موندم!
الانم یه عده میان می گن اونا از اول خوب بودن بعدا بد شدن...
.
.
.
حالا یه کامنتی یه بنده خدایی گذاشته بود پای همین خبر توی یه وبسایت خبری که آقای جنتی اگه مریضی سخت بگیری ترجیح می دی بری پیش دکتر حزب اللهی بی تجربه یا دکتر کافر کاربلد؟
الانم یه عده واسه اینکه کم نیارن میان می گن ما می ریم پیش دکتر حزب اللهی که باتجربه بشه که مسلمونا محتاج کفار نشن
آره شما راس می گی
 

amirdolu

عضو جدید
راست گفته بنده خدا....
اینا از اول هم همینطوری بودن!..
مشکلی دارین؟!
توقع دارین چیزی غیر این تحویل بده؟شما حاکم؟ اجازه میدی کسی قدرتت رو تضعیف کنه؟
 

Similar threads

بالا