حجاب بهتره یا بی حجابی؟؟؟؟

به نظر من ما در تعریف و تبیین حجاب تو جامعه مون دچار مشکل شدیم.قرآن اول ازهمه مردان رو به حفظ نگاه دعوت می کنه بعدبه پاک دامنی و بعد هم زنان رو به همین ترتیب.بعدش مساله حجاب رو مطرح میکنه که زنان باید خودشون رو بپوشونند تا (شناخته بشن و مورد آزار قرار نگیرن..)یعنی ابتدا باید تو جامعه فرهنگ احترام گذاشتن و فرهنگ نگاه کردن و حد و حریم همدیگر رو نگاه داشتن چه از طرف خانما و چه از طرف آقایون جا بیفته بعد حجاب هم جا میوفته نمی دونم تونستم منظورم رو بفهمونم؟یا نه
نرگس جان عالی گفتید
منتهی من تمامی این گفته های شما رو یک چیز کوچیکی بهش اضافه می کنم
البته جسارت نمی کنم بگم تکمیل، بلکه نظری هست که به ذهنم میرسه
در تمامی این مسائلی که گفتید قران به پیامبرش گفته "توصیه کن"، "بگو"،...
هیچگاه نگفته دستور بده، هیچگاه

سپاس که خیلی زیبا گفتید
موفق باشیم

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ودیگر خانم فرمود بطور تلویحی:
پافشاری بر مونث بودن خویش
كرب وبلا !!يه دفعه آدرس وبلاگ رو بده اونايي كه دوست دارند برند بخونند

خواهشا اينجا افكارت رو "توويت" نكن...لا اقل يه جا بنويس
حجاب با عرف روز و كشش جامعه در پذيرفتن ميزان اون تعريف شده...يعني بگونه اي باشه كه جلب توجه نكنه

لوتی مشروطی

عضو جدید
متاسفانه تمام بحث ها و گفتگوهای باشگاه آغشته به سیاست شده!!!
به دوست گرامی شمس عزیز توصیه می کنم که نظرات ارزشی و اسلامی رو که بیان می کنند با کنایه های سیاسی منحرف نکنند و از ارزش علمی و منطقی اون نکاهند.
به دوستان دیگر هم توصیه می کنم بیشتر به موضوع بپردازن . کوروش عزیز هم تذکرات صحیحی دادند.
امیدوارم این بحث به جایی برسه و دوباره سیاسی نشه!

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از دوستان گفتند حجاب امری شخصیه درست ولی چه حجابی تو کجا
منظوره شما مثله کسانیکه که میگن 4 دیواری اختیاری !!! پس هر کار خواستی بکن !

نمیشه حجاب رو خط زد چون از اول بوده حالا با کیفیت و کمیتش کار ندارم ولی بوده
غیر از این مگه حجاب خوب داشتن چقدر سخته به عنوان مثال یه مانتو متوسط حالا رنگی هم باشه چه بهتر با یه مقنعه یا روسری چقدر زیبا میکنه خانمها رو :redface:
هر فرهنگی نسبت به تاریخش عملکرد خودشو داره و کسی بهش ایراد نمی گیره
ولی اگر اینجا یه روز بی حجابی بشه واوییییلا
لوتی جون سعی کردم سیاسیش نکنم :redface:

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
نرگس جان عالی گفتید
منتهی من تمامی این گفته های شما رو یک چیز کوچیکی بهش اضافه می کنم
البته جسارت نمی کنم بگم تکمیل، بلکه نظری هست که به ذهنم میرسه
در تمامی این مسائلی که گفتید قران به پیامبرش گفته "توصیه کن"، "بگو"،...
هیچگاه نگفته دستور بده، هیچگاه

سپاس که خیلی زیبا گفتید
موفق باشیم

سلام دوست عزیز
بهتر نیست به توصیه هایه قرآن گوش کنیم:redface:

elahe_dieu

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه بگم منم میگم عنوان تاپیک مشکل داره
بعد اینکه اگر منظورتون پوشش بدن و .... هست باید بگم که از نظر اسلام که معلومه و البته از اون معلوم تر اینه : لا اکراه فی دین
در مورد اجباری بودن این حجاب در ایران هم باید بگم که اصولا اگر دقیق نگاه کنید متوجه میشید که از اسلام داره سواستفاده میشه چه برسه به حجاب اسلامی
و این دین داره چهره اش رو تو این جامعه از دست میده

من با ازادی حجاب موافقم

والبته اینم بگم که هر کسی که حجاب داشت دلیل بر مومن بودنش نیست
توی دانشگاه خودمون که به جرات میگم تعداد دخترایی که بیشتر توی کار جلب توجه هستن چادریا هستن
دقت کنید نگفتم اکثر چادریا

من هم دوست چادری ساق دست کن دارم
هم دوست کاملا ازاد از نظر حجاب
و واقعا واسم جالبه که این همه این جامعه توی این مسئله گیر کرده که حالا حجاب یا بی حجابی یا ازادی حجاب

ازادی حجاب به نظر من خیلی بهتر از این وضعیته که ما تو ایران داریم

بعدش هم واقعا روسری و شال و مانتو کوتاه یا لاک و ارایش دلیل بر هیچی نیست
دلیل بر بی دین بودن ، کافر بودن یا عرضه خود نیست

من خودم به شخصه واسه دل خودم ارایش میکنم حالا هیچ کی باور نمیکنه ؟ خوب نکنه

کلا به نظر من تا وقتی ما تو این مسائل دور خودمون میچرخیم وضعمون همین وضعیت فلاکت باره
توی این کشور باید واسه کوچکترین نیازهات بجنگی یا حتی کشته بشی

sara-afshar777

عضو جدید
اول از همه نظر مو بگم
نظرمن اینکه حجاب اونی که مردم توی جامعه بتونن راحت فعالیت کنن
بیازین اینو هم بگم اعتقاد راسخ دارم اونی که خانوما رو از شر به دام افتادن ها رها می کنه اول از همه عقل وشعورش هست این کاملا بهم ثابت شده
اما اینکه تو جامعه ما به حجاب خانوما گیر می دن باور کنید یک مسله کاملا سیاسی هست
نه دینی
همان طور که کشف حجاب رضاخان سیاسی بود زور - زوره فرقی نداره

eng_beshak

عضو جدید
سلام
رضا خان وقتی کشف حجاب کرد خودش گفت منم خوشم نمیاد خواهر مادرم بی حجاب بیان بیرون ولی از اینم خوشم نمیاد که بعد یه مدت به خاطر دزد ناموس اصلا"نتونه بیرون بره .
الان همون موقع هست که گرسنه گان نوامیس تو خیابونها هستن میگی نه یه نگاه به صفحه حوادث روزنامه ها بنداز

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا
بسمه تعالی

محجوبه چه مي گويد وحجاب يعني چه؟
محجوبه ميگويد: حجاب يعني امنيت خويش درمقابل آزارونگاه هاي چشمان بوالهوسان دل مريض .
محجوبه ميگويد:حجاب يعني حفظ حريم من است كه ورود ممنوع است واين سرزمين صاحب دارد ومسئول.
محجوبه ميگويد: زيبائي من ارزش دارد وقيمت وبراحتي قابل دسترسي براي همگان نيست :
- وقتي طلا همچون آهن ومس در همه جا هست ، فراون است وارزان، ديگر طلا ارزش آنچناني نخواهد داشت........ وقتي هر شب شب قدر باشد ديگر آن قدر ش از بين خواهد رفت .
محجوبه ميگويد: من از زيبائي خويش بعنوان ! دام فريب نامحرم .. وتله براي جنس مخالف .. وفتنه براي اغيار .. بكار نمي گيرم هرگز
من از زيبائي خويش بعنوان ! وسيله جذب جنس مرد وبرانگيختن حسد جنس زن بكار نمي برم هرگز.
محجوبه ميگويد: زيبائي يعني :
نه اسير تنم باشم ونه در بند صورت خويش كه زيبائي : اول سيرت وبعد صورت خويش .
محجوبه ميگويد: من هستم كه وجود دارم وارزش ... نه هيكلم .. ونه سر وروي ام.. ونه قيافه ام ....هرگز.
محجوبه ميگويد: من با حجاب از (قيافه، هيكل، زر وزيوز، وعرضه اندام خويش) براي...{ اظهار وجود، جبران خلاءشخصيت وجذب نگاه ديگران} ما يه نمي گذارم.. هرگز.
محجوبه ميگويد: من در پي آنچه تاريخ مصرف دارد نخواهم رفت..وبه دنبال توجه وستايش ديگران نخواهم شتافت زيرا ميدانم:
.هدف حجاب زن محجوب شدن اوست نه درمیان مردم انگشت نما شدن اوست
حجاب زن:آن پوششي وآن ظاهري وآن قيافهء وآن ژستي وآن نشست وبرخاستي وآن صحبت كردني وآن نگاه كردني وآن رفت وآمدي وآن نماي بدنست... كه باعث جلب نظر مرد وتحريك اونگردد.
وحجاب يعني، فرياد رساي زني كه ميگويد: من فقط( انسان) ام درجامعه و {زن وانسان} ام درمنزل وسلام.
حجاب یعنی زنداني نمودن مؤنث بودن زن وآزادي آرمان واندیشه او

sara-afshar777

عضو جدید
سلام
رضا خان وقتی کشف حجاب کرد خودش گفت منم خوشم نمیاد خواهر مادرم بی حجاب بیان بیرون ولی از اینم خوشم نمیاد که بعد یه مدت به خاطر دزد ناموس اصلا"نتونه بیرون بره .
الان همون موقع هست که گرسنه گان نوامیس تو خیابونها هستن میگی نه یه نگاه به صفحه حوادث روزنامه ها بنداز

چیزی که تو کله این اراذل و اوباش اجیر شده توسط حکومت فرو کردن اینکه
زن یا دختری که بدحجاب هست ( حالا بدحجاب به کی می گن به نظر اون اراذل و اوباش بستگی دارد ) می تونی بهش توهین کنی وبراش مزاحمت ایجادکنی
وقتی خود رئیس یک دانشگاه علنی می گه من زنی رو که موهاش بیرون باشه زیر ماشین می زارم دیگه ببینید چه تفکر خطرناکی تو جامعه ما هست
بازم می گم حجاب تو جامعه ما یک مسله سیاسی هست ( نه اخلاقی و نه اسلامی )
اصلا تنها نماد مملکت اسلامی بودن تو جامعه ما همین چادر خانوما هست والا کجا و کدوم یک ازدستورات اسلام تو این مملکت پیاده شد

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجاب تو ایران جوکه

ببینید مالزی رو ببینید ترکیه رو ببینید لبنان رو
میدونین چرا این سه تا کشورو گفتم
چون هیچ درامدی غیر از توریسم ندارن
و در عین حال مسلمان
و از پیشرفته ترین کشورهای مسلمان
ببینین تو ایران ....................................
واقعا نمیدونم چی بگم
فقط اینو بگم من تا حالا سه بار سفر کردم شیراز
2 بارشم رفتم پرسپولیس
ولی روم نشده برم سره قبر کورش کبیر
برم بگم چی من ایرانیم آریاییم من از پارس اومدم
من فخر جهانم
راستی میدونین دنیای کهن چنتا امپراتوری بودن
مثل روم و یونان و چین و غیره
ولی پادشاهی ایران از 24 امپراتوری تشکیل شده بوده

اسلام اومد که مارو تکمیل کنه ولی ایرانی جماعت هم اسلام رو نابود کرد هم .............
من متاسفم برا هممون

MmMali

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.. حجاب؟؟؟
من فکر میکنم حجاب باید متناسب با موقعیت باشه..من خودم معتقد به حجابم و واقعا تو بعضی موقعیت ها حجاب داشتن من رو خیلی حفظ کرده.در هر صورت به نظر من سادگی و بی آلایشی خیلی قشنگه.
در کل حجاب زوری نیست هر کس باید بتونه آزادانه انتخاب کنه ولی برای جامعه ما من واقعا میترسم تز روزی که حجاب اختیاری بشه:cry:

• Like
واکنش ها: bmd

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگار کسی گفته که حجاب شخصی هست یا نه ، دوستان به عنوان تاپیک جواب بدهند : به نظر شما حجاب بهتره یا بی حجابی؟
با اینکه حجاب بیشتر مربوط به خانوم ها میشه ولی من در کل میگم حجاب بهتره ولی به صورت جزیی باید در شاخه های دینی ، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و ... جداگانه بررسی بشه. با اینکه این موضوعات همه به هم ربط دارند
در شاخه دینی هرکس که اسلام را می پذیرد و خودش را مسلمان میدونه باید حجابش را رعایت کنه در حدودی که اسلام مشخص کرده ، نه افراطش خوبه و نه طفریتش
در شاخه اجتماعی و فرهنگی هم ما باید شرایط کشور خودمون را ببینیم ، در ایران با اینکه حجاب مثلا الزامی هست اینجوریه دیگه اگه حجاب اختیاری باشه که دیگه هیچی ، البته با فرهنگ سازی میشه درک و فهم برخی از مردم را در صورتی که حجاب نباشه بالا برد ولی این بسیار سخت و زمانبره ، فعلا در این زمان و در کشور ما بی حجابی باعث صدمات شدید اجتماعی و فرهنگی میشه و جامعه و به خصوص نسل جوانش را بیشتر به فساد و مسائل حاشیه ای می کشونه و از پیشرفت دور می کنه ، و این مسئله ای هست که دشمنان بیشتر بهش توجه کردند و دارند ضربه فرهنگی و اجتماعی می زنند
در شاخی سیاسی هم ما در کشوری زندگی می کنیم که حکومتش جهموری اسلامیه ، یعنی قوانین اسلامی برش حاکمه ، حجاب هم به عنوان یک اصل اسلامی در ایران الزامیه
حالا خود بی حجابی یه طرف ، زینت و آرایش و مدل های مختلف مو و لباس هم خودش دلیل اصلی که به جامعه ضرر میزنه ولی بی حجابی خیلی ضرراش کمتره
همونطور که باید خود انسان نگاهش را کنترل کنه ولی زنها و مردهایی که با این کارها باعث فساد در جامعه می شوند مسئولند

sara-afshar777

عضو جدید
مگه وقتی اسلام ظهور کرد اولش رفت سراغ درست کردن محیط بیرونی جامعه
اسلام میگه اول درونتو صاف کن درست کن اصلاح کن ( فردیت اصلاح بشه ) بعد برو سراغ جامعه
قوانین اجتماعی برای اینکه چارچوب مشخص رو به افراد نشون بدن وضع شدن اما نمی تونن درون آدمها رو اصلاح کنن
خانوم یا آقایی که درونش کرم زده چه با حجاب چه بی حجاب جامعه رو به گند می کشد
اما در مورد عنوان تاپیک من حجاب رو ترجیح می دم اما محدودیت رو هرگز ( اگه بفهم حجاب وسیله ای برای سرکوب استعدادهای من هست بشدت مقاومت می کنم )
از بچگی بهم یاد دادن خانومی که عفت و پاکی خودشو از دست بده هر چقدر هم خودش رو لای لحاف بپیچونه فرقی بحالش نمی کنه آب رفته دیگه با چادر و لحاف برنمی گرده
اما یه چیزی رو هم بگم
چیزی که تو جامعه ما تو ضمیر ناخود آگاه اکثر خانوما وجود داره اینکه اونا هرگز با حجاب مخالف نیستند بلکه شاید اگه حجاب صورت اختیاری بگیره وشرایط جامعه هم ( بخصوص فرهنگ و منطق جامعه ) اونورو واقعا ارزش برای خانوما بدونه خیلی ها حجاب رو انتخاب می کنن ( البته منظورم چادر ونقاب نیست چرا که به شخصه من خانومایی رو دیدم که با کت ودامن و یه روسری واقعا از خیلی از این چادری ها ما با حجاب تر و باحیاتر بودن )

من به شخصه اگه خانومی رو ببینم که داره با چادرش بهم زور می گه و اونو وسیله ای قرار داده تا بهم غالب بشه بخصوص اگه بفهم اصلا زن عفیفی هم نیست بشدت جلوش جبهه می گیرم
صادقانه بگم از خانومایی که چادر سرشون می کنن اما زیر چادر هر غلطی دلشون می خواد می کنن بشدت متنفرم
تو خود قرآن هم اومده حیا باید در کلام و رفتار و افکار آدم هویدا باشه نه صرفا تو ظاهرشون

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
تو خود قرآن هم اومده حیا باید در کلام و رفتار و افکار آدم هویدا باشه نه صرفا تو ظاهرشون
خیلی جالبه
مگه کلام و رفتار ناشی از همون افکار نیست؟
مگه ظاهر ناشی از افکار نیست؟
انتخاب یک پوشش ناشی از فکر نیست؟ رفتار نیست؟
علی علی

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قرار باشه من به عنوان يه دختر كه ايراني هست و مسلمان بين حجاب حالا از هر نوع كه باشه
از كت و دامن و شلوار و روسري گرفته تا چادر و بي حجابي به معناي عرياني چه در ظاهر و چه در باطن از رفتار و كردار و زبان و چيزهاي ديگه يكي رو انتخاب كنم
ترجيح ميدم اون يكي حجاب باشه
حجاب همه چيز نه تنها بدنم
كه زبانم
رفتارم و انديشه هام
همه چيز يك زن بايد براي پاك موندنش و حفظ تقدسش داراي حجاب باشه
مگر براي محارمش كه خودتون ميدونين يعني كيا

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر عزیز حجاب متانت و وقار زن رو حفظ نمی کنه اون اخلاق و رفتار و در واقع روحیه زن و علایق اون به شوهرش است که می تونه به قول شما متانت و وقار زن رو حفظ كنه
اگر اینها نباشد زن هیچ به شما وفادار نخاهد بود چه با حجاب چه بی حجاب کمی روشن فکرتر باشید
----------------------------------------------------------------------
بدانید . فردا و فردا های ما سبز خواهد بود. و بد اندیشان رسوا خواهند گردید
.
آیت‌الله منتظری: باطل است / آیت‌الله صانعی: مشروعیت ندارد
آیت‌الله طاهری: نامشروع و غاصبانه است / آیت‌الله هاشمی: مردم باور ندارند
اقای خامنه ای:هر چه من بگویم!
-----------------------------

با سلام. . .
اسممو آوردین،ظاهر شدم!!!:w07:

حجاب بهتره یا بی حجابی!؟!
سوالتون کمی گنگه!
برای جواب به سوال اخیر باید تاریخ حجاب رو بررسی کرد،حجاب با هوس و کنترل هوس رابطه ی مستقیم داره. . .
اون اول اولا حجاب چی بود؟
کی حجاب داشت؟همه لُخت مادر زاد بودن(الان هم تو جزیره ای نزدیک جزایر بالکان قومی لخت مادر
زاد<font face="Arial"><font size="4"><font color="Green"> زندگی می کنن).
کم کم که عقل انسان شکل گرفت،ولی به علت ناقص بودنش هوسش زیاد شد

آخرین ویرایش:

hossein D

عضو جدید
اگه قرار باشه من به عنوان يه دختر كه ايراني هست و مسلمان بين حجاب حالا از هر نوع كه باشه
از كت و دامن و شلوار و روسري گرفته تا چادر و بي حجابي به معناي عرياني چه در ظاهر و چه در باطن از رفتار و كردار و زبان و چيزهاي ديگه يكي رو انتخاب كنم
ترجيح ميدم اون يكي حجاب باشه
حجاب همه چيز نه تنها بدنم
كه زبانم
رفتارم و انديشه هام
همه چيز يك زن بايد براي پاك موندنش و حفظ تقدسش داراي حجاب باشه
مگر براي محارمش كه خودتون ميدونين يعني كيا
حجاب چادر یه چیزیه برای دختر هایی که احساس زشت بودن میکنن و یا دارای برخورد اجتماعی ضعیف هستن بنابر این در زیر حجاب چادر احساس مخفی بودن از اجتماع اطراف میکنن...این به من اثبات شده

sara-afshar777

عضو جدید
دوستان سلام

خیلی جالبه
مگه کلام و رفتار ناشی از همون افکار نیست؟
مگه ظاهر ناشی از افکار نیست؟
انتخاب یک پوشش ناشی از فکر نیست؟ رفتار نیست؟
علی علی

نه نیست اگه بود تو قرآن کلمه منافق رو نداشتیم
اصلا تو جامعه امروز ایران ما هرچی بدبختی داریم ناشی از همین یکسان نبودن افکار و گفتار و کرداره

یارو ریش میزاره پیشونیش قاشق داغ می زاره بعدش یه روز گندش درمیاد که کار نامشروع کرده
خانوم چادر سرش می کنه خیلی با حیا راه می ره اما بعدش معلوم میشه 100 تا دوست پسر داشته و زیر چادر داشته اعمال خلاف می کرده ..........
بازم بگم
دوست عزیز اگه قرار باشه از ظاهر و گفتار آدما نتیجه گیری کنی واقعا کلاهت پسه معرکه ست

sara-afshar777

عضو جدید
حجاب یا بی حجابی مسئله این هست آیا بزرگواری آدمی بیشتر در آن ست که زخم فلاخن یا تیره بختی ستم پیشه را تاب آورد یا اینکه در برابر دریایی فتنه و آشوب سلاح برگیرد و به استادگی خویش پایان دهد ..........
بخشی از نمایشنامه هملت شکسپیر

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
نه نیست اگه بود تو قرآن کلمه منافق رو نداشتیم
اصلا تو جامعه امروز ایران ما هرچی بدبختی داریم ناشی از همین یکسان نبودن افکار و گفتار و کرداره

یارو ریش میزاره پیشونیش قاشق داغ می زاره بعدش یه روز گندش درمیاد که کار نامشروع کرده
خانوم چادر سرش می کنه خیلی با حیا راه می ره اما بعدش معلوم میشه 100 تا دوست پسر داشته و زیر چادر داشته اعمال خلاف می کرده ..........
بازم بگم
دوست عزیز اگه قرار باشه از ظاهر و گفتار آدما نتیجه گیری کنی واقعا کلاهت پسه معرکه ست
بازم جالبه
رفتار منافق، نفاقه دیگه
آیا این رفتار ناشی از افکار شخص نیست؟

در مورد مثالهاتون باید بگم همیشه بودن کسایی که گرگ هستن ولی در لباس میش ظاهر میشن
و این کم و زیاد داره که در قدیم کمتر بوده و الان زیادتر
و این باعث نمیشه که بخوایم درستی یا نادرستی یک چیز رو زیر سوال ببریم
که اگه این کار رو بکنیم، دیدی افسر مابانه و نظامی پیدا کردیم

در مورد خط دومتون هم این تاحدی درسته حتی در مورد من و شما
اما اینکه بگیم همه بدبختی ها زیر سر همینه
نه به نظر من این طور نیست
ببینید رفتار ما ناشی از افکار ماست و افکار ما هم ناشی از باورهای ما نه دانسته های ما
اکثر ما میدونیم که دروغ خوب نیست و به ضررمونه اما دروغ هم میگیم که حالا برای افراد مختلف کم و زیاد داره
چون هنوز باور نکردیم که دروغ خوب نیست و به ضررمونه

در مورد پندی که به من دادید تشکر میکنم
این آویزه گوش من بوده و سعی میکنم آویزه گوشم نگهش دارم

حجاب چادر یه چیزیه برای دختر هایی که احساس زشت بودن میکنن و یا دارای برخورد اجتماعی ضعیف هستن بنابر این در زیر حجاب چادر احساس مخفی بودن از اجتماع اطراف میکنن...این به من اثبات شده
برای من هم برعکسش اثبات شده
ممکنه شما برخورد اجتماعی رو چیزی در نظر بگیری که اونها با توجه عقاید و دینشون اون رو در نظر نگیرن

من نمی دونم اینجا چرا این طوریه؟!
توی تاپیکی در مورد ازدواج چهار نفری این قدر بحث میشه و خیلیا راحت میان میگن که عقیدشون اینه و باید بهش احترام گذاشت
بعد یه جایی مثل اینجا خیلی راحت به این نوع پوشش اشکال رو وارد میکنن و مثل این دوست عزیزمون چادری بودن رو ناشی از ضعف در برخورد اجتماعی میدونن
این به نظرتون از کجا نشئت میگیره؟

علی علی

القا واغوا

عضو جدید
ً

ً

بسمه تعالی
کسی از میان شما ها میتواند
دوتا اثر مثبت وسازنده برای جامعه از راه بی حجابی خانم ها بیان کند ..................
حتماًبه وی جایزه ارزنده تعلق خواهد گرفت:gol:

h.a.d.i

عضو جدید
چیزی بهتره که دوست داری،

چیزی که بهش اعتقاد داری،

چیزی که باورت رو تشکیل میده،

چیزی که می تونی با اون خودت باشی،

نه کس یا فکره دیگه ای،

.

.