جنگل ابر

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنگل ابر از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای ایران است که با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر، یکی از منحصر به فردترین زیست‌بوم‌های ایران محسوب می‌شود. این جنگل در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شرق شهر شاهرود در استان سمنان و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر و در استان گلستان در کنار روستای ابر قرار دارد.
به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیکند که به‌نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می‌توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از گردشگران یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران محسوب می‌شود.

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
راه رفتن روي ابرها رؤيايي است، دست يافتني. بدون جدا شدن روح از بدن مي‌شود ميان ابرها راه رفت، خوابيد و بر ابر سوار شد. لازم نيست حتما به آسمان بروي.

در جنگل ابر آسمان به زمين مي‌آيد. از قبل خبر نمي‌كنند. هر وقت دلشان بخواهد مي‌آيند هر وقت هم كه دلشان بخواهد مي‌روند. مجاورت دو ناحيه كم فشار و پرفشار (دشت گرگان و منطقه ابر) باعث شده هر وقت زمين انرژي مي‌گيرد ابرها جابه‌جا شوند.

ابرها چنان ديواري ساخته‌اند كه نور كه مي‌افتد سايه‌ات را مقابلت مي‌بيني. ابرها در حال جوششند. انگار كه زمين سماوري است بزرگ و جوش آمده، كه بخار آب با فشار از آن بيرون مي‌زند. سرد سرد است.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
منهم تا حالا سه بار به جنگل ابر رفتم و از زیبائی اونجا مبهوت شدم .

بعضی مناظر اونجا هست که اولش ذهن ادم نمیتونه قبول کنه که اینها واقعیت داره و بیشتر به رویا و خیال شبیه هستش .

مثلا داری روی جاده ای کوهستانی راه میری و در دره های مجاورت میبینی که کلی ابر ( عین ابرهای اسمان ) در ارتفاع پائینتر تجمع کردند و حرکت مواجی شکل هم دارند و تو بالای اونها هستی ! :eek:

دفعه اول که اونجا رفتم یاد داستان معروف جک و لوبیای سحرامیز افتادم که از ساقه لوبیای غول اسا بالا رفت و به بالای ابرها رسید و خودشو در بالای ابرها دید . :smile:

به همه دوستان گرامی توصیه میکنم اونجا برند و رویائی ترین مناظر طبیعت رو ببیند . :heart:

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
منهم تا حالا سه بار به جنگل ابر رفتم و از زیبائی اونجا مبهوت شدم .

بعضی مناظر اونجا هست که اولش ذهن ادم نمیتونه قبول کنه که اینها واقعیت داره و بیشتر به رویا و خیال شبیه هستش .

مثلا داری روی جاده ای کوهستانی راه میری و در دره های مجاورت میبینی که کلی ابر ( عین ابرهای اسمان ) در ارتفاع پائینتر تجمع کردند و حرکت مواجی شکل هم دارند و تو بالای اونها هستی ! :eek:

دفعه اول که اونجا رفتم یاد داستان معروف جک و لوبیای سحرامیز افتادم که از ساقه لوبیای غول اسا بالا رفت و به بالای ابرها رسید و خودشو در بالای ابرها دید . :smile:

به همه دوستان گرامی توصیه میکنم اونجا برند و رویائی ترین مناظر طبیعت رو ببیند . :heart:
مرسی...تعبیر جالبی بود:smile:

hamidarchitec

عضو جدید
سلام رفقا منم اینجا رو با دوچرخه سال 87 رفتم ولی خبری از ابر نبود نمیدونم چرا؟

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام رفقا منم اینجا رو با دوچرخه سال 87 رفتم ولی خبری از ابر نبود نمیدونم چرا؟
چی بگم والا!!!! شاید توی یه ماه خاصی از سال به خاطر شرایط آب و هوایی ابرا نباشن!:confused:یعنی درست همون وقتی که شما با دوچرخه اتون از اونجا رد شدین:smile: