جمله های زیبا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fereshte akabere

کاربر بیش فعال
فراموشی بهترین موهبت خدایی ولی میشه بعضی چیزا رو فراموش نکرد و طوری وانمود کنی فراموش کردی مثل اینکه کسی در حقت بدی کرده باشه و تو طوری برخورد کنی که انگار فراموش کردی
اما بزرگترین موهیت بخشش کسایی که در حقت ظلم کردن اونوقت به ارامش میرسی انتقام بدترین کاری که میشه انجام داد
(F.A )

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
سهراب ....
گفتی چشمها را باید شست، شستم...
گفتی جور دیگر باید دید، دیدم...
گفتی زیر باران باید رفت،رفتم...
ولی او نه چشمان خیس و شسته ام را نه نگاه دیگرم را ... هیچکدام را ندید
فقط زیر باران با طعنه خندید و گفت:دیونه بارون زده..

*moonlight girl*

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیر باران اگر دختری را سوار کردید جای شماره به او امنیت بدهید…،

او را به مقصد مورد نظرش برسانید نه به مقصود مورد نظرتان!

در تاکسی خودتان را به در بچسبانید نه به او!

بگذارید وقتی زن ایرانی مرد ایرانی را در کوچه خلوت میبیند احساس امنیت کند نه احساس ترس ...

خیلی قشنگ بود مرسی

fereshte akabere

کاربر بیش فعال
.................

.................

خداوند به انسان چه هدیه ای میدهد عشق یا محبت نظر تو چیه به نظرت عشق قشنگ یا محبت به اونی که دوستت نداره به نظر من عشق به اونی که اونم عاشقت شاید قشنگ باشه اما نمیتونی خیلی راضیت کنه ولی عشق به اونی که دوستت نداره درست سخته ولی در عوض حشی بهت میده هیچ وقت نمیخوای اون حس با چیز دیگه ای عوض کنی عشق به کسی که دوست داره خیلی انژی نمیخواد اخه لازم نیست خودت به زحمت بندازی تا دوست داشته باشه ولی اونی که دوستت نداره باید کلی زحمت بکشی اما بالاخره موفق میشی چون این عشق حس میکنه و یواش یواش نرمت میشه و در اخر به تو میگه دوست داره پس زیباترین هدیه من به تو اینه محبت بی دریغم و عشقم بهت هدیه میدم
(F.A )

• Like
واکنش ها: ho_b

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی از چشم هم می افتیم، بی آنکه ایستاده باشیم روی لبه ها یا کسی هل مان داده باشد.از چشم هم می افتیم و نه چتر همراهمان هست، نه کسی آن پائین آغوش باز کرده ما را بگیرد. از چشم هم می افتیم و هرچه فکر می کنیم یادمان نمی آید قصد خودکشی داشته باشیم.

قانونی نیست. بیخود کتابهای جیبی خوش رنگ و لعاب روی میز اول کتابفروشی را نگاه نکن که خیلی زیاد هم شده اند. دروغتر از کتابهایی که وانمود می کنند برای عشق قوانینی کشف کرده اند وجود ندارد!

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی احساس می کنم دنیا برایم یک سرعت گیر بزرگ است. تازگی ها از سرعت گیر خیابان ها خوشم می اید
شاید حکمتی داشته باشد...........

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی خود را گم میکنم و می اندیشم در این دنیا چگونه مردم گمان می برند پیدایند..... نگاهم بین مردم گم میشود
خیالم بین مشغله هایم
و لحظه ام بین ایامم
من با هزاران برنامه ، به آسانی در این دنیا گم میشوم

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
بندگی
ستاره ها که سو سو می زنند، هوا خنک تر شده استهوا که خنک تر میشود ، تازه انگار می توانم نفسی تازه کنم ، بیاسایمچند روزی است می خواهم در سکوت فکر کنماما انگار هوای تازه ای نبود ، انگار سو سوی ستاره ای نبودمیخواهم افکارم را جمع کنمروز هاست مینویسم ، آیا من لایق بندگیت هستم؟کاش باشم.....میخواهم انواز طلایی خورشید بر بالهایش سوارم کند ، مثل کودکی اممیخواهم بالا بیایم ، نمازم را عاشقانه زمزمه کنممیخواهم قطره های پاک باران بدنم را پاک کند از حس غریب خمود دنیاییمیخواهم بادبادکی سبک در باد شوم ، رقصان ، گویی در زمزمه ای نامرئی و شاد بالا می آیممیخواهم بالا بیایممیخواهم لایقت باشملایق بندگیت........................

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوری اتاق را روشن میکند،صدایی غرش کنان اعلام حضور میکند​
و نغمه ای گوشنواز دل را آذین میبندد​
باران،​
پاک،​
باران هم اگر نبود ، رحمتت بود پروردگارم​
رحمتت هست و باران هم هست و باز هم چتر ها بازند​
کی چتر ها را میبندید و رحمتش را به نظاره می نشینید؟​

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز
در پیاده رو مردی را میبینم که روی فرشی از مقوا نماز میخواند. .
.
.
به دنبال مسجدی که درش به روی خلق خدا باز باشد میگردم.
نماز را نرسیدم به جماعت بخوانم
یا حتی اول وقت به فرادی
وحالا
مساجد بسته اند!
میترسم قضا شود نمازم
مردی به یادم می آید که بر فرش مقوا در پیاده رو نمازش را قضا نشده به جای آورد.
یک زن چگونه نماز بخواند وقتی مساجد بسته اند؟
یادم آمد همیشه بسته نبودند.
گاهی مراسم ختمی بود و مسجد ها باز بودند
برای عبادت هم باید پول بدهیم؟
اگر چه برای نمازم با پول هم این درب ها باز نمی شدند...........................

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
آسمان آبی است یا نه نمی دانم، انگار تازگیها خاکستری شده

خانه در سکوت است یا نه
صدای ناله سگ ها سکوت شب را میشکند، اشک است یا تب نمیدانم
صدای کودک همسایه، مقابله با خواب ؟
صدای قلبم که هیاهو میکند، چشمانم کمی می سوزند
از درس خواندن است یا...........
چقدر نمیدانم هایم زیاد شده در برابر میدانم ها
در اطلاعات دنیا گم شده ام یا.........
عطر گل، طعم بستنی ، صدای هلهله
یا صدای خواب؟نمیدانم

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنجکاوی

در مقابل خود پرداز دانشگاه ایستاده ام.صف طویلی مقابلم به نشانه بی قراری پا بر کف می کشند ، پا به پا می شوند ،هر کدام کارت را تحویل دستگاه می دهند و پس می گیرند و در پایان مشتی کاغذ در دست صف را ترک میکنند و من مشتاقانه می نگرم که این داستان به کجا ختم می شود کنجکاوی ام تحریک می شود. به فکر فرو می روم....

هیچ کس پولی نمی گیرد، در صف دانشجویان شاید اینگونه است
قدمی فراتر
صف طویلتری مقابل خودپرداز بانک ها، باز هم کسی پولی نمیگیرد.کسی حتی کاغذ ها را در مشت نمی فشارد.اطراف خودپرداز با کاغذ ها جلد شده
باز هم قدمی فراتر
کاغذ هایی در دست است که نه کسی می فشاردشان و نه کسی زیر پا می افکندشان
قبض....
خودپرداز پول میگیرد!
وای بر من که بیهوده گمان می بردم خود پرداز فقط پول میدهد
چرا وقتی پول میدهید به مدرک جرمش احترام میگذارید و وقتی پول نمیگیرید مدرک بی نواییش را زیر پا له میکنید؟
و دانشجویان کجای ای میانه اند؟

• Like
واکنش ها: ho_b

fereshte akabere

کاربر بیش فعال
ایا عشقت فروشی هست چند میفروشیش ایا دوست داشتنت فروشیست چند میفروشیش
اگر خودت را دوست نداری چند میفروشی تا دوستت داشته باشند
گناه را چند میفروشند اگر دوست داشتنت گناه است ان را میخرم تا بدانی دوستت دارم
ستاره ها در حال راز و نیاز با تو هستند پس نگاهی به من که تک ستاره تنهایی هستم نیز بیانداز
دوستت دارم چون تمام هستیم در دست توست چون خالق تمام زیبایی ها هستی حتی خالق دوست داشتنها
(F.A)

fereshte akabere

کاربر بیش فعال
..................

..................

کاش میشد هرگز در دنیا نبودیم چون دنیا شده یه جای بی احساس ادما با عینکای افتابی چشمهایشان را میپوشانند به لبخندت دیگر کسی جواب نمیدهد همه انقدر سرگرم هستند که دستان کوچک کودکی را که برای درخواست کمک به سویشان دراز شده حتی نگاه نمیاندازند چه برسد کمکی هم کنند
کاش دنیا رو میشد عوض کرد جاییش کرد که وقتی با خشتگی سوار اتوبوس میشی با یه لبخند مهربان بغل دستی تمام خستگیات برطرف بشه
کاش میشد بدون هیچ دلیلی هم دوست داشتیم و برای دوست داشتنمون بهایی نمیخواستیم
بهترین بهای دوست داشتن بدست اوردن یه دل بزرگ و مهربون هست
(F.A )

fereshte akabere

کاربر بیش فعال
گلها خیلی قشنگ هستند ولی قشنگ تر از گلها بلبلهای عاشق هستند که هر روز برای گلها که عشقشان هستند ترانه سرایی میکنند اما گلها به دنبال پروانه های هزار رنگ هستند اما این هزار رنگها فقط به فکر خودشان هستند و وقتی از شهد گل نوشیدن گل را فراموش میکنند اما بلبلها هر روز برای گل میخوانند بدون اینکه چشم داشتی داشته باشند
بهتر نیست ما هم مثل بلبل برای گل خود بخوانیم تا شادش کنیم بدون اینکه منتظر باشیم او نیز ما را شاد کند
(F.A )

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
* آنچه راکه دوست داری بدست آور.وگرنه مجبورمی شوی آنچه راکه دوست نداری تحمل کنی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.