***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از اساتید .
ص 182 را حفظ کردم .
جز سه و پنج را دوره کردم ولی هنوز مشکل دارم . فکر نمیکنم تا جمعه بتوانم جز یک تا پنج را مرور کنم .
چند درس آخر را مرتب دوره میکردم .

ببخشید که دیر گزارش دادم . ساعت گزارش تا قبل از هفت بعد از ظهر است؟
ببخشید برایم حفظ جدید نگذاشته اید . :redface:
ببخشید. اشتباه تایپی بود. شما بصورت روتین یک صفحه حفظتون سر جاشه
پس تا زمانی که ۵ جزء اول کامل بشه برنامه مرورتون برای ۵ جزء اوله. درسای جدیدم که خودتون حواستون هست و مرور می‌کنید
تا دوشنبه اگر مشکلات ۵ جزء اول رفع شده بود بگید که تثبیت جزء ۶ رو براتون بزارم
ساعت گزارش دادن هم تا قبل از هفته

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از زحماتتون.
من یکمی از برنامه عقبم ایه 50 هستم اخه بیشتر برای مرور وقت میزارم . سعی میکنم برسم به برنامه.
کار درستی انجام میدید. اگر هنوز اشکالات آیات قبل کامل رفع نشده بازهم وقت بیشتری برای مرور بزارید

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشكر احسان جان

والا........... :دي ، خجالت ميدي هاااااااااااااااا :دي

تا آيه 16 رو بيشتر يادم نيست / تازه فكر كنم بايد يك روز هم براي تثبيت اين 16 تا وقت بزارم
خواهش می‌کنم
خوبه. پس تا جمعه هم ۱۶تا آیه‌رو تثبیت کنید بعدهم حفظ جدید رو شکر کنید. جمعه بگید برای هر جلسه چقدر مینونید حفظ کنید که برنامه حفظتون رو هم آپدیت کنم

h-s90

عضو جدید
سلام آقااحسان صبح بخيرتونستم جز3راتثبيت كنم اگه محبت كنيدوتثبيت راجلسه اي15صفحه كنيد ممنون ميشم.مشكلي كه دارم باوجود گوش دادن به صوت قران وخواندن ازروي كتاب هنگام پرسش ازخودم يه دفعه پرش به جزهاي بالا دارم واينكه بعضي اوقات درربط ايات دچار مشكل ميشم چكاركنم0

Hesan72

عضو جدید
سلام ببخشید من تازه واردم :smile: فقط هم سوره الرحمن چون اسم خودم (حسان) توش بود و چند تا سوره از جزء 30 حفظ کردم اگه میشه منم تو جریان بزارین، درسته دیر شده ولی تلاش خودمو می کنم به شما برسم من اتفاقی با این سایت برخورد کردم خیلی هم خوشم اومد خواهش می کنم منم تو جریان بزارید بگین چکا کنم تا جایی که بتونم تلاشمو می کنم :cry:

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید من تازه واردم :smile: فقط هم سوره الرحمن چون اسم خودم (حسان) توش بود و چند تا سوره از جزء 30 حفظ کردم اگه میشه منم تو جریان بزارین، درسته دیر شده ولی تلاش خودمو می کنم به شما برسم من اتفاقی با این سایت برخورد کردم خیلی هم خوشم اومد خواهش می کنم منم تو جریان بزارید بگین چکا کنم تا جایی که بتونم تلاشمو می کنم :cry:

برای شروع هیچوقت دیر نیست یه بسم الله الرحمن الرحیم بگید وبه خدا توکل کنین انشالله خدا همراهتونه

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من سعی میکنم خودما با برنامه آپدیت کنم اما شایداین هفته نرسم گزاررش بدم
شما محبت کنین برنامه را واسم آپدیت کنین h-s90 خبرشوبهم میدن

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
آقا احسان من این هفته خونه بودم ولی چون هیچی حفظ نکرده بودم دوشنبه نیومدم گزارش بدم !
الانم تو همون جزء 1 درجا میزنم ولی دیگه اومدم بگم بلکه یه خرده خجالت بکشم یه تکونی به خودم بدم ...
خلاصه معذرت دیگه ...
از فردا کلاسام شروع میشن فکر نمیکنم وقت زیادی داشته باشم برا همین خیلی زیاد نمیتونم حفظ کنم تازه باید قبلیارو هم مرور کنم...
ولی نمیخوام حفظمو قط کنم ... اگه میشه تا جمعه برام 2 صفحه بذارین (دوشنبه نیستم جمعه شاید اومدم) ممنون.:gol:

التماس دعا از همگی:gol:

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ص 183 را حفظ کردم .
انفال را دوره میکردم (تا صفحه ی حفظ)
جز پنج را دوره کردم . صفحه به صفحه خواندم و هر صفحه ای که ایراد داشتم از اول خواندم تا مشکلش برطرف شود . این تثبیت حساب میشود؟:D
اگر بخواهم چهار جز اول را هم همین طور دوره کنم یک مقدار زمان میخواهم .
میترسم جز شش تا نه یادم برود ، خیلی وقت است دوره نکرده ام .:redface:
ممنون از برنامه تان

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جلسه پرسش نداریم

این جلسه پرسش نداریم

سلام دوباره
چرا خیلی از دوستان خبری ازشون نیست:mad:
۱- IRAN DOKHT
چون گزارش ندادید نمیدونم مشکل آیات قبل رفع شده یا نه. بخاطر همین برنامتون رو آپدیت نکردم

۲- dl_khaste
خیلی ممنون از گزارش بموقعتون

۳-Nafis.68
از آیه ۲۵ تا آیه‌ای که حفظ هستید رو هر روز مرور کنید. یکبار هم روز دوشنبه از آیه ۱ تا جایی که حفظید رو مرور کنید

۴- fk_invisible
برای اینکه نگرانیتون برطرف شه یک هفته جزء های ۶ تا ۹ رو مرور کنید (نیازی به تثبیت نیست). اما بعد از یک هفته باید دوباره تمام اشکالات جزء‌های ۱ تا ۵ رو برطرف کنید.

۵- صدای سکوت
مرور ۳ صفجه از جزء۱ رو بطور مرتب انجام بدید که هفته‌ای یکبار جزء یک مرور بشه. جزء ۲ رو هم به ۳ قسمت تقسیم کنید (مثل چیزی که تو جزء یک داشتیم). قسمتی که ضعیف هستید رو هر روز مرور کنید.اگر حجمش زیاد شد هم ایرادی نداره. از سرعت حفظتون کم کنید
قسمت دوم قسمتیه که مشکلات کمی دارید. این قسمت رو یکروز در میان مرور کنید. قسمت سوم هم قسمتیه که روان و بدون هیچ ایرادی از حفظ می‌خونید. این قسمت رو جلسه‌ای یکبار مرور کنید

۶- h-s90
ببخشید که دیر جواب دادم. ممکنه مشکل از نحوه تثبیتتون باشه. فکر کنم اولین بارهم گفتم که اگر کاملا مسلط نیستید باید حفظ الحفظ انجام بدید. یعنی یکبار دیگه از اول حفظ کنید. روش حفظ رو تو پست سوم صفحه اول گفتم. تفاوتی که حفظ شما با حفظ بقیه داره اینه که سرعت خیلی بیشتری دارید. مثلا هفته‌ای ۱۵ صفحه میتونید حفظ مجدد انجام بدید. یکم زمانبر هستش ولی برای بعد خیالتون راحته که در آیات قبل مشکلی ندارید. بنظر من حفظ جدید رو هم متوقف کنید/

۷- سید سبحان
سید جان خبری ازت نیست. برنامتو با فرض اینکه یک صفحه حفظ شده آپدیت کردم

۸- Royal blue
ممنون که طبق برنامه پیش میرید. براتون ۲ صفحه نوشتم. سعی کنید برای ۲شنیه هم به برنامه برسید.

میزان محفوظات تا جلسه بعد مرور تاجلسه بعد حفظ روزانه میزان محفوظات نام حافظ
آیه ۱۷۶ آیات حفظ شده از جزء۲ و ۳ صفحه از جزء۱ نیم صفحه آیه ۱۶۵ سوره بقره Shidokht777
حفظ و مرور روزانه
صفحه ۲۲ تثبیت جزء ۱ جلسه‌ای یک صفحه آیه ۱۴۵ سوره بقره sam 600020
۲۳ سوره بقره مرور تمام آیات........................ آیه ۲۳ سوره بقره dl_khaste
مرور روزانه
آیه ۲۲ سوره بقره تمام آیات حداقل ۱ مرتبه ۱ آیه آیه ۱۸ سوره بقره sara.hoseini90
مرور روزانه
آیه ۶۱ سوره بقره رفع اشکال آیات قبل ۲ آیه آیه ۵۷ سوره بقره IRAN DOKHT
مرور تاجلسه بعد
............................ تثبیت تمام آیات................................... Taßa§om
مرور تاجلسه بعد
آیه۴۳ سوره بقره آیه ۲۵ تا ۴۰ هر روز
یکبار روز دوشنبه مرور هر ۴۳ آیه
۱آیه آیه ۴۰ سوره بقره Nafis.68
مرور تاجلسه بعد
صفحه ۱۸۴ مرور جزء۶ و ۷ جلسه‌ای یک صفحه صفحه ۱۸۳ fk_invisible
مرور تاجلسه بعد
آیه ۳۰ سوره بقره مرور تمام آیات تا پایان امتحانات حفظ ندارید آیه ۳۰ سوره بقره F A R Z A N E
مرور تاجلسه بعد
آیه ۴۲ سوره بقره تا آیه ۲۵ دو مرتبه از ۲۵ تا ۳۴ سه مرتبه آیه ۳ آیه ۳۴ سوره بقره vahid_hse
مرور تاجلسه بعد
............................... ......................................................................................... Vafa8989
مرور روزانه
جزء ۱ مرور جزء ۱ تا تسلط کامل نیم صفحه جزء ۱ palmtree
آیه ۳۶ سوره بقره مرور حفظیات ۲آیه آیه ۳۰ سوره بقره Ziba jun
صفحه ۳۳ حداقل روزی ۳ صفحه از جزء ۱ و مرور حفظیات جزء ۲ طبق برنامه گفته شده روزی یک صفحه صفحه ۳۰ صدای سکوت
................................ روزی ۱۰ صفحه........................ سوره بقره Manihassanpour24
مرور روزانه
صفحه ۳۴۳ اتمام تثبیت جزء ۳ تا پایان این هفته جلسه‌ای یک صفحه صفحه ۳۴۲ h-s90
صفحه ۲۷ حداقل روزی ۵صفحه از جزء ۱ و هر ۲ روز مرور کامل حفظیات جزء ۲ جلسه‌ای یک صفحه صفحه ۲۶ سید سبحان
آیه ۶۹ سوره بقره روزی ۴ صفحه
آیه ۳۷ سوره بقره royalblue
.............................................................................................. black banner

آخرین ویرایش:

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام اقا احسان.
یعنی من تا روز 2شنبه فقط برنامه مرور دارم؟

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز
ممنونم از یاداوری تون ولی فراموش نکردم من 150 ایه سوره مبارکه ال عمران را حفظ کردم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز
ممنونم از یاداوری تون ولی فراموش نکردم من 150 ایه سوره مبارکه ال عمران را حفظ کردم

سلام
خواهش می‌کنم
تو آیات قبل هیچ مشکلی ندارید؟
بعد از تموم کردن سوره آل عمران توقف کنید و سوره بقره و آل عمران رو کامل مرور کنید

palmtree

کاربر فعال
سلام
شرمنده به خاطر اینکه نیومدم به موقع.....
من هنوز مسلط نیستم. اما دیگه حداکثر تا دوشنبه به مرور ادامه میدم. آیات رو تک تک حفظم اما ترتیبشون رو بعضی جاها فراموش می کنم.
امیدوارم این بی نظمی هام روند حفظ رو خدشه دار نکنه!
التماس دعا از همگی

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا احسان

واس من روزي 2 تا آيه بزاريد

چون وقتم كمه / حساب كردم در طول هفته ميانگين روزي 2 تا آيه ميتونم حفظ كنم

با تشكر از زحمات شما

بچه ها التماس دعا

h-s90

عضو جدید
سلام آقااحسان صبح بخيرتاصفحه65راتثبيت كردم سعي ميكنم تادوشنبه سوره بقره وآل عمران رامجددا مروركنم ازراهنماييتون متشكرم.

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا احسان.
ببخشید گزارش ندادم من طبق برنامه پیش میرم من سعی میکنم گزارش بدم
اگه گزارش ندادم بازم شما واسم اپدیت کنین لطفا بازم شرمندم گزارش ندادم.:redface:

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم میخوام تو جمعتون باشم من 30 ایه از سوره بقره رو حفظ هستم با سوره الرحمن با 60 آیه از سوره واقعه و 10 آیه از سوره یاسین
از کجا باید شروع کنم؟؟
برنامه من چیه؟؟؟

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکن است توضیح بدهید که تثبیت کردن یعنی چه ؟
جزیی که تثبیت شده باید هیچ مشکلی نداشته باشد؟
سلام.
بله. جزیی که تثبیت کردید مشکلی نباید داشته باشه
اگرتو جزیی که میخواید حفظ کنید خیلی مشکل دارید باید از اول حفظش کنید. دقیقا مثل روشی که برای حفظ جدیدتون دارید رو باید برای حفظ جزیی که قبلا حفظ یودید دنبال کنید. البته بطور طبیعی سرعت خیلی بیشتری دارید