***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***

palmtree

کاربر فعال
سلام
من تا ۱۴۳ حفظ کردم. و مرور جزء قبل رو انجام ندادم! ببخشید این هفته یه مقدار کار پیش اومد و نتونستم درست کار کنم.

مهسا مشهدی

عضو جدید
سلام
شب همگی بخیر .
من تاآیه 10 حفظ کردم . فکر می کردم بتونم روزی 5 آیه حفظ کنم ولی متاسفانه

زمانشو ندارم :cry:

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تا آیه 33 حفظ کردم، مرورم کردم، اگه می شه تا دوشنبه برام نذارید خیلی سرم شلوغه.ممنون

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام استاد!
روم سیاه!
مشغله کاری یه کم زیاد بوده و هست اینه که نتونستم ص 29 رو حفظ کنم و از اون هفته تا حالا هنوز که هنوزه مرور نکردم!
ببخشید!
اگه میشه فعلا برنامه مرور بدید تا موقعی که بتونم حفظ جدید رو شروع کنم!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام استاد!
روم سیاه!
مشغله کاری یه کم زیاد بوده و هست اینه که نتونستم ص 29 رو حفظ کنم و از اون هفته تا حالا هنوز که هنوزه مرور نکردم!
ببخشید!
اگه میشه فعلا برنامه مرور بدید تا موقعی که بتونم حفظ جدید رو شروع کنم!
سلام سید جان
روی دشمنت سیاه. خواهش می‌کنم
دوجلسه نیمدی گفتم دیگه رفتی
برنامه مرورت شاید یکم زیاد باشه ولی چون حفظ نداری میرسی
نصف جزء1 امروز ، نصف جزء1 هم فردا و هر دوروز هم تمام آیاتی که از جزء 2 حفظی رو بخون. صفحاتی که مشکل داری رو یه جا یادداشت کن، دوشنبه فقط صفحاتی که اشکال داری رو مرور کن. دوشنبه هم بگو که مشکل خاصی توی صفحات قبل داری یا نه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام سید جان
روی دشمنت سیاه. خواهش می‌کنم
دوجلسه نیمدی گفتم دیگه رفتی
برنامه مرورت شاید یکم زیاد باشه ولی چون حفظ نداری میرسی
نصف جزء1 امروز ، نصف جزء1 هم فردا و هر دوروز هم تمام آیاتی که از جزء 2 حفظی رو بخون. صفحاتی که مشکل داری رو یه جا یادداشت کن، دوشنبه فقط صفحاتی که اشکال داری رو مرور کن. دوشنبه هم بگو که مشکل خاصی توی صفحات قبل داری یا نه

چشم اوستا!:D

royalblue

عضو جدید
سلام من شرمندممممممممممممم
امدم که فقط اومده باشم
من مرور نکردم
ولی امیدوارم تا جمعه هم مرور کنم و هم تا ص12 حفظ کنم
یه سوال شما خودتون چه ساعتی از روز رو پیشنهاد میکنید واسه حفظ کردن و مرور ؟؟
من چون از صبح زود باید امده بشم واسه رفتن به دانشگاه و بعد از دانشکاه هم احساس خستگی میکنم البته فکر کنم همش بهانه است
ممنون

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
جلسه پیش غایب بودم . شرمنده .دوره نکردم باز هم شرمنده .ص 185 را خفظ کردم . 186 را هم انشالله تا آخر شب حفظ میکنم . لطفا برایم حفظ جدید نگذارید که انفال را تثبیت کنم .ممنون(اینترنت مشکل داشت چند دقیقه دیر آمدم)

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام !!!

شرمنده دیر به دیر میام !!!

تا آخر صفحه ی 10 ( آیه 69 ) بصورت دست و پا شکسته ، حفظم ...

.
.
.

توکل بر خدا ...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام اوستا جون!
روم سیاه!
واقعا شرمنده!
ببخشید!
معذرت میخام!
من نتونستم فرامینتون رو اجرا کنم!
فعلا بزار قید حفظ رو بزنم،هر وقت حالش بود در خدمتم!
بازم ببخشید!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا احسان
چرا برا من برنامه نمیذارید؟
سلام به همه‌ی دوستای خوبم
من جدا معذرت میخوام. ۲ شنبه هر کاری کردم سایت بالا نمیومد. یه بارم که بالا اومد فقط تونستم تشکر بزنم. یه پیامم دادم که نرسید.
الآن که دیگه برای برنامه دادن دیر شده. ان شاء الله جمعه برنامه‌رو میزارم. تو این ۲-۳ روز هم با همون روند قبلی جلو برید
بازم ببخشید

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اوستا جون!
روم سیاه!
واقعا شرمنده!
ببخشید!
معذرت میخام!
من نتونستم فرامینتون رو اجرا کنم!
فعلا بزار قید حفظ رو بزنم،هر وقت حالش بود در خدمتم!
بازم ببخشید!
سید زود جا زدیا. حیفه‌ها. شده جلسه‌ای یه آیه حفظ کنیم حفظ کن ولی قعطش نکن

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد

ببخشيد، نميخواستم پابرهنه بيام وسط برنامه هاتون:redface:
منم خيلي راغبم كه در اين برنامه باشم
قبلنا، دو تا تاپيك با همين مضمون بود كه متاسفانه پيش نرفت
اميدوارم اين تاپيك تا حافظ شدن تمام دوستان ادامه داشته باشه به لطف خدا و ياري امام زمان (عج):gol:

جسارتا من هم چند تا سوره از جزء 30، چند آيه اول بقره و چند آيه سوره نبا رو حفظم(البته يه ذره فراموشم شده!!!)يه برنامه براي خودم گذاشته بودم كه دوباره شروع كنم(اون چند تا آيه اول نبا هم به خاطر همينه!) ولي وقتي اين تاپيك رو ديدم، علاقه من شدم كه با دوستان اين تالار همراه باشم(البته اگه منو هم همراه بدونن:redface:)
اجازه هست همراهتون باشم؟:redface:
البته جمعه كنكور دارم، ولي بعدش در خدمت دوستان هستم
براي كارهاي جانبي ، از قبيل تفسير و گذاشتن آيه و غيره هم ميتونيد رو من حساب كنيد
به اميد عمل به قرآن
ياحق

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من شرمندممممممممممممم
امدم که فقط اومده باشم
من مرور نکردم
ولی امیدوارم تا جمعه هم مرور کنم و هم تا ص12 حفظ کنم
یه سوال شما خودتون چه ساعتی از روز رو پیشنهاد میکنید واسه حفظ کردن و مرور ؟؟
من چون از صبح زود باید امده بشم واسه رفتن به دانشگاه و بعد از دانشکاه هم احساس خستگی میکنم البته فکر کنم همش بهانه است
ممنون
سلام. اول عذرخواهی می‌کنم که انقدر دیر جواب دادم
پست اول این تاپیک رو بخونید راجع به ساعت مناسب برای حفظ توضیح داده شده. http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/332319-******

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد

ببخشيد، نميخواستم پابرهنه بيام وسط برنامه هاتون:redface:
منم خيلي راغبم كه در اين برنامه باشم
قبلنا، دو تا تاپيك با همين مضمون بود كه متاسفانه پيش نرفت
اميدوارم اين تاپيك تا حافظ شدن تمام دوستان ادامه داشته باشه به لطف خدا و ياري امام زمان (عج):gol:

جسارتا من هم چند تا سوره از جزء 30، چند آيه اول بقره و چند آيه سوره نبا رو حفظم(البته يه ذره فراموشم شده!!!)يه برنامه براي خودم گذاشته بودم كه دوباره شروع كنم(اون چند تا آيه اول نبا هم به خاطر همينه!) ولي وقتي اين تاپيك رو ديدم، علاقه من شدم كه با دوستان اين تالار همراه باشم(البته اگه منو هم همراه بدونن:redface:)
اجازه هست همراهتون باشم؟:redface:
البته جمعه كنكور دارم، ولي بعدش در خدمت دوستان هستم
براي كارهاي جانبي ، از قبيل تفسير و گذاشتن آيه و غيره هم ميتونيد رو من حساب كنيد
به اميد عمل به قرآن
ياحق
سلام دوست عزیز
خیلی خوش آمدید:gol:
ان شاء الله که با حضور فعال بچه‌ها این تاپیک همیشگی میشه و ادامه پیدا می‌کنه.
بنظر من از سوره بقره شروع بکنید. سایر دوستان هم بودن که می‌خواستن از جزء 20 شروع کنن ولی همه از ابتدا شروع کردن. حفظ سوره بقره به نسبت جزء 30 خیلی ساده‌تره
مشخصات قرآن مناسب برای حفظ(جزء ضروریاته) و روش حفظ هم توی پست سوم تاپیک گفته شده. موارد دیگه‌ای هم توی سه پست اول هست که اگر فرصت داشتید حتما مطالعه کنید.
جلسات 2شنبه و 4شنبه برگزار می‌شه. سعی کنید تا قبل از ساعت 7 شب گزارش بدید.
حفظتون رو شروع کنید و جمعه بگید چندتا آیه حفظ کردید و فکر می‌کنید هر روز چقدر می‌تونید حفظ انجام بدید
کارهای جانبی‌هم بزودی آغاز میشه. خیلی خوشحال میشیم که شرکت داشته باشید. اتفاقا میخواستم ببینم داوطلب هست یا نه، که الحمدالله پیدا شد

در پناه حق

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز. حتما این پیام رو بخونید

اول از همه برای کم کاری‌های که توی چند هفته اخیر بوده عذر خواهی می‌کنم

دوتا گلایه هم دارم:

اول اینکه کاملا از پیامهای بعضی از بچه‌ها واضحه که پست‌های من رو کامل نمیخونید. در حالی که من پستم رو به تفکیک اسم میزارم و هرکسی حدود 3-4 خط از پست رو باید بخونه. خواهشا این پیام رو کامل بخونید

دوم اینکه که یه مشکل اساسی که من دارم اینه که جز عده محدودی اکثرا تاخیر میاید. غیبت زیاد دارید و وقتی هم که میاید گزارش ناقصی میدید و میرید. من به هیچ وجه اینجوری نمیتونم برنامتون رو دنبال کنم.

فردا تا قبل از ساعت 7 بیاید و موارد زیر رو با گذاشتن همین شماره‌ها بگید:
1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید
3- روش حفظ کردنتون رو کاملا توضیح بدید. اگر هم مشکلی در حفظ دارید حتما بگید. خواهشا درست و کامل توضیح بدید
4- طریقه مرور کردنتون رو کاملا توضیح بدید
5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟
6- آیا قبل از حفظ یک صفحه به صوت قاری گوش میدید؟
7- تفسیر می‌خونید؟

مهم:
نقطه ضعف اصلی تاپیک نبودن تفسیر و بحث راجع به آیاته.
می‌خوام که قرار دادن تفسیر بر عهده خود بچه‌ها باشه. به این شکل که هر 2 روز تفسیر 2 آیه توسط یکی از بچه‌ها قرار داده می‌شه. کسایی که تفسیر رو قرار میدن بصورت گردشی عوض میشن. هرکس فکر می‌کنه می‌تونه وقت بذاره اعلام آمادگی کنه.
اگر 7تا داوطلب داشته باشیم هر 2 هفته یکبار نوبت یک نفر میرسه
این بخش از خود حفظ مهمتره. تاپیک حفظ بدون بحث و گفتگو راجع به آیات بازده کافی نداره

یک مسئول هم برای آرشیو کردن تفسیرها و مدیریت بچه‌ها نیاز هست.

در پناه حق

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از زحماتتون عذرخواهی میکنم که این هفته و هفته دیگه نمیتونم حفظ کنم.

1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید تا ایه 56
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید از ایه 40 به بعد مشکل دارم
3- روش حفظ کردنتون رو کاملا توضیح بدید. اگر هم مشکلی در حفظ دارید حتما بگید. خواهشا درست و کامل توضیح بدید
ایه به ایه حفظ میکنم اول از روی خود قران میخونم بعد اگه مشکل داشتم با خوندن قرائتش رو گوش میکنم و بعد با تکرار حفظ میکنم راستش من یکم ادم حواس پرتی و با حافظم هم مشکل دارم یعنی خیلی مشکل دارم یه مشکل دیگم هم اینه که ترتیب ایات رو هم حفظ نمیشم!
مرورم بستگی به وقتم داره گاهی از روش میخونم گاهی هم از حفظ معمولا اولا رو مسلط هستم از حفظ و جدیدا رو از رو میخونم
5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟ بله
6- آیا قبل از حفظ یک صفحه به صوت قاری گوش میدید؟ بله
7- تفسیر می‌خونید؟ خیر

بازم تشکر میکنم به خاطر وقتی که میزارین:smile:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آقا احسان لطفا من رو هم راهنمایی کنید ، من تازه میخواهم از الان شروع کنم
سلام آقا مسعود گل
مسعود جان از فردا از سوره بقره شروع به حفظ کن. دوشنبه بیا و بگو که چند تا آیه حفظ کردی و فکر می‌کنی روزانه چند آیه میتونی حفظ کنی
صفحه اول تاپیک رو هم مطالعه کن. اگر فرصت خوندن همش رو نداری، قسمت اول که مشخصات قرآن مناسب حفظ هست رو بخون و پست سوم که روش حفظه
سعی کن حتما قرآن مناسب رو تهبه کنی
اگر تهران یا مشهد هستی میتونم بگم قرآن رو چطور تهیه کنی

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از زحماتتون عذرخواهی میکنم که این هفته و هفته دیگه نمیتونم حفظ کنم.

1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید تا ایه 56
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید از ایه 40 به بعد مشکل دارم
ایه به ایه حفظ میکنم اول از روی خود قران میخونم بعد اگه مشکل داشتم با خوندن قرائتش رو گوش میکنم و بعد با تکرار حفظ میکنم راستش من یکم ادم حواس پرتی و با حافظم هم مشکل دارم یعنی خیلی مشکل دارم یه مشکل دیگم هم اینه که ترتیب ایات رو هم حفظ نمیشم!
مرورم بستگی به وقتم داره گاهی از روش میخونم گاهی هم از حفظ معمولا اولا رو مسلط هستم از حفظ و جدیدا رو از رو میخونم
5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟ بله
7- تفسیر می‌خونید؟ خیر

بازم تشکر میکنم به خاطر وقتی که میزارین:smile:

خواهش می‌کنم
خیلی ممنون از پاسخ کاملتون .
خوب فکر می‌کنم مشکلتون طبیعیه. زمانی میتونید بگید یک آیه‌رو حفظ هستید که برای مرور نیازی به از رو خوندن اون نداشته باشید. تکرار یک آیه یا یک صفحه باید تا زمانی که بتونید از حفظ و بدون اشکال بخونید ادامه پیدا کنه، بعد به حفظ آیه بعد برسید. از طریقه مرورتون معلومه که قبل از تثبیت یک آیه یا صفحه حفظ آیه جدید رو شروع می‌کنید. ضمن اینکه هر آیه رو که حفظ می‌کنید باید از ابتدای صفحه‌ای که آیه توی اون قرار داره تا انتهای آیه‌ای که حفظ هستید از حفظ و روان بخونید. مهم نیست چقدر زمان می‌گیره، اینطوری آیات بهتر تثبیت میشن
مرور با روخوانی هر چند وقت یکبار برای بازسازی حافظه تصویری نیازه.

تو این فرصت که حفظ جدید انجام نمیدید، آیات قبل رو از حفظ بخونید و اگر جایی مشکل داشتید از رو نگاه کنید و باز از حفظ ادامه بدید تا مشکل ترتیب آیات حل بشه. اگر صفحه‌ای رو مشکل داشتید انقدر تکرار کنید تا مشکلش حل بشه بعد وارد صفحه بعد بشید.
البته اگر یکم درست کردن آیات قبل طول کشید خیلی نگران نشید، طبیعیه
ممنون از حضور همیشگیتون

princesss

عضو جدید
سلام

مرسی از زحماتتون

1-تا چه آیه‌ای حفظ هستید؟آیه 24

2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. فعلااشکال بخوصوصی ندارم

3- روش حفظ کردنتون رو کاملا توضیح بدید. ابتدا قرائت تعداد آیه ای که می خوام در روز حفظ کنم رو گوش می دم بعد تک تک آیه ها رو حفظ می کنم بعد از حفظ هر آیه از قسمتی که تسلطم تقریبا کمتره دوباره مرور می کنم البته بیشتر از ابتدای صفحه مرور می کنم یا 10 آیه اخر
4- طریقه مرور کردنتون رو کاملا توضیح بدید. همون طور که توضیح دادم هم موقع حفظ آیات رو مرور می کنم و در روز هم از ابتدای سوره دو باره از حفظ مرور می کنم شاید 2 تا 3 بار در روز البته فعلا تعداد آیاتی که حفظ کردم کمه

5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟انشاءالله اگر بیشتر از 5 صفحه حفظ کنم : بله

7- تفسیر می‌خونید؟ اگر وقت کنم

من می تونم برا ی تفسیر وقت بذارم ولی اگر بشه یکم بیشتر در موردش توضیح بدید.
ممنونم
یاحق

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
وای چقد سخته جوابه سوالاتون من که باشرمندگی دارم جواب میدم این چن وقت سرم شلوغ بود ولی وقت داشتم برای حفظ اما حفظ نکردم.خیلی بد شد
1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید؟ایه 20
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید؟خوب آیات18و 19و20مرور کم داشتم تسلط ندارم.
3- روش حفظ کردنتون رو کاملا توضیح بدید. اگر هم مشکلی در حفظ دارید حتما بگید. خواهشا درست و کامل توضیح بدید. از روی آیه چن بار میخونم تا حفظ شم البته معنی ایه رو هم میخونم چون اگه ندونم منی رو خیلی سخته واسم حفظ کردن با اینکه میدونم روشم اشتباس و باید به صوت قاری گوش بدم.
4- طریقه مرور کردنتون رو کاملا توضیح بدید؟ایاتو میخونم هر جا گیر کردم در نهایت قرانو باز میکنم و نگا میندازم به اون ایه.
5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟به اون حد نرسیده حفظم
6- آیا قبل از حفظ یک صفحه به صوت قاری گوش میدید؟خیر
7- تفسیر می‌خونید؟خیر
کلا وضم افتضاس گمونم تنبل ترین عضو تاپیکمم. ممنون از زحماتتون

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام اقا احسان و بچه ها
خدا قوت
:smile:

1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید تا
ایه 54 بقره
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید:از ایه 38 به بعد ، ولی اون قد زیاد نیست ، فقط تسلطم کمه اونم به خاطر مرور کممه
ایه به ایه حفظ میکنم ، ایات رو چندبار تکرار میکنم که به خاطر بسپارم،ایات رو هم بر اساس معنیشون به ذهنم میسپارم اگه با معنی نخونم اصلا تو ذهنم نمیمونه در واقع معنی ایات یه جوری تو ذهنم نشونس
ایات رو از اول صفحه خودش از حفظ میخونم و جاهایی رو هم که اشکال دارم یه نگاه میندازم
5- آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟ معمولا 2 ص یا 1 ص قبلشرو بستگی به وقتی که دارم مرور میکنم
6- آیا قبل از حفظ یک صفحه به صوت قاری گوش میدید؟ خیر،البته اگه گوش دادن فقط برای روخونی درست قران باشه من روخونی قرانم خوبه....
7- تفسیر می‌خونید؟ خیر متاسفانه
:(

برای تفسیر من هم داوطلبم (البته امیدوارم خدا هم کمک کنه تا کم نیارم)

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- تا چه آیه‌ای حفظ هستید تا آیه 34
2- آیاتی که در اون اشکال دارید رو بنویسید. اگر هم اشکالی ندارید بگید که روی تمام آیات تسلط دارید؟مرورم کم بوده از آیه32 به بعد تسلطم کمه
آیه به آیه از روی قرآن حفظ می کنم در آخر از اول سوره به صوت قاری گوش میدم که اگه اشکالی داشتم برطرف بشه
برای مرور خودم از حفظ می خونم اگه مشکل داشتم از روی قرآن می خونم.
آیا بعد از حفظ هر صفحه 5 صفحه قبل از اون رو مرور می‌کنید؟بله
آیا قبل از حفظ یک صفحه به صوت قاری گوش میدید؟ بله7- تفسیر می‌خونید؟ خیر ولی اونایی که خودم بتونم معنی می کنم اکثرا از طریق معنی می تونم حفظ کنم اینطوری برام راحت تره

ممنون از زحمتی که برامون می کشید
در ضمن من برا نوشتن تفسیر آمادم.