جاده و تقدیر

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
صبح است . تو جاده داریم میریم .
یهویی دیدیم وسط اتوبان تصادف وحشتناکی شده و چون خیلی نزدیک به وقوعش بودیم از راننده اجازه گرفتم و دویدم پایین تا مصدومین را معاینه کنم و اگر کمکی از دستم بر می آید انجام دهم
یک اتوبوس در لاین سرعت، یک ۲۰۶ مشکی تقریبا زیرش و یک سمند ۵۰ متر جلوتر درب و داغون برخردکرده به گارد ریل. یه نفر هم کنار اتوبوس سپر ماشین بغلش افتاده کف اتوبان
اول رفتم سراغش و راههای هوایی و نبض و...دیدم مردمکها کاملا باز و نه نبضی ...سینه تقریبا شکافته شده احتمالا شوک قلبی و ایست تنفسی. تقریبا وقوع مرگ را مطمئن بودم............

با حال گرفته برگشتم تو اتوبوس. یکی از بچه های گفت "قسمتش این بود".... من گر گرفتم از این خرافه و این نوشته را برای زدودن خرافه هایی از این نظیر که در بین مردم ما رخنه کرده مینویسم
تقدیر هستی بدست خدایی نوشته شده که عمده مسائل زندگی ما را بدست خودمان سپرده است.اگر درست رانندگی کنیم تقدیر ملت ما این نمیشود که ۲۳۰۰۰ کشته جاده ای داشته باشیم در هر سال !
و اگر مثل آدم زندگی کنیم و به خیلی از قوانین احترام بگذاریم و تو اتوبانها "باحال بازی" در نیاریم و واسه دوست دخترها و جلب توجه کردن دو تا ماشین ،دست به عملیات ژانگولر نزنیم ، تقدیر ما نیز شبیه تقدیر مردم فنلاند نوشته میشود !
مثل بربرها رانندگی کنیم تقریر اشراف نخواهیم داشت.
قسمت را تو مینویسی ...
بقیه کتابچه زندگیت را هم خودت مینویسی ، مراقب باش درست بنویسی چون بعدا نمیتونی نویسنده ای را فحش بدهی که خودت بوده ای

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من اصلا به تقدیر اعتقاد ندارم !
درسته که خیلی چیزا رو زندگی انسان تاثیر میذارن ولی به سرنوشت یا زندگی از پیش تعیین شده و این جور چیزا معتقد نیستم !
خیلی وقتا کارهای اشتباهمون رو میخوایم بندازیم گردن کسی دیگه ...
تقدیر واسه مون این نقش رو پیدا کرده تو زندگیمون !